שיחת משתמש:MathKnight/ארכיון 41

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דואר אלקטרוני[עריכת קוד מקור]

שלום אביר, הייתי מעונין לשלוח לך משהו. אפשר? מתניה שיחה 16:52, 6 במאי 2010 (IDT)

כן. אתה לא יכול לשלוח דוא"ל דרך האתר? בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 19:13, 6 במאי 2010 (IDT)
לא, האפשרות לא פעילה. מתניה שיחה 21:04, 6 במאי 2010 (IDT)
מוזר, אני זוכר שהפעלתי אותה. שלחתי לך דוא"ל עם הכתובת שלי. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 21:09, 6 במאי 2010 (IDT)

ביטול הרשאה[עריכת קוד מקור]

שלום MathKnight, הריני להודיעך כי פתחתי בהליך בקשה להסרת הרשאותיך. אנא עיין בדף ויקיפדיה:ביטול הרשאה לפרטים נוספים על הליך ביטול הרשאה. זאת בשל הפרה של מדיניות החסימה תוך ניצול לרעה של ההרשאה שניתנה לך.

היום אחר הצהריים העליתי את משנתי הויקיפדית לדף משנה שלי, שכללה ביקורת חריפה על קהילת מפעילי המערכת. בשל חשש שאחד המשפטים התייחס למשתמש:Ori, צנזר אותה המשתמש:דוד שי. לאחר מכן אתה חסמת אותי, על אף שלא ביצעתי עבירה על אף אחד מכללי ההתנהגות בין חברי הקהילה, וחמור מזאת - עשית זאת ללא כל אזהרה מוקדמת כפי שמתחייב במדיניות החסימה. כל זאת, בהתחשב בעובדה שאני משתמש ותיק ותורם חרוץ, מדיפה ריח רע של נקמנות על רקע דעותיי. בברכה, רועיםשיחהמשנתי הויקיפדית 19:26, 7 במאי 2010 (IDT)

אתה יכול להחליט אם אתה פורש או פותח בהליך הסרת הרשאות. כי שניהם לא הולך טוב ביחד. זה מדיף ריח רע של "לעזוב ברעש". יורי - שיחה 19:30, 7 במאי 2010 (IDT)
במקרה הצורך אדחה את פרישתי עד לתום הליך בקשת הסרת ההרשעה. רועיםשיחהמשנתי הויקיפדית 19:31, 7 במאי 2010 (IDT)
זו ניראת לך כמו תשובה מתקבלת על הדעת לדברי בקשר ל"לעזוב ברעש"? יורי - שיחה 19:35, 7 במאי 2010 (IDT)
בהחלט, וזאת בהתאם לתקנון אשר אתם מקדשים על ראש שמחתכם, אדוני. האם יש לך השגות? אתה מוזמן לבקש את חסימתי לצמיתות, אולי זה יביא לאיחוי הקרע בקהילה. ברכת הדרך והשלום, רועיםשיחהמשנתי הויקיפדית 19:40, 7 במאי 2010 (IDT)
מי זה "אתם"? האם אתה לא חלק מ"אתם"? ומה הקשר בין ה"תקנון" לשאלתי? אם אתה רוצה לפרוש אז תפרוש (אני אישית מעדיף שלא אבל אין לי כוונה לנסות לשכנע אותך). אבל אתה אומר שאתה רוצה להסיר את הרשאותיו של MathKnight ואז לפרוש. זו גישה נקמנית שלא תביא הרבה תומכים להצעתך. יורי - שיחה 19:44, 7 במאי 2010 (IDT)
אל תיתמם, זו בדיוק המטרה של תהליך הסרת ההרשאה. כדי להיות נחמד ולא נקמני לא צריך את המנגנון הזה. בנוגע לפרישתי, אין כל מניעה רשמית בפתיחה בהליך הזה אז אתה יכול להפסיק להעלות את זה כאילו שזה לא בסדר. אני לא צריך להיראות נחמד אחרי כל הפרשה הזאת כדי להביא תומכים להצעתי, כל אחד יכול לבדוק בדפי ההיסטוריה מה היה ולאשר שהמשמש הזה חסם אותי בניגוד למדיניות החסימה ובכך עשה שימוש לרעה בהרשעותיו. רועיםשיחהמשנתי הויקיפדית 19:55, 7 במאי 2010 (IDT)
רועים, יחסית למשתמש חסום אתה עורך הרבה. נחסמת למעט מאד זמן, במהלך שלא היה תקין (הייתי הראשון דומני שהצביע על כך.) האביר טעה ויפה יעשה אם יודה בטעותו. אבל המהומה שאתה מבקש ליצור לא עוזרת לך בשום דרך לשום מטרה. נינצ'ה - שיחה (הזהרו מחיקויים!) 20:00, 7 במאי 2010 (IDT)
האביר לא התנצל, ואף התנער משחרור החסימה. רועיםשיחהמשנתי הויקיפדית 20:06, 7 במאי 2010 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: ייתכן ויש מידה של נקמנות בהליך עצמו אבל רעיון הבסיסי מאחוריו הוא שאדם שהוא חלק מהקהילה ומבקש להישאר חלק מהקהילה, רוצה להסיר את הרשאותיו של מפעיל מערכת שלדעתו עושה שימוש לרעה בסמכויותיו. אין שום דבר לא חוקי בלקדם הצעה כלשהיא ולהודיעה שמיד אחרי שהדיון בה יסתיים, תפרוש. הבעיה היא מוסרית. יורי - שיחה 20:01, 7 במאי 2010 (IDT)
למען הדורות הבאים. למען עמו ישראל, ואמרו אמן. אני בטוח שאתה חושב שאתה יודע יותר טוב ממני מה מוסרי ומה לא, אבל לא שאלתי אותך לדעתך. רועיםשיחהמשנתי הויקיפדית 20:06, 7 במאי 2010 (IDT)

