שיחת משתמש:Eman/ארכיון6

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

ארץ ישראל השלמה[עריכת קוד מקור]

תסתכל בבקשה על השינוי הזה. 20:55, 23 אוקטובר 2005 (UTC)

בקשת חסימה[עריכת קוד מקור]

אם תסתכל בדף הצבעת המחיקה על נמרוד קמר, תוכל לראות בהערותיי התייחסות לנסיון התחזותת (מי זה אליעזר פישמן?) והפעלת בובת קש מצד נמרוד קמר ו/או מי מטעמו. כמו כן, אני מבין כי פחות מ-50 עריכות (ועוד הופעה לאחר חודש רק לשם הצבעה) אינן סיבה לשלילת זכות צבעה בנסיבות דנן. כמו כן, אבקשך לטפל בירין המציג העברת מידע ממקום למקום כעניין מהותי, דבר שעל אחת כמה וכמה אינו נכון ורלוונטי לנושא הדיון. אמירפדיה 01:27, 25 אוקטובר 2005 (UTC)

לא הבנתי מה אתה רוצה. emanשיחה 01:30, 25 אוקטובר 2005 (UTC)
רציתי שתקרא את ההערות שכתבתי בהצבעת המחיקה (לאחר סעיף "להשאיר") ולחסום את המשתמש האנונימי (והייתי אומר נמרוד קמר עצמו), אשר העלה גם מחדש את הערך, בגין התחזות למשתמש לא קיים בשם אליעזר פישמן. כמו כן, גם ירין ראוי לנזיפה על הצגת העברת מידע בערך כשינוי מהותי לצורך ההצבעה. לגבי fuzzy, אני מבין כי פחות מ-50 עריכות (והופעה לצורך הצבעה לאחר היעלמות בת יותר מחודש) אינן סיבות לפסילת הצבעתו. אמירפדיה 01:37, 25 אוקטובר 2005 (UTC)
עלי לציין, שאמיר אינו מדייק. ניקיתי כמה דברים מהערך של נמרוד קמר. כמובן שאני מקבל את הכרעת הרוב. ירין 19:17, 15 נובמבר 2005 (UTC)
אז תעשה לו נו נו נו! מה אתה רוצה ממני? ליל מנוחה. emanשיחה 01:38, 25 אוקטובר 2005 (UTC)
לא צריך לחסום, מספיק להבהיר לו שמשתמשים אנונימיים לא יכולים להצביע בדיונים. צ'סשיחה 01:32, 25 אוקטובר 2005 (UTC)
אך סך מצבור התנהגויותיו, כמו גם עצם נסיון ההתחזות, מצדיקים חסימה. ניסיון התחזות הינו עבירה פלילית. אמירפדיה 01:42, 25 אוקטובר 2005 (UTC)
נמרוד קמר הוא דמות מוערכת בקהילה בוהמיינית מסויימת, אך זאת על שום היותו עושה צרות מקצועי. מפתיע לשמוע עליו פה, ואולי לא כל כך.יוסאריאן 00:31, 7 פברואר 2006 (UTC)

לינקולן לא היה סנאטור[עריכת קוד מקור]

בחיי שלומדים משהו חדש כל יום :-) , תמיד כשקראתי על ההתמודדות שלו לסנאט ועל העימותים מול דאגלאס הנחתי משום מה שניצח. תודה רבה. צביקה. F1list 15:39, 26 אוקטובר 2005 (UTC)

כבר גיליתי לא פעם אחת שבכתיבה בויקיפדיה אסור לסמוך על הזיכרון לבדו. כל דבר תבדוק, אם אפשר! emanשיחה 15:41, 26 אוקטובר 2005 (UTC)

לידיעתך[עריכת קוד מקור]

הבנתי שאתה עורך ערכי חלל ומדע וכדומה. חשבתי אולי תרצה לעבור על התרומות של המשתמשת הזו. Yonidebest Ω Talk 01:54, 28 אוקטובר 2005 (UTC)

תודה. אני הצצתי בזה, ואטפל בזה מחר או מחרתיים. emanשיחה 03:13, 28 אוקטובר 2005 (UTC)


אהוד ברק[עריכת קוד מקור]

תודה, Eman, שהחזרת את הקטע על מארק ריץ'. חשבתי שזה ברור שהפרשה מצביעה על היחסים בין ברק לקלינטון, אבל כפי הנראה שאם זה לא כתוב באופן חד משמעי, יש כאלה שלא יבינו. קלינטון אהב את ברק. אולי לא כמו שהוא אהב את רבין, אך לאחר נתניהו (שקלינטון ממש לא סבל), קלינטון ניסה מאד לעזור לברק (יכול להיות שהחנינה של ריץ' היתה ניסיון לעזור לברק בבחירות ב2001). ללא ספק קלינטון שילם מחיר כבד על המחווה הזאת לברק.
יהיה מעניין לראות האם טרול רפאים ימצא עדות שסותרת את מה שכתוב בCNN.
--Asbl 11:51, 28 אוקטובר 2005 (UTC)

שיחה:התאיידות[עריכת קוד מקור]

דרוש פיזיקאי. נדב 13:57, 5 נובמבר 2005 (UTC)

פילסודסקי - שיחזור[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:יוזף פילסודסקי#פילסודסקי - שיחזור

מוחתסב[עריכת קוד מקור]

שלום עמנואל. הרחבתי קצת את הערך מוחתסב ושמתי לב שבמקורות שמצאתי באנגלית אומרים כמעט תמיד muhtasib אך לפעמים muhtaseb. איני דובר ערבית: כיצד נכון להעתיק לעברית: מוחתסב או מוחתסיב? ואיך כותבים את זה בערבית בכלל? בתודה מראש, צביקה 12:08, 8 נובמבר 2005 (UTC)

לא יודע. אם יש לך את המילה בכתב ערבי, אני אולי אוכל לעזור. אבל נסה לשאול את משתמש:Drork שיודע ערבית הרבה יותר טוב ממני. emanשיחה 15:20, 8 נובמבר 2005 (UTC)
שאלתי את המוסלמי הראשון שנקרה על דרכי (שמו עבדאללה, אז כנראה הוא מבין בזה). הכתיב המדויק בערבית הוא מחתסב, וההיגוי מוחתסב. Magister‏ 16:31, 8 נובמבר 2005 (UTC)
זו סוגייה קצת קשה... בעיקרון תנועת i קצרה בערבית נשמעת כמו e או כמו ה-i במילה האנגלית ship. למעשה במילה הזאת גם ה-u נשמעת יותר כמו o בגלל שהיא קצרה ובאה לפני אות גרונית. כפי שכבר כתבתי בכל מיני ערכים אחרים, יש שתי גישות עיקריות לתעתוק מילים מערבית לעברית, וכל מיני פשרות-ביניים. אחת היא הגישה המזרחנית של תעתוק אות באות. לפי הגישה הזאת - "מחתסב". הגישה האחרת היא להתייחס למילה כאל מילה לועזית לכל דבר ועניין - "מוחתסיב". האמת, שתי השיטות לא נראות לי - האחת חסרת תועלת למי שלא מכיר את כללי הכתיבה בערבית, האחרת נראית מוזרה, ולא מסייעת לקורא כשהוא מחפש את המילה בספרים בנושאי תרבות ערבית ומוסלמית. אני בדרך-כלל מתפשר על משהו באמצע - לא דבק בכתיב הערבי, אלא מוסיף אמות-קריאה איפה שנראה לי שצריך כדי להקל על הקריאה. אני חושב שהצורה "מוחתסב" היא סבירה, אבל אם אתם מתעקשים, אפשר גם "מוחתסיב". את המילה הערבית, בכתיב המקורי ובאותיות המקוריות, ממילא הוספתי בסוגריים. אם לדעתכם יש צורך, אפשר להוסיף בין הסוגריים גם את התעתיק המזרחני. Dror_K 19:11, 8 נובמבר 2005 (UTC)

