שיחת משתמש:Deror avi/ארכיון 31

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ארכיונים
Crystal Clear filesystem folder tar.png

2005: ארכיון ינואר - אפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2006: ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007: ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008: ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009: ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010: ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2011: ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייולי - אוגוסטספטמבר - אוקטוברנובמבר - דצמבר
2012: ינואר - יונייולי - דצמבר
2013: ינואר - דצמבר
2014: ינואר - דצמבר
2015: ינואר - דצמבר
2016: ינואר - דצמבר
2017: ינואר - דצמבר
2018: ינואר - דצמבר
2019: ינואר - דצמבר
2020: ינואר - יונייולי - דצמבר
2021: ינואר - יוני

Crystal Clear action editpaste.png
ברוכים הבאים לארכיוני דף השיחה שלי

נא לא לפתוח שיחות חדשות בדפי הארכיון. דף השיחה הנוכחי נמצא כאן

בקשר להוספת קישורים לאתרים ישראליים במושג אנימה[עריכת קוד מקור]

התייחסת בתשובתך לאתרים בעלי מידע מבוסס, ולא יכולתי שלא לתהות אם אינך רואה באתר בעל 150 תקצירי אנימה מקוריים [לא מתורגמים מאתרים בחו"ל] סיקורי משחקים, גלריות תמונות, ומגוון פעילויות נוספות - תוכן מבוסס? אני מתייחס לאתר האנימה הישראלי http://www.animanga.co.il

האם אין עילה לדעתך להוסיף קישור לאתר ישראלי שכזה בערך "אנימה" בוויקי העברית?

סיקורי משחקים - לא רלוונטי; גלריית תמונות וסרטים - פתוח רק לחברים בלבד, ומגוון פעילויות - לא רלוונטי לאנציקלופדיה. מסקנה - אין לקשר לאתר. דרור 17:56, 1 באוקטובר 2007 (IST)

תגובה:

ומה לגבי 150 תקצירי סדרות האנימה שמהווים את הבסיס של האתר? [המספר גודל כל הזמן] ומאמרים וכתבות בתחום שיש באתר? וביקורות גולשים?

הכותבים אינם מזדהים - וביקורות גולשים הם כמו כל בלוג אחר. אין לכך כל משמעות אנציקלופדית מאחר שאין דרך לוודא נכונות המידע. דרור 09:58, 2 באוקטובר 2007 (IST)

הטיעונים שלך כל כך מופרכים, יש כל כך הרבה ערכים בהם יש קישורים לאתרים קהילתיים כמו האתר שהצגתי ונראה כי יש פה מניע אישי ברור לחוסר הרצון לקשר מהערך המדובר. האטימות שלך מפתיעה אותי, האנציקלופדיה החופשית? כנראה שלא אצלך. בכל מקרה, המשיכו כך, בגלל זה גם פתחו פרוייקט וויקיפדיה נפרד לאנימה וכל הכתבים בתחום מעדיפים לכתוב עכשיו שם במקום בוויקיפדיה העברית הרשמית.

מה דעתך[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה:מזנון#אליהו הכהן על אליקום צונזר? יחסיות האמת 11:25, 3 באוקטובר 2007 (IST)

תמונות המפגש[עריכת קוד מקור]

לא רציתי להפריע לך בגלל תבנית ה"בעבודה", אבל בתמונה שכתבת אביעד.. אין שום אביעד. אביעד‏ • שיחה 16:13, 5 באוקטובר 2007 (IST)

כיבוש מול איחוד[עריכת קוד מקור]

היי דרור, אני חושש שיש לי בעיה קשה עם כל מה שכתבת בדף שיחתו של גבי. איני יודע את נטיותך הפוליטיות, אבל זה נראה כאילו דווקא אתה נותן להן להשפיע לך על שיקול הדעת. שים לב שהמונח כיבוש הוא מונח מוגדר בעוד שאיחוד הוא סמנטי. גבי צודק, לאחר שישראל הכריזה על "איחוד" ירושלים ברחו מכאן כל השגרירויות הזרות, ואני מכיר אנשים רבים שמתנגדים למונח איחוד - מכאן הוא לא נייטרלי, ויש לו סממנים פוליטים ברורים. מבחינה של הגדרה בין לאומית מדובר בכיבוש, כיוון שאנחנו חלק ממייזם בין לאומי, ואיננו שייכים למדינת ישראל (שהיא בלי ספק גוף לא נייטרלי ומוטה פוליטית מעצם הגדרתו) עלינו להשתמש במונח המקובל על העולם ולא על ישראל. בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 12:42, 10 באוקטובר 2007 (IST)

