שיחת משתמש:Botend

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

Arachis hypogaea 005.JPG

הטילדה הרביעית גיליון 30[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר שלוש שנות הפסקה, יצא גיליון חדש של הטילדה הרביעית. אתם מוזמנים לעיין בגליון החדש בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 10:58, 25 בדצמבר 2017 (IST)

תמונה של ערן לוי[עריכת קוד מקור]

אהלן,

בערך של ערן לוי מישהו העלה לפני כחודש תמונות איכותיות ועדכניות שלו ממכבי נתניה. אך התמונות האלה זרוקות סתם בדף ואפשר להשתמש באחת מהן כתמונת הפרופיל הראשית של הערך. הייתי שמח לדעת אם הדבר אפשרי.

תודה רבה.

FCMNFCMNFCMN - שיחה 18:31, 7 בפברואר 2018 (IST)

היי FCMNFCMNFCMN. לטעמי התמונה שהוספת בערך אולי עדכנית יותר, אך אכן פחות טובה מזו שמופיעה בערך - משום שכמעט ולא רואים את פניו של השחקן. אם תצלם תמונה טובה יותר שלו, אתמוך בשימוש בהן כתמונת הפרופיל. Botend - שיחה 16:28, 9 בפברואר 2018 (IST)

כתובת אנונימית המשמשת להשחתות[עריכת קוד מקור]

שלום בוטן. חסמת היום ליום את 192.115.130.253 (שיחה | תרומות | עריכות בדפים מחוקים | חסימה | יומן חסימות | WS). זוהי כתובת המשמשת בקביעות להשחתות. לפני פחות מחודש נחסמו לשלושה ימים, ומאז רק השחתות וגסויות. אני ממליץ לחסום לשבועייים. תודה. נרו יאירשיחה • י"א באדר ה'תשע"ח • 13:16, 26 בפברואר 2018 (IST)

שלום נרו ותודה על המשוב Face-smile.svg. אני בעיקרון מסכים איתך, והתלבטתי על משך החסימה. בפעם הקודמת נחסם לשלושה ימים, חזר להשחתה קטנה שבועיים לאחר מכן, ושבועיים אחריה שב להשחתה הנוכחית. מכיוון שגם ככה תדירות ההשחתות איננה מידית עם שחרור החסימה, לא ראיתי באותו הרגע הבדל מהותי בין חסימה ליום או לשבוע. אם ישוב מחר להשחית אחסום לטווח ארוך יותר. Botend - שיחה 17:54, 26 בפברואר 2018 (IST)
קשה להאמין שישוב מחר. אדרבה, בגלל שהם לא משחיתים כל יום אין הרבה טעם לחסום ליום. נרו יאירשיחה • י"א באדר ה'תשע"ח • 20:13, 26 בפברואר 2018 (IST)
אני לא רואה טעם לחסום לתקופות ארוכות מאוד כתובות שמשמשות להשחתה אחת לחודש. סה"כ לא מדובר בכתובת שנחסמה עשרות פעמים. נחסם עכשיו ליום, לפני חודש לשלושה ימים, וקודם לכן ליום לפני כמעט שנתיים. Botend - שיחה 17:34, 27 בפברואר 2018 (IST)

מפעיל נולד[עריכת קוד מקור]

ערב טוב.
הרשה לי להודות לך על עוד שלוש שנים נפלאות של תרומה למיזם כמשתמש, וכמפעיל מערכת. אני מזכיר לך שבכדי שתוכל להמשיך בפעילותך המבורכת כמפעיל, עליך לפתוח דיון בדף מפעיל נולד. • פסח כשר ושמחבקרה וייעוץשיחה • י"ט בניסן ה'תשע"ח • 19:00, 3 באפריל 2018 (IDT)

