שיחת משתמש:Marloweperel

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ארכיון
ארכיונים
(תזכורת: כדאי לארכב עכשיו)
 1. ארכיון 1
 2. ארכיון 2
 3. ארכיון 3
Movicon-regards.gif
שלום, Marloweperel, וברוך בואך לוויקיפדיה! להלן כמה הנחיות וכללים שיסייעו לך להשתלב בוויקיפדיה:
Noia 64 apps kontour.png
עריכה: ראשית כל, מומלץ לעיין במדריך הכתיבה למתחילים. לפני שמירת שינויים בערכים כדאי ללחוץ על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי תקין. את מהות השינוי יש להסביר בחלונית התקציר. למידע נוסף: תמיכה טכנית.
Crystal 128 kopete.png
דפי שיחה: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", המובילה לדף השיחה של הדף, שבו ניתן לדון בערך. בדפי השיחה יש להקפיד על כללי נימוס. בסוף כל הודעה יש לחתום על ידי הקלדת ארבע טילדות, כך: ~~~~.
Copyright crystal orange.png
זכויות יוצרים: אין להכניס לוויקיפדיה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
Ambox emblem question.svg עזרה: אם ברצונך לקבל סיוע מוויקיפדים בעלי ניסיון, באפשרותך לפנות לחממה ולאתר ויקיפד שיוכל לעזור לך. לשאלות נקודתיות ניתן גם לפנות לדלפק הייעוץ.

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
Poxsiשיחה 15:49, 24 בפברואר 2008 (IST)

בערך החדש שכתבת "רוברט הרווארד" הבאת שהוא נולד ב 6 בנובמבר 1955 . מה המקור לכך? נריה לוי - שיחה 03:08, 16 בפברואר 2017 (IST)

ציטוטים ארוכים[עריכת קוד מקור]

אין מקום לציטוטים ארוכים מספרים בערכי החיילים. זכור כי זו אנציקלופדיה - מטרתה לתת בתמצית את העיקר ולא להאריך יתר על המידה. במרבית המקרים די בהוספת עיקר המידע והפנייה למקור הדברים לטובת הרוצים לעיין לעומק בביוגרפיה של מושא הערך. בברכה, ‏DGtal‏ 12:52, 25 ביולי 2010 (IDT)

נא לא להתעלם מההערות שלי ושל הבא אחריי. ‏DGtal‏ 16:13, 25 ביולי 2010 (IDT)

ציטוטים ללא מקורות[עריכת קוד מקור]

שלום. לא נהוג להוסיף ציטוטים ללא המקור ממנו נלקחו. להוספת מקור, ראה עזרה:הערות שוליים. אנדר-ויק • 15:21, 25 ביולי 2010 (IDT)

ביטול עריכות שלך[עריכת קוד מקור]

אחר שלושה ערכים בהם מצאתי הפרת זכויות יוצרים המתבטאת בהעתקת קטעים ארוכים כלשונם מכתבות בעיתונות, אני משחזר את כלל העריכות שלך. אנא שים לב לא להעתיק אלא לכתוב טקסטים במילים שלך ותוך ציון מספר מקורות, לא רק כתבה עיתונאית אחת מוטי - שיחה 21:43, 25 ביולי 2010 (IDT)

אעיר בנוסף, שהציטוטים הרבים, אותם נהגת להוסיף לערכים - הן כרשום והן כאנונימי - מוגזמים ומיותרים, מעבר לגבול הטעם הטוב. נא לשקול היטב מתי, איך וכמה לצטט. ויקיפד ~ אהמ ~ בית המשפטים העליון 22:46, 25 ביולי 2010 (IDT)

אני מבין מה אתה אומר מצד שני אני חושב שהיו ערכים שהגזמתי דוגמת "יורם יאיר" והיו כאלה שיצאו טוב כגון חגי מרדכי" ו"אהרון חליוה" וחבל ששינית


Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.


אחרי מספר הערות שקיבלת ממספר משתמשים בנושא זה, אבקש שוב שלא תוסיף יותר ציטוטים נרחבים, כפי שהוספת מספרו של גל הירש. הוספה נוספת תוביל לחסימתך. תודה, Ravit - שיחה 09:18, 29 ביולי 2010 (IDT)

אתה נדרש לא לשחזר עריכות של ויקיפדים, אם אתה חושב שהגירסה שלך עדיפה, פנה לבורר. אם החלטת הבורר אינה מוצאת חן בעיניך, פנה להצבעה. בכל מקרה, אל תערוך את הדפים בהם תוקנו עריכות שלך מוטי - שיחה 19:17, 29 ביולי 2010 (IDT)

נחסמת לשבוע[עריכת קוד מקור]

הפרת זכויות היוצרים הסיטונית שלך יחד עם ההתעלמות מהכללים המקובלים כאן גרמה לחסימתך לשבוע. הפרה נוספת של כללים אלו תביא לחסימתך לצמיתות מוטי - שיחה 19:36, 29 ביולי 2010 (IDT) אני לא מסכים אם החסימה אבל אולי לפני שאתה חוסם אותי או משנה לי עריכה תלמד אותי תתווכח אתי ואז אם לא אצליח לשכנע אותך תחליט לחסום או לערוך מחדש ואני, לאחר שיוסבר לי מבטיח לקבל. השיטה הזו מעט בריונית ופוגעת בעיני

יואב גלנט[עריכת קוד מקור]

אין עליו ערך בויקיציטוט, אז למה אתה מקשר לשם? אתה מתכון לכתוב ערך עליו שם? אליסף · TRUE BLOOD · שיחה 15:11, 22 באוגוסט 2010 (IDT)

מחקתי את הקישור עד שיעלה דף ציטוטים בויקיציטוט • עודד (Damzow)שיחה!For King and Country‏ • 15:20, 22 באוגוסט 2010 (IDT)
הסרתי את הקישור לטור של בן כספית. מדובר על טור של עיתונאי, ולא כתבה או מקור אנציקלופדי. • עודד (Damzow)שיחה!For King and Country‏ • 15:26, 22 באוגוסט 2010 (IDT)

מעיון בהיסטוריית העריכות שלך[עריכת קוד מקור]

נראה כי אינך מקשיב למה שמעירים לך כלל בדף השיחה. עוד עריכה אחת כמו שביצעת בערך טל רוסו או עריכה אחרת דוגמתה, תזכה אותך בחסימה ארוכה. ויקיפד ~ בית המשפטים העליון 00:24, 23 באוגוסט 2010 (IDT)

להמשך דיון איתי כתוב פה, ולא בדפים אחרים. בנוגע למה שכתבת בדף שיחה משני שלי: אל תיתמם וראה פסקה מעל. אתה מקשר לדפי ציטוטים שלא קיימים בכלל. ויקיפד ~ בית המשפטים העליון 00:43, 23 באוגוסט 2010 (IDT)

הדף קיים תבדוק

הפרת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

התמונה שהעלתה מפרה זכויות יוצרים של דובר צה"ל. התמונה נמחקה. דרור - שיחה 00:15, 30 באוגוסט 2010 (IDT)

ניסוח ניטרלי[עריכת קוד מקור]

כשאתה כותב ערכים על מבצעים צבאיים, הכינוי "כוחותינו" לכוחות צה"ל, ו"המחבלים" לכוחות אחרים לא מקובל כאן. יש להשתמש בלשון ניטרלית. כוחות צה"ל הם כוחות צה"ל, לוחמי צה"ל, וכדומה, כוחות של הפתח, אלא אם כן הם שותפים לפיגוע חבלה בישראל, מכונים לוחמי הפתח, או אנשי\פעילי הפתח, תלוי בנסיבות כמובן. יוסאריאןשיחה 17:35, 30 באוגוסט 2010 (IDT)

כתוב על עצמך[עריכת קוד מקור]

Crystal Clear app Login Manager.png
שלום Marloweperel,

תודה על כתיבתך בוויקיפדיה. לרשותך עומד דף המשתמש, שבו ביכולתך להציג את עצמך ואת תחומי העניין שלך. אין עניין דווקא בהצגת פרטים אישיים, תוכל להציג את עצמך בלא לחשוף פרטים אישיים. באפשרותך ליצור כעת את דף המשתמש שלך, באמצעות כניסה לדף "משתמש:Marloweperel". יצירת הדף תקל על הנפגשים בעריכותיך לדעת מי עומד מולם, ותחשיב יותר את עריכותיך כוויקיפד מן המניין.

בברכה, ‏עמיחישיחה 17:59, 30 באוגוסט 2010 (IDT)

בקשה אישית[עריכת קוד מקור]

בעקבות התוספת בדיעבד שלך התגובה שלי נראית לא לעניין. תוכל בבקשה להביא את תגובתך לטענותיי אחרי מה שכתבתי ולא לפני, כדי שנוכל להמשיך את הדיון משם ואני לא אראה אידיוט. תודה, ‏DGtal‏ 00:27, 2 בספטמבר 2010 (IDT)

יואב גלנט[עריכת קוד מקור]

שים לב שפלגת הפושטים הוזכרה פעמיים תוך שני משפטים. יותר חשוב: ניכר שיש לך עניין בערך זה, אולי תוכל להביא את גרסתו של גלנט בנוגע לפרשת הקרקעות בעמיקם? נת- ה- - שיחה 15:35, 6 בספטמבר 2010 (IDT)

שמע אני לא מכיר את האיש. אני מודה שהתחום הצבאי הוא תחביב שלי. ונראה לי שביוגרפיות שכאלה צריכות להיות מקיפות ומפורטות. את הפרשה, שאינה עניין צבאי איני מכיר, והוא לא מטריד אותי. עוד אציין שכל מועמד שהיה נבחר מחזיק במספר שלדים בארונות כי מי שלא עושה לא טועה, לדוגמה בני גנץ שהיה ממקבלי ההחלטות הבכירים בצבא במלחמת לבנון השנייה ופיקד על אוגדת איו"ש בעת אירוע מותו של מדחת יוסוף ז"ל בקבר יוסף.תבנית:Marloweperel

תבנית[עריכת קוד מקור]

היי,

ראיתי שקישרת לאתר הגבורה מתוך הערך הפשיטה על האי גרין. כדאי ליצור תבנית בדומה לתבנית מומה כדי לאפשר קישור קל יותר לאתר וגם כדי לאפשר את תיקון הקישורים בקלות רבה יותר אם אתר הגבורה ישנה את הלינקים. גילגמש שיחה 15:58, 8 בספטמבר 2010 (IDT)

חתימה בדפי שיחה[עריכת קוד מקור]

אאהלן,
בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף, ולכן חשוב להקפיד עליה. כמו כן, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה שאליה אתם מתייחסים, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. אם יש לך שאלות הבהרה - אתה מוזמן לשאול • עודד (Damzow)שיחהאחרי לצנחנים! 14:39, 10 בספטמבר 2010 (IDT)

זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

אני מצטער, אבל מי שסרק את הכתבה בעיתון והעלה אותה לפורום הפר זכויות יוצרים. זה שהוא עשה את זה ולא אנחנו, לא מכשיר את העניין ואי אפשר לקשר לשמה. יוסישיחה 00:11, 18 בדצמבר 2010 (IST)

יואב גלנט[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך. הסיבה לכך היא: תוכנה, הקשרה או ניסוחה, או שהיא לא הייתה כתובה בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה. נא לשים לב שלפי הנהלים אין לחזור על עריכה שבוטלה, אלא יש לדון על כך בדף השיחה, או להציע חלופה בהתחשב בנימוקי הביטול. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה.
בברכה, מתניה שיחה 21:19, 20 בדצמבר 2010 (IST)

טאו (טיל)[עריכת קוד מקור]

שלום לך, מספר הערות בקשר לערך הנ"ל:

 1. את הירי בלבנון ביצעה יחידת נ"ט יעודית ולא חטיבת צנחני מילואים (גם אם לוחמיה הם בוגרי חטיבת הצנחנים שנמצאים במילואים).
 2. למה שעופר שלח עשה במלחמה אין קשר לערך על טיל הטאו. היותו קצין ביחידה מסויימת של החטיבה לא מבטיח את נוכחותו בזירת הקרב בה פעל רק גדוד אחד של החטיבה ולא בהכרח זה של שלח. גם אם נוכח בקרב, אין לכך כל חשיבות מבחינת הערך הזה, אלא רק מבחינת הערך על עופר שלח.
 3. את מה שמצוין בספר יש להכניס כהערת מקור ולא כציטוט בערך. אין בציטוט שום ערך מוסף.

בקיצור, אני מבקש שתחזיר את הערך לגירסה האחרונה של לפני שתי עריכותיך האחרונות. בברכה.אודי - שיחה 10:09, 31 בדצמבר 2010 (IST)

נוף פראי[עריכת קוד מקור]

העברתי את הערך שכתבת למבצע נוף פראי בהתאם למקובל. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 11:28, 14 בינואר 2011 (IST)

ויקיפדיה:זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

נא ראה. דרך - שיחה 10:29, 6 במרץ 2011 (IST)

נפתלי בנט[עריכת קוד מקור]

שלום לך, הלינק הזה קשור אליו? שבת שלום, ‏עמיחישיחה 13:16, 1 באפריל 2011 (IDT)

מחנה יצחק[עריכת קוד מקור]

שלום לך. שים לב - העובדה שרפאל איתן היה מפקד אוגדה 36 כבר נזכרת בערך ואתה מתעקש לציין זאת בפעם השנייה. אין בזה צורך. כמו כן, שיחזור מחיקה מהווה מלחמת עריכה, דבר האסור על פי כללי ויקיפדיה. אבקשך למחוק את האיזכור השני. תודה. יואב ר. - שיחה 11:31, 2 באפריל 2011 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

שלום, Marloweperel,
חן חן לך על ערכיך היפים. נדמה שאתה משקיע רבות כדי לשפר את התחום הצבאי כאן. שכוייח. אני רואה שההתחלה שלך כאן לא הייתה הכי חלקה... ובכלל זה הסתבכות עם מדיניות זכויות היוצרים שלנו. עם זאת, אני בטוח שהספקת כבר ללמוד אותה לעומק. למה שלא תארכב את דף השיחה שלך - ראה ארכוב, בבחינת פתיחת דף חדש? כמו כן, הנוהג אצלנו בקהילה שמשתמש רשום פותח לו דף משתמש - ראה ויקיפדיה:דף משתמש, שבו אפשר ללמוד מעט על האיש מאחורי הניק, על תחביביו ועל תחומי העניין שלו. אין זו חובה, חלילה, אבל, כאמור, זהו הנוהג. אם תרצה לפתוח דף משתמש - פשוט תיכנס ל-משתמש:Marloweperel. בברכת המשך עבודה נעימה, יניב שיחה 23:57, 7 באפריל 2011 (IDT)

האם ראית הודעתי הנ"ל? שבוע טוב, יניב שיחה 17:30, 9 באפריל 2011 (IDT)


רציתי להודות לך על תרומתך בכתיבת הערך מבצע ג'רונימו[עריכת קוד מקור]

כל הכבוד על ההשקעה, יישר כוח ו-Keep on the Good Work! :-)

Random Acts of Kindness Barnstar.png
שמתי לב לתרומתך הרבה לוויקיפדיה העברית, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!

בברכה, ALCשיחה • ל' בניסן ה'תשע"א • 08:16, 4 במאי 2011 (IDT)

התוספת שלך לערך יוסי פלד[עריכת קוד מקור]

שלום לך, לא יודע אם התוספת שלך לערך מוצדקת ואם תחזיק מעמד ולא תימחק, אבל אם יעניין אותך (לגבי נשוא דבריו של יוסי פלד) ראה שיחה:אמיר מיטל לגבי ערך שנמחק.אודי - שיחה 08:54, 9 במאי 2011 (IDT)

עוצבת האש[עריכת קוד מקור]

האם ידוע לך האם כבר התחלפו המפקדים ? ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 22:41, 18 במאי 2011 (IDT)

מסתבר שהחילופים כן היו אתמול ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 09:24, 19 במאי 2011 (IDT)

קישורים ל"מערכות"[עריכת קוד מקור]

נסה להשתמש בתבנית:מערכות לקישורים לכתב העת. זו תבנית פשוטה, שלא תתקשה להשתמש בה. ראה דוגמה בערך מלחמת פוקלנד. תודה, דוד שי - שיחה 22:47, 18 במאי 2011 (IDT)

ובלי קשר, אני מעריך מאוד את התרומה שלך לכאן. לא הגיע הזמן לכתוב משהו בדף המשתמש? אינך צריך, חלילה, לחשוף פרטים אישיים, אבל משהו כמו {{משתמש היסטוריה צבאית}} יהיה נחמד. מה אתה אומר? Y.B שיחה 23:11, 18 במאי 2011 (IDT)
כמובן, רצונו של אדם - כבודו. אבל האם תוכל רק לפתוח אותו? כלומר, ביכולתך ליצור את הדף מבלי לכתוב בו כלום. Y.B שיחה 23:32, 18 במאי 2011 (IDT)
ראה כאן, למשל. תו אחד, אות אחת - זה כל מה שצריך. אם תסרב, ודאי שלא אשוב ואבקש פעם נוספת. בכל מקרה, יישר כוח! לילה טוב ותודה רבה, Y.B שיחה 23:41, 18 במאי 2011 (IDT)
תודה רבה. אני מאחל לך המשך תרומה נעימה, ומקווה לראות (ולקרוא בעניין רב) ערכים נוספים פרי עטך. Y.B שיחה 23:59, 18 במאי 2011 (IDT)

מבצע חד וחלק[עריכת קוד מקור]

מדוע השינוי אצל גלנט מ-15 ל-20? לפי הספר מדובר על 15 מחבלים הרוגים ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 18:59, 16 ביוני 2011 (IDT)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלום,

אפשר לשלוח לך מייל? גילגמש שיחה 17:35, 13 ביולי 2011 (IDT)

מפקד חיל הים הוא תת אלוף רם רוטברג שיעלה בקרוב לדרגת אלוף אז מה אתה משנה את מה שערכתי??מי אתה בכלל??עלק "בעל ידע בהסטוריה צבאית"אני יכול ללמד אותך יא ילד קטן

חזרה על עריכה[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, נרו יאירשיחה • י"ג באב ה'תשע"א • 22:42, 13 באוגוסט 2011 (IDT)

מבצע כפפות משי[עריכת קוד מקור]

שלום לך. תודה על כתיבת הערך המפורט והמעניין. יואב ר. - שיחה 10:10, 19 באוגוסט 2011 (IDT)

מיזם חדש שעשוי לעניין אותך[עריכת קוד מקור]

הי,

שמת לב לויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מלחמת יום הכיפורים? גילגמש שיחה 19:14, 19 באוגוסט 2011 (IDT)

הזמנה למפגש[עריכת קוד מקור]

היי,

שים לב בבקשה לויקיפדיה:מפגשים/מפגש חובבי היסטוריה צבאית. גילגמש שיחה 10:00, 21 באוגוסט 2011 (IDT)

בוקמרקלטים[עריכת קוד מקור]

שלום, בהמשך לעריכותי ב"דוד צור" ממליץ לך על שימוש בויקיפדיה:בוקמרקלטים. שמור את הקישור שם במועדפים שבדפדפן. עבור לכתבה כלשהי, לחץ על הקישור השמור ותיפתח לך חלונית עם תבנית קישור מוכנה להעתקה והדבקה. שים לב שבסרגל העריכה יש גם כפתור עליו רשום קישור – הוא טוב לאתרים שיש להם תבניות קישור אך הם עדיין לא נתמכים בבוקמרקלט. Neuköln - ש 15:34, 28 באוגוסט 2011 (IDT)

מבצע איש דמים[עריכת קוד מקור]

מדוע כתבת בערך שזה המבצע הראשון שנעשה בו שימוש במסוקים להובלת הכוח התוקף? מבצעים רבים שנערכו במצרים במסגרת מלחמת ההתשה וסביבה, נערכו בצורה כזאת.
ראה לדוגמה מבצעי בוסתן ומבצע תרנגול 53.
שמא התכוונת לומר שזה המבצע הראשון בלבנון שבוצע כך? AaronShapira - שיחה 18:16, 13 בספטמבר 2011 (IDT)

@[עריכת קוד מקור]

נשלח גילגמש שיחה 08:32, 21 בספטמבר 2011 (IDT)

יואב גלנט[עריכת קוד מקור]

לא הניתן להעלות תמונות מוגנות של יואב גלנט לפי הכללים שבויקיפדיה:רישוי_תמונות/שימוש_הוגן. הידרו - שיחה 16:30, 21 בספטמבר 2011 (IDT)

ברדס 54-55[עריכת קוד מקור]

ערך יפה, כל הכבוד.
יתכן שניתן למצוא או לעצב מפה שתראה בבירור את מקומות הנחיתה בחוף, מחנות המחבלים וכו' ?
נראה לי שהשמטת את סיום המשפט שמתחיל ב"משהגיע למבנה זיהה הכוח בונקר תת-קרקעי שרק פתחיו". AaronShapira - שיחה 12:21, 9 באוקטובר 2011 (IST)

ג'וש שירמן[עריכת קוד מקור]

הדף נמחק פעמיים. בשיחה:ג'וש שירמן לא הובהרה חשיבות. אולי מוטב שלא תשקיע זמנך בכתיבת הדף. חי ◣ 19.10.2011, 08:25 (שיחה)

קודם כל תודה רבה על הערה והארה. מצד שני אולי אצליח היכן שלא צלחו אחרים. מצב הערך על שירמן והראש הכפול בהשוואה למשל לערכים על דמויות וספרים שכתב רוני דונביץ' הוא גרוע. אני מנסה לתקן. אם ימחק חלקית או באופן מוחלט זה סיכון שאני לוקח. שוב תודה. חג שמח. פרל - שיחה 08:33, 19 באוקטובר 2011 (IST)
נא המשך שיחות בדפים שבהם הן התחילו. חג שמח, חי ◣ 19.10.2011, 11:59 (שיחה)

מה הסיבה להורדת התבנית בערך על אריק מורן?[עריכת קוד מקור]

אפשר לקשר גם בעזרת קטגוריה וגם בעזרת תבנית. שמוס או וונג - שיחה 15:14, 24 באוקטובר 2011 (IST)

כשניסיתי להיכנס לקטגוריה באמצעות התבנית לא הצלחתי. אתה מוזמן לתקן אם אתה חושב אחרת. אני לא אתעקש. יום טוב.פרל - שיחה 23:15, 24 באוקטובר 2011 (IST)
תודה. שמוס או וונג - שיחה 14:13, 25 באוקטובר 2011 (IST)

ויקיפדיה:ביכורים[עריכת קוד מקור]

בס"ד היי Marloweperel, אני רוצה להזמין אותך לכתוב בדף ויקיפדיה ביכורים, זה דף שבו תוכל לספר על עצמך לקהילה, לספר על תחומי העניין שלך ועל ערכים שהיית רוצה לכתוב או לשפר. תוכל לספר לנו על אנשים שעזרו לך בתחילת הדרך, או על דברים שלמדת בזכות ויקיפדיה ושלא ידעת קודם. תוכל לפרגן לאנשים שעזרו לך, או לספר לנו במה אתה מתקשה. את הדף תוכל לכתוב במשתמש:Marloweperel/ביכורים. אם יש לך שאלות, תוכל לפנות אליי בדף השיחה או למשתמש:יעל י. ב"הצלחה! ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 10:54, 26 באוקטובר 2011 (IST)

עוצמה על בסיס עיקר משותף ואורך רוח[עריכת קוד מקור]

שלום! הוספת קישור חיצוני לערך חיים גורי:

בקישור כתוב שהכתבה מי 1998. אבל בכתבה שהקישור מוביל אלייה כתוב שהיא מי 1982. האם אתה יכול להסביר את זה או, אם זה טעות, לתקן אטתה?
תודה. --AllaRo - שיחה 23:07, 19 בנובמבר 2011 (IST)


Kindness Barnstar Hires.png
שמתי לב לתרומתך הרבה לוויקיפדיה העברית, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!

בברכה, רועישיחה 19:23, 18 בדצמבר 2011 (IST)

תומפסון[עריכת קוד מקור]

יישר כח על הערך. אם תחפש בקטלוג ספריית הקונגרס ובספריות אחרות תחת מחבר: Thompson, Julian, 1934- תמצא שהוא כתב וערך עוד ספרים. בהצלחה, ‏DGtal

גדי שמני[עריכת קוד מקור]

ראה שיחת משתמש:Tomtom#גדי שמני. בעבר טענת ששמני לא היה מח"ט נשר אלא מח"ט חטיבת צנחנים מילואים אחרת. אתה יכול לבדוק ולהבהיר את הנושא ? ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 10:17, 20 בדצמבר 2011 (IST)

ניתן גם לארכב[עריכת קוד מקור]

במקום למחוק טקסט מדף שיחתך, דבר האסור על פי הכללים, ביכולתך לארכב. טישיו - שיחה 07:16, 27 בדצמבר 2011 (IST)

לא ידעתי. תודה שהסבת את תשומת ליבי. פרל - שיחה 07:22, 27 בדצמבר 2011 (IST)
תנסה לארכב. אם תתקשה, אעזור לך. טישיו - שיחה 07:23, 27 בדצמבר 2011 (IST)

הפריצה לאלקטרז[עריכת קוד מקור]

אתה מוכן להוריד בבקשה בערך את תבנית {בעבודה} (זה בסדר, אני שמתי אותה) ואת הפסקה הראשונה העליונה (הייתי עושה את זה בעצמי אבל האינטרנט רימון שלי חוסם אותי מלעשות את זה). אורח פורח - שיחה 22:08, 3 בינואר 2012 (IST)

הפריצה לאלקטרז[עריכת קוד מקור]

אתה מוכן להוריד בבקשה בערך הפריצה לאלקטרז את תבנית {בעבודה} (זה בסדר, אני שמתי אותה) ואת הפסקה הראשונה העליונה (הייתי עושה את זה בעצמי אבל האינטרנט רימון שלי חוסם אותי מלעשות את זה). אורח פורח - שיחה 22:10, 3 בינואר 2012 (IST)

יניב עשור[עריכת קוד מקור]

Kindness Barnstar Hires.png

שמתי לב לתרומתך הרבה לוויקיפדיה העברית, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!
בברכה, קלאו - שיחה. ♀♂. 05:45, 15 בינואר 2012 (IST)

שימוש הוגן[עריכת קוד מקור]

שלום לך, העלאת תמונות של ספרים מתבצעת באמצעות שימוש הוגן. כיוון שכך, מותר להשתמש בהן אך ורק בערך על הספר. משום כך, אתה מתבקש להסיר תמונות אלה מהתניות שבדף המשתמש שלך. תודה שדדשכשיחה • כ"א בטבת ה'תשע"ב • 11:18, 16 בינואר 2012 (IST)

הסרתי תמונות נוספות מאותו נימוק. עמרישיחה 11:26, 6 במרץ 2012 (IST)
שמע טוב! לא שאני מתנגד לטיעון אבל כל עריכה, אני חוזר כל עריכה בדף המשתמש שלי! נעשית רק על ידי! להבא תשלח הודעה ואני אטפל. אני לא כותב תודה כי אין על מה. זוהי פגיעה חמורה בעיני בפרטיות שלי, ואפילו סיבתך מוצדקת!פרל - שיחה 11:29, 6 במרץ 2012 (IST)
לא ברור לי למה אתה כ"כ מתרגש. בסה"כ הסרתי שימוש בתמונות שנעשה בניגוד לכללים. זה לא משהו שחובה שיעבור דרך "הבעלים" של דף המשתמש (דפי המשתמש שייכים קודם כל לוויקיפדיה). האמת שזה די מקובל, גם אם לא הכי מנומס. תשתדל להבא להשתמש בפחות סימני קריאה. זה לא מוסיף לך. עמרישיחה 11:46, 6 במרץ 2012 (IST)
אני כותב שוב! בפעם הבאה תשלח הודעה ואני אטפל. ממש כפי שקודמך בעניין שימוש הוגן עשה. זה הכול! אני את השיחה איתך (האמת שפרט לסוגיית ערך כזה או אחר, אני חושב שכל התקשרות איתך למעשה) סיימתי. פרל - שיחה 11:50, 6 במרץ 2012 (IST)
חבל שאתה לא לוקח את הדברים בפרופורציות. יום טוב שיהיה לך בכל מקרה. עמרישיחה 11:55, 6 במרץ 2012 (IST)

למקרה שפספסת[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה:כיכר העיר#שתי פדיחות (ואולי יותר). שבוע טוב, Ravit - שיחה 19:54, 4 בפברואר 2012 (IST)

שמואל פרסבורגר[עריכת קוד מקור]

שלום, עזרתך דרושה להבהרת מספר פרטים בערך הנ"ל. במקור נכתב שהחטיבה שאת הקמתה יזם היא חטיבת צנחנים. מהמקור שצירפתי עולה שזאת חטיבה 275 שמוגדרת שם כחטיבת חי"ר (לימים חטמ"ר בצפון סיני?). האם תוכל לעבור על הערך ולבדוק את פרטי שירותו הצבאי? בברכה, נויקלן - ש 21:31, 15 במרץ 2012 (IST)

קורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים[עריכת קוד מקור]

היי, יש לך מושג מה השתבש בהערת שוליים #2 שהכנסת כאן? נראה שזאת כתבה אחרת וגם רפרוף בה לא מצא קשר למשפט שבסופו היא הוספה. אגב, גם כתובות האינטרנט החדשות של דו"צ נתמכות מעכשיו בבוקמרקלט. נויקלן - ש 16:04, 18 במרץ 2012 (IST)

ציטוטים ארוכים במקורות[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ראשית אני מודה לתרומתך בערכים הקשורים לטום קלנסי. אם זאת יש לי הערה (שכבר הופיע אצלך, אך כנראה לא הפנמת אותה). כאשר אתה רושם מקור, אין צורך בציטוט מהמקור. ראה את עריכתי בערך טום קלנסי. -יונה בנדלאק - שיחה 12:01, 16 באפריל 2012 (IDT)

ראשית תודה על הערכתך. באופן אישי אני אוהב ציטוטים, גם ארוכים ולא מסכים לשיטה בה אין ציטוטים ארוכים. מנגד אני מקבל (פחות או יותר) את דין התנועה וקיצצתי משמעותית את הציטוטים. אודה לך אם תשאיר זאת כך.פרל - שיחה 16:13, 16 באפריל 2012 (IDT)
יש גם עניין של זכויות יוצרים. צריך לבדוק כמה מילים אפשר לצטט. גילגמש שיחה 16:29, 16 באפריל 2012 (IDT)
זה פשוט מיותר. תסביר למה צריך ציטוטים ועוד בהערות (שבעצם משמשים כמקור). תחשוב על ויקיפדיה כספר מדעי (הלוואי...), לא נהוג לצטט מהספרים שמביאים כמקורות. מספיק שם הספר והעמוד, אם מישהו רוצה לברר או להרחיב את הידע, הוא פונה למקור. הציטוט מיותר.
נ.ב. אתה מוזמן להשתמש בתבנית:הערה במקום בתגיות ref. הם משמשות לאותו דבר בלי קשר אם יש או אין ציטוט. -יונה בנדלאק - שיחה 20:13, 16 באפריל 2012 (IDT)
קודם כל זה פשוט לא נכון, כי בחלק מן הספרים יש גם ציטוטים. שנית הערות עם ציטוט באו בכדי להרחיב\ להדגיש נקודה. אני מעריך שציטוט שאינו יותר מפסקה או משפט אינו בחזקת הז"י אבל שוב זו הערכה לא ידיעה. אני מכיר את תבנית הערה אבל מודה שהיא מסובכת לי. בלי קשר בהנחה שהציטוטים אינם בחזקת הז"י אודה לך אם תשאיר\תשאירו אותם. אחרת אני מודה שהסרתם נראית לי קטנונית ועוד בספר של קלנסי לא פחות ולא בספרות יפה ורצינית באמת. פרל - שיחה 20:32, 16 באפריל 2012 (IDT)
פרל צודק. לפעמים יש ציטוטים בהערות שוליים, כשהדבר רלוונטי. אני חושב שפסקה בת 4-5 שורות היא סבירה. גילגמש שיחה 21:19, 16 באפריל 2012 (IDT)
לא, אי אפשר סתם ככה להתחיל לצטט ספרים בלי שום הצדקה. זה לא שמדובר כאן בציטוטים שנכנסו לקאנון או ידועים מסיבה כזו או אחרת. ביקשו ממנו אינספור פעמים לחדול מציטוטים מיותרים שאינם תורמים לערך, אך הוא בשלו. חבל, פשוט חבל. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:28, 16 באפריל 2012 (IDT)
בדף השיחה שלי אתה מוזמן לפנות אלי ולא לענות לאנשים אחרים, אבל מנגד אני מבין את המקום ממנו אתה בא. הצדקה זה משהו שכדאי לשמור לדיונים על סא"ל שלום אייזנר ולא לשאלה האם יש או אין לצטט מספריו של קלנסי ואחרים בערכים. על כל פנים אני עם גילגמש בעניין זה, ולא כל ציטוט חייב להיות ברמת הפירסום והחשיבות של "באתי ראיתי ניצחתי" שאמר יוליוס קיסר ואחרים. אני כתבתי את הערך ואני חושב שהציטוטים תורמים עד מאוד לערך מחד ואינם מפרים זכויות יוצרים (זו חשיבה לא ידיעה, אם יוכח לי אחרת זה דיון אחר). כל אחד מוזמן לערוך אבל אם זה לא מסיבה של הז"י אז גם אני זכאי לערוך מחדש. אגב אין לעניין הזה כללים רשמיים (אולי כדאי להקדיש לעניין מחשבה). פרל - שיחה 21:33, 16 באפריל 2012 (IDT)
רק הערה: אני לא בדקתי במה מדובר והערתי הייתה כללית. לגופו של עניין: לא חשוב מי כתב את הערך. לכולם זכויות שוות בערך שנכתב ואין לכותב הערך חזקה כלשהי עליו רק מעצם כך שכתב אותו. אם יש ציטוטים מיותרים, דינם כמו כל פירוט יתר. שוב, בלי שבדקתי ואין לי עמדה לגבי קיום הציטוטים. יתכן שהם מיותרים ויתכן שלא. גילגמש שיחה 21:36, 16 באפריל 2012 (IDT)
כוונתי לא היתה לרמוז שרק ליוצר הערך יש זכויות עריכה. כלל וכלל לא.פרל - שיחה 21:38, 16 באפריל 2012 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: ומה הם תורמים חוץ מניפוח הערך? מה המידע שהקורא מקבל מהם? מדוע יש לצטט לו את תוכן הספר באופן סיסטמטי במקום להפנות אותו לעמוד בספר כפי שכל המשתמשים עושים? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:39, 16 באפריל 2012 (IDT)
הם מדגישים נקודה, מתארים אירוע קצר או מבהירים עניין ביתר פירוט. פרל - שיחה 21:41, 16 באפריל 2012 (IDT)
הדגשת אירוע או תיאור צריך להיות בגוף הטקסט. אם המידע לא מספיק חשוב כדי להכנס לגוף הערך אין צורך להוסיפו בציטוט במעין דלת אחורית. גילגמש שיחה 21:51, 16 באפריל 2012 (IDT)
למען הדיון, הערך שאני מדבר עליו הוא טום קלנסי והגירסא היא גרסאת 16 באפריל 8:29, יש לפחות עוד ערך אחד שראיתי את הציטוטים הנרחבים (לדעתי). שלא כמו נושא מדעי או היסטורי, מדובר על דמויות בדיוניות שלא צריך להצדיק כל פרט בביוגרפיה שכותב הספר נתן להם ואם כן, מספיק להביא את המקור. מי שמתעניין יצטרך לקרוא את הספרים בכל מקרה כי אין מקורות אחרים (שלא כמו בהיסטוריה ששיתכן שפריט מידע מסוים נמצא במחקר ספציפי ולא ניתן למוצאו במקורות רבים). -יונה בנדלאק - שיחה 10:18, 17 באפריל 2012 (IDT)
הציטוטים האלה מוגזמים ואינם מחויבי המציאות. יש למחוק את כולם. גילגמש שיחה 10:27, 17 באפריל 2012 (IDT)

