שיחת משתמש:Yonidebest/ארכיון12

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
דף זה הוא דף ארכיון של דף השיחה שלי. אם יש לכם שאלה נוספות, אנא פתחו שאלה בדף השיחה שלי. אם השאלה מייחסת לדיון שכבר הועבר לארכיון, אנא הוסיפו קישור לדיון הקודם. בכל מקרה, אין לערוך דף זה.
שתי ההודעות[עריכת קוד מקור]

בקשר לערך המשכה אנליטית, הרחבתי קצת, אבל זוהי הגדרה קצרצרה במתמטיקה שבאמת ואין מה להגיד עליה. בקשר לתמונה, לא שמתי לדרישה לרשום את מקור התמונה, וכמו שעדכנתי, ציירתי אותה לבד. בתודה, טל

בקשר לערך, תמיד יש מה להוסיף לערך כה קצר. ראה ערכים אחרים במתמטיקה - אילו שימושים נעשים איתה, מי המציא אותה ומתי, ולאיזה תחום היא קשורה, ואני בטוח כי יש עוד מיד שראוי להכניס לערך זה כדי להפוך אותו למושלם.
בקשר לתמונה, הכנסתי אם כן רשיון מתאים לתמונה, אנא בדוק שאכן הרשיון בסדר מבחינתך.
בקשר להיותך חדש כאן :-) נהוג להמשיך שיחה במקום בו החלה ולחתום בסוף כל תגובה באמצעות ~~~~ שהופך לחתימה עם שמירת הדף. ברוך הבא, Yonidebest Ω Talk 17:17, 29 מאי 2006 (IDT)

פורטל הערכים המומלצים[עריכת קוד מקור]

שלום יוני, וכל הכבוד על הפורטל.

בשורה "ארץ ישראל" שבפסקה "ישראל והעם היהודי", יש הרבה ערכים מומלצים של ירושלים: המושבה האמריקאית בירושלים, ויה דולורוזה, טלביה, ירושלים בתקופה העותומנית, בית הכנסת ישורון, ממילא, עיר דוד וכמובן ירושלים. האם לא כדאי לכתוב שורה "ירושלים" ולכתוב שם את הערכים המומלצים הקשורים לירושלים?

בברכה אריאל 22:39, 29 מאי 2006 (IDT)

אין לי בעיה עם זה, אתה מוזמן לעשות זאת: פורטל:ערכים מומלצים/ישראל והעם היהודי. שים את השורה החדשה בצד שמאל כדי לאזן את אורך הטורים. Yonidebest Ω Talk 22:48, 29 מאי 2006 (IDT)
עשיתי את זה, תודה. אריאל 08:42, 30 מאי 2006 (IDT)
אחלה, רק שיניתי את הסדר לא-ב כדי לא לתת עדיפות לערכים מסוימים (זה נושא רגיש, כולם רוצים להיות "ראשונים"). Yonidebest Ω Talk 11:49, 30 מאי 2006 (IDT)

לבקשתך[עריכת קוד מקור]

נתח שוק. עידן ד 23:14, 29 מאי 2006 (IDT)

אני מופתע. מקווה שזה מבדק נייטרלי ;-) בכל מקרה כדאי לחכות עד ש-IE7 יצא רשמית. יש מצב שאפילו אתה תעבור חזרה לצד הנכון :-) Yonidebest Ω Talk 23:17, 29 מאי 2006 (IDT)
פחחחחחחחח הצחקתני! כמה חודשים אחרי שתצא גירסה 7 יהיה אפשר לבדוק בדיוק את ההשפעה של הגירסה על נתחי השוק. זה בהחלט יהיה מאוד מסקרן. לידיעתך, נתח השוק של פיירפוקס באירופה עומד כיום על 20 אחוז. עידן ד 00:42, 30 מאי 2006 (IDT)
נתח השוק של השוקולד בשוויץ מאוד גבוה, זה לא אומר ששוקולד תהיה למצרך חובה בארוחת צהריים בכל רחבי העולם ;-) Yonidebest Ω Talk 15:57, 30 מאי 2006 (IDT)
שוקולד זה לא דוגמא טובה. ההבדל הוא בין סוגים של מוצרים, ולא בין מוצרים שונים. עידן ד 16:17, 30 מאי 2006 (IDT)
נתח השוק של השוקולד בשוויץ מאוד גבוה, זה לא אומר שגלידה תהיה למצרך חובה בארוחת צהריים בכל רבחי העולם :-) Yonidebest Ω Talk 16:19, 30 מאי 2006 (IDT)
מה אתה מנסה להוכיח? אני לא אומר שפיירפוקס זה מצרך חובה. אני רק אומר שאקספלורר זה לא מצרך חובה. עידן ד 01:38, 1 יוני 2006 (IDT)

תבנית: מדינה[עריכת קוד מקור]

שלום, בעקבות הדיון בדף השיחה - תוכל להוריד את המסגרת כמו שהאנגלים עשו? בדף השיחה לא הובעה התנגדות של ממש - מקסימום נחזיר. בברכה, Pacman 19:11, 30 מאי 2006 (IDT)