אביר, פעלת היטב, והגנת על חבר בקהילה מהתקפה על אמונותיו הדתיות. יישר כח! אלמוג 20:20, 7 במאי 2010 (IDT)

הרע[עריכת קוד מקור]

ממש לא נעים לי עם השם הזה כמו שאתה יודע ורואה אני יכול לבוא כאנונימי או אם שם משתמש אחר ראיתי שלושה טעויות מתוך 20 תיקונים! ואולי גם 19 מתוך 20 בסדר הבנתי סליחה מצטער הבנתי הבקש אם אפשר להחליף שם משתמש ושוב אני מבקש (אולי אני צריך לפנות לדיילים בירוקרטים או מפעלי מערכת אחרים) לא החזור על מה שעשית בבקשה תבטל את החסימה אני לא רוצה לבוא כאנונימי תודה

פראצ'ט[עריכת קוד מקור]

אולי תתעניין - במהלך סוף השבוע ערוץ 23 מקדיש לופ תוכניות לנושא האלצהיימר, במסגרתו גם יוקרנו שני חלקיו של הסרט על פראצ'ט. זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 17:45, 14 במאי 2010 (IDT)

סליחה שאני שואל, אבל איך אלצהיימר קשור לטרי פראצ'ט, האם הוא חולה בזה חו"ח? בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 17:50, 14 במאי 2010 (IDT)
אכן. הספר הבא של טיפאני אייקינג עלול להיות האחרון. הבנתי שכבר הפסיק להקליד בעצמו. זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 17:58, 14 במאי 2010 (IDT)
 :-( הוא היה (ונכון לעכשיו, הוא עדיין) סופר דגול. אני מקווה שהרופאים יצליחו למצוא איזשהו טיפול למחלה הזאת ולהציל אותו, ורבים אחרים החולים בה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 18:03, 14 במאי 2010 (IDT)

סדנה[עריכת קוד מקור]

מאת', הסרת שלטים מהנמ"ר - אם תקין לארשב. ‏Ori‏ • PTT‏ 00:22, 17 במאי 2010 (IDT)

תודה רבה, זה בסדר גמור. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 19:49, 17 במאי 2010 (IDT)
אז פעם הבאה לארשב ‏Ori‏ • PTT‏ 22:12, 17 במאי 2010 (IDT)

לידיעתך[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:הנרייטה סולד. בברכה תמרה שיחה 21:58, 24 במאי 2010 (IDT)

תודה, שמתי במעקב. אני אצביע כאשר ההצבעה תיפתח (יש לחכות שהמתנגדים ירשמו את טיעונים ורק אז אפשר להתחיל להצביע). בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 22:02, 24 במאי 2010 (IDT)

בקשה לגבי הערך של יעלון[עריכת קוד מקור]

הי, תוכל להגיב לדברי בדף השיחה. דוד מסרב לענות לי, אך גם מונע את העדכונים שלי בדף. אם אכן הדברים אמורים להיות מוכרעים ע"פ רוב, הוא במיעוט, ועליו לקבל את זה.

תודה בכל אופן על דבריך עד כה. טל

את העריכות האחרונות שלך שחזר משתמש בשם Dangling Reference (שיחה | תרומות | מונה) ולא דוד. המצב הוא שיש תיקו בדף השיחה (2 מול 2) ולכן כדאי או לפתוח הצבעת מחלוקת או לבקש בוררות בנושא. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 18:26, 25 במאי 2010 (IDT)

ברנרד פרגוסון[עריכת קוד מקור]

הערך של הברנש באנגלית לא כולל שום אזכור לכך שהלה היה מעורב בחיפוי וטיוח פרשת רצח הנער אלכסנדר רובוביץ'. הבחור משקיף שם על הערך עם המונוקל שלו ונראה מאוד מהוגן, מושל ניו זילנד, עאלק. מכיוון שלך יש יותר מהלכים בוויקי האנגלית, וגם אנגלית טובה משלי, האם תוכל לעדכן שם הערך כך שישקף את המציאות? הערך העברי כולל פיסקה מאוד מפורטת עם אסמכתאות, חלקן באנגלית מהפלסטיין פוסט. אלמוג 14:01, 1 ביוני 2010 (IDT)