SAD[עריכת קוד מקור]

שיניתי את שם הערך שיצרת האגף לפעולות מיוחדות (SAD) להאגף לפעולות מיוחדות וכן יצרתי הפניה מהדף SAD. הופעת כפילות בשם הערך אינה טובה כי השם צריך להיות תמציתי וכל צורות השם כבר מופיעות בפתיח של שם הערך. בנוסף, נא שנה את שם הערך בדף המשתמש שלך. -יונה בנדלאק - שיחה

בסדר גמור.פרל - שיחה 17:03, 20 באפריל 2012 (IDT)

לכידת אדולף אייכמן[עריכת קוד מקור]

שלום לך. תודה על תוספת הקישור על רפי איתן לערך. עם זאת, הערך מיועד לסקירת הפעולה הקולקטיבית ולכן לא הכנסתי בו כמעט מידע אישי. לכן העברתי את הקישור שהוספת לערך האישי על רפי איתן. יואב ר. - שיחה 18:52, 20 באפריל 2012 (IDT)

תחנונים[עריכת קוד מקור]

בבקשה תעשה מאמץ לעבור ולהשתמש בבוקמרקלט כשאתה מקשר לאתרים מרכזיים. שומרים את קישור מספר 1 בעמוד הזה במועדפים (כפתור ימני בעכבר בעמידה על המילים "תבנית לוויקיפדיה"/"גרירה" שלו למועדפים). אח"כ כל לחיצה על הקישור השמור כשנמצאים בחלון של כתבה מייצרת לך טקסט מוכן להעתק הדבק. נויקלן 08:25, 27 באפריל 2012 (IDT)

שמע, אני מודע שזה מקשה עלי ומבין מאיפה אתה בא. אני מבטיח לנסות. יחד עם זאת אם אראה שאני לא מסתדר א ני איאלץ לזחור לסורי. ושוב תודה עלהערה ואניבאמת באמת אשתדל.פרל - שיחה 09:41, 27 באפריל 2012 (IDT)
האמת שאם תוכל להסביר איפה הקושי בעצם זה גם יעזור בשיפור ההנחיות. יכול להיות שהבעיה היא בעצם כיווניות של הטקסט במצב עריכה? כלומר שילוב של תגית ref עם תבנית שמתחילה באנגלית ({{nrg|...}} למשל) משבש את הכיוון של הטקסט ומקשה על הקריאה. הפתרון לזה אגב הוא שימוש בצורה {{הערה|{{התבנית שמייצר הבוקמרקלט}}.}}. נויקלן 09:52, 27 באפריל 2012 (IDT)
שמע, למדתי לעשות כפי שהצעת והדבר הקל עלי משמעותית תודה רבה לך.פרל - שיחה 07:32, 2 במאי 2012 (IDT)
שמחתי לשמוע Face-smile.svg אני כמעט בכיתי מאושר כששמוליק יצר את הכלי הזה. אם יש דבר שסבלתי ממנו בהתחלה זה הניסיון ליצור הערות שוליים וקישורים חיצוניים. אח"כ תיעבתי את התבניות שצריך שעה להבין איזה פרמטר לשים איפה ובחצי מהן אין תיעוד שמסביר. חוץ מהכלי הזה יש גם את כפתור "תבנית קישור" בסרגל הכלים (הוא הגיע קצת לפני ובכיתי גם אז). אגב אחרון, ראיתי שמידי פעם אתה מפנה לכתבות בעיתונים ישנים טרום האינטרנט. אט אט מעלים עיתונים שונים לאינטרנט באתר עיתונות יהודית היסטורית (קישור ישיר לאתר). למעריב ודבר יש שנים שרלוונטיות לערכים בהם אתה מרבה לערוך (נניח 1973). נויקלן 16:36, 2 במאי 2012 (IDT)

ל{{דבר}} ול{{מעריב}} יש תבניות. הן לא נתמכות בבוקמרקלט אבל אפשר להעזר בכפתור אשף הקישורים, שם בוחרים את העיתון המבוקש (אפשר להקליד והוא יקפוץ למקום המתאים ברשימה), מדביקים את שורת הכתובת והוא מוציא לבד את הפרמטרים המספריים מהכתובת. נויקלן 14:14, 27 באוגוסט 2012 (IDT)

כוחות מיוחדים בחזית הדרום במלחמת יום הכיפורים[עריכת קוד מקור]

היי,

תרצה לכתוב פרק אודות הפעילות של הכוחות המיוחדים בזירה זו? (זירת הדרום במלחמת יום הכיפורים) גילגמש שיחה 10:00, 27 באפריל 2012 (IDT)

בשמחה רבה אולם רק בעוד כשבוע. פשוט אני עסוק ובמהלך המשמרת הקרובה בעבודה אטפל בזה. סופ"ש נעיםפרל - שיחה 10:01, 27 באפריל 2012 (IDT)
סבבה. אשמח מאוד. כמו כן, אם ידוע לך על פעילות הקומנדו המצרי זה גם טוב. כמו כן, ראה את הערך אודות הצבא המצרי במלחמה שפתחתי (עדיין צריך להרחיב הרבה). וגם שים לב לגודל הפרק: אל תכתוב יותר מ3-4 פסקאות (3-4K) אם יש לך חומר ליותר מזה, כדאי לפתוח ערך עצמאי. גילגמש שיחה 10:44, 27 באפריל 2012 (IDT)
תגיד באיזה עמוד תרצה שאכתוב את הפרק? שלח לי את הקישור אליו. תודה. פרל - שיחה 11:47, 7 במאי 2012 (IDT)

עיטורי צה"ל[עריכת קוד מקור]

שלום, ההתלבטות שלי היא האם אנחנו יודעים בוודאות שכל עיטור נרשם באתר? יש דוגמאות מאוד מאוד לקוניות, אבל יכול להיות שיש עיטורים שמפאת סודיות יתר או תקלה אפילו לא נזכרים בראשי תיבות. ‏DGtal‏ 10:35, 29 באפריל 2012 (IDT)

ראשית, עלי לציין שהלקוניות רלוונטית לנוסח כתב העיטור בעוד שראשי תיבות ואפילו סווג מוחלט של קיום העיטור הינם נושא אחר לגמרי. שנית, אתה צודק אנחנו לא יודעים ובויקיפדיה מה שאתה לא יודע לא מציינים. ומכאן שכדאי לשנות הנוסח לכך שחלק ממקבלי העיטורים שנסיבות בגינם קיבלואת העיטור הינן מסווגות מופיעים באתר באופן שבו כתב העיטור מנוסח בצורה לקונית ושמם נזכר רק בראשי תיבות.פרל - שיחה 12:10, 29 באפריל 2012 (IDT)

דפי משתמש[עריכת קוד מקור]

היי, שים לב שכשפנית עכשיו למספר משתמשים, לחלקם ערכת את דף המשתמש במקום את דף השיחה. עידושיחה 07:19, 14 במאי 2012 (IDT)

ובכך כמובן טעיתי. והדבר לא היה במכוון. סליחהפרל - שיחה 07:26, 14 במאי 2012 (IDT)
עוד בנושא זה - לא מקובל לפנות למשתמשים כך. לשם כך יש לוח מודעות ורבים עוקבים אחר הקטגוריה "ערכים שיש להבהיר את מעמדם" ממילא. המשך יום נעים, בברכה ובכבוד רב, יניב שיחה 14:31, 14 במאי 2012 (IDT)

הכנסת תבניות בערכים[עריכת קוד מקור]

שלום פרל. כאשר אתה מוסיף לערכים תבניות על ידי העתקתן מערך אחר, שים לב לשנות את כל הפרטים בהן. בערך מצודת אבן אמאל לא הקפדת על כך (היה כתוב שם "הקרב על כרתים") ואני תיקנתי, והיה עוד מקרה שכזה לאחרונה (רציתי לשלוח לך הודעה זו במייל אבל נראה שהאופציה הזו מנוטרלת אצלך). תודה. יואב ר. - שיחה 11:52, 30 במאי 2012 (IDT)

התייעצות קטנה[עריכת קוד מקור]

ראשית, אני חושב שזו הפעם הראשונה שאנחנו מתכתבים בדף שיחה, ורציתי להגיד לך תודה על העבודה הוויקיפדית היפה שאתה עושה. כל הכבוד. שנית, ראיתי שכתבת את לוחמה אמפיבית. אני עובד עכשיו על המערכה במזרח אפריקה במלחמת העולם השנייה ומצאתי באיזה מקום שהנחיתה של הבריטים וההודים על חופי ברברה במרץ 1941 הייתה הנחיתה האמפיבית הראשונה של בעלות הברית על חוף עויין במלחמת העולם השנייה. לדעתך זה נכון? פומפריפוזה - שיחה 08:34, 1 ביוני 2012 (IDT)

קודם כל תודה רבה. שנית אני לא בקיא מספיק אנסה לברר. סוף שבוע נעים. פרל - שיחה 08:36, 1 ביוני 2012 (IDT)

בריאן הורוקס[עריכת קוד מקור]

שלום. מדוע אתה עורך שם? שמתי על הערך תבנית בעבודה. יואב ר. - שיחה 13:38, 5 ביוני 2012 (IDT)

לא שמתי לב צודק. אני מתנצל.פרל - שיחה 13:38, 5 ביוני 2012 (IDT)
בעוד יומיים-שלושה אסיר את התבנית. יואב ר. - שיחה 13:41, 5 ביוני 2012 (IDT)

שיחה:לוחמה אמפיבית[עריכת קוד מקור]

שלום, הגב בבקשה להערתי שם. בתודה, LianRad - שיחה 03:49, 6 ביוני 2012 (IDT)

מבצע משקל סגולי[עריכת קוד מקור]

תודה על הערך, רואים שהשקעת מאמץ ביוש, ויום טוב - שיחה 21:01, 16 ביולי 2012 (IDT)

שלום גל[עריכת קוד מקור]

ניסיתי להעביר את הקישור החיצוני שהוספת בדף גבי אשכנזי להערת שוליים אך הסתבכתי שם מבחינה טכנית עם התבנית. אודה אם תוכל לסייע לי שם לתקן זאת. בתודה מראש. אורח לרגע - שיחה 09:26, 12 באוגוסט 2012 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

היות וכבר התנסת בהתנהלותו של אותו ויקיפד, הדיון המתנהל בדף השיחה של הערך "אמנון יצחק" אולי יעניין אותך...

דיון בנושא תאריכים[עריכת קוד מקור]

שלום, רציתי להזמין אותך לדיון חדש שפתחתי במזנון בו אני מציע להוסיף תאריכים. כל הפרטים במזנון. אשמח שתשתתף. --Elf live - שיחה 01:08, 27 באוגוסט 2012 (IDT)

שחזור[עריכת קוד מקור]

פעמים רבות הוספת פרטים שגויים על אישים שכביכול עברו קורס מ"כים בצנחנים או מקומות אחרים. לא כל מסלול צבאי הוא בדרך שאתה מכיר או מניח ולכן אנא אל תוסיף פרטים אלו ללא מקור מפורש שמאשר אותם. תודה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 16:12, 26 בספטמבר 2012 (IST)

במקרה של סיירת צנחנים אני מכיר היטב את המסלול, ועל כן אני חושב שהנוסח שלי הוא הנכון. פרל - שיחה 19:03, 29 בספטמבר 2012 (IST)
מה שקורה היום זה לא מה שהיה פעם ואין להכניס הנחות בערך שנראות כמו עובדות. כבר הכנסת בצורה דומה שגיאות בעבר במספר ערכים על סמך הנחות שגויות לגבי המסלול של אנשי צבא ויש להימנע מכך ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 19:09, 29 בספטמבר 2012 (IST)
הדבר אינו נכון. היום הרוב לא עובר קורס זה. בעבר, עד בערך שנת 1995, כלל לוחמי חטיבת הצנחנים עברו קורס מ"כים. הדבר כלל את היחידות החטיבתיות (העניין נבדק מול גורמים מוסמכים שאף עברו זאת בעצמם באותן שנים) שעברו את קורס המ"כים לעיתים במסגרת המסלול ביחידה ולעיתים בבית הספר למ"כים של החטיבה, שהרי בעבר היה לחטיבה בית ספר משלה למ"כים (הוא גדוד 450) בטרם האיגוד של גדודי המ"כים של החטיבה ושל גולני ונח"ל לחטיבת ביסלמ"ח. כך שכן, חלק מן הסמלול כלל קורס מ"כ ובעיני ראוי לציין זאת בערכים. פרל - שיחה 19:14, 29 בספטמבר 2012 (IST).
"עד בערך שנת 1995, כלל לוחמי חטיבת הצנחנים עברו קורס מ"כים" לא נכון. יש יוצאי דופן. תמיד. (ההוא שנפצע/חלה והחמיץ את הקורס, ההוא שבדיוק פרצה מלחמה, ההוא שיצא לקורס סמלי מודיעין, ההוא שיצא ליחידה אחרת וחזר וכ'). מעבר לכך, אם נאמץ את טענתך, הרי שזה בדיוק המקום שאין לציין את זה בערכים, כמו שלא נרשום שהוא עבר טקס השבעה או מסע כומתה, כי זה חלק טריוויאלי ואינטגרלי מהמסלול. דווקא במקומות החריגים בהם לא עבר את הקורסים יש מקום לציין זאת בערך. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 19:21, 29 בספטמבר 2012 (IST)
לא. אני מודה שאני לא יודע בדיוק את שנת השינוי (אם כי אני יודע בוודאות שהוא אירע בעת שגדי שמני היה מח"ט הצנחנים). יחד עם זאת קורס מ"כים הוא נכשרה נדרשת לקצינים ועל כן ניתן להסיק כי מי שעבר את האחרון נדרש לעבור קודם את הראשון. שנית מאחר והוא קורס פיקודי ראוי לציין זאת. הררי לצורך העניין עבר את הקורס בוודאות. שאל אותו. היה שלב במסלול שהוגדר כפרק המ"כים וזה היה זה. מעבר לכך הדבר הוא חלק מהבניית תיאור מסלול הלוחם שהלה עבר. לא ברור לי מדוע שתבחר לשנות זאת, וגם מדוע החלטת לנהל את הויכוח בדף השיחה שלי ולא של הערך, אבל ניחא. השורה התחתונה היא שבעיני, ציון קורס המ"כים, מסלול הלוחם וסוג קורס הקצינים (חי"ר או אחרים) שאישיות זו או אחרת עברה הינם חלק מתיאור טוב יותר, נכון יותר ושלם יותר של הביוגרפיה שלהם (ומדובר, ואת זה אתה יכול לשאול כל בוגר מסלול צבאי מפרך, בחלק משמעותי מהפיכתם ללוחמים ומפקדים). פרל - שיחה 19:27, 29 בספטמבר 2012 (IST)
כאמור אין לך מקור לכך וכבר הכנסת שגיאות דומות בערכים על אילן בירן, ניצן אלון, עופר לוי ואחרים. הדיון מתקיים בדף השיחה שלך כי אתה היחיד שמוסיף את המידע הזה לערכים וחוזר על אותה סוג שגיאה פעם אחר פעם. לגבי קורס מ"כים, כמו שלא כל מי שקצין עבר קורס קצינים כך לא כל מי שיצא לקורס קצינים עבר קורס מ"כים ולעניין לשאול לוחמים, הם יגידו אותו דבר על מסע כומתה, המטווח הראשון, קורס צניחה וכ'. יש לך גם טעות לגבי אותו גיבוש לסיירות, זה בוודאי לא משהו שהיה נהוג בעבר, מכאן שרוב אלו שהוספת להם את העובדה כביכול שעברו גיבוש לסיירת זו או אחרת, מדובר בטעות ואותו גיבוש הסתכם בלהכיר את דני מקיבוץ רמת יוחנן מהמחזור מעל ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 19:34, 29 בספטמבר 2012 (IST)
לא נכון. ראשית ישנן יחידות התנדבות ועל כן המינוח התנדב שהרי הן דורשות לא רק את הסכמת קצין המיון אלא גם כי המתגייס יבחר להתמיין אליהן. בעבר (ואבא שלי, מחזור אוג' 1974 בסיירת צנחנים, הוא דוגמה טובה לכך) נערכו גיבושים לכלל יחידות אלו. עמי אילון מתאר בספר של מייק אלדר את הגיבוש עבר לשייטת. יש מי שיתאר את הגיבוש לסיירת (גל הירש למשל מחזור 1982 בסיירת צנחנים לדוגמה בספרו). בכל מקרה זה שמישהו כתב שהוא הכיר מישהו באיזו כתבה לא אומר שהוא לא רץ קודם יום ויותר מכך בג'בלאות, אלא רק מתייחס לראיון המסכם. תמיד היה גיבוש פיזי מפרך. אגב בערך על אהוד ברק למשל לא ציינתי זאת כי הוא באמת עבר רק ראיון ליחידה. פרל - שיחה 20:09, 29 בספטמבר 2012 (IST)
לקורס טייס, חובלים ושייטת היו גיבושים עוד בשנות השישים. ביחידות החי"ר לא. היו ועדות קבלה ולא גיבוש. גם הירש וגם אבא שלך התגייסו אחרי הררי ואחרי מלחמת יום הכיפורים ואין בכך להעיד דבר על אלו שהתגייסו לפניהם. לצורך הדוגמא, אהוד ברק לא עבר שום גיבוש לסיירת מטכ"ל ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 20:15, 29 בספטמבר 2012 (IST)
אז קודם כל אנחנו מסכימים על כך שכלל האנשים שעליהם רשמתי זאת בערך, שהתגייסו אחרי 73' כן עברו גיבוש? באשר לקורס המ"כים אני עדיין מחזיק בעמדתי, מדובר בקורס פיקודי ועל כן הוא צריך להיכלל. מסע כומתה וקורס צניחה אגב הם שונים (את הראשון קורה שמחמיצים מהסיבות שמנית, ואילו השני מובלע בעצם השירות בצנחנים). גם הקרב הראשון הוא חוויה מעצבת ואותו למשל, לא כללתי בכל ביוגרפיה וביוגרפיה. באשר לימים שקדמו למלחמה אתה גם טועה. גיבוש צנחנים למשל, היה באותם ימים ריצות ארוכות (וטרטורים) בבקו"ם (כפי שמתאר זאת בספרו יוסי פלד, עמודים 75-76). כמו כן בכתבה שפרסם בשנת 1988 הסופר מאיר שלו, שהתגייס בשנת 1966, הוא מספר על השוני בין הגיבוש לסיירת צנחנים לזו של גולני, משום שבגולני נהגו לערוך את הגיבוש לאחר הטירונות ולא לפניה כמו בצנחנים, מה שהקשה על הקבלה עוד יותר. פרל - שיחה 05:15, 30 בספטמבר 2012 (IST)
עיינתי בשרשור התגובות הנ"ל ולהלן דעתי: יש לאזכר בביוגרפיה במידה והנ"ל השתלם בקורס המ"כים. לדבר חשיבות אנציקלופדית ויתרה מזאת, מדובר בחלק מהכשרתו הפיקודית של האישיות המדוברת. בנושא יחידות ההתנדבות כנ"ל, השריון והתותחנים הינם חילות ראויים אולם במידה והנ"ל התנדב ליחידה הדורשת זאת בתנאי הקבלה שלה הדבר אינו שגרתי וראוי לציין זאת. באשר לנושא הגיבושים איני בקי מספיק בסוגיה ועל כן אמנע מלהתערב בה. Asigirtler - שיחה 13:18, 30 בספטמבר 2012 (IST)

משפט ורשימה[עריכת קוד מקור]

שלום,

שמתי לב שפעמים רבות אתה שם נקודה בסוף שורה ברשימה. זה שגוי כי נקודה שמים רק בסוף משפט. שורה ברשימה איננה משפט, לכן אין לשים סימן פיסוק בסופה. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 13:32, 29 בנובמבר 2012 (IST)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
  Ronshir - שיחה 10:48, 10 בדצמבר 2012 (IST)

מילת כבוד (ספר)[עריכת קוד מקור]

שלום. כל הכבוד על כל ערכים שכתבת, רשימה ממש מכובדת. בערך זה נראה לי שהתחלפו שנת ההואה לאור ושנת ההוצאה לתרגום בעיברית. לא הייתי בטוח בשנת התרגום לעברית אז לא החלפתי בעצמי. ‏cheshin61‏ • שיחה • י"ד בשבט ה'תשע"ג • 23:10, 24 בינואר 2013 (IST)

צדקת לחלוטין. טעות שלי ותיקנתי. תודה שהבאת לתשומת לבי ועל הפירגון. פרל - שיחה 07:45, 25 בינואר 2013 (IST)

קישור לויקינתונים[עריכת קוד מקור]

שלום, העלית את הערך רצח באוריינט אקספרס או שינית את שמו של ערך, אודה לך אם תוכל לגשת למיזם ויקינתונים וליצור או לתקן את שם הדף המקושר לוויקיפדיה העברית היוצר את הקישורים בין הערך לויקיפדיות האחרות. במקרה של העברת ערך, אי תיקון הדף המקושר, יכול להביא להיעלמות הקישור של הערך לויקיפדיות האחרות. הסברים טכניים נמצאים בדף "בינוויקי בוויקינתונים". תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:37, 28 בפברואר 2013 (IST)

חנה שלום רב. התשובה היא לא. זה גדול עלי, מורכב לי וממש מסבך אותי. לא כי לא רציתי אלא כי אין לי זמן. ערך בויקיפדיה אינו עומד בזכות יוצרו בלבד. ישנם עורכים נוספים והם יותר ממוזמנים לתת יד בעניין. סופ"ש נעים. פרל - שיחה 07:36, 1 במרץ 2013 (IST)
את התשובה גדול עלי אני יכולה להבין, את היתר לא. לדעתי ראוי שכותב ערך ישתדל להשלים אותו עד כמה שאפשר, ולא יצפה שאחרים יבואו וישלימו את עבודתו. גם הם רוצים לכתוב ערכים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 12:58, 1 במרץ 2013 (IST)

יואב הירש[עריכת קוד מקור]

אנא ראה את שאלותיי על חשיבות הערך בדף השיחה. תודה, ‏DGtal‏ 16:51, 3 במרץ 2013 (IST)

שמות קבצים[עריכת קוד מקור]

העלית קבצים רבים של עטיפות ספרים. רצוי מאד לתת לקובץ שם ייחודי, ובמקרה זה שם הספר הוא השם הטוב יותר לקובץ. אז בבקשה להבא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:51, 10 במרץ 2013 (IST)

את צודקת. אני אלמד ואטפל להבא. פרל - שיחה 21:02, 10 במרץ 2013 (IST)

קשר בינך ובין משתמש:Asigirtler[עריכת קוד מקור]

שלום פרל. בעבר הועלה חשד שהמשתמש הנ"ל הינו בובת קש שלך. גם אם זה לא נכון, מכך שבכל שלושת הדיונים בהם השתתף בעריכותיו הספורות, הוא תמך בדעתך, נראה לי ברור למדי שהוא גוייס במיוחד לטובת העניין. רציתי להבהיר שטקטיקה זו אינה מקובלת בוויקיפדיה, שכן אין זה נכון שתוצאת דיונים תקבע בהתאם למספר החברים שיש לכל אחד מהנוגעים בדבר, ובכל מקרה מוטב שעורכים ללא זכות הצבעה יתמקדו בעריכה ולא במחלוקות עקרוניות. תודה מראש על ההבנה וחג שמח. בברכה, משתמש כבד - 14:18, 31/03/13

שם הערך מבצע כנרת[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי שהיית מעורב בדיון כלשהו על שם הערך שם. פתחתי דיון חדש בדף השיחה שם. נא דעתך. בברכה.אודי - שיחה 23:07, 13 באוגוסט 2013 (IDT)

דיגלי וחרגול[עריכת קוד מקור]

שלום. מבצע חרגול מופיע מבחינת זמן לא במקום הנכון. התסדר? Nachum - שיחה 12:10, 31 באוקטובר 2013 (IST)

אתה צודק לגמרי. אטפל בכך.

הצבא הסורי במלחמת יום הכיפורים[עריכת קוד מקור]

הי. עד כמה שאני יודע, בגדר תחומי הכתיבה שלך גם ניתן לכלול את מלחמת יום הכיפורים ובפרט הזירה הסורית. אני כותב כרגע את הערך הצבא הסורי במלחמת יום הכיפורים והייתי שמח, אם יש לך מעט פנאי לכך, לעזרה בכתיבה. כל עזרה יכולה לתרום, או שתקח עליך תת-פרק כל שהוא שמעניין אותך, או אפילו סיוע\עצות\שכתוב או עזרה במקורות. המון תודה מראש ושבוע טוב. Jakednb - שיחה 23:15, 14 בדצמבר 2013 (IST)

המכללה לביטחון לאומי[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
אני אלמוני העוקב לעתים אחר ויקיפדיה. יישר כוח על פועלך בתחום הצבא והביטחון. האם תוכל בבקשה להוסיף בערך/לענות על שאלתי בדף השיחה - מי הם המורים המלמדים במכללה לביטחון לאומי (ראיתי, למשל, בערך על אסא כשר, שהוא לימד שנים רבות). תודה רבה מראש!

הפרת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

מדוע החזרת בעריכה זו מפה שנלקחה מאתר ynet ? דוד שי - שיחה 21:15, 6 במרץ 2014 (IST)

צודק טעות שלי. מתנצל הייתי בטוח שמישהו רק שם קישור באופן שגוי. פרל - שיחה 21:43, 6 במרץ 2014 (IST)

חנן גפן[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Marloweperel,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "חנן גפן" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר לבינתיים ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Marloweperel/‏חנן גפן". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. נושאים שבדרך כלל זקוקים לשיפור הם:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

ניתן לפנות לחממה כדי לבקש משוב ספציפי יותר על הערך. בנוסף, ניתן להסתייע במדריך לכתיבת ערכים. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:49, 25 במרץ 2014 (IST)

סבבה. פרל - שיחה 17:57, 25 במרץ 2014 (IST)

נותרו 4 חודשים לציון פרוץ המלחמה הגדולה![עריכת קוד מקור]

שלום,

ראה ויקיפדיה:מועדונים/הרובה והמקלדת/מגרש המסדרים#עוד 4 חודשים לפרוץ המלחמה הגדולה!!. גילגמש שיחה 12:35, 28 במרץ 2014 (IDT)

כמה שאלות מקצועיות[עריכת קוד מקור]

היי, כאחד שבעצמו מתעניין ומנסה להשקיע בתחום, אני שם לב לעבודה הרבה שאתה מבצע בערכים שקשורים לצבא וצה"ל. רציתי לשאול מאיפה אתה בעצם משיג את הידע? ברוב העריכות שאני מבצע, אני מלקט מידע מהאינטרנט. פה נתקל באיזה לינק מעניין, שם מידע חדש, אבל לא משהו משמעותי לרוב. תהיתי מאיפה מקורות הידע שממש מאפשרים לך ליצור ערכים חדשים. למשל, נדב צפריר, מאיפה הידע עליו? או כל מיני פרטים אחרים אצל אחרים, כמו מקום לידה וכו'? אני מכיר את גוגל, כמובן, אבל עדיין לרוב לא מוצא מספיק מידע בשביל ממש ליצור ערך מבראשית אלא רק להוסיף ולהרחיב מעט. יש לך איזשהם טיפים? תודה, וכל הכבוד על העבודה וההשקעה!--Ubub92 - שיחה 14:53, 30 במרץ 2014 (IDT)

שלום, מתוקף עבודתי אני מנוי לבמחנה, כמו גם לעוד ביטאונים, אבל הרוב מגיע משלושה מקורות:
 • העיתונות המודפסת.
 • גוגל והתקשורת האינטרנטית.
 • ספרי צבא, ביטחון והיסטוריה צבאית שיוצא לי לקרוא.

אין לי טיפים כלל. קורא מקטלג, זוכר ומעלה. זה הכל אבל תודה רבה רבה על הפירגון. פרל - שיחה 15:06, 30 במרץ 2014 (IDT)

ד"ר נו[עריכת קוד מקור]

העלית לאתר קובץ:Dr no.jpg, נראה שהקובץ נלקח מהרשת ולא צולם על ידך. תמונה דומה נמצאה בחיפוש גוגל עם הפניה לאתר nuritha.co.il. אמנם כריכות של ספרים מותרות בשימוש הוגן אך יש לציין את מקור התמונה. מתוך ויקיפדיה:רישוי תמונות/שימוש הוגן: "בעת העלאת היצירה לוויקיפדיה, חובה לציין את הפרטים הבאים: ייחוס מתאים: שם בעלי זכויות היוצרים, מקור התמונה (כגון קישור לאתר אינטרנט רלוונטי)"

בברכה, Uziel302 - שיחה 23:34, 24 באפריל 2014 (IDT)

אילן הרשקוביץ[עריכת קוד מקור]

כולי נפעם מהיכן אתה משיג את המידע שלך על ערכי החיילים! הגענו כבר לאלופי משנה תוך איגוף תתי אלופים... יש לך מקורות לכתוב על הנ"ל, מפקד להק אוויר למסוקים? תודה. בורה בורה - שיחה 20:41, 18 במאי 2014 (IDT)

ראשית, תודה רבה. שנית, כל אחד ומה שמעניין אותו. בגדול מעט מן הספרות ומן הגוגל והעיתונות. לא משהו מיוחד. פרל - שיחה 20:48, 18 במאי 2014 (IDT)

תבנית עבודה[עריכת קוד מקור]

חשבתי שסיכמנו לא להפריע זה לעבודתו של זה. אני לא מבין למה אתה לא מכבד ערכים שאני בעבודה עליהם. Ronshir - שיחה

עדכון כללים לכתיבה על חיילי צה"ל[עריכת קוד מקור]

היי פרל,

התעדכנת בכללים החדשים לכתיבה על חיילי צה"ל? גילגמש שיחה 06:37, 28 במאי 2014 (IDT)

כן. אם הבנתי נכון כל מח"ט נוכחי או לשעבר ראוי לערך. פרל - שיחה 06:46, 28 במאי 2014 (IDT)
נכון. מח"ט או מקביל - מפקד בסיס טיסה, אגד ארטילרי ושייטת בחיל הים. גילגמש שיחה 08:40, 28 במאי 2014 (IDT)

כוכב לחרוץ![עריכת קוד מקור]

Barnstar of Diligence Hires.png כוכב החריצות
כל הכבוד על הערכים היפים בנושאי החיילים, כה לחי! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:51, 28 במאי 2014 (IDT)
מחזק. עבודה מדהימה וחשובה מאד. Ubub92 - שיחה

ויקיפדיה:מזנון#ערך על מפקד חטיבת מילואים בשנות השמונים?[עריכת קוד מקור]

אולי תרצה להגיב. יואב ר. - שיחה 08:37, 29 במאי 2014 (IDT)

נתן ניר[עריכת קוד מקור]

תוכל בבקשה לבדוק האם אכן פיקד על עוצבת עידן? התאריכים לא כל כך מסתדרים לי, תודה. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 17:31, 1 ביוני 2014 (IDT)

לגבי אוגדה 162, פה מופיע מאי 1978 [1] ופה יוני 1976 [2], כלומר גם פה התאריכים לא כל כך ברורים לעומת הטבלאות בערכים השונים. תבדוק אם יש לך מקורות שיכולים לעשות סדר בערכים השונים והקשורים (כמו דן שומרון), תודה. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 17:37, 1 ביוני 2014 (IDT)
אברר.פרל - שיחה 10:28, 2 ביוני 2014 (IDT)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

שלום גל,
ראה עריכה זו של הבוט שלי. אשמח אם תשתדל להשתמש ב{{הערה}}. עדיף להשתמש בה על פני שימוש בתגיות ref משום שהיא לא יוצרת בעיות כיווניות (לטעמי גם לא נוח להחליף כל הזמן לאנגלית כשכותבים). בברכה, ‏אופקאלףשיחה‏ • 18:57, 5 ביוני 2014 (IDT)

יריב בן עזרא[עריכת קוד מקור]

שלום גל, כרבים וטובים ממני, ברצוני להודות לך, על יצירת הערכים החשובים. וכמו כן, להפנות את תשומת לבך לטעות שנפלה בידך, בערך על אל"מ יריב בן עזרא, הנ"ל התגייס ליחידת דובדבן, המשיך ביחידת שלדג, עבר לראשונה לחטיבת הנח"ל כסמג"ד 50, שימש רע"ן גדס"ר במל"י, מג"ד 50 , ומפקד דובדבן. מקורות: 1) "יואב לימור-פריחת הדובדבן" באתר "מעריב" תאריך: 13-4-2001 (על אל"מ יריב בן עזרא, ששימש אז קצין אג"ם של דובדבן, ועל סמח"ט הנח"ל היום, סא"ל יוגב יפרח ששימש אז מפל"ג בדובדבן), 2) אמיר בוחבוט- כותרת: "מי שחולם בלילה לרצוח יהודים ימצא את עצמו בבוקר בחקירה", 3) ביטאון "במחנה" גיליון 10, 5 במארס 2010 במדור מינויים.109.65.151.45 21:54, 17 ביוני 2014 (IDT)

תודה רבה. אתקן. פרל - שיחה 22:23, 17 ביוני 2014 (IDT)

אייל אסרף[עריכת קוד מקור]

תודה רבה על כתיבת הערך. יש לי קצת תוספות ותיקונים. האם סיימת לעבוד עליו? תודה, ‏עמיחישיחה 23:57, 17 ביוני 2014 (IDT)

מבצע ערבית[עריכת קוד מקור]