יום אחד עבר, עדיף לחכות יותר, לפחות שלושה ימים. Yonidebest Ω Talk 19:13, 30 מאי 2006 (IDT)
אוקיי. Pacman

הארי פוטר[עריכת קוד מקור]

מה שעשית עם הערך הוא לדעתי מאוד מסוכן. לא בגלל הערך הזבל הנ"ל, אלא בגלל עקיפת נהלים שנקבעו. ע"פ התקדים כל ויקיפד יוכל להסיר המלצות מערכים כראות עיניו, עוד לפני סיום הדיונים הסופיים. מזה אני חושש. הדיונים מסורבלים, אבל קיצורי הדרך מסוכנים. אבירם 01:21, 1 יוני 2006 (IDT)

ויש דבר הקרוי שיקול דעת. אין דבר כזה תקדים, כל מעשה לכשלעצמו. ערכתי את הערך והוספתי פסקאות חסרות, וכפי שאתה יכול לראות, ערך ללא פסקאות אלו לא יכול להיות מומלץ. שיקול דעת. Yonidebest Ω Talk 01:26, 1 יוני 2006 (IDT)

ולפי שיקול דעתי למשל, הערך נתן יונתן למשל, לא ראוי להיות מומלץ. אבל שיקול דעתי לא קובע כאן, לכן לא מחקתי אותו אלא העמדתי את הערך להצבעה כערך בעייתי. שיקול דעת הוא לפעמים אינדיבידואלי. אבירם 01:31, 1 יוני 2006 (IDT)

אין לי כוח לוויכוחים מיותרים. בערך אין עלילה אז הוא לא מומלץ. נקודה. אוף, אני חושב שאני צריך חופשה מדיונים כאלו. Yonidebest Ω Talk 01:42, 1 יוני 2006 (IDT)
שמע יוני, מה שעשית אסור היה לך לעשות. ואתה יודע את זה. כן, גם בנוגע לערך גרוע כמו הארי פוטר. ואם אין לך כוח לדיונים כאלו - אל תדרוס נהלים מלכתחילה. רות, סוף. אבירם 01:48, 1 יוני 2006 (IDT)
קרא שוב את התגובה שלי ותחכה עד מחר לפני שאתה מגיב. תשן על זה. Yonidebest Ω Talk 01:50, 1 יוני 2006 (IDT)
באיחור מה, אני מבקש להביע תמיכה במעשה שלך. נקווה שהנהלים יישארו כלי עזר ולא קודש שיש לשמר ואין "לפגוע" בו גם כשברור לכולם שאין בנהלים צורך במקרה מסויים. גדי אלכסנדרוביץ' 23:36, 11 יוני 2006 (IDT)

קצרמר:שדות תעופה בישראל[עריכת קוד מקור]

שלום,

יצרתי תבנית לשדות תעופה בישראל,

ראיתי שמחקת אותה וברצוני לדעת:

1)למה מחקת? 2)למה לא טרחת להודיע לי (היות והשקעתי בה ובהחלתה לשדות הרבה זמן) 3)למה כתבת "חחחח" בתקציר (אם אתה כתבת ולא מישהו אחר שהשחית אותה)

תודה,

<< משה § באג >> 05:29, 1 יוני 2006 (IDT)

שלום משה, מחקתי כיוון שקצרמר זה מנוגד למדיניות קיימת. שים לב לכך שיש קצרמר תחבורה וזה בהחלט מספיק. אם אתה תצור קצרמר לשדות תעופה, יבוא אחר ויצור קצרמר הארי פוטר, קצרמר נינט טייב, קצרמר כלי כתיבה, ואז מטרת קט' הקצרמרים לא תהא שווה דבר. לא טרחתי להודיע לך מפני שהנחתי שכבר הודיעו לך. מישהו אחר ביקש למחוק את הערך מפני שלא עומד במדיניות והנחתי כמו תמיד שמי שביקש למחוק הודיע למשתמש על הבעיה. פעולת המחיקה היא עניין טכני, הוספת תבנית "למחוק" היא למעשה מחיקה ומי שמשאיר תבנית זו צריך להודיע ליוצר הערך מה הבעיה ומדוע אינו עומד בכללים. יכול להיות שהוא פשוט שכח, אצטרך לבדוק איתו בהזדמנות. מצטער על חוסר הנוחות. להבא אני מציע שתתייעץ עם ויקיפדים נוספים לפני פתיחת תבניות או קט' נוספות כדי להמנע מהשקעות שווא (דבר שלמדתי אני בתחילת דרכי בדרך הקשה...). Yonidebest Ω Talk 11:55, 1 יוני 2006 (IDT)

סבבה, תודה וחג שמח!

