שיחת משתמש:Ijon/ארכיון/ארכיון 2015

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אלכסנדר / אלכסנדרוס[עריכת קוד מקור]

למה יש שתי צורות? "אלכסנדרוס" היא הצורה היוונית ו"אלכסנדר" הלטינית? Liad Malone - שיחה 12:03, 21 בנובמבר 2014 (IST)

אכן. Ijon - שיחה 03:49, 12 במרץ 2015 (IST)

המקבץ השבועי: סמים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא סמים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 22 בנובמבר 2014 (IST)

,תרגום כרוניקה מלטינית[עריכת קוד מקור]

אסף שלום. אני מבקש שתעדכן אותי בבקשה על ההתקדמות שלך בתרגום הכרוניקה על קרב גרונוולד. בתודה מראש. איש שלום - שיחה 00:01, 28 בנובמבר 2014 (IST)

אהלן. מתעכב מעט, עקב נסיעה והצטננות. אעדכן בהמשך. Ijon - שיחה 03:05, 30 בנובמבר 2014 (IST)
אסף שלום. אני מזכיר לך פעם נוספת את עניין תרגום הכרוניקה הפולנית (בלטינית) על קרב גרונוולד. תנסה בבקשה למצוא את הזמן הדרוש לטפל בנושא. תרגום מדויק של הפיסקאות בכרוניקה העוסקות בקרב, יתרום מאוד להבנת מהלך האירועים בקרב חשוב זה. בתודה מראש. איש שלום - שיחה 18:15, 9 במאי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: כתיבה וטקסט[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא כתיבה וטקסט. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 29 בנובמבר 2014 (IST)

המקבץ השבועי: רכבות[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא רכבות. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 6 בדצמבר 2014 (IST)

המקבץ השבועי: ספרדים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא ספרדים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 13 בדצמבר 2014 (IST)

המקבץ השבועי: גדול[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא גדול. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 20 בדצמבר 2014 (IST)

המקבץ השבועי: נובל[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא נובל. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 27 בדצמבר 2014 (IST)

המקבץ השבועי: בית כנסת[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא בית כנסת. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 3 בינואר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: בנימין נתניהו[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא בנימין נתניהו. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 10 בינואר 2015 (IST)

שיחת משתמש:79.183.212.34[עריכת קוד מקור]

שלחת לו תודה על תרומתו, במה הוא תרם? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 03:08, 13 בינואר 2015 (IST)

טעות. ראיתי רק את העריכה הזו וחשבתי שהוא הבהיר משפט זיקה חסר. עכשיו אני רואה שהוא השחית ושחזר את עצמו בלבד. Ijon - שיחה 03:39, 13 בינואר 2015 (IST)
Face-smile.svg טל"ח ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 09:00, 13 בינואר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: אוסקר 2014[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא אוסקר 2014. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 24 בינואר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: קשר 2[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא קשר 2. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 31 בינואר 2015 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
תודה על הגהתך! דוד הרזהב 02:45, 5 בפברואר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: מספרים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא מספרים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 7 בפברואר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: רגשות[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא רגשות. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 14 בפברואר 2015 (IST)

הרודוטוס[עריכת קוד מקור]

היי,

יצא לך לעבור על מה שכתבתי? אני מתכון ל-

 1. התעתיק שהכנסתי "Παλαιστίνη". בתרגום הקולי של גוגל היא אומרת ביוונית "פלשתיני". שמעתי טוב? כך באמת הוגים את השם הזה?
 2. הערת השוליים לגבי ההטעמה ב"הרודוטוס".

Liad Malone - שיחה 23:54, 21 בפברואר 2015 (IST)

חן חן על הפרק החדש שהוספת. התעתיק וההערה נכונים. אנא ממך, למען לא ילבין שערי עוד יותר, חדל מן המנהג הנפסד של היוועצות באלגוריתם מודרני להגיית שפה קלאסית. :) Ijon - שיחה 10:05, 28 בפברואר 2015 (IST)

תעתיקים יווניים חסרים[עריכת קוד מקור]

חסרים תעתיקים של כמה שמות יווניים של יהודים מבית חשמונאי ובית הורדוס ואיתם גם הערה על הגייתם. אני מרגיש שזה מאד חסר כי זה מידע בסיסי. אוכל "לגייס" אותך למטרה הזאת? Liad Malone - שיחה 00:06, 22 בפברואר 2015 (IST)

בשמחה. איפה ומה? Ijon - שיחה 10:06, 28 בפברואר 2015 (IST)

הנה רשימה. אני יכול לתת לך מראי מקום לשמות, השאלה אם יש לך גישה למקורות ביוונית. רוב השמות מוכרים מאד מאישים יווניים שקדמו להם - האם מדובר באותם שמות בדיוק, הכתובים באופן זהה?

Liad Malone - שיחה 00:52, 1 במרץ 2015 (IST)

אגב, אם תוכל להפנות אותי לטקסט המקור היווני של מלחמת היהודים וקדמוניות היהודים, אולי אוכל לשלוף את התעתיקים ולהשוות ביניהם בעצמי. Liad Malone - שיחה 14:42, 1 במרץ 2015 (IST)

תשובות[עריכת קוד מקור]

כן, מדובר באותם שמות יווניים ולטיניים, באותן הטעמות.

והנה קישוריות אצל אחותנו הבכירה לסריקות של היוונית המקורית:

Ijon - שיחה 08:01, 3 במרץ 2015 (IST)

מתייג את משתמש:Liadmalone למקרה שלא ראה את התשובה. Ijon - שיחה 08:55, 5 במרץ 2015 (IST)
ראיתי (תודה!), אבל לא הספקתי להתעמק עד עכשיו. יש כמה דברים שלא ברורים לי:
 • יהודה המקבי - Ιούδας ο Μακκαβαίος - את התעתיק הזה לקחתי משם הערך בויקי היוונית, בזמן שבקישור הזה לקדמוניות סעיף 266 כתוב "Μακαβαῖος". באופן כללי ניתן לסמוך על זה שהתעתיק המודרני ביוונית זהה למקורי בקוינה? יכול להיות שהתעתיק אצל יוספוס שונה מהתעתיק המקורי בספר מקבים? בקישור הזה למקבים א פרק ב, פסוק ד בויקיטקסט ביוונית אכן כתוב "Μακκαβαῖος". יש לך אולי גישה למקור אחר של מקבים א ביוונית (לא ויקיטקסט) ולבדוק את זה? אני חושב שזה פרט חשוב מאד, גם לגבי התעתוק העברי "מקבי" מול "מכבי". תוכל לתעתק לי את Μακκαβαίος לעברית?
 • כל השמות עם הסיומת "וס" (הורקנוס, אריסטובולוס, אנטיגונוס, ארכלאוס, הקטאיוס, יוספוס וכו') האות "ο" זה עם חוֹלם או שוּרוּק?
 • הורקנוס - Ιωάννης Υρκανός‏ - "יואנוס"? איך הוגים את ההברה "Υρ"? אין בה תנועה (כנ"ל לגבי "Ἡρ" ב"הרודס"). זה שוא? קובוץ (בתנועה קטנה)? משום מה, תמיד שמעתי "הורקנוס" במלעיל דמלעיל, כמו אנטיגונוס, אריסטובולוס וכל השאר. האם זאת טעות? אולי התעתיק שהעתקתי שגוי?
 • ינאי - בקשר לשאלה על התעתיק בויקי היוונית ששאלתי ביהודה המקבי: שם הערך ביוונית על אלכסנדר ינאי "Ἰανναῖον", עם דאבל-נון, בזמן שבקישור הזה לקדמוניות סעיף 320 כתוב "Ἰαναῖον", עם נון אחת. מה עושים עם זה? ואיך מתעתקים, "ינאיוס"?
 • שלומציון - בקישור הזה, סעיף 320 כתוב ששמה "Σαλίνα"??? בהערת שוליים בתרגום שמחוני ל"מלחמת היהודים" הוא כותב במפורש: "בקדמוניות נקראה גם סלומי". האם המקור שמצאתי לקדמוניות ביוונית הוא לא מדויק? אי אפשר לסמוך פה על שום דבר, הצילו!
 • מרים - בקישור הזה, סעיף 81 כתוב "Μαριάμμῃ". עם דאבל-מי"ם. אותו סיפור, מה נסגר?
 • ארכלאוס (מלך מוקדון) - כתוב בערך "Ἀρχέλαος Α΄" (כמו בויקי האנגלית). מה זאת ה-A? שגיאה בהעתקה מהערך היוונית שמשמעותו ארכלאוס ה-I?
 • ברניקי - אני מכיר את שתי הצורות, עם יוד ועם הא, אבל עם יוד היא ללא ספק הנפוצה יותר. אתה בעצם אומר שהתעתיק המדויק יותר הוא "ברניקה"? יש צירה תחת ה-ק'? התנועה האחרונה מסתימת בהגיית יוד? "ברניקֵי" (עם מעין y)? זה בדיוק המצב גם לגבי "סלומה"/"סלומי" ו"מרימה"/מרימי"?
 • ניקולאוס איש דמשק - בויקי האנגלית כתוב Νικόλαος Δαμασκηνός. בתעתיק לעברית "ניקולאוס" זה לא מלעיל דמלעיל? "דמשקינוס" או "דמשקנוס"?
 • יוספוס - כתוב בערך Ιώσηπος. זה לא מלעיל דמלעיל?
 • הקטאיוס - Ἑκαταῖος - כמו ב-Μακκαβαίος, ההטעמה נמצאת מעל ה-ῖ. זה עיצור שמתחיל את ההברה האחרונה (יוס), או חלק בלתי נפרד מהתנועה בהברה הלפני-אחרונה (טאי)?
 • ניגר - רומי? יש איזו דמות מוכרת קדומה יותר בשם הזה?
 • תיאופילוס - בקישור הזה, סעיף 78 ובזה, סעיף 223 כתוב Ματθίαν τὸν Θεοφίλου. חסרה ס' בסוף? כל האנומליות שמצאתי באתר הזה, זה בגלל שנעשו בו שגיאות הקלדה רשלניות או שהטקסט היווני המקורי משובש? וזה "תיאופילוס" או "תאופילוס"?