אתה טועה עובדתית. השגרירויות עזבו בגלל החלת החוק הישראלי (הסיפוח) ולא האיחוד. דרור 21:52, 10 באוקטובר 2007 (IST)
אין הבדל בין שהנים. בכל אופן אין ספק שאתה טועה, המילה "איחוד" אינה מילה נייטרלית, העובדה היא שיש כרגע שני ויקיפדים שחושבים אחרת. נוסף על כן אין הגדרה מדוייקת מילה איחוד (בהקשר זה), היא מתארת משהו שהממשלה המציאה, אם אתה מסכים עם הביטוי, אין שום פסול בכך - אבל זה בהחלט לא דבר נייטרלי. לעומת זאת האו"ם (גוף הרבה יותר נייטרלי, כיוון שיש בו את דעותיהן של כל המדינות) מכנה את תופעה הזאת כיבוש. נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:02, 10 באוקטובר 2007 (IST)
איחוד מוניציפלי הוא משהו שמוגדר (לדוגמא) בחוקים בריטיים כבר 150 שנה. המילה היא ניטרלית. האו"ם לא התנגד לאיחוד ירושלים. בהחלטותיו האו"ם התנגד לחלוקת ירושלים, לסיפוח ירושלים המערבית על ידי ישראל ולסיפוח ירושלים המזרחית על ידי ירדן, ולבסוף לסיפוח ירושלים המזרחית על ידי ישראל. על פי החלטות האו"ם ירושלים העיר צריכה להיות מאוחדת ובחסות האו"ם. דרור 22:04, 10 באוקטובר 2007 (IST)
קודם כל העובדות שאתה מציג בנוגע לאו"ם מיושנות למדי. נוסף על כן גם בריטניה אינה אובייקטיבית בנושא, וגם אם יעבור מילניום - היא לא תהפוך אובייקטיבית. למה האו"ם מתנגן ומה הוא מאשר זה לא רלוונטי, השאלה היא איך הוא מכנה את התופעה והשם הוא כיבוש. בדיוק כאן נעוץ העניין - האם זה חיובי או שלילי זה נתון לפרשנות אישית, אבל העובדה היא שמדובר בכיבוש. דרך אגב המילה שיחרור היא עוד פחות אובייקטיבית. בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:14, 10 באוקטובר 2007 (IST)
האו"ם התייחס רק לסיפוח העיר (והשגרירויות עזבו אחרי הסיפוח). אין כל התנגדות לאיחוד מוניציפלי (ואם תמצא, אשמח אם תראה לי). ההפך, מדינות רבות (באירופה וארה"ב) מתנגדות לחלוקה מחודשת של העיר. דרור 22:16, 10 באוקטובר 2007 (IST)
דרור חביבי, ברגע שאתה מתייחס למה מדינות מסכימות לו, ולמה הם מתנגדות אתה בפרוש מתעסקבדברים לא אובייקטיבים. אתה בדיוק הוכחת עכשיו שהמילה "איחוד" היא מילה לא אובייקטיבית שמשמשת את הדעה המסויימת שאתה מחזיק בה (ככל הנראה). כשאני אומר כיבוש איני אומר את זה כמילת גנאי, זה הדבר שכל המדינות בעולם (כולל אגב את ישראל) מסיכמות עליו, היה פה כיבוש - האם המצב צריך להשתנות? האם זה היה חיובי? האם זה צו אלוהי? כל אלו שאלות שאפשר לפרש ולענות עליהן, אבל לא בויקיפדיה, או לפחות לא להציג את התשובות להן כעובדות פה. כיבוש יש כאן בטוח, איחוד או לא, זה שאלה של עקרונותיו של אדם. בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:26, 10 באוקטובר 2007 (IST)
בדיוק ההפך - "כיבוש" או "שחרור" הם מונחים שתלויים בדעות הפוליטיות. אתה יכול לכבוש שטח שאינו שלך ממי שבבעלותו השטח - שטח כבוש אפשר לכבוש או לשחרר. המונח "כיבוש" תלוי בריבונות המוכרת של השטח, שהרי לדוגמא, כוחות ארצות הברית במלחמת העולם השניה שחררו את צרפת, ובמלחמת המפרץ הראשונה את כווית. האם הם כבשו את גרמניה? כנראה שכן, וגם את יפן - וזה משום שהריבונות של השטחים היתה של יפן ושל גרמניה אך לא של צרפת. כעת, כדי להשתמש נכון במילה זו, יש לראות האם השטח היה בבעלות ירדנית או לא (שהרי גם הירדנים כבשו אותו), והאם היה בבעלות האו"ם (יש כאן שאלה של משפט בינלאומי פומבי שקשור לשאלה מה ההכרה של המדינה הרלוונטית לעניין זה, ומי מדינה רלוונטית) ואולי, בשל נסיגת המנדט הבריטי, מדובר בשטח הפקר למעשה שמעמדו לא מוסדר. מבלי להיכנס לשאלה זו (של המשפט הבינלאומי) - אני בוחר במונח הניטרלי ביותר שאינו שנוי במחלוקת - איחוד מוניציפלי. המדובר בעובדה שלא מוכחשת על ידי אף מדינה בעולם, ואין אף מדינה שמתנגדת לו. דרור 23:32, 10 באוקטובר 2007 (IST)
יש מדינות רבות המתנגדות לביטוי, ואפילו לא צריך ללכת כל כך רחוק - המיעוט הערבי בארץ מתנגד לביטוי, וגם קרוב יותר מכך - השמאל בארץ מתנגד לביטוי (לפחות חלק מהשמאל) ועוד יותר קרוב מזה יש את האדם שמדבר איתך ברגע זה ממש, שהוא - אני מתנגד לביטוי. בכל אופן, בכל אחד מן הדוגמאות האפשריות שנתת, אם השטח היה ירדני, או בינלאומי, או שטח הפקר - מדובר בכיבוש. כך שאפילו לפי הטענה שלך המצב הוא מצב של כיבוש. מלבד זאת אני לא חושב שזה מקומינו לקבוע במה מדובר, למה שלא נשתמש במונח שהקהילה הבינלאומית משתמשת בו - כיבוש? לפני שאתה עונה לי אני מציע שתשכול את דברי זמן מה, אני חושש שאני עלולים לבסוף להדרדר לוויכוח פוליטי, דבר שבהחלט לא הייתי רוצה לעשותו עמך. אני מציע רק שתיגש לדברי כאילו יש סיכוי שאני צודק, ולא כאילו אתה צריך להוכיח שאני טועה (בדיוק בצורה זאת ניגשתי כעת לתוגבתך, והכתוב לעיל זה מסקנותי לאחר בחינה בראש פתוח של הנושא). ובאותו עניין אחר לגמרי - ראיתי שערכת אז תודה! ואני כמובן מקווה לראות עוד מעריכותיך, אבל איני לוחץ (אולי טיפה, רק לחץ פיזי מתון). בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:52, 10 באוקטובר 2007 (IST)
במשפט הבינלאומי יש חשיבות רק למונחים שנקבעים על ידי הגופים הרלוונטיים ואלה הם המדינות. למיטב הבנתי מדינות רבות מתנגדות לכיבוש (לא משנה איך נקרא לו) ולסיפוח (מונח משפטי); ואין אף מדינה המתנגדת לאיחוד המוניציפלי (ולהפך). דרור 23:57, 10 באוקטובר 2007 (IST)

