שיחת משתמש:EranBot/ביקורת עמיתים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

לא הבנתי. אם אני מעוניין לקבל עדכונים על ערכים בקטגוריה "יהדות", מה אני אמור לעשות?. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 16:53, 6 באוקטובר 2009 (IST)

הבוט מחפש אילו קטגוריות מעניינות אותך לפי העריכות (בחודשיים האחרונים) וממליץ על ערכים חדשים באותן הקטגוריות. אם ערכת הרבה ערכים בנושאי יהדות, הקטגוריה של יהדות (או קטגוריות קשורות) יופיעו כאן יחד עם הערכים החדשים (בשבוע האחרון) באותן הקטגוריות. אם לא ערכת בחודשיים האחרונים אז זה לא יעבוד. זה באמת רעיון לעתיד שיהיה אפשר לציין על אילו קטגוריות רוצים לקבל עדכון בלי קשר למה שהבוט חושב שאתה מתעניין בו. בברכה, ערן - שיחה 16:57, 6 באוקטובר 2009 (IST)
חבל. אני אכן רוצה שהבוט יעדכן אותי בקטגוריות שהצהרתי במפורש שאני מעוניין בהן, ולא לפי עריכותיי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - לא מצביעים בסקרים? - לשם שינוי הצביעו דוקא בסקר הסקרים 16:59, 6 באוקטובר 2009 (IST)

פידבק[עריכת קוד מקור]

אנחנו אמורים לתת לו איזשהו פידבק? תומר א. - שיחה 20:56, 9 באוקטובר 2009 (IST)

נכון להיום הבוט הוא לא בוט לומד, ולכן אין חשיבות לפידבק בפורמט מסוים. בכל זאת הייתי רוצה לקבל הערות על דפים חדשים שמעניינים אותכם במידה רבה, אבל לא מופיעים ברשימת הערכים המעניינים או להפך- שמופיעים ברשימה שהוא מייצר ערכים לא מעניינים - כך אני אדע לשפר את הרף שקבעתי עבור קטגוריה מעניינת או לא. ערן - שיחה 00:00, 10 באוקטובר 2009 (IST)
מוקדם מידי בשביל להגדיר אפשרויות "הרחב" ו"צמצם"? בהנחה שחלק מהעריכות אינם מחמת עניין - אלא אקראיות או מסיבות אחרות, (כמו עריכותיי בקטגוריה:בית המקדש) הייתי רוצה למשל להורות ידנית לא לקבל מכאן ולהבא עדכונים על קט' זו, כמו כן הוא מציע לי ערכים מקט' של אנשי סגל אונ' ת"א והעברית, למרות שאני מתעניין רק בארכאולוגים. גם לא הבנתי למה הוא הציע לי את הערך קולדיצ'בו. אבל מלבד אלו שהזכרתי - בשאר ההצעות - הבוט יעיל ושימושי מאין כמוהו. Rex - שיחה 04:37, 28 באוקטובר 2009 (IST)
 • מה יהיה באפשרויות של הרחב/צמצם? להגדיר מספר גדול או קטן יותר של המלצות? בכמה (או שיציינו כמה המלצות רוצים)? האם כדאי להגדיל את מספר ההמלצות המקסימלי למספר גדול יותר (למשל 20)?
 • תוך כדי עבודה על הבוט גם ראיתי שיש קטגוריות שמזבלות את ההמלצות (למשל קטגוריות של תחזוקה, שאותן אני מסיר). האפשרות להגדיר קטגוריות לא מעניינות נשמעת לי רעיון טוב. אני אחשוב איך להוסיף אותה.
 • הסיבה שהוא המליץ על קולדיצ'בו: קולדיצ'בו שייך לקט' השואה ששייכת לקט' תולדות עם ישראל שמעניינת אותך (והיא מעניינת אותך כיוון שכמה מתת הקטגוריות בתולדות עם ישראל מעניינות אותך [יהדות בית שני וכתבי יד עבריים]).
תודה, ערן - שיחה 22:39, 28 באוקטובר 2009 (IST)
אני חסר ידע בפרוצדורות תכנות, אבל מעניין אותי הקוד של הבוט, אני מניח שאוכל למקסם אותו לעצמי - ובאותו מחיר גם לאחרים. בכל מקרה - להלן הצעתי, מחוץ למסך ההצעות - שיהיה מסך הגדרות, בו הבוט "יגלה" לנו לפי מה הוא מציע, מהם הקטגוריות שהוא זיהה כבעלות פונטצייאל, וליד כל קטגוריה נוכל לדרג (יותר/פחות) או לבחור להסיר. יותר/פחות לא יקבע מספר הצעות בפועל, כי ההצעות תלויות במספר הערכים שעונים על השאילתה, והדבר משתנה מריצה לריצה. הדירוג רק יקבע משקל ודירוג לקטגוריה, וישמש לחישובים פנימיים לשאילתה. נוכל גם להציע לו קטגוריות בעצמינו (שהוא לא עלה עליהם, ואולי בעתיד הוא ילמד מזה איך לעלות על יותר תחומים) והוא כבר ישקלל את זה עם שאר החישובים. נוכל גם לבחור "יותר הצעות מ..." או "פחות הצעות מ..." (כמו למשל בגוגל חדשות) ואז הוא יעלה עוד הצעה (בודדת, נניח, על כל לחיצה +1). לשלב מתקדם יותר - נוכל להגדיר לו פרמטרים מראש, כמו "עדכן אותי על ערך חדש בקטגוריה X". Rex - שיחה 03:14, 31 באוקטובר 2009 (IST)
הוספתי כעת תמיכה כך שלא ימליץ על קטגוריות מסוימות: פשוט מסירים את הקטגוריה שלא מעניינת אותך מתוך רשימת ה"קטגוריות מעניינות" (דוגמה) ואז הבוט לא ממליץ יותר על ערכים מהקטגוריה שהורדתי. ערן - שיחה 10:56, 14 בנובמבר 2009 (IST)