Liad Malone - שיחה 11:59, 5 במרץ 2015 (IST)

תשובות[עריכת קוד מקור]

שלום, ליעד. סליחה על העיכוב. להלן תשובות:

 1. אי אפשר לסמוך על זה שה"ניקוד" זהה בין קוינה לבין יוונית מודרנית. האותיות עצמן כמעט תמיד זהות (אבל גם זה לא תמיד, ומצאת בעצמך דוגמה), אך סימני ההטעמה (ה"ניקוד") בהחלט עשויים להיות שונים.
 2. הצורה העתיקה, שבה השתמש יוספוס, היא אכן Μακκαβαῖος, בהטעמת circumflexus, מה שנראה כמו טילדה (~) או כובע (^) מעל תנועה. תעתיק לעברית לפי הכללים שלנו: "מקבאיוס".
 3. כל השמות שמנית בחולם ולא בשורוק, אבל אין להסיק מכך שכל שם יווני שמתועתק בסיומת "-וס" יהיה בחולם. אודיסאוס, למשל, בשורוק, וכך גם אכילאוס, במקור היווני. לגבי יוספוס, כאמור לעיל, אם מתייחסים לשמו היווני, הרי בחולם, ואם בלטינית, בשורוק.
 4. כן, ההגייה השגורה של "הורקנוס" (שגם אני שמעתי) היא מלעיל דמלעיל, אך אין היא ההגייה המקורית. למען הדיוק, יש להטעים במלרע. ההברה הראשונה דווקא כן מכילה תנועה -- אופסילון -- בתוספת סימן נישוף, מה שהופך את ההגייה ל"הורקנוס". אשר לשם הפרטי, בקוינה "יואנס" (ביוונית מודרנית יואניס). ההברה הראשונה ב"הרודס" אף היא עם תנועה -- אטה -- ועם נישוף.
 5. כן, יש להעדיף את הכתיב העתיק, בנו אחת, והתעתיק "ינאיוס".
 6. לגבי "סאלינה", זו קושיה, ודעת החוקרים נחלקת. יש הסוברים שזה שיבוש בחלק מכתבי היד (רובם גורסים סאלומה) ותו לא. יש הסוברים שמדובר בהגייה משובשת יוונית של השם העברי "שלום" או "שלומית". דומני שאת הקורא העברי הכללי אין צורך להלאות בסוגיה הקטנה הזו.
 7. לגבי מרים, כמו לגבי ינאי, יש להעדיף את הכתיב העתיק.
 8. לגבי ארכלאוס, לא שגיאה. כך ציינו את שמו המקורות העתיקים, כלומר השתמשו ב-A כפי שבאנגלית נהוג להשתמש כיום ב-I, לציון "הראשון". לכן התעתיק בפתיח הנוכחי תקין.
 9. ברניקה/י: כן, לטעמי בה"א יותר מדויק. בין אם כותבים ברניקי או ברניקה, אין זה דיפתונג, וההגיה צריכה להסתיים ב-KE, לא ב-KAY. כן, גם לגבי סלומה ומרימה.
 10. אכן, ניקולאוס במלעיל דמלעיל. דמשקנוס.
 11. יוספוס במלעיל דמלעיל ביוונית. כללי ההטעמה בלטינית שונים בתכלית, ושם שמו מוטעם במלעיל (ובשורוק בסוף, כאמור).
 12. הקטאיוס, ההטעמה במלעיל - טאי, לא יוס.
 13. ניגר פירושו פשוט "שחור" בלטינית. זה כינוי קוגנומן.
 14. לא חסרה סיגמא בסוף Θεοφίλου. מדובר ביחסה של קניין ("גנטיבוס"), וזו צורתה. התעתיק "תאופילוס" (עדיף בלי צירה מלא, בתנועה קצרה במקור (אפסילון לעולם קצרה, כשמה כן היא)), וההגייה במלעיל דמלעיל.

שא ברכה על כל ההשקעה המצוינת שלך בתחום הזה! Ijon - שיחה 04:10, 12 במרץ 2015 (IST)

שאלות עוקבות[עריכת קוד מקור]

 • יהודה המקבי - אני מבין מתשובתך שיש טעות בקישור לקדמוניות ביוונית (שם כתוב "Μακαβαῖος", עם κ אחת בלבד)? או שבקדמוניות היהודים יוספוס (או מעתיק) פשוט איית את השם באופן שונה מספר מקבים שקדם לו? "מקבאיוס" או "מקבֵֶיוס"? אני מבין ש-β מבוטאת ביוונית המודרנית כ-ב' רפה. בעתיקה ובקוינה כ-ב' דגושה?
 • הורקנוס + הורדוס - מה זה "סימן נישוף"? אני לא מזהה אותו...
 • אלכסנדר ינאי - גם כאן בקישור לקדמוניות ביוונית יש עקביות בקשר לכך שהעיצור לא מוכפל. במידה והאיות "Μακαβαῖος" הוא טעות, האם זו לא טעות גם כאן?
 • מרים החשמונאית / מרים (בת אגריפס הראשון) - בערך (Mariamne) כתוב שקיימות שתי גרסאות, עם ובלי הכפלת ה-מ', ושהגרסה הנפוצה כיום (ואכן היא זו שאני נתקל בה הכי הרבה באנגלית) היא "Mariamne", עם נ' אחרי ה-מ'. למה נוצרה שם היטמעות? זה קרה רק באנגלית או קודם לכן ביוונית? אגב, יכול להיות שמקבאיוס וינאיוס גם הם מופיעים בשתי גרסאות (עם ובלי הכפלה) של הטקסט היווני, כמו מרים?
 • יוספוס פלביוס - אז איך נהוג להתיחס לשמו, ביוונית (השפה בה כתב את ספריו) או לטינית (שבה ניתן לו שמו הרומי על ידי אספסינוס)?
 • תיאופילוס - אתה אומר שצריך לשנות את שם הערך - למתתיהו בן תאופילוס בלי יו"ד? אגב, זה ת'אופילוס, עם ת' רפה? ולמה מלעיל דמלעיל, לא מלעיל?

Liad Malone - שיחה 19:43, 12 במרץ 2015 (IST)

המקבץ השבועי: אישה אישה אישה 2[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא אישה אישה אישה 2. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 28 בפברואר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: מחול[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא מחול. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 7 במרץ 2015 (IST)

#100wikidays[עריכת קוד מקור]

שלום אסף, מה זה 100 ימי הוויקי הללו? ביקורת - שיחה 11:28, 11 במרץ 2015 (IST)