בנושא אחר לגמרי[עריכת קוד מקור]

תגיד, אתה מוכן לעשות לי טובה ענקית? אני צריך שמישהו חיצוני יעביר לבי בופ הגהה. הערך משתתף בתחרות מקצרמר למובחר והגירסא הסופית צריכה להיקבע בשעה וחצי עד חצות. אני עשיתי את מה שיכולתי, אבל אני ממש אשמח אם זוג עיניים חיצוני יעזור לי. האם תסכים? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:27, 10 באוקטובר 2007 (IST)

לבי יוצא אליך. אשתדל מה אפשר לעשות. ואני לא דרור. ‏Harel‏ • שיחה 22:28, 10 באוקטובר 2007 (IST)
הו! תודות! אני שמח שהפאפי פייס שלי הצליח :) נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:31, 10 באוקטובר 2007 (IST)
פאפי פייס! מה סבא-רבא היה אומר? "עיני דמתחנן"? "מחזר על הפתחים"? "על יד על יד יצא לבו אל פניו הכמהות"? אני שומע קולות התהפכות מכיוון הר הזיתים. ‏Harel‏ • שיחה 22:32, 10 באוקטובר 2007 (IST)
ובאותם הימים הייתי מחזר על מפתני השיחה. מחפש הייתי זוג עיניים שתעבורנה על ערכי מבראשית. למרות שהוא מתהפך לו שם, אני דווקא יודע לכתוב חיקויים לא רעים שלו, רבים ביקשו ממני לכתוב להם הקדשה בסיפור פשוט... נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:35, 10 באוקטובר 2007 (IST)

העברת לתמונה[עריכת קוד מקור]

אהלן דרור, אני רוצה להעביר שתי תמונות מהערך האנגלי של הסרט "פגוש את ההורים" לערך העברי.בערך כבר נמצאת תמונה של הסרט פגוש את הפוקרס,אז אל תוטעה. אשמח לקבל את עזרתך בעניין. תודה,מקיאבלי 19:43, 11 באוקטובר 2007 (IST)

לא הבנתי. אתה רוצה לטעון תמונה לכאן? ומדובר בתמונה מסרט? אז תטען באמצעות דף זה. דרור 19:51, 11 באוקטובר 2007 (IST)

אלה תמונות מהערך בוויקיפדיה האנגלית של הסרט. דרך אגב,התחרות מקצרמר למובחר כבר נגמרה? אם לא, שכתבתי והרחבתי מאוד את הקצרמר על רנדי ניומן. זה נחשב לזה? מקיאבלי 21:09, 11 באוקטובר 2007 (IST)

נמחק[עריכת קוד מקור]

דרור, כדאי להוסיף לדף השיחה של האלמוני גם את שם הערך שנמחק, לצורכי מעקב (כך אני נוהג, על כל פנים). אלדדשיחה 20:00, 11 באוקטובר 2007 (IST)

תחרות[עריכת קוד מקור]

היי דרוראבי, רותם דיברה איתך לגבי התחרות? נוי 12:31, 12 באוקטובר 2007 (IST)
כן. היא אמרה שנעשה את זה מחר. דרור 12:32, 12 באוקטובר 2007 (IST)
טוב. נוי 12:32, 12 באוקטובר 2007 (IST)


שיחת משתמש:79.178.80.196[עריכת קוד מקור]

שלום, לתשומת לבך המשתמש הזה הוא טרול - כדאי להזהר איתו. הוא מופיע שוב ושוב, כמעט מדי יום, ומוסיף תאריכים שבדרך כלל הם שגויים לערכים, בדרך כלל לערכי תרבות פופולרית. בברכה, ‏pacman - שיחה 08:48, 12 באוקטובר 2007 (IST)

תודה רבה על ההודעה, וקבל ח"ח על העירנות. דרור 12:30, 12 באוקטובר 2007 (IST)

זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

הי מותק. מה עושים בקשר לשימוש הנלוז שנעשה בתמונות שלנו? תמרה 19:00, 13 באוקטובר 2007 (IST)

על איזה תמונות בדיוק מדובר? ודרור בהזדמנות זאת אנא ממך נסח נוסח אחיד לפנייה לגופים שלא עומדים בתנאי הרשיון לשימוש במקרה הזה ובמקרים אחרים. בברכה, Shayakir שיחה. 00:34, 17 באוקטובר 2007 (IST)
השווה לתמונות המופיעות בערך נחלאות. תמרה 23:52, 17 באוקטובר 2007 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי. יחסיות האמת 23:58, 14 באוקטובר 2007 (IST)

עוד זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

נראה לך שיהיה מוגזם להניח שבקובה אין זכויות יוצרים? אני תוהה האם אני יכול להוסיף את מילות השיר לערך Hasta Siempre. עידושיחה 23:53, 15 באוקטובר 2007 (IST)

יהיה מוגזם. וגם שגוי. דרור 23:58, 15 באוקטובר 2007 (IST)

מופתע ומסוקרן[עריכת קוד מקור]

אני תוהה בקשר להצבעת המחיקה הנוכחית. לא מתריס, לא תוקף, סתם סקרן :) נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 01:50, 16 באוקטובר 2007 (IST)

זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

לתמונה שכבר מופיעה בוויקיפדיה האנגלית יש זכויות יוצרים שכבר מתירות להשתמש? ואמרו לי שגם אפשר פשוט להעביר אותה מהמאגר האנגלי לעברי. איך? סליחה,אבל אני פשוט נתקע עם התמונה הזאת וזה תוקע לי את הערך.מקיאבלי 09:37, 16 באוקטובר 2007 (IST)

טוענים אותה לכאן. לחץ בצד טעינת תמונה לויקיפדיה ופעל לפי ההסברים. דרור 20:15, 16 באוקטובר 2007 (IST)

בדיקה ואלפי תודות[עריכת קוד מקור]

תוכל לבדוק אם התמונה שהעליתי (הפוסטר של פגוש את ההורים) הועלתה בסדר? (מבחינת רשיון וכו').

כ"כ תודה! אני ממש מתנצל אם אני מנג'ז...

טעית ברישיון. תיקנתי. ראה כאן. דרור 12:43, 17 באוקטובר 2007 (IST)

הכתרה[עריכת קוד מקור]

תרגמת את זה מאנגלית? יש שם שגיאות איומות. עמית 23:47, 16 באוקטובר 2007 (IST)

בקשר לטיול ביום שישי[עריכת קוד מקור]

הי מותק. אולי כדאי שבכל מקרה תגיע לאזור הסינמטק, כדי שקודם כל נבטיח שלא תלך לאיבוד, וגם כדי שאם בסוף לא יהיה צורך ברכב שלישי, אני אוכל לטוס הביתה לילדים שלי חמש דקות לפני שבת... יש חניה ברחוב משכנות שאננים, עליו יושב מרכז מורשת בגין. קבעתי עם עידו בדרך חברון,במפרץ הנמצא מעט אחרי גשר הסינמטק, בשעה 9:45. מתאים לך להצטרף אלינו? תמרה 23:54, 17 באוקטובר 2007 (IST)

אהיה שם. דרור 23:56, 17 באוקטובר 2007 (IST)
גם אני. ‏Harel‏ • שיחה 23:56, 17 באוקטובר 2007 (IST)

דרור, שמחתי מאד לפגוש אותך. אתה אדם מאד נחמד. תודה על ההדרכה הצמודה שלקחת על עצמך עם אורחי. הם מאד נהנו מהטיול, הרבה בזכותך! ‏עמיחי 23:55, 20 באוקטובר 2007 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי ST∙אסתר 09:03, 18 באוקטובר 2007 (IST)

תתעלמי מהדואל ששלחתי לך. אנסה לפתור את הבעיה. דרור 13:21, 18 באוקטובר 2007 (IST)
כבר דיברתי עם הנוגעים בדבר ועניתי לך. ST∙אסתר 14:04, 18 באוקטובר 2007 (IST)

מחיקה מהירה[עריכת קוד מקור]

הערך שני עג'מי שמחקת היה ריק כי מחקתי את תוכנו (שהיה השחתה) כשהוספתי את התבנית. האם עדיף רק להוסיך את התבנית ולא למחוק? סתם שאדע להבא... בברכה, --פלבאי צהוב 18:10, 18 באוקטובר 2007 (IST)

הכי טוב זה לבקש בויקיפדיה:בקשות ממפעילים#בקשות מחיקה, אך אין צורך בכך אם זה ערך חדש כי יש רשימה של ערכים חדשים והם עוברים עליהם כל כמה זמן. הידרו 18:21, 18 באוקטובר 2007 (IST)
זה לא משנה. בכל מקרה המפעיל יבדוק את התוכן. אני סבור שעדיף למחוק. כך לא יראה קורא אקראי את תוכן הערך. דרור 18:25, 18 באוקטובר 2007 (IST)

פורטל:מזון/ציטוט נבחר[עריכת קוד מקור]

למה אתה מדלג על מס' כשאתה מוסיף ציטוטים? תוסיף לפי הסדר(8,9,10,11...) ולא בדילוגים. תודה,מישהו סודישיחה 20:09, 18 באוקטובר 2007 (IST)