מעקב[עריכת קוד מקור]

שלום,
האם קיים עקרון הלוקליות? גילגמש שיחה 17:39, 10 נובמבר 2005 (UTC)

ראה בהפרדוקס של איינשטיין-פודולסקי-רוזן, שבעצם מקשר לערך הנ"ל. הלל 00:14, 13 נובמבר 2005 (UTC)
אכן. ואני עניתי למעשה, בכך שקישרתי את הערך לערך המקביל בויקי של האנגלית. emanשיחה 01:22, 13 נובמבר 2005 (UTC)

הקישור לפינה הרדיקלית של אייל[עריכת קוד מקור]

אהלן, הקישור לאתר הנל שנמצא בערך אנרכיזם, כתוב בשפה העברית כשאני מעלה אותו - כולל החלק על אנרכיזם באתר. אתה טוען שאצלך הוא מופיע באנגלית. אז מה עושים? Odonian 00:11, 13 נובמבר 2005 (UTC)

מוזר מאוד. חשבתי שידעת או ראית שהאתר באופן כללי בעברית, ולא שמת לב שהחלק הזה באנגלית. אבל אם אתה אומר שאצלך גם הוא בעברית, אז אני מאמין לך. ובכל מקרה זה לא עד כדי כך חשוב. אז תוריד את הכיתוב. emanשיחה 01:12, 13 נובמבר 2005 (UTC)

גילגמש נוקם ונוטר[עריכת קוד מקור]

 1. ערכתי בערך גדר ההפרדה תיקונים קטנים ולא פוליטיים. בעיקר הוספת פיסוק והחלפת המילה תואי בתוואי, החלפת באמצעות לעל ידי ותיקונים דומים (אחרי התיקון שלך).
 2. גילגמש מחק את דבריי ללא נימוק תוך שימוש באופציית השחזור
 3. התלוננתי על כך במזנון.
 4. גילגמש מחק את התלונה שלי כנגדו באופציית השחזור כדי להעלים את הביקורת נגדו.

כדי שלא אוכל להתנגד גם חסם אותי, בפעם השלישית - דבר שהוא עשה כבר בעבר התואנה שלו - שימוש לא נכון במזנון. תואנה זו לא גובתה בתקנון.

 1. אבקש שגילגמש לא ישחזר את דבריי ולא יחסום אותי יותר. אין לי בעיה שמשתמשים אחרים יעשו כן. אני משתמש פעיל שכתב כמאה ערכים ועורך כבר מעל חצי שנה
 2. אשמח אם תביא את דבריי אלה במזנון.
 3. בהתנהגותו של גילגמש שכוללת העלמת האשמה כנגדו וסגירת חשבונות אישיים על ידי שימוש בכח יש טעם לפגם. 8. אשמח אם אשוחרר מהחסימה
 4. אשמח להמשיך לתרום ללא הפרעה לאנציקלופדיה החופשית


בברכה, ירין

עדכון: הנושא טופל. ערך ארץ ישראל השלמה שודרג ונוקה. יכול להיות שלא הייתי צריך לכתוב הערות אישיות לגילגמש במזנון. לגבי הערך, היה שם כנראה איזה טרול שלא הבחינו בו שכתב שיש מיליון פלסטינים ביהודה ושומרון ודברים מטורפים אחרים.

חיל ההנדסה[עריכת קוד מקור]

תציץ בדף השיחה על חיל ההנדסה. נראה שהולכים שוב לצלוב אותי שם ואצטרך את עזרתך כאדם נייטרלי. אני מעלה שם כמה טענות שצריך להתייחס אליהם. ואני מצפה לדיון רציני וענייני שם. 10:22, 18 נובמבר 2005 (UTC)

הגעתי לשם, וכתבתי את דעתי. רק מה - קודם נכנסתי לערך חיל ההנדסה, ולא הבנתי על מה אתה מדבר. רק אחרי זה הבנתי שאתה מדבר על הערך חיל ההנדסה הישראלי. זה היה נמנע אם היית נותן קישור לערך עליו דיברת. אנא הקפד לעשות את זה בעתיד.
חוץ מזה, הגיע הזמן שתלמד לכתוב יותר מסודר בדפי שיחה. לחתום בסוף כל הערה, להזיח את דבריך בהתאם למה שאתה עונה עליו, וכו. גם לא יזיק להשתמש ב"הראה תצוגה מקדימה" גם בדפי שיחה. emanשיחה 11:41, 18 נובמבר 2005 (UTC)

חתימה[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהתגברת על הבאג בחתימה שבו שם משתמש לועזי מקלקל את המיקום היחסי של היום והחודש. מוכן לגלות את הסוד? Odedee 03:31, 25 נובמבר 2005 (UTC)

יש שתי דרכים, ושתיהם מתבססות על זה שב"העדפות" אפשר לבקש שבחתימה יופיע משהו אחר מאשר שם המשתמש. אפשר או להוסיף את התג & rlm ; (תמחק את הרווחים) והוא מסדר את זה. או אם, כמו במקרה שלי, יש משהו בעברית (ההפניה לשיחה) זה כבר מסדר את זה אוטומטית. אם זה עדיין לא מובן, אז תשאל שוב. ואם זה מובן, אז תדגים פה שהצלחת (-;
בהצלחה emanשיחה 08:11, 25 נובמבר 2005 (UTC)
תודה. העסק הזה עובד גרוע ביותר, אבל הסתדרתי. שמת לב שהקישור לשיחה בחתימה שלך לא עובד? odedeeשיחה‏ 08:46, 25 נובמבר 2005 (UTC)
עלמודובר.
הוא לא עובד פה, כי זה דף השיחה שלי, וקישור עצמי אל עובד והופך להדגשה. בכל מקום אחר הוא עובד. emanשיחה 08:56, 25 נובמבר 2005 (UTC)
וואלה. אז למדתי משהו חדש. שוב תודה. odedeeשיחה‏ 09:27, 25 נובמבר 2005 (UTC)