נ.ב מה אתה אומר על הרעיון לעשות תבנית תעופה (במקום תבנית התחבורה שקיימת היום)? זה עומד בקריטריונים של הויקי? יעיל? << משה § באג >> 20:08, 1 יוני 2006 (IDT)

לא, אני חושב שלא צריך ליצור תבנית קצרמר נפרד עבור שדות תעופה. זה כפילות מיותרת עם תחבורה כמובן... Yonidebest Ω Talk 23:22, 1 יוני 2006 (IDT)

לא קצרמר!

תבנית מלאה, כמו בתחבורה אבל רק תעופה...

מי שמחפש תעופה לא בהכרח מחפש תחבורה...

אין מקום לדבר כזה ????(בגלל הכפילות)

<< משה § באג >> 23:32, 1 יוני 2006 (IDT)

זו תהיה כפילות עם הקט' קטגוריה:תעופה, לא? Yonidebest Ω Talk 23:44, 1 יוני 2006 (IDT)


דבר לא סותר דבר, זה לחוד וזה לחוד,

זה שיש גטגוריה של תעופה לא אומר שאי אפשר לעשות תבנית של תעופה, גם לתחבורה יש קטגוריה וגם תבנית של ערכים נפוצים (ובתוכם תעופה) אז למה שלתעופה לא יהיה? בתבנית תחבורה לתעופה אין הרבה מקום לערכים והיא מאוד מתומצתת ולכן לדעתי שי מקום לתבנית תעופה.

אז מה אתה אומר?

<< משה § באג >> 00:29, 2 יוני 2006 (IDT)

לא אמרתי שאי אפשר, אמרתי שזה יהווה כפילות. זה שישי כפילות בתחום התחבורה לא אומר שצריך ליצור כפילות במקומות אחרים. איך קוראים לתבנית תחבורה? ומה בדיוק אתה רוצה לשים בתבנית תעופה? Yonidebest Ω Talk 13:18, 2 יוני 2006 (IDT)
תבנית התחבורה נקראת " תבנית:תחבורה בישראל ", ובשלי אני רוצה לשים (לפי קטגוריות כמובן),
מנחתים ושדות תעופה (יחליף את הנוכחית), מטוסים, כלי תעופה נוספים, ועוד כמה דברים חשובים כמו מושגי טייס.

<< משה § באג >> 22:24, 2 יוני 2006 (IDT)

לדעתי, תבנית:תעופה בישראל מיותרת כשם שתבנית:תחבורה בישראל מיותרת וכבר הבעתי את דעתי בשיחת תבנית:תחבורה בישראל השקמיסט 22:30, 2 יוני 2006 (IDT)
הבעתי דעתי שם. Yonidebest Ω Talk 23:57, 2 יוני 2006 (IDT)

כפילות[עריכת קוד מקור]

היי יוני, לא צריך לשייך תבניות דוגמת תבנית:מאמן כדורגל גם ב"תבניות ניווט - ספורט" (או גאוגרפיה וכו') וגם ב"תבניות ניווט". הקטגוריה "תבניות ניווט - ספורט" היא תת-קטגוריה של "תבניות ניווט", ולכן היא מספיקה לבד. צהוב עולה 01:01, 3 יוני 2006 (IDT)