כאשר אני מוסיף ציטוטים מאותו סוג (מאותו מקור, פסוקים מהתנ"ך במקרה זה), או תמונות מאותו אתר (במקרה של תמונות בפורטלים) אני מדלג, כדי שהצופים לא "יסבלו" את אותו סוג. החרכים יתמלאו בהמשך. דרור 22:17, 18 באוקטובר 2007 (IST)
אוקי. בכל מקרה תודה על העזרה בקידום הפורטל. מישהו סודישיחה 15:06, 21 באוקטובר 2007 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי שני קבצים.--‏Golf Bravo‏ 10:36, 20 באוקטובר 2007 (IST)

שיחה:האוס (סדרת טלוויזיה)#רשימת הפרקים[עריכת קוד מקור]

נראה לי שלא הצלחנו להכריע, נלך למחלוקת? הידרו 00:03, 21 באוקטובר 2007 (IST)

אולי בוררות? יש לך הצעה לבוררים? דרור 00:10, 21 באוקטובר 2007 (IST)
אני לא חושב שבוררות מתאימה כיוון שזה לא ריב ביני לבינך ומכיוון שאני רואה בכך חריגה ממדיניות מסוימת וכך גם עודדי וגלגמש אני חושב שיש צורך בהתערבות הקהילה. הידרו 00:13, 21 באוקטובר 2007 (IST)
לא מדובר ברשימת פרקים אלא ברשימת שמות הפרקים, יש הבדל גדול בין השניים ולא נראה לי שהקהילה דנה אי פעם באופן כלשהו בסוג השני. יחסיות האמת 00:15, 21 באוקטובר 2007 (IST)
אם אתה רוצה אפשר ללכת דרך הצבעה רבת משתתפים. חשבתי שבוררות תהיה פחות "לעומתית". דרור 00:17, 21 באוקטובר 2007 (IST)
מה ההבדל בין בורר לבין עוד אדם שיצטרף לשיחה? הידרו 19:57, 22 באוקטובר 2007 (IST)
לא הבנתי. דרור 19:59, 22 באוקטובר 2007 (IST)
מה בדיוק קורה בהליך בוררות ומה ההשלכות שלו? הידרו 20:01, 22 באוקטובר 2007 (IST)
מאחר והמחלוקת היא בעיקרה בין מספר מועט של אנשים (לא הרבה פנו לדף השיחה בעקבות הפרסום בלוח המודעות), הרי ששאלה זו מעניינת יחסית מעט אנשים. משכך, בין אלה אפשר להגיע לפיתרון באמצעות בוררות, ולא צריך הצבעת מחלוקת. אבל - בשביל צריך הסכמה בין אלה שהתדיינו בדף השיחה. דרור 20:06, 22 באוקטובר 2007 (IST)

אני נעל[עריכת קוד מקור]

שכחתי לגמרי, אבל לפני כמה ימים הייתי בויה דולורוזה וצילמתי את כל התחנות. אופס! נצטרך לחשוב על מסלול אחר. אתה מוזמן בינתיים ליהנות מהתמונות בערך המדובר. תמרה 01:41, 21 באוקטובר 2007 (IST)

אני יכול להציע הצעה? למה לא יער ירושלים? (אפשר לעבור ביד קנדי ובעין כרם). נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 10:39, 21 באוקטובר 2007 (IST)
רעיון נחמד - אך קצת יותר מסובך לוגיסטית, כי נדרשים רכבים. אפשר בהחלט לעשות טיול כזה בהמשך. דרור 15:32, 21 באוקטובר 2007 (IST)

אהלן[עריכת קוד מקור]

יש אפשרות שאיתה אני אוכל למנוע מאחרים לערוך את דף המשתמש שלי? הופתעתי לגלות שללא רשות מישהו התעסק לי איתו. ואיך הוא בכלל ידע ששיניתי אותו?! מקיאבלי 19:06, 21 באוקטובר 2007 (IST)

למה כוונתך? דרור 19:43, 21 באוקטובר 2007 (IST)

אתמול הוספתי ציטוט לדף שלי, ולא הספקתי להכניס אותו לתבנית ציטוט. היום שנכנסתי אליו לעשות את זה, זה כבר היה ככה, ומשתמש אחר כבר עשה את זה. איך הוא ידע ששיניתי את זה? ולמה לו להיכנס לי לדף? היה נחמד אילו יכולתי לנעול את הדף.מקיאבלי 21:22, 21 באוקטובר 2007 (IST)

