שיחת משתמש:Ofir michael/ארכיון 1

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Ofir michael, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,

לפתיחת תבנית חדשה, נא לגשת קודם לויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. תודה, יוסי מחשבון אחר - שיחה 17:39, 15 ביולי 2009 (IDT)

הפסק בבקשה למחוק את תבנית החשיבות! איתי פ - שיחה 18:41, 15 ביולי 2009 (IDT)

אופיר, תפנים מהר שהגעת למקום חדש ושכלליו לא ברורים לך. תשאל לפני שאתה פועל ובטח אל תשחזר את הוויקיפדים שהולכים אחריך ומתקנים. יוסישיחה 19:19, 15 ביולי 2009 (IDT).

מטריצת אדג'ויינט[עריכת קוד מקור]

זה לא ממש מקובל לכתוב בוורד, לסרוק, ולשים בערך בויקיפדיה. אמיר. כבר ביקרת היום בפורטל להט"ב ?! 02:37, 7 באוגוסט 2009 (IDT)

אדג'ויינט[עריכת קוד מקור]

מכיוון שאנו עוסקים בעברית, השם הזה אינו אפשרי. ישנו כבר ערך בנושא זה - מטריצה מצורפת. לגבי התמונה שהעלית, נראה שמקורה בספר, וסימנתי אותה כתמונה חשודה - אנא הבהר מהיכן היא. בכל מקרה לא מקובל להציג נוסחאות באופן זה - כותבים אותן בגוף הערך. ‏odedee שיחה 02:38, 7 באוגוסט 2009 (IDT)

מחקתי. תומר א. - שיחה 12:48, 23 באוגוסט 2009 (IDT)

כתיבה על עצמך[עריכת קוד מקור]

Crystal Clear app Login Manager.png
שלום Ofir michael,

תודה על כתיבתך בוויקיפדיה. לרשותך עומד דף המשתמש, שבו ביכולתך להציג את עצמך ואת תחומי העניין שלך. כמובן אין עניין דווקא בהצגת פרטים אישיים, תוכל להציג את עצמך בלא לחשוף פרטים אישיים. באפשרותך ליצור כעת את דף המשתמש שלך, באמצעות כניסה לדף "משתמש:Ofir michael". יצירת הדף תקל על הנפגשים בעריכותיך לדעת מי עומד מולם, ותחשיב יותר את עריכותיך כוויקיפד מן המניין.

בברכה, ויקיפד נמרץ ~ התא הקולי 02:51, 4 בנובמבר 2009 (IST)

מקינטה[עריכת קוד מקור]

מחקתי את התוספת שלך לערך - ויקיפדיה איננה מדריך. לאור העובדה שלא מעט מתרומותיך בוטלו או נמחקו, אני מציע שתקרא בזהירות את מדריכי הכתיבה שלנו, שקישורים אליהם נמצאים בהודעה למעלה. ‏odedee שיחה 15:25, 7 בנובמבר 2009 (IST)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

ויקיפד היה נמרץ מדי. הוא היה אמור לשים תבנית זו:

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף קפה ערבי. הסיבה לכך היא: תוכנה, הקשרה או ניסוחה, או שהיא לא הייתה כתובה בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה,. שנילישיחה 08:23, 19 בנובמבר 2009 (IST)

ויחד עם זאת אתה צודק, המין נקרא "ערביקה". שנילישיחה 08:23, 19 בנובמבר 2009 (IST)
אכן, שגיתי, אך ראה גם את תגובתי בשיחה:קפה ערבי. ויקיפד ~ התא הקולי ~ מה? 13:36, 19 בנובמבר 2009 (IST)

כתיבה בוויקי[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר,

עריכות רבות שאתה מבצע מבוטלות לך. כמו שהציעו לך כבר בעבר אני גם כן מציע לך לעיין קצת במדריכי העזרה או לפנות לויקיפדיה:חממה לתיאום עזרה בכתיבה. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 08:31, 19 בנובמבר 2009 (IST)

אופיר, אם לא תגיב למי שכותב לך, אחסום אותך עד לקבלת תגובה. תומר א. - שיחה 08:37, 19 בנובמבר 2009 (IST)

על מה אתה מדבר? למי לא עניתי?

לאף אחד. בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. תומר א. - שיחה 11:08, 20 בנובמבר 2009 (IST)

ליקר סברה בטעם קפה[עריכת קוד מקור]

שלום,

לדעתי כדאי לכתוב את המידע בערך ליקר סברה כדי להגיש לקורא ערך מקיף ומלא. גילגמש שיחה 12:34, 12 באוקטובר 2010 (IST)

הוספתי. אבל אני לא יודע איך מוחקים את הערך, אתה יכול למחוק?

במקרה כזה אין צורך למחוק. הפכתי את מה שכתבת להפניה. גילגמש שיחה
אופיר, ערכים מאוד קצרים כאלה ימחקו, וחבל. כתוב ערכים ארוכים יותר, המגובים במקורות. yanshoofשיחה • 13:15, 12 באוקטובר 2010 (IST)

אמינות התקשורת[עריכת קוד מקור]

שלום. מחקתי את הערך, מאחר והיה אולטרה-קצרמר. אנא קרא את מדריכי העריכה שלנו. ירוןשיחה 11:06, 31 במאי 2011 (IDT)

אז תחזיר אותו. לא היה בו שום דבר אולטראי. מקסימום תוסיף לו הערת שכתוב. חוץ מזה, כל מה שהיה לכתוב על הערך נכתב. זוהי נוסחא שימושית והכרחית ביותר לאנשים שמתעסקים בתקשורת. גם ככה לקח לי חצי שעה לכתוב את הנוסחא בצורה הזו. אם לא תחזיר את הערך, אני לא אכתוב אותו מחדש ואתה תהיה זה שמונע מאנשים ערכים.

אתה מתנהג בקטנוניות, כסילות והכי גרוע: בורות. אז תמשיך למחוק ערכים שכותבים ילדים בני 11 ותשאיר את ההרחבה של הויקיפדיה למי שמבין.Ofir michael - שיחה 12:02, 31 במאי 2011 (IDT)

אילווה[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Ofir michael,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "אילווה" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Ofir michael/‏אילווה". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! Hanay שיחה 06:36, 4 ביולי 2011 (IDT)

המלאך בלבן[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Ofir michael,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "המלאך בלבן" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Ofir michael/‏המלאך בלבן". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה!. אבקשך להפסיק ליצור במרחב הערכים, ערכים אולטרה קצרמרים הכוללים שורה וחצי. מקומם בארגז החול שלך, עד שהיה לך מידע מסיפק לכתוב ערך. Hanay שיחה 06:49, 4 ביולי 2011 (IDT)

אין מה לעשות. יש ערכים שהם קצרים אבל חשובים מאוד. אם יש לך מה להוסיף להם, את מוזמנת לעשות זאת. אנא בקרי בדפי העזרה. Ofir michael - שיחה 06:52, 4 ביולי 2011 (IDT)
יש מה לעשות, לחפש חומר לקרוא על ההיסטוריה של הרחוב ועוד. צר לי על הסגנון שאתה נוקט בו, לא תפקידי לשפר את הערכים שאתה מעלה. מכייון שאני כתבתי שפע של ערכים כולל ערכים מומלצים ובניתי פורטל, לא נראה לי שאני זקוקה לעזרה בנושא כתיבה בויקיפדיה. אל תעלה את הערך שוב שמתכונתו הנוכחית. Hanay שיחה 06:58, 4 ביולי 2011 (IDT)
גם לא תפקידי לכתוב פה לערוך מחקרים כדי מאמר מלא. אני נותן קווים בסיסיים לערך ומי שרוצה להוסיף מוזמן. לא אחת מדברים על הרזון של הויקיפדיה בעברית. ע"י זה שאתם מסירים ערכים, אתם תורמים לכך. כבר קרה לי שמחקו כלאחר יד ערכים שכתבתי. עד היום לא קם מישהו וכתב את הערכים הללו בגלל הסיבה הזו בדיוק.Ofir michael - שיחה 07:20, 4 ביולי 2011 (IDT)

הזחה[עריכת קוד מקור]

בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Hanay שיחה 06:58, 4 ביולי 2011 (IDT)

קובץ:Whiteangelst.jpg[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, הקובץ שהעלית נראה כמו קובץ שנלקח מ- ymap. אם זה המצב. אז יש כאן הפרה של זכויות יוצרים והקובץ ימחק. ראה עזרה:תמונות. Hanay שיחה 07:33, 4 ביולי 2011 (IDT)

אזהרה שנייה[עריכת קוד מקור]

העלית את הערך המלאך בלבן בפעם השלישית לאחר שהוסבר לך כיצד לפעול. אני לא רוצה לחסום אותך. עבוד על הערך כפי שהוסבר לך. Hanay שיחה 07:39, 4 ביולי 2011 (IDT)

לכי על זה. תחסמי. תמחקי את כל הערכים.Ofir michael - שיחה 07:40, 4 ביולי 2011 (IDT)
ושוב חבל שאתה בוחר בסגנון הזה. דף השיחה שלך, מלא בפניות בנושא התנהלותך. נראה שאתה לא מוכן ללמוד כיצד לכתוב, זה ממש חבל. אני ממליצה לך בחום לקורא את המדריכים ללמוד את הכללים ולאמץ את העזרה שמציעים לך, במקום להיות תוקפני ובלתי נעים. Hanay שיחה 07:45, 4 ביולי 2011 (IDT)
ראיתי מאות ערכים שכתובים פחות טוב מהערכים שאני כותב. אם הם עוברים את האישור שלך ושל מרעיך, אין שום סיבה ששלי לא. אני לא תוקפני ובלתי נעים, אני פרגמטי. אילו הערכים שאני כותב. אם לא נראה לך ואת מעוניינת להציל את ויקיפדיה מהערכים שלי, אז תחסמי אותי. ביקשת שהערכים יהיו יותר משורה וחצי, אז אני שדרגתי אותם.Ofir michael - שיחה 07:53, 4 ביולי 2011 (IDT)
סליחה שאני מתפרץ לשיחה, אבל אני מבקש מ-Ofir michael לשתות קצת מים ולהנמיך את הטון. כולנו כאן בוויקיפדיה למען המשתמשים. יכול להיות שהערכים שאתה כותב אכן חשובים, אבל יש דרך מקובלת כאן להתנהלות הכתיבה. אני מציע שבאמת תבדוק מה ניתן לשפר ונלמד כולנו לעבוד ביחד. אם תרצה עוד עזרה, אני מוכן לתמוך בכל מה שתבקש. בברכה- ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:02, 4 ביולי 2011 (IDT)
הו לא מר עובד. אם אתה יכול לפרסם ערכים בעבודה כגון ג'וזפה אוטולנגי ויאיר עברון, אין שום סיבה שאני לא אוכל. כדאי שאתה תשתה כוסית וודקה.Ofir michael - שיחה 08:12, 4 ביולי 2011 (IDT)
(כתבתי אחרי התנגשות עריכה): אנא ראה כמה הרחבות שביצעתי במשתמש:Ofir michael/המלאך בלבן. תוכל ללמוד מה נדרש כאן מערך. מקווה שעזרתי - ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 08:14, 4 ביולי 2011 (IDT)
על מי הערך על המלאך הלבן? או על הרחוב? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 08:26, 4 ביולי 2011 (IDT)

הרחוב. יש כבר ערך על אסתר ארדיטי, אין טעם לעשות "העתק הדבק" רק כדי לנפח את הערך גם מה שכתבת הוא לא נכון. היא קיבלה את עיטור המופת מדוד אלעזר ואת אות המופת מזלמן שזר. ככול הידוע לי אין ברחוב המלאך בלבן אתרים מפורסמים. לכן הדרישה שלכם ל"תוכן" היא מתמיהה.Ofir michael - שיחה 08:36, 4 ביולי 2011 (IDT)

אם אין שם לא אתרים ולא שום דבר ובלאו הכי אי אפשר לצקת תוכן לתוך הערך, סימן שהוא פשוט מיותר ודינו מחיקה. גילגמש שיחה 08:41, 4 ביולי 2011 (IDT)
Gilgamesh, הוציא את המילים מפי. לא על כל רחוב יש לכתוב ערך. נראה שכל הערך הזה נכתב רק כדי שהערך על אסתר ארדיטי לא יהיה יתום. אפשר להכניס את המידע הזה לערך עליה. Hanay שיחה 08:47, 4 ביולי 2011 (IDT)
אכן. גילגמש שיחה 08:53, 4 ביולי 2011 (IDT)
זאת בדיוק הייתה הסיבה לשאלה שלי. לא עשיתי לערך העתק הדבק, הוא פשוט מיותר. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 08:55, 4 ביולי 2011 (IDT)

וודקה[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, נאלצתי לבטל את עריכתך בערך הנ"ל. היא רוויה שגיאות (למשל: טנקירי זה ג'ין ולא וודקה), אינה כוללת מידע אנציקלופדי כלשהו על המותגים (צבע/צורת בקבוק אינו מידע אנציקלופדי), ובעיקר - מערבבת לתוך רשימת "מותגים נודעים" מותגים שוליים. Magisterשיחה 09:13, 4 ביולי 2011 (IDT)

אנא ממך, אל נא תנופף בחרב הבורות שלך ותגדע ערכים בויקיפדיה, שהיה עדיף שתשאיר לאלו שמבינים. אכן, לחברת טנקירי יש מותג ג'ין ידוע, אבל יש לה גם מותג וודקה ידוע לא פחות. למשקאות הוודקה השונים אין באופן כללי ריח, צבע וטעם. מלבד הסיפורים הנלווים למשקאות על צורת גילויים, ייחוד רקיחתם או נדירות חומרי הגלם, נותר רק הבקבוק, שלו סיפורים מרתקים לא פחות. אם תביט בערכים אחרים המתארים משקאות, לא אחת תיתקל בתיאורי הבקבוקים: ארוך וצר לגליאנו, נזיר לפרנג'ליקו, ברז כיבוי אש לטנקירי, בקבוק כפול לשרידנס, שייקר לדנסקה וכן הלאה וכן הלאה. דווקא יש ערך אנציקלופדי לצורות, צבע, חומר ופקק הבקבוקים ותחושתך האישית בנושא אינה מעלה או מורידה. באשר למותגים נודעים, אם אני מכיר אותם אז סביר ונכון שברמנים אחרים מכירים אותם גם. מכיוון שאינך ברמן בעליל, אינך מוסמך לפסוק מי מבם נודע ומי מהם שולי. היה מוטב לו היית טורח לבדוק ולהתייעץ לפני שהיית סומך על תחושותיך האישיות. אנא, עיין בדפי העזרה של ויקיפדיה.Ofir michael - שיחה 13:34, 4 ביולי 2011 (IDT)

איך אתה מדבר? ביקשתי את חסימתך. יניב שיחה 13:41, 4 ביולי 2011 (IDT)

מה לא בסדר במה שכתבתי? קיללתי? אמרתי משהו לא נכון? אה... תפסתי פה מישהו בקלקלתו... לא נורא. אגו פגוע יחלים עם שינוי הגישה של לפעול לפני שחושבים. גם אם היה נדמה לו שטנקירי היא לא וודקה וצורת הבקבוק שלה היא לא רלוונטית, הוא לא היה צריך למחוק גם את עשרת המותגים האחרים שכתבתי.Ofir michael - שיחה 13:45, 4 ביולי 2011 (IDT)

קודם כל, יש לך באמת בעיה קשה עם צורת התבטאות. אכן אינני ברמן, אך בעוונותי אני מעסיק כמה וכמה כאלה (ובמאמר מוסגר אספר לך שקריטריון ראשון במעלה להעסקה במקצוע זה הוא יחסי אנוש ותרבות דיבור, הרבה לפני יכולת לצטט רשימת שמות). אני גם מזמין מספקים מדי שבוע מאות בקבוקי משקאות אלכוהוליים, ממותגים שונים, "נודעים" יותר ו"נודעים" פחות. לגופו של עניין: ראשית, ברשימה שאליה הוספת כ-20 שמות מותגים הייתה מראש דוגמה נאה של איך לתת סקירה קצרה ורלוונטית של כל משקה שנזכר, אך אתה הורדת משמעותית את הרמה במתן רשימת שמות גרידא. שנית, "מותג נודע" הוא כזה שידוע ומוכר אוניברסלית, ורשימת כל המותגים שאתה אישית טוען להכיר אינה מזכה את המותגים בתואר "נודע" (ואולי דווקא משום שאתה טוען להיכרות רחבה מן המקובל במעמדך כברמן). חמישה מותגי וודקה ישראליים ראויים להיכלל ברשימת הוודקות הנודעות והמובילות? אין עיסוקנו כאן ביצירת רשימות מכולת של כל שמות המותגים שכותב זה או אחר מסוגל לשלוף מהשרוול. אם אכן אתה אוחז בידע נרחב בנושא - אדרבא, הרחב את הערך במידע אנציקלופדי מהותי. יש ברשימה שנתת מספר וודקות שראויות לסקירה (ודאי שאף אחת מן הישראליות), אך זה צריך לכלול מינימום של שורת מידע עליהם, כי מה שעשית קודם זה name-dropping בעלמא. לגבי טנקרי, מותג הוודקה שלהם נקרא "טנקרי סטרלינג". כשאומרים "טנקרי" הכוונה לג'ין, אצל כמעט כל ברמן בעולם. בכל מקרה, אנא מציע שתרד מנימת ההתנצחות, ותראה בדיון נקודות והמלצות לשיפור הערך - בהנחה שזוהי אכן מטרתך. Magisterשיחה 18:23, 4 ביולי 2011 (IDT)
לדעתי יש לך בעיה לקבל ביקורת. הסגנון הרטורי שלי הוא אינו הנושא. הנושא הוא הצורך שלך להטיל מום בערכים שאינם לטעמך. אם לדעתך יש טעות במה שכתבתי אתה מוזמן לתקן ולהוסיף הערות בדף השיחה. ביטול כולל של כל המידע בגלל שיש לך הסתייגות כלשהי פוגעת במיזם ויקיפדיה.