היי בקרה וייעוץ, כבר חלפו להם שש שנים של פעילות כמפעיל. איך הזמן רץ Face-smile.svg. בחמש השנים הראשונות של כהונתי הייתי מפעיל פעיל למדי. לצערי (וגם לשמחתי, כי זה בנסיבות חיוביות) בשנה האחרונה הורדתי את נפח הפעילות שלי באתר. אמנם אני מרגיש שההרשאות עדיין יכולות לסייע לי (וגישתי ידועה, ההרשאות הללו לא מקנות זכויות יתר אלא רק חובות יתר), אבל אני לא יכול בשלב זה להתחייב להגדיל את נפח הפעילות שלי בקרוב.
אבקש את הסרת הרשאותיי, ואחזור להטריד את המפעילים בדף הבקשות Face-smile.svg. תודה לך על התזכורת. Botend - שיחה 18:02, 4 באפריל 2018 (IDT)
תזכור לבקש במטא. • בקרה וייעוץשיחה • כ' בניסן ה'תשע"ח -ה' למט-מונים • 20:14, 4 באפריל 2018 (IDT)
ביקשתי במטא את הסרת הרשאותיי. Botend - שיחה 15:26, 6 באפריל 2018 (IDT)
חבל שבחרת לפרוש מהתפקיד, אתה אחד המפעילים הטובים שלנו. תודה על כל מה שעשית עד כה. גילגמש שיחה 16:03, 6 באפריל 2018 (IDT)
תודה גילגמש. כמו שכתבתי, אני דווקא סבור שבעריכה וניטור אני עדיין יכול להסתייע בהרשאות (הספקתי לחסום עוד משחית בטרם הסירו את הרשאותיי, ואולי עוד אפילו עוד כמה בטרם יחלפו 24 השעות עד להסרה במטא), אך דיונים רבים במפעיל נולד עוסקים בספירת פעולות מפעיל במשך כך-וכך הדקות האחרונות, ואני כרגע לא יודע להתחייב אם אחזור מחר להיות פעיל כשהייתי, או בעוד כמה חודשים. הקהילה מעדיפה להסיר את הרשאותיהם של המפעילים הפחות פעילים, וזה מקובל עליי. כאמור, לא סמל סטטוס הדבר, אלא תוספת כאב ראש סיזיפי. Botend - שיחה 19:37, 6 באפריל 2018 (IDT)
אני חושב שיש לך רקורד טוב בתור מפעיל וביצעת המון פעולות מפעיל כך שגם אם יש תקופה שבה אתה מעט עסוק, זה לא נורא. בכל אופן, גם ההחלטה הזאת היא טובה כמובן. אני מקווה שתסכים לקבל את התפקיד בעתיד. אני מסכים שמדובר בעול קשה. טוב שיש אנשים שמוכנים לקחת אותו. גילגמש שיחה 18:43, 7 באפריל 2018 (IDT)
ימים יגידו, בינתיים טוב שיש אחרים שמוכנים לעשות את זה לעצמם Face-smile.svg Botend - שיחה 19:55, 7 באפריל 2018 (IDT)

ג'ירו[עריכת קוד מקור]

תמונות נהדרות! כל הכבוד לך! אבנר - שיחה 07:27, 6 במאי 2018 (IDT)

תודה Face-smile.svg Botend - שיחה 14:35, 6 במאי 2018 (IDT)

הערך ערן לברון[עריכת קוד מקור]

ערן לברון : אכן לחלק מהעובדות שרשמתי אין מיסמכים. יש תחרויות חובבים ספונטנים. יחד עם זה באתר YNET יש התייחסות ישירה, לעובדה שערן הוא חקיין אלביס. גם באתר חו"ל שמצורף בקישורים, יש איזכור ישיר כולל שמו של ערן להופעות בתחום חקיינות אלביס, כמוכן הוזמן לערוץ 2 מיספר פעמים כחקיין אלביס. העובדה שאיננו זמר מפורסם איננה גורעת מהעובדה שהוא קיים. הכי קל לימחוק. זה הערך הראשון שאני כותב, לכן אם ניתן להשאיר את הערך ולתקן אותו גם אם זה קצרמצר עדיף על כלום. תודה.

חונכות[עריכת קוד מקור]

שלום לך, התבקשתי למצוא חונך שיבדוק לי את הערכים שאני עושה ואני רואה שאתה הכי מתאים לחונכות בעיני כי כתוב שאתה מתמצא בספורט! אז אשמח אם תהיה החונך שלי! ניב2 - שיחה 13:21, 18 ביוני 2018 (IDT)

