שיחת משתמש:Kulystab/ארכיון 8

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

מקורות ברפואה וכו'[עריכת קוד מקור]

היי,

מה דעתך לתרגם את הדף הזה: en:Wikipedia:Identifying reliable sources (medicine) ולהציג לקהילה לאישור? גילגמש שיחה 22:37, 5 ביולי 2015 (IDT)

סרטן השד[עריכת קוד מקור]

שלום,

מה דעתך על הערך הזה? ראוי להחזיק בסטטוס של ערך מומלץ מבחינת דיוק התוכן? גילגמש שיחה 15:38, 9 ביולי 2015 (IDT)

אני אעיף עליו מבט בהמשך. ייקח לי זמן להתפנות לזה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ח בתמוז ה'תשע"ה • 13:04, 15 ביולי 2015 (IDT)
נו? ההמשך עבר, גם המבט כבר עף. התפנית? גילגמש שיחה 13:11, 3 באוקטובר 2015 (IDT)
פתוח אצלי בלשונית נוספת. עובד על זה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ' בתשרי ה'תשע"ו • 14:02, 3 באוקטובר 2015 (IDT)
אגב, כפי שאתה רואה מעריכותיי שם, הוא יצטרך לעבור ביקורת עמיתים מחדש. לדעתי, הוא לא היה ראוי להמלצה במתכונת הקודמת, הן מבחינת היקף הסיקור, הן מבחינת עדכניות המידע והן מבחינת דלות המקורות. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ב בתשרי ה'תשע"ו • 14:48, 5 באוקטובר 2015 (IDT)
אם זה המצב, אעלה אותו לדיון הסרת המלצה. גילגמש שיחה 17:33, 5 באוקטובר 2015 (IDT)

הזמנה לתחרות כתיבת הערכים "המרוץ למילון"[עריכת קוד מקור]

שלום, רציתי להודיע לך שבימים אלו מתקיימת תחרות "המרוץ למילון" לכתיבת ערכים במיזם ויקימילון. המשתתפים שיכתבו את הערכים הטובים ביותר יזכו להזדמנות נדירה לביקורת מקצועית ע"י עורכי ויקימילון וע"י השופטים ד"ר אבשלום קור, ד"ר רוביק רוזנטל, ד"ר גבריאל בירנבאום ורונית גדיש, מילונאים, בלשנים וחברי האקדמיה ללשון העברית, שיעניקו פרסים בשווי אלפי שקלים לזוכים Face-smile.svg. Chenspec-WMIL - שיחה 15:14, 13 באוגוסט 2015 (IDT)

הזמנה אישית לסקר העורכים של ויקיפדיה העברית[עריכת קוד מקור]

סמליל ויקימדיה ישראל

שלום קולי,
עמותת ויקימדיה ישראל מקיימת לראשונה סקר בקרב עורכי ויקיפדיה העברית. הסקר נועד לקבל תובנות בנוגע לחוויית העריכה במיזם, מתוך כוונה לעזור לקהילת העורכים להמשיך לשפר את גרסתה העברית של האנציקלופדיה החופשית וכן, את תהליך יצירתה. נודה לך מאוד אם, כמי שפעיל בוויקיפדיה העברית מזה זמן רב, תסכים לענות על השאלון, באמצעות הקשה על הקישור הבא:

הקישור שלך לסקר.
הקישור המופיע פה לשאלון הוא אישי והודעה זו הושארה עבורך באופן ספציפי.


לתשומת לבך, הסקר אינו מתבצע על גבי שרתי קרן ויקימדיה, אלא באמצעות מערכת "Qualtrics", אשר אושרה לשימוש על ידי הקרן. למען הסר ספק, גם אם ההזמנה אישית, כל המידע בסקר נאסף בצורה אנונימית, כך שלא ניתן לקשר בין עורך מסוים לתשובות שמסר. בנתונים שייאספו לא יעשה כל שימוש מעבר למחקר עצמו, אשר ניתוח תוצאותיו יהיה זמין לקהילת העורכים לאחר סיום איסוף המידע.

הסקר נבחן ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות. הוא זמין למענה גם דרך מכשירים ניידים.


בכל שאלה או בעיה, לפני המענה על הסקר או במהלכו, הנך מוזמן ליצור קשר עמי, לירון דורפמן, בכתובת המייל Liron-at-wikimedia.org.il או בטלפון 050-5453913 .

.בשם ויקימדיה ישראל, תודה לך מראש

Nuvola apps kchart.svg

Ldorfmanשיחה 18:58, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

תרגום ערכים[עריכת קוד מקור]

הי קוליסטאב, ראיתי שאתה מתרגם ערכים מהוויקיפדיה האנגלית. האם אתה מודע למודול החדש המקל על תרגום ערכים? תיכנס בבקשה לקישור תרומות בצד שמאל בראש המסך, תראה שם קישור לתרגומים. תלחץ עליו ותיכנס למערכת המקלה על התרגום מבחינה טכנית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:11, 28 באוקטובר 2015 (IST)