לדוגמא: אם הוספתי משקאות וודקה תוצרת הארץ תחת "מותגי וודקה ידועים" ולדעתך "ידועים" משמעו בכל העולם ולא רק בארץ, במקום למחוק את כל המידע, היה עדיף שהיית מוסיף פיסקה הנושאת את הכותרת "מותגי וודקה ישראליים", שכן אנחנו בישראל. בנוסף מחקת מותגי וודקה ידועים מאוד שהיו כתובים בצורה טובה ונכונה בסגנון של ויקיפדיה כגון סקאיי, זוברובקה וקטל 1. ברגע שביטלת כלאחר יד את מה שאני כתבתי ונימקת זאת בצורה שגוייה הרי שהוספת חטא על פשע, טעית והטעת, והחמור מכל, אתה פוגע במוטיבציה שלי להמשיך ליצור ערכים ולהוסיף לערכים קיימים.Ofir michael - שיחה 15:04, 8 ביולי 2011 (IDT)

נחסמת ליום[עריכת קוד מקור]

חבל שלא הקשבת לעצתי מהיום בבוקר למתן את סגנונך ואופן התבטאותך כלפי ויקיפדים אחרים. אני מקווה שלאחר שתחזור מהחסימה, תמצא דרך לפעול בויקיפדיה בסגנון מתאים יותר. Hanay שיחה 13:47, 4 ביולי 2011 (IDT)

האם[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, האם אתה רשום תחת שם משתמש נוסף בוויקיפדיה? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 13:49, 4 ביולי 2011 (IDT)

אני לפעמים עורך מהאיי פי הזה: 84.108.219.164 Ofir michael - שיחה 13:50, 4 ביולי 2011 (IDT)
תודה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 15:06, 4 ביולי 2011 (IDT)

משתמש:Ofir michael/אמינות התקשורת[עריכת קוד מקור]

שחזרתי לארגז חול לבקשתך. Lostam - שיחה 21:49, 8 ביולי 2011 (IDT)

דעיכות מסוג ריילי[עריכת קוד מקור]

היי אופיר. כתבת בערך שסיגמא היא השונות, אבל לא כתבת של איזה משתנה מקרי. תומר - שיחה 15:22, 9 ביולי 2011 (IDT)

אגב, ההבדל היחיד בין הערכים דעיכות מסוג ריילי ודעיכות מסוג רייס הוא מי שפיתח את המודל ומינוס/פלוס אחד בנוסחה. במצב זה, לטעמי יש להרחיב את הערכים או לאחדם תחת ערך אחד. מה אתה אומר? תומר - שיחה 15:27, 9 ביולי 2011 (IDT)
ועוד משהו, שיניתי את הבינוויקי של דעיכות מסוג רייס לen:Rician fading. תומר - שיחה 15:28, 9 ביולי 2011 (IDT)
אכן ניתן לאחד אותן מפני שיש עוד כמה סוגי דעיכות, אבל רק בתנאי שהערכים יישארו קטנים מפני שהדעיכות זה רק חלק קטן מהתורה כולה של התפלגות ההספק שפיתח ריילי, שכוללת עוד תתי נושאים רבים. אם יבוא מישהו ויתרגם את הערך מאנגלית כולו, נצטרך שוב להפריד אותם.
בקשר למשתנה המקרי של השונות, אינני יודע אותו מפני שבתור סטודנט להנדסת אלקטרוניקה, המשתנה הזה נתון לי בתרגילים ואין לי צורך או יכולת לחשב אותו, לכן אולי יבוא פיסיקאי ויחדד את הנושא.
בקשר להבדל בין המודלים, זה לא רק מינוס או פלוס מפני שיש לנוסחאות עוד צורות. אני הבאתי רק את הבסיס מפני שקשה לי מאוד לכתוב את הנוסחאות הללו בויקיפדיה, לכן אם ימשיכו להאריך את הערך אתה תראה הבדלים יותר משמעותיים.Ofir michael - שיחה 15:48, 9 ביולי 2011 (IDT)
עדיף להרחיב את הערכים שיקבלו צורה שונה, כל אחד בפני עצמו. אבל במצב הנוכחי אולי באמת עדיף לאחד. אגב, כשיש משתנים שלא ברור מהם - זה לא אינפורמטיבי מספיק, תוכל לנסות לבדוק מה בדיוק משמעות המשתנים? אולי מדובר על נוסחה שפיתחתם לפי דוגמה מסוימת, ואז הצגת הדברים בערך מטעה. אולי אתה מעדיף לעבוד על הערכים בארגז חול וכשתברר את כל הפרטים לאשורם, להעביר למרחב הראשי כערך? אגב, ראה גם שיחה:אמינות התקשורת. תומר - שיחה 16:12, 9 ביולי 2011 (IDT)
הוספתי בערכים כי סיגמא היא השונות של התפלגות ההספק. בקשר לאינפורמטיביות, אני לא מסכים. הסברתי מה עושים עם הנוסחה, מי כתב אותה, מתי היא טובה ומתי לא. למקרה שהיא לא טובה יש את הנוסחה של רייס ולהפך. בהחלט ניתן לקחת את הנוסחה הכתובה ולחשב את ההסתברות לדעיכות בערוץ תקשורת. כערך אנציקלופדי אני חושב שהוא טוב ועומד בפני עצמו, גם אם לא מבואר שם כל פרט ופרט.
בקשר לאיחוד הערכים אני לא רואה שם סיבה לא לעשות זאת, בתנאי שתשאיר את הערכים המקוריים כמאמרי מקור, תקרא לערך המאוחד: "דעיכות בערוצי תקשורת" ותתן אזכור לדעיכות נוספות מסוג: נקגמי, ויילבול, צל לוג-נורמלית, מודל דעיכה מפוזר.Ofir michael - שיחה 18:12, 9 ביולי 2011 (IDT)
אין לי היכרות עם נושאים אלו. תומר - שיחה 18:13, 9 ביולי 2011 (IDT)

קפה ליבריקה[עריכת קוד מקור]

התכוונת ליצור אותו בארגז חול, נכון? לבקש את מחיקת הערך מהמרחב הראשי? ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 22:44, 17 ביולי 2011 (IDT)

אני עוד 5 דקות מפרסם את הערך המוגמר. אבל איך שבא לך.Ofir michael - שיחה 22:53, 17 ביולי 2011 (IDT)
כל הכבוד :) ‏Ofekalefשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 15:44, 18 ביולי 2011 (IDT)

טירת טוסתרופ[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, מה הטעם לעלות ערך של שורה וחצי? כדאי יותר להתמקד בקטע של איכות ופחות בקטע של הכמות. לפי מדיניות המחיקה המהירה, אנו נוהגים למחוק ערכים המוגדרים כאולטרה קצרמרים. Hanay שיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 06:12, 22 ביולי 2011 (IDT)

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Ofir michael,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "טירת טוסתרופ" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Ofir michael/‏טירת טוסתרופ". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! Hanay שיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 06:13, 22 ביולי 2011 (IDT)

אוטה ברהה[עריכת קוד מקור]

שלום, אנא בדוק למה התכוונת ב- אוטה את יבוליהם של 7 איכרים והבריח אותם אל היער כדי להרחיב את טירתו? --Yoavd - שיחה 18:39, 22 ביולי 2011 (IDT)

תבנית חשיבות[עריכת קוד מקור]

מה פשר עריכה זו? תומר - שיחה 02:03, 23 ביולי 2011 (IDT)

זה אינו המקום הראוי לערוך את הדיון הזה. אנא עבור אל דף השיחה של הערך. Ofir michael - שיחה 02:09, 23 ביולי 2011 (IDT)
אין טעם בדיון חשיבות. את התבנית אסיר, אבל קודם רציתי לדעת מה גרם לך להניח אותה מלכתחילה. תומר - שיחה 02:10, 23 ביולי 2011 (IDT)

טירת גילבו[עריכת קוד מקור]

הטקסט עבר לכאן. נא לא להעלות טקסט באנגלית עם קישורים לקויים למרחב הראשי. עבוד על זה בארגז חול. תודה, חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 01:03, 24 ביולי 2011 (IDT)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

זו אינה הפעם הראשונה - והפעם אינך יכול לטעון שלא ידעת: נא לא להסיר תבניות שהונחו על ידי אחרים על ערכים שכתבת. לא תבניות חשיבות ולא תבניות עריכה. תודה, חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 17:04, 24 ביולי 2011 (IDT)

הורדתי כי נערך.נהנת? ספר לחבריך. לא נהנת? ערוך בעצמך! - שיחה 17:06, 24 ביולי 2011 (IDT)
הורדת לפני שנערך, וגם אחרי שנערך טעויות הדקדוק והתחביר נותרו בעינן. חיפה-חיפה-עיר-עם-עתיד - שיחה 17:08, 24 ביולי 2011 (IDT)
איפה יש טעויות? נהנת? ספר לחבריך. לא נהנת? ערוך בעצמך! - שיחה 17:10, 24 ביולי 2011 (IDT)
זה לא משנה. לא מסירים לפני שפונים למי שהניח את התבנית. תומר - שיחה 19:31, 24 ביולי 2011 (IDT)
משנה כדי שיהיה אפשר לתקן. משנה.נהנת? ספר לחבריך. לא נהנת? ערוך בעצמך! - שיחה 19:31, 24 ביולי 2011 (IDT)
אפשר לתקן, אבל כדי להסיר את התבנית צריך לפנות למציבהּ. תומר - שיחה 19:39, 24 ביולי 2011 (IDT)

חתימתך[עריכת קוד מקור]

היי אופיר. לטעמי החתימה שלך לא ראויה. יש בה אופי מתגרה ולא מקובל. אבקשך לשקול להחליף לחתימה נייטרלית, כמו חתימתך הקודמת, כדי לעודד שיח יותר נעים עמך. תומר - שיחה 19:34, 24 ביולי 2011 (IDT)

היי תומר. אני מודה לך על דאגתך. אנא אמור לי מה עוד לא ראוי בעינך כדי שאוכל לשקול להחליף.נהנת? ספר לחבריך. לא נהנת? ערוך בעצמך! - שיחה 19:36, 24 ביולי 2011 (IDT)
תגובתך אינה ברורה לי. תומר - שיחה 19:38, 24 ביולי 2011 (IDT)
מה לא ברור?נהנת? ספר לחבריך. לא נהנת? ערוך בעצמך! - שיחה 19:39, 24 ביולי 2011 (IDT)
לא ברור לי כיצד אתה מתכוון להתייחס לבקשתי. בינתיים אני רואה שהחתימה נותרה בעינה. תומר - שיחה 19:40, 24 ביולי 2011 (IDT)
אנא, ערוך רשימה מלאה המפרטת את הדברים שאינם ראויים בעינך, כדי שאוכל לשקול להחליפם.נהנת? ספר לחבריך. לא נהנת? ערוך בעצמך! - שיחה 19:41, 24 ביולי 2011 (IDT)
תודה, אבל אסתפק בבקשתי זו. תומר - שיחה 19:43, 24 ביולי 2011 (IDT)

זה השלב שבו הבקשה הופכת לדרישה. החלף את החתימה שלך למשהו יותר קצר, רצוי לשם המשתמש שלך. עידושיחה 19:50, 24 ביולי 2011 (IDT)

עידו, אנא עדן את טון הכתיבה שלך. אתה עלול לפגוע בציפור נפשי. ומה אתה אומר על החתימה החדשה שלי? יותר קצרה?סופרקאליפרג'ליסטיקאקספיאלידושס - שיחה 19:54, 24 ביולי 2011 (IDT)
שלום אופיר, אני מקווה שהבדיחה הסתיימה, ושינית את החתימה כפי שביקשו ממך. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 21:36, 24 ביולי 2011 (IDT)
חני, התערבותך אינה נחוצה ואינה רצויה. כפי שאפשר לראות כבר שיניתי את החתימה. ההערה שלך היתה ממש מיותרת.סופרקאליפרג'ליסטיקאקספיאלידושס - שיחה 22:15, 24 ביולי 2011 (IDT)
אופיר, שמי חנה, החלף בבקשה את החתימה שלך, גם החדשה אינה מקובלת. אני ממליצה שתקרא את ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה. ואנא שנה את הטון של ההתנהלות שלך. מפעילים רבים פנו אליך בדף שיחתך בנושאים בעיתיים שונים, חבל שאתה בוחר לענות בדרכך במקום בלשון מנומסת. ותאמין לי שאני נותנת לך כאן עצה מאד טובה שתעזור לך בהמשך פעילותך בויקיפדיה. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 22:29, 24 ביולי 2011 (IDT)

משחק שולחן[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Ofir michael,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "משחק שולחן" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Ofir michael/‏משחק שולחן". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה!--Assayas שיחה 21:02, 24 ביולי 2011 (IDT)

ניסוי[עריכת קוד מקור]

איי אחת אחת, איי אחת. 'חת שתיים, 'חת שתיים.A_Holy_Bartender - שיחה 23:54, 24 ביולי 2011 (IDT)

שינוי שם של ערך[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, בנושא שינוי שמות ערכים, אבקשך לקרוא את ויקיפדיה:מתן שם לערך, ובמיוחד את הפרק "תיקון שמות שגויים ושינוי שם ערך". בנוסף ראה גם תבנית:שינוי שם עם זמן. יצרת דף פירושונים בשם מרגרט מדנמרק. אבקשך להשלים את דף הפירושונים הנ"ל, ראה ויקיפדיה:פירושונים#איך ליצור דף פירושונים? חסר הסבר קצר למהותו של הערך. אודה לך אם תקפיד להבא על הכללים בעת מתן שם של ערך, העברת שם כולל דיון, וכמובן השלמת עריכות. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 04:22, 25 ביולי 2011 (IDT)

חן חן[עריכת קוד מקור]

Kindness Barnstar Hires.png

שמתי לב לתרומתך הרבה לנושא המשקאות בוויקיפדיה, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!
בברכה, Itzuvitשיחההמיזם המקורי! 22:42, 25 ביולי 2011 (IDT)

תודה רבה. אני בקיא בנושא ואם לדעתך יש בו תחומים שכדאי לפתח אני אשמח.A_Holy_Bartender - שיחה 22:44, 25 ביולי 2011 (IDT)
ראשית, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. ובהמשך למה שאמרת. מוחיטו (אנ') וSex on the Beach (אנ'), נראים לי קוקטיילים מפורסמים שהיה טוב אם מישהו עם הידע שלך היה מעלה עליהם ערך :) Itzuvitשיחההמיזם המקורי! 22:54, 25 ביולי 2011 (IDT)
איזה יופי! קבל ח"ח על הזריזות! Itzuvitשיחההמיזם המקורי! 21:12, 26 ביולי 2011 (IDT)

וותק בויקיפדיה העברית?[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. האם תחת שם המשתמש הנ"ל אתה נמצא בוויקיפדיה למעלה מ-7 שנים?, אם לא בבקשה לתקן, תודה --Assayas שיחה 20:06, 26 ביולי 2011 (IDT)