שרדר או שרודר?[עריכת קוד מקור]

מדוע כותבים שרדר, ולא(כפי שמבטאים) "שרודר" או "שרויידר"?
אותה שאלה לגבי פיהרר, אם כבר. מדוע פיהרר ולא "פיוהרר"?
אנחנו הרי כותבים כפי שמבטאים(ג'ק/ז'אק באנגלית/צרפתית; אנג'לה/אנגלה באנגלית/גרמנית; הארי/גארי באנגלית-רוסית; רחל/רייצ'ל(ראקל?) בעברית-אנגלית). אם כן, מדוע איננו נוהגים כך במילים הגרמניות עם האומלאוטים?
הרי אנחנו כותבים גרהארד ולא ג'רארד, מדוע בשם המשפחה איננו נוהגים באופן דומה?
conio.hשיחה 14:28, 30 נובמבר 2005 (UTC)

למה אתה שואל דוקא אותי?
אין פה מדיניות של לא לכתוב כפי שמבטאים, אלא של שאלה של איך לבטא בכתב את מה שמבטאים. האו עם האומלט מבוטאת כמשהו שבין O ל E. באנגלית לפעמים "מתרגמים" אוצה ל OE. בעברית בד"כ החליטו לכתוב בלי ו', כפי שציינת בעצמך. אבל תעלה את זה בפני משתמשים (שבניגוד אלי) דוברי גרמנית (למשל Pixie), או אולי עדיף, בדלפק הייעוץ. emanשיחה 14:35, 30 נובמבר 2005 (UTC)
מקובל לתעתק ü לתנועת i (כלומר י') ו-ö לתנועת e (כלומר בלי סימון בכלל, או צירה/סגול אם מנקדים). כך גם לגבי u בצרפתית שמבוטא כמו ü בגרמנית, ו-eu בצרפתית שמבוטא כמו ö בגרמנית. לפיכך, schröder / schroeder => שרדר (ולא: שרודר). זאת קונבנציה שמשמרת פחות או יותר את המבטא המקורי (גם אם לא בצורה מדויקת) ושומרת על אחידות עם שמות מקומות כמו מינכן (München), ציריך (Zürich) או קלן (Köln) שהגיעו לעברית דרך היידיש. Dror_K 14:50, 30 נובמבר 2005 (UTC)

העברתי את הדיון לדלפק הייעוץ כפי שהצעת. תודה :)

הקמ"ג: מפעל טקסטיל או מגנזיום?[עריכת קוד מקור]

היי עמנואל! הפעם אני בטוח שאליך אני אמור לפנות. :)
כתבת בערך הקריה למחקר גרעיני שישראל "טענה שעבודות הבניה הם של מפעל מגנזיום (לדעה הרווחת שהטענה היתה שמוקם שם "מפעל טקסטיל" כנראה אין ביסוס)", בעוד שבערך מדיניות הגרעין של ישראל דווקא כתוב שישראל טענה שמדובר במפעל טקסטיל. שאלתי על כך בדף השיחה של 'מדיניות הגרעין של ישראל', ואודה לך אם תגיב שם. conio.hשיחה 03:38, 4 דצמבר 2005 (UTC)


תודעה[עריכת קוד מקור]

לא ידעתי אם אתה עוקב אחרי דף השיחה שלי ,אז תודה לך על ההגייה והלינקוק.

:-)
--Diza 15:14, 7 דצמבר 2005 (UTC)

הסר את אזכור שמי על ידיך במזנון[עריכת קוד מקור]

איזכור שמי על ידיך אינו מקובל עלי בשום צורה ואופן ולשום עניין. רלף פון שוונץ 15:36, 9 דצמבר 2005 (UTC) אורי

עמנואל רינגלבוים/רינגלבלום[עריכת קוד מקור]

תודה על הערתך.

העתקה[עריכת קוד מקור]

שלום, אני בספק אם הערך הכנסייה האתיופית (ירושלים), בדקתי ברשת ואין, תודה סקרלטינה 09:07, 13 דצמבר 2005 (UTC)

תודה. גם אני בדקתי ולא מצאתי. אבל עדיין זה נראה חשוד, אז לא יזיק לשאול. ובכל מקרה זה דורש שכתוב וויקיזציה.
שימי לב לשינוי שעשיתי בתבנית. emanשיחה 09:16, 13 דצמבר 2005 (UTC)
תבנית מועילה מאוד, תודה סקרלטינה 09:19, 13 דצמבר 2005 (UTC)
שאלה - אלמוני הכניס תאריך לערך נתן זך, זה מדוייק? תודה סקרלטינה 09:21, 13 דצמבר 2005 (UTC)
אם נאמין למה שהוא אמר בתוכנית של גבי גזית, אז כן emanשיחה 09:36, 13 דצמבר 2005 (UTC)

עדכון לידען[עריכת קוד מקור]

היי,
בליזובסקי עדכן את הקישור בערך היאבוסה. לא הצלחתי להשתלט על תבנית הידען ואודה לך אם תתקן את זה. גילגמש שיחה 21:56, 13 דצמבר 2005 (UTC)


מדובר בהחלפת שני קישורים ישנים בקישור אחד חדש. הנה הקישור המקוצר http://www.hayadan.org.il/hayabusa031205.html Avibliz 22:01, 13 דצמבר 2005 (UTC)

יפעת סולל[עריכת קוד מקור]

שבתי ומחקתי את הערך. ראה שיחה: יפעת סולל אלמוג 15:40, 14 דצמבר 2005 (UTC)


איפנון תדר[עריכת קוד מקור]

תוכל להסביר לי מדוע נדרשה הוספת /!/ לנוסחאות שם? לא הבנתי מדוע הן לא מוצגות כראוי בלי זה. זה באג של TEX כשיש תמונה בערך? odedeeשיחה‏ 22:03, 17 דצמבר 2005 (UTC)

זה לא קשור לתמונה בערך, אלא קשור לזה שבדיפולט (לפחו של משתמשים לא רשומים) הנוסחה לא תוצג כקובץ PNG אם אין בה פקודת TeX מפורשת. אז לךמען האחידות, אם יש איזו נוסחה זו, אפשר להוסיף את שתי הפקודות האלה (שמבטלות אחת את השניה), וזה מכריח את מערכת להציג את הנוסחה כקוסץ PNG. emanשיחה 22:14, 17 דצמבר 2005 (UTC)
מעניין. גם אצלי כמשתמש רשום הנוסחאות לא מוצגות כראוי בלי התוספת הזו. odedeeשיחה‏ 22:37, 17 דצמבר 2005 (UTC)
OK, אז זה עדיין הדיפולט גם אצל משתמשים רשומים אל לא משנים את זה (ואני ממליץ לא לשנות, בשביל שתראה מתי זה קורה).
בסוף יתברר שהמצאת ה/!/ היא התרומה הכי חשובה שלי לויקיפדיה... emanשיחה 22:40, 17 דצמבר 2005 (UTC)

טרול[עריכת קוד מקור]

אני יודע שאני כותב מאותו שרת של הטרול אך מדובר ברשת בית ספרית,והטרול הוא ילד מתוסכל אחד, חסום אותו לפני שיגרום נזק נוסף.