כן, תרגמתי דרכו מספר ערכים, אבל לפעמים, כמו עכשיו, הוא עושה קצת בעיות ולא נותן לתרגם. אולי זה עניין אצלי. זה מקל ולא מקל. למי שרגיל לכתוב בקוד ויקי, זה קצת מעייף, אבל אין ספק שכשהערכים אחד מול השני זה הרבה יותר נוח. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • ט"ו בחשוון ה'תשע"ו • 14:15, 28 באוקטובר 2015 (IST)
לי זה לא עושה בעיות. היו בעיות בהתחלה. אני גם עורכת בקוד ויקי, אבל התרגלתי. אני מתייגת את אמיר, חשוב שהוא יהיה מודע לבעיות שאתה נתקל בהן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 15:31, 28 באוקטובר 2015 (IST)
Hanay, תודה רבה.
קוליסטאב, אני רוצה מאוד לדעת פרטים על מה שלא נוח לך. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 19:34, 28 באוקטובר 2015 (IST)
 • קוליסטאב, תודה רבה לך על תרגום סדרת ערכים בקטגוריה:עורקים החשובה. מניסיון שלי רק אחרי תרגום הערך השלישי למדתי להעריך כראוי את התועלת בכלי התרגום (בעזרתו של אמיר). אגסי - שיחה 08:54, 29 באוקטובר 2015 (IST)
אמיר, הבעיה העיקרית, שבעטיה קשה לי לפעמים לערוך, היא שבפעמים מסוימות שאני מתחיל לערוך עם העורך, אני לכאורה מצליח לכתוב, אבל הכפתור של השמירה לא מוריק ונשאר אפור, ככה שאני לא יכול לפרסם את התרגום. שמתי לב שכשזה קורה, אז גם הקטגוריות (באנגלית ובעברית) לא מופיעות, וגם שכשאני רוצה לפתוח תמונה בוויקי האנגלית (מערך רגיל, לא דרך העורך), התמונה לא מוצגת. בעברית דווקא כן. ייתכן שמדובר בגישה למסד הנתונים של ויקי האנגלית, או אולי זה קשור לסקריפטים.
חוץ מזה, זה שאי אפשר לכתוב בקוד ויקי בתוך העורך זה מאוד מאוד מעצבן. הרבה יותר קל לתחום מחרוזת בשני זוגות סוגריים מרובעים מאשר לתפעל את מערך הקישורים. מה שהכי מעצבן זה שצריך למעשה ללחוץ פעמיים כדי לבחור את הקישור, פעם לבחור מהרשימה ופעם לביצוע, ואם פספסת את הלחיצה השנייה, תצטרך ליצור את הקישור פעם נוספת. אולי אפשר לבטל את תגי ה-"nowiki" שמוצמדים בכל פעם שמשתמשיםי בקוד? יש עוד כמה דברים, אבל כרגע אלה הקריטיים. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • ט"ז בחשוון ה'תשע"ו • 09:42, 29 באוקטובר 2015 (IST)
הממממם, יש פה כמה דברים משונים.
כהקדמה: אפשר, טכנית, לפרסם את הערך מספר פעמים באמצעות הכפתור הירוק, אבל בעיקרון אמורים להשתמש בו רק פעם אחת, אחרי שיש לך גרסה סבירה ראשונה של התרגום. את הגרסאות הבאות אתה אמור, לעת־עתה, לערוך באופן הרגיל, בעורך הקוד או בעורך החזותי, איך שנוח לך. אני מקווה שבעתיד יהיה אפשר להרחיב באמצעות תרגום ערכים קיימים, אבל זה ייקח זמן.
כפתור הפרסום אמור להישאר אפור עד שאתה עושה עריכה כלשהי בתרגום, כמו הקלדה של אות אחת, ואז הוא אמור להפוך לירוק. הייתה בעיה שהוספה של תמונה כשלעצמה לא גרמה לכתור להפוך לירוק; תיקנתי את זה והתיקון אמור להופיע בוויקיפדיה העברית היום בערב. אם אתה יכול להדגים מצב אחר שבו אתה עושה משהו והכפתור לא מוריק, אני רוצה מאוד לדעת את זה (אפשר גם בטלפון). עד שאתה לוחץ על כפתור הפרסום, הערך נשמר אוטומטית (בערך כמו ב־Quora או ב־Google Docs).
תמונות אמורות לעבוד רק אם הן בוויקישיתוף. כלי התרגום לא יודע להעתיק קובצי תמונה, אלא רק להעביר את קוד שמכניס את התמונה; התמונה עצמה אמורה להיות בוויקישיתוף. אם יש לך בעיות עם תמונות שכן נמצאות בוויקישיתוף, אנא ספר לי.
קטגוריות מועברות אוטומטית רק אם יש קטגוריות מקבילות באופן ישיר עם קישור בין־לשוני („בינוויקי”).
„מה שהכי מעצבן זה שצריך למעשה ללחוץ פעמיים כדי לבחור את הקישור, פעם לבחור מהרשימה ופעם לביצוע, ואם פספסת את הלחיצה השנייה, תצטרך ליצור את הקישור פעם נוספת” – אני מסכים אתך לגמרי, זאת בעיה ידועה, ונשתדל לתקן אותה בקרוב. אבל אם הקישור שאתה רוצה להוסיף כבר קיים באנגלית, אמורה להיות דרך קלה יותר: לסמן את המילה בעברית, ללחוץ על הקישור בעמודה האנגלית ואז „הוספת קישור”. השורה להוספת קישורים לדפים אחרים מיועדת למקרים שבהם אתה רוצה קישור שאין בעמודה האנגלית.
<nowiki> זה דבר שאני עוקב אחריו באדיקות מדי יום, ויש בדרך־כלל הרבה פחות מעשרים הופעות של זה ביום. לעורך אין ולא תהיה דרך לנחש מתי אתה רוצה לכתוב קוד ומתי אתה רוצה לכתוב חזותית (כמו גם בעורך החזותי של הערכים), ולכן עדיך להשתדל פשוט לא להשתמש בקוד ;) . עם זאת, אני מבין שיש דברים שאפשר לעשות רק בקוד, ויש תכנון לתקן את זה, כנראה בשנה הבאה.
אם יש עוד משהו, אני רוצה לדעת. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 12:01, 29 באוקטובר 2015 (IST)
אמיר א׳ אהרוני, תמונות המופיעות בתבניות אינן מועתקות לתרגום, רק תמונות שאינן בתבנית. ולגבי הקישורים הפנימיים: סימון של מילה בטקסט המתורגם, אם קיים ערך בשם זה בוויקיפדיה העברית, מעלה מיד את הצעת הקישור שלאחריו יש ללחוץ על הוספת קישור . יש קישורים שמועלים גם כשיש הפניה, למשל סימון הצילה ממלכה מעלה את הערך מונרכיה אם זה לא קיים, אז אין ברירה אלא לחפש בכלי חיפוש של העורך החזותי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:12, 29 באוקטובר 2015 (IST)

האם אתה פתוח לבקשת ערכים?[עריכת קוד מקור]

שלום יקירי, הייתי מאד שמח לבקש ממך תרגום של ערכים בתחום רפואי ספציפי שמטריד אותי מאד ואין עליו חומר זמין אמין בעברית. אני מניח שערכים אלו חשובים לקוראים רבים, חלקם אינם קיימים וחלקם כתובים לא-משהו בלשון המעטה. השאלה אם יש לך חשק/כח/סבלנות להיכנס לזה, אני מדבר על ערכים מהקטגוריה הזו. זה לא דחוף מעכשיו לעכשיו וסובל דיחוי, אבל מעניין אותי באופן כללי אם אפשר לבקש ממך דבר כזה. אל תהסס לדחות אותי. תודה מראש. ביקורת - שיחה 22:53, 29 באוקטובר 2015 (IST)