שלום ניב, לצערי אני לא חושב שיש לי כרגע את הזמן לסייע בענייני חונכות. אולי מישהו מסאבעלוטודו, Little Savage, הגמל התימני, Alex 121 Alex, Yosef Hajbi, TheGodfather85, Sebastian27, יואל, בריאן, לימון-שחור, Yonifdבעלי הידע בכדורגל יוכל לעזור? Botend - שיחה 20:17, 19 ביוני 2018 (IDT)
אהלן ניב2! Face-smile.svg
אשמח להיות החונך שלך ולסייע לך בכל מה שתרצה. אני די עסוק, מפאת עבודה חדשה שהתחלתי שלשום, אבל אשתדל מאוד להקדיש לך את מלוא תשומת הלב, ככל שאוכל.
אני בקיא ביותר בכדורגל, הן הישראלי והן העולמי, צופה במשחקים ואף משכתב ערכים (למשל, הערך של הכדורגלן האלמוני הזה...) Smiley lol.gif
בכדורסל אני גם בקיא, אבל ממעט לצפות במשחקים, ומטבע הדברים פחות מעורה בנעשה...
בכל מקרה, אם זה מתאים ונוח, הרי ש לחיצת יד.
לילה מבורך,
יואל שחק. - שיחה 22:29, 19 ביוני 2018 (IDT) .
למקרה שאני מבין נכון ומדובר בחונכות מנדטורית, אתייג את האחראי על החונכויות משתמש:גארפילד (ואם הזיכרון המזדקן שלי בוגד בי, אשמח אם תתייגו את מי שצריך Face-smile.svg) Botend - שיחה 22:37, 19 ביוני 2018 (IDT)
רק עכשיו אני רואה שאתה מחרב את הערך על מסי. ביזיון שאתה קורא לזה שכתוב מתוך יומרה שזה משפר את הערך. הגמל התימני (צרו קשר) (20.06.2018 11:09)
גמל תימני שלום לך,
לא שאני הולך להיכנס עכשיו למלחמת עריכה.
אתה יותר ממוזמן לשחזר את הערך למצבו הקודם, או לבצע "בנייה מחדש" של הערך (שלפי דבריך אני מחריב אותו).
אני לא אגע בערך הזה יותר, גם אם תשנה את הכל, או תשחזר את הערך לפני עריכותיי.
לבסוף, תודה מקרב לב על הברכות הנפלאות. הן מוסיפות תמיד כיף, הנאה ואווירה טובה בקהילת ויקיפדיה. המשך כך! Face-smile.svg
ערב קסום,
יואל שחק. - שיחה 18:38, 20 ביוני 2018 (IDT) .

בקשת הרשאות[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

ביקשתי בערך "בקשות ממפעילים" את ההרשאה להיות בדוק עריכות מורשה ואמרו לי לפנות אליך. אשמח אם תקרא את מה שכתבתי שם ותתן לי את ההרשאה המיוחלת.

תודה וערב טוב. שבלול חמוץ - שיחה 19:16, 30 ביולי 2018 (IDT)

אני כבר לא מפעיל מערכת, ולכן אני לא נותן הרשאות. הגבתי שם שלטעמי זה עוד מוקדם. אם ימצא מפעיל שחושב אחרת ממני, הוא יפעל לפי מיטב שיקול דעתו. Botend - שיחה 20:35, 30 ביולי 2018 (IDT)

עזרה בעריכת ערך ראשון[עריכת קוד מקור]

הי,

כתבתי לראשונה ערך על Diego_Laxalt בגלל שכבר פעם אחת מחקו לי את הערך הייתי שמח אם תוכל לעזור לי ולתת פידבק על הערך האם הוא מוכן לפרסום? האם צריך לדעתך עוד לשנות

תודה אורי

דף הסקריפטים שלך[עריכת קוד מקור]

אהלן.

בדף הסקריפטים שלך מופיעה הכללה של משתמש:קיפודנחש/common.js/workTemplatesRemovalWatch.js. הסקריפט הזה עתיק, כנראה לא עושה את מה שצריך (או יותר מדויק: את מה שהוא עשה פעם), וממילא ערן מתחזק כיום דף שעוקב (בין השאר) אחרי דפים שהוסרה מהם תבנית "בעבודה". ברצוני להוציא את הסקריפט לגמלאות, וכיוון שאתה היחיד שעדיין טוען אותו, רציתי לוודא שזה בסדר מבחינתך. לדעתי, ההכי הטוב יהיה אם פשוט תסיר את השורה שמנסה לטעון את הסקריפט. תודה - קיפודנחש 22:18, 15 באוגוסט 2018 (IDT)

היי קיפודנחש, בסדר גמור. הסרתי אותו משם. תודה. Botend - שיחה 10:58, 17 באוגוסט 2018 (IDT)