שלום, הגעתי במקרה לערך ויש לי הערה ניסוחית על ערך זה בפרט וכנראה על עוד כמה ערכים שיצרת וההערה הזו רלוונטית אליהם. הערך מדבר במילים כלליות על פגיעה במחבלים, אך בתבנית משמאל מופיע השם המפורש פת"ח. אם אכן כל הפעולה נועדה לפגוע בפת"ח הערך צריך להיות ממוקד בהרבה ולהתייחס ספציפית אליהם. ייתכן מאוד והמטרה הכללית של הפעולות בלבנון הייתה פגיעה במגוון ארגונים, ובפסקאות המקדימות ההתייחסות צריכה להיות כללית, אבל בהמשך צריך להתמקד. אני יודע שכלי תקשורת ישראליים (ודעת הקהל הישראלית בכלל) נוטים לא להבדיל בין מחבל למחבל, אבל כאן מנסים להיות קצר יותר מעיתון (וב"ה די מצליחים בזה). הערה קטנה ונקודתית יותר היא המשפט "בשנת 1981 התגבשה בצה"ל ההכרה כי הכרחי..." - מה שמפריע לי היא המילה "הכרה" כי היא קובעת שהתפיסה המתוארת בהמשך היא נכונה, בעוד שמדובר בתפיסה אסטרטגית שכמו כל אסטרטגיה אחר לא בהכרח מצליחה [אפשר לדון במקרה הספציפי כמובן]. אני ממליץ שבמקרה זה ובכל מקרה דומה להעדיף את המילה "תפיסה" שאין בה אפילו רמז לעמדה על צדקת התפיסה אלא רק עדות על עצם קיומה. בברכה, ‏DGtal‏ 11:20, 25 ביוני 2014 (IDT)

אבנר חרמוני[עריכת קוד מקור]

לא ברור מהערך על איזו חטיבת צנחנים פיקד. תוכל להוסיף את מספרה? בורה בורה - שיחה 11:52, 29 ביוני 2014 (IDT)

טרם הצלחתי לברר, כשאדע אוסיף. רק ברור שפיקד על חטיבה. פרל - שיחה 12:04, 29 ביוני 2014 (IDT)

רפי מילוא, ודן גולדפוס[עריכת קוד מקור]

גל שלום, עידכון בקשר לשני האלופי משנה הנ"ל, סא"ל רפאל דוד מלוא (רפי מילוא) קיבל שני צל"שים, אחד מאלוף פיקוד צפון אודי אדם על פעילותו בתפקידו כמג"ד 13 בין היתר בתקרית ברג'ר, וצל"ש מפקד חיל הים על פעילותו כמפקד פלגת הלוחמים במלחמת לבנון השנייה. דן גולדפוס כיהן כמפקד פלגת הלוחמים אחרי רפי מילוא, בשנים 2007-2009, ולאחר מכן שימש מג"ד 931, בהמשך שימש סגן מפקד שייטת 13, וכיום מח"ט חירם. מקור - מוסף שבת "ידיעות אחרונות" 18 בינואר 2008 עמוד 6 על מפקד פלגת הלוחמים סא"ל דן גולדפוס. בכבוד.79.182.183.184 22:27, 2 ביולי 2014 (IDT)

שלח לי בבקשה צילום של הכתבה ודרוש מקור לצל"ש של רפי מילוא (להלן מייל marloweperel-at-gmail.com). תודה. פרל - שיחה 22:39, 2 ביולי 2014 (IDT)
היי פרל, מחקתי (אני מבין שזה גם על דעתך - קראתי את הכתוב בדף השיחה). אלדדשיחה 23:11, 2 ביולי 2014 (IDT)
אני פשוט גמרתי להתווכח. הרי נימוק הצנזורה עולה ויורד לנוחותם של חברי הויקי. אז אני עושה לא טוב? לוקח לי 10 דקות להכין ערך. תמיד אפשר למחוק. הערת אגב, פרט לתפקידו כמפקד השייטת. מילוא היה מח"ט פעמיים ולפחות פעם אחת צול"ש באופן גלוי מה שמאפשר העלאת ערך מבלי לציין כי שימש כמש"ט 13. ככה כחומר למחשבה.פרל - שיחה 23:13, 2 ביולי 2014 (IDT)
אני מניח שאתה יכול לכתוב כל מה שידוע, בלי לציין פרטים שעדיין לא פורסמו (אני מחקתי לאחר שראיתי שהסכמת למחיקה, אבל הנחתי שהסכמת כי יש דברים בגו). אלדדשיחה 23:15, 2 ביולי 2014 (IDT)
אתה מוזמן לשחזר. פרל - שיחה 23:16, 2 ביולי 2014 (IDT)
אין לך עותק מהערך? לא תוכל להעלות אותו בעצמך, בלי הפרטים שנראים לך מיותרים? אלדדשיחה 23:19, 2 ביולי 2014 (IDT)
שחזרתי אותו, לבקשתך. תודה על הטיפול. אלדדשיחה 23:22, 2 ביולי 2014 (IDT)
תמהני על המחיקה. קראתי את הערך וראיתי לפחות 10 סימוכין. יש שני צלש"י אלוף. אבקש הסבר מפורט למה נמחק. בורה בורה - שיחה 23:17, 2 ביולי 2014 (IDT)

גל שלום, בקשר לרפי מילוא, תיכף מסיים תפקיד, בקשר לדן גולדפוס, סגור לי שכתבתי נכון, אבל אין בידי את המוסף, ראיתי אותו באונוברסיטה העברית בגבעת רם (לתועלתך, יש שם 2 עמדות מחשבים שמעודכן בהם "ידיעות אחרונות" מהקמת העיתון, באדיבות "ידיעות") דרך אגב, ב"ישראל היום" 24 ביוני 2014 עמוד 2, נכתב על סא"ל יריב בן עזרא שבשלהי כהונתו כמפקד דובדבן במאי פיקד על תפיסת רוצחי ברוך מזרחי ז"ל.(אין בידי את העיתון).79.182.183.184 00:02, 3 ביולי 2014 (IDT)

גדעון המאירי[עריכת קוד מקור]

יתכן וחל בלבול בין גדעון המאירי ויהודה פלד. לעיונך. ראה גם בדף השיחה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:04, 11 ביולי 2014 (IDT)

סא"ל איציק כהן[עריכת קוד מקור]

שלום פרל, כמה עידכונים. אל"מ איציק כהן התגייס לגדוד רותם, מקור - גיוסי היום: לוחמים חדשים לחטיבת "גבעתי" ולמערכי האיסוף הקרבי - "אתר צה"ל" 18-11-2013. שימש בהמשך מפקד פלחה"ן גבעתי, מקור - כתבה: 35 מחרטות בלילה אחד של מאמץ מתמשך - "הארץ" 13-1-2003. בהמשך שימש סמג"ד גדס"ר גבעתי, קצין אג"ם חטיבת גבעתי, ומג"ד 'צבר'. מקור - "במחנה" גליון 21, 5-6-2009. אל"מ כהן שימש רע"ן לחימה אורבאני (לש"ב) בשנים 11-12 לאחר היותו מג"ד צבר, וקודם מינויו למג"ד בא"ח.

ביוגרפיה על סמאו"ג אדום אל"מ אביב רשף, כתבה - מח"ט בנימין: מתכוננים להיפוך הקערה (עיתון 'ארץ בנימין' גליון 357 אפריל-מאי 2010). ועוד הערה קטנה, בין מפקדי ביהס"פ לגרילה מנית את שוקי ריבק בטעות, הנ"ל כיהן כמפקד ביהס"פ של יחידת אגוז, וזה מצוין גם במקור עליו נסמכת, שהוא כיהן ת"פ של מרדכי כהנא ששימש מפקד אגוז ונחשב למקורבו, ובנוסף ביהס"פ לגרילה הוקם לאחר מלחמת לבנון השנייה, ומפקדו הראשון היה שמעון פרץ ועד שסיים את תפקידו (הבאת כתבה "יוצאים מהסבך" ביטאון ביבשה, ששם מצוין ששמעון פרץ שימש המפקד הראשון, ובספטמבר 2008 עדיין שימש המפקד), ושוקי ריבק כבר נכנס ב-2008 לתפקיד מג"ד 51 (לאחר ששימש סמג"ד 51 כמחליפו של רועי קליין ז"ל).79.179.124.31 02:53, 28 ביולי 2014 (IDT)

אטפל בהמשך היום. תודה שהבאת זאת לתשומת לבי. פרל - שיחה 07:54, 28 ביולי 2014 (IDT)

אל"מ יהודה הכהן[עריכת קוד מקור]

שלום גל, מספר נקודות מענינות בקו"ח של יהודה הכהן, הנ"ל כפי שהזכרת כיהן כמפקד 'עורב' גבעתי, מקור - 'שני חיילים נהרגו בהיתקלות ברצועה' "ידיעות אחרונות" 16-6-02 בסוף הכתבה, (אם זה לא עולה,תקליד: 'מפקד עורב גבעתי סרן יהודה הכהן'). כששימש סגן מפקד גדס"ר גבעתי נבחר לשאת 'משואה' ביום העצמאות ה-58, מקור - '14 הישראלים שהדליקו אמש את המשואות תרמו בדרכם לפיתוחו של הנגב והגליל, אלה סיפוריהם' "מעריב" 2-5-2006 בסוף הכתבה. ומכתב מרגש של מפקד פלחו"ד רותם רס"ן יהודה הכהן על פקודו ידידיה גפן ז"ל, מקור - 'מכתב מיהודה כהן - ידידיה גפן'.

נ.ב. נהנתי מהטורים בעלי הטעם שנכתבו בשפה קולחת, שפירסמת ב'ישראל היום' ונדמה לי גם ב'ואלה', עלה והצלח.79.178.54.111 04:06, 4 באוגוסט 2014 (IDT)

?[עריכת קוד מקור]

למה בדיוק ביטלתי את העריכה הזו שלי? כשאתה משחזר עריכה של משתמש ותיק רצוי לנמק. יואב נכטיילרשיחה 15:56, 9 באוגוסט 2014 (IDT)

גם אני משתמש ותיק אבל למיטב ידיעתי גם ותיקים צריכים לבדוק את נכונות התאריך. עשית שגיאה וכתבה אוגוסט ולא ספטמבר. פרל - שיחה 15:59, 9 באוגוסט 2014 (IDT)
שגיאה אפשר לתקן במקום לשחזר באופן טוטלי עבודה שלקחה לי כמה דקות, שחזרתי את השחזור ותיקנתי. יואב נכטיילרשיחה 16:06, 9 באוגוסט 2014 (IDT)

סא"ל ישראל שומר, סטולוביץ', בר כליפא[עריכת קוד מקור]

גל שלום, סא"ל ישראל שומר שימש בעברו רע"ן גדס"ר במל"י, מקור - 'מסימני החג: הוענקו דרגות לקציני ונגדי הזרוע' - אתר זרוע יבשה 25-9-2008 (על שומר וגיא ברגר). שומר ימונה למח"ט בנימין, מקור - 'מפקדים חדשים לחטיבות המרחביות ביהודה ושומרון' - מבזקים ערוץ 7, 26-11-13. סא"ל אבינועם סטולוביץ' בן 39 החל דרכו כחייל ומפקד בסיירת גולני, מקור - 'צמודי קרקע-מגזין המושבות' גליון 397, 6-12-13. שימש סמג"ד אגוז ומפקד מגמה בבא"ח, לפי הכתבה שהבאת "המגדי"ם מדברים". בראשית דרכו כמג"ד 13, הגדוד בפיקודו סיכל פיגוע משולב עם סוסי תופת, מקור - 'חמאס חוקר את הפיגוע: נוגד לאינטרס הפלסטיני' ידיעות אחרונות 8-6-2009. סא"ל דדו בר כליפא שימש בין היתר נספח במרינס בשנים 12-14, מקור - 'סא"ל דדו בר כליפא - תנועת המושבים' עיתון 'קו למושב' מס' 743 עמוד 24. 109.64.33.110 00:45, 10 באוגוסט 2014 (IDT)

אל"מ אבי רוטשטיין[עריכת קוד מקור]

שלום, בערך על ביסלמ"ח, נכתב שרוטשטיין כיהן גם כמח"ט ביסלמ"ח.109.64.182.50 21:24, 23 באוגוסט 2014 (IDT)

אל"מ רון וייזל[עריכת קוד מקור]

גל שלום, 1) כתבה על מינויו של רון וייזל למפקד יחידת דובדבן, ועל מינויו של גיא הלוי לסגנו. "הכומתות החומות כובשות את פיקוד מרכז" ידיעות אחרונות 17-7-2003. 2) ביוגרפיה על אל"מ יורם לרדו מפקד הנפה הסדירה בפיקוד העורף. תכתוב "כל נס ציונה, גליון 867 עמוד 28" והכתבה עם הביוגרפיה תעלה.79.179.197.230 21:42, 1 בספטמבר 2014 (IDT)

כתבה על אל"מ יורם לרדו, בטקס שנערך במיפקדה בנס ציונה: "נכנס לתפקידו מפקד חדש למחוז מרכז בפיקוד העורף אל"מ יורם לרדו", עיתון "כל נס ציונה" גליון 867 עמוד 28, 21-8-2009. 109.64.184.24 21:20, 2 בספטמבר 2014 (IDT)

אל"מ יורם לרדו[עריכת קוד מקור]

כתבה על אל"מ יורם לרדו, בטקס שנערך במפקדה בנס ציונה: 'נכנס לתפקידו מפקד חדש למחוז מרכז בפיקוד העורף אל"מ יורם לרדו', עיתון "כל נס ציונה" גליון 867 עמוד 28, 21-8-2009 79.182.188.77 22:22, 6 בספטמבר 2014 (IDT)

יטופל מחר. פרל - שיחה 00:05, 7 בספטמבר 2014 (IDT)

קבל תודתי על זה, ועל כל פועלך. 79.182.188.77 00:35, 7 בספטמבר 2014 (IDT)

קובץ:האלוף מתן וילנאי.jpg[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה או לשרתי ויקישיתוף תמונה המוגנת בזכויות יוצרים, דבר האסור על פי הכללים. אנו בוויקיפדיה מקפידים לעשות שימוש בתמונות חופשיות. הכוונה היא לתמונות שהאדם המחזיק בזכויות היוצרים שלהן, בדרך כלל הצלם, ויתר על חלק מזכויותיו ביצירה, או על כולן. אין לקחת סתם כך תמונות שאותרו באתרים ברחבי הרשת, תוך שימוש ב-Google למשל, ולהעלותן לוויקיפדיה. תמונות אלה תימחקנה.

על מנת לעטר ערך של אדם בתמונה, יש לאתר תמונה חופשית, למשל באחד האתרים המופיעים ברשימה "ויקיפדיה:מקורות לתמונות". ניתן גם לפנות אל אדם שסביר שהוא מחזיק ברשותו את התמונה המבוקשת כחוק, למשל נשוא התמונה עצמו, ולבקש ממנו אישור להצגתה ברישיון חופשי. במקרה זה יש לפעול על פי ההנחיות בדף "ויקיפדיה:OTRS". אפשר גם להעלות תמונות שצילמנו בעצמנו, ולתת להן רישיון חופשי.

אם טעות בידי וצילמת בעצמך את התמונה, או אם ברשותך אישור מתאים מיוצר התמונה, אפשר לפנות אלי כאן, או בדף שיחתי. אפשר גם להתייעץ בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים. תודה, חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:57, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

ערכים בעבודה[עריכת קוד מקור]

שלום Marloweperel,
הצבת בעבר תבנית {{בעבודה}} על הערכים ישראל שומר, אפרים מושקטו, יורם לרדו, נתנאל כהן (קצין), דוד כהן (קצין), גיל ברק, בלתי נשכחים 3, הארי בוש, וזמן מה לא ערכת אותם.
לנוחותך, ישנה רשימה שמתעדכנת באופן תדיר, שמרכזת את הערכים עליהם הצבת את התבנית ואותם לא ערכת כבר תקופה. ניתן למצוא רשימה זו כאן.
יש לשים לב: אם טעיתי, והתבנית הונחה על ידי אחר/ת, אשמח להודעה בדף שיחתי. ניתן לבטל את ההודעה בעתיד על ידי הוספת שם המשתמש בדף הזה.
בברכה, OfekBot - שיחה 09:32, 24 בספטמבר 2014 (IDT)

אל"מ שי אלבז[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, בשנת 2006 נערכה כתבה על גדס"ר הנח"ל, ובכללה על המג"ד שי אלבז, ועל מפקד הפלס"ר ברק רובין כיום המג"ד. מקור - 'ראיון עם חיילים בגדוד הסיור של הנח"ל' - 'מעריב' 28-4-2006, הכתבה נמצאת גם בערך 'חטיבת הנח"ל' ב'קישורים חיצוניים' קישור שני. ובנוסף התקיים ראיון עם שי אלבז כששימש מש"ט 13 על תפקידו כסגן מפקד פלגת הלוחמים במבצע 'חומת מגן' בו נפצע. מקור - 'עלילות הקומנדו הימי בסמטאות ג'נין' - 'ישראל היום' 30-3-2012. סא"ל ד' המוזכר בכתבה כלומד במב"ל ואמור לשמש סגן מש"ט 13 הוא דן גולדפוס ששימש כסמש"ט בשנים 2012-2013. כתבה נוספת, 'צל"ש שני לגדס"ר נח"ל בפיקודו של סא"ל שי אלבז (34) מפתח תקווה' 'ידיעות אחרונות' 8-5-2006. (לא זכור לי האם הכתבה הזו היא מתוך העיתון או מהמוסף המצורף '24'). 79.177.196.113 00:01, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

אני שמח על המידע. אני בירח דבש. כשאשוב אעדכן. תודה. פרל - שיחה 08:47, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

תודה, ברכות, ושיהיה לכם הרבה 'מזל-טוב'. 109.66.136.250 22:02, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

שגיאה בדף המשתמש שלך[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בגלל בעיה, דף המשתמש שלך הופיע בקטגורית תחזוקה. תיקנתי שם את הנדרש. אני מקווה שזה בסדר מבחינתך, יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:34, 19 בנובמבר 2014 (IST)

טובה[עריכת קוד מקור]

היי, תודה על הביוגרפיות המצויינות של חיילי צה"ל. תעשה טובה, כשאתה כותב ערך חדש, אנא קטלג אותו גם בדף הפירושונים של שם משפחתו, אם ישנו. לא תמיד אני מספיק ואף אחד אחר לא עושה את זה. זה מגדיל את הסיכוי שמישהו יגיע לקרוא את הערך שעמלת עליו. שבת שלום, ותודה מראש. ביקורת - שיחה 14:31, 20 בנובמבר 2014 (IST)

מזכיר לך (אבירם סלע). תודה מראש. ביקורת - שיחה 12:36, 4 בינואר 2015 (IST)
מזכיר לך (פינטו). ביקורת - שיחה 10:58, 5 באפריל 2016 (IDT)

פסקה לתפקיד הסמח"ט בערכים של החטיבות הסדירות[עריכת קוד מקור]

שלום, בשנים האחרונות הייתי שותף בעדכונם של שמות מפקדי הגדודים והבא"ח בחטיבות החי"ר הסדירות, וזמני פיקודם. מכיון שאני מעודכן בשמות הסגנים של מפקדי החטיבות הסדירות השונות במהלך ה-20 שנים האחרונות, שאלתי היא: האם תפקיד הסמח"ט ושמות נושאיו ראוי לפסקה בערכים על החטיבות, בדומה לפסקה על הבא"ח ומפקדיו? אשמח לשמוע את חוות דעתך. תודה רבה. (ברשותך, לדעתי מדובר בתפקיד חשוב על אף היותו רוחבי ומשני, מעבר לעובדה שהסמח"ט מחליף את המח"ט בעת שאינו יכול למלא את תפקידו, כגון סא"ל שוקי ריבק שהחליף את אל"מ רסאן עליאן כשנפצע עד לבואו של אל"מ דוד זיני, הסגן אחראי בן היתר על הפן הלוגיסטי ועוד, ובזה מנקה למח"ט את ה"שולחן" ומאפשר לו להתרכז יותר בפן המבצעי. יש את האמרה: מאחורי כל אדם גדול עומדת אשה גדולה, ובפרפרזה, מאחורי כל מח"ט מוצלח עומד סמח"ט מוצלח). 79.183.33.9 02:06, 28 בנובמבר 2014 (IST)

אני רק הערה: בהתחשב בכך שהדרגה המינימלית שמזכה בערך בוויקיפדיה היא אל"ם, אני מציע שלא לפתוח פסקה או טבלה לסמח"טים, שדרגתם היא בדרך כלל סא"ל. גילגמש שיחה 07:13, 28 בנובמבר 2014 (IST)
גילגמש זה נכון שמתחת לאל"ם אין זכאות לערך, אבל אל תשכח שיש טבלאות בערכים למג"דים, שזה דרגת סא"ל. אני לא יודע כמה נחוצה באמת טבלה לסמח"טים, אבל הדרגה כא היא לא האישיו Ubub92 - שיחה
בלי לזלזל בתפקיד הסמח"ט לטעמי טבלה שכזו תהא מיותרת. המג"דים הם ראש היחידה בפיקודם והדבר זהה בהקשר למפקדי הבא"ח ומפקדי הסיירות. מנגד הסגנים הם חשובים אבל אינם למעשה מפקדי היחידה ומכאן שחשיבותם מבחינת התיעוד האנציקלופדי נמוכה עד מבוטלת (אף כי בפועל הם חשובים מאוד). מה גם שזולת תפקיד סגן הרמטכ"ל שבהגדרה אמון על בניין הכוח, פקיד הסגן ביחידה (ותהא היחידה אשר תהא) אינו מוגדר בצה"ל במתכוון וזאת בכדי להותיר חופש פעולה מלא למפקד. נכון בדרך כלל סגן אמון על בטיחות ולוגיסטיקה אבל לא תמיד ולא רק ולא בכל תנאי. אז מדובר בתפקיד מעורפל ולא ממש מוגדר. לטעמי הדבר יסרבל את הערך, ויוסיף מידע חשוב פחות. אני נגד. תודה רבה. פרל - שיחה 10:33, 28 בנובמבר 2014 (IST)

שוב שלום, מחד אני מקבל את דבריו ההגיוניים של פרל בדבר חשיבותו הפחותה של תפקיד הסמח"ט לעומת תפקיד המג"ד, ולכן מקובל עלי שהתפקיד אינו דורש טבלה, אך מאידך, לא נראה לי הגיוני ש'בשרשרת התפקידים' החטיבתיים, תפקיד הסמח"ט יהיה נמוך ופחות לעומת תפקיד מפקד הפלוגה החטיבתית שלפחות מקבל איזכור בדמות פסקה בו מוסבר מהות התפקיד ושמות נושאי התפקיד, לפיכך דעתי האישית היא לתת לתפקיד לפחות פסקה בדומה לפסקה של מפקדי היח"טיות (ללא טבלה). אשמח לשמוע את חוות דעתכם. תודה רבה. 109.67.23.46 21:47, 29 בנובמבר 2014 (IST)

פרל שלום, אודה לך באם תקרא ותגיב על תגובתי הנ"ל. תודה. 79.182.125.69 20:36, 1 בדצמבר 2014 (IST)

שלום, אף שאני מכבד את דעתך המנומקת ומסכים שהתפקיד חשוב הוא תפקיד סגן, וככזה אין לו מקום. הרי ניתן תמיד לשאול מדוע אין פסקת סמאו"ג בערכי אוגדות, סמג"דים בחטיבות ואפילו רס"רים. הנורמה שהתקבעה, לדידי בצדק, היא פסקאות אודות המפקדים. למיטב ידיעתי מתחת לתקן מח"ט רק תא"ל הנושא בתפקיד סגן זכאי לפסקה\ ערך בוויקיפדיה ובדין. זו דעתי. שוב תודה על תרומותיך לערכי הגדודים. יישר כוח. תודה פרל - שיחה 20:54, 1 בדצמבר 2014 (IST)
פרל שלום, דעתי בעניין שונה, אך אני מכבד את דעתך. 79.180.17.212 01:49, 2 בדצמבר 2014 (IST)

ערכים על קצינים שטרם קודמו[עריכת קוד מקור]

העלית את הערכים יחזקאל נחמה, רועי שטרית ורומן גופמן. מדובר בסגני אלופים שפורסם כי יקודמו לדרגת אלוף משנה. התקבלו דיווחים בדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות על אי דיוק בדרגה הנוכחית של הנ"ל. כיוון שהערכים נמצאים תחת תבנית עבודה שהצבת לא שיניתי. אשמח אם תשנה את הערכים או לחילופין תעביר אותם באופן זמני למרחב המשתמש שלך עד שהדרגות והתפקידים יתקבלו בפועל. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 10:36, 1 בדצמבר 2014 (IST)

הכי טוב לא להקדים את המאוחר. נקבע שהרף הוא אל"מ, כדאי להקפיד על זה. גילגמש שיחה 20:38, 1 בדצמבר 2014 (IST)
הערכים בעבודה. אשמח לביקודת כשתסתיים העבודה. תודה. פרל - שיחה 20:56, 1 בדצמבר 2014 (IST)

ערכים בעבודה מתיישנת[עריכת קוד מקור]

בערכים הבאים מופיעה תבנית עבודה שהצבת אך הם לא נערכו זמן רב: יחזקאל נחמה, רועי שטרית, רומן גופמן, מבצע ברדס 20.

בפרט הדבר מעקב תיקון טעויות ואי דיוקים שדווחו בדפי השיחה. מרחב הערכים מיועד לעריכה משותפת וניתן להעביר למרחב האישי אם יש בעיה לפתוח ערך לעריכת הציבור. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:34, 29 בדצמבר 2014 (IST)

מחזק, במיוחד שנחמה, שטרית וגופמן הם עדיין סא"לים ובערך הם מוצגים כאל"מים. זאת טעות קריטית ומהותית כשזה מגיע לערך על קצין צה"ל. תבנית "בעבודה" לא נותנת לך חסינות לכתוב ערכים מוטעים ולהתנגד לתיקונים, ואז עוד לא לגעת בהם זמן רב. Ubub92 - שיחה
מעביר לארגז חול, שם תוכל לעבוד עליהם בלי להציג טעויות כאלו במרחב הראשי ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 10:02, 2 בינואר 2015 (IST)
העברתי עכשיו את ערכי הקצינים כיוון שאינם עומדים בקריטריונים, נחמה, שטרית, גופמן. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 20:45, 5 במרץ 2015 (IST)

צביקה טסלר[עריכת קוד מקור]

העריכות שלך שגויות לחלוטין. מדובר במישהו אחר ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 09:59, 2 בינואר 2015 (IST)

התוספות מדויקות ובכתבה בה מוזכרים שני הטסלרים, אזי אחד מהם הוא צבי. פרל - שיחה 10:13, 2 בינואר 2015 (IST)
הכתבה הראשונה שהוספת מדברת על טסלר אחר בוודאות. אני מכיר את הנפשות. תקרא אותה שוב ותבין. היה יותר מצבי טסלר אחד בחיל האוויר. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 10:15, 2 בינואר 2015 (IST)
וכל השאר? פרל - שיחה 10:16, 2 בינואר 2015 (IST)
מה שהיה רלבנטי השארתי. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 10:17, 2 בינואר 2015 (IST)

מאמרי דעה עצמיים[עריכת קוד מקור]

מאמרי דעות פרי עטך אינם מקורות ואין להוסיף אותם לערכים ככאלו ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 17:09, 7 בינואר 2015 (IST)

קובץ:Gabi-Picture.jpg[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה תמונה שרישיונה הוא, על-פי הגדרתך, "שימוש הוגן", למרות שעל פי כללי ויקיפדיה העברית, התמונה לא יכולה להיות מוצגת בסטטוס זה. ניתן לעשות בה שימוש במיזם רק אם היא תמונה חופשית. לפיכך, אם התמונה אכן מתאימה להגדרה "חופשית", יש לתקן את הרישיון שנלווה לתמונה ולהחליפו ברישיון חופשי.
אם אינך בעל זכויות היוצרים, יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן להמשיך את השיחה כאן, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:25, 16 באפריל 2015 (IDT)

אל"מ דורון מור יוסף[עריכת קוד מקור]

שלום, 1) אל"מ מור יוסף שירת כקמב"ץ פיקוד מרכז אחרי תפקידו כמג"ד 50 ולפני תפקידו כסמח"ט הנח"ל, לאחר תפקידו כמח"ז דרום שימש או עודנו משמש כקצין אג"ם של פיקוד העורף. 2) שמעתי שמועה לא מבוססת בדבר שיבוצו של אל"מ אבי בלוט למפקד חטיבת "חיצי האש", מאחר והינך משרת בחטיבה, האם תוכל לאשר או לשלול זאת? תודה על פועלך ביצירת הערכים. 109.67.106.93 01:05, 15 במאי 2015 (IDT)

לשאלתך בלוט אכן יחליף את אלוני בתפקיד. פרל - שיחה 08:52, 5 ביוני 2015 (IDT)
תודה על תשובתך, השערתי היא: שבלוט לאור הרזומה שלו, יחליף את אלוני גם בתפקידו הבא..., ידוע לך מתי יערך החילופין? 109.64.9.190 22:17, 18 ביוני 2015 (IDT)
לטעמי אתה טועה בהשערתך. ימים יגידו. לא יודע מתי מתחלפים. פרל - שיחה 08:20, 19 ביוני 2015 (IDT)
להשערתי יש על מה להסתמך לפחות כלפי עידן הרמטכ"ל גנץ, שאל"מ בלוט נחשב למקורבו, ושימש כרל"ש שלו בתקופת היותו מפקד זרוע יבשה (אמיר בוחבוט כתב בעבר במדורו "קצין איסוף" שבלוט רצה לצאת ללימודים בסיום תפקידו כמפקד מגלן, וגנץ החליט חרף זאת וחרף הפז"ם הקצר שלו בתור סא"ל , לקדמו למח"ט) בלוט הוא מסגני אלופים הבודדים שהיו בדרגה זו פרק זמן קצר בן 4 שנים (נוספים: שי קלפר, אמיר ברעם, מוטי ברוך, ונראה לי שזהו) וקודם עד מהרה ע"י גנץ למח"ט. בעידן הרמטכ"ל אייזנקוט אתה צודק, ימים יגידו, ובפרט שמצפה לבלוט "קרב" לא קל על תפקיד מח"ט הצנחנים, מול יקי דולף, גיא ברגר, ואולי גם יניב אללוף. נ.ב. פיקוד על מגלן נחשב פרמטר חשוב ואולי יותר מכך, בדרך לפיקוד על חטיבת הצנחנים, ויעידו ע"כ כל מפקדי יחידת מגלן, מדרור וינברג ז"ל ואילך, שנבחרו לתפקיד, למעט מוטי ברוך לנח"ל, ודני קס-לוין. 79.182.141.172 22:10, 20 ביוני 2015 (IDT)

היסטוריה צבאית[עריכת קוד מקור]

שלום רב.

האם ידוע לך מה היו מס' הגדודים של חטיבה 4 במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום כיפור? כמו כן האם ידוע לך על איזה גדוד פיקד נחשון ישראלי במלחמת לבנון, ומי היו המגדי"ם האחרים בחטיבה 55 באותה מלחמה? על הטוב - שיחה 18:06, 30 ביוני 2015 (IDT)

הערות המשך למאמר "שוטף פלוס 30"[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, נהנתי ממאמרך הנ"ל, מאמר מרשים, מנומק ועשוי היטב, תקוותי שמאמר זה יהיה למראה עיניהם, של מקבלי ההחלטות בצה"ל. ברשותך, הוסיף מספר נקודות לחדד את הנכתב על ידך במאמר.

1) תיארת היאך התפתח בצה"ל שני צבאות, צבא הבט"ש והצבא המתמרן, ברור לכל, שאם צה"ל בסבבי המינויים, היה משלב תפקידים משני סוגי הצבאות, ברזומה של קצין שעתידו הצבאי נראה מבטיח, יחד עם לימודים מתאימים, שילוב כזה היה יוצר קצין שמגיע מוכן ובשל יותר, לתפקיד ולאתגרים הטמונים בו. אך לא רק שצה"ל לא פועל בכיוון, להיפך, בצה"ל מתחיל תהליך מתמשך של נסיגה וכירסום מהסטטוס קוו שהיה קיים עד היום, כפי הידוע לכל דרגה, למשל מסגן אלוף ומעלה, יש פז"ם (פרק זמן מוגדר) של 5-6 שנים, במהלכם הקצין מבצע תפקיד מרכזי, כמג"ד, ולאחריו תפקיד או שניים רוחביים נוספים, ולימודים בין לבין, וכך גם בדרגת אלוף משנה וכן הלאה, אך כל הנ"ל הוא רק לקצין מהשורה ש"נאלץ" לעשות את את כל שנות הפז"ם ואת כל התפקידים בשביל להתמקצע ולקוות להתקדם, אבל בצבא כמו בכל מקום, קיימות 'אליטות' שבהם הדרישות האלה לא מתקיימות, כך למשל סיירת מטכ"ל שבעבר הרחוק, מפקדיה ערכו הסבה מקצועית, ועברו מעולם הלוחמה הזעירה ופעולות המודיעין החשאיות (שעל חשיבותן אין להכביר, אך אין בהן סגוליות יתר בהבנת מקצוע הבט"ש והלחימה המתמרנת) לצבא הגדול, ביצעו 'כרטיס מלא' של תפקידים רוחביים, בכל הדרגות, עד שהגיעו לפירמידה, עם ניסיון לא מבוטל, כדוגמת אהוד ברק, עמירם לוין, עוזי דיין ושי אביטל, או משה יעלון ונחמיה תמרי, ששילבו בין סיירת מטכ"ל לצבא הגדול מלכתחילה, לאחר תקופה בה לא שולבו מפקדי סיירת מטכ"ל בצמרת הצבא, מכיון שלא עשו הסבה מספיקה, ולא ביצעו קשת תפקידים מגוון שיאפשר להם להתקדם, חל בשנים האחרונות שינוי, וקצין כדוגמת ניצן אלון שצמח לאורך שירותו, בפעילויות קומנדו ואיסוף מודיעין נקודתיות שמתבצעות לרוב בכוח מצומצם של חיילים, וכן עשה תפקידי בט"ש בפיקוד מרכז, צמח והיה למפקד פיקוד שמימיו לא פיקד על מסגרת מתמרנת, ולא מכיר את מירב זירות הבט"ש, כך גם ליאור כרמלי שמימיו לא שימש מפקד גדוד\יחידה\חטיבה סדירה ועם רזומה דל נבחר למפקד אוגדת איו"ש, כך גם אורי גורדין שבשביל להתמנות למפקד חטיבת הנח"ל (תוך דחיקת קצינים שבעבודה סזיפית טיפסו במעלה התפקידים בחטיבה בצפייה להתמנות למפקדיה) הספיק לו שירות בסיירת מטכ"ל ופיקוד על חטיבת מילואים, ואחרי שנה בנח"ל הזדרזו להעלותו בדרגה, ועל כולנה, עכשיו במינוי מפקד סיירת מטכ"ל אל"מ ש' למפקד חטיבת גולני, שכל שירותו מסתכם בהתקדמות בסיירת מטכ"ל, תחנה בדרך ביחידת אגוז, חזרה לפיקוד על סיירת מטכ"ל, וישר לחטיבת גולני, בלי תפקידים רוחביים כדוגמת חטיבת מילואים\מרחבית. מקרה זה מזכיר לי נשכחות, על קצין שעשה מסלול דומה ארז צוקרמן שהתקדם בשייטת 13, תחנה בדרך ביחידת אגוז, חזרה לפיקוד בשייטת 13, ובלי תפקידים רוחביים והכשרה מתאימה, התיישב על כסא מח"ט גולני, ואח"כ כמאו"ג חוסר ההכשרה, התפוצצה לו ולנו בפנים.