אם יש לכם אותו IP, אז אני לא יכול לחסום רק אותו. אם הוא יחסם, גם אתה תחסם. ומה אתה עשית? שיחקת עם הקטגוריות? emanשיחה 11:41, 20 דצמבר 2005 (UTC)

היי[עריכת קוד מקור]

בס"ד

היי Eman!

נעים מאוד!

קוראים לי ליאת, ורציתי לשאול ברשותך, האם זה בסדר שיצרתי ארכיון בדף נפרד? בדף הזה משתמש:מישהי שאיכפת לה/ארכיון שיחות מסודר

תודה,

ליאת.שיחה מישהי שאיכפת לה 00:07, 22 דצמבר 2005 (UTC)

כן, אין בעיה. emanשיחה 00:12, 22 דצמבר 2005 (UTC)

בס"ד

תודה מכל הלב, פשוט הארכיון בצורתו הקודמת הפריע לי,

ליאת.שיחה מישהי שאיכפת לה 00:15, 22 דצמבר 2005 (UTC)

פניה לאנונימים[עריכת קוד מקור]

שלום עמנואל,
ראיתי שפנית לאנונימי שדחף קישורים לאתר איסוף פחיות. לא שמת בדף שלו תבנית {{אלמוני}}. זאת תבנית בלתי נראית שדרכה עובד הבוט של קוסטלו ומוחק שיחות של אנונימים. התבנית הזאת נמצאת בכל תבניות האזהרה (אם היא לא, אז צריך להוסיף). גילגמש שיחה 06:21, 22 דצמבר 2005 (UTC)

אופס, שכחתי כנראה בגלל השעה המאוחרת. אני יודע, ובד"כ אני מוסיף אותה אם אני לא משתמש בתבנית אזהרה סטנדרטית. emanשיחה 11:44, 22 דצמבר 2005 (UTC)

יפעת סולל[עריכת קוד מקור]

אימן, מה שעשית בעניין הוא לחלוטין לא מקובל. אחרי שדף השיחה של הערך תמך בעמדתי שדין הערך להישאר מחוק, ואחרי שהעלאת העניין במזנון הביאה לכך שאנשים רק המשיכו לתמוך בכך, ולא התקבלה החלטה ברורה התומכת בעמדתך, שיחזרת את הערך. אין לי כוח להכנס למלחמות, בטח לא איתך. אני מעלה את הערך להצעת מחיקה סטנדרטית, אבל תבין שמבחינתי זו הפרה של הכללים, וחבל. אלמוג 16:09, 23 דצמבר 2005 (UTC)

זה לא הרושם שקיבלתי מהלך הרוח במזנון (עוד לפני שדוד שי שינה את דעתו). הרושם שקיבלתי הוא שרוב האנשים רוצים שהערכים האלה יישפטו כערכים רגילים. לא בגישה המעודדת לגירסתי, ולא בגישה המחמירה לגירסתך. וכנראה זה מה שהולך לקרות.
בכל מקרה, מה שאתה עשית היה בעצם הדבר הלא מקובל. יש מדיניות ברורה לגבי מתי אפשר למחוק ערך במחיקה מהירה, והערך הזה לא נופל בה. אם אתה רוצה לשנות את המדיניות, צריך גם על זה הצבעה בפרלמנט. ולמרות זאת, כמו שראית לא מיהרתי לשחזר, אלא חיכיתי כמה ימים.
אני מצטער שאתה נפגע מזה אישית, אבל זה עיניין עקרוני. emanשיחה 16:16, 23 דצמבר 2005 (UTC)
לא נפגעתי אישית, כי איני לוקח מה שקורה כאן באופן אישי. נוהל ראוי היה להתריע בפני בדף השיחה או משהו מקביל שבכוונתך להחיות את הערך. מכל מקום הערך עלה להצעת מחיקה, ואמתין לתוצאות. כמובן שאתה מוזמן להביע שם את דעתך. בידידות אלמוג 16:18, 23 דצמבר 2005 (UTC)

חסימה[עריכת קוד מקור]

אתה יכול בבקשה לחסום את זה שמשחית כל הזמן את הערך האמונה הבאאהית? תודה. ערןב 11:59, 28 דצמבר 2005 (UTC)

טופל. דורית 12:03, 28 דצמבר 2005 (UTC)
תודה! ערןב 12:12, 28 דצמבר 2005 (UTC)

הידען - סוף סיפור[עריכת קוד מקור]

שלום עמנואל,
אני מזמין אותך לחתום מתחת לנוסח הפשרה הסופי בדף הדיונים על קישורים לידען, ליד ה"X" שגילגמש סימן. בתודה, מארק ברלין 12:37, 4 ינואר 2006 (UTC)

בה"ד 1[עריכת קוד מקור]

שינוי שם לא מונעת ממי שמקיש בה"ד 1 להגיע לערך על בה"ד 1. המטרה היא לשים שמות נכונים ולא שמות קליטים Sydney 12:46, 5 ינואר 2006 (UTC)

E=mc²[עריכת קוד מקור]

שלום עמנואל,

תוכל בבקשה לעין בערך E=mc² שתרגמתי מאנגלית במסגרת המיזם "תרגום השבוע". בחלקים גדולים של הערך תרגמתי כ"סומא בארובה" משום שאין לי מושג ירוק על מה מדברים בערך. תודה אביהו 19:44, 10 ינואר 2006 (UTC)

פות[עריכת קוד מקור]

בבקשה שחזר לגירסה שלי. בסך הכל הורדתי דעה אישית שטוענת שהצגת הפות בפומבי היא השפלה.

לפי דעתי ברוב התרבויות זה אכן כך, לא רק ביהדות. נראה לי סביר לכתוב "ברוב התרבויות" או משהו דומה. emanשיחה 14:34, 13 ינואר 2006 (UTC)
זה נכון לגבי עירום בכלל. יש ליברלים יותר לעירום (גרמניה הולנד דנמרק) ויש פחות (איראן). בכל מקום אני חושב שהטקסט הזה לא במקום.
האלמוני לא מבחין בהבדל בין הצגת הפות (שהוא חבוי ברובו גם בגוף העירום) לבין עירום. לכן אין מקום לשינוי שהוא מציע. ערןב 15:16, 13 ינואר 2006 (UTC)
אציין שהנ"ל אינו אלמוני, אלא חנוכה, יקירנו. אפשר לעיין בתרומותיו ולוודא את העניין. משהוסדרה זהותו, לא נראה לי שיש טעם בדיון נוסף או הסברים כלשהם. גילגמש שיחה 15:26, 13 ינואר 2006 (UTC)
היום בלימודים שלי קראנו את "על החירות" של ג'ון סטיוארט מיל, ויש לו אמירה מעניינת על כך. מיל מסביר, בין השאר, שחשוב לנו לענות גם לטענות שקריות, כדי לחזק את השיכנוע שלנו בטענות אמיתיות. ערןב 15:46, 13 ינואר 2006 (UTC)