התייעצות לגבי כתיבת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אני מעוניין לתרגם מויקי האנגלית את מילון מונחי הפוקר, האם לדעתך כשרושמים את שם המונח למשל all in לרשום באנגלית או לתרגם "הכל בפנים". תודה! --Amirosan - שיחה 20:05, 1 בנובמבר 2018 (IST)

שלום Amirosan,
האם בעברית מקובל להשתמש בתרגום "הכל בפנים"? אני לא נתקלתי בכך, אך אני לא מבין בפוקר מספיק על מנת לחוות דעה של ממש. Botend - שיחה 20:44, 10 בנובמבר 2018 (IST)

מיזם כדורסלני נבחרת ישראל[עריכת קוד מקור]

אהלן בוטנד, שמתי לב שאתה מתחבר לנושא הספורט והכדורסל. אתה מוזמן להשתתף במיזם כדורסלני נבחרת ישראל שפתחתי. שבת שלום, Amiroשיחה 13:05, 21 בדצמבר 2018 (IST) 

תודה על ההזמנה. שבוע טוב! Botend - שיחה 22:16, 29 בדצמבר 2018 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

הי, העריכה הזו שלך הגיעה לאחר שחזורים של עריכות שציינו שהוא בליגה הישראלית, ומחקה אזכור בNBA. באם הוא בליגה הישראלית, הרי שצריך לציין את זה בערך עם מקורות. בברכה אמא של גולן - שיחה 11:14, 17 במרץ 2019 (IST)

היי אמא של גולן. מתנצל על המענה המאוחר, אני קצת (הרבה) פחות פעיל בתקופה האחרונה. מתנצל בשנית, מכיוון שלא הבנתי את מהות הפניה שלך אליי (אם כי את תמיד מוזמנת Face-smile.svg) מדובר בשחקן ששיחק באותה העונה בליגה הישראלית, ותיקנתי רק פסקת הסטטיסטיקה את הקישור מהפניה לליגת ה-NBA אל הפניה לליגה הרלוונטית, כל זה תחת הפסקה "בליגת העל הישראלית".לא כתבתי שהוא כרגע בליגה הישראלית, אלא ששורת הסטטיסטיקה המדוברת היא מהתקופה שהוא שיחק פה ולא מעבר לים (הנה עמוד השחקן באתר של מנהלת ליגת העל) Botend - שיחה 16:04, 30 במרץ 2019 (IDT)

בקשת תמונה[עריכת קוד מקור]

היי, ראיתי שהסרת מערכים שונים סימון של בקשת תמונה. לא עברתי על כולם, אבל למשל באוטו באריץ' אני בהחלט יכול להבין שזה מיותר... השאלה היא למה לעבור על ערכים בצורה שיטתית ולהסיר את זה, האם לא עדיף להגדיר מראש כלל נכון יותר מתי זה צריך להופיע? (הכלל כרגע הוא שהאישיות בחיים/נפטר לפני פחות מ150 שנה) אם כן, אתה מוזמן להציע כלל קשיח יותר במזנון. ערן - שיחה 18:43, 27 באפריל 2019 (IDT)