בא אקל עליך, כי גם חמש שנים זה לא. 17:22, 15 ביולי 2009 הוא מועד הרישום. --Assayas שיחה 20:18, 26 ביולי 2011 (IDT)
איך אני מאחד את העריכות שלי עם איי פי נוסף? 84.108.219.164 A_Holy_Bartender - שיחה 20:20, 26 ביולי 2011 (IDT)
בתכל'ס התחלתי באיי פי הזה: 62.90.23.170A_Holy_Bartender - שיחה 20:23, 26 ביולי 2011 (IDT)
אין קשר. מציגים את התאריך בו שם המשתמש היה פעיל. תוכל לציין במלל שהתחלת כעורך אנונימי מהכתובות האלה והאלה.--Assayas שיחה 20:24, 26 ביולי 2011 (IDT)
ססססססדר.A_Holy_Bartender - שיחה 20:34, 26 ביולי 2011 (IDT)

ספנסר ג'ונסון[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, האם אתה מתכוון להרחיב את הערך, או להשאירו כערך של שורה ? (רשימת ספריו היא רק רשימה, זו לא הדרך ליצור ערך שיעבור את סף האולטרה קצרמר). חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 05:49, 27 ביולי 2011 (IDT)

לאור העדר תגובה
Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Ofir michael,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "ספנסר ג'ונסון" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Ofir michael/‏ספנסר ג'ונסון". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה!. אתה מוזמן להרחיבו בארגז החול ולאחר מכן להחזירו למרחב הערכים. תודה חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 06:03, 27 ביולי 2011 (IDT)

לא היה יותר פשוט לענות לי במקום להתעלם? חבל שאינך מעלה מראש ערכים שעוברים את הסף. גם עכשיו מצבו של הערך אינו מזהיר. הסופר ראוי לערך מכובד יותר. כתבתי לך פעמים רבות, לא הכמות היא הקובעת אלא האיכות. אין אצלינו תחרות על כמות ערכים, תאמין לי שאם תכתוב ערך אחד רציני, במקום שפע הערכים המאד קצרמרים שאתה כותב, אז תרומתך והערכה אליך יהיו הרבה יותר גדולים. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 06:12, 27 ביולי 2011 (IDT)
חנה היקרה. אני מודה לך מאוד על דאגתך, אך היא אינה במקומה. אינני מתחרה עם אף אחד על כמות ערכים כדבריך. לפי דעתי הערך עומד בפני עצמו. אם יש לך השגות ואת מאמינה כי הערך קצר מידי, את מוזמנת לערוך ולעבות אותו.A_Holy_Bartender - שיחה 06:17, 27 ביולי 2011 (IDT)
שלום אופיר, שוב חזרנו לשיח שחשבתי שהוא כבר נעלם ביננו, אתה מזמין אותי להשלים את הערכים שלך ולהפוך אותם לאיכותיים יותר. הערך הוא ממש מינימום שבמינימום. ולפני שהכפלת אותו, הוא גם לא עבר את תנאי הסף של קצרמר. בויקיפדיה העברית אנחנו מתגאים במדד העומק של הערכים ולא בכמות. אודה לך אם תפסיק להטיל על אחרים לשפר את הערכים שלך. אני כותבת ערכים בנושאים שמעניינים אותי. אבקשך להבא לא לעלות ערכים שהם בהגדרת אולטרה קצרמר, לפי מדיניות מחיקת הערכים, ערכים אלה נכללים במחיקה מהירה. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 06:23, 27 ביולי 2011 (IDT)
חנה היקרה. אינני מזמין אותך לשום דבר. כל מי שרוצה להוסיף דבר מה לערך בויקיפדיה, מוזמן לעשות זאת. אם הערכים היו מפורסמים בצורה "מושלמת" אז הרי שלא הייתה משמעות לשיתוף בויקיפדיה. עברתי על מדיניות המחיקה המהירה של ויקיפדיה והערך לא עבר על אף אחד מ 20 הכללים הכתובים שם, לכן מחיקה מהירה תהיה לא במקום. אני מבין כי יש לך שאיפה שערכים יפורסמו בצורתם ה"מושלמת", אך זו איננה דרישה מהכותבים ואם ברצוני לפרסם ערכים שעוברים אך במעט את המינימום הנדרש, זכותי לעשות זאת. אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות לך.A_Holy_Bartender - שיחה 06:35, 27 ביולי 2011 (IDT)
אופיר, יש מרחק רב בין ערך מושלם לאולטרה קצרמר. כל מה שאני מבקשת ממך, שהערכים שאתה כותב, יעברו את סף האולטרה קצרמר, בקצת יותר מאשר כתיבת פסיק. לגבי מדיניות מחיקה מהירה, זה קיים ברשימה של האפשרויות בעת מחיקה שרק ויקיפדיה:מפעיל#מפעיל מערכת רואה. טוב שהסבת את תשומת ליבי לנושא שם. אני אבדוק זאת. ולגבי כן מזמין/לא מזמין, כשאתה כותב לי: "אם יש לך השגות ואת מאמינה כי הערך קצר מידי, את מוזמנת לערוך ולעבות אותו" זו הזמנה לשפר את הערך במקומך. חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 06:59, 27 ביולי 2011 (IDT)
חנה היקרה. סף הוא סף. הערכים שלי עומדים בסף הנדרש ואני אמשיך לפרסם אותם. צר לי שאת מרגישה שזה לא מספיק טוב בשבילך, אך המדיניות של ויקיפדיה ברורה לחלוטין ואני דבק בה. אופציית המחיקה המהירה עומדת לרשותך רק כאשר עוברים על הכללים הכתובים במדיניות. אין ספק שזה לא המקרה עם הערכים שלי.A_Holy_Bartender - שיחה 07:18, 27 ביולי 2011 (IDT)

מולטיקאסט[עריכת קוד מקור]

לבקשת שחזרתי

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Ofir michael,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "מולטיקאסט" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Ofir michael/‏מולטיקאסט". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! חנה Hanayשיחהאת הויקיפדים החדשים כבר הכרת? 06:06, 27 ביולי 2011 (IDT)

מקורות לתמונות[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, כשאתה כותב "אני יצרתי" ברשיון תמונה למה אתה מתכוון? צילמת? סרקת? הורדת מאתר אחר? מתניה שיחה 10:58, 27 ביולי 2011 (IDT)

את רוב התמונות אני מצייר בעצמי. על איזה תמונה מדובר?A_Holy_Bartender - שיחה 11:02, 27 ביולי 2011 (IDT)
קובץ:IceCrusher.jpg. לא הבנתי את פשר החיצים. מתניה שיחה 11:04, 27 ביולי 2011 (IDT)
התבונן בערך מגרסת קרח יש פירוט. החיצים מצביעים על חלקים שונים במגרסת הקרח.A_Holy_Bartender - שיחה 11:06, 27 ביולי 2011 (IDT)
תודה לך. מתניה שיחה 11:08, 27 ביולי 2011 (IDT)

בוצע[עריכת קוד מקור]

העתקתי לארגז החול שלך את התבנית שביקשת. על הדרך ביטלתי את הכללת ארגז החול בקטגוריות של מרחב הערכים, כנהוג. יוסישיחה 13:13, 27 ביולי 2011 (IDT)

איפה? אני לא מוצא את זה.A_Holy_Bartender - שיחה 21:36, 27 ביולי 2011 (IDT)
אני מבין שכבר מצאת (כי מחקת את זה). ושוב, בבקשה לא להכניס קטגוריות לארגז חול, זה גורם לארגז להופיע במרחב הראשי. יוסישיחה 14:45, 29 ביולי 2011 (IDT)
לא מצאתי יוסי. אתה יכול לתת לי קישור?A_Holy_Bartender - שיחה 16:37, 29 ביולי 2011 (IDT)

שחמט[עריכת קוד מקור]

האם אתה שוקל לכתוב על על ג'נגי בקוריאה ומקרוק בתאילנד ובקמבודיה? --Yoavd - שיחה 13:55, 27 ביולי 2011 (IDT)

לא. פשוט ראיתי אזכור בשני אתרים. באחד אין קישור לערך חדש ובשני יש, לכן שמתי סוגריים לערך חדש.A_Holy_Bartender - שיחה 19:29, 27 ביולי 2011 (IDT)

קובץ:GrappaGlass .JPG[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, האם אתה צילמת אותה או שלקחת אותה מהאינטרנט? ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 21:27, 29 ביולי 2011 (IDT)

גיל שלום. התמונה היא של www.luigibormioli.com. האם יש דרך להשתמש בה באופן חוקי?A_Holy_Bartender - שיחה 01:59, 30 ביולי 2011 (IDT)
במצב כזה יש להסיר את התמונה. תוכל להשתמש בתמונה מהערך באנגלית A glass of tasty grappa.jpg. אגב, להבא שים לב לרישוי תמונות. ליל"ט :) Itzuvitשיחההמיזם המקורי! 02:05, 30 ביולי 2011 (IDT)

תבנית:קוקטייל[עריכת קוד מקור]

השינוי שביצעת בתבנית קוקטייל גרם לכך שנוספה תבנית:לעדכן בכל הערכים בהם היא מופיעה. להבא, חשוב שתדע כי לא מבצעים שינויים על תבניות בלי להעלות את העניין באולם הדיונים. בנוסף, מדוע הנחת עליה את התבנית הנ"ל? האם אתה חושב שצריך לעדכנה? במידה וכן אשמח לסייע בנושא. תודה רבה והמשך בעבודתך הנהדרת בתחום המשקאות. Itzuvitשיחההמיזם המקורי! 22:13, 13 באוגוסט 2011 (IDT)

כן. כתבתי על כך בדף השיחה של התבנית לפני יותר משבועיים אבל אף אחד לא הגיב וביקשתי עזרה כמה פעמים בצ'אט של ויקיפדיה, אך הם לא היו מיומנים בנושא, לכן שמתי את התבנית כדי שמי שמבין בכך יעשה זאת.

בעיקרון יש צורך להתאים את התבנית לתבנית של הויקיפדיה האנגלית, שם התבנית היא כלי עוצמתי שנותן נפח, חיות והמון מידע על הקוקטיילים. שם גם באה לידי ביטוי השאלה אם הקוקטייל הוא קוקטייל רשמי של איגוד הברמנים הבינלאומי. ישנן שיטות רבות להכין קוקטיילים שונים וחשוב כי כותבי הערכים יכתבו האם המרשם אותו הם כותבים הוא תואם לאיגוד הברמנים הבינלאומי או לאו.A_Holy_Bartender - שיחה 01:11, 14 באוגוסט 2011 (IDT)

אין בעיה. אז בוא נעשה את זה לפי הספר. תעלה את העניין לאולם הדיונים, במידה ותוך שבוע לא תהיינה התנגדויות, אדאג לתיקון התבנית. סבבה? Itzuvitשיחההמיזם המקורי! 10:08, 14 באוגוסט 2011 (IDT)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

נא שים לב שאתה מקשר רק לדפים קיימים. בקוקטייל, למשל, קישרת לעמוד לא קיים באלכופדיה. כמו כן, על קישורים חיצוניים להופיע בפסקת "קישורים חיצוניים" ולא ב"ראו גם". חי ◣ 6.09.2011, 10:49 (שיחה)

פסאודומונדלס?[עריכת קוד מקור]

היי אופיר, אנא ראה את השינוי שעשיתי ב(הבדל). מאוד לא מקובל לתעתק שמות של סדרות ומשפחות לעברית. אם רוצים לתעתק אז הצורה המקובלת לעשות את זה היא להחליף את הסיומת המייצגת משפחה ב"יים" ואת הסיומת המייצגת סדרה ב"אים", כך משפחת פסאודומנסיים או סדרת פסאודומנסאים. עם זאת כאשר מדובר במיקרואורגניזמים כנראה שעדיף להשאיר את השם המדעי. ערן - שיחה 09:29, 20 בספטמבר 2011 (IDT)

אני פשוט צעדתי בעקבות שהונחו לפני. היה נראה מקובל להפליא.A_Holy_Bartender - שיחה 12:27, 20 בספטמבר 2011 (IDT)
התכוונתי למשפחה ולסדרה, בנוגע לשם הערך/שם הסוג (Pseudomonas/פסאודומונס) אין בעיה לתעתק (ובמקרה זה נראה לי שזה גם תעתיק נפוץ). בברכה, ערן - שיחה 13:08, 20 בספטמבר 2011 (IDT)

שחזור שביקשת[עריכת קוד מקור]

ראה משתמש:Ofir michael/הרצליה האמרסdMy‏ • שיחה • 22:02‏, 27/09/2011 • כ"ט באלול ה'תשע"א

שפע של קישורים פנימיים - האם יש בהם צורך[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, זו לא הפעם הראשונה שאני מפנה את תשומת לבך לשפע הקישורים הפנימיים שאתה מעלה לערכים השונים. אין צורך בערך קצר בכל כך הרבה קישורים פנימיים. לא לכל מילה הנמצאת בערך יש ליצור קישור פנימי, ובוודאי לא למילה שיש לה כבר קישור פנימי במשפט קודם, בפסקה קודמת וכו'. חשוב גם לשים לב לאיזה ערך מקשרים, גם אם המילה דומה, זה לא בהכרח הקישור מתאים.
למשל בערך לאונטופוליס, הורדתי היום קישורים פנימיים למילה ארמון כנ"ל להמאה ה-16 לפנה"ס ועוד. יצרת קישור אדום למילה פיאנס מצרי. האם בדקת שזה מושג הקיים בספרות? האם יש מקום לערך למושג זה. עדיין אין לנו ערך על פיאנס, אז לשם מה ליצור את הקישור הזה. כנ"ל קישור שיצרת לפני מספר ימים מהמושג תקופת הברונזה התיכונה למושג תקופת הברונזה. זה לא קישור תורם ועוזר, אלא רק מטעה.

האם יש לך ידע בארכאולוגיה? אם לא, אז כדאי שתיזהר שבעתיים בקישורים שאתה יוצר.
למודת ניסיון איתך מפניותי הקודמות, איני מתכוונת לנהל איתך עכשיו דיון אין סופי. נתתי לך מידע כיצד עורכים, אתה לא עורך ותיק, וכדאי מאד שתלמד מנסיונם של אחרים. אני מקווה שתיקח את הערותי אלה לתשומת לבך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 06:05, 2 באוקטובר 2011 (IST)


חנה היקרה. יש גם יש ערך על פיאנס מצרי. מביטולי העריכות שלך מתחילה להתבהר תמונה של השחתה. אני נאלץ להביא את העניין לבדיקה, מפני שאת מצרה את צעדי באופן תמוהה ביותר. במקום להתמקד ביצירת אנציקלופדיה טובה יותר, את מגוננת על ערכים שכתבת ולא מאפשרת את התפתחותם. אני מבין שאת גאה בערכים שכתבת, אך הם אינם שייכים לך, אלא לכלל האנשים. אנא, הימנעי מליצור איתי קשר עד לבירור הנושא. בברכה, אופיר A_Holy_Bartender - שיחה 06:20, 2 באוקטובר 2011 (IST)

היי[עריכת קוד מקור]

אחלה על תרומתך. הקטגוריות שכתבת לא קיימות. טישיו - שיחה 04:41, 4 באוקטובר 2011 (IST)

סבלנות טישיו. מייד מגיעה הנזלת.A_Holy_Bartender - שיחה 04:43, 4 באוקטובר 2011 (IST)

משקאות אלכוהוליים[עריכת קוד מקור]

אין צורך להוסיף את הקטגוריה. זו כפילות. דרור - שיחה 11:11, 4 באוקטובר 2011 (IST)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

תקיפות אישיות ושימושים בתקצירי עריכה שקריים כמו השחתה הם הדרך המהירה ביותר לחסימה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 02:23, 11 באוקטובר 2011 (IST)

אני נתתי לך הסבר, אתה בחרת להתעלם ובכל זאת שינת את הצורה המקובלת.A_Holy_Bartender - שיחה 02:26, 11 באוקטובר 2011 (IST)

לשם שינוי כמה מלים טובות[עריכת קוד מקור]

אופיר מיכאל שלום, אני רואה שיורדים עליך פה אז אני רוצה להגיד לך כמה מלים טובות, עד שהתחלת את פועלך פה המצב של כל נושא ה-beverage בויקיפדיה העברית היה על הפנים, למדתי ממך המון בנושא והרשה לי לעודד אותך לכתוב עוד, אם אתה מוזג מקצועי יש לך וודאי עוד הרבה מה להשלים בעיקר בנושא המשקאות החריפים, קוקטיילים וכיו"ב מיקרוז - שיחה 21:54, 15 באוקטובר 2011 (IST)

תודה רבה, אני מעריך זאת מאוד.A_Holy_Bartender - שיחה 23:34, 15 באוקטובר 2011 (IST)


קובץ:Gordonsgin.jpg[עריכת קוד מקור]

שלום, כנראה בעיה של זכויות יוצרים. אנא הסבר בדף השיחה שם של מי זכויות היוצרים. ‏dMy‏ • שיחה • 16:34‏, 22/10/2011 • כ"ד בתשרי ה'תשע"ב

שים לב, אסור להשתמש בתמונה זו, עד שלא תיתן הסבר מניח את הדעת בנושא זכויות יוצרים. אם תשתמש שוב בתמונה זו - הינך מפר את ההוראות בנושא זכויות יוצרים, ונאלץ לנקוט נגדך באמצעים המתאימים. ‏dMy‏ • שיחה • 16:52‏, 22/10/2011 • כ"ד בתשרי ה'תשע"ב
רד מהעץ. יש הסבר נאות ומקובל בעמוד התמונה.A_Holy_Bartender - שיחה 16:54, 22 באוקטובר 2011 (IST)
ההסבר איננו מקובל, איננו עונה על אף אחד מהקריטריונים לשימוש הוגן, ולכן הקובץ יימחק לאלתר. ‏dMy‏ • שיחה • 17:01‏, 22/10/2011 • כ"ד בתשרי ה'תשע"ב
אם כך יש לך עבודה רבה. יש מאות תמונות שהועלו באותה הצורה בדיוק. אני שב וחוזר, זו הצורה בה מעלים תמונות לוגו ותמונות של בקבוקי משקה. שימוש הוגן מכיוון שזו תמונה של בקבוק המשקה ורק המותג עצמו מוצג שם.A_Holy_Bartender - שיחה 17:06, 22 באוקטובר 2011 (IST)
אתה מוזמן להעלות תמונה של הלוגו. לעומת זאת, תמונה של בקבוק, אם לא צילמת אותה בעצמך ואם אין לך הרשאה מבעל זכויות היוצרים - לא תוכל להציג. ‏dMy‏ • שיחה • 17:10‏, 22/10/2011 • כ"ד בתשרי ה'תשע"ב
מחק. שים על הערך גם תבניות חשיבות, עריכה, מחיקה ושכתוב בדרך.A_Holy_Bartender - שיחה 17:15, 22 באוקטובר 2011 (IST)

טענות חסרות מקור[עריכת קוד מקור]

כמה מעריכותיך האחרונות כוללות תוספת טענות בעייתיות וחסרות מקור.