2) במינויו של אל"מ ש' למח"ט גולני, הושלמה למעשה "המהפכה האדומה", בה קצינים חובשי כומתה אדומה, הועדפו ומונו לכל תפקידי המח"ט בחטיבות הסדירות, תוך דחיקתם של קצינים מוכשרים לא פחות, שאיתרע מזלם ולא חבשו כומתה אדומה בשירותם, הרי לא יתכן שכל החוכמה והמקצועיות מצויים רק במוחם של חובשי 'אדום' כנמרוד אלוני, ירון פינקלמן, גיא חזות, עמוס הכהן (מרבית שירותו), יניב אללוף, וכעת ש', ובתור פרסי ניחומים לקחו 2 גולנצ'יקים, דוד זיני שמונה למפקד 'אגד' יחידות מיוחדות (מוזר שמחד, תוכנן לפרק את הגדס"רים מכיון שנטען שהפלוגות איבדו את המאפיינים היחודיים שלהן, והגדוד הפך לעוד גדוד בחטיבה, ומאידך, דקה אחרי שהוחלט להקפיא את ההחלטה הנ"ל, התקבלה החלטה לקחת יחידות מיוחדות, שאין בייעוד שלהן קשר ואפילו מקרי ביניהן, ולצרפן לחטיבה, בתקווה שישמרו על יחודן, ולא יהפכו לעוד גדודים רגילים בחטיבה רגילה) ועמית פישר שמונה למפקד ביסלמ"ח, אם זה לא הזוי מה כן?

מכיון שחשובה לי דעתך, אשמח אם תגיב להערות הנ"ל. תודה. 79.180.141.104 01:36, 12 ביולי 2015 (IDT)

שלום רב, אנא הגב בבקשה בשנית (העתק הדבק) בבלוג ואגיב לך על הערותיך בשמחה. פרל - שיחה 07:46, 12 ביולי 2015 (IDT)
תודה לך, אני מבין בהחלט את רצונך בהפרדה בין דף השיחה לנכתב בבלוג, צר לי שעירבבתי בניהם, מכיון שאני לא יודע איך עושים העתק הדבק, אשמח אם באופן חד-פעמי תוכל לענות לי בבמה המכובדת הזאת על הנאמר למעלה, ולהבא אני יגיב בבלוג על הנאמר בו. תודה. 109.64.185.41 00:20, 13 ביולי 2015 (IDT)
מאחר ואתה מבין את ההגיון שמאחורי תשובתי תבין מדוע איני מוכן להפוך את ויקיפדיה למקום שבו דעתי בנושאים אלו מובעת. בויקיפדיה אני עוסק רק במדיע. כפי שהוא, ללא פרשנות. זה לא ממקום קטנוני. תעשה העתק הדבק לבלוג ואני מבטיח תשובה מנומקת.פרל - שיחה 00:32, 13 ביולי 2015 (IDT)
פרל שלום, רק לאחר שכתבתי את דבריי בדף השיחה במקום בבלוג, לאור תגובתך הבנתי באיחור את הטעות, ואת הרציונל שבדבריך. מכיון שמדובר בפוסט קצת ארוך, וכמו שציינתי אינני יודע איך עושים העתק-הדבק (סלח לי על הבורות המסויימת שלי במחשבים), קיוויתי שתחרוג חד-פעמית ממדיניותך ותענה לי, מאחר ואני מבין שתגובתך אינה ממקום דווקאי וקטנוני אלא מהגיון שאני בהחלט יכול להתחבר אליו, אבין אם לא תרצה להגיב במסגרת זו, אל אף שאני עדיין מקווה שתוכל לחרוג לאור הנאמר להלן, או שאם תוכל, תגיב לי בבלוג באיזה שהוא צורה או דרך. רב תודות. אודי. 79.180.17.30 23:49, 13 ביולי 2015 (IDT)
שלום אודי, אני ממש מבין אותך. וממש מתנצל. הבט, בכל פוסט בלוג למטה יש אפשרות תגובה. אשמח אם תעשה מאמץ. בנוסף לכל האמור לעיל משום שהשיח עם קוראים מפתח את הבלוג. על כל פנים מאחר ולא כך הוא הדבר (וחבל) הרי לך תשובתי משום שללא שאלותיך המצוינות הן יהיו ללא הקשר בבלוג (לא אתן כאן תשובות נוספות בהקשר לבלוג וגם כעת זה בקיצור נמרץ). הסגותיך לגבי מסלול השירות של יוצאי הכוחות המיוחדים ובהם אל"מ ש' מוצדקות. גם אני תהיתי בהקשר לכך וראיתי את הבעיתיות שבדבר. מנגד ללא קידום יפרשו מצה"ל קצינים מצוינים. על כן לוקחים סיכון מחושב. בסוגיה השנייה אנחנו פשוט לא מסכימים. זו תשובה ארוכה ולמען הקיצור העניין הוא כזה: יש באלגן בחלק מהיחידות והרעיון הוא שלא בשל כישוריהם כמפקדים לוחמים (והם טובים מאוד) אלא בתחום הסדר, המיסוד והארגון נבחרו האדומים שמצטיינים בזה יותר מהאחרים. תודה. פרל - שיחה 07:58, 14 ביולי 2015 (IDT)
שלום פרל, תודה רבה לך, קבל הערכתי על החריגה החד-פעמית הזו, להבא אתיישר לפי הקו המקובל של תגובה בגוף הבלוג עצמו, הפוסטים שלך בהחלט שווים קריאה, עיון והעמקה, וגם תגובה. ורק בכדי לסגור את הסוגיא בה אחזנו, אגיב לתשובותיך. 1) שנינו מסכימים שיש יותר מטעם לפגם במסלול השירות של יוצאי סיירת מטכ"ל בדווקא, על כן רצוי היה לבנות את מסלול הפיקוד שלהם בצורה משולבת, במינויים לתפקידים ביחידה בה צמחו, לצד תפקידים ב"גדודים הפשוטים", כדוגמת שילוב יוצאי יחידת שלדג מוני כץ מיקי אדלשטיין ורוני נומה או יוצא שייטת 13 רפי מילוא ואחרים. 2) אנו חלוקים בהחלט בעניין, אי אפשר לבנות קצין מטוראי ועד מג"ד, להכשיר אותו בכל ההכשרות, לסמוך עליו, וכשהוא מגיע לקצה הפירמידה החטיבתית, להגיד לו עד כאן, מפה אני סומך על אחרים, שהם במקרה או לא, כולם מהחטיבה בה צמח הממנה בני גנץ, תשובתך מזכירה קצת את כתבתו של עמוס הראל ב"הארץ" שכתב אחרי התפוצצות "פרשיית גבעתי" כשלא היה ברור עדיין עומקה ומידת השפעתה על עתידו של וינטר, שעכשיו הובנו מניעיו של הרמטכ"ל במינויו של פינקלמן שיעשה "סדר צנחני" בגבעתי, כשבכלל בני גנץ בשעת המינויים לא חלם על הפרשה שעדיין לא נולדה (נחשפה), ולאחר מעשה, הפרשה הצטמקה והתמוססה לה, וכל העניין נגמר בהדחת מג"ד ונזיפה למח"ט (שזה הרבה, אך פחות ממה שחשבו), על זה לא ממנים מח"ט מבחוץ, יש פה הרגשה של ירי חץ על קיר ריק, ולאחר מכן סימון המטרה מסביב, כלומר למנות מבחוץ, ואח"כ לחפש סיבה למה. סליחה על ההיסחפות במסגרת זו, וכפי שכתבתי, להבא, בגוף הבלוג. תודה, אודי.

בעניין מינויו של אל"מ אלרן מוראש, בבטאון "במחנה" גליון 8, 19-2-2010, במדור המינויים, נכתב ששימש, מ"פ מבצעית בגדוד 202, לאחר מכן סמג"ד 202, מפקד מגמה בבא"ח צנחנים ומג"ד שמשון, לי ידוע שבין תפקידו כמג"ד שמשון 2010-2012, לתפקידו כקצין אג"ם עוצבת האש 2013-2015, כיהן במשך שנה כרע"ן לחימה אורבנית במל"י. 79.180.202.130 00:02, 15 ביולי 2015 (IDT)

מבצע קינוח[עריכת קוד מקור]

שלום,

תרצה אולי לשפר את הערך הזה כדי להביאו לסטטוס של מומלץ? גילגמש שיחה 07:58, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

מה חסר בו. או לחלופין מה צריך לתקן כדי שיעמוד בסטנדרט? פרל - שיחה 07:59, 12 באוגוסט 2015 (IDT)
יש בו שני פרקים קצרים שצריך להרחיב ופרק אחד חסר.
הפרק החסר הוא "שדה הקרב" - יש לתאר את האזור שבו נערך הקרב ואת השפעת פני השטח על הלחימה (לחימה בהרים, אפשרויות למציאת מחסה מאחורי אבנים, הקושי להביא ציוד כבד וכו' - בקיצור כל מה שתנאי השטח מכתיבים לניהול הקרב.
שני הפרקים הקצרים הם "כוחות ופיקוד" - יש להרחיב על הכוחות של שני הצדדים. באיזה נשק היו חמושים החיילים, צורת האימון של החיילים לקראת המבצע ועוד, לציין מדוע נבחרה חטיבת גולני לכבוש את המוצב, להרחיב על זהות המפקד של המבצע הישראלי; לציין דברים בסיסיים גם לגבי הצנחנים. כמובן לציין כוחות סיוע: ארטילריה, חיל האוויר. מצוין למשל השימוש במסוקים; בכמה מסוקים מדובר? האם הייתה הפצצה מקדימה של המוצב הסורי על ידי חיל האוויר? איזה אמצעים ננקטו על ידי חיל האוויר וחילות אחרים וכו'. כנ"ל לגבי הסורים ואפרויות שעמדו לפניהם: הפצצה מהאוויר, פינוי מוסק, סיוע ארטילרי ועוד.
בנוסף לכל זה: הערך כתוב קצת מנקודת מבט ישראלית. יש להרחיב על תגובת הסורים או על העדר התגובה עם הסבר אפשרי להעדר התגובה, למשל: הפיקוד הסורי הופתע, הפיקוד לא ידע מה לעשות, לפיקוד לא היו כוחות זמינים, הפיקוד נאלץ להקצות כוחות לגזרות אחרות וכו' - צריך לבדוק מה בדיוק הלך ולציין מדוע הסורים לא הצליחו לשמור על המוצב. גילגמש שיחה 08:15, 12 באוגוסט 2015 (IDT)

גדליה בן דור[עריכת קוד מקור]

שלום ותודה על כל ערכיך. הערך גדליה בן דור מחזיק תבנית "בעבודה" זמן רב. נראה שהערך במצב סביר, אולי כל מה שיש לעשות זה רק להסיר את התבנית? ביקורת - שיחה 18:28, 18 באוגוסט 2015 (IDT)

צודק ותודה שהסבת את תשומת ליבי. פרל - שיחה 18:34, 18 באוגוסט 2015 (IDT)

אל"מ חנן איסרוביץ'[עריכת קוד מקור]

שלום פרל, למיטב זכרוני, קראתי בעבר כתבה בבטאון "במחנה", על גדוד 50 שהיה באותה עת בפעילות מבצעית באחת הגזרות באיו"ש, ונכתב שם על המג"ד סא"ל חנן (איסרוביץ'), שהחל שירותו ביחידת דובדבן, ולאחר מספר תפקידים ביחידה, עבר לחטיבת הנח"ל. (לצערי אני לא זוכר את מספר הגליון, אבל מן הסתם, זה היה בזמן שירותו של סא"ל חנן כמג"ד 50 בשנים 05-06, דומני שהעניין שווה בדיקה נוספת).

אשמח לקבל מידע נוסף אודות פרטי הגיליון ובכלל זה הכתבה עצמה. בהיעדרה אתקשה לתקן. פרל - שיחה 08:35, 20 באוגוסט 2015 (IDT)

ברשותך, עניינים נוספים הטעונים בירור, שאולי יש באמתחתך תשובה עליהם. 1)לא ברור לי למה תא"ל אבי פלד שהיה במרכז הליבה המבצעית, ובתפקידי מג"ד\מח"ט הכי בכירים שיש, עד לסיום תפקידו כמח"ט גולני בשנת 2010, "נפלט" והוצא מהמערכת הקרבית בסבבי המינויים האחרונים, ושובץ בתור נספח בהודו ולאחר מכן בתפקיד זניח באג"ת? (אני חושב שיש מספיק אנשי מטה מובהקים שיכולים לאייש תפקידים אלו, ולא נראה לי שהפציעה שלו במבצע עופרת יצוקה קשורה לעניין, שהרי הוא המשיך לפקד על החטיבה במשך שנה וחצי נוספים, ובנוסף אורן כהן שנפצע קשה יותר, חזר מאז לתפקידי ליבה קרביים).

אני מודה שאיני יודע. יתכן והרמטכ"ל הקודם (בשונה מאשכנזי) חשב שיש לו אחריות לעניין גלעד שליט והסיט אותו מציר הקידום לתפקידים מרכזיים. יתכן גם מאוד שלא זו הסיבה. אני מודה שאין לי מושג. באמת עניין מוזר. פרל - שיחה 08:35, 20 באוגוסט 2015 (IDT)

2) האם ידוע לך באיזה גדוד בגולני דרור רופא שימש כמג"ד, בגדוד 13 אין מצב, מכיון שאני ערכתי את "טבלת המפקדים" על פי "טבלת מפקדים" שהופיעה ב"אתר הפייסבוק של גדוד 13" והוא לא הופיע בה, ובגדודים 12 ו-51 זה גם לא כ"כ מסתדר, לפי שמות המפקדים המעודכנים בטבלאות, והתאריכים שידוע שבהם פיקדו על הגדודים, זה מחד, ומאידך ידוע לי שהתמודד על הפיקוד של חטיבת גולני מול משה תמיר שזה אומר שככל הנראה כן שימש מג"ד בחטיבה?

לדעתי הוא לא שימש כמג"ד בחטיבה. על כל פנים הוא הודח בשעתו מפיקוד על סיירת גולני ועל כן כלל לא בטוח שקודם בחטיבה למג"ד ולא בצה"ל הגדול (חטיבת ביסלמ"ח). פרל - שיחה 08:35, 20 באוגוסט 2015 (IDT)

3) האם ידוע או שיש באפשרותך לברר מי החליף את גיא חזות כמפקד חטיבה 226? אשמח למענה על שאלותיי, תודה רבה על השקעתך הרבה ב'ערכים', אודי. 79.179.112.190 00:40, 20 באוגוסט 2015 (IDT)

גם אני רוצה לדעת ואשתדל לברר. תודה על הפרגון. פרל - שיחה 08:35, 20 באוגוסט 2015 (IDT)

אל"מ רועי שטרית ועוצבת עמוד האש[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, 1) ישנה כתבה של אביחי בקר ב"הארץ" (3-4-2001) "אל תקראו לנו נאצים ואל תביאו קפה לעמדה", על רועי שטרית בעת שכיהן כמפקד פלחו"ד 931 (שחם) ת"פ המג"ד יהודה פוקס (קצין), הכתבה קיימת גם ב'ערך' של יהודה פוקס (קצין) הערת שוליים 6. 2) במסגרת השאלות ששאלתי קודם לכן, נשמטה מזכרוני שאלה אחת נוספת, האם ידוע לך מה עלה בגורלה של עוצבת עמוד האש, הפעם האחרונה שפגשתי איזכור של העוצבה, היה בתחילת שנת 2014, לאחר מותו של אריאל שרון, בטאון במחנה הוציא גליון בו נכתבו רשימות לזכרו של שרון, מקצינים המפקדים על מסגרות ששרון בזמנו פיקד עליהן, ובמסגרת הכתבה כתב גם גיא גולדשטיין ששימש אז מאו"ג 143 (עוצבת עמוד האש), מאז נערכו כבר שני סבבים של מינויים, שכללו את כל העוצבות במילואים אך ללא עוצבת עמוד האש, מחד, קשה להאמין שאפשר לסגור מסגרת כ"כ גדולה בקול דממה דקה, ובפרט שבמקביל נסגרו חטיבות שריון, ועליהן נכתב באתר 'יד לשריון' ועוד. ומאידך, אף איזכור או מינוי בעוצבה מאז?

למיטב ידיעתי העוצבה נסגרה ומורשת הקרב וחלק מן היחידות הועברו לעוצבת אתגר. אבל בסופו של יום לא אמת ברור לי. פרל - שיחה 18:04, 22 באוגוסט 2015 (IDT)

תודה על תשובותיך לשאלותיי הקודמות, ברשותך הערה אחת, קשה להאמין שהסיבה לאי קידומו של אבי פלד היא חטיפתו של שליט, כיון שהוועדה שהייתה (למיטב זכרוני) בראשותו של גיורא איילנד לא פסלה את קידומם של פלד ואביב כוכבי כיון שלא נמצאה רשלנות מצידם, ועל אף מאמציהם שליט נחטף, והראיה היא גם קידומו של כוכבי מאז, מעבר לכך, פלד ביצע מאז שני תפקידים בהצלחה, כולל פיקוד על חטיבת גולני במבצע עופרת יצוקה, אז לבוא עכשיו ולשפוט אותו על אז?! נראה לי שההגדרה הכי הולמת בעניין היא כפי שהגדרת 'מוזר', ובאותה מידה 'מוזר' לוותר על הנסיון הפיקודי והמבצעי של אילן מלכא ולסיים את שירותו כרמ"ט מרכז, וכך גם עופר וינטר כרמ"ט מרכז, עופר לוי (קצין) רמ"ט דרום, אודי בן מוחה רמ"ט דרום, ואשר בן לולו רמ"ט צפון, לאחרונה תפקיד ראש המטה הפך לסוג של 'ארץ גזירה' שכל קצין שטעה או מעד במקצת או שנוצרה לו אוירה ציבורית שלילית (ע"ע עופר וינטר) נשלח לשם לסיים בשקט את שירותו (בשני עשורים האחרונים לא זכור לי רמ"ט שקודם למפקד אוגדה חוץ מרועי אלקבץ ומשה תמיר).

כלל לא בטוח. להזכירך רמ"ט מפורסם אחר (אריק שרון) קצינים נזרקים לארץ גזרה בדר"כ מאחת משתי סיבות:
 • תקופת פיקוד שהוגדרה כבעייתית (וינטר למשל).
 • תקופת פיקוד אפורה ולא מרשימה ביחידתם (בן לולו למשל).

מצד אחד רוצים לקדמם בגין לחימה או בגלל שלא נכשלו ומצד שני לא באופן שיביא אותם לבסוף למטכ"ל. אגב, לגורם האישי משקל רב. מותר לו לאלוף פיקוד או לרמטכ"ל לא לקדם קצי שאותו אינו מעריך. לו יחליט הרמטכ"ל שלא לקדם את פלד, ידעי או אדלשטיין (על רקע בעיות שהתגלו בימיהם כמח"טים). הדבר לגיטימי. פרל - שיחה 18:04, 22 באוגוסט 2015 (IDT) ובכלל לאחרונה במסגרת סבבי המינויים למח"טים ומאו"גים, נוצרה עדיפות ברורה, ל'עילויים' ו'מטאורים' שצמחו ביחידות המובחרות, על פני הקצינים ה'רגילים' שפילסו דרכם במסגרות החי"ר הרגילות, לגמרי לא מובנת ההחלטה למנות את ליאור כרמלי למאו"ג איו"ש ולא את אילן מלכא אודי בן מוחה ואחרים. ולגמרי לא מובנת ההחלטה למנות את מרדכי כהנא למפקד ביסלמ"ח ולהצניח אותו בהמשך כקצין איסוף קרבי לאחר הרזומה העשיר שלו (כל מפקדי 'אגוז' מונו למח"טים סדירים ולמאו"גים חוץ מחגי פלג שעזב לימ"מ) כהנא ניהל את חטיבת ביסלמ"ח בצוק איתן בצורה נקייה ומרשימה מאד (ללא הרוגים) והגיע במסגרת המבצע להישגים גדולים (תימרון בעומק השטח, חשיפת מנהרות עם אופנועים, והריגת מחבלים רבים) יותר ממה שציפו מחטיבה שהיא לא אורגנית ביסודה (5 חיילי ביסלמ"ח שנהרגו במבצע, לא היו באותה עת תחת פיקודו, אלא ת"פ החטיבה הצפונית, ומוקמו על פי דרישתה, בפילבוקס באיזור נחל עוז, לצורך הגנה מפני חדירות מחבלי חמאס). מקווה שלא התשתי אותך, שוב תודה לך על תשובותיך, אודי 79.179.50.124 21:48, 20 באוגוסט 2015 (IDT)

איני מסכים. בסך הכל המינויים טובים וראויים. כרמלי הצטיין בכל שירותו וזגזג יפה בין המיוחדים לצבא הרגיל. שני האחרים קצינים מצוינים אבל בסוף הרמטכ"ל מחליט גם על רקע אישי. מלכא הפעיל מדיניות אש מרחיבה בעופרת יצוקה. איני יכול לפרט אבל היה מי שלא היה מרוצה ממנה. בן מוחה שירת תחילה בשייטת ובאגוז כך שאינו ממש מאלה שצמחו בצבא הרגיל. חטיבת ביסלמ"ח לא בלטה בתפקודה בלחימה וכהנא לא בלט יותר מאחרים. חמשת חייליו מהפילבוקס פעלו תחת החטיבה הצפונית והוכשרו תחילה בחטיבות החי"ר אולם הם היו אנשיו והנורמות שעל פיהן פעלו קשורות גם לקורס שעברו תחת פיקודו, כך שאחריות יש גם לו. אף חטיבה לא תמרנה במבצע באון השטח (אגב, חגי פלג שירת כמח"ט חטיבת עודד). לאוגדות מונו באחרונה גם אבי גיל, אמיר ברעם, ערן ניב, רפי מילוא, יניב עשור. לכולם רקע עשיר ביחידות לוחמות בצהא הגדול (מילוא השייט שירת כמ"פ ומג"ד בגולני וכמח"ט מרחבית). 18:04, 22 באוגוסט 2015 (IDT)

נ.ב. אני אשתדל לברר באיזה גליון 'במחנה' נכתב מה שכתבתי לך בקשר לחנן איסרוביץ'.

תודה פרל - שיחה 18:04, 22 באוגוסט 2015 (IDT)

גיא חזות[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, לא הבנתי למה מפריע לך שאני מציין ברזומה של חזות, את העובדה שכיהן כסמג"ד מגלן וכסמח"ט הצנחנים, הנוהג הוא לציין מתפקידי סא"ל ומעלה וכן תפקידי רס"ן נחשבים, כמו מפקדי יח"טיות או סגנות ביחידה מובחרת, כך למשל עמוס הכהן יואב ירום אבי בלוט רון וייזל הרצי הלוי אורי גורדין וגיא הלוי להמשיך...? דרך אגב, יש לך אולי תשובה לשאלתי לגבי עוצבת עמוד האש? תודה, אודי. 79.179.63.99 10:37, 21 באוגוסט 2015 (IDT)

אתה רק חצי צודק. לא נהוג לציין תפקידי סגנות ובהם סמג"ד וסמח"ט ברובריקה הנ"ל. זה הכל. אין בדבר זה כדי להפחית מחשיבות התפקיד אבל נהוג, ע"פ רוב לא לציין תפקידים בהם היה האיש סגן אלא להדגיש תפקידים של פיקוד. מקווה שזה שכנע אותך. פרל - שיחה 10:39, 21 באוגוסט 2015 (IDT)
פרל, הבאתי לך שורה ארוכה של קצינים שבהם צוין תפקידי הסגן והרשימה לא נגמרת, רוצה עוד? יורם לרדו פיני יוסף דוד מנחם ואורן אבמן כך הנוהג מאז ומתמיד כיון שהתפקידים האלו בהחלט נחשבים, תקוותי שהבנת את עמדתי, ואולי צריך לבצע פה התייעצות רחבה יותר הכוללת משתמשים נוספים ולא לפסול על פי דעת יחיד, 2) אודה לך אם תתייחס לשאלתי בנוגע לעוצבת עמוד האש. תודה, אודי.79.179.63.99 10:53, 21 באוגוסט 2015 (IDT)
שתף את מי שתרצה. אני את דעתי הבעתי. אגב, האם הבעת את דעתך בשיחה על אסטרטגיית צה"ל? פרל - שיחה 18:05, 22 באוגוסט 2015 (IDT)

אל"מ אבי רוזנפלד[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, מפקד חדש לחטיבה 5 אל"מ אבי רוזנפלד, על דרכו הצבאית ניתן ללמוד מהכתבה הבאה, על הראיון אותו נתן בהיותו מפקד גדס"ר נח"ל: "ציונות 2011: בני קיבוצים, צריך אתכם בצבא - אתר הקיבוצים" (22-9-2011). כתבה נוספת על היותו מפקד גדס"ר נח"ל: "עונת התרגילים - אתר צה"ל - צבא הגנה לישראל" (19-8-2011). אל"מ רוזנפלד כיהן בין היתר כרע"ן במל"י 10-11, מפקד גדס"ר נח"ל 11-12, מפקד יחידת שלדג 12-15. בברכה, אודי.79.181.133.103 03:58, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

אין פרסום החושף את עובדת פיקודו על שלדג ועל כן לא אוכל לכלול זאת. מצטער. אין כמובן ספקות בנוגע לנכונות המידע, אולם אין גם כוונה לעבור על חוקי הצנזורה וביטחון השדה. האם הגבת בדף השיחה של אסטרטגיית צה"ל? פרל - שיחה 08:21, 23 באוגוסט 2015 (IDT)
פרל, כוונתי לא הייתה שאתה או אני נעבור חלילה על חוקי הצנזורה, הנחתי את העובדות, והשארתי לשיקול דעתך, מה לפרסם ומה לא. בקשר לשאלתך על אסטרטגיית צה"ל, אלמד את הנושא לאשורו, ואשתדל להגיב. אודי.109.64.38.10 14:37, 23 באוגוסט 2015 (IDT)

אסטרטגיית צה"ל[עריכת קוד מקור]

ערך חשוב ומכונן. אם תצליח לייצר ממנו ערך משלים לתפיסת הביטחון של ישראל, זה יהיה מעולה.--כ.אלון - שיחה 22:20, 25 באוגוסט 2015 (IDT)

אנא כתוב זאת בשיחה אודות הערך. תודה. פרל - שיחה

אל"מ דן גולדפוס[עריכת קוד מקור]

שלום פרל, 1) ניהלנו התכתבות קצרה בדף השיחה של חטיבה 226 באשר לזהותו של מפקד החטיבה, כעת אני רואה שמישהו עידכן בערך של אל"מ גולדפוס שהוא משמש כמח"ט, באם זה אכן נכון, זה מפתיע, כיון שחשבתי שישובץ לתפקיד אחר בשנת 2016. 2) שמעתי שנעשה חילוף גם בחטיבת הנגב ידוע לך האם זה נכון, ואם כן אז מי? תודה, אודי. 79.179.155.113 02:50, 20 בספטמבר 2015 (IDT)

לא ידוע לי. מצטער. פרל - שיחה 06:06, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

ברכות לרגל כתיבת הערך ה-600![עריכת קוד מקור]

עכשיו אני שם לב שבראשית אוגוסט כתבת את הערך ה-600, לעולם לא מאוחר מדי לברך: עלה והצלח! ביקורת - שיחה 23:27, 20 בספטמבר 2015 (IDT)

מצטרף לברכות, על תרומה אדירה בדמותם של מאות ערכים עשויים ומושקעים היטב, ובתוכם הערך אסטרטגיית צה"ל שחושבני שהוא ראוי ביותר, ובהחלט יש לו מקום, ובפרט שקיימים ערכים מקבילים על מסמכי האסטרטגיה של הכוחות המזויינים האמריקניים והבריטיים, קבל איחוליי! בברכה, אודי. 79.183.151.48 03:47, 21 בספטמבר 2015 (IDT)
תודה רבה רבה. פרל - שיחה 06:07, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

דוד פרידמן בהמכון למחקרי ביטחון לאומי[עריכת קוד מקור]

שלום לך. ב-2012 עשית הרחבה גדולה לערך אשר במהלכה הוספת קישור לדף דוד פרידמן. הדף הוא דף פירושונים, ולא נראה שאחד מהמוזכרים שם קשור איכשהו למכון למחקרי ביטחון לאומי. תוכל בבקשה לתקן את הקישור לפירושונים? Mbkv717שיחה • כ"ג בתשרי ה'תשע"ו • 11:29, 6 באוקטובר 2015 (IDT)

חטיבה 226[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, כעת עדכנתי את העובדה, שאל"מ דן גולדפוס, אכן משמש מפקד החטיבה. מקור - אתר הפייסבוק "בליבנו לעד - לזכר נופלי מלחמת לבנון השנייה" באתר מופיע בתאריך (5-9-2015), סרט מטקס האזכרה לחללי גדוד 9255 של החטיבה יהי זכרם ברוך, בטקס נואם, מפקד החטיבה אל"מ דן גולדפוס. אודי.79.183.31.197 22:36, 15 באוקטובר 2015 (IDT)

המטות המשולבים[עריכת קוד מקור]

היי, הוספת כחבר את ראש המבצעים המיוחדים. הוא לא, לפחות על פי האתר הרשמי וגם הוויקי האנגלית. החזרתי לגירסא הקודמת.--כ.אלון - שיחה 12:05, 20 בנובמבר 2015 (IST)

אסטרטגיית צה"ל[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Marloweperel,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אסטרטגיית צה"ל" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, דוד שי - שיחה 07:34, 14 בדצמבר 2015 (IST)

נתנאל פיק[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Marloweperel,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "נתנאל פיק" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 10:03, 17 בדצמבר 2015 (IST)

הבלוג שלך[עריכת קוד מקור]

אנא אל תוסיף את הבלוג שלך לערכים. אים מקום לקידום עצמי בוויקיפדיה וקישור מעין זה אינו מקובל ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 11:38, 22 בדצמבר 2015 (IST)

לא נכנס לוויכוח ביניכם, אבל בזכות הודעה זו נחשפתי לבלוג ולעוד פעולות שלו ברשת... קריצה מעניין. סאבעלוטודו - שיחה 16:33, 29 בדצמבר 2015 (IST)

קישורים לגיליונות "מערכות"[עריכת קוד מקור]

{{מערכות}}, לשימושך. יום נהדר. ביקורת - שיחה 15:53, 29 בדצמבר 2015 (IST)

ספרטן[עריכת קוד מקור]

היי, שבוע מעולה. תראה איזה טעות[3], קרתה לך. טוב שיש אנונימיים טובים. יעלי 1 - שיחה 01:14, 10 בינואר 2016 (IST)

אוהד נג'מה[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, רציתי להביא לידיעתך שאל"מ אוהד נג'מה נבחר למפקד הבא של חטיבה 401, בתפקידיו הקודמים שימש מפקד חטיבת אגרוף הברזל, כיום, סמאו"ג אוגדת הבשן.

כמו כן, בבטאון "במחנה" גליון 2 (14-1-2016) נכתב במדור "זזים" (נכתב שמו המלא ותפקידו) שמפקד יחידת מגלן סא"ל יובל גז יתמנה למפקד הבא של חטיבת בנימין (חטיבת בנימין היא היחידה בין החטיבות המרחביות שאין עליה עדיין ערך, אשמח אם תמצא לכך את הזמן) סא"ל גז התגייס ליחידת מגלן שם שימש כלוחם מפק"ץ ומפל"ג, לאחר מבצע עופרת יצוקה עבר לחטיבת הצנחנים ומונה לסמג"ד 101 (ת"פ המג"ד אבי בלוט) לאחר מכן שימש מפקד מחזור (ממ"ח) בבא"ח צנחנים, מג"ד 101 ומפקד יחידת מגלן, הראשון שצמח בשורות היחידה.

מפקד חטיבת שומרון הבא: סא"ל גלעד עמית, בתפקידיו הקודמים שימש מפקד פלס"ר חטיבה 500, סמג"ד בחטיבת הנח"ל במלחמת לבנון השנייה, מג"ד "עוטף אילת" בשנים 10-12 כולל במתקפת הטרור בדרום ישראל (2011) מג"ד 50 וכיום נספח במארינס.

מפקד חטיבה דרומית בעזה: סא"ל קובי, בתפקידיו הקודמים שימש כמפקד פלוגה וסגן מפקד ביחידת אגוז, רל"ש ראש אג"ת אמיר אשל, מפקד גדס"ר גולני, מג"ד ב"מגמת להב" בבה"ד 1, כיום מפקד יחידה... (ידוע לך מי אמור להיות מפקד חטיבה 300?)

תודה על הערכים המגוונים שאתה יוצר, בברכה, אודי.79.181.162.116 06:35, 19 בינואר 2016 (IST)

ברכות על ערכי הצבא היפים![עריכת קוד מקור]

Talisker whisky 18 year old.jpg ברכות על ערכי הצבא היפים!
ברכות על ערכי הצבא היפים! כוס ויסקי עליי... Face-smile.svgOvedcשיחהאמצו ערך יתום! 15:05, 20 בינואר 2016 (IST)

מחמד עזאלדין[עריכת קוד מקור]

שלום לך. הנחת על הערך תבנית "בעבודה" במאי שנה שעברה ולא ערכת אותו מאז. האם יש לך התנגדות שאתקן שם קישורים פנימיים? בריאן - שיחה 15:38, 28 בינואר 2016 (IST)

מפקד עוצבת ברעם אליעד מאור[עריכת קוד מקור]

שלום פרל, בבטאון "במחנה" גליון 3 (21-1-2016) נכתב במדור "זזים" שהמפקד הבא של עוצבת ברעם יהיה סא"ל אליעד מאור (מואטי), למיטב זכרוני, מאור שירת ביחידת דובדבן כלוחם ומפקד, במבצע עופרת יצוקה שימש סגן מפקד גדוד רותם, בהמשך שימש מפקד סדרת קומנדו של חטיבת גבעתי, מפקד גדס"ר גבעתי (11-13), מפקד צוות במלט"ק (13-14), במבצע צוק איתן נקרא להחליף את מג"ד "גפן" סא"ל דולב קידר ז"ל ושימש בתפקיד בשנים (14-15), כיום משמש סמח"ט גבעתי (15-16).