אהלן. זה תחום מרתק שאני מקווה לגעת בו שוב בוויקי בשלב כזה או אחר. אעשה מאמץ. יש מבין הרשימה הארוכה הזו ערך מיוחד שאתה מבקש את כתיבתו? בהזדמנות, אשמח אם תשתף מהיכן נובע העניין שלך בתחום זה, אף שחוששני שמדובר בנסיבות שאינן נעימות. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ז בחשוון ה'תשע"ו • 23:47, 29 באוקטובר 2015 (IST)
הנסיבות כמובן אינן נעימות, הייתי מעוניין תקופה די ארוכה בערך לימפומה פוליקולרית או כל דבר שקשור אליה, כמו תרופות וכו' וכו', אבל שיהיה כתוב היטב ואמין. לא סתם סטטיסטיקות של כמה אחוזים מהחולים מתים תוך כמה זמן וכדומה, מופת לכתיבה פופולרית שאינה אנציקלופדית. למעשה אני נמצא בשלב שהעניין שלי יותר לספק מידע למי שנמצא בתחילת הדרך מאשר ללמוד באמת על המחלה. קראתי בעבר את ספרו הנהדר של סידהרתא מוחרג'י (וקישרתי אליו בערך סרטן (מחלה), כמובן), אבל כשבאו הדברים לידי מעשה, שאלתי אותו שוב ונוכחתי שהוא לא מגיע ללימפומה וודאי לא לנון-הודג'קינס למיניהן. אני לא מכיר חומר טוב בעברית על הנושא כאמור. ביקורת - שיחה 23:58, 29 באוקטובר 2015 (IST)
רשמתי לפניי. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ז בחשוון ה'תשע"ו • 00:35, 30 באוקטובר 2015 (IST)
מצאתי מה שכן מעניין אותי, אבל זו כותרת לכמה וכמה ערכים, צרף בבקשה לאותה רשימה: DHAP (chemotherapy). ביקורת - שיחה 20:28, 31 באוקטובר 2015 (IST)

שלום, סליחה שאני שוב באותם עניינים, אבל החיים לא מכינים אותנו לכלום. עכשיו אני נאלץ להתעניין בפרוטוקול הזה: MINE (chemotherapy). אם יש לך חשק וכח, אשמח מאד מאד. ביקורת - שיחה 21:07, 16 במאי 2016 (IDT)

הצטננות[עריכת קוד מקור]

היי,

מה דעתך לשפר את הערך הזה? בסך הכל יש פה בסיס טוב. חבל להוריד את הערך מדיון ההמלצה. גילגמש שיחה 23:25, 31 באוקטובר 2015 (IST)

הילולים[עריכת קוד מקור]

שלום Kulystab, מה שלומך? רציתי להזמין אותך להתארח ב"פינת ההילולים". נשמח מאוד אם תרצה להשתתף ולכתוב כמה מילים על ויקיפד/ית אחר/ת ממנו/ה זכית לקבל עזרה ותמיכה, לשמוע מילה טובה, לנהל דיון מעניין וכולי — הבמה שלך, כל מה שנראה לך מתאים ומפרגן לאחר. אפשר להסתכל בדף הפרוייקט ולקבל השראה מוויקיפדים קודמים שהשתתפו.
אם מתאים לך, תוכל לכתוב טיוטה בדף משתמש:Kulystab/הילולים. אשמח לסייע בכל שאלה והערה. אגב, נשמח אם במהלך כתיבתך תוכל לסמן את שם המשתמש/ת עליו אתה רוצה לכתוב, בקוד ללא עיצוב ויקי (כלומר תוסיף <nowiki>[[שם המשתמש]]</nowiki> משני צידי שם המשתמש) כדי שלא יהיה תיוג אוטומטי שלו/ה, ואז אולי תהיה לו/ה הפתעה נעימה ביום העלאת הדף בתחילת החודש הבא.
אז מה דעתך?... Face-smile.svg
תודה וערב טוב אופק כחול - ביבר הזכוכית 18:08, 12 בנובמבר 2015 (IST)

היי קולי[עריכת קוד מקור]

יש קצת בעיות עם הערך תרופות להרדמה והבנתי שאולי תוכל לסייע (מוזמן לקרוא את שיחת הערך וגם בשיחת משתמש:גילגמש. פרסמתי גם דיון בלוח המודעות. ‏Ben-Yeudith‏ • שיחה 08:43, 13 בנובמבר 2015 (IST)

כתבתי שם. בשתי מילים, ערך רע. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • א' בכסלו ה'תשע"ו • 12:27, 13 בנובמבר 2015 (IST)
היי, הגבתי בשיחה:תרופות להרדמה. ‏Ben-Yeudith‏ • שיחה 09:59, 17 בנובמבר 2015 (IST)

חודש אסיה[עריכת קוד מקור]

כל הכבוד על רשימת הערכים המכובדת שצברת בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/חודש אסיה Chenspec - שיחה 23:23, 15 בנובמבר 2015 (IST)

תודה. Face-smile.svg. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • ד' בכסלו ה'תשע"ו • 08:02, 16 בנובמבר 2015 (IST)

המנון תוניסיה[עריכת קוד מקור]

תוכל להעיף מבט על הערך? רק עכשיו ראיתי שעבדת בעבר על ערכי המנונים אחרים, בפרט כאלו בערבית. לכל הפחות, אשמח אם תוכל להסתכל על התרגום, ולומר אם הוא מדויק מספיק.
תודה רבה מראש, נדב ס.שיחה 21:02, 10 בדצמבר 2015 (IST) נדב ס.שיחה 21:02, 10 בדצמבר 2015 (IST)