מעין אתגר שנטלתי על עצמי, לחבר ערך חדש כל יום, ללא יוצא מן הכלל, במשך 100 ימים. חווייה מעניינת מאוד, עד כה. את הרעיון גנבתיאימצתי מויקיפדית בולגרייה שהגתה אותו, ונמצאת כבר ביום החמישים ומשהו. היא מתארת את המיזם קצת יותר בהצעת ההרצאה שלה בויקימניה. מצטרף? :) Ijon - שיחה 19:58, 11 במרץ 2015 (IST)
אני די חושב שאני עושה את זה, ודאי בממוצע. לי היה רעיון אחר, ליצור דף מיזם עם תג חגיגי שיוכל כל ויקיפד שיתחייב ליצור 10 ערכים בחודש במשך שנה (דוגמה). כך יש סיכוי לצרף עוד ויקיפדים. ביקורת - שיחה 20:13, 11 במרץ 2015 (IST)
לך על זה! :) Ijon - שיחה 21:02, 11 במרץ 2015 (IST)
הבעיה היא שזה עלול לעורר התנגדות, כי לפעמים הכמות באה על חשבון האיכות ותמיד יהיו מי שיזעקו שזה באמת מה שקרה. לכן אין כאן אף פעם תחרות כתיבת ערכים לפי הספק, מי שיכתוב הכי הרבה ערכים. למרות שהיה ניתן לקצוב מינימום 2,500 תו לערך וכדומה. אתה חושב שבכל זאת שווה לנסות? אם כן תאמר לי, וננסה לנדב מישהו ליצור את התג. ביקורת - שיחה 21:07, 11 במרץ 2015 (IST)
הנה הכנתי טיוטה: ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ויקיפד 10. ביקורת - שיחה 21:32, 11 במרץ 2015 (IST)
הדף שיצרת נושא חן בעיני. אבל אני מציע לדון בפורום רחב יותר. כשלעצמי, המימד האישי קסם לי, זה מעין אתגר לעצמי -- אתגר של ניהול זמן ותיעדוף, בעיקר. אגב, אני בהחלט מתכוון לחזור לכל מאת הערכים, בתום התקופה, ולהרחיב ולשפר באופן שיטתי. כרגע, אני חייב לקצוב את הזמן כך שאצליח להעלות ערך כל יום (בלי לרמות, כלומר ממש לכתוב אותו באותו יום, לא מראש), וזה בהחלט בא על חשבון הרחבה בחלק מהערכים (אבל לא על חשבון איכות מה שאני כן מספיק לכתוב, אני מקווה.) Ijon - שיחה 00:20, 12 במרץ 2015 (IST)
אז הנה, אני עשיתי צעד ראשון, בוא תעלה את זה לדיון בכל פורום שתבחר ונראה מה יגידו. ביקורת - שיחה 00:47, 12 במרץ 2015 (IST)
טרם יזמתי את הדיון אצלנו, אבל בינתיים נרשמה התפתחות בהתגייסות העולמית לאתגר 100 הימים. היות שאתה אכן יוצר ערך ביום או יותר, התרצה להצטרף למיזם ההוא? Ijon - שיחה 00:55, 17 במרץ 2015 (IST)

כל הכבוד שאתה מחזיק מעמד! ביקורת - שיחה 01:29, 11 באוגוסט 2015 (IDT)

אללי, 100 הימים חלפו-עברו להם מזמן. הספקתי רק 87 ערכים ב-100 הימים, בעיקר עקב טיסות טרנס-אטלנטיות והצטננות אחת. אבל עודי מתעתד להשלים את כתיבת 100 ערכים על מאה נשים, במהרה בימינו. ואז אתפנה למקצה שיפורים (נחוץ בהחלט) ברוב הערכים הללו. (בסה"כ במסגרת נוטלי האתגר מעבר לים נכתבו כבר קרוב ל-3000 ערכים חדשים). אם מעניין אותך, הייתה הרצאה נחמדה על האתגר בויקימניה האחרונה. הוידאו כאן. Ijon - שיחה 02:06, 11 באוגוסט 2015 (IDT)

קדמוס[עריכת קוד מקור]

καδμωs - למה התעתיק שונה מויקי האנגלית ומה זאת האות האחרונה? Liad Malone - שיחה 04:00, 14 במרץ 2015 (IST)

שגיאה ותו לא. נראה שהוכנסה בעריכה הזו. תיקנתי. האות האחרונה בנוסח השגוי היתה אומגה קטנה. Ijon - שיחה 04:44, 15 במרץ 2015 (IST)

תלמי פילדלפוס[עריכת קוד מקור]

בערך כתוב ש"פילדלפוס" פירושו sister lover. אתה מאשר? אפשר לכתוב את זה בעברית? פילדלפוס במלעיל דמלעיל, כן? Liad Malone - שיחה 20:46, 14 במרץ 2015 (IST)

כן, אבל למען הדיוק, זה אוהב-אחיו-או-אחותו, או אוהב-אחיו במובן הזו"נ של המלה. sibling lover, באנגלית. אין לנו בעברית מלה שאינה מבחינה בין מין ה-sibling. וכן, מלעיל דמלעיל. אה, ולמיטב זכרוני הוא ואחותו אימצו את התואר עוד בחייהם, לציון גאה של האיחוד (שמות הם תעמולה, כידוע). Ijon - שיחה 21:22, 16 במרץ 2015 (IST)

המקבץ השבועי: תוכן חופשי[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא תוכן חופשי. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 14 במרץ 2015 (IST)


ערכי נשים בהשראת התחרות[עריכת קוד מקור]

שלום, רציתי להזכיר לך שנפתח דף המשנה ערכי נשים נוספים, שבו ניתן לרכז את כל הערכים שנכתבו בהשראת התחרות ולהציע ערכים לתחרויות עתידיות. Chenspec-WMIL - שיחה 20:45, 16 במרץ 2015 (IST)

תודה. Ijon - שיחה 21:18, 16 במרץ 2015 (IST)
אתה יכול להוסיף שם את ערכי הנשים שיצרת ב"מבצע" הפרטי שלך, כך תביא תנופה ועידוד למיזם החשוב הזה. ביקורת - שיחה 22:44, 16 במרץ 2015 (IST)
להבנתי, המיזם ההוא עוסק בנשים "ישראליות ויהודיות". בין הערכים שכתבתי, רק רות טייטלבאום (כנראה) ממוצא יהודי. Ijon - שיחה 00:53, 17 במרץ 2015 (IST)
ואותה כתבת בהשראתי? Face-smile.svg או סתם במקרה? ביקורת - שיחה 00:57, 17 במרץ 2015 (IST)
כן, בהשראתך! Face-smile.svg ותשמח לשמוע שבהשראת הערך שכתבתי, הוא נכתב גם בבולגרית יום אחר כך. :) Ijon - שיחה 01:08, 17 במרץ 2015 (IST)
👍אהבתי. ביקורת - שיחה 11:52, 17 במרץ 2015 (IST)

פנטומימה[עריכת קוד מקור]

אסף, בערך פנטומימה יש פירוש להלחם המילים פנטוס ומימוס, אבל האם ידוע לך אם ביוונית עתיקה כבר היתה קיימת המילה "פנטומימה"? Liad Malone - שיחה 20:37, 17 במרץ 2015 (IST)

כן. המלה (ביוונית) נטבעה ברומא העתיקה, שם נוצרה האמנות הזו, בימי אוגוסטוס קיסר. Ijon - שיחה 21:44, 17 במרץ 2015 (IST)
אוקיי, אפשר לקבל אותה כתובה ביוונית? ומה משמעותה המילולית המדויקת (ביוונית או לטינית?) לאחר שהולחמה ("מימוס" הפך ל"מימה")? Liad Malone - שיחה 22:14, 17 במרץ 2015 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
Thank you for all your recent article creation and other works.
Titodutta - שיחה 17:58, 21 במרץ 2015 (IST)

המקבץ השבועי: לטיפול דחוף-2[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא לטיפול דחוף-2. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 21 במרץ 2015 (IST)

בקשה[עריכת קוד מקור]

תוכל אולי לתרגם לי את המילה הבאה; Αριστέας? תודה מראש. (בראנד - שיחה 20:23, 25 במרץ 2015 (IST))

קצת קשה בלי הקשר. זה יכול להיות שם פרטי (אריסטיאס), וזה יכול להיות יחסת קניין של צורה מכווצת של אריסטיאה ("מצוינות", "התעלות"). Ijon - שיחה 05:57, 26 במרץ 2015 (IST)
לא זה שם פרטי, זה יסביר לך למה שאלתי. (בראנד - שיחה 11:36, 26 במרץ 2015 (IST))

המקבץ השבועי: אביב 2[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא אביב 2. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 29 במרץ 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: לחם - 2[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא לחם - 2. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 5 באפריל 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: אישים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא אישים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 12 באפריל 2015 (IDT)

זאוס[עריכת קוד מקור]

היי אסף,
בערך הנ"ל מופיעה השורה הבאה:
ביוונית עתיקה נקרא האל זְדֶאוּס (Ζεύς). ביוונית מודרנית נקרא דִיאַס (Δίας).
האם אכן כך הגו את השם ביוונית עתיקה, זְדֶאוס? אלדדשיחה 13:02, 18 באפריל 2015 (IDT)

היי, תזכורת ;-) אלדדשיחה 01:39, 20 באפריל 2015 (IDT)
אכן כן, אבל חלו שינויים הדרגתיים. תיקנתי את הכתוב. יום אחד אתפנה לעשות קצת סדר בערכי הלשון הקלאסיים. Ijon - שיחה 01:48, 20 באפריל 2015 (IDT)
תודה. אלדדשיחה 01:52, 20 באפריל 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: עצמאות[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא עצמאות. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 19 באפריל 2015 (IDT)

פנלופה פיצג'רלד[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Ijon/ארכיון,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "פנלופה פיצג'רלד" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:13, 20 באפריל 2015 (IDT)

תבנית:ראשי ממשלת פינלנד[עריכת קוד מקור]

עזרה גוררת עזרה. קריצה. יש מצב שאתה מציץ לראות אם לא עשיתי שגיאות תעתיק מזעזעות? במיוחד הסתפקתי על האות J באמצע מילה. ביקורת - שיחה 22:39, 20 באפריל 2015 (IDT)