 • תוכל אולי לעשות ערך לחטיבת בנימין, החטיבה האחרונה בסדרת החטיבות המרחביות שנותרה עדיין ללא ערך?? אם תרצה, יש בידי את שמות רוב מפקדי החטיבה ושנות פיקודם. תודה. בברכה, אודי.79.177.35.184 00:04, 4 בפברואר 2016 (IST)
אשמח לקבל את התיחסותך.
אטפל בהקדם, אנא תן לי רקע על גלעד עמית ומקורות לגבי דובדבן בהקשר למואטי. תודה פרל - שיחה 06:34, 4 בפברואר 2016 (IST)
שלום פרל, בקשר לסא"ל גלעד עמית, כבר כתבתי רקע (חלקי) בדף השיחה שלך, הערה 134 על אוהד נג'מה, בין הרקע של סא"ל יובל גז לרקע על סא"ל קובי. לגבי מואטי, ידוע לי ששירת בדובדבן מחברים שלי שהיו פקודים שלו בדובדבן ובגבעתי, ידוע לי גם שהתמודד על פיקוד יחידת דובדבן מול קובי המפקד כיום ומול סא"ל יונתן שבסוף השתבץ כמפקד אגוז (אבל אין לי לגבי זה מקורות מעיתונים/כתבות).
ברשותך, עדיין לא ענית לי, אם תוכל ליצור ערך לחטיבת בנימין, אשמח אם תשובתך תהיה חיובית. תודה. בברכה אודי.79.183.134.97 03:00, 5 בפברואר 2016 (IST)
אשתדל. כתוב כאן מפקדים ושנים וגם רקע עם יש לך. תודה. פרל - שיחה 19:40, 6 בפברואר 2016 (IST)

חטיבת בנימין[עריכת קוד מקור]

פרל שבוע טוב, שמות רוב מפקדי החטיבה ושנות פיקודם. מוני חורב, נמרוד רן (95-93), אפי עידן (97-95),יוסי היימן (99-97),גל הירש (01-99),אילן פז (01-02),רוני נומה (04-02),מיקי אדלשטיין (06-04),אמיר אבולעפיה (08-06), אביב רשף (10-08), סער צור (12-10), יוסי פינטו (14-12), ישראל שומר (16-14), המח"ט הבא: יובל גז (16-). בברכה, אודי.79.180.147.228 00:53, 7 בפברואר 2016 (IST)

פרל, תודה רבה על יצירת הערכים ובכללם על חטיבת בנימין. (סא"ל גלעד עמית שירת בפלס"ר 500 ופיקד עליה, שימש סמג"ד (נראה לי בגדוד 50) בחטיבת הנח"ל במלחמת לבנון השנייה, מג"ד "עוטף אילת" (12-10) כולל במתקפת הטרור בדרום ישראל (2011), מג"ד 50 (14-12), נספח צה"ל במארינס (16-14), בתפקידו הבא ישמש מפקד חטיבת שומרון. תודה, אודי. 79.179.124.40 21:29, 7 בפברואר 2016 (IST)
אנא עדכן אותי כשכל אותם אנשים נכנסים לתפקידם והערך יהפוך מטיוטא לערך. תודה. פרל - שיחה 23:09, 7 בפברואר 2016 (IST)
בכיף אעדכן, שוב תודה על יצירת הערכים. אודי.79.179.124.40 00:10, 8 בפברואר 2016 (IST)

נדב ארגמן[עריכת קוד מקור]

הי, עדיף לדעתי להעלות ערך מועתק בטיוטה, ולאחר מכן לתקן ולהעלות למרחב הערכים ערך נכון ישר מגירסה ראשונה. תודה על כתיבת הערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:19, 11 בפברואר 2016 (IST)

אלמד מכך. תודה. פרל - שיחה 19:20, 11 בפברואר 2016 (IST)
רצוי שתסיר מהערך את תבנית "בעבודה" - זהו ערך אקטואלי, שבוודאי ויקיפדים נוספים מעוניינים לתרום לו, ולכן יש להניח עליו תבנית זו לזמן קצר ככל האפשר. דוד שי - שיחה 07:11, 15 בפברואר 2016 (IST)

מפקד חטיבת שגיא אבי רחמים[עריכת קוד מקור]

שלום פרל, בבטאון "במחנה" גליון 6 (11-2-2016) במדור "זזים", נכתב כי המפקד הבא של חטיבת שגיא יהיה סא"ל אבי רחמים. רקע חלקי: שימש מפקד פלוגת חוד של גדוד צבר, יצא ללימודים, וחזר לפקד על הפלחו"ד לזמן מה, לאחר מותו של רס"ן חגי ביבי ז"ל. מקור - עמיר רפפורט מעריב (26-12-2003), "בפלוגת החוד של גדוד צבר בגבעתי, מנסים להתאושש ממותם של שני המפקדים הנערצים". לאחר מכן שימש כסגן ראש ענף חי"ר במרכז לאימונים באש (מא"ש) במל"י, סגן מפקד גדס"ר גבעתי, סגן מפקד יחידת דובדבן. מקור - "במחנה" גליון 3 (15-1-2010). בהמשך שימש מג"ד שקד (12-10), סגן מפקד חטיבת גבעתי (13-12), כיום משמש קצין אג"ם עוצבת אדום (16-14).

אל"מ משה נידם שימש מפקד גדוד דוכיפת כולל בזמן מהומות מנהרת הכותל, ואיבד שם את המ"פ שלו רס"ן אבי מימון ז"ל. מקור - (ביוטיוב) סרט לזכרו של רס"ן אבי מימון ז"ל - חלק א'. נ.ב. בטעות ציינת ב'ערך' של משה נידם ב"תפקידים צבאיים" שהוא כיהן כמג"ד 13, בעוד הנ"ל כיהן כמג"ד דוכיפת, כמו כן יש ב'ערך' טעות בשנים בהן פיקד על חטיבת כרמלי.

בברכה, אודי.79.177.109.112 06:06, 19 בפברואר 2016 (IST)

קובץ:חוג בית.jpg[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg

שלום לך,

העלית תמונה לוויקיפדיה העברית או לוויקישיתוף שעל פי הצהרתך בפרטי הרישיון, זכויות היוצרים של התמונה שייכות לאדם אחר. במקרה כזה יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן לפנות כאן ולהמשיך את השיחה, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה,. הערה כללית, האם האנשים שהגיעו לשמוע הרצאה, מודעים לכך שתמונתם הועלתה לוויקיפדיה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:32, 13 במרץ 2016 (IST)

חילופי מפקדים בחטיבה 55[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, ב-12 באפריל 2016 מונה אל"מ טל למפקד חטיבה 55 במקום אל"מ גיא לוי. רקע חלקי: טל התגייס לשייטת 13. בתפקידיו כסא"ל, שימש כמפקד פלגת ההדרכה בשייטת, מפקד פלגת הלוחמים כולל בתקופת מבצע רוחות שמיים, ובהמשך כסגן מפקד השייטת. הנ"ל שימש חתן חידון התנ"ך בשנת תשנ"ד (1994), ובעברו גדל בנוה דקלים בגוש קטיף. אביו אל"מ שלמה, שימש היועץ המשפטי של אוגדת איו"ש בדרגת אל"מ. בברכה, אודי.109.67.106.194 06:53, 13 באפריל 2016 (IDT)

מבירור עולה, שאל"מ נולד ב-22 בנובמבר 1976, והתגייס בשנת 1995. אודי.109.67.106.194 07:07, 13 באפריל 2016 (IDT)
אין עליו פרסומים שמעידים על עברו הצבאי ומכאן שהצבא לא שש לחשוף אותו ואם כך אז גם אני. אשמח שתסתור את דברי. תודה פרל - שיחה 07:25, 13 באפריל 2016 (IDT)
אשמח לסתור את דבריך :-), וברצינות, מקור לדבריי בדבר מינויו של אל"מ למפקד החטיבה, אתר הפייסבוק של "העמותה להנחלת מורשת הצנחנים". בביטאון "במחנה" גליון 4 (28-1-2016) מובא במדור "זזים": שסא"ל טל ימונה למח"ט 55. אודי.109.67.106.194 08:11, 13 באפריל 2016 (IDT)
האם מצויין שם ששירת בשייטת? פרל - שיחה
כתוב ששימש בתפקידו האחרון כמפקד בחיל הים, וברור לכל בר-דעת איזו יחידה בחיל הים מייצאת קצינים המשתלבים בחטיבות החי"ר (תפקידיו ידועים לי מידע אישי ולא מהשערה). ואם ד.ג. שמרבית סיכוייו להיות המפקד הבא בעוד שנה, ראוי לערך מכובד ומוזכר בו דבר שירותו בשייטת. אז ק"ו טל שבעוד שנה לא יתמודד אלא בסבב שאחרי הבא, מכיון שיהיה עדיין באמצע תפקיד בחטיבה 55. אודי.109.67.190.151 09:20, 13 באפריל 2016 (IDT)
זה רק חלקית נכון. גולדפוס מוזכר כקצין שייטת בפירוש במגוון מקורות (שם, פרטי, שם משפחה ויחידת הקומנדו הימי). בלי זה אני לא חושף שמות ולא יוצר ערכים ללא מקור ברור. אין לזה כמובן שום קשר להערכתי הרבה על עזרתך והמידע שאני מקבל ממך. 09:23, 13 באפריל 2016 (IDT)
לא יודע האם מקורות אלו יספקו אותך, אבל מקור לכך ששימש מפקד פלגת הלוחמים - "חדשות-הקצינים הדתיים המבטיחים בצה"ל-כיפה" בסוף רשימת הקצינים מופיע סא"ל ט' בתור מפקד פלגת הלוחמים כולל מבצע רוחות שמיים (מבצע ההשתלטות על ה'מרמרה') וכן שבנערותו התגורר בנוה דקלים וזכה בחידון התנ"ך. מקור נוסף-תקליד את המילים 'טל סגן מפקד השייטת' הוא הופיע במהלך תפקיד זה, בפני 'בית הספר העל יסודי בקבוצת יבנה'. פרל, כמובן שההחלטה בידייך, אם מקורות אלו (בנוסף לכך שידועים לי הפרטים שנקבתי בוודאות) יספקו אותך, מה טוב, ואם לא, אז אל"מ יזכה לערך בבוא העת. בברכה, אודי.109.67.190.151 09:54, 13 באפריל 2016 (IDT)
לעיונכם - מונה מפקד חדש לשייטת. ‏עמיחישיחה 13:11, 15 באוגוסט 2016 (IDT)

קובץ:רן בג.JPG[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg

שלום לך,

העלית תמונה לוויקיפדיה העברית או לוויקישיתוף שעל פי הצהרתך בפרטי הרישיון, זכויות היוצרים של התמונה שייכות לאדם אחר. במקרה כזה יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן לפנות כאן ולהמשיך את השיחה, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:27, 21 באפריל 2016 (IDT)

פיקוד המבצעים המיוחדים[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Marloweperel,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "פיקוד המבצעים המיוחדים" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Mbkv717שיחה • י"ד בניסן ה'תשע"ו • 08:53, 22 באפריל 2016 (IDT)
נ.ב. שים לב שהיו חילופי גברי לאחרונה וג'וזף ווטל הוחלף. Mbkv717שיחה • י"ד בניסן ה'תשע"ו • 08:53, 22 באפריל 2016 (IDT)

כניסת מפקדי החטיבות לתפקידם[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, לא הספקתי להודיע לך על כניסתו של אל"מ גלעד עמית לתפקידו (חזרתי כעת מחו"ל). אבל חושבני שאתה יכול כבר ל"רענן" את הערכים שכתבת על המפקדים המיועדים לחטיבות השונות, מכיון שהם "רגע" לפני כניסתם לתפקיד (יוני-אוגוסט). בברכה, אודי.79.177.91.139 04:32, 2 ביוני 2016 (IDT)

חבל. כי סתם יצרתי טיוטא, ומישהו העלה ערך. אם אתה רוצה שזה יעבוד אתה חייב, אני חוזר חייב, לעדכןו אותי בזמן. בנוסף לא נייתן להעלות ערכים בטרם המינוי. תודה. פרל - שיחה 08:57, 2 ביוני 2016 (IDT)
אני אשתדל לעדכן בזמן. אך אני עדיין חושב שאתה יכול להעביר את הטיוטות ממרחב המשתמש שלך, לערך עם תבנית "בעבודה". בשונה ממקרים עברו, שכתבת ערך מוקדם מאד, והיו שביקרו אותך על כך, פה אנו עומדים בסמוך לכניסתם לתפקידם, וזה נראה לי הגיוני שיקבלו כבר ערך (דעתי האישית: קצין המיועד לתפקיד בתקן אל"מ, על אף שעדיין לא נכנס לתפקידו, זכאי לערך. זה לא אמור להוות פרצה ליצירת ערכים על קצינים בדרגת סא"ל, מכיון שברור שהקידום בדרגה העתידי של הקצין הוא שאפשר ליצור את הערך, ולא הדרגה הנוכחית). בברכה, אודי.79.178.0.79 00:21, 3 ביוני 2016 (IDT)

עדכונים[עריכת קוד מקור]

שלום פרל, יעקב ולר נכנס כבר לתפקידו כמפקד חטיבת עציוני, ואבי רחמים אמור להכנס לתפקידו כמפקד חטיבת שגיא בימים הקרובים (כך לדברי חבר המשרת בחטיבה זו). בברכה, אודי.79.177.231.242 00:32, 30 ביוני 2016 (IDT)

טופל. תודה פרל - שיחה 10:42, 29 באוגוסט 2016 (IDT)

עדכון נוסף[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, מפקד חדש לחטיבת הנגב, אל"מ איתמר בן חיים, סיים לפני שבועיים את תפקידו כקצין אג"ם אוגדת איו"ש. (ובמקומו מונה לקצין האג"ם סא"ל שגיב דהן לשעבר מג"ד 52 בחטיבה 401). בברכה, אודי.79.178.222.52 00:55, 11 ביולי 2016 (IDT)

מפקד חדש לחטיבת בנימין[עריכת קוד מקור]

שלום, אל"מ יובל גז לשעבר מפקד יחידת מגלן, נכנס היום לתפקידו כמפקד חטיבת בנימין. בברכה, אודי.79.177.34.116 00:36, 1 באוגוסט 2016 (IDT)

ויליאם יארבורו[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Marloweperel,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ויליאם יארבורו" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Daniel - שיחה 12:49, 16 באוגוסט 2016 (IDT)

עדכונים[עריכת קוד מקור]

שלום פרל, מספר עדכונים. 1) אל"מ אבי רחמים הועלה לדרגת סא"ל ומונה למפקד גדוד שקד ב-15 באוגוסט 2010. מקור - כתבה בווינט, "הסערה בצבא: איך אפשר לעבוד בחשדנות הזו?" (16-8-2010). 2) עוד מעט אל"מ, אלישב בהרב שימש מפקד פלוגה ג' בגדוד 12 במבצע חומת מגן. מקור - כתבה בבטאון 'במחנה', "אני חוזר לגדוד" ('במחנה', גליון 12, עמוד 22, 29 במארס 2012).

3) מפקד שייטת 13 אל"מ גור, נשוי ואב לשלושה ילדים, נולד ב1975 והתגייס לשייטת ב1994, היה לוחם, מפקד צוות, שירת 5 שנים ופרש לחל"ת (חופשה ללא תשלום), התחרט וחזר ללימודים במלט"ק ולאחר מכן מונה למפקד יחידת הפשיטה בימי האינתיפאדה השנייה ובכלל זה שימש מפקד הכוח שפשט על ספינת הנשק קארין איי במבצע "תיבת נוח". לאחר מכן מונה למפקד סיירת גבעתי במשך שנתיים (06-04), ב2006 חזר לשייטת ומונה למפקד פלגת האימונים (ההדרכה) ושימש אחד ממפקדי הכוחות (השני היה מפל"ג הלוחמים רפי מילוא) במבצע "יער הנגב" בצור במלחמת לבנון השנייה מקור - כתבה מאת יואב לימור במוסף פוליטי של "ישראל היום" "המותחן הלילי של השייטת" (15-07-2016).

לאחר שסיים את תפקידו ב2007 מונה למפקד גדס"ר גבעתי (09-07) ובכלל זה מבצע עופרת יצוקה, על פעילות הגדוד בפיקודו במבצע, קיבל את פרס הרמטכ"ל ליחידות מבצעיות לשנת 2009. ב2009 מונה לסגן מפקד השייטת ובמהלך תפקידו שימש בין היתר כמפקד הכוח בשטח במבצע ארבעת המינים - תפיסת ספינת הנשק "פרנקופ". מקור - כתבה ב"ידיעות אחרונות" יוסי יהושוע "שובר את הדממה" (22-09-2015). ב2011 מונה למפקד פלגת הלוחמים בשייטת. מקור - כתבה בחדשות 2 "עשור לקארין איי: ראיון מיוחד עם מפקד פלוגת הלוחמים של השייטת (03-01-2012). בספטמבר 2012 סיים את תפקידו בשייטת ויצא ללימודים בוושינגטון, ובחזרתו מונה למפקד השייטת.

אשמח אם תקרא את השורות הבאות. דעתי האישית: מאז ומתמיד היה ידוע שרמטכ"לים בסבבי המינויים היו ממנים לחלק מהתפקידים את "אנשי שלומם" קצינים שצמחו בחטיבה "הנכונה" שעליה פיקדו (כמובן קצינים עם כישורים מוכחים) היו ש"התפרעו" למשל: שאול מופז מינה במקביל למפקד האוגדות המרחביות את בני גנץ ואחריו יצחק גרשון באיו"ש, ישראל זיו בעזה, מאיר כליפי בגליל, קצינים ששימשו תחתיו בעודו מח"ט הצנחנים. וכן בני גנץ שמינה בסבב הקודם את כל המח"טים הסדירים מחטיבת הצנחנים, ירון פינקלמן, גיא חזות, יניב אללוף ונמרוד אלוני. והיו שנהגו "במשורה" כדוגמת גבי אשכנזי שמינה רק בחטיבת כפיר מפקדים גולנצ'יקים אורן אבמן ואודי בן מוחה. בא הרמטכ"ל הנוכחי גדי אייזנקוט (יש שיאהבו את זה ויש שלא, למשל קצינים בוגרי חטיבת גולני) ובכל סבבי המינויים למאו"גים ומח"טים בשנתיים האחרונות, ייבש את חטיבת גולני ולא קידם מלבד אחד (דוד זיני לחטיבת הקומנדו) ואפילו מינה לחטיבת גולני בוגר סיירת מטכ"ל, ודילג בכל סבבי המינויים כולל הסבב הנוכחי על רבים וטובים כדוגמת יואב ירום ועוד, מה שלא העז לעשות בני גנץ שבסבבים הקודמים מינה את אורי גורדין וירון פינקלמן שהתמודדו על חטיבת הצנחנים לחטיבות הנח"ל וגבעתי, מכיון שאומנם שימשו בתפקידים בצנחנים, פינקלמן כסמג"ד ומג"ד, וגורדין כמח"ט מילואים, אבל לא התחילו את שירותם בצנחנים (ידע אישי ובדוק).
אם ישנם שניים שאחראים לכך שבעשור הקרוב כמעט לא יהיו בוגרי גולני במטכ"ל ובודאי ברמטכ"לות, הם הרמטכ"ל גבי אשכנזי, שכסגן רמטכ"ל לא גונן על שמואל זכאי וכרמטכ"ל לא ניסה להחזיר אותו, קיבל את פרישתו של ארז צוקרמן ולא גיבה וניסה לשכנע אותו להשאר, והדיח את צ'יקו תמיר. והרמטכ"ל אייזנקוט שלא ממהר לקדם את תמיר ידעי עקב חתול שחור שעבר ביניהם. מקורות לריב ביניהם, ב"ווינט" - 1) "הרמטכ"ל הבא? מצעד תתי-האלופים המבטיחים בצה"ל". 2) "הדור הבא במטכ"ל: שיבוצים חדשים לתתי-האלופים" (האלוף המדובר מידע אישי הוא גדי אייזנקוט). שלא קידם את אבי פלד לתפקידים ראויים, אורן אבמן פרש מכיון שהבין שהוא לא בעדיפות אצל אייזנקוט (מקור לכך-יוסי יהושוע כתב על כך בטוויטר), אבמן התמודד על אוגדת עזה ועוצבת הפלדה (וזכו בהם כמובן שני נח"לאים פוקס ואבולעפיה) והוא קיבל כ"פיצוי" את מל"י. ושלא באשמתו של אייזנקוט אופק בוכריס פרש. לסיכום: חטיבת גולני רק הפסידה מכך שבוגרה, אייזנקוט מונה לרמטכ"ל ומתייחס לחטיבה כאל "ילד חורג" מפחד שאולי יואשם בעודף הזדהות איתה. בסבב המינויים האחרון ניסה לרצות את כולם, ומינה שני בוגרי חטיבת הצנחנים: בלוט-קומנדו, דולף-צנחנים. שני בוגרי גבעתי: בר כליפא-גבעתי, שרייבמן-בה"ד 1. שני בוגרי נח"ל: גולדפוס-נח"ל, רצון-כפיר. בוגר כפיר: עמית ימין-ביסלמ"ח. ואפילו שלושה בוגרי שייטת 13: גולדפוס שרייבמן וטל. ורק מי לא קיבל? כמובן חטיבת גולני שקיבלה מפקד איש סיירת מטכ"ל. פשוט הזוי.
סליחה על האריכות, אבל בכל זאת אשמח אם יש לך תובנות בעניין, מאד אשמח לתגובתך. בברכה, אודי.79.178.61.197 07:01, 29 באוגוסט 2016 (IDT)


אשתדל לענות. ראשית המינויים נעשים פחות לפי צבע הכומתה והשיוך החטיבתי ויותר בהתאם להיכרות אישית בין הממנה לקצינים שמונו. הגולנצ'יקים שללא קודמו מחזיקים כל אחד בתיק מלא בעיות בין שבגלל מצב היחידות שבפיקודם ובין שבגין תפקוד קלוקל (זולת צ'יקו תמיר שהיה מקרה מצער באמת). לא צריך להתלהב יתר על המידה מהשמות (לכל כיוון). גולני במצב בעייתי ולכן מונה לה מפקד היחידה, קצין מצטיין לכל הדעות שצריך רקע טוב ומוצק בצבא הגדול. אני לא יכול לחלוק את כל המידע אבל די אם אציין שהמקורות שלך לא מדויקים מספיק (הדוגמה הזו ממחישה עד כמה). יש ממי להתלהב בחטיבה החומה ויוצאיה (אגב זיני הוא יוצא מטכ"ל) אבל לא מכולם ולא מכל השמות שהזכרת. הערה נוספת (גולדפוס, טל ושרייבמן הם יוצאי השייטת ורק עברו בחטיבות השונות). אני חושב שאתה טועה ומשוכנע שידעי יתמנה לאלוף (לא מי יודע מה בצדק, מי שקופח הוא דווקא חגי מרדכי האדום והמצוין) ושירום עוד יקודם. שכחת גם את עמית פישר ואת כהנא. גם אני חושב שהגולנצ׳קים (הטובים שבהם לפחות כמו שגיא, תמיר, בירן וגרשטיין ז״ל) וגישתם ללחימה חסרים היום בפיקוד הבכיר. אבל לא בטוח שמי שמנית נמנים ברשימה ההיא. בכל מקרה מקווה שעניתי. פרל - שיחה 22:09, 1 בספטמבר 2016 (IDT)

מפקד חדש לעוצבת הגולן[עריכת קוד מקור]

שלום פרל, אל"מ ברק חירם נכנס היום לתפקידו כמפקד עוצבת הגולן. אשמח אם תקרא ותגיב על מה שכתבתי בפסקה הקודמת. בברכה, אודי.109.65.6.25 20:23, 1 בספטמבר 2016 (IDT)

טופל תודה. פרל - שיחה 20:38, 1 בספטמבר 2016 (IDT)
אודה לך עם תגיב על הסיפא של דבריי בפסקה הקודמת. אודי.109.65.6.25 20:44, 1 בספטמבר 2016 (IDT)
פרל, תודה רבה על תגובתך, תגובתי המאוחרת עקב חופשת סופ"ש, מסכים עם עיקרי דבריך עם הסתייגויות שאותן אולי אפרט בהמשך, שוב תודה. בברכה, אודי.109.67.173.157 20:39, 3 בספטמבר 2016 (IDT)

רמי סקליטר[עריכת קוד מקור]

שבת שלום, הייתה לך תקלדה בשם הערך (בגוף היה כתוב באופן תקין), העברתי לשם הנכון. ביקשתי למחוק את השם השגוי, הקישור היחיד עליו כעת הוא מדף המשתמש שלך, לתיקונך. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 19:41, 16 בספטמבר 2016 (IDT)

שנה טובה[עריכת קוד מקור]

שלום ושנה טובה. א. יהיה אכפת לך לארכב את דף השיחה? ב. כתבתי אתמול על אברהם שיפרין מקור ההשראה הגלוי של בית הספר לקסם אישי (שאתה כתבת), אם מעניין אותך לקרוא על האיש שהפך בהמשך לקונספירטור לא-רע. ואם יהיה לך מה להוסיף, מה טוב. ביקורת - שיחה 09:42, 26 בספטמבר 2016 (IDT)

א. לא יודע איך עושים את זה. ב. אקרא. תודה פרל - שיחה 09:44, 26 בספטמבר 2016 (IDT)

גור שרייבמן[עריכת קוד מקור]

פרל שלום, נראה לי שאתה יכול להוריד את הטיוטא מה'ערך' של גור שרייבמן, מכיון שבטאון "במחנה" כתב במדור "זזים" במפורש את שמו ותוארו המלאים. ציטוט מלא: שרייבמן לבה"ד 1: אל"ם גור שרייבמן יתמנה למפקד בית-הספר לקצינים (בה"ד 1). בתפקידו הנוכחי משמש אל"ם שרייבמן (40) מפקד שייטת 13. הוא יחליף בתפקידו את אל"ם יניב אלאלוף. סוף ציטוט. מקור: בטאון "במחנה" גליון 35 (22 בספטמבר 2016) במדור "זזים". כמו כן, רזומה די מלא של אל"ם גור שרייבמן כתבתי אצלך בפסקה 150 "עדכונים", יחד עם עדכונים על קצינים נוספים.

נ.ב. נהניתי לקרוא את המאמר שכתבת בבלוג "על הכוונת" ושנכתב גם באתר "דבר ראשון" על "שילובם של יוצאי היחידות המיוחדות בצבא הגדול", כרגיל אצלך, כתבת בצורה מרשימה, מנומקת ועשויה היטב. לאור מה שכתבתי לך בעניין בעבר (בפסקאות בשיחת המשתמש שלך) שמחתי שמה שכתבתי היה במידה מסוימת ובין היתר, הטריגר למאמר הנ"ל. בברכה, אודי.79.177.17.22 00:52, 2 באוקטובר 2016 (IDT)
אף שאני מעריך את זה שכתבת לי על כך, איני חושב שיש לחשוף את שמו של מש"ט 13 בטרם סיים את תפקידו. ולכן אמנע מכך לבינתיים. תודה ושנה טובה. פרל - שיחה 07:48, 2 באוקטובר 2016 (IDT)
מכבד את דעתך, שנה טובה גם לך. בברכה, אודי.79.178.3.211 22:41, 4 באוקטובר 2016 (IDT)

עופר וינטר[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אשמח אם תוכל לעזור לאזן במעט את ה'ערך' הנ"ל, בענין תפקודו של וינטר כמפקד חטיבת גבעתי. נרו יאיר מחק ב-10 באוקטובר, פיסקה חשובה לטעמי ב'ערך', שנדמה לי שאתה בעבר ערכת. אני יודע שחשוב אומנם מחד לא להתעלם מהמכתב השנוי במחלוקת שוינטר כתב והוא אכן מצוין ב'ערך', אך גם חשוב לציין מאידך את העובדה שוינטר פיקד מצוין על חטיבתו ב'צוק איתן', ובין הראיות לכך היא העובדה שחייליו ויחידותיו קיבלו צל"שים. וכך חשב מי שערך זאת (אם אני לא טועה נראה לי שאתה) וכן כך חשבו מן הסתם כל אלו שלא מחקו זאת. עד שבא 'נרו יאיר' ומחק, ויצר מצב שמה שמשתקף לקורא ה'ערך' על תפקידו של וינטר כמפקד חטיבת גבעתי, הוא רק מכתבו השנוי במחלוקת (המודגש במילות ענק ב'ערך') וכן ההערה שקיבל על המג"ד שהטריד, ולא גם תפקודו המצוין כמפקד החטיבה במבצע.

ב'יוטיוב' קיים סרט דקומנטרי בשם "מורשת גבעתי בצוק איתן" (סרט מומלץ לצפייה בן 50 דקות), בסרט מתראיינים קמ"ן החטיבה ומפקד יחידת רימון, ומציינים את הישגי החטיבה בפיקודו של וינטר. 1) שיטה חדשנית בשם "מאורת הנחש" להתמודדות עם המנהרות בעזה, שהומצאה ע"י וינטר וקמ"ן החטיבה, ו"זכתה" בהתחלה לזלזול ומנוד ראש מצד הקצונה הבכירה, אך לאחר התעקשות של וינטר ביחד עם אנשי מפא"ת שבחנו את השיטה ועמדו על טיבה ויעילותה, קיבלה המצאתו גיבוי, ובתחילת המבצע כשעדיין עזה רק הופצצה מהאוויר, וכוחות הקרקע התאמנו לכניסה, הם התאמנו בין השאר על שיטת "מאורת הנחש". המצאה זו זכתה לשני פרסי אלוף, מטעם מפקד זרוע היבשה, ומטעם ראש מפא"ת. (שיטה זו אגב לדברי קציני גבעתי, הרגה יותר מחבלים מאשר התמרון החטיבתי פנימה). 2) איגוף, אומנם זו שיטה קלסית ומוכרת, אבל עדיין משמשת כטקטיקה תחבולנית. מכיון שוינטר שיער שמצפה לחטיבה מערך כבד ומבוצר בחרבת אחזעה, הוא החליט למקם כוח גדודי לשם הטעיה, מול נתיב הכניסה שחמאס שיער שמשם החטיבה תכנס, בעוד שאר כוחות החטיבה מתוגברים בגדוד 101 איגפו את האזור והגיעו לאותו מערך מאחור, ובעצם לפתו את המחבלים בין הגבול עם ישראל ובין כוחות החטיבה, כשהמנהרות בהם הם מתחפרים משמשות כמלכודת ולא כמחסה לאור שיטת "מאורת הנחש". 3) פקודתו החד-משמעית של וינטר לכוחותיו לא להכנס לאף בית ללא ירי פגז מקדים, חסכה חיים רבים, מכיון שבתים רבים שהיו ממולכדים פשוט עפו באויר לאחר קבלת הפגז (בשני מקרים לפחות, בהם נכנסו כוחות מיחידת מגלן ומפלחה"ן חטיבת הצנחנים ללא פגז מקדים, נהרגו חיילים) והמקרה היחיד בו חרג מהוראה זו היה (בפקודת פיקוד דרום על אף שוינטר ביקש ירי פגז) בקרב רפיח (2014) בעת הפסקת האש ב-1 באוגוסט, זו היתה התקרית היחידה בה נהרגו לוחמים מהחטיבה.
לאור האמור קיים פער אדיר בין המציאות בה פיקודו של וינטר כמפקד החטיבה התאפיינה ברבדים רבים וטובים, וגם במכתב השנוי במחלוקת ובמג"ד שהטריד מינית, לבין מי שקורא את ה'ערך' ועלול לחשוב שכל תקופת פיקודו של וינטר עברה בכתיבת מכתבים שנויים ובחירת מג"דים מטרידים.
סליחה על האריכות, אשמח אם תמצא זמן לתקן את המעוות ולערוך את ה'ערך' כפי פני המציאות. בהערכה ובברכה, אודי.79.180.245.205 00:57, 28 באוקטובר 2016 (IDT)
אין צורך להתנצל. היה מעניין לקרוא. די אם אכתוב שאי לא מסכים אתך כלל (אני לא אחראי לעריכה שמצאה חן בעיניך בערך, להיפך). ריבוי צל"שים אגב הוא אינדקציה לבעיה ולא לפיקוד מוצלח. נהוג לומר כי צל"שים מחלקים היכן שהיו תקלות וכאשר ליקויים בתכנית המבצעית, במוכנות הכוח למשימה ובמיומנות שהפגין הכוח בשדה הקרב חייבו יחידים לפרוץ קדימה, ובאומץ לבם ויכולתם למנוע את קריסת המערכות ולהשלים את המשימה. דוגמאות אגב לא חסר, ובהן קרבות גבעת התחמושת ובינת' ג'בייל. לפי כלל אצבע זה לא ברור מדוע חטיבת גבעתי גאה על היותה "מובילת הטבלה הצה"לית" בצל"שים? בכל מקרה אני מוצא את הערך של וינטר שגוי ומסולף ובעיקר מאדיר אותו יתר על המידה (אך בלתי ניתן לתיקון בשל האנשים הטובים כאן). מצטער שאנו לא מסכימים. שבת שלום פרל - שיחה 07:47, 28 באוקטובר 2016 (IDT)
 • אשמח אם תקרא פוסט זה.
פרל, צר לי על חוסר ההסכמה, אשמח אם תצפה בסרט "מורשת גבעתי בצוק איתן" שנערך לאחר גמר תפקידו של וינטר. ומציג מנקודת מבטם של קצינים בחטיבה את ההכנות למבצע ובהמשך את הקרבות, וינטר הכניס לתודעתם של קציניו וחייליו שבמשמרתו\משמרתם תהיה לחימה, ולכן החטיבה בפיקודו נערכה לכך הן בחיזוק הכושר האישי, הן באימונים, הן בחשיבה יוצרת לגבי התמודדות עם מנהרות האויב (המצאתו הונחלה בקרב כל החטיבות שהשתתפו במבצע וחסכה חיי חיילים רבים) והן בתחבולנות שאחד ממאפייניה היה אותו איגוף והגעה מאחור והביא לשבירת קו ההערכות של החמאס שהיה מוכוון כלפי פנים (וגם הוא חסך חיי חיילים רבים), לאורך המבצע החטיבה עמדה ביעדיה והיתה החטיבה היחידה בה לא נהרגו חיילים, למעט בסוף המבצע כשהוחלט על הפסקת אש מבלי להבהיר לגורמים בשטח את ההשלכות, וינטר הבין שהפסקת האש לא מחייבת אותו להפסיק לחפש את המינהור בשטח שחטיבתו כבשה אך לא טיהרה, ומכיון שהתברר שבאיזור קיימת מנהרה התקפית שעדיין לא טופלה, הסיירת קיבלה הוראה לנסות לאתרה, וכשהסיירת זיהתה אדם חשוד שנמצא במבנה שלא טוהר, ביקש וינטר מפיקוד דרום אישור לירי (בגלל הפסקת האש) ולא קיבל, ולכן נאלץ לתת הוראה לבדוק את אותו מבנה ללא ירי, בשונה מקודם לכן, שוינטר הפעיל נוהל כניסה לבתים שכלל ירי פגז מקדים.
יוצא מכל הנ"ל, מפקד שהכין עצמו וכוחותיו היטב לקראת מלחמה (בכל המישורים פיזי, מנטלי, יצירתי וחשיבתי) אימן את חייליו, קיים סיעור מוחות עם קציניו להתמודדות עם יכולת המינהור שבעיני חמאס היתה לאסטרטגית, גיבש תוכנית מבצעית שהוליכה שולל את האויב, וניהל נכון את קרבות חטיבתו (ויעידו הסופרלטיבים שקיבל ממפקדי כוחות משנה שהיו ת"פ במבצע, מג"ד 101 אבינועם אמונה, בעצמו קצין מוערך המשמש כיום כמפקד יחידה מיוחדת (אמר זאת בראיון בעיתון ישראל היום) ומפקד יחידת דובדבן המוערך דאז קובי הלר) חוץ מקרב אחד שלא היה לגמרי בשליטתו וזהו קרב רפיח (2014), ומסקירת השתלשלות העניינים: וינטר לא קיבל אישור לירי פגז, המשיך במשימה שניתנה לו להמשיך לחפש את המנהרה, חמאס טמן לסיירת מארב-מלכודת והרג 3 חיילים וחטף את אחד מהם, וינטר נתן פקודת "חניבעל" אגרסיבית, שבעיני היא נכונה, מכיון שחמאס שבר את הפסקת האש במעשה קיצוני לכן היה ראוי לתשובה קיצונית, ובתווך החליט סגן מפקד הסיירת איתן פונד להכנס למנהרה על אף נהלים מבצעיים שאסרו זאת, וזכה לגיבוי של וינטר. מסקירה של השתלשלות העניינים אני לא רואה רשלנות מצידו של וינטר וגם אם היו טעויות, אין קצין שחף מהן. ונכון שבדרך כלל ריבוי צל"שים מעיד על כישלון, אך "בקרב רפיח" הכישלון לדעתי לא היה במרחב החטיבתי (דרך אגב: מפקד גדוד 51 בבינת ג'בל, יניב עשור שחייליו קיבלו צל"שים רבים על קרב שלשיטתך היה כישלון, קודם מאז למח"ט גולני ולמאו"ג הבשן).
רק לשם השוואה ומבלי לשפוט, בקרב שג'אעיה נהרגו מספר גדול של חיילי גולני בגלל מספר גורמים ובהם: 1) מבין החטיבות הסדירות, חטיבת גולני שולבה אחרונה במבצע מכיון שירדה (אם איני טועה) מקו צפון ולכן גורם ההפתעה לא היה לצידה, מפני שבמקום לבצע ראשונה את הלחימה בשכונה המורכבת הזו בתחילת המבצע קודם שהאויב נערך בה לגמרי, ניתן לחמאס זמן מספק להכין עצמו. 2) הירי הארטילרי המקדים היה דליל יחסי מ"חשש" לפגיעה ב"חפים מפשע"(דבר שתוקן בהמשך לאור הנפגעים הרבים, התבקשו חיילי גולני להכנס לנגמ"שים ואז בוצע ירי מאסיבי נוסף ורק אז שותקו מקורות הירי של החמאס). 3) חוסר בתחבולנות וביצירתיות, הכניסה היתה מאסיבית אבל התנהלה בכניסות המוכרות והצפויות של השכונה (לזכותו של המח"ט רסאן עליאן אומר, שזה לכאורה לא באשמתו ולא היתה לו אפשרות אחרת, מכיון שעל הירי המקדים הוחלט ברמה האוגדתית והפיקודית בשל החששות שציינתי לעיל, ואין אפשרות לאגף את שג'אעיה שהיא שכונה במזרחה של העיר עזה מבלי לכבוש את העיר או חלקה קודם לכן, ומכיון שהיה חשש לפגיעה ב"חפים מפשע" הוצפה השכונה בכרוזים צה"לים רבים המבקשים מתושביה לפנות עצמם, כך שהמחבלים הכירו את הדרכים בהם החטיבה תיכנס והיתה להם אינדיקציה מתי הכניסה תתרחש).
לסיכומו של דבר אומר שה'ערך' על וינטר לצערי לא מאדיר את שמו, אלא להיפך זוקף שתי פרשיות שנויות במחלוקת שוינטר היה שותף להן במידה מסוימת ומעצים אותן מעבר לכל פרופורציה כאילו הן חזות הכל. ושוב אומר שכדאי מאד שתצפה בסרט הנ"ל שאף אם נערך ממבט לא אובייקטיבי אך מה לעשות העובדות נכונות. תודה, אודי.79.182.63.163 11:42, 28 באוקטובר 2016 (IDT)