צריך, קוראים לזה קטלוג כפול ויש לו יתרונות. Yonidebest Ω Talk 01:02, 3 יוני 2006 (IDT)
אין לו יתרונות. אין שום ערך שכלול ב"תבניות ניווט - ספורט" ולא מתאים ל"תבניות ניווט", ולכן זו כפילות. "תבניות ניווט - ספורט" זה המיקרו, ומפני שזה נמצא בתוך "תבניות ניווט" אין סיבה לכלול את שניהם. (ואשמח אם מישהו יבוא ויאשש את טענותיי). דרך אגב למה הורדת את קטגוריה:תבניות ספורט בתבנית:פנדלים? זו קטגוריה מאוד שימושית. צהוב עולה 01:04, 3 יוני 2006 (IDT)
כי הקטגוריה הזו מועדת למחיקה. יש נכון לעכשיו שני סוגי תבניות, אחד הוא תבניות ניווט והאחר תבניות פרמטריות. תבניות הניווט מסווגות תחת הקט' המתאימה לה, וכך גם יהיה (בתקווה שעדיין יהיה לי כוח לזה) תבניות הפרמטריות. היתרון בקטלרוג כפול הוא שאדם המחפש משהו ולא יוגע בדיוק לאיזה נושא זה קשור, יוכל למצוא את זה בקט' הראשית. לדוגמה, קטלוג כפול בתחום סוגי המשחקים יעיל במיוחד - אם אינך יודע באיזה סוג משחק מדובר ויודע רק את שמו, אפשר למצוא אותו לפי א-ב בקט' הראשית, ולא לפי קטלוג סוג המשחק. דרך אגב, מדהים התבנית תבנית:שמינית גמר. Yonidebest Ω Talk 01:09, 3 יוני 2006 (IDT)
מי שלא יודע איפה לחפש את התבנית, צריך לעבור על כל התתי-קטגוריות. המטרה של הקטגוריה הראשית היא רק להכיל את מה שלא נמצא באף תת-קטגוריה, אחרת כל הקצרמרים היו בקטגוריה:קצרמר. קטלוג כפול הוא טוב רק במקרה שקטגוריה אחת לא מוכללת לגמרי בתוך השנייה. לדוגמה אם יש מבנה ארכיטקטוני בלונדון, אפשר לשים אותו גם בקטגוריה:לונדון וגם בקטגוריה:אנגליה: ארכיטקטורה (לא יודע אם יש כאלה קטגוריות), כי קטגוריה אחת לא מוכללת בתוך השנייה. אבל זה רק בעוד אין קטגוריה בשם לונדון: ארכיטקטורה, אחרת זה צריך להיות שם.
אשמח לדעת למה הקטגוריה שבניתי מועדת למחיקה. הקטגוריות משרתות אותנו ולא אנחנו אותן, ואני לא מבין למה שלא תהיה קטגוריה שעוזרת לי למצוא תבניות של ספורט. צהוב עולה 01:12, 3 יוני 2006 (IDT)
אבקשך להחזיר את הקטגוריה שמחקת ולפתוח הצבעת מחיקה. צהוב עולה 01:14, 3 יוני 2006 (IDT)
בסך הכל שיניתי את שמה של הקטגוריות (והעברתי אחרות למקומות הנכונים). בסופו של דבר כל תבניות הניווט שקשורים לספורט נמצאים בקטגוריה:תבניות ניווט - ספורט, וכל התבניות הפרמטריות שקשורים לספורט יהיו בקטגוריה:תבניות פרמטיות - ספורט. אני לא רואה איפה צריך לעבור על כל תת-הקטגוריות... הדוגמה שהבאת היא קטלוג רגיל בשני קט' שונות. הסברתי למה קטלוג כפול היא שימושי. אין מקום להצבעת מחיקה, לא מחקתי היסטוריה של דבר, שוב, רק שיניתי את שמות הקט' ואת דרך הקטלוג של התבניות. Yonidebest Ω Talk 01:19, 3 יוני 2006 (IDT)
זה בתנאי שאכן תכניס את תבנית:פנדלים ואת תבנית:שחקן כדורגל ואת תבנית:שחקן סוף ואת דומיהם לקטגוריה:תבניות פרמטריות - ספורט. בקשר לקטלוג הכפול אתה טועה בהסברך שהוא שימושי, הוא סתם גורם לניפוח הקטגוריה ולקושי למצוא ערכים שמופיעים בקטגוריה:תבניות ניווט ולא בתת קטגוריות. צהוב עולה 01:21, 3 יוני 2006 (IDT)
בוודאי שאכניס אותן לקט' הזו, עדיין לא יצרתי אותה כפי שאתה רואה... אם יש קטלוג כפול, אז יש תבניות בקטגוריה:תבניות ניווט, אם אין, אז אין תבניות שם, רק קט' משנה. המצב עד עכשיו היה שכל התבניות היו בקט' אחת, במצב "ניפוחי". כל שאני עשיתי הוא לסווג אותן לקט' משנה. כך שאני למעשה לא עשיתי דבר מלבד להוסיף עוד צורת סיווג. אני מוצא את הקטלוג הכפול שימושי, אתה אולי לא. העובדה היא שבוויקיפדיה כן נהוג קטלוג כפול (לדוגמה, עם הסופרים: אלפרידה ילינק), וכך גם אני עשיתי. מקווה עכשיו שהכל ברור ובסדר. Yonidebest Ω Talk 01:29, 3 יוני 2006 (IDT)
אין לי בעיה בקשר לתבניות ספורט אם אתה מתכוון להוסיף את הקטגוריה של תבניות פרמטריות - ספורט, אבל עדיין חבל שמחקת מהקטגוריה:תבניות ספורט כי עכשיו יהיה לך קשה למצוא את כל הערכים.
עדיין מפריע לי הקטלוג הכפול. בקטגוריה:סופרים צריכים להיות רק סופרים שאין להם תת-קטגוריה למדינה או סופרים חשובים מאוד, והדוגמה שהבאת אני לא חושב שצריכה להשתייך לקטגוריה הראשית של הסופרים. אותו דבר לגבי התבניות הפרמטריות. אשמח אם יבוא מישהו אחר ויחווה את דעתו בנושא. צהוב עולה 01:31, 3 יוני 2006 (IDT)
חלילה, כל מה שאני צריך מקוטלג בקטגוריה:תבניות פרמטריות. בעניין הקטלוג הכפול, אולי אפתח דף עזרה זמני בנושא ואז נוכל כולם להביע דעה בנושא (כי יש שיחשבו שקטלוג כפול הוא מה שאתה הצעת). Yonidebest Ω Talk 01:34, 3 יוני 2006 (IDT)
אני רוצה להבהיר את דעתי. רק כאשר קטגוריה אחת לא מוכללת בתוך השנייה, יש לקטלג ערך בשתיהן. לדוגמה אם יש קטגוריה:ראשי ממשלה אירופים, קטגוריה:פוליטיקאים יוונים, קטגוריה:ראשי ממשלה, קטגוריה:יוונים, אז ראש ממשלת יוון צריך להיות בקטגוריות "ראשי ממשלה אירופים" ו"פוליטיקאים יוונים". זאת מפני שישנם ראשי ממשלה אירופים שהם לא פוליטיקאים יוונים, ויש פוליטיקאים יוונים שהם לא ראשי ממשלה. אך לא צריך להכליל את הערך בקטגוריה "ראשי ממשלה" ו"יוונים", כי כל ראשי הממשלה האירופים הם ראשי ממשלה וכל הפוליטיקאים היוונים הם יוונים. צהוב עולה 01:42, 3 יוני 2006 (IDT)
אז אני טוען שהם כן צריכים להכלל גם שתי הקט' הללו כיוון שזה שימושי. פשוט לך זה לא שימושי. Yonidebest Ω Talk 02:22, 3 יוני 2006 (IDT)