בשמחה, תיקנתי פה ושם. האות J תמיד בצליל Y (יו"ד עיצורית) בפינית. Ijon - שיחה 00:34, 21 באפריל 2015 (IDT)
תודה ענקית. התחלתי עם י, אחר כך עברתי לג' ואז אחד השמות נשמע לי יפני, אז החלפתי לג.... ביקורת - שיחה 00:38, 21 באפריל 2015 (IDT)

לטיפול דחוף?[עריכת קוד מקור]

שלום לך. לאחרונה הוספת את העיר "דקייטר" בג'ורג'יה לרשימת הטיפול הדחוף בטענה שזו עיר מרכזית עם יותר מ-700K תושבים - האמנם?! לפי הערך באנגלית זו עיר בתוך המטרופולין של אטלנטה (כשבאטלנטה עצמה מתגוררים פחות מ-500K) ומתגוררים בה פחות מ-20K תושבים (לסימוכין חפש "Decatur city, Georgia" באתר American FactFinder; לפי הערך האנגלי על מטרופולין אטלנטה היא העיר ה-33 בגודלה במטרופולין). למעשה, זו אפילו לא העיר הגדולה ביותר בשם הזה - בדקייטר באלבמה מתגוררים יותר מפי 2 תושבים, והיא לא חלק ממטרופולין של עיר אחרת. במיזם הכחלת מיקום מחכות לכתיבה 8 ערים בג'ורג'יה, כולן לא חלק ממטרופולין וכולן גדולות לפחות ב-10K תושבים מדקייטר. הלוואי שנוכל להכניס לטיפול דחוף ערים ברמת החשיבות של דקייטר, ג'ורג'יה, אבל אפילו בפנטזיות הפרועות והלא-ריאליסטיות ביותר תיקח לנו שנה להגיע למצב הזה. לאור כל זאת - מדוע הוספת אותה לרשימה? Mbkv717שיחה • ד' באייר ה'תשע"ה • 18:42, 23 באפריל 2015 (IDT)

ראשית, נפלט לי אפס מיותר, והתכוונתי לכתוב 70K, שהיה המספר שהוזכר במסמך (הישן) שבו עיינתי. הבחנתי בטעות, אבל לא חשבתי שחשוב לבצע עריכת שווא כדי לתקן את התקציר. כפי שציינת, מספר התושבים הממשי אף פחות מזה. לכן בהחלט אפשר להסיר את העיר מטיפול דחוף. Ijon - שיחה 23:30, 23 באפריל 2015 (IDT)
בוצע בוצע Mbkv717שיחה • ה' באייר ה'תשע"ה • 14:25, 24 באפריל 2015 (IDT)

Logo of אל תקנו תוצרת רוסיה[עריכת קוד מקור]

Hello, Asaf! Please, help download the logo of campaign to Hebrew Wikipedia. This image removed from Wikimedia Commons, because image of matrioshka dolls is non-free. That is why I downloading to Wikipedias, where it is possible - as a "fair use" license. All information you need you can see there en:File:Boycott Russia logo 2013-2014.jpg.--Trydence - שיחה 02:02, 25 באפריל 2015 (IDT)

Gladly! Done Done, and restored in the article. Ijon - שיחה 02:17, 25 באפריל 2015 (IDT)

תודה--Trydence - שיחה 00:01, 26 באפריל 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: יום הפועלים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא יום הפועלים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 26 באפריל 2015 (IDT)

קטגוריית מיזם ויקי נשים[עריכת קוד מקור]

בבקשה ממך, תפסיק למחוק את הקטגוריה הזו... נתבקשתי לייצר אותה ספציפית כדי שנוכל לעקוב אחר פעילות של המיזם, כמו בדיווח לוועד ויקימדיה, וכדי להקל על משתמשות לראות מה כבר היה במסגרת המיזם כשהן נרשמות לסדנאות (וכמו כל קטגוריה - כדי להקל על מציאת אינפורמציה/ערכים). אין שום סיכוי שכל מי שעורכת במסגרת המיזם תדע להוסיף תבניות - המטרה של התבנית בדף השיחה היא אחרת - היא כדי לתת לפרוייקט המאוד-חשוב הזה נראות. אין שום נזק בכך שתהיה תבנית וגם קטגוריה - זו אינה כפילות לשמה מכיוון שהמטרה של כל אחת שונה. תודה! TMagen - שיחה 14:19, 1 במאי 2015 (IDT)