 • בערך על אוילר ועל כדור הארץ החלול טענת שאוילר קידם תאוריה שכזו. הדבר נראה לי תמוהה ביותר וגם ויקיפדיה האנגלית מטילה ספק גדול במידת האמיתות של הטענה ובמידת הרצינות של אוילר בנושא.
 • בערך תאוריית הקשר על זיוף הנחיתה על הירח הוספת טענות מרובות התומכות בתאוריה, כולן משוללות מקור. טענות שכאלו נוטות להיות מופרכות או מורכבות מחציי אמיתות ולכן הכרחי שתביא מקורות.
 • בערך ספרות הודיות-ערביות הוספת כיתוב תמונה ממנו משתמע שיש קשר ודאי בין מספר הזוויות בספרה לערכה. מעבר לחוסר קיום של מקורות כלשהם לטענה, מבט חטוף בתמונה מבהיר שהטענה משוללת יסוד.

בברכה, דניאל תרמו ערך 23:02, 1 בנובמבר 2011 (IST)

דניאל - כמה מהאשמותיך, כוללות חוסר תשומת לב משווע לפרטים וחסרות הבנת הנקרא.

 • בערך על אוילר ועל כדור הארץ החלול טענתי כי אוילר פיתח את התיאוריה ולא קידם אותה. לצערו, באותה התקופה, האדם עדיין לא הגיע אל הקטבים כדי להפריך טענה זו ולא היה ידוע רבות על מבנהו של כדוה"א. מה גם שדתות ותרבויות מספר תמכו ברעיונות שכאלו. מצאתי כמה וכמה אזכורים לכך אך אין בידי הוכחה כי הוא גרס ככה, לכן אעדן את הניסוח.
 • בערך תאוריית הקשר על זיוף הנחיתה על הירח הוספתי טענות מרובות התומכות בתאוריה, כולן מן הסרט "האם בכלל נחתנו על הירח". הוספתי קישור לצפייה ישירה.
 • בערך ספרות הודיות-ערביות הוספתי תמונה וכיתוב "קיימת טענה שלא נמצאו לה הוכחות כי צורת הספרות עוצבה כדי להתאים בין ערך הספרה לכמות הזויות שיש בה". איך הבנת מכך שאני טוען שזו אמת וודאית, לא אדע.

בברכה, אופיר.

תגובתך כוללות חוסר תשומת לב משווע לפרטים.
 • כפי שאמרת בעצמך לא מצאת הוכחות לכך שאוילר אי פעם הגה תאוריה כזו. עליך לגלות מי טוען כך ולמה, אחרת אין מקום לכל הטענה.
 • להבנתי זהו מקור התומך בתאוריית הקשר לכן אני מפקפק באמינותו ובוודאי שאין לקבל את הדברים בו כאמיתויות.
 • אני במפורש התייחסתי לכיתוב התמונה שקבע כי קשר כזה קיים. לא ידעתי שאתה גם זה שהוסיף את הטענה המקורית, והיא נמחקה על ידי אמיר. דניאל תרמו ערך 08:42, 2 בנובמבר 2011 (IST)

כוכב לכותב והעורך![עריכת קוד מקור]

Writers Barnstar Hires.png כוכב הכותבים
תודה לך על הערכים היפים והמועילים. הלב אומר תודה.. • חיים 7 • (שיחה) • ה' בחשוון ה'תשע"ב • 03:46, 2 בנובמבר 2011 (IST)

חופשת לימודים[עריכת קוד מקור]

תלמד טוב, תצליח ותחזור אלינו במהרה ובכוחות מחוזקים! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 12:04, 2 בנובמבר 2011 (IST)

זוכר את התחייבותך?[עריכת קוד מקור]

תהייה מוכן... אני רואה שחסכו לך - יש כבר ערך על הליגה הזו ב-5 שפות שהן לא עברית. נשארו לך 165. בהצלחה! Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם - עכשיו בערך מומלץ! 23:04, 9 בנובמבר 2011 (IST)

ברוכים השבים[עריכת קוד מקור]

מקווה שבילית בחופשה. לילה טוב, נויקלן - ש 02:53, 5 במרץ 2012 (IST)

מרטיני[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר. הערך שיצרת מבוסס על מרטיני (קוקטייל). ככזה, גם אם מדובר בתוכן מתוך הוויקיפדיה, יש כאן בעיית זכויות יוצרים. מה שצריך לעשות זה להשתמש בלשונית ההעברה שבראש הערך מרטיני (קוקטייל) כדי להעביר ולשמור את הקרדיט של שאר התורמים. אגב, אני לא משוכנעת שהשם שהצעת כדאי, ומנסה בכל זאת למצות עוד את הדיון. בברכה, דורית 16:27, 17 במרץ 2012 (IST)

תני לי כמה דקות ואני אסדר הכל.A_Holy_Bartender - שיחה 16:32, 17 במרץ 2012 (IST)
אופיר, אני לא מנסה להקשות, אני מנסה לחסוך לך ולי עבודה אח"כ של ההעברות. תסביר לי מה אתה רוצה לעשות ותראה גם מה כתבתי בשיחה, כדי שלא נצטרך לעבודה כפולה. שבת שלום, דורית 16:34, 17 במרץ 2012 (IST)
דורית, בעצם המחיקה העבודה הקשה והכפולה החלה. אנא החזירי את הערך שמחקת. הרי ברור שהערך על קוקטייל מרטיני אינו תואם לכל שאר הויקיפדיות, שם ההתייחסות היא לקוקטייל מרטיני יבש. לערך הנ"ל דווקא יש ערך בינוויקי תואם הנקרא: list of martini variations. לכן שם מקומו. אנא בטלי את המחיקה כדי שאוכל לסיים את התיקונים.A_Holy_Bartender - שיחה 16:56, 17 במרץ 2012 (IST)
שאלה פשוטה, האם לקחת תוכן מערך קיים? התוכן מראה שכן, יש זהות גדולה בין שני הערכים. לכן - זה מהווה הפרת זכויות יוצרים. בכך מנעתי ממך אי נעימות גדולה. שוב, אני מסבירה, מה שצריך לעשות זה להשתמש בלשונית ההעברה. אך צריכה להיות לכך הצדקה מספקת ודיון מקדים, שאותו יש לקיים בשיחה:מרטיני (קוקטייל). שם עליך להסביר מה בדיוק ברצונך לעשות ואיך. דורית 17:01, 17 במרץ 2012 (IST)
אז תעשי שינוי שם לרשימת גרסאות למרטיני. ככה "זכויות היוצרים" ישמרו. ההצדקה קיימת כמובן כי הערך אינו מדוייק בעליל. כתבתי בדף השיחה לפני 3 ימים, אבל אף אחד לא התייחס. ואני כותב ערכים נפרדים על כל אחד מהקוקטיילים שמצויינים שם וגם על כאלו שלא.A_Holy_Bartender - שיחה 17:04, 17 במרץ 2012 (IST)
אני שוב מסבירה, לשם כך יש צורך בדיון. ואני היום התייחסתי וכתבתי בשיחה. עליך להמשיך שם. דורית 17:06, 17 במרץ 2012 (IST)

אורגזמה (קוקטייל)[עריכת קוד מקור]

Kindness Barnstar Hires.png

שמתי לב לתרומתך הרבה לערך אורגזמה (קוקטייל), ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!
בברכה,. • ♀♂קלאושיחה • 22:43, 19 במרץ 2012 (IST)

צר לי לראות שתבנית "פירוש נוסף" שהוספת שוחזרה. זו לא צורת התנהגות ראויה למיזם שיתופי. • ♀♂קלאושיחה • 22:43, 19 במרץ 2012 (IST)
ניסיתי לסייע, אבל צר לי, התמודדות עם התנהגות לא ראויה כרונית זה מעבר ליכולותי. • ♀♂קלאושיחה • 02:24, 21 במרץ 2012 (IST)

‏הסנדק (קוקטייל)[עריכת קוד מקור]

למה היידוע? (בהנחה שהערך לא ימחק בשל קוצרו). יאירשיחה 02:03, 21 במרץ 2012 (IST)

לא הבנתי את השאלה. A_Holy_Bartender - שיחה 02:07, 21 במרץ 2012 (IST)
התכוונתי, למה "הסנדק" עם ה' הידיעה ולא "סנדק" כמו במקור. יאירשיחה 02:10, 21 במרץ 2012 (IST)
שאלה מצויינת. הסיבה היא בגלל טעות שהשתרשה. באתר IBA מצויין שהשם הוא "סנדק" כפי שחשדת, אך בארץ הקוקטייל מוכר כ"הסנדק". לכן מצאתי לנכון לכתוב את שם הערך כך. שים לב שגם בערך באנגלית הכותר הוא "סנדק" ואילו בערך (אותו אני כתבתי) התייחסתי אליו כ"הסנדק".A_Holy_Bartender - שיחה 02:14, 21 במרץ 2012 (IST)
בקיצור, אם מישהו יחפש אותו הוא יחפש "הסנדק". תודה, יאירשיחה 02:21, 21 במרץ 2012 (IST)

ערכי מתמטיקאים[עריכת קוד מקור]

היי אופיר. שמתי לב שאתה מרבה לתרגם ערכים על מתמטיקאים, ויש כמה דגשים שאני רוצה לציין. ראשית, אנא הזהר מטעויות תרגום. אי אפשר לתרגם מאנגלית ולעברית משפט משפט באופן מילולי. בפרט יש כל מינוי צורות ביטוי שקיימות בעברית ולא באנגלית. ראה הרחבה בויקיפדיה:תרגמת. כמו כן לעתים נופלות שגיאות עובדתיות בתרגום שלך שמשנות את משמעות המשפט, אז אני מציע שתבדוק כל תרגום פעמיים. לגבי תעתיקים, כדי להתייעץ בייעוץ לשוני על שמות לא מוכרים, או לנסות למצוא אנשים עם שם ומוצא זהה שיש להם ערך בוויקי. למשל Richard גרמני זה ריכרד, ולא ריצ'ארד. וחשוב במיוחד לשים לב ש-group theory זה תורת החבורות ולא תורת הקבוצות.

ועוד דבר. כשכותבים על מדען ומתמטיקאי בפרט, פחות חשובות עובדות חייו היבשות, ויותר חשוב לציין במה הוא עסק. לא צריך להסתפק בציון התחום, אלא חשוב מאוד לציין תוצאות קרונקרטיות והישגים מדעיים ספיציפיים. דניאל תרמו ערך 22:53, 21 באוגוסט 2012 (IDT)

המידע בלאונרד יוג'ין דיקסון[עריכת קוד מקור]

הועבר למשתמש:Ofir michael/לאונרד יוג'ין דיקסון, בברכה, ולהבא נא להוסיף קישור לדף טיוטה :) Itzuvit - שיחה סדנה 09:43, 6 בדצמבר 2012 (IST)

אופיר שלום.
כמדומני שהזכרתי זאת ב"בירורים", אבל לא בטוח שירדת לסוף דעתי (לפי תגובתך זה עניין של מיקום הפסיק): בערך באנגלית נאמר: He was one of the first American researchers in abstract algebra, in particular the theory of finite fields and classical groups, . אתה תרגמת ל: " הוא המתמטיקאי האמריקני הראשון שחקר את האלגברה המופשטת".
קודם כל, יש לתרגם "אחד הראשונים" ולא "הראשון". שנית, הוא לא "חקר את האלגברה המופשטת", אלא "עסק באלגברה מופשטת", כלומר פרסם מחקרים בתחום. וברוח "אם כבר אז כבר", כדאי אולי גם להוסיף משהו כמו "ובפרט, בשדות סופיים ובחבורות לי קלאסיות". בברכה - קיפודנחש 20:59, 9 בדצמבר 2012 (IST)

ארנסט קומר[עריכת קוד מקור]

מחקתי את הערך שכתבת לפי מדיניות מחיקה מהירה המאפשרת מחיקת קצרמר לשכתוב. דניאל תרמו ערך 12:07, 6 בדצמבר 2012 (IST)

פתחתי דיון בעניינך בויקיפדיה:בירורים. דניאל תרמו ערך 12:22, 6 בדצמבר 2012 (IST)

קובץ:Mashmovieposter.jpg[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, קובץ כרזה של סרט יש לעלות עם רישיון בשימוש הוגן. תקן בבקשה את פרטי הרישיון בתמונה כדי שלא תימחק. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 08:23, 13 בפברואר 2013 (IST)

להבא: קבצים בשימוש הוגן יש להעלות דרך הלינק המתאים בויקיפדיה:העלאת_קובץ_לשרת (שני מימין למטה). קישור ישיר במיוחד:העלאה/fairuse. בדף ההעלאה, בסעיף הרישיון, יש לבחור מבין הרשיונות המוצעים ברישיון שתואם את תיאור הקובץ שמועלה. נויקלן 11:59, 14 בפברואר 2013 (IST)

ראיתי שאתה אוהב אספרסו[עריכת קוד מקור]

תסתכל בדף השיחה שלי אור פ - שיחה 23:35, 31 במאי 2013 (IDT)

קישור לקט', תבניות ודפים בוויקיפדיה באנגלית[עריכת קוד מקור]

מתבצע באופן הבא:
[[:קטגוריה:שם הקטגוריה]] (שים לב לנקודותיים בהתחלה שנועדו למנוע את הכללת הדף בקטגוריה אליה מקשרים. זה נכון גם לקישור לתמונות בלי הצגתן)
[[תבנית:שם התבנית]] (או שנעזרים ב{{תב}})
[[w:שם הערך באנגלית|שם תצוגה]]. נויקלן 13:04, 19 ביוני 2013 (IDT)

ערכי רומח הדרקון[עריכת קוד מקור]

היי, ראשית, תודה על תרומתך לערכי רומח הדרקון. שני דברים - (א) לא התייחסת לדבריי. הדבר הזה מעט סותר את העץ שבנית (שלעצמו מצויין); (ב) הערכים בערך הדמויות היו מסודרות לפי אלפבית. אתה לא חושב שעכשיו זה מעט מקשה הסידור שסידרת ? ניר א. Blasphemer •• שיחה •• י"א בתמוז ה'תשע"ג, 19.6.2013 , 20:46 (IDT)