בימים האחרונים הייתי די עסוק (גם בעבודה, גם בטקס הסיום וגם ב"פלוטילת עזה" (לכן אני פתאום עורך הרבה באנגלית, למרות שהתחלת לחזור לשם גם קודם כדי לתקן את ערכי מבצע עופרת יצוקה וכל מיני אי-דיוקים בערכי צה"ל (גם שם הרחבתי את הערך על חיל ההנדסה הקרבית ועדכנתי באירועי השנים האחרונות)). אני מקווה להקדיש לזה קצת זמן בסוף השבוע, מה מצב הערך בעברית ויש מצב לקצת חומר רקע? אגב, היום בג"ץ שיחק אותה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 12:58, 3 ביוני 2010 (IDT)
נראה לי שזה ייקח לי יותר זמן ממה שיש לי ואני לא אתפנה לכך בסופ"ש הקרוב. אם יש לך גרסה באנגלית עם הטקסט+רפרנסים, בתחביר ויקיפדי זה מאוד יעזור לי. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 14:11, 5 ביוני 2010 (IDT)
אני יכול לנסות להכין, ותתקן לי את האנגלית ותכניס לערך? ועוד בעייה, היא שיש מקור כתבה במוסף "הארץ" שאני לא מצליח למצוא תרגום שלה לאנגלית. זה מקובל שם אסמכתאות בעברית? אלמוג 14:13, 5 ביוני 2010 (IDT)
אז תכין, אני אעבור על האנגלית. בעקרון הם מעדיפים אסמכתאות באנגלית, אך ראיתי שיש גם שימוש באסמכתאות בשפות שאינן אנגלית ולא מוחקים אותן אם אין תחליף. היום יש תרגום גוגל כך שכל אחד יכול לוודא שהאסמכתא אכן תומכת בטענה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 14:39, 5 ביוני 2010 (IDT)
מצאתי אפילו מקור יותר טוב, ובאנגלית אלמוג 14:40, 5 ביוני 2010 (IDT)

מה דעתך?[עריכת קוד מקור]

In 1946, having failed his attempt to be elected to parliament, he returned to Palestine in the rank of a Brigadier. At first he served as the commander of the "Police Mobile Force", a police unit of 2,000 British soldiers, that was used as a strike force against the Jewish insurrection. By the end of 1946 the unit was disbanded, by the order of the Palestine Police commandant, Col. William Nicol Gray. Fergusson was appointed as the commander of a police school that was supposed to be created in Jenin, but soon he was appointed by Gray to be "Special assistant to the commandant of police".

Fergusson has suggested to Gray, who was himself a former British Marine, to create a special unit to fight Jewish insurrectionists. This unit would include Ex-soldiers who served in the British special forces during the war. Gray has accepted the idea and ordered the creation of two teams, whose members were chosen from Palestine policemen and Ex-SAS soldiers. One team would operate in Haifa and the north, while the second team would operate in the Jerusalem area. War hero Roy Farran was appointed as the commander of the second team. On May 6, 1947, Farran's unit arrested 16 year old Alexander Rubowitz, who was putting up posters in Jerusalem for the Jewish underground organisation the Lehi. Rubowitz was taken by Farran's team, and tortured to force him to surrender his friend's names. The boy did not survive the torture. His body was dumped and never found. Suspicions of Farran's involvement were first raised after a grey trilby hat, bearing an indistinct name compatible with his, was found near the street corner where Rubowitz was seen being pushed into a car.

In 2004 British secret documents were revealed that included a statement by Fergusson, written at the time of the event, to the effect that Farran confessed to Fergusson of the murder. Fergusson then reported the incident to Col. Gray, Commandant of the Palestine Police.[1]

Gray was reluctant to take action against Farran, believing he could use some information produced from Rubowitz by Farran to crack the Lehi in Jerusalem. Gray believed that arresting Farran would ruin these efforts. After a while Gray went on leave in England. In Gary's absence CID Commandant, Arthur Giles, ordered an investigation against Farran. Farran escaped to Syria to avoid arrest, but was convinced by Fergusson to return voluntarily. He then escaped from custody and went to Jordan before again returning of his own accord. He was brought to trial in a British military court in Jerusalem

At his trial, Fergusson refused to testify on the grounds that he might incriminate himself. The Palestine government has announced that no action would be taken against Fergusson. After the trial, which ended with Farran's acquittal, Fergusson was relieved of his duties in Palestine and returned to Britain.[2][3].

אלמוג 17:05, 5 ביוני 2010 (IDT)

מה שכתבת נראה לי בסדר גמור. בדקתי בערך en:Bernard Fergusson, Baron Ballantrae ואין שום זכר לפסקה בנושא או מלחמת עריכה בנושא, לא ראית בהיסטוריה של הערך נימוק בעד הסרת הפסקה או נגד הוספתה. אני חושב שאין שום התנגדות להוספתה. אתה רוצה להוסיף בעצמך או שאני אוסיף? (עם או בלי קרדיט לך?) בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 17:37, 5 ביוני 2010 (IDT)
אני כמעט ואיני עורך שם, ואם מישהו יטען כנגד הפיסקה, יעבור זמן רב עד שאשים לכך לב, ואשיב. אני גם לא בטוח ביכולת ההתנסחות שלי באנגלית. את הפיסקה הזו לקח לי חצי יום לכתוב. עדיף שתכניס אתה (בדוק בבקשה קודם את המקורות, וודא בעצמך כי כל מה שכתבתי מקובל עליך ומוכח באסמכתאות), כדי שתוכל להגן. איני רוצה קרדיט, דיי בכך שהאמת תובא גם בוויקיפדיה האנגלית. תודה! אלמוג 17:40, 5 ביוני 2010 (IDT)
בסדר גמור. קראתי את הכתבות וגם פסקאות נבחרות מה-PDF הארוך, אני מציע שתשמור אותו על ההארד-דיסק למקרה שיורידו אותו מהרשת. הוספתי. שמתי את הערך תחת מעקב. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 17:49, 5 ביוני 2010 (IDT)
שמרתי את ה-PDF. קראתי את הפיסקה, יצא לא רע... תודה! אלמוג 18:01, 5 ביוני 2010 (IDT)

