שיחת משתמש:Borochov edit

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


תקציר עריכה[עריכת קוד מקור]

הי בתקציר העריכה הזה אני חושבת שאתה מתנסח לא נכון. משתמש אלמוני רשאי ויכול לשנות תקציר עריכה של משתמשים רשומים אם הדבר אינו נכון / שגוי וכו'. באם אתה חושב שהמידע צריך להשאר אז תאמר זאת, אבל אל תפסול את עריכתו רק בגלל שהוא אלמוני, בעיקר שהוא טרח לנמק את דעתו. בברכה אמא של גולן - שיחה 13:19, 4 בדצמבר 2017 (IST)

היי,
אני בהחלט מסכים עם הערתה של אמא של גולן. עריכתם של משתמשים אנונימים שווה בעיניי בדיוק כמו עריכתם של משתמשים רשומים, בתנאי, כמובן, שהיא הגיונית ונראית נכונה. אם אתה מעוניין לשנות, תוכל להתייחס לעובדות (למשל, "עריכה שגויה", "מידע לא נכון" וכו') - אין צורך להזכיר שמדובר בעריכתו של אנונימי, כי זה ממש לא רלוונטי. אלדדשיחה 13:23, 4 בדצמבר 2017 (IST)
הי אמא של גולן ואלדד, בתקציר העריכה כתבתי "בלתי רשום", לא "אלמוני". ניתן לעיין בתקציר העריכה כולו, משום שכתוב בו: "משתמש בלתי רשום אינו רשאי להסיר עריכות של ארבעה משתמשים רשומים שונים", כאשר לצורך העניין משתמש אחד היה דוד שי (מפעיל מערכת), שעידכן מקור על חקירתו של חבר הכנסת ולא מצא לנכון לשנות מעבר לכך, שני משתמשים נוספים היו מנטרים, ומשתמש רביעי היה בדוק אוטומטית. המשתמש הבלתי רשום היה צריך להעלות את העניין בדף השיחה של הערך, ולא לעשות דין לעצמו ולמחוק עריכות של ארבעה משתמשים שונים כאמור, רק משום שעריכותיהם לא נראו לו, ואין מדובר בשגיאת כתיב אלא במחלוקת עריכה, שהמקום לדון בה הוא בדף השיחה של הערך ולא בתקציר עריכה. כאן אוסיף כי אתמול אחד המנטרים מעריכה זו, ביטל את עריכת המשתמש הבלתי רשום בערך אחר, ושם לא ראיתי פנייה בדף השיחה, אף על פי ששם זה היה אחד (מנטר) מול אחד (בלתי רשום), ולא אחד מול ארבעה, שאחד מהם הוא מפעיל ועוד שניים מנטרים.
גם לא ראיתי פנייה בדף שיחה אל מנטר אחר שכתב היום בתקציר עריכה למשתמש אחר: "אתה הוא הבריון".
כדי להסיר ספק, כשהחזרתי את המחיקה שביצע המשתמש הבלתי רשום, לא הייתי מודע למחלוקת שהגיעה לדף המפעילים, ופעלתי לפי המודל של עריכות ארבעה מול אחד, בלי שקראתי את דף השיחה של הערך.
מכל הדיון הזה, מה שנותר לי הוא לחזור על דברים שנכתבו אתמול בדף המפעילים: "להאשים אחרים במה שאתה ראש וראשון בו", משום שגם אני כתבתי את זה במילים אחרות על המנטר שקרא היום "בריון" למשתמש אחר, אך ללא הועיל. כאן אוסיף ואציין כי איבדתי את הכיוון בדף השיחה של הערך, משום שהייתי מצפה ממשתמש אחד לטאטא את העובדות מתחת לשטיח, כפי שטיאטא את כל ציטוט הבג"ץ שהוסיף דוד שי לערך על סתיו שפיר, וממשתמש שני לגלות את העובדות, אבל במציאות קרה ההיפך. סיכם את זה דוד שי: "הרי ברור שהדבר הראשון שביטן יעשה, לאחר שיספרו לו ש"חוק ההמלצות" מת, זה לראות מה כתבו בוויקיפדיה על חקירתו. אל לנו לאכזב אותו". BE - שיחה 16:21, 4 בדצמבר 2017 (IST)
אני מקבלת את ביטול העריכה שלי, לא הבנתי שהדיון כל כך סוער. עדיין נראה לי שהיית צריך להיות בניסוח אחר בעריכתך (בסגנון: דיון בדף השיחה, אין הסכמה לשינוי כזה) ועם פחות תוקפנות לאנונימי שניסה להסביר את עצמו. בברכה. אמא של גולן - שיחה 16:45, 4 בדצמבר 2017 (IST)