היי. אני מודע לכך שסידרת את הדמויות לפי סדר האלף בית, אך אני חושב שסידור זה אינו יעיל. מה גם שכעת כשיש עץ למשפחת מאז'ר - זה עדיף שהם יהיו מאוחדים. בקשר לשמות של קרמון ורייסטלין, אשמח אם תביא לכך מקור - שם הספר בו כתוב שהיה להם סב בשם קרמון.A_Holy_Bartender - שיחה 00:09, 20 ביוני 2013 (IDT)
הבאתי לך מקור שם. והנה הוא שוב. שם יש אפילו הפנייה לרשומות המוערות.
לגבי הסידור - אני לא רואה סיבה לאחד, גם בערך האנגלי לא איחדו ביניהם וסידרו גם לפי האלפבית. העץ הוא יפה וטוב, ואפשר להוסיף אותו לערך של קרמון ורייסטלין, ולא לערך על הדמויות, לדעתי. (אפשר לתת קישור בעץ לכל אחד מהערכים או הפסקאות התואמות). ניר א. Blasphemer •• שיחה •• י"ב בתמוז ה'תשע"ג, 20.6.2013 , 7:27 (IDT)
ברור שיש סיבה לקבץ את הדמויות. ולא סתם לקבץ, אלא בצורה בה אני עשיתי זאת: מהחשוב ביותר לפחות חשוב. רייסטלין, קרמון, טיקה, הילדים, הנכדים. גם מלכתכילה, גיבורי הרומח הם ראשונים ברשימה וכך ראוי. לכן הסידור האלפבתי אינו מוצלח, גם אם סדור. ברור שכדאי לשים את העץ (והעצים שיבואו אחרי המבחן שיש לי) בערך על הדמויות, מפני שיש הרבה דמויות שוליות שכך ניתן להבין את הקשרים שלהם לאחרים. בקשר לסימוכין, צריך להוסיף את הסימוכין בערך ולהוסיף את עניין התנגשות העלילות בין שישיית המפגשים לרשומות עם ההערות. האם קראת את הספר הזה? האם אכן כתוב שם על סבא רבא קרמון?A_Holy_Bartender - שיחה 10:33, 20 ביוני 2013 (IDT)
אני לא משוכנע שהסידור שלך טוב יותר, הדמויות החשובות ממילא נמצאות בחלק העליון של גיבורי הרומח. שאר הדמויות , למעט פאלין, לא ממש חשובות יותר או פחות (ללינשה יש טרילוגיה אחת, אולין מוזכר גם בספר אחד, וזהו בגדול). ודאי שקראתי את כל הספרים שיצאו בעברית כמה וכמה וכמה וכמה פעמים, וקראתי גם באנגלית חלק מהספרים ואקרא גם מה שטרם קראתי. אני לא רק ישבתי ותרגמתי ערכים מאנגלית. אם אתה מתעקש שאמצא לך את המקור מתוך הספר עצמו, אני איענה לאתגר הזה. ניר א. Blasphemer •• שיחה •• י"ב בתמוז ה'תשע"ג, 20.6.2013 , 12:41 (IDT)
אני לא מתעקש אף פעם. אני זורם. נראה לך שהדרך שלך טובה יותר, לך על זה.A_Holy_Bartender - שיחה 12:42, 20 ביוני 2013 (IDT)
בדרכי נועם Face-smile.svg. אם תמצא מישהו שיחשוב כמוך, אני אתרצה. אשיב את הסדר בערב. לגבי המקור - זה מאתגר אותי גם כך, אז אחפש. ניר א. Blasphemer •• שיחה •• י"ב בתמוז ה'תשע"ג, 20.6.2013 , 12:53 (IDT)
אני ממיין כל חלק אלפבתית, אבל מוסיף חלק של "משפחת מאז'ר" לפני שאר בני האנוש. מה דעתך? ניר א. Blasphemer •• שיחה •• י"ג בתמוז ה'תשע"ג, 21.6.2013 , 13:38 (IDT)

איכות ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

QualityofWikipedia.png
בוויקיפדיה הוקם לאחרונה מיזם חדש בשם מיזם איכות ויקיפדיה. מטרת המיזם היא לשכתב, להרחיב ולשפר את הערכים הלקויים בוויקיפדיה.
אשמח לראות את פעילותך במיזם. כדאי לכתוב את שמך בטבלת המשתתפים במיזם ולהוסיף את תבנית המשתמש אל דף המשתמש שלך.
יחד, נוכל להפוך את ויקיפדיה לאיכותית יותר.

תודה רבה,
The Beatle Manשיחהאיכות ויקיפדיה 13:26, 30 ביוני 2013 (IDT)

רועי (שם פרטי)[עריכת קוד מקור]

שלום רב.
אני מסכים עם דעתך בעניין היעדר החשיבות של השם. אך במקום לכתוב בויקיפדיה ערכים אחרים חסרי חשיבות ציבורית, כדוגמת "מעיין (שם פרטי)", ובכך לפגוע במעמדה, בכוונתי לפתוח הצבעת מחיקה בעניין הערך ההוא לקראת סוף השבוע. ראה שיחה:רועי (שם פרטי)#חשיבות הערך - 2.
בברכה, דני. Danny-wשיחה 22:00, 30 ביוני 2013 (IDT)

אשמח מאוד. רק אם הצבעת המחיקה לא תעלה יפה, כפי שאני חושש שיקרה, יש לשחזר את הערך מעיין (שם פרטי) מאחר והוא כתוב בסטנדרט של הערכים האחרים ואם הערכים האחרים ימצאו ראויים אז גם מעין הוא ערך ראוי. למרבה הפלא. בנוסף יש להעיר לעידו שמחק את הערך במחיקה מהירה ללא הצדקה. ערב טוב.A_Holy_Bartender - שיחה 22:11, 30 ביוני 2013 (IDT)
יתכן שאין לך כרגע זכות הצבעה, אך אתה יכול ומוזמן להביע בדף השיחה שם (ובהמשך בדיון ההצבעה, כשתיפתח) את עמדתך, ובכך לסייע לדיון בצורה מסודרת. בברכה, דני. Danny-wשיחה 22:18, 30 ביוני 2013 (IDT)

בבדיקה?[עריכת קוד מקור]

למה יצרת ערך עם תבנית {{בבדיקה}}? ההר אדרניק  •  שיחה. 17:37, 1 ביולי 2013 (IDT)

יש הסבר מרתק לכך, אך תמציתו הוא שכתבתי ערכים רבים על מתמטיקאים, ובשניים מהם היתה טעות אחת. אחד המפעילים - דניאל ב. ביקש את חסימתי לצמיתות (בטענה של השחתה מסוכנת) או איסור לכתוב ערכים על מתמטיקאים (בטענה של טפשות). אחרי דיון ארוך מאוד שנמשך יותר משבוע, הוחלט כי אם אני אכתוב ערכים על מתמטיקאים, יהיה עלי להציב את התבנית כדי שהערכים יהיו חפים מטעויות.A_Holy_Bartender - שיחה 17:43, 1 ביולי 2013 (IDT)
אין הגיון בהשארת התבנית כך לנצח, דניאל נמצא עתה בויקיפדיה זמן מועט. אני מציעה שתפנה אליו בדף שיחתו ותפנה את תשומת ליבו לערך שכתבת. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 11:23, 2 ביולי 2013 (IDT)

קובץ:Americanococktail.jpg[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg

שלום לך, העלית תמונה לוויקיפדיה העברית או לוויקישיתוף שעל פי הצהרתך בפרטי הרישיון, זכויות היוצרים של התמונה שייכות לאדם אחר. במקרה כזה יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן לפנות כאן ולהמשיך את השיחה, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 01:27, 10 ביולי 2013 (IDT)

התמונה שייכת לי.A_Holy_Bartender - שיחה 01:40, 10 ביולי 2013 (IDT)
התשובה שלך לא ברורה. האם אתה צלמת את התמונה או לא. אם צלמת, שנה בבקשה במקור במקום "אריאל" ל"אני צלמתי". אם לא אתה צלמת, אז בהחלט יכולה להיות בעיה של זכויות יוצרים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:06, 10 ביולי 2013 (IDT)
כתוב שם במפורש שאני צילמתי את התמונה. הסירי את התבנית.A_Holy_Bartender - שיחה 11:25, 10 ביולי 2013 (IDT)
עכשיו הוספת את המילים "אני יצרתי". זו הדרך היחידה להצהיר על זכויות יוצרים של היוצר. הכנסת שם שאין לו קשר מטעה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:27, 10 ביולי 2013 (IDT)

קיבלת צל"ש![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png כוכב מקוריות
בזאת מוענק לך כוכב על כתיבת הערך טקס יין ועל כלל תרומותיך! בריאן - שיחה 15:38, 21 ביולי 2013 (IDT)
תודה רבה! תקופת מבחנים מסתיימת עוד 5 ימים ואז אני אכתוב עוד עשרות ערכים שאני מתכוון לכתוב זמן רב. שוב תודה.A_Holy_Bartender - שיחה 15:41, 21 ביולי 2013 (IDT)
יש לטקס יין דפים בשפות הזרות? ‏cheshin61‏ • שיחה • י"ד באב ה'תשע"ג • 16:58, 21 ביולי 2013 (IDT)


לא.A_Holy_Bartender - שיחה 17:18, 21 ביולי 2013 (IDT)

רון זלקה[עריכת קוד מקור]

מדוע הנחת תבנית חשיבות?•אור שפירא • כ"ד באב ה'תשע"ג • 12:20, 31 ביולי 2013 (IDT)

כי הערך נאטה כמו קצרמר פרסומי ללא חשיבות.A_Holy_Bartender - שיחה 12:28, 31 ביולי 2013 (IDT)
אנא עיין והגב לדיון החשיבות בדף השיחה, אם אתה רואה בדיון שם שיש חשיבות, הסר את התבנית•אור שפירא • כ"ד באב ה'תשע"ג • 12:36, 31 ביולי 2013 (IDT)

הצבת תבנית חשיבות על ערך[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר,
כשאתה מציב על ערך כלשהו תבנית חשיבות, ציין זאת בהסבר העריכה ("חשיבות", "תבנית חשיבות" או כל הערה מתאימה אחרת שתמצא לנכון). זה חשוב, כי לא מדובר בסתם תבנית, אלא בכזאת שעלולה להביא למחיקתו של ערך (ולכן מי שמעוניין, רצוי שיראה את ההערה, ויגיב בדף השיחה). אלדדשיחה 20:34, 10 באוגוסט 2013 (IDT)

וכן אוסיף ואמליץ כי הנחת התבנית תהייה על רקע אובייקטיבי ולא על רקע אישי. בנוסף, לא מניחים תבנית מחיקה על ערך של משתמש ותיק שעליו מוצבת תבנית בעבודה. הנימוס האלמנטרי שכנראה מצוי במחסור אצלך, מחייב פנייה והדיינות. מדובר בהתנהלות מכוערת שאין מקומה במיזם שיתופי וראוי שתחדל ממנה. Assayas שיחה 21:25, 10 באוגוסט 2013 (IDT)
קודם כל הרשה לי לברך אותך על דאגתך למיזם. היא מוערכת מאוד. שנית, אני ממליץ שתנמיך טונים. לא ממש מעניין אותי מה הוותק של אותו משתמש שהעלה ערך ריק מלבד משפט אחד ותויות. זהו ערך אולטרא סופר קתרמר שדינו מחיקה מהירה ותבנית ה"בעבודה" שהוא הניח אינה מקנה הגנה בלתי מוגבלת לערך. היה מן הראוי להעלות את הערך במרחב האישי ולא למרחב הערכים. התבנית הוצבה על רקע ענייני גרידא וכל אחד אחר היה נוהג כמוני, מלבד חברי הקואליציה כמובן. לכן אבקש ממך לחדול מההתנהגות המכוערת הזו. היא אינה במקומה.A_Holy_Bartender - שיחה 22:27, 10 באוגוסט 2013 (IDT)
אני את שלי אמרתי, בפעם הבאה שאתקל בהתנהגות כזו מצידך תחסם מעריכה. כל שאר הדברים שכתבת לא ראויים להתייחסות. כפי שאמרתי נימוס אלמנטרי מצוי במחסור אצלך. קיבלת אזהרה לפעמים הבאות. Assayas שיחה 22:32, 10 באוגוסט 2013 (IDT)
איזו תבנית "בעבודה" הייתה על הערך? בברכה, משתמש כבד - 23:55, 10/08/13
[1] Assayas שיחה 00:02, 11 באוגוסט 2013 (IDT)
על הערך פרנסיס סלוודור. הנחתי את תבנית מחיקה על הערך כשהוא היה באורך שורה אחת. בקישורו השני בערך עמירם פאל אסייס מציג את זה כאילו הנחתי את התבנית לאחר שהערך פורסם כמעט בצורתו הסופית ולאחר שהתבנית הוסרה באתי "לנקום" והנחתי תבנית חשיבות על הערך עמירם פאל. דמגוגיה עלובה.A_Holy_Bartender - שיחה 00:04, 11 באוגוסט 2013 (IDT)
מודה שחשבתי שהכוונה לתבנית החשיבות על עמירם פאל. אני מסכים עם מוטי שבקשת המחיקה של פרנסיס סלוודור כשהערך בעיצומה של הכתיבה ועם תבנית עבודה אינה מקובלת. בברכה, משתמש כבד - 00:26, 11/08/13
כשהכתיבה בעיצומה אני מסכים. לא כשמעלים שלד ריק לחלוטין.A_Holy_Bartender - שיחה 00:29, 11 באוגוסט 2013 (IDT)
ערך של שורה? גם משתמשים ותיקים צריכים להכיר את הטיוטות האישיות, Nurick - שיחה 00:34, 11 באוגוסט 2013 (IDT)

אשף תבניות[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/אשף תבניות - מכיר? בברכה, Nurick - שיחה 00:43, 11 באוגוסט 2013 (IDT)

בדיוק חשבתי על זה... כבר הנחתי קרוב ל 200 תבניות ורק עכשיו עלה בדעתי שאולי יש דבר כזה. בכל מקרה אני אתעמק בכך מחר.A_Holy_Bartender - שיחה 00:45, 11 באוגוסט 2013 (IDT)

זהירות בעריכה[עריכת קוד מקור]

שלום,

דרסת את דבריו של המגיב הקודם בשיחה:דורון זהבי. הזהר בעריכותיך ואל תדרוס דברים של אחרים. החזרתי את מה שהוא כתב גילגמש שיחה 04:58, 15 באוגוסט 2013 (IDT)

עיצוב הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, שמתי לב שבערכים שאתה מעלה, שאינך מעצב את הערות השוליים על פי ההנחיות בדף עזרה:הערת שוליים. הדבר בולט במיוחד בערך האחרון שהעלית בית הזיכרון לשואה ולגבורה באריאל. הוספתי לערך תבנית עריכה, אני מבקשת שתתקן את העיצוב בערך זה וכדאי שתעבור גם הערכים האחרים ותתקן בהתאם. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 10:07, 2 בספטמבר 2013 (IDT)

אימוץ יתומים[עריכת קוד מקור]

שלום לך. אני מאוד מעריכה את תרומתך למיזם היתומים וניסיונותיך לקשר ערכים יתומים לאחרים. עם זאת, לדעתי חשוב לנקוט בזהירות רבה. למשל, הוספָת משפט כגון אחד התסמינים של הפרעה סומטופורמית הוא שאננות מתעתעת רק כדי לקשר את שאננות מתעתעת, בלי למלא את כל הפרק על התסמינים במגוון תסמיני ההפרעה הסומטופורמית כאשר שאננות תהיה רק אחד קטן מתוכם, יכולה ליצור רושם שגוי אצל הקורא שמדובר בתסמין מרכזי. הוספתי בינתיים תבנית "להשלים" על הפרק, ונשמח אם תוכל להרחיבו. תודה ושנה טובה, Ravit - שיחה 14:35, 6 בספטמבר 2013 (IDT)

אני מודה לך על העדינות בה נקטת, אך אני לא מסכים איתך, שכן אם היה רשום "התסמין" או "תסמין מרכזי" אז היית צודקת. "אחד התסמינים" היא הצורה הכי טובה להמחיש לקורא שישנם תסמינים נוספים ושהשאננות המתעתעת בהחלט לא המרכזי שבהם. שנה טובה.A_Holy_Bartender - שיחה 14:39, 6 בספטמבר 2013 (IDT)

שלום לך אופיר מיכאל היקר[עריכת קוד מקור]

מה ניתן לעשות כדי שהערך הזה כן ישרוד? בתודה על העריכה שביצעת בערך, ואם ניתן להוסיף מידע, אודה לך, בברכה, Rafael Guri שיחה 08:05, 16 בספטמבר 2013 (IDT)

הצבעת מחיקה[עריכת קוד מקור]