אין שום הגיון בלשתול אוטומטת בקשת תמונה אודות כל אדם. זו תבנית שמטרתה לבקש בקשה סבירה מהקוראים שלנו. אין הגיון לפנות אליהם בבקשה לא סבירה (למשל, אם הם קשורים איכשהו לישראל, וסביר שתהיה תמונה למי שקורא אודותיהם בעברית). מתוך הנחה שמרביתם המוחלט של הערכים שנכתבים בוויקיפדיה העברית היא לאו דווקא על דמויות מקומיות, נראה לי שלהט האוטומטיזציה במקרה הזה גורם יותר נזק מתועלת.
עם זאת, אני לא מאוד פעיל בתקופה האחרונה ואין לי זמן או חשק להיכנס לויכוחים אינסופיים במזנון. לפחות בערכי ספורטאים אני מניח שאפשר לכתוב סקריפט שבודק האם בערך אודות הדמות ישנה קטגוריה שקשורה לישראל (ישראלי או שיחק בקבוצה ישראלית או משהו בסגנון. אולי יצריך איזה סקריפט נוסף של יצירת מילון של כל הקטגוריות של הקבוצות הישראליות במקום לבדוק כל פעם מחדש). זה לא פיתרון רחב מספיק לכל האישים בכל התחומים. אתה מוזמן להציע פיתרון טוב יותר. Botend - שיחה 19:00, 27 באפריל 2019 (IDT)
מסכים עם כל מילה. התבנית הזאת צריכה להיות מוצבת במקומות בהם יש סיכוי סביר לקבל תמונה חופשית (אישים ישראלים חיים ומקומות בישראל). האוטומטיזציה הזאת מביאה למצבים אבסורדים: כשמצפים מהקורא הישראלי לספק לתמונה חופשית של פוליטיקאים מאפגניסטן למשל זה אבסורד. כשמבקשים תמונה חופשית של קרחונים מאנטרקטיקה, שכף רגלם של מעטים בעולם דרכה בהם זה אבסורד. הבקשה האוטומטית הזאת מופיעה רק בוויקיפדיה העברית, ואבסורד לצפות דווקא מהקורא הישראלי לספק תמונות של אישים ומקומות ממדינה כלשהי, בזמן שאלה טרם התקבלו מתושבי אותה מדינה. אגב, גם הדרישה הנוכחית שהאישיות בחיים/נפטר לפני פחות מ-150 שנה בעייתית. הרי ניתן להעלות תמונות מוגנות עבור אנשים שאינם בין החיים, והוספת בקשה לתמונה חופשית במקרה זה עשויה לגרום שלא נקבל הן תמונה חופשית והן תמונה מוגנת ונצא קירחים מכל הכיוונים. עמרישיחה 19:13, 27 באפריל 2019 (IDT)
אגב, יש לנו ערך כזה בדיוק. וכשהסרתי ידנית, לא הסרתי את התבנית מערכים להם יש איזה קשר אפילו קלוש. כך למשל הסרתי מאוטו באריץ' (וערכי כדורגלנים אוסטרים אחרים) אולם לא מאיזידור גנסל, על אף שבאמת לא צריכה להיות בו בקשה כזאת. Botend - שיחה 19:32, 27 באפריל 2019 (IDT)
זו כמובן דוגמה קיצונית שממחישה את גודל האבסורד, אבל אפשר למצוא בקלות דוגמאות רבות אחרות. אם טרם התקבלה תמונה חופשית לכדורגלן שערך למעלה מ-500 הופעות במועדון הפאר ברצלונה, מה הסיכוי שהתמונה הזו תגיע דווקא מהקורא העברי? אם טרם התקבלה תמונה עבור רכס הרים בקנדה, שמאות אלפים ואף מיליונים עוברים בקרבתו בשנה, מדוע גם הפעם הציפיה והתקווה שהתמונה תגיע דווקא מהקורא העברי? אם הבקשה לתמונה חופשית במקרה הזה הייתה מוצבת בוויקיפדיה האנגלית, הייתי אומר ניחא, אבל נראה לי קצת תמוה שמצפים שהישועה תגיע דווקא מכיוון הוויקיפדיה העברית. עמרישיחה 19:58, 27 באפריל 2019 (IDT)
העליתי את זה בויקיפדיה:מזנון#בקשות להשלמת תמונות חסרות. כתבתי שם הצעה לכלל פשוט יחסית לצמצום של בקשות מיותרות. אם יש לכם הערות או הצעות אחרות אתם מוזמנים להעלות זאת שם. ערן - שיחה 18:23, 28 באפריל 2019 (IDT)

מבקש עזרה בעריכה ושליחה של ערך בוויקיפדיה "הנוסחה"[עריכת קוד מקור]

מזה אין ספור ניסיונות של פרסום הערך הראשון שלי בויקיפדיה כשלו. אני מבקש כל עזרה אפשרית לערוך אותו כדי להגישו ולצרפו למאגר, זו הטיוטה שלו: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Legopart/%D7%94%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%97%D7%94

תודה ארתור

בקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

שלום, כתבתי ערך על החברה שאני חלק ממנה ומסתבר שעשיתי טעות כה גדולה שכעת יש דיון חשיבות. אשמח לעזרה.. מדובר בערך Vi Labs וממש קודם הזנתי בו מידע חשוב נוסף.. תודה, Vijogg - שיחה 21:31, 1 בספטמבר 2019 (IDT).

הטילדה הרביעית גיליון 32[עריכת קוד מקור]

שלום רב. לאחר הפסקה קצרה, יצא גיליון חדש של העלון הוויקיפדי, "הטילדה הרביעית". אתם מוזמנים ליהנות ממנו ולעיין בו בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 12:33, 6 במרץ 2020 (IST)