מגר[עריכת קוד מקור]

תוכל למגר את הערך הנ"ל? תודה שנילישיחה 01:40, 3 יוני 2006 (IDT)

נמחק על ידי מישהו אחר. אגב, ראה ויקיפדיה:בקשות ממפעילים. Yonidebest Ω Talk 02:23, 3 יוני 2006 (IDT)

סיפורי קנטרברי[עריכת קוד מקור]

שלום יוני, ראיתי שמחקת את תבנית סיפורי קנטרברי שיצרתי. הדרך היחידה בה יכולתי לדעת זאת היתה בשל העובדה שמחקת את הכללת התבנית בערך סיפורי קנטרברי תחת תקציר העריכה "זוטא". אני מאמין שהמינימום הנדרש קודם מחיקה (שאיננה זבל/השחתה וכו') הוא התייעצות עם מי שיצר את הערך והתבנית (במקרה זה, אני)/הבהרת חשיבות וכו'. לענייננו, הערך אודות סיפורי קנטרברי חייב לכלול את רשימת הסיפורים שתשמש גם כהפניה לערכים השונים אודותם (אני לא יודע אם אתה מכיר את היצירה - אבל לא ניתן לכתוב פשוט ערך אחד גדול שיכלול הכל). בויקי האנגלית בחרו בו"ז בשני הפתרונות האפשריים - הערך הראשי כולל גם רשימה בגוף הערך וגם תבנית. הפיתרון שלהם הוא די גרוע מבחינה אסתטית. מצד שני, גם רשימה אדומה בגוף הערך איננה נעימה לעין. לכן, הפיתרון האופטימלי לטעמי הוא יצירת התבנית בלבד (כיון שממילא היא אמורה להכחיל יום אחד - התחלתי עבודה על לפחות 2 מהם, אם כי איני יודע אם אשלים זאת בקרוב). אשמח לשמוע את דעתך, ושוב, הייתי שמח יותר אם הדיון היה נפתח קודם מחיקה. נריה 23:39, 3 יוני 2006 (IDT)