חיפה[עריכת קוד מקור]

קיבלת תשובה. זהר דרוקמן - מי לוקחת במונדיאל? 09:51, 2 ביוני 2010 (IDT)

תודה רבה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 12:50, 3 ביוני 2010 (IDT)

קבלת התואר[עריכת קוד מקור]

קבל נא את ברכותי. ליש - שיחה 23:20, 2 ביוני 2010 (IDT)

תודה רבה! היית בטקס? גם עופר קדם וטוקיוני קיבלו בו תארים. אם אתה רוצה, אפשר להמשיך את השיחה באי-מייל כדי למנוע אאוטינג (אינטרנט). בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 12:49, 3 ביוני 2010 (IDT)
מזל טוב! קוריצהלול התרנגולותאהממונדיאל - כי כך בחר העם! 12:58, 3 ביוני 2010 (IDT)
ברכותי. מוטי - שיחה 13:04, 3 ביוני 2010 (IDT)

וק:במ[עריכת קוד מקור]

צר לי לקלקל לך את חגיגות התואר, אך אודה לך אם תוכל להעיף מבט שם. יש גבול כמה אפשר לתת למשתמש דמוי בראבו להציף את מרחב הערכים. כל דף השיחה שלו מלא בהערות שעל כמעט כולן הוא מצפצף. קוריצהלול התרנגולותאהממונדיאל - כי כך בחר העם! 17:40, 4 ביוני 2010 (IDT)

עניתי שם. הזהרתי אותו שלא יערוך בזמן הקרוב ערכים שתרומותיו בהם שוחזרו (כולל העלאת ערכים). המלצתי גם שתפתח בדיון במקום המתאים להחיל עליו את נוהל בראבו או להרחיק אותו. אלו הן החלטות שאין לי סמכות לקבל על דעת עצמי ודרושה החלטת קהילה בנושא. שבת שלום ותודה על האיחולים. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 18:06, 4 ביוני 2010 (IDT)
תודה. ורק כדי להיות בטוח, האם זה תואר שני או דוקטורט? ומה דעתך לגבי מונדיאל/גביע העולם בכדורגל? קוריצהלול התרנגולותאהממונדיאל - כי כך בחר העם! 18:09, 4 ביוני 2010 (IDT)
תואר שני, מאסטר בפיזיקה. לגבי המונדיאל - אין לי אהדה ספיציפית אם כי יש לי סימפטיה לברזיל, ארגנטינה והולנד. מבחינתי, שהנבחרת שמשחקת את הכדורגל הכי יפה - תנצח. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 18:17, 4 ביוני 2010 (IDT)
נו, שנזכה לדוקטורט במהרה בימינו כן יהי רצון. לגבי המונדיאל - ברזיל! ברזיל! ברזיל!!!. קוריצהלול התרנגולותאהממונדיאל - כי כך בחר העם! 18:19, 4 ביוני 2010 (IDT)

שיחה:נוסחת קלאוזיוס קלפרון[עריכת קוד מקור]

שינוי שם הערך, מה דעתך? ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 10:06, 8 ביוני 2010 (IDT)

תודה פעמיים[עריכת קוד מקור]

אין לי מושג מה קרה. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 19:07, 12 ביוני 2010 (IDT)

ועכשיו אני רואה שמגיע לך מזל טוב. אצלי בפקולטה חילקו לאנשים חולצות. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 19:08, 12 ביוני 2010 (IDT)
תודה. לנו לא חילקו חולצות מיוחדות למזכרת, אבל הטקס כלל גלימות וכובעים (שכמובן הוחזרו לאחראים בתום הטקס). בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 21:26, 12 ביוני 2010 (IDT)

קובץ:Israel flag icon.svg[עריכת קוד מקור]

היי מתנייט, למה שחזרת? התמונה שונה אבל היא לא בשימוש כך שאין בה צורך, לא? איתי פ.שיחה 15:24, 13 ביוני 2010 (IDT)

ראשית, כי התמונה בפורמט SVG שאחד היתרונות שלו הוא שאפשר למתוח את התמונה מבלי לאבד איכות (והייתי צריך גרסה מוגדלת) לעומת PNG. שנית, אם תמונה חופשית לא בשימוש, מומלץ להעביר אותה לויקישיתוף במקום למחוק, אולי שם מישהו ימצא לה שימוש. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 17:12, 13 ביוני 2010 (IDT)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

  1. ^ Nick Kardahji (2007). "A Measure of Restraint: The Palestine Police and the End of the British Mandate". MPhil Thesis, Modern Middle East Studies. בדיקה אחרונה ב-5 ביוני 2010. 
  2. ^ Farran, Fergusson may be in UK, Palestine Post, 1947/10/08
  3. ^ No action against Col. Fergusson, Palestine Post, 1947/10/16

עקרון ההערכה של דובי[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה,
חושב שתוכל לעשות משהו עם הערך הנ"ל? תודה. גוונא + שיחה + חידוש מהשרוול 13:02, 14 ביוני 2010 (IDT)

  1. סקרלט מחקה את הערך (הוא כלל רק הגדרה).
  2. נושא הערך הוא תורת המשחקים ובה, לצערי, אין לי שום מושג כך שאינני יכול לעשות כלום. אני מציע שתפנה לTalihoffmann (שיחה | תרומות | מונה) שכתבה את הערך ותבקש את עזרתה, אם צריך - אני מוכן לשחזר את הערך לארגז חול.
בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 14:21, 14 ביוני 2010 (IDT)