אהלן. התחלתי לעבוד על זה, אבל אז המחשב שלי החליט לאתחל את עצמו והשינויים שעשיתי אבדו. כל הכבוד על השינויים שעשית עד עתה; היו שם כמה טעויות אפילו מביכות. המילון כרגע לא לידי. אם עד סוף השבוע הבא אני לא אגע בזה, תן לי תזכורת נוספת. תודה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ט בכסלו ה'תשע"ו • 09:36, 11 בדצמבר 2015 (IST)
מצטרף לבקשה. אם יהיה לך זמן, אשמח אם תוכל לעבור גם על המנון סיישל והמנון מוזמביק (המשתמש המתרגם ספג הערות לגבי תרגומי ההמנונים אלו והחליט לפרוש). Mbkv717שיחה • א' בטבת ה'תשע"ו • 14:32, 13 בדצמבר 2015 (IST)
על סיישל עברתי. אלדד ויונה, תוכלו לאשר שהשינוי שלי בפעלים לעתיד מדברים עדיף על הציווי שהיה קודם לכן? על מוזמביק לא אוכל לחוות דעה על התרגום, אבל אוכל בהחלט לעמד בצורה סבירה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • ב' בטבת ה'תשע"ו • 17:15, 13 בדצמבר 2015 (IST)
לא בטוח שהבנתי איפה לקרוא, ולאילו שינויים התכוונת. תוכל לצטט משפט או שניים, וכן קישור לערך המדובר? אלדדשיחה 18:19, 13 בדצמבר 2015 (IST)
בהמנון סיישל תסתכל בבקשה על השינוי שביצעתי בערך. האם נכונה יותר צורת עתיד מדברים או צורת הציווי רבים (או אולי צורה אחרת)? Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • ב' בטבת ה'תשע"ו • 18:24, 13 בדצמבר 2015 (IST)
אני מעדיף את צורת עתיד מדברים, כפי ששינית. אלדדשיחה 18:49, 13 בדצמבר 2015 (IST)
מעניין לעניין באותו עניין: צ"ל סיישלית קריאולית, או קריאולית סיישלית? אני באמת לא בטוח... נדב ס.שיחה 20:58, 13 בדצמבר 2015 (IST)
תודה אלדד. נדב ס, קריאולית סיישלית מאחר שהסיישלית מייחד את הקריאולית שיכולה להיות מאוריצית וכו׳, ולא להיפך. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • ב' בטבת ה'תשע"ו • 23:21, 13 בדצמבר 2015 (IST)
מסכים עם אלדד בנוגע לנוסח. ובנוגע לשם אני מסכים עם Kulystab. ראה שפה קריאולית והמקום הוא תיאור שלה ולכן קריאולית האיטית, קריאולית סיישלית וכו'. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:45, 14 בדצמבר 2015 (IST)

חודש אסיה - תודה רבה על תרומתך![עריכת קוד מקור]

Asia medal.svg The Asian Month Barnstar
Thanks for your great contribution in Wikipedia Asian Month 2015!


תודה מקרב לב על תרומתך הנכבדה למיזם חודש אסיה נובמבר 2015!

Ravit - שיחה 22:01, 18 בדצמבר 2015 (IST)

כוכב לחרוץ![עריכת קוד מקור]

Barnstar of Diligence Hires.png כוכב החריצות
כל הכבוד על ההתמדה והסבלנות במילוי קטגוריה:עורקי הגפיים העליונות, כה לחי! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:22, 29 בדצמבר 2015 (IST)
תודה, יקירי. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ז בטבת ה'תשע"ו • 09:11, 29 בדצמבר 2015 (IST)

דימום תוך-גולגולתי[עריכת קוד מקור]

שלום,

מה דעתך על הערך הזה? עדיין עומד בסטנדרט הדרוש? גילגמש שיחה 07:36, 30 בדצמבר 2015 (IST)

טרם בדקתי אותו מבחינה תוכנית, אבל מבחינת צורנית רצוי להעביר חלק ניכר מהטקסט לערכים מורחבים. גם כשיש הפניה לערך מורחב, למשל לערך דימום מוחי תת-עכבישי, הפרק עתיר טקסט. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ח בטבת ה'תשע"ו • 11:06, 30 בדצמבר 2015 (IST)

עזרתך בכמה נושאים[עריכת קוד מקור]

מה שלומך? דיברנו בזמנו על המנון תוניסיה, וביקשת שאזכיר לך להסתכל על התרגום. הצרה היא שגם אני לא זכרתי...
עניין נוסף הוא שתי סוגיות רפואיות שאני אשמח שתעיף עליהן מבט:

 • מה דעתך על הערך התוויה? יצרתי אותו היום, כי לא היה שום מקום שהיה בו מספיק מידע נגיש (למעט, אולי, ויקיפדיה באנגלית).
הוא מדוייק? איך היית מרחיב אותו, אילו היית מתבקש?

תודה מראש, נדב ס.שיחה 01:01, 6 בינואר 2016 (IST)

אהלן. אז לצערנו זה ייאלץ לחכות עוד טיפה. לגבי השאלה הראשונה, ראה עריכתי בערך התוויה. לגבי השנייה, לכאורה אפשר לאחד, וכך אכן עשו בוויקי האנגלית, אבל אני לא בטוח שהייתי מאחד, כי מחלה זיהומית נשמעת יותר סיסטמית. יחד עם זאת, אולי כאשר ייכתב הערך העוסק ברפואה של מחלות זיהומיות (תחום ההתמחות), אפשר לחשוב יותר ברצינות על איחוד. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ו בטבת ה'תשע"ו • 12:43, 7 בינואר 2016 (IST)
בסדר גמור. תודה רבה על התוספות בערך על התוויה! אני אפילו לא בטוח אם הערך עדיין קצרמר. אבל אני כנראה לא מבין מספיק בנושא.
שתי הערות:
 1. אני מבין שאתה לא מסכים עם ההגדרות באנציקלופדיה של מכבי, לגבי עניין החובה והרשות. יש סיכוי שתוכל למצוא מקור שמנסח את המונח כמוך?
 2. אני באמת מתלבט לגבי האיות, ב-י' את או שתיים. שמתי לב שבאופן כללי יש חוסר אחידות ברחבי ויקיפדיה בנושא. אשאל בייעוץ לשוני. נדב ס.שיחה 20:23, 7 בינואר 2016 (IST)
אני לא מסכים עם העניין בשני היבטים. האחד, אנחנו כאנציקלופדיה נייטרלית, בניגוד לספרי לימוד, לא אומרים מה חובה ומה אסור. לנו אין פריווילגיה לומר "יש לתת תרופה מסוג מסוים". השני הוא שחובת מתן טיפול, בניגוד לאיסור עליו, היא דבר קצת מתעתע. טיפול או בדיקה רפואית תמיד נתונים לשיקול דעת ותמיד עלול להופיע תנאי שיטה את הכף לכיוון השני. בוויקי האנגלית מגדירים את זה valid. אין כאן לא חובה ולא המלצה, אבל אני אחפש.
לגבי הכפלת היו"ד, בכתיב חסר ניקוד יו"ד עיצורית מוכפלת באמצע מילה כשאין בסביבתה אמות קריאה. במקרה הזה, במילה "התוויה" יש אם קריאה ה"א בסוף, ואילו בצורת הסמיכות "התוויית" אין. שים לב, שבצירוף ההגייה iya היו"ד נראית כפולה מאחר שהראשונה היא לציון תנועת i והשנייה היא העיצור. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ז בטבת ה'תשע"ו • 20:47, 7 בינואר 2016 (IST)