ראשית הבהיר שפתיחת הצבעת מחיקה כנקמה לא עובד, כך שתשקול אם אתה רוצה לפתוח הצבעה או לא. שנית תקרא את ויקיפדיה:הצבעת מחיקה כדי להבין איך לעשות זאת. יונה בנדלאק - שיחה 19:50, 8 באוקטובר 2013 (IDT)

איזו נקמה? חודש וחצי לפני כן כתבתי שיש למחוק את הערך מפני שהוא אולטרה קצרמר. כולם שם מסכימים שהוא לא מפותח מספיק בשביל להיות ערך. אתה ממש מגזים.A_Holy_Bartender - שיחה 21:08, 8 באוקטובר 2013 (IDT)
רק ציינתי זאת, אני לא מגזים או לפחות לא התכוונתי להגזים. יונה בנדלאק - שיחה 21:18, 8 באוקטובר 2013 (IDT)
אני מודה לך מאוד שציינת את הברור מאליו. אבקשך מלהימנע מלעשות זאת בעתיד. זה עלול לפגוע בציפור נפשי.A_Holy_Bartender - שיחה 21:20, 8 באוקטובר 2013 (IDT)

קישורי שפה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אני רואה שאתה יוצר ערכים רבים אך לא מוסיף קישורי שפה? יש לכך סיבה? אם אינך יודע איך ראה ויקיפדיה:ויקינתונים. או בקצרה, לאחר שאתה יוצר את הערך, היכן שאמורים להיות קישורי השפות יש לך קישור "הוספת קישורים" לאחר שאתה לוחץ עליו נפתח לך חלון קטן בו יש להזין את הערך בשפה אחרת שאתה רוצה לקשר. למשל שפה EN (אנגלית) ולמטה שם הערך.
אודה לך אם תנסה לעשות זאת לערך פיטר סרנק שיצרת. (הערך המקביל באנגלית הוא peter sarnak). -יונה בנדלאק - שיחה 16:48, 9 באוקטובר 2013 (IDT)

הוספתי בעבר, אך נוכחתי לראות שכל הקישורים מוסרים.A_Holy_Bartender - שיחה 17:52, 9 באוקטובר 2013 (IDT)
הקישורים בצורה הישנה מוסרים, הם מוחלפים בויקינתונים. כך שצריך להוסיף דרך ויקינתונים את הקישור. נ.ב. ראיתי שהוספת לערך את קישורי השפה - המשך כך. יונה בנדלאק - שיחה 19:15, 9 באוקטובר 2013 (IDT)

העברת דפים[עריכת קוד מקור]

כאשר אתה מסיים לכתוב ערך בטיוטה, עדיף להעביר את הערך למרחב הערכים על ידי כפתור העברה ולא על ידי העתקה. במקרה של העברה, עוברת גם כל ההיסטוריה דל העריכות דבר שחשוב בוויקיפדיה כך נוכל לראות שמשתמש סייע במשוואות, משתמש הטריד אותך בזוטות וכדומה (בנוסף, זה מוסיף לך לרשימת העריכות במרחב הראשי). כך שלהבא תשקול להעביר את הדף ולא ליצור אותו מחדש.
נ.ב. אם סיימת לעבוד על משתמש:Ofir michael/קבוע, אתה יכול לבקש בויקיפדיה:בקשות ממפעילים למחוק אותו. -יונה בנדלאק - שיחה 00:02, 11 באוקטובר 2013 (IDT)

כריס גריפין[עריכת קוד מקור]

כתוב שהקוף המרושע גם אויס וגם חבר, כיצד אפשרי? בברכה, נהוראיי מבורך כחלון - שיחה - אנימציה! 20:51, 19 באוקטובר 2013 (IDT)

ברוב העונות הקוף הוא אויבו של כריס וכריס מפחד ממנו. לקראת העונות האחרונות, הורחב סיפורו של הקוף והוא הפך להיות אחד שלא הבינו אותו ובעצם חביב.A_Holy_Bartender - שיחה 22:11, 19 באוקטובר 2013 (IDT)
אוקיי, סבבה. בברכה, נהוראיי מבורך כחלון - שיחה - אנימציה! 22:25, 19 באוקטובר 2013 (IDT)

הערכים שלי[עריכת קוד מקור]

הבנתי. לא נטפלת אלי וזו הבנה לא נכונה שלי. בכל מקרה, למה שהערכים שלי לא יהיו בעלי חשיבות? זהו מידע אנציקלופדי הנגיש לגולשים ולויקיפדים בפרט ולא סיפור שכתוב כמו "כיפה אדומה". אני מתחנן בפניך שלא תמחק אותם (במיוחד לא את רקוב ואינפקטד מאשרום (להקת פאנק) שהם מאוד חשובים לי) כי הם שלי, ועניין החשיבות האנציקלופדית הוא הכלל ההזוי ביותר שקראתי עליו בויקיפדיה. למה להקות שלא הוציאו אלבום או שהוציאו רק קלטות לא זכאיות לערך? תדע לך שזה גם לא הוגן. אם 'הערכים שלי לא בעלי חשיבות אנציקלופדית כי הלהקות הוציאו קלטות ולא אלבומים, אז למה דווקא אלה שלא שלי, כדוגמת טדי אקלילו, הם דווקא בעלי ערך? Sonic Robo Blast 2 - שיחה 15:30, 27 באוקטובר 2013 (IST)

דבר ראשון, בויקיפדיה, אין "שלי", "שלך" אם נושא כלשהו אינו ראוי לערך, אין הדבר מבחינת פחיתות כבוד או זלזול. בשביל לזכות לערך באנציקלופדיה, יש לעמוד בקריטריונים מוגדרים מראש (כגון הוצאת אלבום בצורה מסחרית ולא פרטית, עם 10,000 עותקים במכירות) או בייחודיות כלשהי כמו טדי אקלילו שהיה לשם דבר בקרב הקהילה האתיופית עקב כשרונו הרב ויחודיות שירתו. לכן הוא זכאי לערך. להקת פאנק מטאל שמוכרת כ 300 עותקים, אינה מוכרת בציבור הרחב, מתפרקת לאחר זמן קצר יחסית של כמה שנים בודדות ואינה בעלת קהל מעריצים גדול אינה זכאית לערך. קוקובלוף והיתושים זוהי דוגמה מצויינת ללהקה שכן זכאית לערך. הנשרפת המפגרת מעוררת הבושה שכתבת עליה אינה. מלבד זאת, אני לא מוחק את הערך אלא מציב עליו תבנית חשיבות ועליך ועל ויקיפדים האחרים שרוצים שהערך יישאר לכתוב "מבהירי חשיבות". אם הלהקה המציאה סגנון שירה ייחודי, הופיעה בפני קהלים גדולים, הוציאה דיסק שנמכר בלייבל גדול, השמעה ברדיו מספר גדול של פעמים, הייתה הנושא של סרט תיעודי חשוב כלשהו, אזי על הערך להישאר. אחרת, עליו להימחק.A_Holy_Bartender - שיחה 16:22, 27 באוקטובר 2013 (IST)
סליחה? "נשרפת מפגרת מעוררת בושה"? אני לא כועס עליך, אבל מאוד פגעת בי עכשיו. תתנצל. אני גם חושב שמפגרת מעוררת בושה בשל מילות השירים והסמלים על עטיפת הקלטת הראשונה, אבל אתה לא צריך לכתוב דברים כאלה כאן. כניסיון להוכיח לך למה הערכים שלי (ואני אמשיך להגיד שלי כי אני זה שכתב אותם) זכאים לזכות קיום אני אספר לך ש: לבר מינן דווקא הגיע הרבה קהל ודווקא היו לה להיטים (כמו "פנינה רוזנבלום", "ערים גדולות מזוהמות", "סיבת המוות חסה" שלא נכלל בקלטת ו"המגיפה הבנאלית"); למפגרת היה את הלהיט "שחררו את ואנונו"; מנהיג נשרפת הוא אבי פיטשון, עיתונאי, אמן ופאנקיסט ידוע וגם מנהיג להקת הפאנק הפוליטית הראשונה נ"מ; מתוך האלבום רקוב של סדרני הדשא השיר "מוות לסמלת" הפך ללהיט ולשיר המוכר ביותר של הלהקה; להקת הפאנק אינפקטד מאשרום היא בעלת זכויות היוצרים של השם שנלקח ללא אישור על ידי הרכב הטראנס. ודרך אגב, הקלטת של אינפקטד מאשרום יצאה על גבי דיסק ולכן אפשר להחשיב אותה לאלבום בפני עצמו. Sonic Robo Blast 2 - שיחה 16:51, 27 באוקטובר 2013 (IST)
צר לי שנעלבת, אבל להקות שקוראות לעצמן בשמות כאלו מצפות לכן שלא יקחו אותן ברצינות. כשאתה אומר "להיט", למה אתה מתכוון? שיר שאתה מאוד אוהב, או שיר שזכה להרבה השמעות ברדיו. זכויות יוצרים על השם אינפקטד משרום מזכים לאזכור הערך על ההרכב האלקטרוני, לא יותר מזה. ואת כל מה שאתה כותב לי, אתה מוזמן להעלות כטיעונים להשארת הערכים. אין לי ספק שכולם לא ישרדו הצבעת מחיקה.A_Holy_Bartender - שיחה 18:07, 27 באוקטובר 2013 (IST)
אכזבת אותי וחבל שבכלל הכנסת מלכתחילה את התבניות הזהות לערכיי. ודרך אגב, אני מקווה שאתה לא עושה את זה רק בגלל שהמכנה המשותף להם הוא פאנק. Sonic Robo Blast 2 - שיחה 18:54, 27 באוקטובר 2013 (IST)

עוד פעם?![עריכת קוד מקור]

צר לי שאני הולך להגיד את מה שאני הולך להגיד עכשיו, ובלי כעס או הטחת אשמה - אתה כבר הגזמת. עכשיו גם תום והסיפור האמיתי וקרפ (להקה) חסרי חשיבות?! רק שתדע לך, רק כדי להדגיש לך מדוע יש לשני המצטרפים החדשים לרשימה העצובה הזאת - שני האלבומים של תום והסיפור האמיתי יצאו בחברת תקליטים מוכרת (NMC), בראשון היה שיתוף פעולה עם מוזיקאים ידועים (עובדיה חממה ויוסי בבליקי). והצמד הוא המבצע המקורי (באותו אלבום בכורה) של הלהיט "דני חוזר אל הסיפור האמיתי" של פונץ'. להקת "קרפ" הוחתמה בפוך, שגם הוא לייבל מוכר, וחוץ מזה היה לה שיר בולט שנכתב על "מלך הגראפיטי" הירושלמי דודו ברזני. מה תגיד על זה? תדע לך - הערכים שלי הם תרומה מקסימה וחשובה לויקיפדיה ואתה מתעלם מהעובדה הזו באמרך שלערכים אין חשיבות אנציקלופדית. נכון, לא כולם יודעים על קרפ ועל תום והסיפור האמיתי ואף אחד לא יודע שהייתה להקה בשם בר מינן ושהיה אלבום בשם "רקוב" של להקה בשם סדרני הדשא, אבל לפחות אני תורם לויקיפדיה בכך שאני מציג מידע שלא היה קיים אז באתר. תחשוב רגע - האם תרמתי כאשר כתבתי את שבעת הערכים המסכנים שלי ואת שאר הערכים שלי, או שפגעתי בויקיפדיה? תנסה להפנים את זה לתשומת ליבך בבקשה. Sonic Robo Blast 2 - שיחה 16:30, 30 באוקטובר 2013 (IST)

שלום[עריכת קוד מקור]

ראשית, התקציר של עריכה זו צריך להיות "חשיבות?" או "הנחת תבנית חשיבות", ולא תקציר על כך ש"לא מצאת" הוצאה כזו או אחרת (גוגל מכיר?). שנית, הצבת תבנית חשיבות על להקתו של גבע אלון, אחד היוצרים הבולטים בארץ בשנים האחרונות, שהוציאה שני אלבומים ועוברת בקלילות את רף החשיבות הוויקיפדי - מופרכת וגובלת בהטרדה, בהתחשב בשטף תבניות החשיבות שהנחת בימים האחרונים. חצי חציל 21:54, 30 באוקטובר 2013 (IST)

שלום גם לך. אבקשך לשקול את מילותיך. אתה משתמש כאן בשפה שאינה ראויה. כשאני אומר "לא מצאתי" הכוונה היא שחיפשתי בגוגל ולא ניתן למצוא אזכורים של הלייבל Blue Sun Music. גבע אלון יכול להיות אומן מוכשר שמגיע לו ערך, אבל אם הוא הקים להקה שלא עשתה דבר מלבד אלבומים בלייבלים עצמאים, אז ללהקה עצמה לא מגיע ערך, רק אזכור בערך על אותו גבע אלון.A_Holy_Bartender - שיחה 03:44, 31 באוקטובר 2013 (IST)
מילותיי שקולות בהחלט. אולי אנחנו משתמשים בגוגל אחר [2]. שתיים מבין ארבע התוצאות הראשונות רלוונטיות. אנא שקול שוב את פעולתך על מנת לא להתיש את הקהילה בנחשול הצבעות מחיקה מיותרות. חצי חציל 07:00, 31 באוקטובר 2013 (IST)

הזמנה למיזם אנימציה[עריכת קוד מקור]

Logo Animation Venture.jpeg

מיזם האנימציה עבר תהליך שיקום עמוק, וכעת הוא חוזר, ובגדול Face-smile.svg! בואו לעזור לכתוב ערכים ולשפרם, בקלות ובהנאה.
המיזם יחזור לפעול ב-17 באוגוסט, וייגמר ב-8 בפברואר 2015 (עם ציון 101 שנים ל"גרטי הדינוזאור").

בוא/י והצטרף/י למיזם האנימציה!

טריניטי קולג' (קיימברידג')[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, רציתי לשאול בשביל מה צריך את תבנית ה"פירוש נוסף" בערך זה אם אין ערכים נוספים? ‏cheshin61‏ • שיחה • ט"ז בכסלו ה'תשע"ד • 22:47, 18 בנובמבר 2013 (IST)

ניצחתני. קריצהcheshin61‏ • שיחה • ט"ז בכסלו ה'תשע"ד • 00:40, 19 בנובמבר 2013 (IST)

כוכב לכותב![עריכת קוד מקור]

Feather Barnstar Hires.png כוכב הכותבים
תודה על ה-185 ערכים! מו סיזלאק - בר המשקאות של מו סיזלאק - הצטרפו למיזם האנימציה! 17:38, 19 בנובמבר 2013 (IST)

השחתה שלי[עריכת קוד מקור]

עשיתי טעות, תקנת, לבריאות. אל תבקש כל כך מהר חסימה. חוץ מזה מה זה אפסרסו אם לא תקלדה? Ori22 - שיחה

הודעה לעורך חדש על הנחת תבנית חשיבות[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, עורך חדש בויקיפדיה פעמים רבות לא מבין את המשמעות של תבנית החשיבות שהונחה על הערך. הנחת תבנית על הערך אילן דה פריס. חשוב להודיע על כך למעלה הערך. ראה תבנית {{הונחה תבנית חשיבות}} שמיועדת בדיוק למקרים האלה. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:05, 3 בדצמבר 2013 (IST)

טל גולדברג[עריכת קוד מקור]

היי אופיר. הנחת תבנית חשיבות על הערך טל גולדברג. אודה לך אם תוכל להתייחס אל ההודעות שהושארו בנושא בדף השיחה של הערך - האם התגובות שם מספקות אותך? האם אתה עדיין סבור שהערך חסר חשיבות אנציקלופדית? או שמא השתכנעת אחרת? תודה, חילזון מירוצים - שיחה 11:16, 4 בדצמבר 2013 (IST)

הסרתי את התבנית לאור הרחבת הערך והתמיכה לה זוכה הערך.A_Holy_Bartender - שיחה 12:14, 4 בדצמבר 2013 (IST)

סעיף 8[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי איך 8 בהקשר של "הספרה 8" מקושר לערך סעיף 8, לדעתי סביר שהקישור הזה יימחק בעתיד וסעיף 8 יחזור ליתמותו. למען האמת אני חושב שאמחוק את הקישור בעצמי במידה ולא אקבל הסבר הולם. Uziel302 - שיחה 02:27, 27 בינואר 2014 (IST)

חשבתי שהתוכן דיי מסביר את עצמו, אבל למקרה שלא הבנת, ה 8 שדנבאר רשם על הפתק רומז על קבוצה של עריקים אכזריים על גבול השיגעון ומכאן סעיף 8.A_Holy_Bartender - שיחה 08:42, 27 בינואר 2014 (IST)
הבנתי את זה, אבל רמיזה לא אמורה להפוך לקישור פנימי, קישור אמור לעסוק בנושא המילה המקושרת ובמקרה הזה המילה המקושרת היא: 8. אם תוסיף ותבאר שיש כאן רמז לסעיף 8 זה יהיה בסדר. Uziel302 - שיחה 09:14, 27 בינואר 2014 (IST)
כל הביאורים מגיעים מאוחר יותר (אזהרת ספויילר) כאשר קנדל מורעל, סטיילס מתוודה והארדי חשוד, עד לתפנית בעלילה.A_Holy_Bartender - שיחה 09:25, 27 בינואר 2014 (IST)
לא הבנתי, במידה ויש אזכור מאוחר יותר של סעיף שמונה הקישור אמור להיות שם. כל עוד אין אזכור נוסף של סעיף שמונה בערך אין לקשר את המספר שמונה עם הערך. בינתיים הסרתי את הקישור. Uziel302 - שיחה 11:51, 27 בינואר 2014 (IST)

ארגז חול[עריכת קוד מקור]

הערך יאקוב נילסן הועבר לארגז החול שלך. פרטים בדף השיחה. גילגמש שיחה

לאונרד יוג'ין דיקסון[עריכת קוד מקור]

אופיר שלום. מה נסגר עם הערך לאונרד יוג'ין דיקסון? יש מצב שאתה מטפל בו? יום נפלא! ביקורת - שיחה 11:47, 20 בפברואר 2014 (IST)

כרימה בת עמאר[עריכת קוד מקור]

שלום, הבחירה לשים תבנית בבדיקה על הערך היא תמוהה, בלשון המעטה. אמנם הערך עוסק בנושא יוצא דופן, אך האישיות הזאת היא אכן יוצאת דופן - כמו שהפרופ' הנודע מרק ר. כהן כותב, וחשה (כרימה בת עמאר) היא "The most famous, or perhaps infamous woman in the Genizah".