נעלבנו[עריכת קוד מקור]

שלום אביר, מה פשר התקציר הזה? האם חסרים פה שריונרים? קריצה מתניה שיחה 17:23, 23 ביוני 2010 (IDT)

האמת, את הערך על התותח של תע"ש באנגלית כתב Flayer שפעיל גם כאן. בזמנו היה בלבול שהתותח הוא בעצם העתק ברישיון של L44 של ריינמטאל וראיתי שתיקנו שם, ולכן תיקנתי גם פה. אגב, ראית את הקול הקורא בלוח המודעות? בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 17:26, 23 ביוני 2010 (IDT)
עכשיו ראיתי. תרשום, תרשום. כל מידע שתרצה - אני כאן. מתניה שיחה 17:39, 23 ביוני 2010 (IDT)
אם יש לך הצעות והערות, כתוב אותם בדף השיחה של הערך. אגב, חשבתי אולי גם לגייס כותבים מפורום צו"ב בפרש, מה דעתך? בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 17:45, 23 ביוני 2010 (IDT)
בסדר. עד כמה המשתמשים שם "ידעניים"? והם אפשר להתדיין איתם בצורה בוגרת? מתניה שיחה 17:47, 23 ביוני 2010 (IDT)
חשבתי שאתה מכיר את הפורום (אולי התבלבלתי עם משתמש:נחמיה ג. שפעיל גם שם וגם כאן). הנה רקע קצר על הפורום: למרות שהפורום פתוח לכולם, הוא פורום די מקצועי ויש בו מספר רב של מומחים בתחומי הצבא והבטחון, החלל והתעופה (הם מסומנים בכוכב, כדי להבדיל ממשתמשים רגילים). רבים מהכותבים בפורום משרתים בצה"ל וזרועות הביטחון (משטרת ישראל, משמר הגבול, מילואים ותעשיות ביטחוניות). כמו כן, מספר כותבים בפורום גם פעילים כאן (אני ביניהם). עוד יש לציין שהרבה תמונות הקשורות לאמל"ח צה"לי ולצה"ל נתרמו לוויקיפדיה על ידי כותבי הפורום (ראה למשל בגלריה שלי) הרמה המקצועית של הפורום גבוהה מאוד ומנהלי הפורום דואגים שתישאר כזו - הם דואגים שלא יכתבו שטויות, תגובות מתלהמות או דברים העלולים לעבור על ביטחון מידע ולפגוע בביטחון המדינה. הפורום עובד בצמוד לצנזורה הצבאית, דובר צה"ל וגופים שונים העוסקים בצבא וביטחון, ואף משחררים לפורום חומרים שונים ובלעדיים (למשל בקשר לשיגור אופק 9 אתמול). למרות שלכאורה נהוג שבוויקיפדיה לא מקשרים לפורומים, זה די מוסכם כאן שפורום זה הוא יוצא מן הכלל בגלל המקצועיות והרמה הגבוהה שלו - וניתן לקשר אליו תוך שימוש בשיקול דעת. בזמנו, חשבתי שלפורום מגיע ערך משלו (ולא פסקה קצרה בערך פרש (אתר) אבל הדיון בנושא לא התקדם מאז ולא חתכנו לכאן או לכאן). בקיצור, למרות שמדובר בפורום מניסיוני הוא מקור אמין לכל הקשור בצבא וביטחון ובפרט בצה"ל. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 18:06, 23 ביוני 2010 (IDT)
למען האמת קראתי שם פתיל אחד בכל ימי חלדי, והוא היה על לבטיו של נער לאן להתגייס, לא התרשמתי ולכן שאלתי. תודה על המידע - אבקר שם. מתניה שיחה 18:42, 23 ביוני 2010 (IDT)
בגלל ריבוי שאלות כאלה פתחו בפרש פורום בשם "מתגייסים וסדירים" שנועדים למשל"בים בנושא גיוס, מיונים, ימי סיירות וכו' - וכן לחיילים בנושאי מנהלה, ת"ש, נהלים ותחומים דומים. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 20:27, 23 ביוני 2010 (IDT)

בקשה[עריכת קוד מקור]

היי מת'נייט. תגיד, איך אתה בתבניות? אני רוצה ליצור תבנית רשימת השמעה, שלא נראה לי מסובכת במיוחד. אם אתה לא בעניין - אתה רואה באזור מישהו שכדאי לפנות אליו? אנדר-ויק • 20:51, 23 ביוני 2010 (IDT)