טעות בידך, TMagen. התבנית עצמה כוללת גם את הקטגוריה, ומאפשרת לעקוב אחר הפעילות. הערכים שמהם הסרתי את הקטגוריה גרמו למעשה להכללה (וספירה) כפולה של ערכים בקטגוריה, פעם הערך עצמו ופעם דף השיחה שלו. כללית, מקומה של תבנית מעקב כזו בדף שיחה. דאגתי גם להוסיף את התבנית בעצמי לדפי שיחה של ערכים שלא הכילו אותה. Ijon - שיחה 00:22, 2 במאי 2015 (IDT)
התבנית לא אמורה לכלול את הקטגוריה, וההתעקשות הזאת כנראה תאלץ אותי למחוק אותה, וזה חבל - כי זהו מיזם שמגיע לו נראות, וזו מטרת התבנית. עורכות חדשות לא ידעו איך להניח אותה, וזה ידרוש ממני כל הזמן לנסות לנחש מי כתבה ערכים ולהניח לה תבניות, או שאתה תתנדב להמשיך באופן סדיר "לבדוק" את הקטגוריה ולהניח במקום הקטגוריה הרגילה תבנית בדף שיחה. המודל של ההקטגוריה נועדה להיות כמו הקטגוריות של ‏GLAM ‏(לדוגמה). TMagen - שיחה 12:49, 2 במאי 2015 (IDT)
ראשית, אין כאן עדיין התעקשות. היתה כאן פעולה שלי, שהפתיעה אותך, ושהסברתי לך לעיל. עד כאן לא סירבתי לשום דבר ולא התעקשתי על דבר.
שנית, טיעון ה"מגיע לו", מקומו לא יכירנו בויקיפדיה. יש לנו כללים ומנהגים, ויש לפעול לפיהם. אין ספק שהערכים עצמם ראויים, ואני שמח מאוד על כתיבתם. (אולי שמת לב שגם אני עוסק באחרונה בכתיבה שיטתית של ערכים על נשים.)
שלישית, לעניין הנראות: התבנית עודה קיימת בדף השיחה, וזו הנראות היחידה שהיתה לה מאז ומעולם. הקטגוריה עצמה הרי מוסתרת, ולא הופיעה בתחתית הערכים. ההשפעה היחידה שהיתה להכללת הקטגוריה גם בערכים עצמם היתה הכפלת הופעתם ברשימה בהצגת הקטגוריה, כפי שהסברתי לעיל.
רביעית, איני יודע מדוע את אומרת שהתבנית לא אמורה להכיל את הקטגוריה. אם תעייני בה, תראי שהיא מכילה אותה מאז הגרסה הראשונה, שיצרת בעצמך.
חמישית, הדוגמה שהבאת מוכיחה את טענתי, ולא את טענתך: בקטגוריית הגלאם מופיעים דפי שיחה, ולא ערכים.
ששית, עורכות חדשות תוכלנה להציב את התבנית "{{ערך ויקי נשים}}" בדף השיחה, במקום את הקטגוריה בערך עצמו. פחות תווים, יותר נקי, ואם הן תדענה לשלב את הקטגוריה (מה שהן לא תדענה, כמובן, בלי הדרכה ספציפית), באותה מידה תוכלנה לדעת לשים את התבנית בדף השיחה.
ולסיום, אשמח לסייע להמשיך לבדוק את הקטגוריה. שוב תודה על פועלך המבורך, TMagen. Ijon - שיחה 09:34, 3 במאי 2015 (IDT)
טוב, באמת שלא באתי להתנצח, יש קטגוריות GLAM שהם בדפי השיחה, ויש קטגוריות GLAM שהם בערכים - זה שפעלתי לפיו היה בערכים. באופן כללי, פעלתי כמיטב יכולתי על פי הדרכות שקיבלתי מויקיפדים ותיקים ממני, ולא מצאתי דף מדיניות בנושא (כמובן שאין זה אומר שזה לא קיים, רק שלא מצאתי). כאמור - הרעיון של הקטגוריה זה מעקב, והרעיון של התבנית היא נראות. שתי מטרות שונות אם גם חופפות. את התבנית הכנתי כשהעתקתי תבנית אחרת, ולכן כללתי את הקטגוריה - ברגע שראיתי את התוצאות של זה מייד מחקתיה. כי זו לא הייתה הכוונה. בכל מקרה, אני באמת מודה לך על תשומת הלב לפועלי ועל פועלך בנושא TMagen - שיחה 14:24, 3 במאי 2015 (IDT)
אינני מבין מדוע את שבה ומייצרת תחושת קונפליקט בשימוש במלים "התעקשות", "התנצחות". היתה כאן אי-הבנה, מצידך, וניסיתי להסביר את הדברים.
דומה שעדיין לא ירדת לסוף דעתי, שכן את מדגישה שהקטגוריה נועדה למעקב, כאילו המצב המתוקן לא מאפשר מעקב. התבנית שמכילה את הקטגוריה משיגה את שתי המטרות בו זמנית: נראוּת בדף השיחה, והכללת דף השיחה בקטגוריה, לצורך מעקב.
האם אפשר להסכים שאין בעיה עכשיו, ושתי המטרות מושגות? (את מוזמנת להתייעץ עם ויקיפדים אחרים אם אינך משוכנעת.) Ijon - שיחה 23:56, 3 במאי 2015 (IDT)
זוהי הפעם הראשונה שאחרי שקרעו לי את הצורה באי הבנת דברי ופטרונות עלי - ושאני באה בטוב ואומרת שאני לא רוצה להתנצח, מאשימים אותי שאני זו שגורמת להתנצחות, כי אמרתי שאיני רוצה להתנצח. אני לא חושבת שלא הבנתי אותך, אני מבינה אותך אבל חושבת שהדרך שלי עדיפה מכל מיני סיבות (שמניתי, זכותך לא להסכים, וגם זכותי). לדעתי אתה לא מבין אותי, ואת השתלשלות הדברים, אבל מכיוון שאני לא רוצה לריב, אמרתי שאני מוותרת (ברוב עוונותיי עוד ניסיתי לתקן אחת מאי ההבנות שלך, mea culpa). לא מספיק טוב שאני לא רוצה לריב, שאני נכנעת לדרכך, עכשיו אני גם צריכה לקבל על עצמי שכל אי ההבנות הן עלי, ושאני מסכימה איתך, למרות שאני לא? אני באמת לא מבינה איך זה התדרדר לכאן. כאמור - התייעצתי עם ויקיפדים אחרים בכל צעד ושעל. אבל אני מוותרת על מה שאני רציתי, ומקבלת את דרכך. יום טוב. TMagen - שיחה 20:02, 4 במאי 2015 (IDT)
את מתדיינת מאוד לא הוגנת. שוב ושוב את מסלימה את השיח (עכשיו גם "קרעו לי את הצורה") ומאשימה אותי בדברים שאיני אשם בהם (התעקשות, התנצחות, פטרונות) ובדברים שאת אומרת על עצמך מאשימה אותי גם בהיפוכם במשתמע (את לא באת לריב, כלומר אני מנסה לריב; את "באת בטוב", כלומר אני בא ברע.). נראה שאת נחושה להרגיש נרדפת או מופלית לרעה. לא נכנעת "לדרכי", אלא לדרכה של ויקיפדיה. ועל אף שהשלמת עם השינויים, נראה שעדיין אינך מבינה שהם היו הדבר הנכון לעשות.
אני מאוד מאוכזב מכשל התקשורת הזה. הייתי רוצה לשמוע חוות דעת של אחרים על השיחה הזו, כדי להבין אם עשיתי משהו לא בסדר, אבל אני לא בטוח שאת מעוניינת בתשומת לב נוספת, אז איני מעלה את זה במזנון.
אני שב ומדגיש שאין לי דבר נגדך או נגד המיזם שלך; אני שמח על הצטרפותך לויקיפדיה ועל תרומותיך במיזם הזה ומחוצה לו. לתומי חשבתי שאני מסייע בסידור המיזם, ולא העליתי על דעתי שאעלה עלי את קצפך. Ijon - שיחה 20:33, 4 במאי 2015 (IDT)
שלומות, ציפי. אני עוקבת מרחוק אחרי מיזם ויקי נשים היפה והחלטתי ששווה להתערב בשיחה, שכן ניכר שיש כאן איזו אי הבנה שנראה שאפשר לפתור בקלות יחסית. אסף צודק. יש כאן כפילות מיותרת ומספיקה תבנית בדף השיחה שכוללת קישור לקטגוריה סמויה. גם בגלאם וגם באקדמיה וחינוך נהוג להשתמש בקטגוריות סמויות שמקושרות לתבנית שמוסיפים בדף שיחה ולא בערך עצמו.אגב, מיזם ויקי נשים דומה יותר במהותו למיזמי חינוך ואקדמיה ולא למיזמי גלאם. עם זאת, הזכרתי גם את מיזמי גלאם, כיוון שריכזתי את פעילות העמותה בתחום הזה במשך כמה שנים והייתי מעורבת במרבית הפעילות מול המוסדות, כך שאני יכולה לומר בוודאות שהקפדנו להוסיף תבניות בדפי שיחה ולא בדף הערך עצמו (אם מצאת משהו אחר, זו טעות ואשמח לקישורית על מנת שאוכל לתקן אותה). גם במיזמי חינוך ואקדמיה שאני מעבירה היום אני פועלת באותה צורה - הוספת תבנית עם קטגוריה סמויה לדף השיחה. במיזמים גדולים יותר, אני פותחת שתי קטגוריות ולמעשה מכינה שתי תבניות - האחת לערכים שהורחבו והשניה לערכים חדשים שנכתבו. זה עוזר לי (ולקהילה) לעקוב אחרי הערכים ביתר קלות. כמו כן, אני משתמשת בהרחבת החינוך כדי לרכז את הפעילות. ראי למשל דף קורס "ויקי-רפואה" או דף קורס "סמב"ה". מקווה שזה עוזר ואם יש לך שאלות נוספות אשמח לסייע. :) בברכה, Shani - שיחה 21:22, 4 במאי 2015 (IDT)
אסף, אין פה שום עניין של תשומת לב, אמרתי לפני משהו כמו ארבע או שש תגובות שאני מקבלת את דעתך בנושא, רק ביטאתי את הסתייגותי. אבל הקטע הזה שאתה פאסיב אגרסיב כלפיי - "את מתדיינת מאוד לא הוגנת... אין לי שום דבר נגדך" כאילו - איזה זה? וכשאתה לא מבין דברים שאני כותבת, אבל סבור שההסבר היחיד הוא שאני אינני מבינה - אלה דברים שהם גם באחריות שלך, וזה מבאס מאוד בלשון המעטה. אני לא חושבת שאתה בא ברע, אבל אני כן חושבת שהיית פטרוני כלפיי, וזה לא היה נעים. אני מצטערת שהמילה "התעקשות" הקפיצה אותך כל כך, לא הייתה לי כל כוונה רעה בשימושה. אבל כל דימוי נוסף הוא המשך ישיר לאופן שבו דיברת אלי. אני סבורה שאין פה עניין למזנון, כי בעצם הנושא כבר סגור מאז שלשום. וזה שאני לתומי חשבתי שכשאני אומרת שאני לא רוצה להתנצח ושאני מודה לך על העניין שלך במיזם שאלה התבטאויות *חיוביות* - פשוט לא אתדיין איתך יותר בנושא, כי כנראה שכל מה שאומר ייקרא על ידך כאיזה אתגר אישי. מקווה שבזאת אפשר לסגור את הנושא.
Shani, קודם כל, תודה על הרצון לבוא ולהשכין שלום. מבחינתי הנושא סגור, ואין פה מלחמה. אני תמיד שמחה לסיוע (גם של אסף על אף התפנית הלא נעימה שחלה בשיחה בינינו) גם עבור המיזם של ויקי נשים הפורח וגדל, וזה גדול עלי להתמודד עם זה לבד :) וגם באופן אישי. לגבי GLAM וקטגוריות: מסתבר שיש רק אחת (או לפחות אחת שמצאתי), שזו הראשונה שמופיעה בחיפוש - קטגוריה:ערכים שנערכו במסגרת GLAM בצלאל.
לשניכם אני מודה על הרצון הטוב כלפי המיזם, ועל השיעורים שאני לומדת כל יום בויקיפדיה. בברכה, TMagen - שיחה 00:24, 5 במאי 2015 (IDT)
ניחא. בבניין ציון ננוחם. Ijon - שיחה 00:35, 5 במאי 2015 (IDT)
ציפי, תודה על שהסבת את תשומת ליבי לטעות הזו. אדאג לעדכן את הערכים בהתאם עם תבנית מתאימה בדף השיחה במקום בערך עצמו. בברכה, Shani - שיחה 00:36, 5 במאי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: בלשנות[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא בלשנות. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 3 במאי 2015 (IDT)

100 נשים[עריכת קוד מקור]

שלום, אם יש לך חשק לגוון הנה קטגוריה שאולי לא מוכרת לך: נשים בדרגת רב אמן בשחמט. אני בטוח שתמצא אחת מענינת...--‏Yoavd‏ • שיחה 07:00, 7 במאי 2015 (IDT)