נכון, אני לא מכיר את היצירות, אבל יודע שאפשר לאגד אותן באמצעות קטגוריה, אם בכלל כל אחד מהם ראוי באופן פרטני לערך משלו. עדיף להמנע מלפתוח תבניות ניווט שבמקומם אפשר לפתוח קטגוריה מתאימה, במיוחד אם מספר הערכים כה רב ועדיין לא נוצרו כל הערכים. Yonidebest Ω Talk 09:50, 4 יוני 2006 (IDT)
העניין הוא שכרגע בערך נחוץ סוג כלשהו של רשימה ובה הסיפורים השונים - חזותית הצורה הנעימה ביותר לעין (לפחות כל עוד הקישורים הללו אדומים) היא תבנית ניווט. אם תסתכל כאן בערך האנגלי המקביל, תראה שהם עשו שימוש בכל האפשרויות גם יחד - רשימה, קטגוריה, תבנית. כל עוד הקישורים אדומים - זה נראה נורא. אני חושב שגם הצעתך ליצור קטגוריה ובה יהיה בזמן הקרוב רק ערך אחד - איננה טובה לדעתי. אני אתן לך דוגמה אחרת: בתבנית:כתבי הרמב"ם שיצרתי, שמתי שורה המקשרת לערכים אודות כתביו הרפואיים. ערכים אלה טרם נכתבו וכנראה שלא יכתבו בקרוב. אף על פי כן, מקומם בתבנית הניווט, משום שאם אתה רוצה לקבל תמונה מלאה של כתביו - אתה חייב שגם כתבים אלה יהיו. נריה 10:02, 4 יוני 2006 (IDT)
אתה מפספס את מטרת תבנית הניווט. מטרתה ליצור ניווט נוח בין מספר ערכים ממספר קטגוריות/נושאים שונים. דוגמה טובה היא תבנית:יהדות - רואה? לא כל הערכים נמצאים בקט' אחת. תבנית כתבי הרמב"ם שלך גם מיותרת, כי כל הערכים אמורים להיות בקט' "כתבי הרמב"ם" או "הרמב"ם". ריבוי התבניות הלא אוטומטיות מקשה על המבקשים להוסיף ערכים ועל השרתים, ולכן הומצאו הקטגוריות. תפסיק להביא לי את מה שעשו האנגלים, אנחנו לא כפופים לה ולא מחוייבים לדרך ההצגה שלה. הפתרון במקרה הזה זה ליצור רשימה מסודרת (אפשר בטבלה כמובן) של הספרים וקט' מתאימה (ואפשר לפתוח קט' כיוון שיש בפוטנציאל לפחות 5 ערכים, שאתה אומר שייפתחו). הצבע האדום לא אמור להשפיע על דרך הצגת הערכים. Yonidebest Ω Talk 10:16, 4 יוני 2006 (IDT)
קטגוריה היא פיתרון לא רלוונטי כיון שהרשימה צריכה להופיע בערך הראשי עצמו. בכל אופן, תעביר אלי בבקשה את תוכן התבנית שמחקת (אין ברשותי כרגע עותק של הספר) ואמצא מה לעשות בעניין. תבנית:כתבי הרמב"ם אינה מיותרת, בדיוק כמו תבנית:פרשני המקרא בימי הביניים או תבנית:מלכי יהודה וכו' - כולן מקיימות את שני התפקידים העיקריים של תבניות הניווט - 1. פרספקטיבה נכונה ומקיפה (בניגוד לקטגוריה שמצד אחד היא חלקית ומצד שני היא רחבה מדי) 2. כדבריך, ניווט נוח בין נושאים. תודה, נריה 10:24, 4 יוני 2006 (IDT)
אעביר לך את התבנית למרחב המשתמש שלך. לא בדקתי את התבניות הנ"ל, אולי גם הם מהווים כפילות. שוב, אמרתי שהפתרון הוא רשימה בערך. קט' אפשר ליצור אם לכל הספרים שלו צריך להיות ערך. בקט' אפשר להכניס גם ערכים שאינם קיימים, פשוט עורכים את הקט' ומוסיפים את רשימת הערכים שאינם קיימים - זה דבר נהוג בהחלט. לא אמרתי שאין לתבניות יתרונות, אמרתי מה נהוג לעשות כדי להמנע ממצב של בלאגן - בגללה הוחלט להשתמש בקט'. צריך לקבוע בעניין מדיניות מסודרת. אעלה את זה במזנון בהמשך. Yonidebest Ω Talk 10:41, 4 יוני 2006 (IDT)
העברתי למשתמש:Nerya/תבנית:סיפורי קנטרברי. Yonidebest Ω Talk 10:43, 4 יוני 2006 (IDT)
קודם כל תודה. האם זה אפשרי פשוט לשלב את הטבלה הזו בתוך הערך? לגבי הצעתך, קודם שתעלה אותה במזנון - אסב את תשומת לבך לשתי בעיות מהותיות בקטגוריה: גם אם ניצור קטגוריה "כתבי הרמב"ם" - היא תמיד תכלול ערכים בנושאים על הכתבים ולא את ערכי הכתבים עצמם. חיסרון נוסף הוא שצורת הסידור איננה עניינית אלא בסדר א"ב. תסתכל בכ"ז על תבנית:פרשני המקרא בימי הביניים ותראה לבד שאין לתבניות כאלו תחליף טוב אחר. שני החסרונות הללו אינם קיימים בתבניות כיוון שהתבניות הן גם מוגבלות במהותן, וגם מובנות בסדר ענייני כלשהו. נריה 10:56, 4 יוני 2006 (IDT)
אנחנו גולשים פה לתבניות שלא מחקתי ולא ראיתי. אני מחקתי את תבנית סיפורי קנטרברי ואותה בלבד. לתבנית אין יתרון על קט' מלבד העובדה שהיא מוצגת בערך. רק בערך "סיפורי קנטרברי" אמורה להיות רשימה של הספרים, כפי שמקובל. לכן, בערך הזה אפשר ליצור רשימת ספרים, ובערכים האחרים להשאיר קט', שוב, אם בכלל צריך ערך על כל ספר. בינתיים אעביר את רשימת הספרים לערך. Yonidebest Ω Talk 15:38, 4 יוני 2006 (IDT)
אני מסכים עם נריה. מטרת התבניות היא לנוחות המשתמשים, והרבה יותר נוח לדעתי להסתכל בתבנית ניווט ובמיוחד לנווט בה מאשר להיכנס לקטגוריה ולנווט בעזרתה. צהוב עולה 15:41, 4 יוני 2006 (IDT)
ראשית כל, אם כן, בשביל מה קט'? שנית כל, אם כן, איך בדיוק תמצא את התבנית המבוקשת מתוך רשימת תבניות הניווט אם יש בה 10,000 (או 100,000 לצורך העניין) תבניות ניווט? אגב, עד עכשיו הכל היה בקט' ראשית אחת, חוץ מספורט. אז עכשיו אנחנו עושים קט' לתבניות במקום קט' לערכים? אין לשכוח שבתחילה לא היו בוויקפדיה קט' ושימוש דומה נעשה באמצעות תבניות. עכשיו יש קט' וזו המטרה שלהם. הצגת הערכים הקשורים נעשית ב"ראו גם" ובאמצעות הקט'. תבנית משמשת למקרים מיוחדים בלבד. ליצור תבנית שהיא כפילות עם קט' זה פשוט חוסר יעילות. Yonidebest Ω Talk 15:49, 4 יוני 2006 (IDT)
אנחנו לא עובדים בשביל הקטגוריות ואנחנו לא עובדים בשביל היעילות, אנחנו עובדים בשביל נוחות המשתמש. גם אני וגם נריה מסכימים שהתצוגה בתבניות יותר נוחה מהתצוגה בקטגוריות. בשביל מה קטגוריות? בשבילך, כי זה נוח לך. דרך אגב חוסר יעילות זה מה שדנו בו קודם, לקטלג גם ב"תבניות ניווט" וגם ב"תבניות ניווט - ספורט", כי אז באמת יהיו 10,000 או 100,000 ערכים בקטגוריה:תבניות ניווט, במקום רק כמה מאות ערכים שאין להם תת-קטגוריה מתאימה. צהוב עולה 15:58, 4 יוני 2006 (IDT)