אבל גם אם אתה לא מכיר את הסיפור שלה, לפחות שניים מהמקורות האקדמיים שמוזכרים בערך נגישים באופן חופשי במרחק קליק אחד, ובהם פרוס כל המידע המופיע בערך. גם מבלי להתעמק בדברים היית יכול לסקור אותם בקצרה ולראות שהערך אינו "מזויף". כך שכאמור, הבחירה להציב תבנית "בבדיקה" היא תמוהה. Ben tetuan - שיחה 11:15, 23 בפברואר 2014 (IST)

קראתי את מה שנכתב באחד הקישורים. היו שם טעויות כתיב.A_Holy_Bartender - שיחה 11:18, 23 בפברואר 2014 (IST)
איזה קישור? הערך מבוסס על המאמר האנציקלופדי של פרופ' מרים פרנקל והמאמר ב-jstor של פרופ' שלמה דב גויטיין. שני הקישורים האחרים הם מאמר של פרופ' רינה לוין מלמד ומאמר אנציקלופדי של פרופ' Sara Reguer. כל הכותבים הם פרופסורים למדעי היהדות. אני לא יודע באיזה מהמאמרים שלהם מצאת שגיאות כתיב, אך זאת לא סיבה להציב את התבנית. Ben tetuan - שיחה 11:24, 23 בפברואר 2014 (IST)
הרגע בחור. לא כתבתי שאתה לא נחמד. סך הכל תבנית קטנה.A_Holy_Bartender - שיחה 11:57, 23 בפברואר 2014 (IST)
נו, אם זה הנימוק. הסרתי את התבנית Ben tetuan - שיחה 12:04, 23 בפברואר 2014 (IST)

ניטור אחרי ערכים חדשים[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, על מנת לבקש למחוק ערך הבל נהוג לפנות בבקשות ממפעילים ולא להשתמש בתבנית:למחוק (שנועדה לשימוש במקרים בהם ערך הוא פרי עטך). שבת שלום, Yoav Nachtailer - שיחה 12:02, 28 בפברואר 2014 (IST)

אני לא מסכים. אם יש לך בעיה עם מאות התבניות שהנחתי במהלך השנים, שבעקבותן כל הערכים עליהם הנחתי תבנית נמחקו, אתה מוזמן לשחזר.A_Holy_Bartender - שיחה 12:08, 28 בפברואר 2014 (IST)
בשביל מה התוקפנות? זו לא מדיניות שאני המצאתי, כך נהוג ואתה גם יכול לראות את הדיון במזנון שמתנהל בנוגע לזה ממש עכשיו. יותר יעיל ויותר ברור למפעיל כשאתה מבקש בבקשות ממפעילים ומציין שמדובר בהבל. Yoav Nachtailer - שיחה 12:33, 28 בפברואר 2014 (IST)
לא תוקפנות. הכתב לא מעביר את הטון שלי כראוי. ראיתי את הדיון ולבסוף נכתב ש"מומלץ" לכתוב בבקשות למפעילים ולא כדרישה. מה פתאום נזכרת אחרי יותר משנה שאני מניח תבניות מחיקה? אני מעריך שהנחתי מעל 200 תבניות כאלו, בעיקר על ערכים כגון: "איציק עמר הגבר" ו"בת אל אשואל נישאה לג'סטין ביבר ב 2009 ויש להם 2 ילדים מקסימים", ומעולם לא פנו אלי בנושא. מדוע פתאום זו בעיה?A_Holy_Bartender - שיחה 12:43, 28 בפברואר 2014 (IST)
אני לא עוקב אחרי הפעילות שלך ומעולם לא שמתי לב שאתה עושה את זה. זה גם לא כל כך בעיה, פשוט עדיף לבקש בדף המיועד. Yoav Nachtailer - שיחה 12:47, 28 בפברואר 2014 (IST)
סליחה על ההתערבות, בלי להיכנס לשאלה מה עדיף: הפניות בוק:במ מטופלות במהירות רבה בהרבה, אתה יכול לעשות ניסוי על שני ערכים במקביל. נמצא שהשימוש בתבנית משאיר את ערך ההבל באוויר זמן רב יותר. מצד שני, יותר קל להניח תבנית. בעיה. שבת שלום ביקורת - שיחה 12:52, 28 בפברואר 2014 (IST)
לי זה דווקא הרבה יותר קל לבקש בדף הבקשות, בגלל הסקריפט שיש לכך. אבל אני לא בטוח אם הסקריפט הוא רק לבעלי הרשאות מנטר או זמין לכולם. Yoav Nachtailer - שיחה 12:56, 28 בפברואר 2014 (IST)
יש לי הרשאת מנטר, ואני לא מכיר את הסקריפט, איפה זה? תודה מראש, וסליחה מבעל האכסניה על השימוש בדף השיחה שלו. ביקורת - שיחה 13:08, 28 בפברואר 2014 (IST)
תרבחו ותסעדו.A_Holy_Bartender - שיחה 13:14, 28 בפברואר 2014 (IST)
Face-smile.svg העדפות --> גאדג'טים --> ניטור --> " הוספת לשוניות "מחיקה", "הגנה", "חסימה" ו"הסתרת גרסה" כדי לבקש בדף בקשות ממפעילים" Yoav Nachtailer - שיחה 13:25, 28 בפברואר 2014 (IST)
תודה לשניכם. (אופיר. 👍אהבתי) ביקורת - שיחה 13:27, 28 בפברואר 2014 (IST)

התפתחות בהצבעה שלקחת בה חלק[עריכת קוד מקור]

שלום,

לקחת חלק בהצבעה אודות מחיקת הערך "משפריצות". ראה בבקשה את השינוי המהותי שחל בנסיבות המקרה בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:משפריצות#סגירת ההצבעה?. אם אתה מסכים עם סיום ההצבעה תגיב שם בבקשה. גילגמש שיחה 15:03, 3 במרץ 2014 (IST)

זכות הצבעה[עריכת קוד מקור]

היי אופיר, שם לב רק שהסרתי את הצבעתך בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:שתי בנות כוס אחת מכיוון שגם לפי סקריפט בדיקת זכות הצבעה וגם בבדיקה ידנית שלי אין לך 100 עריכות במרחב הראשי/המרחבים המשיקים לו בשלושת החודשים שלפני הצבעה. אליסף · שיחה 10:26, 17 ביולי 2014 (IDT)

אליסף, יש לי הרבה יותר מ 100 עריכות. פשוט תסתכל ברשימת התרומות שלי ותיווכח בך בעצמך. אנא החזר את ההצבעה שלי.A_Holy_Bartender - שיחה 13:45, 17 ביולי 2014 (IDT)

במרחב הערכים יש לך מאז ה-10 באפריל (אז מתחילה הספירה של 3 החודשים) ועד ה-10 ביולי - 76 עריכות[3]. יחד עם עוד 8 עריכות במרחבים המשיקים (פורטל, תבנית, קובץ, קטגוריה)[4] עד ה-10 ביולי זה לא 100 עריכות. מצטער. בכל מקרה החזרת העריכה שלך לא משנה את התוצאה הסופית ולכן זה לא קריטי. אליסף · שיחה 14:11, 17 ביולי 2014 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום Ofir michael,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק/ת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, --חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 06:59, 27 ביולי 2014 (IDT)

שיחה:בוכמן פדר אריזות בע"מ[עריכת קוד מקור]

נא ערוך את דבריך שם או הסבר כאן מה בזוי בפרסומת. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:21, 23 באוקטובר 2014 (IDT)

אין צורך להסביר. פשוט קרא את הערך.A_Holy_Bartender - שיחה 14:20, 23 באוקטובר 2014 (IDT)
קראתי ואני מנסה להבין איפה הביזיון בפרסומת אבל לא מצליח. תוכל לעזור לי בכך? יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:25, 23 באוקטובר 2014 (IDT)
אני חש שאתה לועג לי, אך אני חושב שהבדיחה היא עליך, שכן הדברים כתובים שם בבירור. אם לא הייתי בטוח שהערך יימחק, הייתי מוריד ממנו את החלקים הפרסומיים והערך היה נשאר עם שורה וחצי. אך אם אתה מתעקש, אני אשתף פעולה: ".RollerFork® חוסך מאיתנו את השימוש במשטחים. רולר פורק משנע בקלות סחורה ללא משטחים או סחורה שמועמסת על ”סליפ שיט” (slipsheet)." זוהי פרסומת, ואם כבר פרסומת, אז בזויה.A_Holy_Bartender - שיחה 15:43, 23 באוקטובר 2014 (IDT)
אם עוד לא הבנת את הרמז אז תוריד את המילה בזויה או שתסביר מה ההבדל בין סתם פרסומת לבין פרסומת בזויה. צורת ההתבטאות הזו לא מקובלת. 22:37, 23 באוקטובר 2014 (IDT) יונה בנדלאק (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
אתה ממשיך לנבור, אך יש לי סבלנות: פרסומת בזויה נמצאת בערך באופן שקוף וברור כדי לפרסם את המותג ולא נכתבה בתום לב מתוך חוסר ניסיון של הכותב. כאשר הערך כולו נכתב למטרת פרסום ולא למטרת אנציקלופדיה. אני חש שערכים שנוצרו למטרת פרסומת ללא הצדקה ראויים לבוז.A_Holy_Bartender - שיחה 00:18, 24 באוקטובר 2014 (IDT)
טוב לדעת מה גישתך. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:05, 24 באוקטובר 2014 (IDT)

לן ביאס[עריכת קוד מקור]

תודה רבה לך על כתיבת לן ביאס! זמן רב תכננתי לכתוב אותו בעצמי, ולא הגעתי לזה. ברשותך, הרחבתי אותו מעט - שבת שלום Face-smile.svg Botend - שיחה 13:15, 25 באוקטובר 2014 (IDT)

בכיף. אשמח אם תרחיב אותו.A_Holy_Bartender - שיחה 13:22, 25 באוקטובר 2014 (IDT)

אזהרת חסימה בגין התקפות אישיות על ויקיפד אחר[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/תבנית:משתמש דג הגבת 15 פעמים חלק בולט מהתגובות שלך הן התקפות על אופיו של משתמש:Gilgamesh ובכך אתה עברת על ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה. זאת לא הפעם הראשונה שאתה הוזהרת בגין התנהגות זאת. ראה בפנייתי זאת אליך אזהרה אחרונה. אם אראה תגובה נוספת שלך הכוללת מתקפה אישית על אופיו של ויקיפד כל שהוא אתה תחסם. אני מתייגת כאן גם את הביורוקרטים ערן ואריאל כדי שיהיו מודעים לבעיתיות בדרך ההתנהלות שלך בוויקיפדיה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:56, 31 באוקטובר 2014 (IST)

להלן תגובתי.A_Holy_Bartender - שיחה 17:09, 31 באוקטובר 2014 (IST)
מכיוון שבחרת להמשיך במתקפות האישיות במקום להפנים את מה שהסברתי לך, נחסמת ליום. אני אפנה לביורוקרט להארכת חסימת לתקופה ארוכה יותר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:26, 31 באוקטובר 2014 (IST)
אופיר לא עבר על כללי ההתנהגות בהודעתו האחרונה. אני מתנגד לחסימה. דניאל 17:37, 31 באוקטובר 2014 (IST)
דניאל, יש לציין שתגובתך לא מפתיעה אותי. אופיר תקף את גילגמש פעם אחר פעם, והיה ראוי שאתה כמפעיל מערכת תעיר לו ולא תתמוך בהתנהגותו. אנחנו נשאיר זאת להחלטת הביורוקרטים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 17:53, 31 באוקטובר 2014 (IST)
אופיר עבר על כללי ההתנהגות, לא משנה אם זה בהודעה הראשונה, האמצעית, או האחרונה. אני מאריך ל-3 ימים. ברכות (slav4)דף שיחה 18:02, 31 באוקטובר 2014 (IST)
חנה ואריאל, האם אפשר לצרף מובאות מדבריו של אופיר שעברו על כללי התנהגות בין חברי הקהילה? יואב נכטיילרשיחה 18:06, 31 באוקטובר 2014 (IST)
יואב נכטיילר, זה מאד פשוט ראה את תגובותיו בדף ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/תבנית:משתמש דג. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:17, 31 באוקטובר 2014 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה: אבקש לשחרר את המשתמש זה באופן מיידי, בצירוף התנצלות או לחלופין לספק הסבר על אילו דברים בדיוק הוא נחסם. יש לציין שקראתי את כל הודעותיו בדיון ונדהמתי מהנימוס שהפגין לאור העקיצות של גילגמש וחנה. נא לשחרר אותו מיד ולא נצטרך לברר למה חנה חסמה משתמש שהתעמתה איתו זמן קצר לפני ולמה אריאל מיהר כל כך להאריך את החסימה ב-3 ימים. יורי - שיחה 18:20, 31 באוקטובר 2014 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


אני מודה לכולם על התגובות. אני מבקש לשחרר את אופיר. אני חושב שהוא חרג קצת, אבל זה כי לקח את ההצבעה ללב. חבל שזה יקרה בגלל הצבעה מטופשת. אבקש בצורה מסודרת גם בבקשות ממפעילים. גילגמש שיחה 18:21, 31 באוקטובר 2014 (IST)

לבקשתו של גילגמש, ולא בגלל הודעתו של בוחן הלבבות יורי, אני מסיר את החסימה.
אגב, כל מי מהחברים, ששוקל טיול בחוף השנהב, ורוצה להתארח אצלי, מוזמן בשמחה. (דבריי אלו נכתבו בגין רמיזה לא יפה שכתב משתמש שבחר לאחר מכן למחוק את דבריו, היות ומדובר בהזמנה כינה, אני משאיר את דבריי על כנם). ברכות (slav4)דף שיחה 18:36, 31 באוקטובר 2014 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: חנה ואריאל, עברתי על הדיון ולא היה לי כל כך פשוט להבין בדיוק מה מצדיק את חסימתו לשלושה ימים. בעקבות בקשתו של גילגמש בבקשות ממפעילים אני מתכוון לשחרר את חסימתו. אין צורך להלהיט את הרוחות על זוטי זוטות כמו ההצבעה ההיא. Botend - שיחה 18:41, 31 באוקטובר 2014 (IST)
אני מודה לאריאל שהסיר את החסימה. שבת שלום. Botend - שיחה 18:42, 31 באוקטובר 2014 (IST)

אופיר הגזים מעט בסגנונו, אבל קשה שלא לקבל את הרושם שהייתה כאן התגייסות לא ראויה למען גילגמש והעלמת עין מהתנהגותו שלו. יואב ר. - שיחה 23:18, 31 באוקטובר 2014 (IST)