ברכות על יישום הרעיון היפה של 100 ערכים (ועוד על נשים!), כל הכבוד! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 09:00, 7 במאי 2015 (IDT)
תודה רבה! :) ותודה, יואב, על הרעיון! בהחלט אשלח ידי גם לשם. :) Ijon - שיחה 09:05, 7 במאי 2015 (IDT)
איפה עובר רף החשיבות שלנו לגבי שחמטאים, בעצם? Ijon - שיחה 09:08, 7 במאי 2015 (IDT)
טוף, לעת עתה הנה אלינה דניאליאן. אשמח אם תעבור על זה, יואב, היות שאינני שחמטאי. Ijon - שיחה 14:19, 7 במאי 2015 (IDT)
אני לא נוהג להתערב בעניינים של אחרים, אבל רציתי להציע לך לכתוב את אנסטסיה ניקולאיבנה, הדוכסית הגדולה מרוסיה (אנ')[1]. כמו כן אם אתה מעוניין אני יכול לתת לך רשימה של נשים שהיו פעם ב-"לטיפול דחוף", (יש לי מנהג לאסוף בטיוטה ערכים שהיו פעם בטיפול דחוף ולא זכו להתייחסות). (בראנד - שיחה 22:20, 7 במאי 2015 (IDT))
בהחלט, הוספתי אותה לרשימה. ואשמח להצעות נוספות, בלי התחייבות. :) Ijon - שיחה 12:19, 9 במאי 2015 (IDT)
שום התחייבות, אני יכול להציע את מרי בורדן (אנ'), ג'נט פלאנר (אנ'), האנה דייויס (אנ'), ויולט סאבו (אנ'). (בראנד - שיחה 23:36, 9 במאי 2015 (IDT))

תרגום כרוניקה מלטינית[עריכת קוד מקור]

היי אסף,

אני מזכיר לך את הבקשה של איש שלום לגבי תרגום הכרוניקה מלטינית. הערך קרב גרונוולד נתקע לגמרי ואי אפשר לקדם אותו לדיוני המלצה בגלל זה. כמעט שנגמרו הערכים הפוטניאליים להמלצה. להערכתי, נותרו בכל ויקיפדיה 10-15 ערכים פוטנציאליים לכל היותר שאפשר לקדם אותם כבר עכשיו לרשימת ההמתנה וזה ממש מעט... זה אומר שתוך חודשיים - שלושה כבר לא יהיה מה להוסיף לרשימה ואנחנו נכנסים לבעיה מערכתית. מדור הערכים המומלצים חשוב לי מאוד ואני מתמקד בו. גילגמש שיחה 11:05, 7 במאי 2015 (IDT)

ביקורת עמית[עריכת קוד מקור]

היי אסף, כחובב ספרות, התרצה אולי לתת כתף ולעבור על הערך יעקב לידסקי, המועמד להמלצה? (הוא עוסק אמנם בהו"ל, הצד הטכני של הספרות, אבל עדיין.) אביעדוסשיחה 12:28, 9 במאי 2015 (IDT)

בשמחה, עברתי והערתי. Ijon - שיחה 13:14, 9 במאי 2015 (IDT)
תודה רבה! :) אקרא ואגיב. שבת שלום, אביעדוסשיחה 13:42, 9 במאי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: פולין[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא פולין. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 10 במאי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: לבן - 2[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא לבן - 2. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:18, 17 במאי 2015 (IDT)

עקרה[עריכת קוד מקור]

ערב טוב אסף! הראית את הערך עקרה (שיר)? השלמתי פחות או יותר את כתיבתו. רציתי לבקש את עזרתך בכתיבה על משקל השיר: יש אצל בן-עמי פיינגולד פסקה תמציתית וגדושת מידע על המשקל, שאין לי מושג איך להוציא ממנה את המידע העשיר, להביאו בלשון בני אדם ולהימנע מציטוטים מופרזים. תוכל לתת כתף? ובאופן כללי, כחובב שירה, חשבתי שאולי תיאות להירתם למלאכת שיוף קלה שם ;) אביעדוסשיחה 06:49, 22 במאי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: NBA[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא NBA. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 24 במאי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: סקנדינביה[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא סקנדינביה. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 31 במאי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: חקלאות[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא חקלאות. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:20, 7 ביוני 2015 (IDT)

איליאדה[עריכת קוד מקור]

שלום אסף,

איך נכתב התרגום של טשרניחובסקי להומרוס: במלעיל או במלרע?

בתודה מראש.

עם מי יש לי העונג?
בכל אופן, תרגום טשרניחובסקי לאיליאדה נכתב בהברה אשכנזית, המכונה לפעמים גם מלעילית. Ijon - שיחה 02:21, 15 ביוני 2015 (IDT)
תודה לך.
נ. ב. אז מתי הוא עבר להברה ספרדית?
טשרניחובסקי מעולם לא "עבר להברה ספרדית". הוא ניסה את כוחו בחיבור שירה בהברה ספרדית, וכעשרה מכלל שיריו כתובים בהברה ספרדית, אך הוא נואש מזה וחזר להברה אשכנזית. ובכל זאת, עם מי אני מדבר? Ijon - שיחה 06:00, 15 ביוני 2015 (IDT)
מדהים! חשבתי שראי אדמה נכתב בהברה ספרדית (ואולי נכלל באותם עשרה, שאשמח לדעת מי הם!).
(וְהִנֵּה שָׁפְלוּ כְּבָר נְבוֹכוֹת).

המקבץ השבועי: קרבנות וקדשים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא קרבנות וקדשים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 14 ביוני 2015 (IDT)

תעתיק[עריכת קוד מקור]

היי,

כיצד לתעתק קלייטוס או קליטוס? ראה בבקשה: קליטוס. בהתחלה כתבו קלייטוס, אחר כך בדקתי בתעתיק שהמלצת לי עליו בזמנו והעברתי לקליטוס אחר כך ראיתי את קלייטרכוס. צריך אחידות כלשהי... גילגמש שיחה 09:26, 17 ביוני 2015 (IDT)

מה לעשות, רק לאחרונה למדתי כתיב יווני. :-) בראנד - שיחה 22:32, 17 ביוני 2015 (IDT)
בהחלט קלייטוס. יש שם דיפתונג. Ijon - שיחה 00:35, 18 ביוני 2015 (IDT)
נו נו אז פעם ראשונה שאני צודק מאז שאני מכיר את גילגמש. :-) בראנד - שיחה 01:15, 18 ביוני 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: שמחות[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא שמחות. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 21 ביוני 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: אדריכלות במזרח התיכון[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא אדריכלות במזרח התיכון. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 28 ביוני 2015 (IDT)

תעתיק ללטינית[עריכת קוד מקור]

שלום,

ראה בבקשה פה: שיחה:הפנתאון ברומא‎ לגבי התעתיק ללטינית. גילגמש שיחה 06:36, 30 ביוני 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: יהדות בבל[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא יהדות בבל. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 5 ביולי 2015 (IDT)

מרגרט המילטון[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Ijon/ארכיון,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "מרגרט המילטון" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 10:49, 6 ביולי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: הרמב"ם[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא הרמב"ם. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 12 ביולי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: World Wide Web‏[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא World Wide Web‏. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 19 ביולי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: ריו[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא ריו. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 26 ביולי 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: חופש[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא חופש. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:18, 2 באוגוסט 2015 (IDT)

אן באנון[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Ijon/ארכיון,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אן באנון" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Mbkv717שיחה • כ' באב ה'תשע"ה • 22:17, 5 באוגוסט 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: טומב ריידר[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא טומב ריידר. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 9 באוגוסט 2015 (IDT)

בדבר עריכת דף שילו איילון[עריכת קוד מקור]

Ijon שלום

התפלאתי מאוד שמחקת את עריכתי אחרי שדבר זה התפרסם כמעט בכל אתר חדשות ולדוגמא: 1)http://sports.walla.co.il/item/2881134 2)http://m.ynet.co.il/Articles/4689896 3)http://www.one.co.il/Article/15-16/7,997,0,0/255464.html?ref=rss 4)http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=1659&docID=194859&lang=HE 5)http://inews.org.il/news/גיל-קיזלר-שבר-שיא-בן-11-שנים-במשחה-ל800-מ

אקווה מאוד שתשחזר את עריכתי בהקדם (46.116.164.150 05:58, 12 באוגוסט 2015 (IDT)) (46.116.164.150 06:02, 12 באוגוסט 2015 (IDT))

אל לך להתפלא: קביעות כאלו יש להביא בצירוף מקור. את המקורות שהבאת לעיל, היית צריך/ה להביא בערך עצמו. אני מזמין אותך לעשות כן, ואם אינך יודע/ת כיצד, אעשה זאת בעצמי בהמשך היום. Ijon - שיחה 06:03, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

שפת הרגשות[עריכת קוד מקור]

הי. קודם כל, תודה על ההתייחסות המהירה. קראתי את הערך 'חשיבות אנציקלופדית'. אני חושב שהערך שכתבתי אכן עונה על התנאים המוגדרים בו, אך אשמח להכוונה ועצה- כיצד להמחיש יותר את חשיבותו. אני כמובן איני משקיע לחינם את המאמץ הזה בכתיבת הערך (לפחות אני מקווה מאוד שלא!). מאחר שבמשך שנים שואלים אותי כיצד לחפש מידע בנושא ואין מענה. לכן חשבתי שכתיבת ערך בוויקיפדיה יכולה להיות מענה מוצלח. החיפוש של אנשים אחר המידע הזה, אגב, מעידה כבר על חשיבותו. הערך מושקע מאוד, עיניך הרואות, ומלא אינפורמציה חשובה אודות שיטה שאינה תיאורטית בלבד, אלא מתרחשת בשטח כבר זמן רב. זהו ידע אמיתי על העולם האמיתי. מקוה לקבל את הצבעתך בעד הערך ולראות אותו יוצר לאור בויקיפדיה, בכבוד רב, דרור