שחזור רשלני[עריכת קוד מקור]

בערך הירח שיחזרתי לגירסא של Felagund-bot אז מה מרושל? סקרלטינה 15:20, 13 ינואר 2006 (UTC)

אז זהו שלא. תסתכלי בהשוואת גרסאות. emanשיחה 15:29, 13 ינואר 2006 (UTC)
עניתי בדף השיחה שלי סקרלטינה 15:36, 13 ינואר 2006 (UTC)

שיחה: יפעת סולל[עריכת קוד מקור]

אבקש תגובתך על הערתי האחרונה. בברכה אלמוג 04:55, 17 ינואר 2006 (UTC)

צביה גרינפלד[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שגם אתה רצית לכתוב את הערך עליה.התוכל בבקשה לבדוק את הערך שכתבתי ובעיקר לראות אם אתה מכיר את האירוע שאני זוכרת בשיחה:צביה גרינפילד? Karpada 12:46, 17 ינואר 2006 (UTC)

מחיקה[עריכת קוד מקור]

היי, אם אתה בסביבה אז צריך למחוק את הערכים מזלג ברזל, פולקלוריסטים ו-1997 בספורט <-- זה לא ערך. בברכה, סקרלטינה 19:47, 17 ינואר 2006 (UTC)

 • במה שונה 1997 משנים אחרות שיש להן ערכים דומים?--ניצן 01:21, 18 ינואר 2006 (UTC)

"העתקות סקרלט"[עריכת קוד מקור]

איזו מן תבנית זו? אולי תגלגל אותה בזפת ונוצות? ההרפתקאות של סקרלט והטיפול בהעתקות צריכים להתבצע מאחורי הקלעים, ולא בערכים עצמם. אם מדובר בפתרון זמני, אפשר להסתפק בתבנית ריקה. עוזי ו. 00:34, 18 ינואר 2006 (UTC)

צריך לגלגל אותה מפה בזפת ונוצות! בהחלט!
הפרשה הזו כבר נמרחת למעלה מחודש. די! נמאס! וברוב חוצפתה היא ממשיכה כאילו כלום - להעיר לאנשים אחרים, למחוק, ואפילו, ממש הדובדבן שבהמבורגר, להציע את עצמה למפעילת מערכת.
די, יש גבול לכל תעלול. את העשב הזה צריך לנקש מהויקיפדיה, כי היא ממיטה בושה וחרפה על כולנו. emanשיחה 00:36, 18 ינואר 2006 (UTC)
איפה הסיפור הזה מתחיל? אני לא יודע במה מדובר. בכל אופן אני מציע שתרוקן את התבנית - אין סיבה שמי שנכנס לערכים האלה באקראי יתקל במלחמות שמקומן בחדר העורכים. אני חושב שהמקום לגלגל זה את זה בזפת הוא המזנון (בויקיפעדיא קוראים לזה "בית המדרש"!) עוזי ו. 01:13, 18 ינואר 2006 (UTC)
כבר עשיתי את זה, אחרי שראיתי את ההערה שלך. אבל כן צריך יהיה לשים שם איזו הערה על זה שהערך חשוד בהפרת זכויות יוצרים. אבל כבר לא הערב (פה, כבר מאוחר!) emanשיחה 01:19, 18 ינואר 2006 (UTC)

אם אני ממיטה בושה וחרפה אז תחסום אותי :) כל טוב סקרלטינה 06:24, 18 ינואר 2006 (UTC)

אם הערכים לא טופלו יש למחוק אותם. אני חושב שראוי שסקרלט תפרסם רשימה מסודרת של הערכים הבעייתיים בדף המשתמש שלה או בארגז חול שיפתח במיוחד לצורך כך. גילגמש שיחה 06:40, 18 ינואר 2006 (UTC)
עד סוף השבוע הזה אני אטפל בכל הערכים הבעייתים שלי. וביום ראשון תעשו בדיקה לכולם. מעבר לזאת, המון צדקו כששלחו לי מייל 'בהול' ואמרו לי שהמטרה של עמנואל זה לחפף אותי מכאן ולא משנה באיזו דרך, הוא כבר ימצא. סקרלטינה 06:43, 18 ינואר 2006 (UTC)
אני מסתייג מלשון כזו כלפי משתמשים ותיקים ומוכרים. לא ראיתי אף פעם שעמנואל "חיפף" מישהו מוויקי. אני מבקש לא לדרדר את השיחה להאשמות הדדיות מגוכחות. גילגמש שיחה 07:05, 18 ינואר 2006 (UTC)
אני לא מאשימה אני רק מציינת וניתן לראות זאת שאכן אני צודקת. סקרלטינה 07:07, 18 ינואר 2006 (UTC)


דוקא סילקתי ("חיפפתי"?) מפה שני אנשים. אחד זה רפאל לירז, והשני (שלמרבה הצער חזר) זה אבי בליזובסקי. ועדיין, סקרלט לא רק שראויה להיות ברשימה הלא מכובדת הזו, היא הרבה יותר גרועה משניהם, כי להם בכל זאת היתה איזושהי תרומה, שלא היתה רק העתקה. emanשיחה 10:07, 18 ינואר 2006 (UTC)
לפי מה שהבנתי עמבה עזבה בגלל העלבונות שהטחת בה. דרור 10:09, 18 ינואר 2006 (UTC)
אני לא בטוח שעמבה וסקרלט לא חולקים את אותו גוף.
בכל אופן, אם היא באמת מישהי אחרת, והיא עזבה, וזה בגללי, אני לא רואה צורך להצטער על זה. emanשיחה 10:12, 18 ינואר 2006 (UTC)


בס"ד

סליחה שאני מתפרצת לדיון חברים, סולחים? אבל אני חושבת ששום מעשה של ויקיפד כזה או אחר, אינן מצדיקות התבטאויות שקראתי כאן, ומצדיקה את גילגמש. ליאת.מישהי שאיכפת לה "(שיחה) 08:03, 18 ינואר 2006 (UTC)

עוד פעם אחת אתה משתמש בלשון כזו במזנון או בכלל אני אחסום אותך. דרור 10:05, 18 ינואר 2006 (UTC)

לשון שאינה ראויה[עריכת קוד מקור]

כפי שציינתי, זו לשון שאינה ראויה הן למזנון בכלל והן לויקיפידה בפרט. אפשר לאמר כל דבר בנימוס בדף השיחה של המשתמש. בעיקר שאותו משמתמשת עונה לך לעניין ובנימוס. לא ניראה לי שאתה בקיא כלל וכלל בעובדות. דרור 10:15, 18 ינואר 2006 (UTC)