בוקר טוב ותודה[עריכת קוד מקור]

אינני מבין מדוע להעביר לעברית, לדעתי הקישורים יגיעו דווקא כשזה רשום בדפת המקור. (כמו למשל בערך pas de deux). בנוסף, האם אפשר לקשר למונח באנגלית ו/או להוסיף התמונה ששם? ברכה והצלחה 01nozu - שיחה 09:44, 26 בינואר 2016 (IST)

בוקר אור, ותודה לך על העשרת ויקיפדיה בערכים בתחום המחול. לפי ויקיפדיה:מתן שם לערך, כאשר באים לתת שם לערך שמקורו בשפה זרה, העדיפות הראשונה היא לתת תרגום עברי, אם קיים. עד כמה שאני מבין צעד לשלושה (או צעד לשניים, במקרה של פה דה דה) איננו תרגום מקובל או נפוץ לפה דה טרואה. אם לא ניתן שם עברי, אז העדיפות השנייה היא תעתיק, וזה מה שעשיתי. רק במקרה שהתעתיק מסורבל או בלתי אפשרי משאירים את השם בלועזית. כאשר מדובר במונחים (לא שמות של אנשים, חברות, יצירות וכו') שמקורם בשפה זרה, על אחת כמה וכמה נשתדל שלא להשאיר את השם בכתב לטיני, ערבי או אחר.
קישרתי והוספתי לבקשתך. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • ט"ז בשבט ה'תשע"ו • 10:03, 26 בינואר 2016 (IST)

מומלץ![עריכת קוד מקור]

Article1 B.svg שלום Kulystab, הערך בתירת אבי העורקים שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. גילגמש שיחה 05:05, 27 בינואר 2016 (IST)
כיף לשמוע. תודה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ז בשבט ה'תשע"ו • 08:05, 27 בינואר 2016 (IST)
רק עכשיו ראיתי, כל הכבוד! בריאן - שיחה 11:43, 29 בינואר 2016 (IST)

תודה על עריכת פה דה קאטר![עריכת קוד מקור]

האם אפשר לבקש להוסיף את התמונה המופיעה בערך האנגלי? הצלחה 01nozu - שיחה 13:54, 27 בינואר 2016 (IST)

בוא ואראה לך איך תוכל להוסיף בעצמך: במצב עריכה לחץ על סמליל התמונה שמשמאל לסמליל השלשלת. בחלונית שנפתחת הוסף את שם הקובץ כפי שהוא מופיע אחרי שאתה לוחץ על התמונה בוויקי האנגלית (מה שאחרי המילה file מצד ימין). בשורה שמתחת בחלונית הוסף את התיאור שאתה רוצה שיופיע מתחת לתמונה. זה הכול. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ח בשבט ה'תשע"ו • 20:26, 27 בינואר 2016 (IST)

קטוגנזה[עריכת קוד מקור]

הי קוליסטאב, האם תוכל להסתכל על הערך? הועלה על ישי אנונימי ללא מקורות. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:04, 30 בינואר 2016 (IST)

אני רואה שגארפילד העבירו לטיוטה. אנסה לעבוד שם. גילגמש גם מתמצא בביוכימיה ותזונה, אם אני לא טועה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"א בשבט ה'תשע"ו • 14:09, 31 בינואר 2016 (IST)
הקישור אדום. אין לי מושג איפה הדף. גילגמש שיחה 06:03, 1 בפברואר 2016 (IST)
גילגמש, אם זה עדיין מעניין אותך, הוא נמצא בטיוטה:קטוגנזה. נדב ס.שיחה 23:09, 2 במרץ 2016 (IST)

בקשה לעזרה[עריכת קוד מקור]

היי. אתה חושב שתוכל להקדיש עשר דקות כדי לעבור על ויקיפדיה:מסדר ניקיון/בדיקת אישים ללא מיון רגיל/ערכים לבדיקה ולהעיף לפחות את השמות הערביים? תודה, יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:39, 8 בפברואר 2016 (IST)

Thank you for being one of Wikipedia's top medical contributors![עריכת קוד מקור]

please help translate this message into the local language
Wiki Project Med Foundation logo.svg The Cure Award
In 2015 you were one of the top 300 medical editors across any language of Wikipedia. Thank you from Wiki Project Med Foundation for helping bring free, complete, accurate, up-to-date health information to the public. We really appreciate you and the vital work you do! Wiki Project Med Foundation is a user group whose mission is to improve our health content. Consider joining here, there are no associated costs, and we would love to collaborate further.

Thanks again :) -- Doc James along with the rest of the team at Wiki Project Med Foundation 05:59, 29 בפברואר 2016 (IST)

חלקי הכליה[עריכת קוד מקור]

שלום. כיוון שאני רואה שיש לך ידע די נרחב באנטומיה, אשמח אם תוכל לסייע בויקיפדיה:הכה את המומחה/שאלות במדעים מדויקים#חלקי הכליה. הייתי מתייג אותך שם, אבל אני לא יודע אם זה נחשב מנומס.
נ"ב: קרה בסוף משהו עם המנון תוניסיה? נדב ס.שיחה 23:07, 2 במרץ 2016 (IST)

שוב דימום תוך-גולגולתי[עריכת קוד מקור]

שלום,

כשפניתי בפעם הקודמת אמרת שלא הספקת לבדוק לעומק. האם הספקת לעבור על הערך? מתאים לסטטוס המומלץ או לא? גילגמש שיחה 08:03, 4 במרץ 2016 (IST)

אבן הרוזטה[עריכת קוד מקור]

היי,

נדמה לי שאתה כתבת את רוב הערך. מה דעתך עליו? מתאים לדיון המלצה באופן עקרוני? אציין שמקריאה רופפת ראיתי שיש קצת חולשה עם המקורות (אין פרק קריאה נוספת ונראה שמספר הערות השוליים קטן יחסית). גילגמש שיחה 14:22, 5 באפריל 2016 (IDT)

טיפול אנטיביוטי בדלקת התוספתן[עריכת קוד מקור]