יש ביקורת על כל הדפים באתר, גם דפי המשתמש. מקובל שלא לערוך דפי משתמש של אחרים, אבל תיקון שגיאות כתיבת או הפנייה אפשריים. במקרה וישחיתו לך את דף המשתמש, רוב הסיכויים שאחד המנטרים יגלה את זה וישחזר את ההשחתה. ישנה אפשרות לנעול לך את הדף, אולם אז גם אתה לא תוכל לערוך אותו. ישנה אפשרות שרק משתמשים רשומים יערכו לך את הדף (ואז גם אתה תוכל לערוך אותו), אולם במקרה זה המשתמש היה רשום, ולא השחית את הדף, ולכן הגנה כזו לא היתה עוזרת) דרור 10:33, 22 באוקטובר 2007 (IST)
הסיבה שהמנטרים לא שחזרו את הדף שלך הייתה, שאלירן לוי (מי שתיקן את הציטוט) ביצע פעולה לגיטימית. אילו הייתה מבוצעת השחתה - הדף היה משוחזר. אתה יכול לעקוב אחרי השינויים בהיסטוריה של הדף שלך (אני מניח שאתה מכיר את האפשרות הזאת). כפי שכתב דרור, תיקון שגיאות בדפי משתמש הוא דבר לגיטימי בינינו (אם כי לא רווח יותר מדי). אלדדשיחה 10:37, 22 באוקטובר 2007 (IST)
טוב נו. זה היה מעצבן פשוט בזמנו. מקיאבלי 19:31, 22 באוקטובר 2007 (IST)

רישיון חופשי?[עריכת קוד מקור]

שלום דרור, ראה:

Gridge ۩ שיחה 03:55, 23 באוקטובר 2007 (IST).

נראה תקין. דרור 17:41, 23 באוקטובר 2007 (IST)
דרור, רענן את זיכרוני: תמונה שיצאה לאור/הודפסה בישראל לפני קום המדינה איבדה זכויות יוצרים בכל העולם? ‏Gridge ۩ שיחה 18:29, 23 באוקטובר 2007 (IST).
השאלה מה מקום מגוריו של הצלם (ה"דומיסיל" שלו). אם הצלם אמריקאי, יכול עליו החוק האמריקאי, כעיקרון (אולם יש חריגים). בפועל, אם תראה תמונה שצולמה בישראל ופורסמה בישראל לפני קום המדינה - פגו הזכויות בה בכל העולם. דרור 18:32, 23 באוקטובר 2007 (IST)
תודה על התשובה. ‏Gridge ۩ שיחה 18:34, 23 באוקטובר 2007 (IST).

שימוש הוגן כאשר קיימת תמונה אחרת, קטנה אך חופשית[עריכת קוד מקור]

שלום. אשמח אם תוכל לחוות דעתך על שיחת תמונה:Katzav moshe.jpg. ערןב 09:50, 23 באוקטובר 2007 (IST)

פירושונים[עריכת קוד מקור]

שלום, לא מפנים לפירושונים מערך עם סוגריים. אןי סיבה לכך יותר מאשר הפניה לכל ערך אחר. ‏pacman - שיחה 18:44, 23 באוקטובר 2007 (IST)

אדם "חדש" לא בהכרח ידע איך להגיע אל ערך הפירושונים, אם הגיע אל הערך עם הסוגריים מהפניה אחרת. דרור 19:10, 23 באוקטובר 2007 (IST)
דרור, לפי דברי חכם טו בשבט במזנון (ההפניה לדיון) שחזרתי אותך. ניתן לדון מחדש על המדיניות, כפי שנעשה כרגע במזנון, אבל כל עוד יש מדיניות נוכחית אי אפשר לבטל אותה. ‏pacman - שיחה 19:57, 23 באוקטובר 2007 (IST)
הכלל הוא - נשארים על גירסא יציבה. דרור 20:03, 23 באוקטובר 2007 (IST)
זה נכון, בתנאי שהגרסה היציבה איננה נוגדת את המדיניות. ‏pacman - שיחה 20:05, 23 באוקטובר 2007 (IST)
לא.
א. אין סייג - משחזרים לגירסא יציבה.
ב. הדיון הוא בשאלת המדיניות. אני חושב שטו בשבט טועה. דרור 20:06, 23 באוקטובר 2007 (IST)
בוודאי שלא משחזרים לגרסה יציבה כאשר היא נוגדת את המדיניות. אם הוחלט X והערך לא עומד בכך הוא ישוחזר, בין אם הגרסה שלא עומדת במדיניות היא יציבה ובין אם לא. הדיון שנערך בזמנו במזנון קבע מדיניות לכל דבר ועניין, כך ננהג עד עתה ועובדה שלא היה ערעור על כך. ניתן לקיים דיון חוזר, אבל לבנתיים יש לנהוג על-פי המדיניות. ‏pacman - שיחה 20:08, 23 באוקטובר 2007 (IST)
א. תקרא שוב את כללי השחזור.
ב. תמצא בלוח המודעות הודעה על דיון המדיניות.
ג. תמצא הצבעה בעניין מדיניות זו. אחר כך נדבר. דרור 20:13, 23 באוקטובר 2007 (IST)
אין לך סמכות לקבוע כללים חדשים לקביעת מדיניות בוויקיפדיה, ואין חובה שתהליך הקבלה של החלטות-מדיניות יענה על הדרישות שלך (הצבעה, הודעה בלוח המודעות). ‏pacman - שיחה 20:15, 23 באוקטובר 2007 (IST)

דרור מספיק. זו לא מלחמה שצריך לנהל דיונים על מתי-משחזרים-לגרסה-יציבה. אתה מוזמן לחלוק על זה שזו מדיניות, אבל אין כל לפתוח במלחמת שחזורים עם חצי עולם. מספיק ודי. ירוןשיחה 20:15, 23 באוקטובר 2007 (IST)