אני רואה את מה שלפני. חודש שהפרשה הזו נמשכת, אני שאלתי אנשים מאחורי הקלעים, כולם אומרים לי שזה "מטופל" ובפועל לא נעשה כלום. כתבתי כמה וכמה מכתבים והודעות לאנשים שונים, וכלוםפ לא קורה. נמאס לי מהטיוח. אצמול החלטתי לבבדוק בעצמי, והזדעזעתי לראות מה המצב.
מילים שהשתמשתי בהן, ראויות הן למשתמשת, והן למצב החמור. זו חוצפה מצדך לנסות לצנזר אותי. emanשיחה 10:17, 18 ינואר 2006 (UTC)
אני לא אדרדר לרמה הלשונית שלך, ואציין שוב, השפה שלך אינה מקובלת לא במזנון ולא בכלל.
Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
  דרור 10:19, 18 ינואר 2006 (UTC)


רק שניה, אני כתבתי את זה בפסקה מסויימת, ורק עכשיו, אני רואה שכל הפסקה הזו נעלמה. אני לא מבין מה קרה פה. emanשיחה 10:21, 18 ינואר 2006 (UTC)
אם תשים לב, לדעתי השיחה לא נועדה למזנון אלא מדובר בשיחה הנוגעת למשתמש באופן אישי ומקומה בדף השיחה - וכך ציינתי, השיחה נמצאת בדף השיחה של אותו משתמש. וגם שם מן הראוי שלא תשתמש בלשון בה אתה משתמש - משתמש אלמוני שהיה כותב את זה היה נחסם. דרור 10:23, 18 ינואר 2006 (UTC)
זה ועוד איך נועד למזנון. יש פה בעיה ציבורית, של למעלה מ-100 ערכים שהועתקו. זו לא בעיה אישית, ואני מוחה על הטיוח, ועל ההעלמה של דברים שלי ושל אנשים אחרים. אנא החזר את זה מייד. emanשיחה 10:43, 18 ינואר 2006 (UTC)

תירוצי סקרלט[עריכת קוד מקור]

עמנואל, שכתבתי ולא העתקתי, תפסיק להתיחס לטעות שעשיתי כהעתקה זדונית. וכן, אני מטפלת בנושא ואי אפשר לסדר את זה בכמה ימים, יקח עוד קצת זמן. אז במקום לכתוב במזנון ובדפי שיחה תתפנה ותעזור לי לסיים את הפרשיה. אתה לא תאמין כמה ויקיפדים ומפעילי מערכת טעו בדיוק כמוני בתחילת דרכם וזאת כי הם לא קראו את הנהלים. סקרלטינה 10:22, 18 ינואר 2006 (UTC)

100 ערכים?! רק אחרי 100 ערכים ו 3 חודשים הבנת את ה"טעות"?! היה רק אחד שעשה דבר כז,ה קרוא לו שמעון, והוא עף מפה כמו טיל.
והנה את הולכת בדרכיו, ולא מוכנה להודות מה עשית.
שכתבת ולא העתקת?! איזו בושה לאינטיליגנציה! פשוט לקחת את הטקסט שינית פה ושם מילה, הורדת כמה משפטים, ושמת בויקיפדיה. זו העתקה. זו הפרה בלתי נסבלת של זכויות יוצרים. emanשיחה 10:27, 18 ינואר 2006 (UTC)
יש הבדל בין לשכתב לבין להעתיק. ותפסיק לדמות את המקרה שלי לפרשת שמעון, אולי תתחיל להפנים שהטעות שלי דומה לטעות של יוני (והיום הוא מפעיל מערכת). גם הוא שכתב מחוסר ידיעה וגם דרור הודה בכך ואתה יכול לראות את זה בדף השיחה שלי. עמנואל, לא מדובר על השכתובים שלי, אתה תעשה הכל על מנת שאני לא אהיה כאן. סקרלטינה 10:30, 18 ינואר 2006 (UTC)
אני מציע להרגיע את הרוחות - השאלה שעל הפרק היא האם סקרלט הפרה זכויות יוצרים מאז הובהרה לה טעותה, או לא. אם כן - אז אתה צודק, אם לא, ואם עשתה הכל על מנת לתקן את המעוות (וזה המצב, כפי שאני מבין - בכך שנתנה רשימת ערכים לדוד שי ומפעילים נוספים והם עומלים לתקן את הערכים), ומאז אין חזרה על ההפרה, אז אני מציע שיחול "מודה ועוזב ירוחם". בחודש האחרון סקרלט עושה עבודה לעילה ולעילה בשיחזורים ובמניעת הפרות (ראיתי רק טעות אחת שלה בכל התקופה, של שחזור שהיה עדיף לשלב את הטקסט הנוסף בטקסט המקורי, אולם גם אז היתה השחתה כי חצי ערך נמחק), והיחס שאתה נותן לה לא הולם אותך, אותנו ואת המקום הזה. דרור 10:32, 18 ינואר 2006 (UTC)
לא, הבעיה היא מה עושים עם הפרה מאסיבית של זכויות יצרים, שבמשך חוד,ש לא טופלה.
והבעיה היא שסקרלט מתכחשת לכך, ומעיזה לומר שזה לא שכתוב אלא העתקה. זה בדיוק שידור חוזר של פרשת שמעון. emanשיחה 10:43, 18 ינואר 2006 (UTC)

דרור, עד עכשיו אני מתקנת את הטעות שעשיתי מתוך חוסר הבנה בנושא זכויות היוצרים. ישנם כמה ויקיפדים שעוזרים לי בנושא הזה ואני לא ממשיכה להפר זכויות יוצרים אחרי שהסבירו לי מה מותר ומה אסור. סקרלטינה 10:36, 18 ינואר 2006 (UTC)

תפסיקי להאכיל אותנו בבול-שיט. את כבר מורחת אותנו חודש, ולא תיקנת כלום ,מלבד שני הערכים המסכנים ש"הקרבת". emanשיחה 10:43, 18 ינואר 2006 (UTC)
עמנואל, תפסיק עם זה בבקשה. השגת את מבוקשך וטירפדת את המינוי, אבל זה כבר התפתח ללינץ', ועכשיו אתה עוסק בווידוא הריגה. איפוק, טקט ולשון אנדרסטייטמנט מעולם לא הזיקו לאיש, ובוודאי לא יזיקו לך. מגיסטר 10:57, 18 ינואר 2006 (UTC)
לא, זה לא היה מבוקשי. זה היה כבר שיא החוצפה, והטריגר להפסיק עם ההבלגה. כבר כתבתי כמה וכמה אי מיילים בנושא, וכלום לא מטופל. באמצע הויקיפדיה, ישנם 100 ערכים מועתקים! זה מצב בלתי נסבל, שצריך לפתור אותו אחת ולתמיד. זה מבוקשי emanשיחה 10:59, 18 ינואר 2006 (UTC)

חסימה[עריכת קוד מקור]

היי עמנואל, תחסום בבקשה את 82.81.102.57, הוא ממשיך להשחית אחרי אזהרה. תודה, odedeeשיחה‏ 10:25, 18 ינואר 2006 (UTC)

צינון[עריכת קוד מקור]

יש לי הצעה - אולי תניחו שניכם לנושא סקרלט למשך שתים-עשרה שעות; תנו למישהו אחר (זה לא יהיה אני) להחליט אם להשאיר את הדיון על סקרלט ככתבו במזנון; נבחר מישהו שיסכם עם סקרלט על תוכנית פעולה מהירה לתיקון הנזקים ויתחייב לעקוב אחריה; ונחזור בעוד שבוע לבדוק מה קורה עם הערכים ההם. עוזי ו. 11:03, 18 ינואר 2006 (UTC)

בס"ד

היי עוזי!