אכזרי....[עריכת קוד מקור]

אכזרי ממש ביעילות שלו, רק נרשמתי כבר קיבלתי...

נחמד לקבל לביקורת ערך שאני כתבתי Face-smile.svg אני חושב שהוא טוב ולא צריך לבדוק!.

 • ישנה אפשרות להרחיב את רשימת הערכים המגיעים אלי?
 • אחת לכמה זמן מתעדכנת הרשימה?
 • אם אני כותב ערך בקטגוריה בה לא כתבתי קודם אחרי כמה זמן זה מתעדכן, כך שאוכל לקבל ערכים חדשים לקטגוריה זו?

תודה על התשובות ג'וגיגון - שיחה 00:22, 10 באוקטובר 2009 (IST)

עכשיו הפעלתי אותו לכן קיבלת כמעט מיד אבל אל תצפה שזה יהיה ככה תמיד.
 • תיקנתי עכשיו שלא ימליץ לך על ערכים שאתה כתבת
 • כרגע הרשימה מתעדכנת כל פעם שאני מפעיל את הבוט, וזה לא קבוע. כדי לא להציק יותר מדי למשתמשים זה גם מוודא שלא קיבלת ב-6 ימים האחרונים הודעה
 • צריך שתהיה מסה מספיק גדול של עריכות באותה קטגוריה ביחס לקטגוריות אחרות. בכל אופן הוא מחפש גם בקטגורית האב כך שבדרך כלל לא תהיה בעיה גם עם קטגוריה חדשה. ערן - שיחה 00:45, 10 באוקטובר 2009 (IST)
מחוכם מאוד, כל הכבוד, אם אתה צריך כל מיני ניסיונות אל תהסס לפנות, תודה ג'וגיגון - שיחה 00:59, 10 באוקטובר 2009 (IST)
אני מצטרף לברכות, זה בוט מתוחכם מאוד. ערן, אם פעם תרצה לעבוד בתחום הבינה המלאכותית אתה בכיוון הנכון. תומר א. - שיחה 10:20, 10 באוקטובר 2009 (IST)
רציתי לציין, אם כבר כתבת - הבוט המליץ לי על ערך שכתבתי.. ‏Gotenks33שיחהמיזם האמינות! 19:34, 27 באוגוסט 2011 (IDT)

שדרוג הבוט[עריכת קוד מקור]

למה לא לשדרג את הבוט כך שיקבל גם בקשות לבדיקת ערכים חדשים לפי קטגוריה, על פי הבקשה האישית של מי שרוצה בכך. זה יעזור לי ולעוד רבים מאוד. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מפעיל אמין וחזק, זה בידכם 16:06, 14 באוקטובר 2009 (IST)

אין בעיה לעשות את זה, אבל זה פחות מעניין :) אני מקווה להוסיף את זה בהמשך. ערן - שיחה 22:41, 28 באוקטובר 2009 (IST)
בינתיים נזכרתי שבcatscan אפשר לסרוק את כל הערכים החדשים בקטגוריה מסוימת. ערן - שיחה 11:01, 14 בנובמבר 2009 (IST)

אני חושב שאפשר לוותר על ההודעה בדף המשתמש. שכל אחד יוסיף את הדף שלו לרשימת המעקב שלו. תומר א. - שיחה 00:10, 6 בנובמבר 2009 (IST)

אני דוקא חושב שצריך הודעות. לפעמים המעקב מתפספס, כמו לדוגמה התגובה של ערן למעלה, אותה ראיתי רק עכשיו. אולי יש לתת את שתי האפשרויות לפי בחירת המשתמש?. אני בכל אופן עוד מחכה ל"שדרוג" שאני ביקשתי. הָאִישׁ וְהָאַגָּדָה - חיוג מהיר - מפעיל אמין וחזק, זה בידכם 02:05, 6 בנובמבר 2009 (IST)
ראיתי שהבוט מזבל את דפי השיחה (יוצר מלא כותרות) ולכן הפכתי את זה כך שישרשר את התגובות שלו בכותרת המתאימה אם היא קיימת בדף השיחה. אם זה לא מספיק אין בעיה לעשות אופציה גם להגביל את הכתיבה שלו בדפי שיחה, לעשות את זה? ערן - שיחה 11:01, 14 בנובמבר 2009 (IST)
איך שנוח לך. תומר א. - שיחה 11:30, 14 בנובמבר 2009 (IST)
בוודאי שצריך הודעות, אם אני מסתיר בוטים ברשימת המעקב? ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 22:53, 2 ביולי 2011 (IDT)