יוני, אמרתי קודם שיש שני חסרונות מהותיים בקטגוריות (1. א"ב 2. לא כולל הכל+כולל יותר מדי) ומצד שני יש בהן יתרונות שלא מתאפשרים בתבניות. לגבי דבריך בדבר עודף תבניות ניווט - לא הבנתי מה הבעיה. א. אין משמעות לקטגוריה של כל תבניות הניווט הללו (אין משהו משותף לתבנית זוכות גביע המדינה בכדורגל ותבנית מלכי יהודה. ב. גם אם יש, אז כמו כל קטגוריה פשוט יש לפרקה לקטגוריות משנה. ג. אם זה עדיין לא מספיק - אפשר פשוט ליצור תבניות ולא לכלול אותן בקטגוריה; למשל, תבנית סיפורי קנטרברי, מאחר והיא רלוונטית למערכת מוגבלת וסגורה של ערכים (ערכי הסיפורים+הערך אודות צ'וסר) יכולה פשוט להופיע כטבלה בתוך הערך מבלי "שמתבזבז" עליה דף מיוחד כתבנית או מקום בקטגוריה, כיון שכפי שאמרתי - אין עניין לרכז את כל התבניות בקטגוריה. נראה לי שכך כל הצדדים יהיו מרוצים. נריה 16:00, 4 יוני 2006 (IDT)

צהוב, אתה אולי לא רואה שימושיות בקט' הראשית, אבל אני רואה, וכבר הסברתי מה השימויות בה, כך שאין טעם שאסביר שוב, ואין טעם שתעלה את זה פעם נוספת - פשוט תקרא את ההסבר שלי בעניין. לא אמרתי שאנחנו עובדים בשביל הקט', אמרתי שאנחנו לא צריכים ליצור תבניות המהווים כפילות גם אם המשתמש עצלן מידי מכדי להכנס לקט'. גם ליצירת תבניות יש חסרונות: תוספת עבודה ותוספת ניחושים (לא מספיק שצריך לנחש איזו קט' לצרך ערך חדש, צריך לנחש אם יש תבנית ניווט מתאימה או לא (ואם אין אז ליצור?)). די לשוחח על זה, אעלה את זה במזנון כדי לראות לאן הרוח הקהילתית נושבת. Yonidebest Ω Talk 16:41, 4 יוני 2006 (IDT)

אמממ[עריכת קוד מקור]

היי יוני, תראה את יומן המשתמשים החדשים בבקשה. סקרלט 15:54, 4 יוני 2006 (IDT)

חסמתי. Yonidebest Ω Talk 16:21, 4 יוני 2006 (IDT)

פורטל ברזיל[עריכת קוד מקור]

היי יוני, אנא ראה את השורה האחרונה בויקיפדיה:מתקפת איכות/ברזיל#מצבה הנוכחי של המתקפה; אורי העלה הצעה לסיים את מתקפת האיכות על ברזיל בפורטל, כמו פורטל: קולנוע ישראלי. תוכל אולי להקים פורטל ברזיל? אנחנו צריכים את התשתית הטכנית. בתודה, Pacman 17:18, 4 יוני 2006 (IDT)