נעים מאוד!

קוראים לי ליאת, ואני רוצה להגיד שאני מסכימה איתך בעניין זה. כולנו עושים טעויות מדי פעם, וצריך לתת למי שעשה את אותן הטעויות הזדמנות לתקנן, מקווה שזה מה שיקרה במקרה הנוכחי.

ליאת.מישהי שאיכפת לה "(שיחה) 11:08, 18 ינואר 2006 (UTC)

דריסה של תוספות לא קשורות[עריכת קוד מקור]

היי עמנואל. שים לב שבמהלך מחיקת התוכן מפר זכויות היוצרים בערך על אוסישקין, בטעות הסרת גם את התמונה החפה מפשע.

בכל מקרה, אשמח לעזור בהמשך הטיפול. צ'סשיחה 14:39, 19 ינואר 2006 (UTC)

תודה על ההערה. תיקנתי את המעוות
אני אשמח אם תוכל לעזור. חכה עד שאני אכתוב תכף משהו על זה בדף הריכוז, ואז תרשום איזה חלק אתה לוקח על עצמך emanשיחה 14:46, 19 ינואר 2006 (UTC)

בעיה[עריכת קוד מקור]

התמונה הזאת: תמונה:GilgameshTitgamesh.jpg מבוססת על תמונה שהעלתי ביום השני שלי בוויקי. אני לא זוכר כבר מאיפה לקחתי אותה, אבל כנראה שסתם לקחתי מגוגל כי לא הייתי מודע לכל עניין זכויות היוצרים. היום גלשתי לערך "גילגמש" וראיתי אותה שם וכשניסיתי לברר את מקורה התברר לי שהיא הועלתה על ידי בתקופה שלא הייתי מודע לכל עניין זכויות היוצרים. אני חושב שצריך לעצב מחדש את הסטיקר המפורסם. גילגמש שיחה 17:45, 20 ינואר 2006 (UTC)

ויקיפדיה:מזנון/פרשת גילגמש. ;-) צ'סשיחה 17:58, 20 ינואר 2006 (UTC)

משפט קוק-לוין[עריכת קוד מקור]

אני פונה אלייך בעקבות מה שכתבת בדף השיחה של הערך לפני שנה בערך. ניסיתי להוסיף מבוא שיבהיר יותר את הערך, אבל ברור לי שהוא עדיין לא ברור מספיק. אשמח אם תעיף מבט ותיתן לי משוב על מה שעדיין לא ברור (אפילו "שום דבר לא ברור!!!!!" הוא משוב טוב בהקשר הזה). גדי אלכסנדרוביץ' 10:33, 21 ינואר 2006 (UTC)

תבנית פירוש נוסף[עריכת קוד מקור]

אהלן, איך מוסיפים למשל בערך שפה שיש פירוש נוסף על הפירוש הנוסף כגון שפת תכנות ? שמירה 12:24, 22 ינואר 2006 (UTC)

כבר יש בערך הזה למעלה דוגמה.
אבל אם זה יהיה יותר מקרים, אז כדאי יהיה לפתוח דף מיוחד שפה (פירושונים)) ולתת למעלה את הקישור לא לכל דף, אלא לדף ההוא. כמו בקולומבוס (פירושונים).
במקרה הזה אני לא בטוח שכדאי לתת קישור לשפת תכנות, כי אני אל חושב שמישהו היה מעלה על הדעת לחפש שפת תכנות סתם ב"שפה". emanשיחה 12:28, 22 ינואר 2006 (UTC)
אני למשל העליתי על דעתי... אנא עזור לי - יצרתי את שפה (פירושונים) אבל אני לא בטוח שפעלתי לפי הנהלים... אנא בדוק שמירה 14:43, 23 ינואר 2006 (UTC)
באמת זה היה חפוז מידי להעביר בלי דיון, ונראה לי שבמרה הזה לא מוצדק (בגלל שרוב אם לא כל הקישורים לשפה התכוונו למה שהיה). תסתכלי מה אני אעשה. emanשיחה 14:53, 23 ינואר 2006 (UTC)
אהבתי! שמירה 16:51, 23 ינואר 2006 (UTC)

ויקטוריה[עריכת קוד מקור]

ויקטוריה מופיעה כעת בחמש תבניות של היום בהיסטוריה, וזה בהחלט יותר מדי. אם תאריך פטירתה חשוב בעיניך (ואני מסכים שהוא חשוב), הסר אותה משתי תבניות אחרות, כדי לאפשר לאישים נוספים להופיע בעמוד הראשי. בכלל, הגיע הזמן שתחזור לערוך את תבניות היום בהיסטוריה. דוד שי 22:04, 22 ינואר 2006 (UTC)

אני מתאי רק 3 פעמים (עוד פעמיים של "הידעת"), אבל זו היחידה שמתייחסת אליה. עוד שתיים היו על חתימה שלה על צווים שקשורים באוסטרליה (אחד מהם הורדתי).
בקשר לעריכת היום בהיסטוריה, זה פשוט התיש אותי לגמרי בזמנו, וקשה לי לראות את עצמי חוזר לזה באופן מסודר עכשיו. אולי פה ושם. emanשיחה 23:37, 22 ינואר 2006 (UTC)

S.O.S[עריכת קוד מקור]

שלום! אנא עזור לי! שחזר נא את קאראוואג'ו המסכן! ערכתי כל השינויים להעברת הדף מקאראווג'יו לקאראוואג'ו ללא ה-י' המיותרת (תיקנתי את כ-ל הקישורים) וכשהעברתי דף עשיתי איזו שטות וקאראוואג'ו נמחק כליל. אנא הושע! (תודה מראש) HansCastorp 02:08, 26 ינואר 2006 (UTC)

והנה שוב אני. התגברתי על ההיסטריה (הכל בא מהרחם) ובשיקול דעת וקור רוח הצלחתי לשחזר את אשר כמעט אבד. HansCastorp 02:35, 26 ינואר 2006 (UTC)
לא צריך להיבהל. המ שקרה זה שלוקח לשרת זמן להסתגל לשינוי, ולפעמים הערך כאילו עוד ריק, אבל אם מרעננים אותו פעם או פעמיים הכל מסתדר.
עוד הערה קטנה לך בקשר לשינויים. אם עשית שינוי קטן (תיקון כתיב, שינוי של שם בתוך ערך וכו') כדאי לסמן את השינוי כ"זהו שינוי משני". ובכל מקרה, כדאי לכתוב בשורת התקציר מה עשית. emanשיחה 10:43, 26 ינואר 2006 (UTC)

email ל- eman[עריכת קוד מקור]