שני דברים[עריכת קוד מקור]

 1. איך הוא יודע לשלוף לי פירושונים שמעניינים אותי? לפי איזה קריטריון זה קורה?
 2. נראה לי שכדאי להוריד מהרשימה ערכים שהמשתמש הוא אחד מ-5 העורכים האחרונים שלהם. תומר א. - שיחה 16:11, 19 בדצמבר 2009 (IST)
 1. הוא לא אמור לדעת איזה פירושונים מעניינים אותך. זה באג שהוא מציע פירושונים (הוא מזהה שאתה מתעניין בקטגוריה:ויקיפדיה - תחזוקה, וזו קטגורית האבא של פירושונים). אתקן את זה.
 2. רעיון טוב.
ערן - שיחה 17:39, 19 בדצמבר 2009 (IST)
באמת עשיתי כ"כ מעט בזמן האחרון שהבוט נתן לי רק תוצאה אחת? תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 18:08, 2 בינואר 2010 (IST)
מבין הערכים החדשים שנוצרו השבוע, היה רק אחד ששייך לקטגוריה ש"מעניינת" אותך. הבוט מסתמך גם על עריכות קודמות יותר, כך שזה לא מעיד על זה שערכת מעט בזמן האחרון. יש שתי אפשרויות שאני יכול לעשות כדי להרחיב את התוצאות:
 • להקטין את סף המינימום לעריכות בקטגוריה כדי שהיא תחשב "מעניינת" => יותר קטגוריות מעניינות (יש מעניינות שלא מוצגות) => יותר ערכים. חסרון של זה הוא שיש סיכוי גדול יותר להתוצאות פחות רלוונטיות. האם כדאי לחפש גם ערכים פחות מעניינים ולפצות על כך בזה שהסדר ישקף את העניין? (הערך הראשון - המעניין ביותר, האחרון - הפחות מעניין)
 • חשבתי על להרחיב את הקטגוריות המעניינות, על פי קטגוריות שמעניינות אנשים אחרים עם תחומי עניין דומים (זה נקרא en:Collaborative filtering). כיוון שאפשרות כזו נסמכת על כך שיהיו אנשים בעלי תחומי עניין דומים, כל עוד יש מספר מועט של משתמשים אי אפשר לעשות את זה.
ערן - שיחה 21:10, 2 בינואר 2010 (IST)
אני מעדיף לקבל מעט תוצאות מאשר תוצאות לא רלוונטיות אבל אני כן חושב שיש איפשהו באג. הרשימה הצמטצמה לערך אחד ואני חושב שזה קשור לאחד משני התיקונים שהכנסת בעקבות ההערה הקודמת שלי בפסקה הנוכחית. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 22:38, 2 בינואר 2010 (IST)

ערכים מועברים[עריכת קוד מקור]

הרבה ערכים חדשים מועברים מארגזי חול ממרחב המשתמש. יש אפשרות לכלול גם אותם? Kulystabשיחההאם המלחמה הגדולה גדולה על ויקיפדיה? • כ"א בשבט ה'תש"ע • 15:14, 5 בפברואר 2010 (IST)

רעיון טוב. כעיקרון זה אפשרי וכנראה יהיה די פשוט למימוש (לבדוק את זה על פי יומן העברות). אבדוק את זה. ערן - שיחה 21:40, 7 בפברואר 2010 (IST)
ניסיתי את זה, והיה לי באג קטן (נראה מי יגלה). בשבוע הבא הבאג כבר לא יחזור. ערן - שיחה 11:35, 12 בפברואר 2010 (IST)

הצעה[עריכת קוד מקור]

ערן, נכון יש תבניות משתמש כמו: {{משתמש תנ"ך}}, {{משתמש חובב מתמטיקה}}, {{משתמש היסטוריה}} וכולי וכולי? האם אפשרי שהבוט יבחר לפי התבניות הללו? למשל, אם יש לי {{משתמש תנ"ך}} בדף המשתמש אז ירוכזו בדף הביקורת עמיתים קטגוריות/ערכים העוסקים בתנ"ך וכו'. זה אפשרי? שבת שלום, אוֹר גוטמןשיחהמיובל ליובלות! • כ"א בשבט ה'תש"ע • 15:19, 5 בפברואר 2010 (IST)

הבוט עושה משהו דומה אך לא זהה: הוא עובר על דף המשתמש ומסתמך על הקטגוריות של הערכים המקושרים מדף המשתמש. כך גם תבניות משתמש, ערכים בנושאים שמעניינים אותך שכתבת וקישרת מדף המשתמש, או משפטים כמו "אני מתעניין בתנ"ך" מזוהים על ידי הבוט. כדי להימנע מזיהוי שגוי הוא מסתמך רק על קטגוריות שיש לפחות כמה ערכים מהן שמופיעים בדף המשתמש. בברכה, ערן - שיחה 21:38, 7 בפברואר 2010 (IST)