היא נראית לי תבנית סטנדרטית אם כי מאוד מורכבת, ראיתי שהיא מכילה פקודות if (דבר שאינני מבין בו בתבניות-ויקי). אחת הדרכים לטפל בכאלה תבניות היא להעתיק את הקוד המקורי ופשוט לתרגם את כל השמות של השדות והפרמטרים בתבנית (וגם לטפל בבעיית הכיווניות) אם אתה רוצה לגייר אותה לעברית. אפשר להכין ממנה שתי עותקים - עותק באנגלית (למעשה פשוט לעשות העתק והדבק לקוד המקורי ולהשאיר את התבנית בשם באנגלית) לשימוש עבור אלבומים בעברית, ועותק אחד בעברית - בה הכל יתורגם והכיווניות תשתנה עבור אלבומים בעברית. שים לב לתבנית פשוטה יותר שגם מטפלת באלבומים בערך Draconian. אם זה לא מספיק לך מומחי התבניות שלנו הם משתמש:Yonidebest ומשתמש:Mikimik. מקווה שעזרתי (למרות שבכל הנוגע לעיצוב תבניות אני תקוע כמה שנים אחורה). בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 21:01, 23 ביוני 2010 (IDT)
בהחלט עזרת. אני אנסה את העצות שלך, ומקסימום אפנה לעזרה. אני פשוט מנסה לגבש רשימת אנשים לרוץ אליהם במצבים כאלה, קצת לא נעים לי להמשיך וליפול על ערן... Face-smile.svg את תבנית דיסגוגרפיה אני מכיר (התשמשתי בה ביונסי וקוקורוזי, למשל) אבל היא לא נותת מענה לערכים על אלבומים. תודה. אנדר-ויק • 21:04, 23 ביוני 2010 (IDT)
יש גם את התבנית {{אלבום}}, למשל בערך Gothic (אלבום) ואת רשימת השירים בדרך כלל רושמים בנפרד בגוף הערך. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 21:08, 23 ביוני 2010 (IDT)

בקשת עזרה בנושא העלאת תמונה ופעולת מפעיל מערכת שמחק אותה[עריכת קוד מקור]

קובץ:Kever achim har hazitim halaley harova.jpg

שלום לך.

האם תוכל בבקשה להסתכל ב השיחה הקצרה שכאן - בה משתמש:ori הסביר מדוע הוא מחק את התמונה. האם הסבריו מוצדקים ? באיזה רשיון היה עלי להשתמש לפי השיחה עם משתמש:דניאל צבי. ייתכן ומשהו בתהליך שביצעתי היה שגוי או חסר אבל איני מבין מה הוא. לתגובתך אודה מאד , בברכה מי-נהר - שיחה 22:30, 24 ביוני 2010 (IDT)

לא מצאתי בשום מקום באתר ובו רישיון שימוש בתמונות מהאתר. אם יש לך אישור כתוב ממפעילי האתר/מרכז-מידע אנא שלח אותו לכתובת premissions שמופיעה בדף ויקיפדיה:OTRS. הפנתי את אורי להודעה של צבי ונחכה לתגובתו. כנראה הייתה אי-הבנה ביניכם וחבל שהדיונים נגררו לטונים האלה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 22:52, 24 ביוני 2010 (IDT)
מודה לך על תגובתך , בברכה מי-נהר - שיחה 00:12, 25 ביוני 2010 (IDT)

היי מת'[עריכת קוד מקור]

מה כדאי לנו להוסיף על מנת שהערך יהיה מומלץ? אני אנסה לראות מה יש באתר מבקר המדינה על הליך הפיתוח. מעבר לזה, יש מענ"ק גם בסימני 2, וגם בב"ז. yanshoofשיחהמיזמון ערכים שאינם במעקב יצא לדרך! 21:38, 27 ביוני 2010 (IDT)

הערך די כולל את כל הדברים שהוא צריך לכלול: היסטוריית פיתוח, היסטוריית פעילות מבצעית, מפרט טכני, רשימת דגמים, הרבה קישורים ועוד. השארתי גם קול קורא בויקיפדיה:לוח מודעות ומסתבר שהוא גם מופיע בויקיפדיה:ערכים מומלצים/הוספה למומלצים/רשימת המתנה. אפשר גם להתייעץ עם מומחים בפורום צבא ובטחון בפרש (ראה #נעלבנו יותר למעלה בדף השיחה) ולבקש גם מהם ביקורת עמיתים והצעות לשיפור. אם יש לך עוד הצעות, אשמח לשמוע. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 21:47, 27 ביוני 2010 (IDT)
חשבתי על עוד משהו - להתחיל במאמץ להכחיל כל מיני קישורים אדומים בערך. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 22:04, 27 ביוני 2010 (IDT)
פניתי אלייך כי הערך מופיע שם, וחשבתי שאולי כדאי לנו לרענן אותו לקראת ההצבעה. yanshoofשיחהמיזמון ערכים שאינם במעקב יצא לדרך! 22:07, 27 ביוני 2010 (IDT)
כתבתי שם שהערך עובר שיפוץ, ולכן שישאירו אותו בהתנה עד שנסיים, וכן ביקשתי ביקורת עמיתים. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 22:09, 27 ביוני 2010 (IDT)
אתה צודק, יש הרבה אדום בערך. הבעייה היא שיש בחינות עכשיו... אני מקווה לכתוב מתישהו בינהן את חודרן קינטי, פלטות בזוקה ומחשב בליסטי. yanshoofשיחהמיזמון ערכים שאינם במעקב יצא לדרך! 11:57, 29 ביוני 2010 (IDT)
לדעתי אם נבקש בדף ההמתנה עוד זמן (נגיד עד אוגוסט) אני מאמין שנקבל. אגב, כל הכבוד על מאמצי ההכחלה (אני טיפלתי אתמול בתותח תע"ש 120 מ"מ). מקורות מידע מצוינים אפשר למצוא בפורום צבא ובטחון בפרש, לאחרונה הועלתה שם סקירה כללית על מערכות בקרת אש בטנקים. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 11:59, 29 ביוני 2010 (IDT)
אני קורא מדי פעם בפורום שם, יש לו רגעים חיובים ויש שם גם כמה פחות משתמשים פחות מבריקים. אגב, אחרי שחיפשתי חומר על פלטות בזוקה ולא מצאתי, נראה לי שאני אוסיף על זה פסקה במקום כלשהו, כי ערך סביר לא יצא מזה. yanshoofשיחהמיזמון ערכים שאינם במעקב יצא לדרך! 19:55, 29 ביוני 2010 (IDT)
המומחים מסומנים בכוכב, ואילו המשתמשים הבעייתים די מהר נפלטים החוצה. רוב הכותבים בו איכותיים. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 20:07, 29 ביוני 2010 (IDT)
יש שרוול תרמי. yanshoofשיחהמיזמון ערכים שאינם במעקב יצא לדרך! 17:08, 30 ביוני 2010 (IDT)
אחלה. ביצעתי ויקיזציה לערך וקצת שינויים. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 17:15, 30 ביוני 2010 (IDT)
מצויין, תודה. yanshoofשיחהמיזמון ערכים שאינם במעקב יצא לדרך! 17:18, 30 ביוני 2010 (IDT)