שלום, דרור. אני שמח שאתה מעוניין לעבוד יחד איתנו ולכבד את הכללים. (אגב, השתדל לחתום בסוף דבריך בדפי שיחה באמצעות ארבעה תווי טילדה רצופים (כך: ~~~~) כדי להקל על הקוראים.) בהחלט הייתי מסייע לך בעצות וכו' אילו הייתי חושב שהערך יתקבל, אם רק יוכנסו בו שינויים אלו או אחרים.
אך כפי שכתבתי לך, הבעיה היא ששיטת החינוך שפיתחת -- בלי להביע שום דעה אישית עליה, כמובן; אין לי הכלים לעשות כן -- טרם רכשה חשיבות אנציקלופדית. בהחלט ייתכן שהיא מהפכנית, נהדרת, ושבעוד שנה או עשור תוכר כפריצת דרך אדירה וייכתבו עליה תלי-תלים של מחקרים; ייתכן גם שלא. בכל מקרה, זה טרם קרה, ולכן אין לנו מקורות אמינים שיעידו על חשיבותה ושיתמכו בנאמר בערך. לכן חבל על המאמץ שלך, וביקשתי לחסוך לך עוגמת נפש נוספת מעבר למה שדברי אלו ודאי גורמים לך בהכרח.
מה שאתה כותב אינו אנציקלופדי; הוא חיבור של בעל-ענין שמתאר את היסודות האינטלקטואליים והחינוכיים של מה שהוא יצר. יש מקום לטקסט כזה, וכדבריך, יש לו גם ביקוש, אבל לא אנציקלופדיה תספק אותו. אני מציע לך להקים אתר, או דף, בשפע השירותים הקיימים לכך (חלקם אף אינם דורשים תשלום), ושם יוכלו המתעניינים ללמוד יותר על שיטתך. אני מאחל לך הצלחה. Ijon - שיחה 10:13, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

שוב שלום, אני מודה מאוד על התשובה היסודית וההבנה. מתי יודעים תשובות סופיות בעניין? האם מקבלים הודעה מסודרת?

תודה, דרור Nunu79 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

עלי להבהיר: נתתי לך עצה, כאמור, כדי לחסוך לך עמל ש(לדעתי) יהיה לשווא. אבל זו רק דעתי, שאמנם נשענת על הנורמות של ויקיפדיה ועל נסיוני הארוך בעריכה כאן, אך אינה סופית ורשמית. הקהילה לא תתן את דעתה על הטיוטה שלך עד שתעביר את הטיוטה למרחב הערכים. או-אז, רשאי כל עורך אחר להניח תבנית חשיבות על הערך, כדי להביע ספק בחשיבותו. מתקיים דיון (לעתים ער, לעתים פחות) במשך שבוע, בו מביעים עורכים שונים את דעתם המנומקת בעד או נגד חשיבות הערך, ובתום השבוע, אחד ממפעילי המערכת סוגר את הדיון ופועל בהתאם לעולה מן הדיון: מותיר את הערך על כנו או מוחק אותו.
היות שבמקרה זה אני משוכנע שאין הצדקה לערך (והייתי מניח תבנית חשיבות לו היית מעלה אותו במרחב הערכים ולא בטיוטה במרחב המשתמש שלך, והייתי מביע את דעתי שאין חשיבות, בדיון החשיבות), רציתי לחסוך ממך השקעת זמן נוסף לשווא. (בדרך כלל אין מתערבים בטיוטות של משתמשים, אבל כאמור, ניכר שאתה משקיע מאמץ ורצינות בכתיבה, וחשבתי שראוי להזהיר אותך מבעוד מועד שזה לשווא.)
אני מניח שתוכל לרשום את הטיוטה שלך בדף הזה כדי לבקש תשומת לב של עורכים אחרים, כדי להיווכח בעצמך.
בברכה, אסף. Ijon - שיחה 10:42, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

שוב תודה, אסף מאחר שהשקעתי כה רבות בערך, אעלה את המסמך למרחב הערכים ואעקוב אחר התגובות. אקווה לטוב ובכל מקרה זו הייתה התנסות מלמדת מאוד. בברכה, דרור Nunu79 - שיחה 11:03, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

למה הסרת את העריכה שלי?[עריכת קוד מקור]

94.159.162.184 13:46, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

משום שבמקרה הספציפי הזה, אין המדובר בחשד, אלא במעשה מתועד ומצולם, שאינו מוכחש אפילו על ידי שליסל עצמו. Ijon - שיחה 00:29, 13 באוגוסט 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: חי, צומח, דומם[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא חי, צומח, דומם. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:18, 16 באוגוסט 2015 (IDT)

הזמנה אישית לסקר העורכים של ויקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

סמליל ויקימדיה ישראל

שלום אסף,
עמותת ויקימדיה ישראל מקיימת לראשונה סקר בקרב עורכי ויקיפדיה העברית. הסקר נועד לקבל תובנות בנוגע לחוויית העריכה במיזם, מתוך כוונה לעזור לקהילת העורכים להמשיך לשפר את גרסתה העברית של האנציקלופדיה החופשית וכן, את תהליך יצירתה. נודה לך מאוד אם, כמי שפעיל בוויקיפדיה העברית מזה זמן רב, תסכים לענות על השאלון, באמצעות הקשה על הקישור הבא:

הקישור שלך לסקר.
הקישור המופיע פה לשאלון הוא אישי והודעה זו הושארה עבורך באופן ספציפי.


לתשומת לבך, הסקר אינו מתבצע על גבי שרתי קרן ויקימדיה, אלא באמצעות מערכת "Qualtrics", אשר אושרה לשימוש על ידי הקרן. למען הסר ספק, גם אם ההזמנה אישית, כל המידע בסקר נאסף בצורה אנונימית, כך שלא ניתן לקשר בין עורך מסוים לתשובות שמסר. בנתונים שייאספו לא יעשה כל שימוש מעבר למחקר עצמו, אשר ניתוח תוצאותיו יהיה זמין לקהילת העורכים לאחר סיום איסוף המידע.

הסקר נבחן ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות. הוא זמין למענה גם דרך מכשירים ניידים.


בכל שאלה או בעיה, לפני המענה על הסקר או במהלכו, הנך מוזמן ליצור קשר עמי, לירון דורפמן, בכתובת המייל Liron-at-wikimedia.org.il או בטלפון 050-5453913 .

.בשם ויקימדיה ישראל, תודה לך מראש

Nuvola apps kchart.svg

Ldorfmanשיחה 19:02, 16 באוגוסט 2015 (IDT)

בוצע בוצע. Ijon - שיחה 00:12, 18 באוגוסט 2015 (IDT)
תודה רבה. מקווה שמצאת את הסקר מעניין. שבוע טוב. Ldorfmanשיחה 00:36, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: משחקי וידאו[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא משחקי וידאו. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

איסטנבול#מקור השם[עריכת קוד מקור]

היי, יש כאן בעיה עם הסוגריים, לא? - "איסט טן פולין" (εις τήν Πόλι(ν))‏ Liad Malone - שיחה 20:59, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

אכן, מיותר. תיקנתי שם. Ijon - שיחה 23:20, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: מקבץ מהסרטים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא מקבץ מהסרטים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:18, 30 באוגוסט 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: לטיפול דחוף-3[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא לטיפול דחוף-3. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 13 בספטמבר 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: ישיבה (פעולה)[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא ישיבה (פעולה). שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 20 בספטמבר 2015 (IDT)

אנטיוכוס הראשון תאוס, מלך קומגנה[עריכת קוד מקור]

היי אסף. גילגמש הפנה אותי אליך בעניין תעתיק מיוונית עתיקה. בערך לעיל שאני מתרגם כעת, ישנה התלבטות לגבי השם המלא של אנטיוכוס: תרגמתי כ"אנטיוכוס, הצדיק, אל דגול, ידיד העם הרומאי והעם היווני". האם "הצדיק" זה התרגום הנכון? ביוונית עתיקה Ἀντίοχος ὀ Θεός Δίκαιος Ἐπιφανής Φιλορωμαίος Φιλέλλην. תודה, תומר - שיחה 22:37, 23 בספטמבר 2015 (IDT)

אהלן תומר. Δίκαιος אינו צדיק אלא צודק, כלומר עושה משפט צדק או נוהג בצדק. הייתי מתרגם "רב צדק" בהקשר הזה. Ijon - שיחה 04:15, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
תודה אסף. שינתיים ל"רב-הצדק". אולי "הגון" עדיף? תומר - שיחה 17:52, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
לא, הגון אינה המשמעות הנכונה. "הגון" מתייחס למנהגו של האדם עצמו. אם כבר, אז "הוגן", כלומר בעשיית משפט. אני עדיין חושב ש"רב [ה]צדק" הכי קולע. אפשר גם "עושה משפט צדק". Ijon - שיחה 20:08, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
תודה, אשאיר את זה "רב הצדק". תומר - שיחה 09:01, 30 בספטמבר 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: סאטרדיי נייט לייב[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא סאטרדיי נייט לייב. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 27 בספטמבר 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: מערכת הסעת המונים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא מערכת הסעת המונים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 4 באוקטובר 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: הלכה[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא הלכה. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 11 באוקטובר 2015 (IDT)