הי, יישר כח על עדכון הערך. כרגע הערך נמצא בתבנית "בעבודה" אך ללא עריכות משמעותיות מזה חדשיים. האם אפשר לעבוד עליו?
אני מעוניין להוסיף את האופציה של טיפול אנטיביוטי שלאור מחקרים רבים ב 10 שנים האחרונות כבר נחשב רלוונטי ע"י רופאים רבים והסטטיסטיקה שלו, לפי חלקם אף טובה יותר מהניתוח מבחינת מיעוט סיבוכים ועוד פרמטרים.
אשמח להוסיף את הנ"ל לערך. בינתיים שמתי תבנית "להשלים" עם תת-פסקה מתאימה בפסקת הטיפולק
בברכה, Tshuva - שיחה 12:45, 3 במאי 2016 (IDT)

לבלב[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "לבלב" ולא ערכת אותו מאז ה-8 בינואר 2016. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, - ALPR - שיחה 04:30, 12 ביוני 2016 (IDT)

עיטור מדמם![עריכת קוד מקור]

Blood 1.svg עיטור מדמם!
תודה על כתיבת הערך ‏גניחת דם Gnome-face-sick.svg! הזרק והצלח! Comet - Stars - שיחה 16:03, 5 באוגוסט 2016 (IDT)

פעם נוספת דימום תוך גולגולתי[עריכת קוד מקור]

שלום, אני פונה אליך פעם נוספת לגבי הערך הזה. גילגמש שיחה 14:55, 6 בספטמבר 2016 (IDT)

גילגמש, אני מצטער אבל אין לי כוח. אני מקווה שאתה סולח לי על ההתעלמות, אבל בחיי שלא בא לי להתעסק עם זה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ד בתשרי ה'תשע"ז • 16:32, 16 באוקטובר 2016 (IDT)
טוב, נשאיר כמו שזה. גילגמש שיחה 17:33, 16 באוקטובר 2016 (IDT)

הפלה מלאכותית[עריכת קוד מקור]

תוכל לסדר את הקישור השבור ל-eMedicine? מספר המאמר נראה תקין, אבל הקישור שבור. בורה בורה - שיחה 11:30, 13 באוקטובר 2016 (IDT)

התקדמנו. אבל בפנילקטונוריה זה עדיין לא עובד למרות שגם כאן מספרי המאמרים נראים נכונים ועובדים באנגלי. בורה בורה - שיחה 20:29, 13 באוקטובר 2016 (IDT)
אתה לא יודע מה גרמת לי לעשות. זה היה סיוט, אבל עכשיו התבנית מסודרת. הם שינו את הכתובות של כל המאמרים שלהם ושברו את הקישורים. תיקנתי את זה בכל מופעי התבנית. מקווה שלא פספסתי משהו. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ד בתשרי ה'תשע"ז • 16:32, 16 באוקטובר 2016 (IDT)
תודה. לא הצלחתי להבין למה זה לא עובד... בורה בורה - שיחה 18:20, 16 באוקטובר 2016 (IDT)

המוות השחור[עריכת קוד מקור]

היי,

תרצה להוסיף מידע רפואי לערך זה? גילגמש שיחה 10:23, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

זה יותר היסטוריה מאשר רפואה, אבל אפשר לנסות. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ' בתשרי ה'תשע"ז • 11:01, 22 באוקטובר 2016 (IDT)
למיקרוביולוגיה יש לנו את משתמש:שועל שהתנדב לטפל בה. ידוע לך על הרפואה בימי הביניים? גילגמש שיחה 11:02, 22 באוקטובר 2016 (IDT)
עדיין לא מצאתי מידע בספרייה אצלנו (בשיפוצים). יש עבודה שהכנו בזמנו על מגפות, לרבות המוות השחור. אמשיך לדלות מידע. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י' בטבת ה'תשע"ז • 15:53, 8 בינואר 2017 (IST)

לחצן שקיבל חיים עצמאיים[עריכת קוד מקור]

שלום לך.

עניתי בדף השיחה שלי, אבל אני חוזר ומתנצל כאן. זו לא הייתה פעולה יזומה מצדי, אלא טעות. לחצן העכבר קיבל חיים עצמאיים בלי שהייתי ער לכך. • איקס איקס - שיחה 00:04, 1 בנובמבר 2016 (IST)

הזמנה[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהנך עוסק רבות בתרגום שמות ערכים תוך שימוש בכלי {{שם}} שהושק לשם כך. אשמח בהרשמותך והשתתפותך למיזם ניקוד שמות ערכים. תודה. קובץ על ידשיחהוִיקִיפֶּד מְנַקֵּד 01:06, 1 בנובמבר 2016 (IST)

לבינתיים אשאר חבר שלא מן המניין. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • א' בחשוון ה'תשע"ז • 19:20, 1 בנובמבר 2016 (IST)

ייעוץ לכתיבת ערכים בנושא חקר המוח לסטודנטים לתואר שני[עריכת קוד מקור]

שלום,

נעים להכיר, אני חן מעמותת ויקימדיה ישראל ואני אחראית על תחום שיתופי הפעולה שלנו באקדמיה. במסגרת פעילות העמותה אנחנו עוסקים גם בליווי פרויקטים ושיתופי פעולה עם מרצים ומרצות במגוון מוסדות אקדמיים בארץ עבור כתיבת ערכים בוויקיפדיה העברית כמטלה אקדמית. אחד הקורסים שאני מלווה הוא קורס לתלמידי תואר שני בחקר המוח. ראיתי שהיית מעורב בכתיבת הערך בדיקה נוירולוגית וכן שאתה כותב הרבה בנושא ביולוגיה, מצבים רפואיים ועוד ולכן אני מבקשת את עזרתך בייעוץ לגבי מספר ערכים שהסטודנטים מבקשים לכתוב. אשמח לדעתך האם לערכים אלו ישנה חשיבות אנציקלופדית.

אשמח לשמוע ממך והרבה תודה מראש.

להלן רשימת הערכים:

 • Connectome (אנגלית)
 • המוח בגיל ההתבגרות (אנגלית)
 • Affective neuroscience (אנגלית)
 • Social neuroscience (אנגלית)
 • Hypothalamic pituitary adrenal axis - ציר ההיפותלמוס – בלוטת יותרת המוח- בלוטת יותרת הכליה HPA (באנגלית).
 • Insular cortex - מושג יחסית חדש (אנגלית).
 • רשתות מוח נרחבות - Large scale brain networks (באנגלית) - הוספת כמה פרקים לרבות 'רשתות הקשב המוח' ו'רשתות הבולטות' (salience network).
 • פרוייקט הקונקטום האנושי - Human connectome project (באנגלית).
 • פסיכונוירואנדוקרינולוגיה (באנגלית).
 • סגנונות רגשיים ( Emotional styles) בהשראת מחקריו של ריצ'ארד דוידסון
 • Research Domain Criteria - הפרוייקט של המכון הלאומי האמריקאי למחלות נפשיות (באנגלית).
 • דן סיגל (באנגלית).