מיקוד קטגוריות[עריכת קוד מקור]

הי, ערן, בהתאם למה שהצעת לי כאן - תוכל לערוך את דף ההמלצה בהתאם? (אם ברצונכם... הוסיפו לדף [[משתמש:ערן בוט/ביקורת עמיתים/{{{שם המשתמש}}}]] ...) Rex - שיחה 18:55, 1 במאי 2010 (IDT)

הוספתי. תודה על הרעיון. ערן - שיחה 21:32, 2 במאי 2010 (IDT)
לא זוכר אם שאלתי אותך בעבר, איך מסירים קטגוריות? לא יודע למה, אבל התחלתי פתאום לקבל המלצות על שחקני קולנוע... ‏Rex‏ • שיחה 23:25, 30 באוקטובר 2010 (IST)

בקשה[עריכת קוד מקור]

הי ערן. יש לי שתי בקשות:

 • יש סיכוי שהבוט ימליץ לי על כל ערך שנפתח שיש בו סוגריים? כלומר - ערך מהצורה משהו (עוד משהו)? אם לא במסגרת הבוט הזה - יש סיכוי שתוכל לעשות משהו אחר שיציג לי את הערכים הללו?
 • אפשר שהבוט ימליץ לי על כל דף פירושונים חדש שנפתח?

תודה! :-) טוסברהינדי (שיחה) 20:40, 2 במאי 2010 (IDT)

 • אני יכול להרחיב את הבוט כדי להוסיף כאלו ערכים, אבל זה לא כל כך מתאים. כן אפשר ליצור מסנן שלא יעשה כלום, אבל יתייג בשבילך ערכים כאלו ביומן.
 • כעיקרון הבוט מזהה שאתה עורך הרבה ערכי פירושונים וממליץ לך על ערכים חדשים בקטגוריה הזו. אבל: פירושונים היא קטגורית תחזוקה מיוחדת שמתעלמים ממנה. אני יכול לבטל את ההתעלמות, אבל צריך יהיה לבדוק שזה לא מציף משתמשים בפירושונים כשהם לא מעוניינים בזה.
ערן - שיחה 21:37, 2 במאי 2010 (IDT)
בנוגע לפירושונים, בעצם ראה את הפסקה למעלה של ישראל - זה אמור להספיק כדי לבקש דפי פירושונים. ערן - שיחה 21:38, 2 במאי 2010 (IDT)
בנוגע לפירושונים - פתחתי את דף המשנה. אני מקווה שזה יעזור.
תוכל להסביר לי עוד בנוגע ל"מסנן" הזה? תוכל לפתוח אותו עבורי?
תודה רבה, בנאדם! :-) טוסברהינדי (שיחה) 06:35, 3 במאי 2010 (IDT)
מצטער שכל פעם אני משנה את התשובה, אבל מסנן מיועד יותר להשחתות ולכן עדיף שלא לתייג פירושונים עם מסנן. אז פתרון אחר :) במיוחד:דפים_המקושרים_לכאן/תבנית:פירושונים מופיעים כל דפי הפירושונים. כל דף פירושונים חדש נוסף בסוף הרשימה. אני ממליץ שתוסיף את הדף בסוף הרשימה לרשימת המעקב שלך ותבדוק מדי פעם אילו ערכים מופיעים שם (לא תכנס לפירושונים פעמיים בעזרת הצביעה של קישור שביקרת בו בעבר). בברכה, ערן - שיחה 21:23, 4 במאי 2010 (IDT)

דילוג[עריכת קוד מקור]

בהרצה האחרונה הבוט דילג עליי בהודעה בדף השיחה. הוא עדכן את הדף שלי, אבל שכח לשים לי הודעה בדף השיחה. Kulystabשיחהשהאחרון מימין ייגע בשרוולו בתעלה • א' בתמוז ה'תש"ע • 23:51, 12 ביוני 2010 (IDT)

גם עלי. הייתי שמח אם זה היה נשאר ככה. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 23:56, 12 ביוני 2010 (IDT)
"כדי שלא להציף את דפי השיחה שלכם, ישלח הבוט הודעה פעם בחודש - מומלץ להוסיף את דף ההמלצה לרשימת המעקב כדי לראות את השינויים בו מדי שבוע" - הוספתי את זה לא מזמן (ראו בדף עצמו). ערן - שיחה 00:01, 13 ביוני 2010 (IDT)
אגב, הוא בודק אם יש הודעה בדף השיחה ורק אם יש הוא מוסיף את זה פעם בחודש. לכן אם בכל זאת מעוניינים לקבל הודעה, אפשר למחוק/לארכב את ההודעה הקודמת. ערן - שיחה 00:03, 13 ביוני 2010 (IDT)
קול. תודה. Kulystabשיחהשהאחרון מימין ייגע בשרוולו בתעלה • א' בתמוז ה'תש"ע • 00:13, 13 ביוני 2010 (IDT)

ערך בעבודה[עריכת קוד מקור]

תודה לך ולבוט, מדי פעם הוא פוגע וזה נחמד. יש מצב שהבוט יחכה קצת עם ערך חדש שנמצא עדיין בעבודה, שיכריז עליו לאחר הסרת התבנית? יוסישיחה 22:57, 20 בנובמבר 2010 (IST)