ולאחר התנגשות איתך - לא על כל עניין מדיניות יש הצבעה, וזה דבר ידוע. הפסק. ירוןשיחה 20:15, 23 באוקטובר 2007 (IST)
לפקמן - לא מזמן, בעניין הצבעה על מחיקה, התעקשת על כללי המדינות ועל כללי הגירסא היציבה. מעניין איך אתה שוכח כללים אלה שנוח לך.
כלליי ה"הודעה -הצבעה" נקבעו על ידי הקהילה - והם המקובלים - שוב, שנוח לך מתעלמים מהם? אני טוען שאין מדיניות, ושטיפש טו בשבט טועה. אתה רוצה - עכשיו יש דיון ונדון ונקבע מדיניות. עד אז - אין. דרור 20:17, 23 באוקטובר 2007 (IST)
לאיזו הצבעת מחיקה אתה מתכוון? האם גם שם הגרסה היציבה סתרה מדיניות? ‏pacman - שיחה 20:18, 23 באוקטובר 2007 (IST)
אני לא מתכוונת להיכנס לדיון ביניכם, ומודה שלא קראתיו ממש. אבל השיחזורים ההדדים הללו חיבים להיפסק לאלתר. דורית 20:21, 23 באוקטובר 2007 (IST)
מה שהדודה אמרה. היא תמיד צודקת. הקץ לגנון, ומייד! ‏Harel‏ • שיחה 20:25, 23 באוקטובר 2007 (IST)
את ההודעה תשאיר אצל ילדי הגנון. הנוהל הוא - גרסא יציבה. דרור 20:27, 23 באוקטובר 2007 (IST)
Nemo judex in sua causa! או משהו כזה. נו די כבר, תראה בגרות. ‏Harel‏ • שיחה 20:30, 23 באוקטובר 2007 (IST)
מצטער, אבל יש גבול והייתי חייב להגיב. כשאין הגיון, נדבקים לנהלים, וכשגם הוא בקושי מציל אותך, זורקים האשמות. באמת הגיע הזמן שתראה בגרות. ירוןשיחה 20:30, 23 באוקטובר 2007 (IST)
אף על פי שכפי שהוסבר לך אופן הפעולה שלך נוגד כל מדיניות אפשרית אין צורך לומר את השכל הישר, ואף על פי שכרגיל בדיונים מסוג זה אתה יורד להאשמות אישיות, אין טעם לדעתי להמשיך לשחזר אותך לדעת, ולכן אני מתכוון לשחזר את כל שחזוריך רק בסיום הדיון במזנון. ‏pacman - שיחה 10:51, 24 באוקטובר 2007 (IST)
לא אטרח לרדת לרמתך ולנהגך להתעלם מהנהלים, ורק אציין שכמו תמיד אני מקבל את הכרעות הקהילה, ואם יוחלט לבסוף שלא לעשות קישורים כאלה, אמחק אותם בעצמי. דרור 11:20, 24 באוקטובר 2007 (IST)

תמונה:Yad Avshalom PA180069.JPG[עריכת קוד מקור]

זה לא יד אבשלום, אלא מערת יהושפט. דניאל צבישיחה 07:03, 24 באוקטובר 2007 (IST)

זה לא הקבר שמאחורי הנפש? דרור 09:43, 24 באוקטובר 2007 (IST)
במקום תשובה. דניאל צבישיחה 20:37, 24 באוקטובר 2007 (IST)

ציטוטים בפורטל מזון[עריכת קוד מקור]

תפסיק להוסיף ציטוטים כל כך ארוכים. זה גורם לתבניות השמאליות לרדת למטה וליצור מרווח גדול בין שני הצדדים. תוסיף ציטוטים של 1-3 שורות. תודה,מישהו סודישיחה 13:56, 24 באוקטובר 2007 (IST)

האם לא עדיף ציטוט ספרותי יפה, על אימרה קצרה של ידוען? דרור 15:04, 24 באוקטובר 2007 (IST)

נמל תל אביב[עריכת קוד מקור]

אהלן דרור. שמעתי כי באחרונה נעשו נסיונות לשחזר את הנמל הישן. בין השאר הבנתי שהחזירו למקומו את המנוף המקורי של הנמל. תמהני אם תוכל, במידה ותזדמן למקום, לצלם עבור הערך. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 15:30, 24 באוקטובר 2007 (IST)

בקשה לעריכה[עריכת קוד מקור]

לערך שקרוב לליבי ואני מאמין שעריכה טובה תשפר אותו משמעותית. צריך מישהו שאינו משוחד (אני פסול...) ובעל יכולות כתיבה ועריכה טובות (אתה בפנים). יש לך זמן?--‏sir kiss שיחה 16:21, 24 באוקטובר 2007 (IST)

עשיתי כמיטב יכולתי. דרור 19:43, 24 באוקטובר 2007 (IST)
תודות!--‏sir kiss שיחה 20:51, 24 באוקטובר 2007 (IST)

הסיור מחר באלנבי[עריכת קוד מקור]

שלום

אתה זוכר את הסיור מחר?

וקיבלת את המייל ששלחתי?

emanשיחה 18:58, 25 באוקטובר 2007 (IST)

הוספתי את הנתון מג'ונו ומטה[עריכת קוד מקור]

ע"פ רשימת הערים שבהן מופיעה התבנית.