אודי, עושה רושם שאתה בקיא בקורותיו של וינטר וגם בטקטיקה צבאית. חבל שבויקיפדיה אתה מתנהל באופן מאוד לא טקטי, עד לרמה של מלחמות עריכה על דברים שגם אתה לאחר מעשה מבין שהם לא מאוד חשובים מבחינתך, ולכן אתה פשוט מזיק לעצמך ולמטרות שלך. אם נראה לך שאני מנסה לפגוע בוינטר או משהו מעין זה אתה פשוט טועה לחלוטין. אם יש סימוכין אמינים ורלוונטיים לשבחים שכתבת עליו - אתמוך בהזכרתם. לכתוב כמה צל"שים קיבלו חיילים בחטיבה רלוונטי בערך של החטיבה, לא בערך של המח"ט. נרו יאירשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ז • 14:23, 28 באוקטובר 2016 (IDT)

נרו יאיר שבוע טוב. אשמח להגיב על דבריך, בדף השיחה שלך. תודה, אודי.109.66.118.182 20:12, 29 באוקטובר 2016 (IDT)

מה זה שייך לדף השיחה שלי? הגבתי כאן כי הזכרת אותי ואת העריכה שלי. אם לא מתאים לך לענות כאן - אתה יכול לדון גם בשיחה:עופר וינטר. על כל פנים, מותר גם לאחרים להביע את דעתם במהלך ניסיונות השכנוע שלך. נרו יאירשיחה • כ"ז בתשרי ה'תשע"ז • 20:17, 29 באוקטובר 2016 (IDT)
פרל. שבוע טוב. מכיון שאני מעריך מאד את דעתך, ועוקב תדיר אחר הפוסטים שלך. נדמה לי שפספסת במידה מסוימת את דבריי. אין כוונתי בשום צורה להאדיר את עופר וינטר, אני לא משמש לפרנסתי כיחצן שלו, לדעתי הערך הוויקיפדי אמור להיות תשקיף של המציאות לטוב ולרע. ולצורך העניין בתור קורא הערך אני מתרשם לרעה מהנכתב על תפקידו כמח"ט גבעתי (מסקרן אותי לדעת, היכן לדעתך ב'ערך' האדירו את וינטר יתר על המידה). מכיון שחשובה לי דעתך, אשמח אם תקרא את שכתבתי בראש פתוח, ותגיב לי מה דעתך. (דרך אגב. כדאי שתצפה בסרט (המעניין) האמור לעיל). בברכה, אודי. 109.67.162.218 03:50, 30 באוקטובר 2016 (IST)
שבוע טוב. אצפה בסרט. דעתי, ככל הנראה לא תשתנה, זולת העריכות שכבר ביצעתי בערך לא סביר שאשנה את תצורתו. ייאמר, שוב, שאני הייתי מצמצם באופן ניכר את הפירוט עליו כמח"ט, מציין לקונית את צוק איתן, משאיר את הביקורת על התנהלותו ואת פרס ראש מפא"ת ודי. מי שקורא את הערך רואה יותר הרחבה משיש על אירועים בערך על נפוליאון, שאפעס היה משמעותי יותר. דעתי לא התקבלה ואין לי עניין (כמעט) בוויכוחי ויקיפדיה. תודה פרל - שיחה 07:52, 30 באוקטובר 2016 (IST)

חטיבת הקומנדו[עריכת קוד מקור]

גל, אשמח אם תסביר את תיקוני העריכות שלי בעמוד השיחה של הערך. אחלה יום. אני חושב שייצרת שם ממבו ג'מבו. לא JSOC ולא נעליים, יותר דומה (וזה מידיעה) לרגימנט הריינג'רס ה-75 האמריקני ולחטיבת הקומנדו ה-3 הבריטית. החטיבה שייכת חילית לחיל הרגלים, הקחצ"ר אחראי על אנשיה שלישותית (מטעם זרוע היבשה) והם מוכשרים בביתי הספר של החיל. מוטב שתתקן. תודה פרל - שיחה 09:01, 6 בדצמבר 2016 (IST)

ירון סיטבון[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. בטיוטה שערכת על הקצין הנ"ל היו מספר אי דיוקים. בשורות הבאות מובאים קורות חייו הצבאיים של סיטבון על פי ראיון שערך עם דליק ווליניץ בתכנית "ביטחון אישי" לקראת סיום תפקידו כמפקד יחידת עוקץ. סא"ל ירון סיטבון התנדב לצנחנים לגדוד 101, קורס מ"כים, קורס קצינים, אחרי הקורס מונה למ"מ "דרגון" בפלוגה המסייעת בגדוד 101 וכלל פעילות בלבנון-רצועת הביטחון, מפקד צוות בגדוד גפן בבה"ד 1, מפקד פלוגת מסלול מרץ 98 ב-101 וכלל פעילות מבצעית בשכם ובלבנון, מפקד הפלוגה המסייעת הגדודית אחרי הנסיגה מלבנון ובזמן תחילת האינתיפאדה השנייה-"אירועי גאות ושפל". יצא ללימודי מנהל עסקים ומערכות מידע, לימודים שתוכננו להיות 3 שנים, אחרי שנתיים התבקש להתמנות לסגן מפקד יחידת מגלן ושימש במשך שנה בתפקיד, חזר ללימודיו לשנה נוספת, ולאחר מכן מונה לסגן מפקד גדס"ר צנחנים במשך שנה כולל במלחמת לבנון השנייה.

לאחר המלחמה יצא ללימודים בפו"ם במשך שנה, אחרי הלימודים מונה לרל"ש ראש אמ"ץ טל רוסו במשך שנתיים. לאחר מכן בשנת 2009 הועלה לדרגת סא"ל ומונה למפקד יחידת עוקץ (מקור: בטאון ביבשה גליון 14 יולי 2010 על יחידת עוקץ בפיקודו של סיטבון שמונה לתפקיד לפני 8 חודשים) וכיהן בתפקידו במשך 3 שנים עד שנת 2012, בתפקידו הבא מונה למפקד היחידה המטכ"לית לאבטחת בכירים, סגן מפקד חטיבת אפרים, ב-2016 מונה למפקד הלוט"ר. (במקביל לשני התפקידים האחרונים שימש שופט במשפט אלאור עזריה). ב-2016 הוחלט על מינויו למפקד מרהו"ם בדרגת אל"ם.
נ.ב. גם הטיוטה של גור שרייבמן לא מדויקת, פירוט די מלא של הקריירה שלו, בשיחת המשתמש שלך הערה 150 "עדכונים". בברכה, אודי.79.176.77.198 01:35, 6 בינואר 2017 (IST)
יש לך תאריך של תכנית ביטחון אישי הזו? פרל - שיחה 10:32, 6 בינואר 2017 (IST)
לצערי לא, בזמנו (בשנת 2012, מכיון שבראיון סיטבון מזכיר שזה שנתו השלישית כמפקד היחידה 09-12) הקלטתי את הראיון ובשלב מסוים העלתי את הדברים על הכתב, הפרטים שכתבתי לך מדויקים. (לא ברור לי מה יעזור לך התאריך, לצערי לאחר שדליק עזב את התכנית בגלי צה"ל, כל תוכניות "ביטחון אישי" שהיו זמינות, נמחקו, אלא אם כן אתה יודע היכן אפשר לשומעם, ואז אשמח אם תוכל לעדכן אותי בכך (חלק מהתכניות הקלטתי וחלק לא)). בברכה, אודי. 79.180.82.1 10:58, 6 בינואר 2017 (IST)

אלישב בהרב[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. בהערה 137 בדף המשתמש שלך, עדכנתי בדבר מינויו העתידי של בהרב למפקד חטיבת החרמון הבא (מקור-במחנה), דא עקא, במסגרת התכנית הרב-שנתית "גדעון" הוחלט לבטל בהתחלה רק את חטיבת הערבה (ואת שטחה חילקו בין חטיבת שגיא שקבלה מעט מן הגזרה, לחטיבת אילת שקבלה את רוב הגזרה), ובהמשך הוחלט גם על ביטולה של חטיבת החרמון (שסופחה חזרה לחטיבת הגולן, ועל גזרתה אחראית מפקדת שליטה (משל"ט) חרמון). במקום זאת קיבל בהרב פיקוד על חטיבת מילואים (השערה שלי שחטיבת החרמון הפכה מחטיבה מרחבית לחטיבת מילואים). מקור בדבר היותו מפקד חטיבת מילואים - כתבה מאת יוחאי עופר: עדי האופי לבית המשפט: בוכריס קצין ערכי. לקראת סוף הכתבה מובא כי אל"מ אלישב בהרב משמש מפקד חטיבת מילואים. נ.ב. בהרב שימש מ"פ ג' בגדוד 12 במבצע חומת מגן, מקור - כתבתי בהערה 150 בדף המשתמש שלך. בברכה, אודי. 109.65.65.16 05:56, 5 בפברואר 2017 (IST)

הקפצות בדרגות[עריכת קוד מקור]

בהרבה ערכים שאתה כותב אני שם לב שאתה מעניק דרגת גנרל (4 כוכבים) לקצינים שהם רק לוטננט גנרל (3 כוכבים). אנא הקפד לתת את הדרגה הנאותה גם בטקסט גם בתבנית:חייל וגם בסמל הדרגה. בורה בורה - שיחה 07:11, 16 בפברואר 2017 (IST)

ה.ר. מקמאסטר[עריכת קוד מקור]

תודה על כתיבת הערך! איך ידעת שהוא ימונה לתפקיד היועץ לביטחון לאומי? ‏עמיחישיחה 22:16, 20 בפברואר 2017 (IST)

תחושת בטן ;-). פרל - שיחה 22:29, 20 בפברואר 2017 (IST)

בצלאל שנייד[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. היום הוחלט על מינויו של סא"ל בצלאל שנייד למפקד חטיבה 5 (מקור-אתר צה"ל). וזאת לאחר שהוחלט שהמפקד שיועד לתפקיד, אל"ם דני הגרי ימונה לעוזר הרמטכ"ל. אל"ם דני הגרי צמח בשייטת 13 לאורך כל שירותו, ובקצה שירותו, שימש כמפקד פלגת הלוחמים וכסגן מפקד השייטת. כעת בעקבות ויתורו על הפיקוד של חטיבה 5, פיספס בעיני את האפשרות להיכרות מסוימת ולחיכוך מסוים עם מערך החי"ר, דבר שיכל בעתיד להועיל עימו בהתמודדות על תפקידים מחוץ לחיל הים. כאמור הגרי ימונה לעוזר הרמטכ"ל, וזהו תפקידו השלישי ברצף של תפקידי מטה, רל"ש הרמטכ"לים בני גנץ כולל בצוק איתן וגדי אייזנקוט בתחילת תפקידו (15-13), העלאה לדרגת אל"ם ומינויו לרמ"ח מבצעים של חיל הים (17-15), וכעת עוזר הרמטכ"ל. בהמשך מסומן לתפקיד מפקד השייטת, וכל הנראה דן גולדפוס איחר את הרכבת, ולאחר תפקידו כמח"ט הנח"ל יתמודד על תפקידי מאו"ג.

על הקריירה של סא"ל בצלאל שנייד ידוע לי רק מעט, הוא התגייס ליחידת שלדג. שימש מפקד מחזור בבא"ח נח"ל, מפקד גדוד 932 (15-13) כולל "צוק איתן", ולאחר הצלחתו בתפקיד, המח"ט אורי גורדין לקח אותו לשמש תחתיו כקצין אג"ם של עוצבת האש (17-15), ובמהלך השנה יתמנה למפקד חטיבה 5.
נראה לי שלא מדובר רק בתחושת בטן, פשוט דונלד טראמפ עיין ב'ערך' שכתבת על ה.ר. מקמאסטר, התרשם, ובעקבות כך החליט על מינויו לתפקיד היועץ לביטחון לאומי.Face-smile.svg בברכה, אודי. 79.176.153.17 23:45, 20 בפברואר 2017 (IST)
תודה אטפל.

ירון שרוני[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"מ ירון שרוני נכנס לתפקידו כמח"ט 226 במקום דן גולדפוס שמונה למח"ט הנח"ל. בתפקידו האחרון שימש קצין אג"ם של אוגדת הגליל. בברכה, אודי.79.177.138.136 21:49, 2 במרץ 2017 (IST)

בוצע. היה מ"פ ב202, כשהייתי חייל במסלול ב890. תודה פרל - שיחה 21:54, 2 במרץ 2017 (IST)

מני ליברטי[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. ביוגרפיה חלקית של אל"מ מני ליברטי. מתוך אתר "נציב.נט", מודיעין מהמקורות הגלויים. מאת שי וקנין: "על קו המגע, חילופי המפקדים הצפוני במקביל להתפתחות הלבנונית על הגדר (24-4-2017). ליברטי סיים את תפקידו כמג"ד גדס"ר נח"ל ביוני 2014, לאחר מבצע שובו אחים, ולא שימש כמג"ד במבצע צוק איתן. (המג"ד בצוק איתן היה מחליפו סא"ל ברק רובין). מקורות: 1) "נוהל מראה - מועצת יש"ע (2-7-2014), על חילופי המג"דים שבוע לפני. 2) יוחאי עופר: "גורם צבאי: זה לא יהיה אותו רמדאן כמו בעבר" (27-6-2014), בכתבה מופיע ליברטי כמפקד היוצא של גדס"ר נח"ל.

 • ראיתי שערכת בירור מול צה"ל, לגבי תפקידו של אלישב בהרב. (במקביל אני ערכתי בירור מול נציגי עמותת "גדעון" של גדוד 13, ונעניתי כמוך, שבהרב משמש כמח"ט יפתח, וכשבאתי לעדכן נוכחתי שכבר עדכנת). שאלתי היא: מאחר ובעבר עודכנתי שאודי בן חמו, ששימש בעבר כמג"ד 12, רע"ן חי"ר במל"י, מפק"ץ במלט"ק וסמח"ט גולני. הועלה לדרגת אל"ם. ומאחר ולא ידוע לי מהו תפקידו, (שאלתי את עמותת גדוד 13 גם על כך, ולא ידעו להשיבני דבר), אשמח לדעת, האם לך יש יכולת לברר מהו תפקידו כיום. תודה. בברכה, אודי. 109.66.19.104 04:20, 27 באפריל 2017 (IDT)
אברר. פרל - שיחה 09:25, 27 באפריל 2017 (IDT)
אשמח מאד. תודה. אודי. 79.177.137.196 23:03, 27 באפריל 2017 (IDT)
פרל שלום. יצא לך לקיים ברור בקשר לשאלותיי הנ"ל? תודה. אודי. 109.64.168.210 11:45, 7 במאי 2017 (IDT)
טרם חזרו אלי עם תשובות על כולם. בן חמו טרם קיבל אל"מ. רק הוחלט להעלותו לדרגה זו. פרל - שיחה 12:05, 7 במאי 2017 (IDT)
ידוע לך לאיזה תפקיד אמור בן חמו להשתבץ, ואיפה הוא משובץ היום. תודה על הקדשת זמנך. בברכה, אודי. 109.64.168.210 12:16, 7 במאי 2017 (IDT)
לאיזה תפקיד אמור בן חמו להשתבץ, והאם קבלת תשובות על שאלותיי הנ"ל? תודה. אודי. 79.180.223.144 09:39, 17 במאי 2017 (IDT)
כשאדע אעדכן. עד אז. תניח שאיני יודע אבל זוכר שחייב לך תשובה. פרל - שיחה 22:31, 18 במאי 2017 (IDT)
תודה רבה. אודי.79.180.151.183 01:42, 19 במאי 2017 (IDT)

צרפת[עריכת קוד מקור]

שלום. תוכל להשלים את התבנית החסרה בערך הכוחות המזוינים של צרפת? אתה כנראה מבין בזה יותר ממני. שמתי את התבנית עם כמה פרטים, אבל עדיין חסרים. ‏Archway שיחה 17:43, 9 במאי 2017 (IDT)

לא ברור לי מה חסר. אנא הבהר. תודה פרל - שיחה 17:45, 9 במאי 2017 (IDT)
לא מצאתי את הפרטים של "| זמינים = | מתאימים= | מגיעים= " ‏Archway שיחה 18:08, 9 במאי 2017 (IDT)

חטיבה 226[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. עדכנתי אותך בעבר, שירון שרוני מונה למפקד החטיבה, במקום דן גולדפוס שקטע את תפקידו, בכדי להכנס לתפקיד מפקד חטיבת הנח"ל, בעקבות עזיבתו של מפקד חטיבת הנח"ל דאז עמוס הכהן, כך אכן נאמר לי. אך מתברר כעת אחרת, למפקד החטיבה מונה במרץ השנה, איש מילואים בחטיבה בדרגת סא"ל, בשם אלי ויצמן, שקיבל דרגת אל"ם. זה לא מסתדר עם מה שפורסם ששרוני יקבל את התפקיד, אלא אם ויצמן הוא מינוי זמני, עד ששרוני יסיים את תפקידו כקצין אג"ם אוגדת הגליל. בברכה, אודי. 109.66.151.17 04:20, 8 ביוני 2017 (IDT)

סוכני הביון הלוחמים[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שבערך סוכני הביון הלוחמים יש חזרה מספר פעמים על פרטיו המלאים של הספר. בויקיפדיה:הערות שוליים מציעים איך להמנע מכך: "אפשר לקשר להערה אחרת לפי שמה בעזרת {{עוגן}}: בהערה המקורית להוסיף {{עוגן|שם-העוגן}} ובהערה החדשה להוסיף קישור [[#שם-העוגן|שם המקור]]." מקווה שזה יועיל, Tzafrir - שיחה 19:33, 20 ביוני 2017 (IDT)

Tzafrir, אם זה עובד, חידשת לי. לפי מה שהבנתי העוגן עוזר רק כדי להקפיץ את הקורא לאותה הערה, אבל אם אני רוצה להזכיר עמודים שונים בספר, התבנית לא תחסוך לי את האזכור המלא. אם כן, לא מובן למה המליצו על זה במקום על הפרמטר "שם" ב{{הערה}} שעושה את אותה העבודה. אני הבנתי שתבנית עוגן נועדה כדי לקשר מערך אחר ושהקורא יגיע לנקודה שאליה רציתי לקשר ולא יצטרך לקרוא את כל הערך. ביקורת - שיחה 23:41, 20 ביוני 2017 (IDT)
ביקורת: השאלה היא איך ליצור שתי הערות שמתייחסות לעמודים שונים באותו הספר. הפרמטר ‚שֵם’ (ללא ניקוד) מאפשר להוסיף התייחסות נוספת לאותה ההערה. אבל כאן רוצים הערה שונ במקצת. בספרים ומאמרים מקובל לפעמים לכתוב „שָם״ (או בלעז: „ibid״) לקיצור רוב פרטי ההערה הקודמת.
ניסיון: אזכור ראשון[1], אזכור שני[2], שימוש חוזר במקור השני[2]. Tzafrir - שיחה 00:11, 21 ביוני 2017 (IDT)
הבנתי, תודה רבה. ביקורת - שיחה 00:25, 21 ביוני 2017 (IDT)
 1. ^ יוחנן אהרוני, דברי ימי המשביר המרכזי, הוצאת עם לומד, עמ' 1–2
 2. ^ 1 2 דברי ימי המשביר המרכזי, עמ' 17–18

חטיבה 5[עריכת קוד מקור]

שלום. 1) מפקד חדש לחטיבה 5, אל"ם בצלאל שנייד. התחיל ביחידת שלדג. שימש מפקד מחזור בבא"ח נח"ל, מפקד גדוד 932, קצין אג"ם עוצבת האש. מקור - אתר צה"ל "מפקד חדש לעוצבת השרון". שמה החדש של חטיבה 5. 2) מפקד מרהו"ם הוא אל"ם ירון סיטבון. 3) בהערה 165 בדף השיחה שלך, עדכנתי בקשר לעובדה שכיום מפקד חטיבה 226 הוא אלי ויצמן ולא ירון שרוני. לא ברור לי האם המינוי הוא זמני או קבוע, ומה באשר לגורלו של שרוני? לך ידוע דבר מה בעניין? בברכה, אודי. 79.178.151.70 21:47, 24 ביוני 2017 (IDT)

פרל, שאלתי שאלה, אשמח לתשובה גם אם היא, שאינך יודע. בברכה, אודי. 79.178.151.70 00:39, 25 ביוני 2017 (IDT)
כמו גם שאלותיך האחרות אין בידי תשובה כרגע ואני מברר. סבלנות. תודה. פרל - שיחה 06:52, 25 ביוני 2017 (IDT)

תבנית:יחידה[עריכת קוד מקור]

נוסף לאחרונה שדה חדש "מפקד נוכחי". אודה לך אם תמלא אותו בערכים חדשים שאתה כותב או בערכים שאתה מעדכן ורואה שאין תוכן בשדה. תודה. בורה בורה - שיחה 15:57, 19 ביולי 2017 (IDT)

אודי צור[עריכת קוד מקור]

שלום. אל"מ אודי צור מונה למפקד חטיבת הבקעה. מקור - אתר הפייסבוק של "מועצה איזורית בקעת הירדן", בתאריך 9 ביולי 2017, בו נאמר שהמועצה נפרדה בטקס מהמפקד היוצא, אל"מ אופיר ליוויוס, ומקדמת בברכה את המפקד הנכנס, אל"מ אודי צור. בברכה, אודי. 79.180.52.62 14:58, 24 ביולי 2017 (IDT)

אל"ם שרון אלטיט מונה למח"ט מנשה[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"ם שרון אלטיט מונה היום (26-7-2017), למפקד חטיבת מנשה במקום אל"ם חזי נחמה. התגייס בשנת 1997 ושירת בגדוד דוכיפת. מפקד מחלקה. מפקד פלוגה תחת מג"ד דוכיפת דאז רסאן עליאן. מפקד פלוגה בבה"ד 1 בזמן ההתנתקות. סגן מפקד גדוד דוכיפת. מפקד מחזור בבא"ח כפיר. סגן מפקד חטיבת מנשה ת.פ. מפקד החטיבה דאז רסאן עליאן. מפקד גדוד דוכיפת. מפקד בא"ח כפיר. בברכה, אודי. 79.176.56.165 22:06, 26 ביולי 2017 (IDT)

אל"ם יהודה ואך[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"ם יהודה ואך מונה לפני מספר ימים למפקדה החדש של חטיבת שועלי מרום. מקור - אתר צה"ל: "מתכוננים: לוחמי גדס"ר המילואים מתאמנים במתווה הדרומי". בעברו שימש סמג"ד גדס"ר גבעתי. קצין אג"ם חטיבת גבעתי. מג"ד שקד (14-12). מג"ד דקל בבה"ד 1 (15-14). מג"ד גפן (16-15). סמח"ט גבעתי (17-16). בברכה. אודי. 79.177.2.156 00:29, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

אנא ממך אל תעדכן אותי כשאחרים כבר עשו את הערך. זה מיותר לי. תודה. פרל - שיחה 05:58, 2 באוגוסט 2017 (IDT)
פרל שלום. תן לי לתקן אותך, עדכנתי אותך על אל"ם יהודה ואך ועל אל"ם שרון אלטיט מיד כשנודע לי, וזה קדם ליצירת הערך ע"י אחרים, ניתן לראות זאת ע"פ לוחות הזמנים. את אל"ם ואך עדכנתי בשעה 00:29 (ניתן לראות בדף השיחה שלך) והערך נוצר בשעה 00:38 (ניתן לראות בהסטוריית הגרסאות של הערך). את אל"ם שרון אלטיט עדכנתי בשעה 22:06 והערך נוצר בשעה 01:22. יתכן ואחרים ראו את עדכוניי בדף השיחה שלך או שקראו כמוני ב"אתר צה"ל" או ב"ערוץ 7" ועוד. המלצתי לך להשתדל להיות זמין יותר. בברכה, אודי. 79.179.97.58 20:45, 2 באוגוסט 2017 (IDT)
אודי, (וסליחה גל שאני כותב לו פה; זה המקום היחיד שאני רואה שאפשר לתקשר איתו). אם לדעתך יש לכתוב רק ט', ולא את השם הפרטי המלא של מפקד השייטת, תתקן גם פה. למרות שאחרי שפורסם במה זכה בצעירותו ואיפה פיקד לאחרונה, החיסיון מתחיל להיות מצחיק, לפחות מנקודת מבט של הדיוט כמוני שמגלה את הכל על ידי שילוב של טוויטר וויקיפדיה. סאבעלוטודו - שיחה 07:46, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
בכתבות מהיום הוא נקרא טל. ‏DGtal‏ - שיחה 11:56, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
סאבעלוטודו שלום. רק לאחר שתיקנתי מטל לט', נוכחתי לקרוא בכל הכתבות שהתייחסו למינוי, שאכן אוזכר שמו הפרטי דהיינו אל"ם טל החליף את אל"ם גור שרייבמן, ולכן לפחות מבחינתי אין מניעה לאיזכור שמו. בברכה, אודי. 109.67.81.188 04:31, 4 באוגוסט 2017 (IDT)

שי בן ישי[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"ם שי בן ישי מונה למפקד חטיבת עודד. בברכה, אודי. 79.183.126.5 22:14, 15 באוגוסט 2017 (IDT)

מאיר בן שבת[עריכת קוד מקור]

אני מציע שתסיר את תבנית "בעבודה" מהערך מאיר בן שבת - זה ערך אקטואלי, ועוד אנשים רוצים להרחיבו (ולמעשה מתעלמים מהתבנית). דוד שי - שיחה 19:41, 2 בספטמבר 2017 (IDT)

מארב מופז[עריכת קוד מקור]

שלום, כתבתי את הערך הנ"ל. הבנתי שמצוי חומר בספר של צ'יקו תמיר "מלחמה ללא אות" (שעוסק בתקופה אחרת, אבל יתכן וסוקר היסטוריה של מארבים) אודות המארב. אם הספר בידיך, אולי תוכל להוסיף חומר לערך. במיוחד מעניינת לדעתי, הטענה שכתובה בפורום פרש, אבל לא מצאתי לה סימוכין, שלפני כן לא היה נהוג פיצול ברמת הכיתה לרתק ואיגוף (לא בהקשר של מארב לילה, אלא בכללי). בברכה.אודי - שיחה 10:01, 8 בנובמבר 2017 (IST)

אבינועם אמונה[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. ראיתי שאתה מגדיר בדף הטוויטר של אור הלר, את אמונה כצנחן רציני, אני חושב בדיוק כמוך, ולכן אני פשוט לא מבין למה הוא מונה למפקד חטיבת הגולן, חטיבה שעם כל הכבוד לה ויש כבוד, מעולם לא יצא ממנה מפקד חטיבה סדירה, חטיבת הגולן נחשבת למשנית ב"שרשרת המזון" הצבאית, (מפקדי החטיבות הסדירות מאז ומעולם נבחרו לאחר שכיהנו כמפקדי חטיבות מרחביות באוגדת איו"ש, עזה והגליל, היו מעטים שכיהנו רק כמפקדי חטיבות צנחנים במילואים, וחטיבה יוצאת דופן שהוציאה מח"טים סדירים הייתה החטיבה המזרחית ביק"ל) אמונה עם רזומה ענק כולל מפקד פלגה, סגן ומפקד יחידת מגלן, ומקביליו בחטיבת עוז שובצו בחטיבות יותר נחשבות, רועי לוי בעוצבת ברעם ועמי ביטון בעוצבת חצי האש. פשוט מוזר בעיניי.

כתבת מאמר על 'השילוב הראוי', ובו הזכרת וביקרת בין היתר את העובדה שטל פוליטיס כיהן פחות משנה וחצי כמפקד חטיבה 55, כעת (ב-2018) עמי ביטון ימונה למפקד עוצבת חצי האש ויחליף את יונתן רום שמונה לתפקיד ב-19 ביולי 2017, נראה לי שרום יכהן בתפקיד תקופה יותר קצרה ממה שפוליטיס עשה בתפקידו. ודרך אגב אולי זה מלמד שרום ימונה כבר בשנת 2018 למפקד...
ציינת לי בעבר ששמעת שאודי בן חמו ששימש מג"ד בגולני יועלה לדרגת אל"ם, רציתי לדעת אם זה בוצע ולאיזה תפקיד שובץ?
תודה. בברכה, אודי. 79.176.111.198 22:51, 13 בנובמבר 2017 (IST)
אשמח אם תגיב. תודה. אודי. 109.65.139.13 00:17, 15 בנובמבר 2017 (IST)
אני מודה שאיני יודע לאן שובץ בן חמו. לגבי הערותיך חטיבת הגולן הפכה למרכזית בהרבה בשנים האחרוות ולדעתי הקביעות של לגביה (שאינן נכונות כי בין מפקדי חטיבת החרמון שקדמה לה למשל ישנו אלי אמיתי ויצחק גרשון) לא רלוונטיות. חירם יקבל בהמשך חטיבה סדירה וג' קודם. באשר לביטון נראה מתי ייכנס בפועל לתפקיד ואז, אם צריך נמתח ביקורת.