שלחתי לך אתמול. קבלת?Oril.pngאורי מוסנזון 14:11, 30 ינואר 2006 (UTC)

לא מצליח לשלוח לך דוא"ל. האם יש בעיה במערכת הדואר של בן גוריון?Oril.pngאורי מוסנזון 11:23, 1 פברואר 2006 (UTC)
לא. שלחתי לך דואר מכתובת ה GMAIL שלי (ושלחתי העתק גם לעצמי, והוא גם הגיע). אז שלח לשם. emanשיחה 11:45, 1 פברואר 2006 (UTC)

שיחה:מרצ#יחד, מרצ, מרצ - יחד[עריכת קוד מקור]

התוכל להגיב? תודה. עידן ד 20:47, 8 פברואר 2006 (UTC)

אתה לא עוקב... אנחנו צריכים לסיים את הדיון ולהגיע להחלטה. עידן ד 10:25, 11 פברואר 2006 (UTC)
מה, רק לי יש דעה? אני אחליט לבד? חיכיתי שיהו עוד דעות. emanשיחה 14:20, 11 פברואר 2006 (UTC)

=הזיכרון במערכת העצבים= בעדינות[עריכת קוד מקור]

רחמים.

היתה הזמנה! הציעו להיות נועזים! נכנסתי וניסתי. טעיתי? תעזור.

פשוט ניקתי את המילה "רצח"[עריכת קוד מקור]

הסבר מפורט יותר כתבתי בדך השיחה שם.

בבקשה תגיב שם לטענות שהעלתי.

תפסיק לנדנד! אחרת תיחסם. emanשיחה 17:42, 10 פברואר 2006 (UTC)
תודה על ההתייצבות לצידי.Avibliz 17:54, 10 פברואר 2006 (UTC)

דינמיקה (מכניקה)[עריכת קוד מקור]

אפשר למחוק? Yonidebest Ω Talk 18:14, 11 פברואר 2006 (UTC)

יחידת זיכרון ביולוגי[עריכת קוד מקור]

eman, הבנתי! אני מקבל בהכנעה את גזר הדין.

מצד שני הערך חייב תוכן. אני מציע שתשאירו את ההגדרה " השינוי הביולוגי הנצרב בתהליך הלמידה ומשמש כמקור למערכת העצבים בחשיבה וקבלת החלטות". ותזמינו ויקיפדים נוספים לנסות לצקת תוכן מעמיק יותר.

שלום
אתה לא באיזשהו סוג של משפט, ולכן זה לא גזר דין. פשוט זה משהו שלא מתאים לויקיפדיה.
באשר לערך, האם המונח "יחידת זיכרון ביולוגי" היא מונח מקובל, או שהוא מונח שקיים רק במסגרת התיאוריה שלך? כי אם הוא לא מונח מקובל, אין מקום לערך בשם זה בויקיפדיה (ונראהל י שזה המצב. תקן אותי אם אני טועה). emanשיחה 22:52, 11 פברואר 2006 (UTC)

מעבר לתאוריה ומקובלותה. המונח יחידת זיכרון ביולוגי הוא מחוייב המציאות על פי ההגיון. הרי לא יתכן שלא נצרבו עיקבות כל שהם, עקבות שהם המקור לשינוי הקבוע בהתנהגות. כיוון שמדובר במצע ביולוגי נראה לי שזה הניסוח המתאים. אם יש מילים טובות יותר, מה טוב. האם היית מתנגד למונח מערכת העיכול לפני הגדרתה על ידי המדע. או שארוחה טובה וקלקול קיבה לאחריה היו מספיקים כדי להכיר בקיומה.


בכל אופן, להיות כנה, הצעתי את הניסוח המצמצם והבלתי מחייב, בצרוף ההודעה על ערך המצריך עריכה מחודשת, כדי לראות אם משהו ירים את הכפפה. בוודאי שאינני מעיד על עצמי כמי שיכול להציע מערכת חוקים טובה יותר לאנציקלופדיה פתוחה.


במחשבה שניה יתכן וניתן להשאיר את הערך ברשימת הערכים שלא נוסחו.

יהיה מה שיהיה גורלו של ערך זה. למצער הוא יזכה למקום של כבוד בחצר האחורית שלי. מלח השמים 08:12, 13 פברואר 2006 (UTC)

אם כבר ארה"ב[עריכת קוד מקור]

מצאתי לפני מספר שבועות אתר לא רע על גיבורים יהודים בארצות הברית. אני בטוח שתמצא אותו מעניין. צ'סשיחה 17:42, 16 פברואר 2006 (UTC)

סיימתי. להנאתך: אהרון בר ואהרון בר האב. צ'סשיחה 14:42, 18 פברואר 2006 (UTC)
טודה!
אני אקרא את זה יותר מאוחר היום, ואגיה אם יש צורך.
אני מקווה שזה לא גזל ממך יותר מידי זמן יקר מהלימודים (: emanשיחה 15:49, 18 פברואר 2006 (UTC)

תבנית הידען[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת תבנית:הידען
emanשיחה 14:14, 26 פברואר 2006 (UTC)

הסכסוך הישראלי פלסטיני[עריכת קוד מקור]

דרושה הכרעתך בהסכסוך הישראלי פלסטיני.

שיחה: קרינת גוף שחור[עריכת קוד מקור]

אפשר לסנג'ר אותך להעיף מבט בהערות שלי ולומר לי שאפסיק לקשקש? גדי אלכסנדרוביץ' 19:45, 9 מרץ 2006 (UTC)

אני הסתכלתי בזמנו על ההערות שלך, ואלה באמת שאלות טובות. אני ידוע עד כמה הנושא הזה הוא בעייתי, ועד שלא תירגלתי אותו, אני בעצמי לא הבנתי מה רוצים ממני (וגם עכשיו אני עוד לא סגור על הכל).
הערך הזה הוא בתכנון לטווח ארוך שלי להרחבה, אבל קודם אני צריך לגמור את גז ואן-דר-ואלס, לגמור את העבודה על בית הקברות טרומפלדור (שזה בעיקר לקווץ את התמונות שצילמתי כשהייתי שם, ואז לכתוב), ואז אולי אני אתחיל לחשוב גם על זה.
הבעיה היא שעד הבחירות אני די עסוק, ובקושי יש לי זמן איכות עם הויקיפדיה. emanשיחה 19:57, 9 מרץ 2006 (UTC)

בדיקה[עריכת קוד מקור]

שלום עמנואל, התוכל בבקשה לבדוק את התוספת האחרונה של האלמוני/ת בערך טמפרטורה? תודה וחג שמח, דורית 18:11, 14 מרץ 2006 (UTC)