מברך על השחרור, אני לא חושב שאופיר היה צריך להיחסם מלכתחילה. אבל משבוטלה החסימה הכל טוב. ממליץ לכולם להישאר רגועים ומנומסים אחד כלפי השני. אנחנו בסך הכל כותבים אנציקלופדיה. שום דבר לא בוער או קריטי. אחרי הכל, "נימוסים טובים הם כמו רמזורים עבור החברה" Face-smile.svg גארפילד - שיחה 08:27, 1 בנובמבר 2014 (IST)
אני רק מקווה שאופיר יקח מהמקרה הזה לתשומת לבו שהוא צריך להתנסח כראוי. כי פעם הבאה אני לא מתכוון לסלוח לו על זילזול בכותבים אחרים. (עיינו שתי פסקאות למעלה). יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:22, 1 בנובמבר 2014 (IST)
אני מקווה שאתה חומד לצון. כי אני הוא זה שהעיר לויקיפד על התנסחותו הבוטה, ומדבריך משתמע שהוא מתנסח בצורה בהירה ותקינה ואילו אני קוטל קנים.A_Holy_Bartender - שיחה 20:34, 1 בנובמבר 2014 (IST)
כבר שבוע אתה חושב שאני צוחק או חומד לצון. אולי תתחיל לחשוב שאני רציני ותקרא מחדש את ההערות שלי? יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 20:47, 1 בנובמבר 2014 (IST)
מתי תהיה כאן אכיפה שוויונית? יש קומץ משתמשים שמתקיפים חברים אחרים כדרך קבע ולא נחסמו לדקה. אגסי - שיחה 18:43, 3 בנובמבר 2014 (IST)

בעניין הערך עילית קרב מגע[עריכת קוד מקור]

בהתאם לדרישותך לנושא חשיבות הערך, לכל הקריטריונים שדרשת יש גיבוי מלא ושאלתי היא כיצד להציג אותם? האם יש אימייל ששולחים אליו או להכניס אותם כמידע בתוך הערך? (מספר חניכים לא רצוי להזין כי הוא גדל וגדל בכל רגע)

כמו שכתבת לי פה, כך אתה יכול להוסיף מידע בדף הערך. מומלץ מאוד לכתוב סדר גודל של כמות חניכים: כ-10,000 ומעלה מתחיל להצביע על חשיבות. האם יש תחרויות בינ"ל רשמיות? האם השיטה מוכרת על ידי גופים גדולים, האם זו שיטת הלחימה של יחידות לוחמות כמו סיירת מטכ"ל או שייטת 13 וכו'. אם התשובה היא "לא" חד משמעי לכל השאלות, אז אין חשיבות אנציקלופדית. אין הדבר אומר שהשיטה היא לא טובה או יעילה, פשוט שהיא לא באותה רמה כמו שוטוקאן לדוגמה.A_Holy_Bartender - שיחה 11:17, 8 בנובמבר 2014 (IST)

הדיון בהצבעת מחיקה - נעם מנלה[עריכת קוד מקור]

שלום, ראיתי את דיון המחיקה, עליך למתן את התבטאויותיך. המשך בדרך זו, לא יוביל אותך למקום טוב. ברכות (slav4)דף שיחה 16:16, 9 בנובמבר 2014 (IST)

צר לי שאתה מרגיש כך, אבל בלי שום ספק ההתבטאויות שלי מנומסות ורגועות ויובילו את ויקיפדיה למקום טוב. הדבר לא נתון לפרשנות, אל תטעה. לביטוי של Assayass שקורא לאגסי "גועל נפש" לא הגבת, אך כשאני מבקש ממנו להתנסח בנימוס, על זה אתה לא עובר לסדר היום. התקופה הזו, בה שמרתם אחד על השני מתחילה להתפורר, הגיע הזמן להתקדם.A_Holy_Bartender - שיחה 16:23, 9 בנובמבר 2014 (IST)
באמת שאני משתדל לא להגיב יותר מידיי לפרובוקציות שלך ויש לך יותר מידי כאלו, אבל יש גבול. התייחסתי להתבטאות השקרית והמכלילה של אגסי בביטוי גועל נפש והדברים היו ברורים. חבל שעל התקפות אישיות ושקרים מעין אלו אינך מגיב. אבל אין מה לצפות ממך לאור ההיסטוריה הענפה המופגנת רק בדף זה. באמת הגיע הזמן שתתקדם. Assayas שיחה 16:29, 9 בנובמבר 2014 (IST)
אתה כנראה לא מבין, ולהצעה שלי, אתה מגיב בציניות ובהתרסה. ברכות (slav4)דף שיחה 16:38, 9 בנובמבר 2014 (IST)
אני מבין. פעם קודמת חסמת אותי כי ניסת "להגן" על גילגמש מפני בתמיכתה של חנה. היום אתה מנסה "להגן" על Assayas תוך רמיזה לאותה חסימה שהחזיקה בערך 30 דקות. חבריך המפעילים מתנהגים בצורה לא ראויה - אני מעיר להם. לא תוכל לאפשר להם. זה לא יעבוד יותר.A_Holy_Bartender - שיחה 16:48, 9 בנובמבר 2014 (IST)
מה הכוונה חסימה החזיקה 30 דקות? ברכות (slav4)דף שיחה 16:57, 9 בנובמבר 2014 (IST)
הארכת לי את החסימה של חנה ב-18:02, והסרת אותה ב-18:36, 34 דקות ליתר דיוק. בא לא נעסוק במתמטיקה, אלא בהתנהגות בין חברי הקהילה. מפעילים ובירוקרטים צריכים להיות צחורי כפיים, ולצערי זה לא המקרה.A_Holy_Bartender - שיחה 17:06, 9 בנובמבר 2014 (IST)
כלומר, אני הסרתי אותה. שוכנעתי שאין לה מקום, והסרתי אותה. זה מעיד על בעייתיות לדעתך? ברכות (slav4)דף שיחה 17:20, 9 בנובמבר 2014 (IST)
בוודאי. לא היה מקום לחסימה ולא להארכה. לו היית ער להתנהגותם של גילגמש וחנה, לא היית נוהג כך מלכתחילה. הארכת את החסימה של חנה מתוך תמיכה עיוורת. חנה נוהגת להציג טיעונים לא ענייניים, מגנה על חבריה המפעילים וחורגת מסמכותה כמפעילה רק כדי "לנצח" בויכוח. אמנם מילים חריפות, אך יש לכך סימוכין רבים. אם תבקש, תקבל. כשהעניין עם גילגמש התפוצץ, זה היה אחרי הפעם השלישית שביקשתי ממנו, בנימוס רב ככול האפשר, שיחדול מלקרוא לערכים "סרטניים", אך הוא בשלו. זוהי לא התנהגות ראויה לויקיפד, ובהחלט לא למפעיל. חנה חסמה אותי כדי לאותת לי "אל תתעסק עם המפעילים, יש לנו כח", ואתה גיבית אותה, הארכת את החסימה, ובכך הוספת חטא על "פשע".A_Holy_Bartender - שיחה 17:32, 9 בנובמבר 2014 (IST)
הגעתי למסקנה שהחסימה מיותרת, וביטלתי אותה. זה לא ימנע ממני לחסום אותך בעתיד, אם אחשוב שכך ראוי לעשות. בינתיים ביקשתי ממך למתן את התבטאויותיך, ובניגוד למה שכתבת, ללא כל רמז לחסימה. אני מבקש שתתייחס ברצינות לבקשתי, מבלי להתריס. אין צורך להמשיך את הדיון. ברכות (slav4)דף שיחה 17:42, 9 בנובמבר 2014 (IST)
slav4, אם לא ברמיזא, אז ישירות: בפעם הבאה שתתן גיבוי עיוור לאחר מחבריך המפעילים שחורג מסמכותו, אפתח בבירור בעניינו ובעניינך. סתימת הפיות תפסק. עכשיו הדיון נגמר.A_Holy_Bartender - שיחה 17:50, 9 בנובמבר 2014 (IST)
ואם אתה תמשיך בלשון האיומים המחרידה הזאת אני אפתח במקביל דיון על הרחקתך מוויקיפדיה. את לשונך המשתלחת שמור נא לעצמך. ולא, אני לא מתיימר להיות צדיק תמים (כי 99% שמיד תבוא מתקפת אד-הומינם מצדך). תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:58, 9 בנובמבר 2014 (IST)
צר לי, אך זה לא יעבוד ברוקולי. לא תצליחו להפחיד אותי. אתם כפופים לכללים כמו כל אחד אחר ואפילו יותר. "לשון איומים מחרידה"? נשמע לי יותר כמו משהו ברוח של ויקיפדיה:שימוש זהיר בסמכויות המפעיל. אני לא נוהג להשתמש באד הומינם, ולא ברטוריקה. אם מפעילים לא ישמרו על לשונם, אני ואחרים נשמור.A_Holy_Bartender - שיחה 18:12, 9 בנובמבר 2014 (IST)
תודה שאתה עוזר לנו לשמור על לשוננו. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:55, 9 בנובמבר 2014 (IST)
על האצבעות יונה. על לא דבר.A_Holy_Bartender - שיחה 23:54, 9 בנובמבר 2014 (IST)
אופיר, תודה לך גם ממני. לצערי, בזמן האחרון, מתקבלת התחושה כי בכל הקשור לכמה מפעילים ומשתמשים ותיקים, אין דין ואין דיין. טוב שיש מישהו שדואג להעיר להם על כך. יורי - שיחה 23:57, 9 בנובמבר 2014 (IST)

בירורים[עריכת קוד מקור]

פתחתי דיון אודות התנהגותך בבירורים, לידיעתך. ברכות (slav4)דף שיחה 20:56, 9 בנובמבר 2014 (IST)

ארכבתי את הדיון. כמו שאריאל כתב בסיכום אם תרגיש שיש לך ביקורת על עמיתים, אנא פנה אל גארפילד ותגיבו במתואם.
בנוגע ליאקוב נילסן שאוזכר מעט בדיון: הערך נראה לא רע, ואולי כדאי להציג אותו בחוג של מרסן כדי לקבל ביקורת עמיתים מכמה מהעורכים המומחים בנושאי מתמטיקה.
בברכה, ערן - שיחה 01:49, 14 בנובמבר 2014 (IST)

חוף השנהב[עריכת קוד מקור]

שלום אופיר, אבקש ממך למחוק את איזכור ביקורה של חנה בחוף השנהב כסיבה לחסימה של אריאל מארכיון הבירורים בפנים לעודד. זה לא לעניין לאזכר אירועים חוץ ויקיפדים בהקשר של ויקיפדיה וגם לא לעניין לטעון שמישהו אחר הוא עושה דברו. תודה, ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 18:31, 15 בנובמבר 2014 (IST)

אשמח למלא את בקשתך, אם רק תאמר לי שהמהלך הזה היה תקין ואין לך איתו שום בעיה. אמחק ואוסיף התנצלות על אזכורו מלכתכילה.A_Holy_Bartender - שיחה 18:38, 15 בנובמבר 2014 (IST)
גיל, אריאל אמר לי בכבודו ובעצמו שהוא האריך את חסימתו של אופיר אך ורק לבקשתה של חנה ובלי לבדוק את הנושא בעצמו. אז לפחות בנושא הזה, לא מדובר בטענה אלא בעובדה. יורי - שיחה 18:42, 15 בנובמבר 2014 (IST)
אופיר, אני עוקב אחרי הודעות שאני משאיר ומעדיף כנהוג להמשיך דיון במקום שהם התחילו לכן העברתי את ההודעה לכאן ואשיב כאן.
כפי שניכר מהתגובות שלי בבירורים לא הסכמתי עם החסימה של חנה ובטח לא עם הארכה של אריאל, יחד עם זאת אני לא חושב שיש מקום להכניס כאן נושאים חוץ ויקיפדים כמו ביקור של מישהו איפשהו, גם טענה כזאת המרמזת על אריאל כעושה דברה היא לא במקום, אני לא מחפש התנצלויות, אני לא מאמין בהן, אני רוצה שאנשים יפסיקו להתבטא בצורה פוגעת אחד כלפי השני ולא משנה לי גם מי צודק.
יורי, קודם כל אתה יכול לפעמים לעזוב נושא, לא חייבים בכל דבר להתערב, אנחנו בעניין הרגעת הרוחות ולא בהמשך הסאגה, ביקשתי מחנה למחוק הערה מסויימת, באותה מידה אני מבקש מאופיר. לא ראיתי את ההודעה הזו של אריאל והיא גם לא חשובה מבחינתי, אני מקווה שאנשים ידעו להבליג ולא להגיב כל פעם ולא לפגוע ולא להיפגע. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 18:52, 15 בנובמבר 2014 (IST)
חשוב לי להבהיר שבדברי לא התכוונתי לאזכור הביקור של חנה בחוף השנהב. אזכור כזה הוא אכן דבר פסול. יש לציין שאני עשיתי זאת ראשון (בשעת כעס) אך הודתי זמן קצר מאוחר יותר שזו הייתה טעות. יורי - שיחה 18:59, 15 בנובמבר 2014 (IST)

הבהרה[עריכת קוד מקור]

 1. אכן חנה ביקרה אצלי בחוף השנהב, היה טיול משגע, וחוויה מדהימה. הרעיון לבוא לחוף השנהב היה של חנה, וההזדמנות נוצלה על ידי בשתי ידיים. תודה רבה חנה על ביקורך, ועל הסיורים המדהימים.
 2. אני מציע לכל אחד מהחברים "בחנוני נא בזאת", כל מי שרוצה לבוא שייצור קשר, ונקבע את הזמן המתאים, ואחל'ה מסלולים.
 3. מהטיול של חנה, הרוויחו עוד כמה ויקיפדיות (חנה לימדה בחוף השנהב אנשים לערוך בוויקיפדיה) וגם ויקישיתוף שזכתה לשלל תמונות מעודכנות ומרהיבות - חנה כל הכבוד.
 4. איני עושה דברה של חנה, לא הייתי לפני הביקור וגם איני לאחר הביקור.
 5. חנה ביקשה אישור להארכת חסימה של משתמש ותיק לשבוע, זה היה ביום שישי סמוך לכניסת השבת, ומפאת קוצר הזמן הארכתי רק ל-3 ימים מבלי להיכנס לעובי הקורה. מאוחר יותר, הופנתה תשומת לבי לכך שיש בעייתיות מסויימת עם החסימה, וביטלתי אותה לחלוטין, (כנראה בניגוד לדעת חנה, שאני חשוד כעושה דברה). על כך גם התנצלתי בפני אופיר.
 6. אני מקווה שהבהרתי בנושא זה, סותמת את הגולל על הפרשה, ומכאן ואילך יזכירו את חוף השנהב, רק אלה שמעוניינים להתארח אצלי. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:25, 15 בנובמבר 2014 (IST)
  אכן הבהרת את הנושא. אסיר כל רמיזה להתייחסות כאילו אתה עושה דברה.A_Holy_Bartender - שיחה 23:53, 15 בנובמבר 2014 (IST)

Invitation to Medical Translation[עריכת קוד מקור]

Medical Translation Project

Globe-Star of life.svg
Invitation to the Medical Translation Project – a joint Wikimedia project started by the English language WikiProject Medicine!

Thank you for being one of the top Medical editors! I want to use this opportunity to introduce you to our most ambitious project.

We want to use Wikipedia to spread knowledge where it will be used. Studies have shown that Wikipedia is the most common resource of medical knowledge, and used by more people than any other source! We want high quality articles, available to everyone, regardless of language ability. It isn't right that you would need to know a major language to get hold of quality content!

That is why in the recent Ebola crisis (which is still ongoing) we translated information into over 70 languages, many of them small African languages. This was important, as Wikipedia was also shown to be the biggest resource used in Africa for information on Ebola! We see tremendous potential, but also great risks as our information needs to be accurate and well-researched. We only translate articles that have been reviewed by medical doctors and experts, so that what we translate is correct. Many of our translators are professionals, but many are also volunteers, and we need more of you guys – both to translate, but also to import finished translations, and fix grammatical or other style issues that are introduced by the translation process.

Our articles are not only translated into small languages, but also to larger ones, but as of 2015 this requires users to apply for an article to be translated, which can be done here (full articles, short articles) with an easy to manage google document.

So regardless of your background head over to our main page for more information, or to our talk page and ask us questions. Feel free to respond in any language, we will do our best to find some way to communicate. No task is too small, and we need everyone to help out!

I hope you will forgive me for sending this message in English – we also need translators for messages like this, and above all local language community managers, which act as a link between us and you. Also I can not reply on your talk page, so please go to our talk page!

Thank you for helping medical information on Wikipedia grow! -- CFCF 🍌 (email) 15:37, 28 January 2015 (UTC)

Google Translation of this message