בברכה. פרל - שיחה 01:12, 15 בנובמבר 2017 (IST)

פרל תודה על תשובותיך.
 • קידומו של ג' הוא יוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל, ג' היה בסך הכל 3 שנים בדרגת אל"ם, שבהם עשה תפקיד אחד בעל תקן של דרגת אל"ם, והוא מפקד חטיבת הגולן, ולאחריו קיבל תפקיד בעל דרגת תא"ל. קריטריון הקידום של יוצאי סיירת מטכ"ל, לא ברור בעליל ואולי אפילו שערורייתי, והיה אולי מצריך מאמר שלך בנידון. כוונתי לכך שכל הקצינים שצומחים בחי"ר, שריון ותותחנים, עושים בדרגי סא"ל ואל"ם שניים/שלושה תפקידים עם פז"ם של 5/6 שנים עד שמקודמים בדרגה, ובסיירת מטכ"ל, ניצן אלון פיקד על הסיירת, תפקידו היחיד כסא"ל, ומיד בסיומו קיבל דרגת אל"ם, ונשלח ללימודים בארה"ב, בכדי להתאושש מ"המשא הכבד" של התפקיד, כנ"ל הרצי הלוי, שלומי בינדר כיהן שנתיים כמפקד יחידת אגוז, ולאחריו מספר חודשים בתפקיד מטה במטכ"ל, ואם חשבתי שפיקודו על סיירת מטכ"ל יהיה תפקידו השלישי כסא"ל, בא בני גנץ ושידרג את תקן התפקיד לאל"ם, ועל הדרך העלה את בינדר בדרגה כבר בתחילת התפקיד, לאחר פז"ם של 3 שנים כסא"ל, כעת לאחר שני תפקידי אל"ם והם, מפקד סיירת מטכ"ל ומפקד חטיבת גולני, במקום למנות את בינדר לקצין אג"ם פיקודי כדי שיקבל נסיון נוסף, הוא נשלח ללימודים בחו"ל, כהכנה מן הסתם לקידומו לתא"ל, בסבב המינויים בשנת 2018.
פרל, אשמח אם תתן את דעתך על הערותיי. תודה. אודי.79.180.23.246 05:42, 15 בנובמבר 2017 (IST)
חשבתי על זה ואין לי עניין יותר לנהל את הדיון פה. לדעתי אתה מכיר דרכי התקשרות אחרות אתי ואתה מוזמן. פרל - שיחה 06:46, 15 בנובמבר 2017 (IST)
אוקיי. רק אסכם את העניין בשתי שורות, לצערי הקצונה בצה"ל מתנהלת כועד עובדים באחרון האירגונים או החברות, פוליטיקה אירגונית זולה, שבה לא הטובים מקודמים והפחות טובים מקורקעים, אלא המקושרים ואנשי החצר מקודמים על חשבון אלו שלא. הקצנתי, לא כל המינויים עשויים כמקשה אחת, אבל מספיק שחלק נעשה ברוח הדברים שכתבתי. דבר העשוי לפגוע בכל אחד ואחת ממנו ביום פקודה... עצוב. בברכה, אודי. 79.177.119.10 21:41, 15 בנובמבר 2017 (IST)

אריק גרייטנס[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Marloweperel,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "אריק גרייטנס" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, אוריאל, Orielno - שיחה 19:43, 23 בנובמבר 2017 (IST)

שביל גולני[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. בשנים האחרונות עמדתי בקשר עם אנשי עמותת גדוד 13 של חטיבת גולני. לאחרונה נשאלתי על ידם, האם אפשר ליצור ערך על שביל גולני. יזם השביל הוא תא"ל במילואים דוד כץ ששימש בעברו כמפקד החטיבה, ויזם קודם לכן באוקטובר 1979 את מירוץ גולני. השביל נוצר ובוצע בליווי עמותת ידידי גולני. השביל נוצר במרץ 2016 כנדבך חשוב בהנחלת מורשת חטיבת גולני, ומשתרע לאורך 1,200 ק"מ מהחרמון ועד אילת, ומהווה שביל טיולים ארצי ורצוף לאורכה ולרוחבה של הארץ, תוך חיבור אתרי קרבות בהם לחמה החטיבה, אתרי מורשת גולני ואתרים מרכזיים במורשת ישראל, ובקרוב יגיע גם לפארק גולני שיוקם ממערב לקיבוץ בארי.

אשמח אם תוכל לבחון האם השביל אכן ראוי ליצירת ערך עליו. חיפוש פשוט על השביל נותן הרבה מידע ומקורות עליו.
אשמח לקבל תשובתך. תודה רבה. בברכה, אודי. 79.180.8.127 00:02, 2 בינואר 2018 (IST)
אודה לך אם תבדוק לי את הנושא בזמנך הפנוי, ותוכל להגיב לי על כך. תודה, אודי. 79.180.13.69 00:18, 3 בינואר 2018 (IST)
אבדוק זאת. פרל - שיחה 07:28, 3 בינואר 2018 (IST)
פרל שלום. יצא לך לבדוק את הנושא? תודה, אודי. 79.176.44.34 00:27, 9 בינואר 2018 (IST)
טרם. תקופה עמוסה. אגיע לזה. פרל - שיחה 12:11, 9 בינואר 2018 (IST)
תודה. בברכה, אודי. 79.176.147.252 00:07, 10 בינואר 2018 (IST)
פרל. אשמח אם תמצא את הזמן לכך. בברכה, אודי. 79.182.96.145 00:13, 7 בפברואר 2018 (IST)
ביקשת, עשיתי. לטעמי הוא ראוי לערך קטן ולא לעמוד בנוסח שביל ישראל. פרל - שיחה 16:46, 7 בפברואר 2018 (IST)
פרל שלום. הגדלת לעשות וע"כ שאפו. ביקשתי ממך לבדוק האם הנושא ראוי ל'ערך', ובמידה וכן, קיוויתי לקבל את עזרתך ביצירת ה'ערך', ופשוט יתרת לי את הבקשה, וע"כ שוב תודה. בהערכה, אודי. 109.66.86.106 00:02, 8 בפברואר 2018 (IST)

עמית ימין בוויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

יצרתי קטגוריה (commons:Category:Amit_Yamin) לשימושך. בברכה, ‏DGtal‏ - שיחה 09:51, 1 במאי 2018 (IDT)

אמיר אבולעפיה[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אני הוא שעדכנתי על כך שאמיר אבולעפיה התגייס לחטיבת הנח"ל. וזאת על פי ראיון שלו ששמעתי בעבר, בו הצהיר שכל שירותו היה בחטיבה וכי הינו מפקד חטיבת הנח"ל הראשון שלאורך כל שירותו היה בחטיבה. וכן באתר "פרש" יש ריכוז כתבות על החטיבה, בתחילת אשכול הכתבות השני על החטיבה, ישנה כתבה על חילופי המח"טים בינו ליהודה פוקס ב-14-3-2012 ונכתב שם מפורשות שהתגייס לחטיבה כטירון בספטמבר 1986 כבן לגרעין "ליעד" במחזור נח"ל (מספר) פ"ו, בעוד על פוקס נכתב שהחל את שירותו בחטיבה כמפקד מחלקה. לכן לעניות דעתי יש מקור לכך שהחל דרכו בחטיבה וכך צריך לעדכן ב'ערך', ואם רצונך לשנות חושבני שתצטרך מקור מבוסס שתומך בהשגותיך. בברכה, אודי. 79.179.83.153 22:50, 27 במאי 2018 (IDT)

גם אני חשבתי כמוך. נאמר שקצין בדרגת אל"מ במיל' ששירת עמו בצנחנים סיפר לי שהיה אתו במ"כים, בקצינים וכקצין צעיר בצנחנים. מה הוא מספר זה נחמד, מה קרה בפועל שונה. הוא אכן התגייס לנח"ל, אבל המוצנח כשזה היה תחת חטיבה 35. ממליץ לשנות. פרל - שיחה 23:19, 27 במאי 2018 (IDT)

אורן שמחה[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. לפי בירור שערכתי, אורן שמחה התגייס לשייטת 13 כלוחם, ועלה במעלה התפקידים עד לרמה של מפקד פלגה בשייטת. את תפקידו כמפקד פלגה סיים בשנת 2016. לאחר מכן מונה למפקד גדס"ר נח"ל בין השנים 2016 - 2018. לאחרונה היה מי שעדכן ב'ערך' החטיבתי ע"כ ששמחה שימש בעברו כמפקד פלחה"ן נח"ל, אין לי מושג האם זה נכון.

בנוסף, נערך אתמול סבב מינויים של תפקידי תא"ל. משום מה בסבב החילופין פסחו על מספר תפקידים. 1) אוגדת איו"ש בפיקודו של ערן ניב משנת 2017. 2) עוצבת האש בפיקודו של ירון פינקלמן משנת 2017. קחצ"ר בפיקודו של רסאן עליאן משנת 2016. אתה יכול לברר האם יש הסבר לעניין? או שהם נשמרים לסבב נוסף בעוד מספר שבועות? תודה רבה, אודי. 79.182.91.84 02:00, 12 ביוני 2018 (IDT)
א.. בקשר לשמחה הביוגרפיה שלו מוכרת לי אבל אסור לחשוף אותה כעת. ב. יהיה עוד סבב אל דאגה בקרוב. פרל - שיחה 06:02, 12 ביוני 2018 (IDT)
 • בקשר לביוגרפיה שלו אתה אכן צודק בחוסר הפירוט. רק כדאי לברר האם אכן שימש גם כמפקד פלחה"ן נח"ל, מכיון שמי שעדכן אותי, סבור כי תפקידו הראשון בנח"ל היה כמפקד הגדס"ר.
 • בקשר לסבב השיבוצים, ברור לי שיהיה סבב נוסף שיכלול מינויים לראשי מטות הפיקודים, שאלתי היא האם יכלול גם מינוי למפקד אוגדת איו"ש? לא ברור לי למה הפרידו בין המינוי של מפקדי אוגדות הגליל והפלדה ובין המינוי של מפקד אוגדת איו"ש, ובנוסף לא היה מעולם קצין שפיקד 3 שנים על אוגדה מרחבית איו"ש/עזה/הגליל. תודה. בברכה, אודי. 79.183.39.62 02:12, 13 ביוני 2018 (IDT)
פרל, תשובתך בעניין? תודה, אודי. 79.179.137.58 23:55, 13 ביוני 2018 (IDT)

דני פרל[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. בשנים האחרונות עמדתי בקשר עם אנשי "עמותת סיירת שקד" ובראשם סא"ל במיל' דני פרל, ונעזרתי בהם רבות לגבי הערך על חטיבת גבעתי, הן בהשלמת טבלאות מפקדי הגדודים והיחידות של חטיבת גבעתי, הן בעריכת המור"קים של החטיבה והן בתיקוני עריכה של משתמשים אחרים. רציתי לדעת האם דני פרל עומד בקריטריונים לעריכת ערך.

1) סא"ל במיל' בסיירת שקד בוגר מלחמת יום הכיפורים.
2) יו"ר "עמותת סיירת שקד" ואחראי על קבוצת "ותיקי סיירת שקד" - קבוצה של כ-40 קצינים ולוחמים בסיירת שקד מהעבר, המלווה את חטיבת גבעתי בכלל ואת גדוד שקד ובא"ח גבעתי בפרט, במשך יותר מעשור וחצי (שנת 2002 לערך), ועמלה הן בהעברת מורשת הסיירת ללוחמים והן בליווי צמוד של טירוני גבעתי החל מהטירונות, המשך במסע ההשבעה, מסע כומתה וכלה באימונים בשטח וכו', הרעיון של הפרויקט נועד לתת ליווי וביטחון ללוחם בתחילת דרכו, וכן לחבר את הדור הצעיר למורשת העבר. מקור - כתבה בynet דנה פלג. "בגיל 65: מתנדבים בסיירת שלא ישכחו" (18-10-17). (ישנם כתבות ומקורות נוספים).
3) הוא מוותיקי ענף הספורט "מירוץ מכוניות", כולל תחרויות ביוון ובאבו דאבי, שם הוא ושותפו איתי מולדבסקי היו הישראלים הראשונים (נכנסו עם דרכונים ישראלים ובהזמנת מועדון המכוניות של איחוד האמירויות) שהתחרו וסיימו מירוץ מכוניות במדינה זו. מקור - כתבה בynet אודי עציון. "ניצחו את המדבר" (30-3-18). (ישנם כתבות ומקורות נוספים). אשמח לשמוע את דעתך בעניין. תודה רבה. בברכה, אודי. 79.177.38.46 02:06, 22 ביוני 2018 (IDT)
עם כל ההערכה לאיש, פשוט לא. ולא איננו קרובי משפחה. תודה. 06:26, 22 ביוני 2018 (IDT)
לא מתכוון להתווכח איתך בנושא. מה כן הקריטריונים לקבלת ערך? בברכה, אודי. 109.67.13.72 06:41, 22 ביוני 2018 (IDT)
בעל עיטור\ צל"ש לפי חוק העיטורים, מח"ט או אל"מ בכיר, מפקד יחידת עלית כמו שייטת 13. פרל - שיחה 07:11, 22 ביוני 2018 (IDT)
הבנתי מיד שהרקע הצבאי שלו לא יספק, לכן הדגשתי את הרקע האזרחי והספורטיבי שלו, חשבתי שזה יספק. אבל כפי שכתבתי קודם: מיציתי את הנושא. אם אי פעם הקריטריון ישתנה, יש לך רקע לערך. בברכה, אודי. 79.180.95.125 08:09, 22 ביוני 2018 (IDT)

חטיבת הצנחנים[עריכת קוד מקור]

שלום פרל. אשמח לעזרתך. משתמש 109.66.33.69, מחד, מחק מהערך משנה על גדוד 101, מידע חשוב על פעילות הגדוד במלחמת יום הכיפורים, ומאידך, הוסיף ושיפר מידע על פעילות הגדוד במלחמת לבנון השנייה (שיפר מידע, אך עם טעויות אותן תיקנתי), מכיון שלא הצלחתי לשחזר את מה שמחק, אשמח אם תוכל אתה לשחזרם. תודה. בברכה, אודי. 79.183.105.216 01:29, 9 ביולי 2018 (IDT)

לא אגיע לזה בזמן הקרוב. מצטער. פרל - שיחה 18:10, 9 ביולי 2018 (IDT)

מח"ט הגולן - אבינועם אמונה[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"מ אבינועם אמונה נכנס היום (15-7-2018) לתפקידו כמח"ט הגולן. בברכה, אודי. 109.64.23.253 22:17, 15 ביולי 2018 (IDT)

טופל. הרבה תודה. שוב מתנצל שלא הגעתי לעניין הנוסף. על יונתן רום אני מעודכן. פרל - שיחה 22:29, 15 ביולי 2018 (IDT)
לגבי מה שכתבתי לך בפסקה הקודמת, לבסוף טופל על ידי, כלומר הצלחתי לשחזר. לגבי יונתן רום גם אני מעודכן. כפי שידוע לך עמי ביטון לא יקבל לבסוף את החטיבה במקום רום, והסיבות לכך ידועות. מכיון שאתה משרת בחטיבה זו רציתי לדעת אם מונה מחליף אחר לרום במקום ביטון? תודה. בברכה, אודי. 109.64.23.253 22:40, 15 ביולי 2018 (IDT)
טרם. כשאדע תדע, והפוך. פרל - שיחה 22:49, 15 ביולי 2018 (IDT)

לירון בטיטו[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. בימים אלו בטיטו אמור לסיים את תפקידו כמפקד בא"ח גבעתי ולהתמנות באוגוסט למח"ט דרומית. רקע חלקי: היה מפקד פלוגת מסלול בבא"ח גבעתי. לאחר מכן שימש מפקד פלוגה מסייעת של גדוד צבר במקביל למפקד פלחו"ד צבר רס"ן חגי ביבי ז"ל. מקור: חיפוש בגוגל תחת הכותרת 'סרן לירון בטיטו' מביא לכותרת משנה "רשימות לזכרו" בו מספיד מפקד מסייעת צבר לירון בטיטו את חגי ביבי. בהמשך שימש סגן מפקד גדוד צבר כולל במהלך מבצע עופרת יצוקה. מקור לתפקידו כסמג"ד: כתבה: "המשימה החדשה של גדוד צבר: הגנה על מוסקי הזיתים" - נענע (28-10-2008). לאחר מכן שימש מפקד מגמת האימון המתקדם בבא"ח גבעתי. לאחר העלאתו לדרגת סא"ל מונה למפקד גדוד "עוטף אילת" בין השנים 2014-2012. מקור: כתבה במקומון 'ערב ערב באילת'. "מג"ד עוטף אילת: אפס מסתננים בחודש האחרון" - מקומון 'ערב ערב באילת' (19-9-2012). בהמשך שימש מפקד גדוד רותם לאחר מבצע צוק איתן, בין השנים 2016-2014. לאחר מכן מפקד בא"ח גבעתי בין השנים 2018-2016.

בברכה, אודי. 109.64.23.253 23:53, 15 ביולי 2018 (IDT)
תודה. פרל - שיחה 06:17, 18 ביולי 2018 (IDT)

מהו המוטו של חטיבת הצנחנים?[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. משתמש 79.182.133.206 "התלבש" על ה'ערך' של חטיבת הצנחנים, ועורך שם שינויים חדשות לבקרים, שינויים חלקם נכונים יותר וחלקם נכונים פחות. אני משתדל לפקח על העריכות שלו, ולשחזר או לתקן כשאני חושב שהעריכות מוטעות. שאלתי: בתור בוגר החטיבה שמן הסתם מבין ומכיר את ההיסטוריה החטיבתית יותר טוב ממני, האם תוכל גם לנטר את עריכותיו מפעם לפעם, או במידה והוא טועה כרוני להעמידו על מקומו?

ד.א. למשל כעת בין היתר הוא עדכן שהמוטו החטיבתי השתנה מ"אחריי לצנחנים" לסתם "אחריי" האם הוא צודק?? בברכה, אודי. 79.182.53.118 22:52, 17 ביולי 2018 (IDT)
המוטו החטיבתי הוא אחרי. אחרי לצנחנים זו סיסמה יפה כמו הטובים לטיס. פרל - שיחה 06:18, 18 ביולי 2018 (IDT)
תודה. טוב שלא שיחזרתי אותו לפני ששאלתי אותך. בברכה, אודי.109.64.123.44 20:32, 18 ביולי 2018 (IDT)

אביחי זפרני[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. מפקד חטיבת יפתח הבא אל"ם אביחי זפרני ולא זעפרני (לפי חבר ששירת תחתיו, זפרני כותב את שם משפחתו בלי ע'). שירת בין היתר כמפקד פלגה ביחידת אגוז וכמפקד מחזור בבא"ח גולני. מקור: כתבה במעריב: "ים של געגוע: שישה מפקדי גדודים מספרים על החברים שלא חזרו מהמערכה" (30-4-2017).

נ.ב. זפרני מונה למפקד הפלוגה המסייעת בגדוד 12, 3 ימים לפני מלחמת לבנון השנייה ולא באותו יום. מקור: כתבה של אייל לוי במעריב: "קרב חפירות: כך איום המנהרות נראה מעיני גדוד גולני שעל הגדר" (13-2-2016). בברכה, אודי. 79.182.76.72 05:32, 23 ביולי 2018 (IDT)

אל"ם שגיב דהן[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. מעט נתונים שליקטתי. יליד שנת 1980. התגייס בנוב' 1998. שימש מפקד פלוגה ו' בחטיבה 401 (לא יודע באיזה גדוד). מקור - כתבה של אמיר בוחבוט "שטח צבאי" "כשגולני מחאו כפיים לשריון" (17-8-2007). סגן מפקד גדוד "עשת" (9) בחטיבה 401. מפקד גדוד "הבוקעים" (52) בחטיבה הנ"ל בין השנים 2012 - 2014 כולל במבצע צוק איתן. קצין אג"ם של אוגדת איו"ש בין השנים 2014 - 2016. בברכה, אודי. 79.176.4.53 07:18, 27 ביולי 2018 (IDT)

אל"מ אייל שוימר[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"מ אייל שוימר נכנס ב-2 ביולי לתפקידו כמפקד חטיבת הנגב. כתבתי לך בפסקה הקודמת מעט רקע על אביחי זפרני ושגיב דהן. בברכה, אודי. 79.178.5.15 00:11, 6 באוגוסט 2018 (IDT)

אטפל. תודה. פרל - שיחה 06:56, 6 באוגוסט 2018 (IDT)
פרל שלום. יש סיבה לכך שאתה לא יוצר ערך לאל"ם שגיב דהן? בברכה, אודי. 79.178.97.2 00:17, 13 באוגוסט 2018 (IDT)
כן. פניות. אגיע לזה השבוע. פרל - שיחה 00:32, 13 באוגוסט 2018 (IDT)
פרל. נראה שאני לא היחיד שנכנס לך לדף השיחה. שאלתי אותך מה עם ערך לשגיב דהן, ומשתמש אחר יצר ערך עליו עם המקורות שכתבתי לך. בברכה, אודי. 109.66.31.90 01:06, 15 באוגוסט 2018 (IDT)

אביחי זפרני[עריכת קוד מקור]

דע: טיוטה:אביחי זפרני. (שימנשמע?) מה, אין? 23:12, 16 באוגוסט 2018 (IDT)

יצחק בן בשט[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"ם יצחק בן בשט מונה למפקד חטיבת שגיא. רזומה חלקי: התגייס ליחידת אגוז. שימש לוחם. מפק"ץ באגוז. מפקד פלוגה (נראה לי מסייעת) בגדוד 51 ת"פ יניב עשור. מילא תפקידים ביחידת שלדג. סגן מפקד יחידת אגוז בצוק איתן. מפקד גדס"ר גולני (ינואר 2015 - יוני 2016). מפק"ץ במלט"ק (18-16). בברכה, אודי. 109.67.124.108 23:25, 22 באוגוסט 2018 (IDT)

מפקד חטיבת ירושלים איציק גץ[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"ם איציק גץ מונה למפקד חטיבת ירושלים באוגוסט האחרון. רזומה חלקי: מפקד פלוגה מסייעת של גדוד נחשון. קצין אג"ם של חטיבת כפיר (13-12). מפקד גדוד חרוב (13-15). ראש ענף לש"ב במל"י (16-15). תפקידו האחרון אינו ידוע לי. כעת מפקד חטיבת ירושלים. בברכה, אודי. 79.180.9.39 23:35, 12 בספטמבר 2018 (IDT)

פרל. בזמנך הפנוי. בברכה, אודי. 109.66.82.67 21:40, 15 בספטמבר 2018 (IDT)
בדיוק אז. פרל - שיחה 22:44, 15 בספטמבר 2018 (IDT)
פרל, יש סיבה לכך שהחלטת לפסוח על אל"ם איציק גץ? בברכה, אודי. 79.176.92.85 00:22, 24 באוקטובר 2018 (IDT)
אני לא יודע עליו מספיק וטרם הבנתי אם החל שירותו בכפיר או בגבעתי. אני לא כותב כשאין לי זמן או לחלופין כשאני לא יודע מספיק. פרל - שיחה 06:12, 24 באוקטובר 2018 (IDT)

ארז אלקבץ[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. במהלך שבוע שעבר ארז אלקבץ הועלה לדרגת אל"ם ומונה למפקד חטיבת כרמלי. מקור לכך בדף הפייסבוק "מורשת חטיבת גולני". רזומה חלקי: מטירון ועד מ"פ בגדוד 13. מפקד פלחה"ן גולני כולל במהלך מלחמת לבנון השנייה. סמג"ד. קצין אג"ם של חטיבת גולני (13-12). מג"ד 13 (15-13) כולל במהלך מבצע צוק איתן. סמח"ט גולני (16-15). קצין אג"ם של עוצבת הבשן (18-16). בספטמבר הועלה לדרגת אל"ם וקיבל פיקוד על חטיבת כרמלי. בברכה, אודי. 109.66.117.174 00:37, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

כתיבת ערכים על סאלי"ם:[עריכת קוד מקור]

היי, אני רואה שיש לך ידע עצום בצבא, ועל כן אני שואל אותך. 1: אם יש סא"ל שיודעים שהוא הולך להתמנות בקרוב לאל"ם, ניתן לכתוב עליו ערך? 2: אם יש סא"ל שפיקד על יחידה מיוחדת, או שקיבל צל"ש על פועלו, ניתן לכתוב עליו ערך? תודה רבה!שלומי חלוויעל - שיחה 14:37, 25 באוקטובר 2018 (IDT)

בנוגע לשאלה הראשונה, לא! חכו בסבלנות. אם יש לו צל"ש אזי הדרגה אינה קובעת אבל זה חייב להיות לפחות צל"ש מח"ט ולא תעודת הערכה. בוויקיפדיה אנחנו משתדלי לא לעבור עבירות ביטחון מידע. שים לב לא לכתוב על אישים שהצבא אינו מעוניין לחשוף. זה לא לשיקול דעתך ומדובר בחיי אדם. פרל - שיחה 14:42, 25 באוקטובר 2018 (IDT)

דבר ראשון: תודה על התשובה. דבר שני: וודאי שלא אכתוב על אישים שהצבא לא רוצה שאחשוף, ביטחון המדינה חשוב לי מאוד! בכל אופן, תודה על שימת ליבך!שלומי חלוויעל - שיחה 21:25, 27 באוקטובר 2018 (IDT)

תבנית בעבודה[עריכת קוד מקור]

שלום. האם אפשר להסיר את תבנית "בעבודה" שבערך יצחק בן בשט מאוגוסט (ולא נערך מאז)? תודה, Dovno - שיחה 08:53, 1 בנובמבר 2018 (IST)

נהג (סרט)[עריכת קוד מקור]

תודה על כתיבת הערך. ולמה לא "הנהג"? השם במקור האנגלי מיודע, כך הופץ בגרסה בעברית וגם בציטוטי הביקורת מהעיתונים דבר ומעריב שהבאת הוא נקרא כך. --כ.אלון - שיחה 09:58, 9 בנובמבר 2018 (IST)

ויותר מכך: פשוט הנהג, כיוון שאין עוד ערך בשם זה. סוגריים בשם ערך אינם לקיטלוג, אלא רק כדי להבדיל מערכים אחרים שכבר קיימים באותו השם. ראו, למשל הקוזאקים. Dovno - שיחה 10:30, 9 בנובמבר 2018 (IST)

הערך לעתיד הועבר למרחב המשתמש שלך להמשך עבודה[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Marloweperel,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "לימור עציוני" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר לבינתיים ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Marloweperel/‏לימור עציוני". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. נושאים שבדרך כלל זקוקים לשיפור הם:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

ניתן לפנות לחממה כדי לבקש משוב ספציפי יותר על הערך. בנוסף, ניתן להסתייע במדריך לכתיבת ערכים. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! eli - שיחה 22:48, 24 בדצמבר 2018 (IST)

לא מקובל עלי מה שעשית. הערך הועלה על ידי אבל הבקרה שלך עליו נעשתה לאחר שאדם אחר, שאינו אני ופעל ללא רשותי, ערך אותו. אני מבקש שתחזיר אותו למצבו לפני שנערך על ידי אנשים אחרים (שמתי תבנית "בעבודה" שלא כובדה) ותיתן לי לעשות את עבודתי. יתרה מזו. נשואת הערך כתבה שני ספרים ומכאן שהיא זכאית לערך כסופרת בישראל. פרל - שיחה 10:00, 25 בדצמבר 2018 (IST)
אניח ל-eli להגיב לגבי מצב הערך (והצדק איתך לגבי תבנית "בעבודה" שלא כובדה). גם במיקומו הנוכחי בטיוטה, אתה יכול להסיר את תוספות האלמוני.
אולם כיוון שהעלית את נושא החשיבות (שלא הועלה עד כה): כלל שני הספרים לא רלוונטי פה משני טעמים: (1) שני ספרים נחוצים כדי להגדיר מישהו מלכתחילה כסופר (לפי כללי אגודת הסופרים שוויקיפדיה יישרה עימה קו בנושא זה). אולם לא כל סופר זכאי אוטומטית לערך (כמו שלא כל שחקן, כל עורך דין, כל פוליטיקאי, וכו'). (2) לצרכי ההגדרה כסופר, לא מדובר על ספרים מקצועיים, ולכן זה לא רלוונטי לגבי הערך הנידון כאן. נמחקו כבר בעבר מחוסר חשיבות ערכים של אנשים שכתבו מספר רב מאוד של ספרים מקצועיים בתחום התמחותם. כאשר תשלים את העבודה על הערך ניתן יהיה לראות אם הוא עומד ברף החשיבות (הגבוה מאוד) שיש לנו למשפטנים. בברכה, Dovno - שיחה 10:25, 25 בדצמבר 2018 (IST)
היי.
ראה את תגובתו המורחבת של דוב.
בהעדר סבירות שאנונימי יוסיף תוכן במקביל (כמה דקות לאחר העלאתו) אליך אם לא שמדובר בך, סברתי וקיבלתי שנחוץ שהערך יעבור שיפוץ יסודי ברמה גבוהה אשר מן הראוי שתיעשה במרחב משתמש זאת מחמת ניסוח שאיננו אנציקלופדי בעליל ומאחר והחומר שנוסף מפר ברמה מוגברת את חוק זכויות יוצרים.
אם שתי הנקודות שצויינו (בעיקר הנקודה השניה) - יוסדרו, ניתן יהיה להחזיר את הערך למרחב הערכים ולהמשיך לטפל בו משם הלאה. eli - שיחה 14:10, 25 בדצמבר 2018 (IST)
והנה עובדה זה לא אני או מי ממקורבי. לא סיימתי את העבודה על הערך. מישהו התערב לי ואתה פעלת בעקבות העריכה שלו. אני מצפה שתחזיר אותו ממרחב הטיוטה ותאפשר לי לתקן אותו. השיטה שלך אינה הוגנת כי העילה שלך מתבססת על משהו שלא עשיתי. פרל - שיחה 14:32, 25 בדצמבר 2018 (IST)

דני דוידי ואריק דוידי[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. כתבת בשני הערכים של קצינים אלו שהם שימשו בין היתר כמפקדי המכללה לפיקוד טקטי, בעוד רק דני דוידי כיהן בתפקיד זה. בברכה, אודי - שיחה 03:02, 17 בינואר 2019 (IST)

אל"מ יום טוב חזן[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"ם במיל' יום טוב חזן ז"ל נפטר היום בשעות הצהריים. החל את שירותו בגדוד 12 בגולני. במלחמת ששת הימים שימש סמל מחלקה בגדוד 12. לאחר מכן היה רס"ר גדוד 12. בהמשך יצא לקורס קצינים (בגיל יחסית מתקדם) ועשה מגוון תפקידים בחטיבה. בין היתר שימש מפקד מחנה שרגא. לאחר מכן הועלה לדרגת סא"ל ושימש כסמח"ט ב' של החטיבה במשך שנים רבות כולל במהלך מלחמת לבנון הראשונה. על פועלו הרב למען החטיבה קיבל דרגת אל"ם אישית. בשנת 1987 השתחרר אך המשיך בתפקיד הסמח"ט גם במילואים והוגדר כסמח"ט ב' המיתולוגי של החטיבה. לאחר מכן שימש מנהל מוזיאון ואתר ההנצחה של חטיבת גולני.

במפגש פרידה שהתקיים בספטמבר 2017 מאל"ם חזן, ציין הרמטכ"ל גדי איזנקוט כי יום טוב חזן התגייס לחטיבת גולני כשאיזנקוט נולד, וכי הוא עצמו מכיר את אל"ם חזן מעת גיוסו (של איזנקוט) עד להיותו מח"ט גולני, איזנקוט ציין עוד כי אל"ם חזן היה קשור גם לבחירת הכומתה החומה של החטיבה וגם את העובדה שאל"ם חזן ליווה את החטיבה ואת מוזיאון ואתר ההנצחה של החטיבה במשך שישה עשורים בהם עברו בחטיבה כ-100 אלף חיילים. מקור: אתר צה"ל הגולנצ'יקים נפרדים: מפגש פרידה מקצין גולני המיתולוגי, אל"ם (מיל') יום טוב חזן (1-9-2017). ישנם מקורות נוספים. אשמח מאד אם תוכל ליצור עליו ערך. תודה. בברכה, אודי - שיחה 21:52, 23 בינואר 2019 (IST)
הי. אף שאני באופן אישי חושב שיום טוב ראוי מאוד לערך, זה להערכתי לא יעבור את מי שמוטרד שזו חריגה מכללי יצירת הערכים לאנשי צבא. לכן אמנע מיצירת ערך עבורו. פרל - שיחה 11:18, 24 בינואר 2019 (IST)
כמוני כמוך. אני בהחלט חושב שמגיע לו ערך. עמותת חטיבת גולני ביקשו ממני אם אוכל לעזור להם לעשות עליו ערך, אמרתי להם שיתכן וזה לא יעמוד בכללים, ועל אף זאת אני אנסה. כפי שראית ניסיתי. תודה על הרצון. בברכה, אודי - שיחה 07:02, 25 בינואר 2019 (IST)
פרל שבוע טוב. ברשותך ניסיון נוסף ואחרון בעניין זה. ראיתי שיצרת ערך על ניר בר-און שלא שימש מפקד חטיבה מרחבית/מילואים/סדיר או מחוז בפיקוד העורף, ונדמה שתרומתו הייתה פחותה ביחס לתרומתו של יו"ט חזן, וכן יש ערך על יצחק טאיטו מכיון שהוא דמות מיתולוגית בעבור כל מי שעבר את בה"ד 1, כך חושבני שיו"ט חזן ראוי לערך מכיון שהוא דמות מיתולוגית בעבור כל מי שעבר את חטיבת גולני לדורותיה. אם לאחר כל זאת תחליט משיקוליך לא ליצור ערך עליו, אכבד ואבין זאת, ולא אוסיף לשכנעך בעניין זה. אשמח לתשובתך החיובית או השלילית. תודה רבה. בברכה, אודי - שיחה 19:14, 26 בינואר 2019 (IST)
אודי אני לא כותב עליו ערך. זה סופי. לחטט בערכים שכן יצרתי (מסיבות שאין בכוונתי לדון בהן כלל) אינו מהעניין כלל. פרל - שיחה 19:33, 26 בינואר 2019 (IST)
פרל, לא התכוונתי להרגיז אותך. גם לא חיטטתי לך בערכים. זה ערך גלוי שראיתי כבר כשיצרת אותו. ניסיתי להצביע על דימיון בין הערכים. מכיון שרק אתה יודע מהם שיקוליך, אין לי ויכוח איתך בעניין. כפי שכתבתי, כוונתי הייתה לכבד כל החלטה שלך, ולכן אין צורך בכעס. בברכה, אודי - שיחה 19:57, 26 בינואר 2019 (IST)

עוצבת חצי האש[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. ידוע לך האם אל"ם אמיר פרחי, מונה למפקד עוצבת חצי האש? ואם כן, מתי? תודה. בברכה, אודי - שיחה 19:51, 16 באפריל 2019 (IDT)