אני לא בטוח שהנתונים האלה במלואם מועילים הרבה, כמו שכתבתי בדף השיחה. אם היה בוט מילא. כרגע צריך לעדכן את זה וזו טרחה. ההרכב הגזעי (שחורים\לבנים) משמעותי, אבל לא השיעור המדויק של מיעוטים קטנים. אם באיזו עיר יש לדוגמה 5 אחוז פסיפים, מעל הממוצע הארצי, זה ראוי לציון אולי, אבל אם יש 0.4 או 0.6 אחוז זה לא משנה. דב ט. 00:08, 26 באוקטובר 2007 (IST)

ואגב, די מפליא השיעור הנמוך של אנשים שמגדירים עצמם שייכים לשני גזעים או יותר, גם בערים שנחשבות מתקדמות וליברליות ו-40 שנה אחרי המאבק לשיוויון זכויות. גם בישראל יהודים וערבים לא מתערבבים, אבל כאן יש גם מכשול של דת ושפה. (שאין בין לבנים ושחורים). דב ט. 00:15, 26 באוקטובר 2007 (IST)

נורווי[עריכת קוד מקור]

שים לב להערה שהוספתי שם. ‏pacman - שיחה 23:43, 28 באוקטובר 2007 (IST)

בנוסף להערה זו, אעיר שלא היה נגרם כל נזק אם יצירת דף הפירושונים החדש היתה ממתינה לסיום הבוררות. עידושיחה 07:38, 29 באוקטובר 2007 (IST)
אני מקווה שלאחר החלטתו של אלמוג בנוגע להרטפורד ומקסיקו סיטי לא תדרוש בוררויות נוספות בנוגע לעיירות בנות 502 תושבים...‏pacman - שיחה 12:55, 29 באוקטובר 2007 (IST)
החלטתו של אלמוג (עכשיו) תדון בשאלת הצגת המידע של ערים קטנות (אם בכלל). הפעם תורך להציג את עמדות הצדדים. דרור 13:01, 29 באוקטובר 2007 (IST)
אין שינוי בטיעוני. גם בעניין נורווי לא הסתמכתי על כך שיש בעיירות הללו פחות מ-500 תושבים. ‏pacman - שיחה 13:03, 29 באוקטובר 2007 (IST)
התייחסותך להופעת הכפרים שלא כקישור אלא כטקסט. דרור 14:03, 29 באוקטובר 2007 (IST)

ראה את הערך החדש שכתבתי[עריכת קוד מקור]

מה דעתך? האם יש לך במקרה תמונות? אני בשוק מעצמי שהייתי השבוע באכסניה היוהניטית ולא צילמתי את המרפסות המדהימות שלהם. בושה! תמרה 23:45, 28 באוקטובר 2007 (IST)

מודעות רחוב[עריכת קוד מקור]

היי דרור, שאלה שרציתי לשאול כמה זמן. מודעות רחוב כמו כרזות פרסומיות, הודעות כלליות, פשקווילים ומודעות אבל, האם יש עליהם זכויות יוצרים? --אפי ב.שיחה • 00:41, 29 באוקטובר 2007 (IST)

כן. דרור 10:26, 29 באוקטובר 2007 (IST)
אין פה קצת הגזמה? אם אני רוצה להתייחס למודעת אבל, או לתעודת אחריות של חברה מסוימת, אני עלול להתבע על הפרת זכויות יוצרים? איך מודעת אבל הופכת להיות ל"יצירה רוחנית"? נניח שעיתון פרסם מסמך צה"לי, במידה וצה"ל לא יוכל לתבוע על גילוי סודות, הוא יוכל תמיד לתבוע אותו על הפרת זכויות יוצרים? --אפי ב.שיחה • 19:45, 29 באוקטובר 2007 (IST)
בשביל זה המציאו את השימוש ההוגן... דניאל צבישיחה 20:25, 29 באוקטובר 2007 (IST)

הודעה[עריכת קוד מקור]

דרור שלום, המשתמש Yonidebest מעוניין למסור לך את ההודעה הבאה:
הטילדה הרביעית יצאה בגיליון חדש!

  • דף חדש - "הידעת? אקראי" - עבודת צוות ויקיפדית טיפוסית
  • תוצאות התחרות "מקצרמר למובחר"
  • ויקיפוסטריזציה - עדכון בקשר לתערוכה
  • טור אישי מאת Harel

ועוד! עוד הרבה! גשו כבר עכשיו לגיליון החדש עכשיו!
אם ברצונך להסיר את שמך מרשימת תפוצה זו, אנא פנה לדף זה. בברכה, ‏Yonidebot‏ 22:23, 29 באוקטובר 2007 (IST)

הודעה[עריכת קוד מקור]

דרור שלום, המשתמש Yonidebest מעוניין למסור לך את ההודעה הבאה:

סלחו לו

בוט ההודעות מבקש להתנצל בשם Yonidebest על התקלדה בקישור לטילדה הרביעית. הוא מבטיח שזה לא יקרה להבא ובתמורה שולח לכם פרחים וקישור מתוקן: ויקיפדיה:הטילדה הרביעית.


אם ברצונך להסיר את שמך מרשימת תפוצה זו, אנא פנה לדף זה. בברכה, ‏Yonidebot‏ 22:44, 29 באוקטובר 2007 (IST)

שיפצרתי תמונה יפה[עריכת קוד מקור]

שצילמת בנחל קדרון. תמרה 23:47, 30 באוקטובר 2007 (IST)