זה יחסית מסובך לשנות: הבוט עובר שבוע אחורנית על ערכים חדשים וערכים שהועברו ממרחב המשתמש. אם הוא ידלג על ערכים בעבודה, הוא יצטרך לתשאל יותר זמן אחורה (וזו גם שאלה כמה זמן, כי ערך יכול להיות בעבודה גם חודש).
שני פתרונות אפשריים הם: לעבוד עם ארגזי חול ולהעביר מרחב הערכים רק כשהערך מוכן ו/או שהבוט יציין בדף ההמלצה שערך מסוים הוא עדיין בעבודה.
בברכה, ערן - שיחה 23:42, 21 בנובמבר 2010 (IST)
אתה לא יכול להכניס ערכים בעבודה לרשימה זמנית ומדי פעם לבדוק אותה? נניח בכל ריצה חדשה של הבוט.. אם הבנתי נכון את ההצעות שלך, הראשונה מעבירה את האחריות לכותבים ולכן היא לא מעשית והשניה פשוטה לביצוע אך תגרום למשתמש כמוני לא להכנס לערך שמסומן בעבודה ופשוט לדלג עליו ברשימה שיוצר הבוט. יוסישיחה 00:15, 22 בנובמבר 2010 (IST)
לא רוצה להרוס, אבל אני אין לי בעיה לקבל התראה על ערך בעבודה, ואפילו מעדיף. (אבל אני גם בעד לשכלל בוטים מבחינה טכנית). ‏Rex‏ • שיחה 00:18, 22 בנובמבר 2010 (IST)

קטגוריות שיצרתי[עריכת קוד מקור]

שלום ערן,
הבוט כל הזמן ממליץ לי ב"קטגוריות מעניינות" קטגוריות שיצרתי. זה נראה די מיותר, יש דרך טכנית לבטל את זה? ישרון - מה המצב? 22:21, 18 בדצמבר 2010 (IST)

 • קטגוריות מעניינות הוא חלק שנשאר יחסית קבוע, ופחות מיועד כדי להפנות אותך לקטגוריה אלא יותר כדי להסביר את בחירת הערכים. ההנחה היא שערכים חדשים שנכתבים בקטגוריות שיצרת, יעניינו אותך, ולכן הקטגוריה "מעניינת".
 • באופן כללי התוצאות של הבוט יותר טובות עבור משתמשים שיש להם רשימת ערכים שכתבו בדף המשתמש.
 • אם אתה רוצה להגדיר בעצמך אילו קטגוריות מעניינות אפשר ליצור דף כמו משתמש:ערן בוט/ביקורת עמיתים/טוסברהינדי/קטגוריות מבוקשות. שים לב אבל, שהקטגוריות הנ"ל לא יופיעו בהכרח תחת "קטגוריות מעניינות" (למרות שהבוט יתחשב בהם).
ערן - שיחה 22:38, 18 בדצמבר 2010 (IST)

תלונה[עריכת קוד מקור]

הבוט שיחק אותה כשהוא ציין בדף שהוא הכין עבורי את קטגוריה:כיבוי אש, אבל פידח (?) כי הוא לא הביא לתשומת ליבי את הערך מערכת מוטסת לכיבוי שרפות שנכתב ב 11 לחודש. יוסישיחה 20:50, 19 בדצמבר 2010 (IST)

זה לא הבוט שפידח אלא אני, כי לא הפעלתי את הבוט שבוע שעבר. הבוט פועל על נתונים מהשבוע האחרון ולא מסתכל על מידע מוקדם יותר (למרות שכעיקרון הוא כן תומך בזמן יותר מוקדם בסדר גודל של שבועיים-שלושה) ערן - שיחה 21:18, 20 בדצמבר 2010 (IST)
הוא לא רץ אוטומטית? אתה צריך להפעיל אותו פעם בשבוע? אין בוט שיכול להפעיל את הבוט פעם בשבוע? יוסישיחה 21:32, 20 בדצמבר 2010 (IST)
אפשר להפעיל אותו גם אוטומטית, אבל לא עשיתי את זה בהתחלה כיוון שהייתי עושה בו תיקונים ושינויים כל פעם והייתי בודק שהם עובדים. היום אני כבר לא משנה אותו כל כך ואפשר להריץ אותו אוטומטית. ערן - שיחה 21:39, 20 בדצמבר 2010 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

מפעילים את הבוט הזה רשמית פעם בשבוע? טישיו - שיחה 07:35, 21 בדצמבר 2010 (IST)

לא בצורה רשמית, אבל אני משתדל. ערן - שיחה 21:19, 21 בדצמבר 2010 (IST)
גם שאלה: עבדתי רבות בערך השריפה בכרמל (2010) אבל אני לא מתעניין בשריפות/אסונות בישראל/בתי סוהר/נחלי הכרמל לכן הייתי רוצה שזה לא ישפיע על בחירת הערכים, זה אפשרי? יְשֻׁרוּןשיחה 21:57, 5 בפברואר 2011 (IST)