"רדיוס של אלפי קמ"ר"?[עריכת קוד מקור]

מתוך "היום בהיסטוריה" בעמוד הראשי. קיפודנחש - שיחה 01:13, 30 ביוני 2010 (IDT)

תיקנתי, תודה על ההפנייה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 01:34, 30 ביוני 2010 (IDT)
העברתי מהמזנון (זה לא שייך לשם). אם תרצה למחוק גם מכאן זה לגמרי בסדר מבחינתי. הסיבה היחידה שזה היה במזנון מלכתחילה היא שלא ידעתי מי יכול לטפל בזה, אז שמתי במקום שכולם רואים. בברכה - קיפודנחש - שיחה 02:21, 30 ביוני 2010 (IDT)

קישורי בינוויקי[עריכת קוד מקור]

שלום,

ראיתי את שאלתך על בוטים של בינוויקי בדף השיחה של יוני. מה שיוני ענה נכון מאוד, רק אוסיף כי:

תודה על התשובה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 22:28, 2 ביולי 2010 (IDT)

תבנית:חדשות ואקטואליה[עריכת קוד מקור]

אכן תקלדה - תודה על תשומת הלב. ^^^ דּוֹד1 - שיחה 21:19, 2 ביולי 2010 (IDT)

עלאדבר. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 21:22, 2 ביולי 2010 (IDT)

מסדר[עריכת קוד מקור]

היית במסדר? נעה - שיחה 22:25, 2 ביולי 2010 (IDT)

לצערי לא, אבל אין זה סוד שאני כותב וקורא קבוע בפורום שם, ותמונות כמו שהחבר'ה המקצוענים שם צילמו - חייבים לחלוק עם הקוראים. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 22:27, 2 ביולי 2010 (IDT)
תמונות מעולות, תמסור להם. מקצועיות מאוד. למרות שלא מצאתי את עצמי.. אולי בתמונה 4. נעה - שיחה 23:08, 2 ביולי 2010 (IDT)
קצת קשה לקשר לתמונה ספיציפית מתוך עשרות, ולכן אני לא בטוח לאיזה תמונה את מתכוונת. יש מצב שזו תמונה של C-130 או יסעור? בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 10:56, 3 ביולי 2010 (IDT)
לא, הפעם הייתי על הקרקע. לא הלך לי לקשר לאשכול ספציפי. ניסיתי לאתר עצמי בין הכוחות הצועדים. נעה - שיחה 07:39, 4 ביולי 2010 (IDT)
אם כבר, האם יש סיכוי שהמשתמשים בפורום הזה יסכימו לשחרר תמונות תחת cc-by-sa? יש למה לפנות אליהם? מתניה שיחה 22:44, 5 ביולי 2010 (IDT)
משתמשי הפורום שאינם צלמים מקצועיים בדרך כלל מסכימים, אבל כאן מדובר בצלמים מקצועיים. בפרט xnir שעובד עם חיל האוויר הישראלי. ניסתי פעם להשיג ממנו תמונה חופשית אך לא הצלחתי. אתה יכול לנסות לבקש משאר הצלמים (בפרט ממשתמש:נחמיה ג שצילם תמונות יפות של ה"שרף" וה"קוברה" - ראה כאן וכאן וכאן, במיוחד ה-AH-1 קוברה). בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 18:44, 6 ביולי 2010 (IDT)

ביקשת - קיבלת ![עריכת קוד מקור]

האצטדיון שביקשת כפי שטרם נראה באנציקלופדיה זו

...למרות שעוד לפני הבקשה שלך ידעתי שהתמונה הזו אמורה לעלות לוויקישיתוף. היא היתה חלק מהחבילה שקיבלנו. להת', Ldorfman - שיחה 00:48, 4 ביולי 2010 (IDT)

תודה רבה, אני כבר חושב לשלב אותה בערכים הדרבי של חיפה ומכבי חיפה (כדורגל). בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 14:25, 5 ביולי 2010 (IDT)
בראשון, כמו גם באצטדיון קרית אליעזר, זה מתבקש. בערך השני, לא בטוח. Ldorfman - שיחה 23:51, 6 ביולי 2010 (IDT)

תותח תע"ש 120 מ"מ[עריכת קוד מקור]