רב תודות. Chen - WMIL - שיחה 12:21, 11 בדצמבר 2016 (IST)

פחות התחום שלי. לגבי המוח בגיל ההתבגרות, כדאי לראות אולי מספיק להרחיב את גיל ההתבגרות, ולא לכתוב ערך חדש - תלוי בנפח של הערך. מעבר לזה, צריך להתייעץ לגבי השמות באנגלית, כי אי אפשר להשאיר אותם ככה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י' בטבת ה'תשע"ז • 15:53, 8 בינואר 2017 (IST)

הימנוטומיה[עריכת קוד מקור]

שמתי ICD-9 נכון, 70.11, ואני לא מבין למה הוא לא מקשר. לטיפולך אודה. בורה בורה - שיחה 21:50, 16 בדצמבר 2016 (IST)

כנראה כי ה-ICD9 לפעולות הוא ישן. לא כל כך מתמצא בסיווג של פעולות. יותר קל לי עם סיווג מחלות. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י' בטבת ה'תשע"ז • 15:53, 8 בינואר 2017 (IST)

אולי יש לך מספר דקות להציל את המצב?[עריכת קוד מקור]

הערך הקצר יחסית בצקת מכיל כמה ניסוחים חריפים ולא מדויקים. ניסיתי לשפר, אך כידוע לך אינני רופא ואני מאד סומך על השיקולים והעריכה שלך בנושא. כתבתי גם בקשות הסבר בשיחה:בצקת. Ben-Yeudith 06:32, 20 בדצמבר 2016 (IST)

הוצאתי חומר, אנסה לגשת לזה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י' בטבת ה'תשע"ז • 15:53, 8 בינואר 2017 (IST)

הזמנה לבעל ידע[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg

שלום Kulystab!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותיך, נראה שיש לך ידע מקיף במגוון תחומים. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף, עשויה להעלות את הרמה בתחומים אלו.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכל לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעיתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם אתה רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווה זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה, קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 16:15, 10 בינואר 2017 (IST)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

(Sorry for writing in English)

אי הרגשת כאב בחיתוך סכין חד[עריכת קוד מקור]

נראה שיש לך ידע נרחב בנושא, אנא אם תוכל להסביר תופעה מוזרה ששמעתי עליה מעוד רבים, חיתוך על ידי סכין חד יש ולא מרגישים את הכאב ברגעים הראשונים? (שאלתי שאלה זו בהכה את המומחה) בברכה אבי84 - שיחה 18:24, 12 בנובמבר 2017 (IST)

למיטב ידיעתי, הפער בין המגע לתחושת הכאב נובע ממהירות ההולכה בסיבי העצב השונים. מגע נקלט על ידי מכנורצפטורים והאות שלו מולך בסיב מסוג Abeta, בעוד כאב נקלט על ידי נוציצפטור והאות שלו מולך בסיבים מסוג Adelta ו-C, שמהירות ההולכה בהם איטית יותר מבראשון. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ד בחשוון ה'תשע"ח • 21:40, 12 בנובמבר 2017 (IST)
ההסבר הזה לא מסביר את העניין. ראה בהכה את המומחה - מישהו דיווח על דריכה על מסמר בלי להרגיש כאב או להרגיש רק כאב קל. גילגמש שיחה 21:47, 12 בנובמבר 2017 (IST)
אם תוכל בבקשה לעיין כאן עמוד ע"ה-ע"ו. למיטב הבנתי הוא מסביר את הענין שכל עוד שאין חיכוך אין כאב. מה דעתך על הנאמר? אבי84 - שיחה 23:16, 12 בנובמבר 2017 (IST)
אבי84 אה, אוקיי, מדובר על פער זמנים הרבה יותר ארוך ממה שהבנתי משאלתך הראשונית. זה לא ממש נכון שאם אין חיכוך אז אין כאב, כי דווקא לפי תאוריית שליטת השער בכאב, מגע דווקא עשוי לסייע בשיכוך הכאב. מעבר לכך ישנם גם אנדורפינים המופרשים, לאו דווקא בעת סטרס קיצוני, ועשויים להשהות את תחושת הכאב ברגעים הראשונים. המנגנונים האנדוגניים לשיכוך כאב עדיין אינם מובנים דיים, אבל אני מקווה שמה שכתבתי מניח את דעתך. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 20:25, 13 בנובמבר 2017 (IST)
תודה על ההתיחסות והתשובות, אם תוכל לפשט יותר אשמח.
לכאורה יש הבדל בין מגע שעשוי להקטין את הכאב, כאמור. לבין חיכוך שמגדיל את הכאב?, לדוגמה: לאחר שנחתכתי הלכתי לבית חולים שם תפרו את הפצע והכניסו כמין קשית (במקרה שלי זה היה אצבע קטומה של כפפה חד פעמית) לתוך הפצע ותפרו את הפצע כך שבצבץ מהפצע אותו קשית, באותם ימים שהגוף זר היה בגופי הכאבים היו בלתי נסבלים, ברגע שהוציאו אותו הרגשתי הקלה משמעותית.
כך שאולי ככל שהסכין חד הקולטן נפגע פחות משמעותית מאשר פגיעה גסה יותר? בברכה אבי84 - שיחה 21:05, 13 בנובמבר 2017 (IST)
לא, אין הבדל בין מגע לחיכוך, אבל הכאב שאתה מתאר אחרי התפירה שייך כנראה למנגנוני כאב הקשורים בדלקת. דלקת בכלל, ובפרט דלקת באזור חבלה, גורמת לרגשוש (סנסיטיזציה) והורדת סף הכאב (היפראלגזיה או אלודיניה), כך שגירוי, שברקמה שאינה מודלקת יגרום לכאב קל לכל היותר, ברקמה מודלקת יגרום לכאב עז. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 22:13, 13 בנובמבר 2017 (IST)
אני חושב שבמצבי סטרס אדרנלין עשוי לחסום את הכאב. בכל אופן, איך אפשר להסביר את העדות שיש בהכה את המומחה לפיה ילד ללא מחלות רקע דורך על מסמר וכמעט שלא חש כאב? הוא לא היה בסטרס, לא בקרב ולא שום דבר כזה. סתם הלך לו לענייניו, דרך על מסמר וכלום. כמעט ללא כאב.
הינה אני מעתיק לכאן את דבריו: "קרה לי מקרה דומה, ואולי יותר קיצוני. בילדותי דרכתי יחף על קרש בנייה שמסמר 10 חלוד הזדקר ממנו. שמתי לב לכך רק כשפתאום הקרש התחיל ללכת איתי. המסמר חדר בעקב מלמטה ויצא באחורי הקרסול. פשוט שלפתי אותו, וחשתי כאב קל בלבד. אחרי זה הריצו אותי לזריקת אנטי טטנוס, וזה כאב. נותרה צלקת כמובן, ועד היום היא מגרדת לי. תעלומה גמורה".
זאת עדות מוזרה כי כף הרגל עמוסה בקולטני כאב (בדקתי על עצמי כמה וכמה פעמים כשדרכתי בטעות על לגו). גילגמש שיחה 22:36, 13 בנובמבר 2017 (IST)
אני גם חושב שהעדות על המסמר היא יוצאת דופן לחלוטין, ברם העדות שלי איננה יוצאת דופן (דודתי גם נחתכה מסכין מטבח,- בעקבות זה עברה ניתוח לאיחוי הגיד, וגם היא סיפרה על כך שברגעים הראשונים אין כאב.) בברכהאבי84 - שיחה 22:48, 13 בנובמבר 2017 (IST)
"רגעים ראשונים" זה שום דבר. כפי שהוסבר יש פער במהירות ההולכה, זה לא יוצא דופן, אבל רגעים אלה זה כמה שניות לא שעות גילגמש שיחה 05:54, 14 בנובמבר 2017 (IST)