אפשר להגיד לו שיתעלם מקטגוריה?[עריכת קוד מקור]

הבוט מציג לי ערכים רבים מקטגוריה:ויקיפדיה - תחזוקה, אפשר להגיד לו שיפסיק? תודה, יְשֻׁרוּןשיחה 00:33, 3 באפריל 2011 (IDT)

בעיקרון אני מוציא מהחישוב קטגוריות שהשם שלהן מכיל "ויקיפדיה", אלא אם הם מכילים גם "-" ואז זו יכולה להיות קטגוריה ספציפית (לדוגמה "ויקיפדיה: ערכים הדורשים שכתוב" לא נחשבת כי ה והקטגוריה "ויקיפדיה: שכתוב - ישראל" כן נחשבת (והיא בנושא מסוים). יש בעיה ש"קטגוריה:ויקיפדיה - תחזוקה" לא תואם לסטנדרט ולכן אוסיף אותו לignorelist. ערן - שיחה 20:57, 3 באפריל 2011 (IDT)
יפה, עכשיו זה טוב. יְשֻׁרוּןשיחה 09:53, 17 באפריל 2011 (IDT)

ביקורת ביקורת עמיתים[עריכת קוד מקור]

פשוט גאוני :) רק דבר אחד מפריע לי, הוא נותן לי כמה ערכי ראפ שלא מאוד מעניינים אותי, כנראה כי הם מופיעים בקטגוריה:שירי 2007 ודומיה... לא נורא :) ‏OfekalefשיחהBorn This Way‏ 12:45, 24 באפריל 2011 (IDT)

שתי הערות:

 1. כדאי שהבוט לא ימליץ על ערכים בהם המשתמש ביצע עריכות משניות...
 2. כדאי גם שלא ימליץ על ערכים בעבודה, אך זה נתון לויכוח...

שאלה, האם אפשר שהוא יעקוף את הסתרת בוט ברשימת המעקב? ‏Ofekalefשיחה • מה אתם מעדיפים, תיבת חיפוש, או פורטל? 14:06, 1 במאי 2011 (IDT)

 1. הבוט כבר עושה את זה ולא ממליץ על ערכים שבהם ערכת כבר. (נכון לרגע פרסום ההמלצות - אם ערכת אחרי זה הוא לא יודע את זה)
 2. זה לא משהו שאני רוצה למנוע כי אולי כן ירצו את זה
ערן - שיחה 22:18, 1 במאי 2011 (IDT)
אוקיי :) ומה תשובתך לגבי עקיפת "הסתרת בוט" ברשימת המעקב? ‏Ofekalefשיחהנרשמתם כבר למיזם המקור האמין?, קדימה!‏ 22:38, 7 במאי 2011 (IDT)
אי אפשר לעקוף את רשימת המעקב : אפשר או להציג ברשימת המעקב גם בוטים עם האפשרות המתאימה, או לחילופין להסיר מדף השיחה את ההודעה של הבוט ואז הוא יעדכן אותך בדף השיחה. ערן - שיחה 18:47, 9 במאי 2011 (IDT)
אם אין הודעה, הוא מעדכן בשיחה? שאלתי כי גם לפעמים אתה מעדכן לי את המצעדים, ורציתי לדעת.. לא נורא ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 18:48, 9 במאי 2011 (IDT)

אפשר לבקש[עריכת קוד מקור]

שלא תשים לי בשבת המלצות. (בפרט שרוב ההמלצות שאני מבקש הם בנושא יהדות וזה תרתי דסתרי). ןעוד משהו, האם אפשר לשים קטגוריה וכל קטגוריות המשנה ומשנה המשנה? לדוגמא: יהות וכל הקטגוריות המסונפות. - בברכה - רבנןשיחה • ג' בסיוון ה'תשע"א • 00:44, 5 ביוני 2011 (IDT)

opt-out[עריכת קוד מקור]

אפשר שהוא יעדכן לי את הרשימה אבל יפסיק להודיע לי על כך? Neuköln - ש 22:17, 26 באוגוסט 2011 (IDT)

ראה #דילוג. ערן - שיחה 12:00, 27 באוגוסט 2011 (IDT)
כן, הכרתי את הפתיל ההוא. העניין הוא כזה: אני רוצה לשים לי לינק קבוע בדף המשתמש, ולהסיר את ההודעה הראשונה שאני שם בראש דף השיחה שלי ושהפסקתי לארכב אותה כדי למנוע קבלת הודעות. עם המקבץ השבועי יש לי בעיה הפוכה - הוא רואה הודעה קיימת וכנראה לא מעדכן לי. שם דווקא חשוב שיעדכן כי הנושא משתנה מידי שבוע. Neuköln - ש 18:38, 27 באוגוסט 2011 (IDT)
אוקיי. צריך רק לחשוב איך לסמן לבוט על מי לדלג. נראה לי שהדרך הטובה ביותר תהיה לציין זאת בדרך כלשהי במשתמש:ערן בוט/ביקורת עמיתים, למשל שכל משתמש שרוצה שידלגו יחתום שם בצורה * ~~~~ - שקט, כששקט יציין לבוט שלא יודיע בדף השיחה. האם הפתרון הזה סביר? ערן - שיחה 00:16, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
מעולה Face-smile.svg אשמח אם תעדכן כאן כשאפשר יהיה להוסיף את השקט לחתימה. תודה, Neuköln - ש 00:20, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
הוספתי. ערן - שיחה 20:31, 3 בספטמבר 2011 (IDT)
המון המון תודה! Neuköln - ש 20:44, 3 בספטמבר 2011 (IDT)