המקבץ השבועי: 1995[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא 1995. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:17, 25 באוקטובר 2015 (IDT)

אגם וטרן[עריכת קוד מקור]

היי אסף,
אילו מופעים אתה מחליף באמצעות AWB? כל שבדי לשוודי? ראה את הערך הנ"ל - כל המופעים של "שבדיה" נותרו בעינם. אלדדשיחה 11:59, 27 באוקטובר 2015 (IST)

כל מופע, פרט למופעים בתוך קישורים, קטגוריות, תבניות, וכו'. זו הפעם הראשונה שאני מנסה את הפונקציה הזו של AWB, אז אני נזהר לעת עתה. בקטגוריות וכו' אטפל בהמשך. בערך דנן הוחלפו המופעים שאינם קישורים וכו'. Ijon - שיחה 12:03, 27 באוקטובר 2015 (IST)
הבנתי. אם כך, שים לב שהעברת (עד כה) אך ורק מופעים של "שבדי". בכל הערכים שטיפלת בהם נשארו בעינם כל המופעים של "שבדיה", גם במקומות שאינם קישורים. אלדדשיחה 12:11, 27 באוקטובר 2015 (IST)
טעות בידך. מוחלפים גם מופעי "שבדיה", "בשבדיה", וכו', ובלבד שאינם קישורים וכו'. גם בעריכה בערך הזה עצמו הוחלף מופע של "שבדיה". Ijon - שיחה 12:14, 27 באוקטובר 2015 (IST)
אני לא מכיר את הפונקציה הזאת בכלל (מבחינה פונקציונלית) - לא עבדתי אתה. אם היא נראית לך מועילה, אשמח אם תוכל לתת לי הסבר קצר, כדי שאוכל לנסות אותה גם כן. אלדדשיחה 12:12, 27 באוקטובר 2015 (IST)
האם אתה יודע להשתמש ב-AWB באופן כללי? אם כן, ביצוע ההחלפה אינו מסובך, ואוכל להסביר לך. Ijon - שיחה 12:14, 27 באוקטובר 2015 (IST)
צודק, לא שמתי לב (כל ה"שבדיות" שנשארו הן קישורים) Face-smile.svg. לא, לא למדתי אותה, איפה לקרוא עליה? אלדדשיחה 12:16, 27 באוקטובר 2015 (IST)
כרגע רק באנגלית. אני מעוניין להשמיש את הכלי הזה גם עבורנו, ואני מנסה פונקציות שונות שלו. כשאשתכנע שהוא תקין ושימושי, אשתדל גם לתרגם את עיקר התיעוד שלו לשפת הקודש. (מאמץ דומה אני עושה גם לגבי כלי הניטור האגל, אף כי בהפסקות ארוכות...) Ijon - שיחה 12:21, 27 באוקטובר 2015 (IST)

החלפות[עריכת קוד מקור]

היי, יש הרבה החלפות כאלו, לא עדיף להשתמש בחשבון Ijonbot? ערן - שיחה 12:34, 27 באוקטובר 2015 (IST)

וואללה! שכחתי לגמרי! :) אעבור להשתמש בו. Ijon - שיחה 12:36, 27 באוקטובר 2015 (IST)
אהם, מיד לאחר שתוסיף אותו לדף המורשים, ערן. :) Ijon - שיחה 12:39, 27 באוקטובר 2015 (IST)
בוצע בוצע ערן - שיחה 12:42, 27 באוקטובר 2015 (IST)
שים לב גם שהחלפה שבדי => שוודי היא מעט מסוכנת כיוון שייתכן שזה חלק ממילה אחרת, למשל "שבדיוק" "שבדיחה". ראה בחיפוש: insource:/שבדי[^היוםת\|\]\.'"\) ]/ ערן - שיחה 13:04, 27 באוקטובר 2015 (IST)
אכן. לכן אני בודק כל עריכה. האם פספסתי משהו? Ijon - שיחה 13:24, 27 באוקטובר 2015 (IST)
לא פספסת, אבל רק ציינתי ליתר בטחון (בבוט ההחלפות הגדרתי ביטוי רגולרי מוגבל). ערן - שיחה 13:30, 27 באוקטובר 2015 (IST)

תודה לך על השבוע האחרון[עריכת קוד מקור]

Unionsvåpen norsk kongeflagg.jpg שוודיה עם וו'! (וגם נורווגיה)
תודה רבה רבה רבה על התמיכה השבוע (והיום)!!

הרינו להעניק לך את הסמל של איחוד שוודיה-נורווגיה (למרות שהוא לא שלנוFace-smile.svg), שיזכיר לך בכל יום מחדש את השינוי שבא עלינו לטובה, שעשינו יחדיו! יאן ונילס אנדרסן - שיחה 23:36, 27 באוקטובר 2015 (IST)

(מצורף תבנית-משתמש, אם תרצה לשים אותה אצלך. הכנו אותה בעצמינו!)

Unionsvåpen norsk kongeflagg.jpg

המקבץ השבועי: סין[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא סין. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 31 באוקטובר 2015 (IST)

עזרה בפרוזודיה[עריכת קוד מקור]

היי אסף! חיברתי ערך צנוע על שיר הערש הקאנוני "פזמון ליקינתון" (צנוע, כי לא מצאתי מידע רב על אודותיו). האם תוכל לכתוב כמה מילים על הפרוזודיה שלו? הבקשה באה על רקע דברי המלחינה (המובאים בערך) שלהרגשתה הלחן כבר היה 'טמון במילות השיר'... תודה! :) אביעדוסשיחה 06:30, 5 בנובמבר 2015 (IST)

טוב, בינתיים ראיתי שלאה חובב מתייחסת לכך בספרה ("יסודות בשירת הילדים: בראי יצירתה של לאה גולדברג", עמ' 359): היא כותבת שם שהטורים השלישי והרביעי נבדלים באורכם(?), ו"במקום הכסאמטר טרוכאי הם בנויים כטטראמטר טרוכאי בעל חרוז חוזר ומלה רֶפרנית". אולי כדאי להתחיל בזה... אביעדוסשיחה 07:36, 5 בנובמבר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: יפן[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא יפן. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 7 בנובמבר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: דרום מזרח אסיה[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא דרום מזרח אסיה. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 14 בנובמבר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: עוד קצת אסיה[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא עוד קצת אסיה. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 21 בנובמבר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: ניו זילנד[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא ניו זילנד. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 28 בנובמבר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: כרישים[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא כרישים. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 5 בדצמבר 2015 (IST)

ויקיפדיה:מפגשים/מפגשי עורכים/שיבוץ תמונות WLM[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, זוהי תזכורת Face-smile.svg, נשמח מאוד לשמוע ממך על הכלי לשיבוץ תמונות, במפגש העורכים שלעיל, בעוד כשבועיים. שוב תודה- ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 12:22, 6 בדצמבר 2015 (IST)

אהלן עובד. אהיה בנסיעת עבודה להודו בתאריך הזה, ואשתדל מאוד להיות זמין לסקייפ/הנגאאוט בשעה היעודה. אשמח אם תתזכר אותי שוב ביממה שלפני: אז אדע יותר על האילוצים הלוגיסטיים שלי שם. Ijon - שיחה 11:35, 7 בדצמבר 2015 (IST)
היי, אסף! מחר זה קורה... בערך ב- 10:30 על פי שעון ישראל נרצה ליצור איתך קשר. האם תהיה פנוי? כיצד נוכל לדבר? המון תודה - ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:59, 17 בדצמבר 2015 (IST)
אהלן. כן, עם קצת מזל (תלוי בתנועה משדה התעופה בבאנגלור) אהיה פנוי ומקוון. תוכל למצוא אותי בצ'ט של ג'ימייל בכתובת asaf.bartov, או בסקייפ בשם משתמש asafbartov. אם לא תמצא אותי, בצע פעולת הסחה והחזק מעמד, אני בדרך למלון ולוייפיי. :) אבל כל הסיכויים שאהיה זמין בזמן. Ijon - שיחה 18:33, 17 בדצמבר 2015 (IST)
גאנש חייך אלינו, ואני מקוון עכשיו. Ijon - שיחה 10:31, 18 בדצמבר 2015 (IST)
כשהוא מחייך המוזות שותקות... ביקורת - שיחה 11:51, 18 בדצמבר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: אמי[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא אמי. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:17, 19 בדצמבר 2015 (IST)

המקבץ השבועי: אלבומים ישראליים - 2[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא אלבומים ישראליים - 2. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:18, 26 בדצמבר 2015 (IST)