אם כך, כנראה הייתה אי הבנה ביננו, אני דיברתי על דקות ארוכות, ולא על שעות. להערכתי בוודאי תוך חמש דקות הרגשתי את הכאב. אשמח אם אדע אם יש הבדל בין סכין חד לפגום. דבר שיסביר לי את הדרישה ההלכתית לשחיטה בסכין חד ביותר. בברכהאבי84 - שיחה 09:04, 14 בנובמבר 2017 (IST)

הטילדה הרביעית גיליון 30[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר שלוש שנות הפסקה, יצא גיליון חדש של הטילדה הרביעית. אתם מוזמנים לעיין בגליון החדש בויקיפדיה:הטילדה הרביעית. MediaWiki message delivery - שיחה 10:58, 25 בדצמבר 2017 (IST)

א-זיתונה[עריכת קוד מקור]

היי. מדוע הורדת את הקישור לוויקישיתוף? Mbkv717שיחה • י' בשבט ה'תשע"ח • 13:13, 26 בינואר 2018 (IST)

אני חשבתי שראיתי חיווי של תקלה בקישור, אבל טעיתי. תודה על ההערה וסליחה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י' בשבט ה'תשע"ח • 13:24, 26 בינואר 2018 (IST)
תודה. ייתכן שזה נובע מההעברה. לוקח זמן עד שוויקינתונים מתעדכן בהעברה, ואז אז הערך לא מקושר אליו, והקישור לוויקישיתוף מנצל את ויקינתונים. Mbkv717שיחה • י' בשבט ה'תשע"ח • 13:25, 26 בינואר 2018 (IST)

מילון למונחים רפואיים[עריכת קוד מקור]

שלום קולי,

אתה מכיר במקרה מילון אנגלי-עברי או עברי מאונלגז - עברי למונחים ברפואה? למשל איך אומרים בעבר "כאב סומטי" (כמובן שזאת רק דוגמה ואני צריך למילון מסודר כי יש מאות מונחים). מה זה סומטי בלשון בני אדם? רציתי להרחיב את הערך "כאב" אבל לא הצלחתי להתקדם מ"מ אחד. חשוב שהמילון יהיה זמין און ליין. גילגמש שיחה 19:55, 4 במרץ 2018 (IST)

אהלן. ספר של ממש אני לא מכיר. אני יכול לנסות לבדוק באחד מן הימים בספרייה. זה כמובן יעזור גם לי. בינתיים אני משתמש במאגר המונחים של האקדמיה. לפעמים באתר כתב העת הרפואה יש הברקות, אבל צריך להגיד שהעברית שם מיושנת למדי. לא מעט פעמים אני מוצא את עצמי גוזר מונח ממילה אחרת שנמצא לה תרגום, וכאן צריך להפעיל קצת היגיון בריא. וכמובן, אם אתה מציע דוגמה, אציע את ״כאב גופני״ כתרגום למונח Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ח באדר ה'תשע"ח • 23:01, 4 במרץ 2018 (IST)
כן, פשוט יש שם כל כך הרבה מונחים שאני צריך מילון של ממש. יש לך לינק למאגר הזה של האקדמיה? גילגמש שיחה 23:06, 4 במרץ 2018 (IST)
מאגר המונחים של האקדמיה. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ח באדר ה'תשע"ח • 23:10, 4 במרץ 2018 (IST)
תודה. אבדוק את זה. גילגמש שיחה 23:39, 4 במרץ 2018 (IST)
אם אתה צריך עזרה ספציפית, או טיפים, אל תהסס לשאול. טיפ אחד שמאוד עוזר באתר של האקדמיה הוא שימוש בכוכבית כג׳וקר בסוף מילה. אם ניקח את הדוגמה שלך, חיפשתי *somat כדי למצוא נגזרות שהן לאו דווקא המילה הספציפית שאתה מחפש. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • י"ט באדר ה'תשע"ח • 17:45, 5 במרץ 2018 (IST)

מפרצת בטנית באבי העורקים[עריכת קוד מקור]

תוכל לתקן שם את השגיאה בקריאה לתבנית:EMedicine. בורה בורה - שיחה 17:40, 7 במרץ 2018 (IST)

ניסית? בורה בורה - שיחה 20:19, 12 במרץ 2018 (IST)
בהנחה שהמשפט מסתמך על אותו אתר שהועבר לכתובת אחרת, זה צריך להיות הקישור: {{EMedicine|Subj=article|Topic=1979501}}. אתה מוזמן לוודא שהאמור במשפט כתוב שם. Kulystabשיחההערך גאוגרפיה של יפן רוצה להיפטר מהכתמים האדומים. עזרו לו. • כ"ו באדר ה'תשע"ח • 00:11, 13 במרץ 2018 (IST)