הצעה[עריכת קוד מקור]

חשבתי להציע שבדף בו ניתנים נושאים מומלצים לשים לידם תקציר קטן, למשל שתי השורות הראשונות של הערך עצמו. דוגמה:

כמו בדף פירושונים שכתוב ליד ערך תקציר עליו, כך לדעתי כדאי בדף ההמלצה כדי למשוך עניין וגם כדי להסביר לאיזה ערך אתה הולך להיכנס \ על איזה ערך ממליצים לך.

בברכה, ‏Gotenks33שיחהמיזם האמינות! 19:10, 27 באוגוסט 2011 (IDT)

בנוסף, כתבתי בדף המשתמש שלי את הנושאים שהכי מעניינים אותי לפי סדר עדיפות, תוכל להחשיב אותם בהמלצותיך? תודה, ‏Gotenks33שיחהמיזם האמינות! 22:43, 27 באוגוסט 2011 (IDT)
 • הרעיון של תקצירים נחמד, אולם מצריך גישות נוספות לשרת וממילא יש די הרבה כך שאני מעדיף שלא להכניס זאת. עם זאת קיים בויקיפדיה:סקריפטים#ניווט, סקריפט 23, שעושה משהו דומה.
 • הבוט עובד על פי קטגוריות שאליהן שייכים דפים שמופנים מדף המשתמש ועל פי תרומות. אתה יכול לקשר לערכים שכתבת או ערכים שמעניינים אותך והבוט יתחשב בהם כך, אולם קביעת העדיפות שלהם היא לא על פי סדר ההופעה אלא על פי כמות ההופעות בקטגוריות (כלומר אם לכל אחד מהערכים על בתי שיר של אש ושל קרח זה יחשב יותר מאשר אם תקשר לשיר של אש ושל קרח בלבד).
ערן - שיחה 00:11, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
אז אני צריך לפנות ל /קטגוריות מבוקשות ולכתוב שם את הקטגוריות על מנת שהן יופיעו לי וכן ערכים מתוך הקטגוריות? ולגבי סקריפט 23 - איפה לשים אותו כדי שיפעל? בווקטור הזה?:O תודה, ‏Gotenks33שיחהמיזם האמינות! 14:26, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
ערן..? תשובה בבקשה? ‏Gotenks33שיחהמיזם האמינות! 20:57, 3 בספטמבר 2011 (IDT)
פספסתי את ההודעה פה :) את סקריפט 33 אפשר לשים בווקטור, אבל היום מקובל לשים את הסקריפטים בcommon.js (שיעבוד בכל הסקריפטים השונים). אינך צריך לציין את הקטגוריות שאתה מתעניין בהן, הבוט מזהה אותן לבד. אם בכל זאת מה שהבוט מזהה לא מספק, אפשר להוסיף קטגוריות שמעניינות אותך במשתמש:ערן בוט/ביקורת עמיתים/Gotenks33/קטגוריות מבוקשות ערן - שיחה 00:31, 4 בספטמבר 2011 (IDT)
הסקריפט לא עובד =\ תוכל לעזור בבקשה? שמתי את קוד הסקריפט 23 בCommon.js (היכן שאמרת לי) אך שום דבר לא השתנה.. ‏Gotenks33שיחהמיזם האמינות! 13:06, 14 בספטמבר 2011 (IDT)
ערכתי את הcommon.js שלך ותיקנתי (לא ברור לי מאיפה נלקח הקוד הקודם). נסה לרענן באמצעות Ctrl+R. שים לב שבמעבר עכבר מעל לינקים יופיע תקציר. ערן - שיחה 15:26, 14 בספטמבר 2011 (IDT)
תודה רבה! עכשיו זה עובד DDD: ‏Gotenks33שיחהמיזם האמינות! 22:53, 14 בספטמבר 2011 (IDT)

משתמש:ערן בוט/ביקורת עמיתים/Hanay[עריכת קוד מקור]

שלום ערן, ההמלצות שאני מקבלת בדף שלי לא תואמות כלל את הבקשות שלי. מה לי ולמכבי אום אל פאחם? אבקשך לבדוק מה הבעיה. תודה חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 20:12, 27 באוגוסט 2011 (IDT)