אמא של גולן, אין לי מושג מיהו האנונימי הזה, שביטל עריכה של ארבעה עורכים שונים, שלושה מהם בדרגות גבוהות. ניסיתי לומר שההסרה שלו הייתה בחוסר סמכות, ומכאן התייחסותי לעצם היותו בלתי רשום. בכל מקרה, לא ביטלתי את עריכתך, משום שהערך זרוע מוקשים. כשהחזרתי את העריכה של ארבעת המשתמשים, לא היה לי מושג על הדיונים בדף השיחה של הערך ובדף המפעילים.
בהמשך לדיונים שהיו היום, אחרי עיון בשיחה שנמחקה אתמול על ידי ביורוקרט, אשמח על הבהרת ההבדל בין שורה שנמחקה אתמול בלילה:
"נשמע כמו חוצפה שלא הייתה כדוגמתה משחר ההיסטוריה. • 22:27, 3 בדצמבר 2017 (IST)"
ובין שורה שנמחקה על ידי מפעיל והוחזרה על ידי מנטר בנובמבר, בטענה כאילו מחק אותה המפעיל בחוסר סמכות:
"אכן, גדול עווני מנשוא. בושה וכלימה תכסה פניי. אני בטוח ש-BE מעולם לא טעה טעות כזאת, או אפילו התקרב לזה. • ב' בכסלו ה'תשע"ח • 15:52, 20 בנובמבר 2017 (IST)"
זאת אף על פי שבדיון בנובמבר, הבהיר משתמש אחר איך לכתוב קו מפריד, והדיון לא היה "דיון סרק", בניגוד למי שניסה לטעון כלפיי כאילו כלימה מכסה את פניו, וניסה לטעון גם כאילו מעולם לא טעיתי טעות כזאת. בכך הוא הטיח בי האשמה מופרכת, כפי שציין גם מי שדבריו נמחקו אתמול לצד מחיקת דברי מי שהתדיין מולו.
על מנת שלא איראה כמי שממחזר טענות, אציין כי עקב "בושה וכלימה" זו, שנמחקה בשקט על ידי מפעיל, אך הוחזרה על ידי מי שכתב זאת, "התגייסו" משתמשים כדי להגן על מי שהחזיר את הטקסט המחוק, ואחר כך שוב הוחזר הטקסט המחוק על ידי מנטר נוסף, שטען גם כן לחוסר סמכות מצד המפעיל שמחק את "הבושה והכלימה" ואת ההאשמה שהוטחה בי, והדיון הגיע למזנון. BE - שיחה 17:15, 4 בדצמבר 2017 (IST)
עם כל מה שנראה שקורה פה, כדאי שאבהיר את עמדתי, שהובעה בראש הדף: לא הייתי מודע לכך שהאנונימי שחזר ארבעה עורכים. חשבתי לתומי שאנונימי ערך את הערך כרצונו (זה קורה לפעמים), ואתה הערת לו על כך שהוא ביטל עריכות של אחרים. אם הוא אכן ביטל, כפי שכתבת, אז אולי צדקת בהערתך. אני בדרך כלל לא אומר למישהו שאסור לו לבטל עריכות של מישהו אחר, כי זו התייחסות אד הומינם. אני נוהג להתייחס ספציפית לעריכה הנדונה, ולשחזר, כלומר, לבטל, בנימוק "לא נכון עובדתית", או "עריכה שגויה", או "עריכה לא אנציקלופדית" או כל טיעון אחר שלא יישמע אד הומינם. דרך אגב, לא ידעתי שמדובר בערך רגיש. אילו הייתי יודע, לא הייתי מעיר שום דבר בדף השיחה הנוכחי. במקרה של ערך רגיש, זכותך להעיר לאנונימי שהוא לא צריך לבטל עריכות של ארבעה עורכים קודמים (מן הסתם, אם מדובר בערך רגיש, צריך קודם כל לדון בדף השיחה, לפני ביטול עריכות של אחרים). אלדדשיחה 17:44, 4 בדצמבר 2017 (IST)
BE, אני מתנצל על ההערה שלי בראש חטיבת השיחה הנוכחית. רק עכשיו נוכחתי שמדובר בערך על דוד ביטן. אילו הייתי שם לב, לא הייתי מגיב בכלל כאן. מן הסתם, הערך הנוכחי הוא סופר-רגיש, ובוודאי שבמקרה כזה זכותך להעיר למישהו שלא משחזרים עריכות של ארבעה עורכים רשומים לפניו. אלדדשיחה 17:56, 4 בדצמבר 2017 (IST)
תודה לך אלדד על כל דבריך. הודיתי לך אתמול, ואני מודה לך גם כאן Face-smile.svg BE - שיחה 14:05, 5 בדצמבר 2017 (IST)