מונה באחד הסבבים האחרונים וטרם נכנס לתפקידו. לטעמי אין מקום לערך שכן זולת תפקידו הנוכחי אין שום מקור גלוי שמתאר את הרקורד שלו. אני בכל מקרה לא אצור אחד. פרל - שיחה 19:59, 16 באפריל 2019 (IDT)
פרל. לא הבנת אותי נכון, לא כתבתי/רמזתי שתעשה לו ערך, זה ברור לי מכיון שהרקע והרזומה שלו חסויים. רק שאלתי אם נכנס לתפקידו מכיון שמפקד החטיבה היוצא ימונה היום למפקד...
נ.ב. כשימונה יתאפשר לכתוב את שמו המלא (ללא ערך) בטבלת המח"טים של העוצבה, מכיון שכשהוחלט על מינויו לתפקיד נכתב שמו המלא. בברכה, אודי - שיחה 21:34, 16 באפריל 2019 (IDT)
צודק. כשיכנס, אפשר יהיה לציין את שמו בטבלת המח"טים של העוצבה. פרל - שיחה 00:00, 17 באפריל 2019 (IDT)
ידוע מתי אל"ם אמיר יכנס לתפקידו כמח"ט? תודה. בברכה, אודי - שיחה 00:09, 17 באפריל 2019 (IDT)
אם לא עניתי. תבין לבד. חלק מהדברים הם מסווגים, אתה מתעקש לשים על זה קצוץ. פרל - שיחה 07:44, 21 באפריל 2019 (IDT)
פרל. אנחנו מכירים קצת יותר משתי דקות (כמובן בתור ויקיפדים, אני פחות ותיק, אתה יותר), אני מעולם לא פירסמתי מידע מסווג וק"ו לא התעקשתי לפרסם, אם היו לי ספקות האם המידע מסווג, ידעתי לחלוק אותם איתך ועם משתמשים אחרים. תזכורת: אתה בעצמך ענית לי לפני כמה שורות שאין סיווג על שמו של אמיר פרחי ומינויו לתפקיד, מכיון ש'דובר צה"ל' פירסם על כך, וסייגת זאת שאין לערוך עליו ערך, אז על מה הקצף?? אשמח אם תחזור בך מאשמה זו שאין בה גרעין אמת.
נ.ב. גילוי נאות: הערכתי רבה לידע ולתרומה הויקיפדית שלך. בברכה, אודי - שיחה 08:28, 21 באפריל 2019 (IDT)
אודי. אתה אולי לא מבין אבל הנושא שאתה נוגע בו אסור בפרסום ואין לעסוק בו. זה הכל. טני את הדיון בזה סיימתי. כמו כן, אתה טועה. לא פעם אתה עוסק בדברים שאין לכתוב אותם. כל מה שכתבת פה על פרחי לא מופיע בשום מקום זולת עצם המינוי (ציינת רקע). אין את זה ברשת. עכשיו ברשותך יום טוב (אם לא ברור, לא חוזר בי מהדברים). פרל - שיחה 09:40, 21 באפריל 2019 (IDT)
 • נסחפת פרל נסחפת. עשיתי דבר או שניים כחייל וכקצין, ואני יודע קצת ויותר, מהי צנזורה ומהו נושא מסווג. איך משאלה פשוטה ששאלתי, מתי פרחי (שדובר צה"ל פרסם את דבר מינויו) נכנס לתפקיד, הגעת עד לאתה נוגע בדבר האסור לפרסום (ציטוט שלך).
1) לא ביקשתי ליצור לו ערך, משום מה אתה מיהרת להסיק זאת. 2) לא כתבתי את תפקידיו הצבאיים, בסך הכל ציינתי להיכן התגייס ומהו תפקידו האחרון, שני פרטים אלו צויינו בתקשורת. היותו רל"ש הרמטכ"ל, מקור: יואב לימור, כתבה במוסף שישבת, בישראל היום, 'עשה את זה בדרכו' (1 בנובמבר 2018). כך מי שקרא על היותו רל"ש וראה אותו בטקס חילופי הרמטכ"לים, עם מדיו וסיכתו, הבין מיד להיכן התגייס. על אף שאני יודע יותר לא פירטתי מעבר לכך. אם זה נחוץ, ברשותך אצנזר זאת.
3) לשאלתי, ציינת (ציטוט שלך) צודק. כשיכנס, אפשר יהיה לציין את שמו בטבלת המח"טים של העוצבה, לאחר ששאלתי אם ידוע תאריך כניסתו, חזרת בך ב'פליק פלאק', (ציטוט שלך) אתה אולי לא מבין אבל הנושא שאתה נוגע בו אסור בפרסום ואין לעסוק בו, אתמהא.
אני בהחלט חושב כמוך שחל סחף בתקשורת בעניין מינויים, כגון לאחרונה, מינוי שניים ממפקדי יחידות הקצה, באחד, דובר צה"ל התיר לפרסם את שמו הפרטי של המפקד, ובמקביל התקשורת כתבה פרטים מעברו הרחוק וד"ל, מה שהביא רבים לחבר בין הפרטים ולהבין מיהו. בשני, דובר צה"ל פרסם את דבר מינויו של המפקד עם תמונה שמסגירה את עברו, ובמקביל התקשורת כתבה פרטים נוספים על השתתפותו במבצע מסוים וד"ל, מה שגרם לרבים להבין מיהו. דבר שהפך את התהליך לפארסה. חושבני שאצלי זה לא המקרה.
מינית את עצמך לעוזר הצנזורית הצבאית הראשית ולשומר הסף (ברכות) וניסית לזהות תהליכים, אך (בעיניי) ראית צל הרים כהרים. חשבת שאתה רואה ניצנים והפכת אותם לענפים ואף לעצים. בחרת להאשים, להתנשאות ולזלזל, וחבל. אין ברצוני להתכתש, לכן אני מסיים בזה את הדיון. בברכה, אודי - שיחה 23:27, 21 באפריל 2019 (IDT)
בדבר אחד (בשאר ממש לא, ואני יכול, אך אין לי עניין להפריך כל טענה שלך) אתה צודק, הדיון הסתיים. זה דף השיחה שלי ואתה לא מוזמן לכתוב בו. פרל - שיחה 23:32, 21 באפריל 2019 (IDT)
 • פרל שלום. היום חזרתי מחופשה בחו"ל. במסגרת החופשה עברתי חוויה מטלטלת שנתנה לי פרספקטיבה אחרת על החיים.
אני יודע שהיו לנו חילוקי דעות. אני יודע שיחסינו עלו על מסלול אל-חזור. אך אני גם יודע שמילותיי היו נמהרות ואין להן מקום - ובפרט שיש בי הערכה רבה לפועלך - צר לי על מילותיי ומתנצל אני עליהן. בברכה, אודי - שיחה 22:41, 28 באפריל 2019 (IDT)
אודי שלום. מקווה שהכל בסדר, ושאתה בטוב. אם נפגעת גם אני מצר על כך ומתנצל. מנגד, חשוב לי שתבין משהו שנראה לי חשוב. הדף הזה פומבי, ומאפשר למי שרוצה (גם לגורמים עוינים) לעבור עליו ועל המידע שבו. לפיכך במידה ותרצה לדון אתי בנושאים שאינם ישירות מפרסומי דו"צ או התקשורת הגלויה (בדגש, לא הסקת מסקנות דוגמת: "ראה אותו בטקס חילופי הרמטכ"לים, עם מדיו וסיכתו"), אנא כתוב לי במייל (יש לך את הכתובת). מניח שראית על יניב בארוט. אשמח להוסיף ולשמוע ממך בכפוף לסייג שציינתי כאן. תודה. 09:17, 29 באפריל 2019 (IDT)
פרל שלום. תודה על קבלת ההתנצלות ועל התעניינותך בשלומי (אומנם בהחלמה ובהתאוששות, אך כעת מעט יותר טוב). אכן נדרשת צנזורה עצמית וזהירות מירבית מצד כל העוסק וכותב בענייני צבא וביטחון ובכללם אנוכי. ממה שידוע לי על יניב בארוט מעבר למה שערכת עליו, שימש סגן מפקד גדוד 101 בין השנים 12-13. לאחר סיום תפקידו כמפקד סיירת חרוב מונה לקצין אג"ם של אוגדת עזה בין השנים 19-17. שוב תודה. בברכה, אודי - שיחה 22:38, 29 באפריל 2019 (IDT)

שיתוף פעולה בעריכות על צה"ל:[עריכת קוד מקור]

היי, חג שמח. כבר דיברנו בעבר. רק עכשיו אני רואה את גודל התרומה המשמעותית שלך לויקיפדיה בנושאי צבא! אתה ראוי להערכה עצומה! אני קצין במילואים ואשמח מאוד לשתף עימך פעולה בעריכות של צה"ל. מה אתה אומר? שלומי חלוויעל - שיחה 02:14, 21 באפריל 2019 (IDT)

א. תודה רבה. ב. על איזה שת"פ חשבת? פרל - שיחה 05:19, 21 באפריל 2019 (IDT)
כגון עריכות על קצינים בדרגת אל"ם ומעלה, שאפילו אתה לא יודע עליהם, אז אולי אני כן אדע. (יש לי חברים טובים מאוד שהם אלמי"ם ויותר). או כל דבר שרק עולה מהמוח שלך. באופן אישי, יש לי ידע גדול על אמ"ץ, אמ"ן, ואוגדת איו"ש. אבל יש לי ידע נכבד גם באגפים אחרים וכדו'. אז נוכל לערוך ביחד ערכים..., מה אתה אומר? שלומי חלוויעל - שיחה 10:51, 21 באפריל 2019 (IDT)
אני בעד. מצא אותי בפייסבוק Gal Perl Finkel. נמשיך משם. פרל - שיחה 11:30, 21 באפריל 2019 (IDT)
אין אפשרות אחרת חוץ מפייסבוק? פשוט אני משתדל להתנזר ממנו..., כאן אי אפשר? אולי טוויטר? שלומי חלוויעל - שיחה 11:48, 21 באפריל 2019 (IDT)

אתה עובד בinss? שלומי חלוויעל - שיחה 11:51, 21 באפריל 2019 (IDT)

גם טוויטר הולך. פרל - שיחה 12:07, 21 באפריל 2019 (IDT)
אבל אין אפשרות לכאן...? אישית עם טוויטר אין לי בעיה, אבל אולי יותר נוח כאן. מה שאתה מעדיף...שלומי חלוויעל - שיחה 12:11, 21 באפריל 2019 (IDT)
טוויטר. תודה. פרל - שיחה 12:17, 21 באפריל 2019 (IDT)
אבל דיברתי על עריכת ערכים שלומי חלוויעל - שיחה 12:19, 21 באפריל 2019 (IDT)

אל"מ עודד בר מעוז[עריכת קוד מקור]

גל שלום ובוקר טוב, ראיתי את הדפים שלך ומבינה שאתה הויקיפד שאחראי על כתיבת קורות חיים לאנשי צבא וביטחון. יש לי קורות חיים של אל"מ עודד בר מעוז שצריך לקשר אותם. ישנו ערך "מפקדת קצין בטיחות ראשי" עם קישור חסר של מפקדי עבר ומסמך זה הנו לערך "עודד בר מעוז". אודה לך באם תוכל לסייע לי

שלחי לי הודעה פרטית בטוויטר Gal Perl Finkel ואשתדל לעזור. פרל - שיחה 14:54, 8 במאי 2019 (IDT)

יש אופציה אחרת לתקשר איתך? אין לי טוויטר... Shirky85 - שיחה 14:27, 14 במאי 2019 (IDT)

פייסבוק. אותו שם משתמש. פרל - שיחה 23:24, 14 במאי 2019 (IDT)

ברק רובין[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. אל"ם ברק רובין מונה לאחרונה למפקד חטיבת אלון. מופיע כאל"ם באתר הפייסבוק של העמותה להנחלת מורשת הצנחנים (13 במאי 2019). בתאריך הנ"ל נערך ערב מורשת קרב ואדי מבעוק, מי ששימש מג"ד 202 בקרב היה דורון רובין ז"ל, אלמנתו הגר ובנו אל"ם ברק נכחו בערב זה. רזומה חלקי: התגייס לסיירת הנח"ל והיה שם לוחם. בהמשך שימש מפקד צוות בסיירת. לאחר מכן שימש מפקד פלוגה בגדוד 50 בנח"ל. מקור: במחנה/אתר הגבורה (14 בינואר 2011) 'המחבל מלמל בערבית וקירב את הידיים שלו לחזה, יריתי בו'. - כתבה על צל"ש מפקד פיקוד הדרום לסגן תום אלגרט שהיה אז סמל מחלקה בגדוד 50 ת"פ מפקד הפלוגה ברק רובין (מופיע בסוף הכתבה).

בהמשך שימש מפקד סיירת הנח"ל בין השנים 2006-2005 כולל במלחמת לבנון השנייה. לאחר מכן שימש כמפקד פלגה ביחידת שלדג. מקור: במחנה (17 ביולי 2014 - עמוד 9) במדור "זזים" 'רס"ן ברק רובין הועלה לדרגת סא"ל ומנה למפקד גדס"ר נח"ל, בתפקידו הקודם שימש מפקד פלגה ביחידת שלדג'. בהמשך כאמור מונה ביוני 2014 למפקד גדס"ר נח"ל. מקור: "חדשות יש"ע - נוהל מראה" (2 ביולי 2014) - טקס חילופי מג"דים בגדס"ר נח"ל בשבוע שעבר בין סא"ל מני ליברטי לסא"ל ברק רובין, שימש בתפקיד הנ"ל עד שנת 2016. בהמשך שימש מפקד גדוד גפן בבה"ד 1 (2017-2016). סמח"ט הנח"ל (2019-2017). בברכה, אודי - שיחה 10:14, 17 במאי 2019 (IDT)
טופל. תודה. פרל - שיחה 10:52, 17 במאי 2019 (IDT)
מקור להיותו סמח"ט הנח"ל: 'חדשות 13' אור הלר. "מתרגלים את כיבוש עזה": בצה"ל משדרים מוכנות לכל הסלמה (16 ביולי 2018). בברכה, אודי - שיחה 00:36, 19 במאי 2019 (IDT)

אליאב אלבז ואורי לוי[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. רזומה של סא"ל אליאב אלבז (אמור להתמנות למפקד חטיבת שועלי מרום). התגייס לגדוד 202 ושובץ בפלוגה המסייעת. קורס מ"כים וקורס קצינים. היה מ"מ בגדוד 202 במבצע חומת מגן. בהמשך שירת כסמ"פ. בסיום התפקיד השתחרר מצה"ל. לאחר חצי שנה החליט לחזור ומונה למפקד פלוגת מסלול בגדוד 202 (אוג' 04). חודש וחצי לפני מלחמת לבנון השנייה מונה למפקד פלוגה מסייעת בגדוד 202 ופיקד עליה במלחמה. בסיום תפקידו יצא ללימודים אותם קטע לאחר שהחל מבצע עופרת יצוקה ושובץ כסמג"ד ב' בגדוד 202. בסיום לימודיו עבר לשרת ביחידת מגלן ומונה למפקד פלגת ההכשרות של היחידה. בהמשך שימש כסגן מפקד יחידת מגלן. לאחר מכן מונה למפקד מחזור בבא"ח צנחנים. לאחר קורס פו"ם הועלה לדרגת סא"ל ומונה לרע"ן חי"ר במל"י (2015-2014). מג"ד 890 (2017-2015). מפקד בא"ח צנחנים (2019-2017). (נערך בעבר לפי ראיון של רס"ן אליאב אלבז (אז מפקד מחזור בבא"ח צנחנים) לדליק ווליניץ בתוכניתו "ביטחון אישי" (24 בנובמבר 2012).

רזומה של סא"ל אורי לוי (40) יליד 1979 (אמור להתמנות למפקד עוצבת השרון). התגייס בשנת 1998 ליחידת עוקץ שם היה לוחם. מפקד צוות ומפקד פלגה. לאחר 8 שנים עבר לשרת בחטיבת כפיר בתור מ"פ באחד הגדודים. מקור: שי לוי "הגדוד החרדי מוכיח את עצמו בתרגיל בבקעה" (2 בפברואר 2015). לאחר מכן שימש כסגן מפקד נצח יהודה. מקור: ערוץ 7, עדו בן פורת "לראשונה: סיום מסכת בטקס חילופי המג"ד" (1 באוגוסט 2014) (בסוף הכתבה). בהמשך מונה לסגן מפקד בא"ח כפיר. לאחר מכן מונה למפקד מחזור בבא"ח כפיר. בשנת 2013 הועלה לדרגת סא"ל ומונה לרע"ן חי"ר במל"י, עד שנת 2014. מג"ד נצח יהודה (2016-2014). לימודים (2017-2016). מקור: הודיה כריש-חזוני "נצח לא מפחד: מג"ד נצח יהודה מסיים תפקיד" (16 באוקטובר 2016). מפקד בא"ח כפיר (2019-2017). מקור: אתר צה"ל, מיכאל אוריה "כך מכשירים את דור הלוחמים הבא של חטיבת כפיר" (26 ביולי 2018).
לוי למד במכינה בעלי מחזור ט', מתגורר בקדומים, נשוי ואב לארבעה.
בברכה, אודי - שיחה 02:55, 22 במאי 2019 (IDT)
תעדכן אותי שנכנסו לתפקיד ואשמח ליצור ערכים. תודה. פרל - שיחה 09:02, 22 במאי 2019 (IDT)
כתבתי לך את הרזומה לצורך הכנת טיוטה. אם רצונך בכך, יש לי על קצינים נוספים. אשתדל לעדכן בזמן (ללא התחייבות, עקב חוסר זמינות לפעמים). בברכה, אודי - שיחה 23:51, 22 במאי 2019 (IDT)

פרל שלום. אתמול אל"ם אורי לוי נכנס לתפקידיו, מפקד עוצבת השרון/חטיבה 5 ובמקביל מפקד בא"פ לכיש. בברכה, אודי - שיחה 06:06, 28 ביוני 2019 (IDT)

יוגב בר-ששת[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. ב-19 ביוני 2019 בר ששת מונה למפקד חטיבת יואב. רזומה: התגייס לחטיבת הנח"ל. בשנת 2007 היה מפקד עורב נח"ל. בהמשך שימש סגן מפקד גדוד 50 (סגנו של אלעד אופשטיין). לאחר מכן מונה למפקד מחזור האימון המתקדם בבא"ח נח"ל. בשנת 2012 הועלה לדרגת סא"ל ומונה למפקד גדוד לימן (גדוד מרחבי ת"פ עוצבת ברעם), ושימש בתפקיד עד שנת 2014. במאי 2014 מונה למפקד גדוד 50, והוביל את הגדוד במבצע שובו אחים ובמבצע צוק איתן, ושימש בתפקיד עד יוני 2016. לאחר מכן שימש קצין המבצעים של פיקוד הדרום בין השנים 2016 - 2019.

ב-29 באוגוסט 2019 יתקיים טקס חילופי מח"טים בחטיבת אלכסנדרוני בין אל"ם חזי נחמה לאל"ם ישראל פרידלר. רזומה חלקי ביותר: שימש מ"פ בגדוד 51 במלחמת לבנון השנייה וקיבל על פעילותו צל"ש מאו"ג געש. היה בלימודים בזמן מבצע עופרת יצוקה, חזר לחטיבה והחליף מ"פ בגדוד 13 שנפצע, עד לסיום הלחימה. קצין אג"ם של חטיבת גולני (2014-2013). ב-6 ביולי 2014 מונה למפקד גדוד 51, והוביל את הגדוד במבצע צוק איתן, ושימש בתפקיד עד יולי 2016. בהמשך שימש סגן מפקד החטיבה בין השנים 2016 - 2017. בשנתיים האחרונות הבנתי שהיה בתפקיד ובלימודים בחו"ל.
בברכה, אודי - שיחה 03:21, 14 באוגוסט 2019 (IDT)
אתמול, ב-29 באוגוסט אל"ם ישראל פרידלר נכנס לתפקידו כמפקד חטיבת אלכסנדרוני. בברכה, אודי - שיחה 02:24, 30 באוגוסט 2019 (IDT)
אל"ם דביר חבר מונה למפקד חטיבת עודד. בברכה, אודי - שיחה 23:32, 25 בספטמבר 2019 (IDT)

יאיר פלאי[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. רזומה של יאיר פלאי המיועד להיות מפקד חטיבת מנשה. נולד במושב קשת שברמת הגולן להוריו שהיו ממקימי היישוב. למד בישיבה תיכונית חיספין ובישיבת שבי חברון. יליד שנת 1980. התגייס לגדוד 51 בחטיבת גולני במרץ 2000. שימש מ"כ. צוער בקק"צ במבצע חומת מגן. מ"מ בגדוד 51. מ"פ מסלול בגדוד 51 במלחמת לבנון השנייה. מ"פ מסייעת של גדוד 51, כולל בפעילות מבצעית בגבול רצועת עזה, באחד המבצעים באותו הקו, "מבצע צלול כיין", קיבל צל"ש מפקד אוגדת עזה, משה תמיר, - מקור: יהושע בריינר ב"וואלה". 'אנחנו נלחמים בשביל הילד בשדרות' (27 באפריל 2008). בשנת 2008 עבר לשרת ביחידת אגוז שם מונה למפקד פלגה, ושימש בתפקיד כולל במבצע עופרת יצוקה - מקור: חגי עינב בynet. 'הצל"ש לקצין מגולני, הפרחים לחדר הלידה' (27 באפריל 2009). היה מפקד בית הספר להכשרות ביחידת אגוז - מקור: אמיר בוחבוט ב"וואלה". 'מפקד אגוז: נהיה הראשונים לצעוד בסבך הלבנוני' (19 בינואר 2013). (נאמר לי שהיה גם סגן מפקד יחידת אגוז, לא הצלחתי לאמת זאת). קצין אג"ם של חטיבת גולני (15-14) כולל במבצע צוק איתן. מפקד גדוד 13 (17-15). מג"ד דקל בבה"ד 1 (18-17). מג"ד גפן (19-18). מתגורר במושב קשת, נשוי לחוה ואב לשישה.

רזומה של סא"ל נתאי (לא ניתאי) עוקשי בעל צל"ש אלוף. עוקשי (נולד ב-19 במרץ 1982) למד בביה"ס 'אבן העזר' ובישיבת כפר הרוא"ה. התגייס לפלנ"ט גולני במרץ 2001. שימש מ"כ. לאחר קק"צ חזר לפלנ"ט ומונה למפקד צוות מסלול. מפקד צוות לוחמים. סגן מפקד פלנ"ט גולני. מ"פ רובאית בגדוד 12, כולל בפעילות מבצעית בגבול רצועת עזה, במהלך הפעילות קיבל על פועלו צל"ש אלוף מאת מפקד פיקוד הדרום, יואב גלנט. מפקד פלנ"ט גולני (10-09). סגן מפקד גדוד 13 (13-12). מפקד מחזור טירונים בבא"ח גולני (15-13). מפקד גדוד 906 בחטיבת ביסלמ"ח (18-16). מפקד גדוד נצח יהודה (20-18). סגן מפקד חטיבת גולני (20-). עוקשי מתגורר במושב ישעי שם נולד וגדל, נשוי לטליה ואב לארבעה.
נ.ב. בטבלת מפקדי הפלחה"ן בחטיבת הצנחנים שינית את מיקומו של אהרון זיו ושנות פיקודו על היחידה. מכיון שאני ערכתי בזמנו את הטבלה כפי שקיבלתי מהעמותה להנחלת מורשת הצנחנים, רציתי לדעת אם ידוע לך בוודאות שאכן נפלה טעות בטבלה שקיבלתי. אשמח לתשובתך בעניין. תודה. בברכה, אודי - שיחה 02:47, 27 באוקטובר 2019 (IST)
ידוע לי בוודאות שזיו היה בתקופה שציינתי. הוא נפצע במבצע צלצל ועפר שלח, סגנו, היה ממלא מקום מ"פ עד שהגיע יחיאל גוזל. עוקשי עתיד לפקד על מה? פרל - שיחה 04:55, 27 באוקטובר 2019 (IST)
1) תודה, נראה שנפלה טעות בטבלת מפקד הפלחה"ן שקיבלתי, אעדכן את העמותה ע"כ בכדי שיתקנו זאת אצלם. 2) עוקשי ממשיך בתפקידו כמפקד גדוד נצח יהודה. הבנתי שניתן לעשות ערכים על בעלי צל"ש, כדוגמת סרן איתן פונד, וחנוך דאובה שהיה עליו ערך בעודו סא"ל. בברכה, אודי - שיחה 06:20, 27 באוקטובר 2019 (IST)
פרל שלום. לא אייתי לך נכון את שם המושב, מדובר במושב ישעי שם נולד, גדל ומתגורר גם כיום. בנוסף לפי הכתבה נולד במרץ 1982. מקור לזה ולעוד... אתי מולא, 'להיתקל באויב-על-סרן ניתאי עוקשי-מפ בגולני-מאמרים' (20 באפריל 2008). בברכה, אודי - שיחה 02:01, 29 באוקטובר 2019 (IST)

יורם יאיר[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. צודק, פיספסתי את העובדה שהיה מפקד חטיבת חצי האש, וכן טעיתי בתאריכים, מכיון שהיה מח"ט מילואים בסוף שנות ה-70 ומח"ט סדיר בתחילת שנות ה-80 ומאו"ג בהמשך. אך במקביל שוחחתי היום עם יצחק מרדכי, שאמר לי שלאחר תקופת עמוס ירון שהיה קחצ"ר במקביל למפקד עוצבת האש, התפקידים פוצלו ומרדכי קיבל את הקחצ"ר, בעוד יורם יאיר קיבל את עוצבת האש, ולאחריו היה שמואל ארד. בנוסף דיברתי עם יצחק זמיר שהיה סגנו של עמוס ירון בתפקידים אלו (על עניין אחר אך גם בעניין זה) ואישר עובדות אלו. בברכה, אודי - שיחה 22:27, 30 באוקטובר 2019 (IST)

שים לב ששם לא סתרתי אותך. פרל - שיחה 22:28, 30 באוקטובר 2019 (IST)

ישראל מאיר ויאיר רפאלי[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. בשניהם כתבת שכינויים הוא 'דובי', נראה לי שמדובר בטעות.

יש סיבה לכך שלא הסרת את התבנית של עריכה בעיצומה, מהערך נתאי עוקשי?
תודה על עריכותיך! בברכה, אודי - שיחה 03:50, 20 בינואר 2020 (IST)
צודק לגבי הכינוייים. טרם סיימתי עם הערך על עוקשי. הוא עוד טיוטה. פרל - שיחה 05:58, 20 בינואר 2020 (IST)

שם הערך פלוגה ד'[עריכת קוד מקור]

שלום,

הגעתי באקראי לערך "פלוגה ד" ורציתי להציע שתשנה את שם הערך ל"פלוגה ד' (ספר)" מהנימוק שפלוגה ד' הוא שם מאוד נפוץ לפלוגות ומן הסתם יש פלוגה בשם זה ברוב חטיבות צה"ל בהן החלוקה היא לפלוגות (להבדיל מאגדי תותחנים למשל). תודה, ‏DGtal‏ - שיחה 12:34, 28 בינואר 2020 (IST)

שמעון כהנר[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. כהנר שימש מפקד חטיבה 172. מקור: כתבה באתר צה"ל. "מורשתו תמשיך להדהד ולהשפיע על לוחמי צה"ל גם בדורות הבאים" (4 בפברואר 2020). בתמונה התחתונה מופיע ספר הכולל בין היתר את תפקידיו בצבא, בדף השמאלי בספר (ניתן לראות באותה כתבה) נכתב כי קיבל את המינוי של חטיבה 172, כיום חטיבת אלון. בברכה, אודי - שיחה 03:58, 5 בפברואר 2020 (IST)

מרא אלעמי[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום Marloweperel,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "מרא אלעמי" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, נילס אנדרסן - שיחה 22:44, 17 בפברואר 2020 (IST)

עמודים במקור ששימש לתימוכין[עריכת קוד מקור]

שלום לך.
במקרה הגעתי לזה כעת, אולם ראוי לתקן משהו שהכנסת לפני שנים. בערך "חטיפת נחשון וקסמן", הכנסת, עוד ב-2014, תימוכין לכתוב, אבל לא ציינת באילו עמודים מדובר בספרו של דרור מורה. אם הספר עדיין ביידיך, התוכל להוסיף את ההפניה לעמודים המדוייקים? בינתיים, הסרתי את המילה "עמודים", המרמזת שכנראה התכוונת להוסיף אותם, אולם כנראה שזה נשכח ממך. בתודה מראש, לירון Ldorfmanשיחה 02:44, 28 במרץ 2020 (IDT)

אלרן מוראש[עריכת קוד מקור]

תוכל בקלות לבדוק שלא שיניתי את הדרגה שלו. ראה העריכה[4]. --‏Yoavd‏ • שיחה 06:54, 17 באפריל 2020 (IDT)

אם טעיתי אתה מוזמן לערוך מחדש ובתנאי שהדרגה תישמר. פרל - שיחה 08:22, 17 באפריל 2020 (IDT)

מבצע גוף חימום[עריכת קוד מקור]

ראיתי כי הוספת פסקת "לקריאה נוספת", וכתבת כי העמודים 172-182 ספרה מלחמה ללא אות עוסקים בנושא הערך. עמודים אלה עוסקים במבצע מהלך מבריק ולא במבצע המדובר. אבקשך לבדוק להבא. (שימנשמע?) מה, אין? 17:45, 23 באפריל 2020 (IDT)
יתר על כן, בעריכתך זו הכנסת הערות שוליים, שכפי שכתבתי בדף השיחה של הערך אינן נוגעות לנושא הערך ואף שגויות. אני מבקש הסבר מפורט לעריכה זו. (שימנשמע?) מה, אין? 18:08, 23 באפריל 2020 (IDT)

עמית פישר[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. למיטב ידיעתי עמית פישר כיהן רק כקצין אג"ם של יחידת אגוז ולא כמפקד פלגה. ראיתי שעדכנת אחרת בערך הנ"ל. אשמח אם תוכל לכתוב מה המקור לכך. תודה. בברכה, אודי - שיחה 19:40, 23 באפריל 2020 (IDT)

דיון בבירורים[עריכת קוד מקור]

שלום, עליי להודיעך שפתחתי דיון בברורים בשל עריכות שביצעת: וק:בר#הכנסת מידע שגוי והסתרת מקורות. (שימנשמע?) מה, אין? 09:55, 17 במאי 2020 (IDT)

שיחה:גדי איזנקוט#קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

היי. פתחתי דיון בעניין עריכה שלך בערך. אשמח להתייחסותך. עמרישיחה 11:48, 19 ביוני 2020 (IDT)

בתגובה לדבריך כאן[עריכת קוד מקור]

אסביר לך מה טורד את מנוחתי. "לטעמי אגב כל מבצע זכאי לערך" - כעיקרון אני רוצה להסכים, אולם נשאלת שאלה פשוטה: מה מכונה "מבצע"? אם כל מארב מחלקתי זכה לכינוי "מבצע" - זה בגדר הוזלה של המונח, כמו גם פגיעה בעיקרון החשיבות האנציקלופדית.
נוסף על כך, כפי שכתבתי במזנון: מרוב עצים לא רואים את היער. זה טוב ונאה שאתה בתור חוקר מנסה להביא את הידע אודות פעולות ספציפיות, אך ידע זה זניח כאשר אין כלל סקירה כללית אודות התקופה. מאות פעולות שכאלו התרחשו בשנים 1985–2000, ובלא סקירה רוחבית שתאפשר לנו להיכנס לפרופורציות - אני אמשיך להרהר ולערער בחשיבותן של פעולות. לו היה מחקר, מאמר, סקירה שמסכמים את נתוניהם של כל המבצעים באותן 15 שנים, מראים מגמות (למשל קווים התקפיים של אלופי פצ"ן שונים) וכד' - היינו יכולים לפרט על הרוב בערך מבצעי צה"ל ברצועת הביטחון, ועל המקרים המיוחדים להרחיב בערכים עצמאיים.
דבר אחרון - אם למבצע עליו פיקד אלוף לימים הייתה השפעה על אותו אלוף - מקום המידע בערך על האלוף, לא בערך נפרד על המבצע. (שימנשמע?) מה, אין?

אנחנו כאמור חלוקים בכל הסעיפים ודומני שדעת המשתמשים כעת אתי. מנגד, אני לא נוהג להתווכח פה. עונה פעם אחת וממשיך הלאה. פרל - שיחה 16:52, 8 באוגוסט 2020 (IDT)

אלעד שושן[עריכת קוד מקור]

אל"ם אלעד שושן (הועלה לדרגה זו ב-10 באוגוסט, ובימים הקרובים יכנס לתפקיד מפקד חטיבת פארן). יליד 1982. התגייס בשנת 2000 לסיירת צנחנים. בין תפקידיו: מפקד פלחו"ד 202 ת"פ גיא ברגר בוודאות (לא בטוח שהיה קצין אג"ם של גדוד 202 נראה שמדובר בבלבול עם כך שהיה מפקד פלחו"ד 202, כדאי לבדוק זאת). מפקד סיירת צנחנים (פברואר 11-אוגוסט 12). סגן מפקד יחידת מגלן ת"פ יובל גז (14-13) כולל במבצע צוק איתן. ראש ענף חי"ר במל"י (16-15). מפקד גדוד 101 (18-16). סגן מפקד חטיבת הצנחנים (20-18).

(ד.א. (אם כי לא חשוב לציון בערך עליו) היה אמור להיות מפקד גדוד גפן בשנה האחרונה, אך התבקש להשאר סמח"ט הצנחנים לאחר ביטול מינויו של ישי רוזיליו לסמח"ט... במקומו מונה למג"ד גפן, יהודה לב שהיה אמור להיות מג"ד הדס, ולמג"ד הדס מונה עברי אלבז).
נ.ב. נהנתי לקרוא את המאמר המשותף שלך ושל סא"ל ירון סימסולו ב'מערכות'. ידוע לך מה תפקידו הבא? תודה. בברכה, אודי - שיחה 14:33, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
פרל. ידוע לי שסימסולו סיים תפקיד סמח"ט הקומנדו, מהו תפקידו הבא? בברכה, אודי - שיחה 21:59, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
לא לשכוח, בוגר הפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה! (אלעד שושן, באתר "בהשקט ובבטחה") (שימנשמע?) מה, אין? 14:37, 17 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה. לגבי מה ששאלת. לא יודע. פרל - שיחה 05:54, 18 באוגוסט 2020 (IDT)

עדי גנון[עריכת קוד מקור]

שלום, יש כבר טיוטה של הערך שכתבתי לקראת המינוי. בבקשה פעם הבאה לבדוק לפני שמוסיפים ערך. Yywilk - שיחה 11:30, 8 בספטמבר 2020 (IDT)

איך הייתי אמור לבדוק? פרל - שיחה 11:40, 8 בספטמבר 2020 (IDT)
כשיוצרים את הדף החדש מופיע בצד הודעה במידה ויש טיוטה קיימת לדף. Yywilk - שיחה 20:56, 9 בספטמבר 2020 (IDT)

חטיבת ירושלים[עריכת קוד מקור]

פרל שלום. כתבת בדף השיחה של Yywilk שמפקד יחידת אגוז היוצא א' לא יהיה מפקד חטיבת ירושלים. מחד: הוחלט על מינויו לתפקיד. מקורות: 1) רשימת המפקדים החדשים בצה"ל, באתר צה"ל. 2) בשטח זר: הקומנדו תרגל לחימה בחזבאללה, באתר ישראל היום. ומאידך: הוחלט כי יהודה לב יצא ללימודים. מקור: רשימת המפקדים החדשים בצה"ל, באתר צה"ל. ?? בברכה, אודי - שיחה 00:30, 9 בספטמבר 2020 (IDT)

לא ארחיב. פרל - שיחה 05:32, 9 בספטמבר 2020 (IDT)

We sent you an e-mail[עריכת קוד מקור]

Hello Marloweperel,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery - שיחה 21:51, 25 בספטמבר 2020 (IDT)

קרב תל א שמס[עריכת קוד מקור]

היי, בבקשה עזוב את הערך הזה. הוא אצלי עם תבנית בעבודה. מאוד לא מקובל לערוך בכלל ובטח לא עריכות משמעותיות כשהערך עם תבנית בעבודה. Shayshal2 - שיחה 14:28, 6 באוקטובר 2020 (IDT)

צודק. 15:56, 6 באוקטובר 2020 (IDT)

ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

למה שינית בערך עמוס גלבוע? אוזיבוזיגוזי13 - שיחה 10:28, 6 בינואר 2021 (IST)

כי היתה שגיאת כתיב. היה כתו בקצין מבצעים ויש לכתוב כקצין מבצעים. פרל - שיחה 13:48, 6 בינואר 2021 (IST)

אורן כהן (קצין)[עריכת קוד מקור]

אשמח לבדיקת העריכה הזאת. מושך בשבט ~ שיחה ~ כ"ב בשבט ה'תשפ"א • 22:12, 3 בפברואר 2021 (IST)