חנה, הבוט ממליץ על פי קטגוריות ומנחש, לא תמיד בהצלחה, מה עשוי לעניין. תחת "קטגוריות מעניינות" אפשר לראות את הקטגוריות שהוא חושב שמעניינות אותך, ופחות או יותר משם נגזר אילו ערכים יופיעו ב"קטגוריות וערכים חדשים מעניינים". אני לא יודע להסביר בדיוק איך מכבי אום אל-פחם נכנס לרשימה, אבל יכול להיות שזה בגלל השיוך שלו לקטגוריה של אום אל פאחם, שנמצאת בקטגוריה:יישובים במחוז חיפה שבטח מעניינת אותך :) ערן - שיחה 00:24, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
ערן, לדעתי לא עלית על הסיבה. אני כתבתי בדף שלי את הקטגוריות המעניינות אותי. קטגוריה זו לא כלולה בה. אם תסתכל על ההצעה האחרונה תראה בה אדריכלים ואנשים שלא כלולים בקטגוריות. לדעתי הבוט מסתכל על עריכותי השונות ומסיק מסקנות מרחיקות לכת משם. בגלל שאני עוסקת בניטור אז יש ערכים שאינם בתחום התעניינותי שאני עורכת, אבל מכאן ועד להסיק מסקנות לכלול אותם ברשימה, זה הדמיון המפותח של הבוט Face-smile.svg. אני חושבת שעליך לבדוק את הבוט. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 09:21, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
ברור שהוא מסתכל בעריכותיך. באיזה דרך אחרת הוא יכול לפעול? זה בסך הכל רובוט הוא לא יודע להבדיל בין עיקר לטפל. דניאל ב. תרמו ערך 10:49, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
הוא יכול לפעול לפי התכנות שלו. אז אם התכנות יתייחס לרשימת הקטגוריות שביקשתי, ולא לכול ערך שאי פעם נגעתי בו, הוא לא יכניס כל נושא שבעולם. בני אדם קובעים מה מכונה תעשה, לא מכונה קובעת מה היא תעשה. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 11:31, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
אולי אני טועה, אבל אני חושב שבכלל לא ביקשת קטגורוית. דניאל ב. תרמו ערך 11:33, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
דניאל, לדעתי אין אפשרות לכתוב שם את הקטגוריות - לפחות לא לפי מה שהבנתי מדף ההסבר. בכ"מ, חנה, אם את אכן תורמת מדי פעם ל"יישובים במחוז חיפה", זה כלל לא מפתיע שקיבלת הודעה על מכבי אום אל פאחם. ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 14:31, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
תסתכלו בקישור משמאל, יש שם רשימת קטגוריות. הערכים בקטגוריות האלה מעניינים אותי. אני לא רוצה רשימה של ערכים שקרובים לאיזה ערך שאי פעם נגעתי בו. בוט כזה לא עוזר לי, כי אני מקבלת רשימה ארוכה של ערכים שמתוכם אולי שני ערכים מעניינים אותי. ואני צריכה להוציא את המוץ מהתבן. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 15:02, 29 באוגוסט 2011 (IDT)
זוהי דרך הפעולה של הבוט. אם את רוצה בוט שמביא לך ערכים חדשים רק מקטגוריות שאת רוצה זה עניין אחר. ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 12:24, 31 באוגוסט 2011 (IDT)

הצעה מכיון אחר[עריכת קוד מקור]

אולי שהבוט יקרא את התרומות האחרונות של המשתמשים וערכים שחוזרים על עצמם הם הנושאים המעניינים • חיים 7לכתוב לי • כ"ט באב ה'תשע"א • 00:21, 29 באוגוסט 2011 (IDT)

משתמש:ערן בוט/ביקורת עמיתים/Gotenks33[עריכת קוד מקור]

שלום ערן, מדוע רוב ההמלצות הן על דמויות בדיוניות מהקומיקס של סופרמן? :O לא זכור לי שהתערבתי אי פעם בנושא הזה (חוץ מנושא שינוי השם של תבנית:דמות בדיונית). הנושא לא מעניין אותי, אולי הבוט פשוט עשה יתר-קישור-אסוציאטיבי :P בלאו הכי זה לא מפריע לי - רק רציתי להעלות זאת לתשומת ליבך. בברכה וחג שמח Face-smile.svg, ‏Gotenks33שיחהמיזם האמינות! 19:06, 8 באוקטובר 2011 (IST)

אשמח[עריכת קוד מקור]

אשמח נורא אם תוכל לעשות שהבוט ישלח גם ערכים שצריך ליצור בשששיחה • א' בכסלו ה'תשע"ב 18:59, 26 בנובמבר 2011 (IST)

הבעיה העיקרית היום בוויקיפדיה היא לא ערכים חסרים, אלא האיכות של הערכים הקיימים - הבוט הזה מתמקד בערכים חדשים שנכתבים ומנסה לעורר יותר ביקורת עמיתים אליהם. לכן הבוט לא מתמקד בהמלצה על ערכים לכתיבה. אם מחפשים ערכים לכתיבה בנושא מסוים, אפשר להיעזר בכלי הזה (יש לציין he, ובcategory קטגוריה קיימת שמכילה נושא מעניין). ערן - שיחה 19:30, 27 בנובמבר 2011 (IST)

הסרתי את שמי[עריכת קוד מקור]

אך אני ממשיך לקבל המלצות. למה? רועישיחה 21:12, 14 ביולי 2012 (IDT)

אתה עדיין מופיע ברשימה (ליד בר הראל) ערן - שיחה 22:20, 14 ביולי 2012 (IDT)