שלום, נהנתי לקרוא את הערך שכתבת. בור כמוני לא מכיר את המושגים חלקי-קדח , מחורק-הקנה וראיתי שהיו כמה מושגים שנתת להם הסבר קצר. (למשל: ריקופרטור (התקן שתפקידו לקלוט את החום המופק ולנצלו) - אנא סייע גם במושגים שהזכרתי. תודה. --Yoavd - שיחה 10:16, 5 ביולי 2010 (IDT)

יש להם הסברים בערך קנה (נשק) ורובה. בכל מקרה, הוסיף הסברים קצרים כפי שביקשת. חלק-קדח זה שהחלק הפנימי של הקנה חלק. מחורק-קנה זה קנה שבו חרוטים סלילים בורגיים בחלק הפנימי של הקלע. הסלילים גורמים לסיבוב הקליע ובכך להגדלת היציבות שלו באוויר אחרי שהוא עוזב את הקנה (מומנט התמד). בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 14:24, 5 ביולי 2010 (IDT)

תודה על ההסבר. לגבי חלק קדח ניחשתי - לגבי המחורק...קצת יותר קשה לנחש. Yoavd - שיחה 06:19, 6 ביולי 2010 (IDT)

"התאוריה האינסופית"[עריכת קוד מקור]

למחיקה מהירה. מה דעתך? מרקושיחה 20:30, 5 ביולי 2010 (IDT)

אם זה ערך בפיזיקה - אז כן. אם זה ערך בפילוסופיה/תאולוגיה/מטאפיזיקה - אני לא יודע. לא שמתי את התיאוריה הזו אי פעם, אך אינני מומחה בתחום הפילוסופיה/תאולוגיה והערך בכל זאת שרד 5 שנים. אני לא מתנגד למחיקה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 20:35, 5 ביולי 2010 (IDT)
בגלל זה שמתי את התבנית ולא ביקשתי מראש מחיקה מהירה. "פיזיקלי" ברור לי מיד שזה לא. בעניין "פילוסופי" - גם אני, כמו רנאטו, לא נתקלתי ולא מצאתי שום התייחסות בגוגל לתיאוריה בשם זה. בדקתי גם במילון הפילוסופיה של אוקספורד שברשותי ולא מצאתי התייחסות לתיאוריה בשם זה. בכל אופן, אני די חושב שיש למחוק, בגלל מספר טענות די תמוהות לטעמי מבחינה פיזיקלית (דוגמא - "..שאנו מכנים ריק ואשר אין ולא היו בו חומר או אנרגיה"). מרקושיחה 20:41, 5 ביולי 2010 (IDT)

אנחנו מוכנים?[עריכת קוד מקור]

מה המשימות הבאות? yanshoofשיחהדרוש משתמש שיש לגביו הסכמה כללית בוויקי לניסוי מעניין 22:33, 5 ביולי 2010 (IDT)

למה לא לאחד את הפיסקה דגמים נוספים שבסוף הערך אם רשימת הדגמים שתחת מפרט טכני בהתחלה? yanshoofשיחהדרוש משתמש שיש לגביו הסכמה כללית בוויקי לניסוי מעניין 23:01, 5 ביולי 2010 (IDT)
רשימת הדגמים המקוצרת אמורה להיות רשימה בלבד, בעוד ש"דגמים נוספים" אמורה להיות פסקה עם הסבר קצר על כל דגם. הרחבתי קצת אותה אבל יתכן שיש להרחיב יותר. אגב, ראה את שאלתו של אריאל מתחת לדיון זה. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 18:15, 6 ביולי 2010 (IDT)

מרכבה (טנק)[עריכת קוד מקור]

האם סיימתם את שיפצור הערך? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 17:30, 6 ביולי 2010 (IDT)

תלוי. מה לדעתך מצב הבשלות שלו להיות ערך מומלץ? כמו כן, עלי להתייעץ בנושא עם שאר כותביו ומשפצריו, בהם yanshoof. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 18:04, 6 ביולי 2010 (IDT)
אני משתדל לא להביע דיעה. יחד עם זאת נראה לי שניתן להעלות את הערך להצבעה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:45, 6 ביולי 2010 (IDT)
עדיין עובדים עליו ומבררים פרטים שונים. אני מקווה שעד סוף החודש נסיים. כמו כן, נשמח להערות בונות בדף השיחה (עדיף) או ברשימת ההמתנה כדי שנדע אם יש עוד מה לשפר ואם כן מה ואיך. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 14:40, 11 ביולי 2010 (IDT)
נראה לי שאפשר. לדעתי כדי לכתוב שמדובר בערך מאוד יציב שעבר רענון לקראת ההצבעה, ונכתבו לו מספר ערכי משנה חשובים כתותח תע"ש 120 מ"מ, שולף, שרוול תרמי, וחודרן קינטי.
לא לפרסום הוא שייתכן ונקבל הערות שהערך אדום (בפרק החברות שמייצרות חלקים עבור הטנק), שהפרק על סימן 2 (שמשרת הכי הרבה זמן) הוא מעט קצר ואלי המלל באופן כללי מעט קצר. מת', מילה אחרונה שלך. yanshoofשיחהדרוש משתמש שיש לגביו הסכמה כללית בוויקי לניסוי מעניין 14:15, 8 ביולי 2010 (IDT)

DSR-1[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "DSR-1" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 15:45, 7 ביולי 2010 (IDT)

הסרתי את "בעבודה", רציתי לתרגם את הפסקה מהוויקי באנגלית אבל היא חשודה בהז"י. בברכה, MathKnight הגותי (שיחה) 15:58, 7 ביולי 2010 (IDT)