פורטל לכל מדינה? הקהילה מעוניינת בדבר כזה? Yonidebest Ω Talk 17:20, 4 יוני 2006 (IDT)
יש סיבה שלא? זה יראה את המאמץ שנעשה במהלך המתקפה, אני לא רואה כל סיבה לא לפתוח פורטל כזה רק בגלל ה'איזוטריות'...העניין הועלה בדף מתקפת האיכות על ברזיל. בברכה, Pacman 20:30, 4 יוני 2006 (IDT)
כן, אף אחד לא ירטח לעדכן את הפורטל כפי שאף אחד לא טרח לעדכן את הפורטלים הקיימים. רק לפני שבוע-שבועיים מצאתי השחתה בפורטל מתמטיקה שהפריעה ללא מפריע שבוע-שבועיים. קודם שיהיה לנו מספיק כוח אדם כדי לתחזק את הערכים באופן שוטף, ואז אהיה בעד שתפתחו כמה פורטלים שתרצו, אפילו פורטל ציוד משרדי. Yonidebest Ω Talk 21:20, 4 יוני 2006 (IDT)
טוב, לא חשוב. Pacman 21:22, 4 יוני 2006 (IDT)
ויקיפדיה:פורטל. יצרתי דף זה כדי שכל אחד יוכל לפתוח פורטל. Yonidebest Ω Talk 21:29, 4 יוני 2006 (IDT)

עוד משהו[עריכת קוד מקור]

מצטער על ההטרדה...אבל לאחר הורדת המסגרת מתבנית: מדינה, אפשר לעשות זאת גם בתבנית: עיר? Pacman 16:23, 5 יוני 2006 (IDT)

בוודאי - עיצבתי. בהחלט עיצוב כובש. אולי מדיניות? חחח סתם... Yonidebest Ω Talk 00:19, 6 יוני 2006 (IDT)

תודה ולא תודה[עריכת קוד מקור]

האלמוני דווקא שינה "איון" ל"איום" - "יפן עמדה לפני איון שתיים מעריה". ככה צריך להיות, והוא או שלא הבין או שרצה להזיק. Harel - שיחה 00:24, 7 יוני 2006 (IDT)

איון
(ש"ע) אי קטן בנהר או באגם
יפן עמדה לפני אי קטן בנהר או באגם שתיים מעריה? צהוב עולה 00:26, 7 יוני 2006 (IDT)
אולי עיור? שנייה, אקרא את המשפט. Yonidebest Ω Talk 00:27, 7 יוני 2006 (IDT)
לא, היא עמדה לפני זה שיהפכו את הערים שלה מ"יש" ל"אין" בעזרת צעצוע מסוכן, שזה "אִיוּן". מה המשמעות של "לפני איום שתיים מעריה"? :) Harel - שיחה 00:28, 7 יוני 2006 (IDT)
אמנם יש לך כשרון מולד בכך, אך אני לא חושב שוויקיפדיה זה המקום להמציא מילים. למרות שדי הצלחת עם תקלדה. צהוב עולה 00:30, 7 יוני 2006 (IDT)
לא אני השתמשתי שם במילה, וחי נפשי שהיא לא מומצאת. Harel - שיחה 00:30, 7 יוני 2006 (IDT)
המילה הזאת אכן מקובלת, אני לא מבין מה הבעיה. טרול רפאים 00:31, 7 יוני 2006 (IDT)
בנוגע להמצאה אמרתי בצחוק אבל אני חושב שעדיין צריך קצת לרדת ברמת המילים. המילונית שלי לא מכירה את המילה הזאת, גוגל בקושי מכיר אותה (וכשהוא מכיר צריך לקרוא מאמר ארוך) ואם נכנסים למאמר בוויקיפדיה מגיעים למשהו על פיזיקה גרעינית. צהוב עולה 00:33, 7 יוני 2006 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: לא מכיר את המילה. בעד לשנות ל-"השמדת שניים מעריה". Yonidebest Ω Talk 00:33, 7 יוני 2006 (IDT)
בעיניי זו מילה סבירה, גם אם קצת טכנית ולא מקובלת. לא חושב שצריך להנמיך שפה בכוונה. Harel - שיחה 00:34, 7 יוני 2006 (IDT)
אני בעד "...השמדת שתים מעריה." כי "איון" במשמעותו הפיזיקליות (או הפילוסופית) זה מצב שבו לא נשאר שום דבר, חוץ מאולי אנרגיה. יאיר ח.

שיחה:אלון שבות#נומה נומה[עריכת קוד מקור]

הכל בסדר? זו השעה שהשפיעה עליך? DGtal 01:12, 7 יוני 2006 (IDT)

אני מחפש נואשות משהו שיוציא אותי מהשגרה... Yonidebest Ω Talk 01:21, 7 יוני 2006 (IDT)
א. אני משחזר. ב. יש פה אדם שזקוק לעזרה: שיחה:שרוול קיבה. אם תוכל גם לשפץ את הערכים שלו, ככה שיהיו מסודרים ואסטתיים, אז בכלל תהיה לך תעסוקה. DGtal 01:24, 7 יוני 2006 (IDT)
א. אוף. ב. עניתי לו, אבל ברפואה אני לא כל כך מבין אז שיפוץ הערך אני לא ממש יכול להשות בצורה טובה, ובכלל, ראיתי שיש לשפר את הנוסח, אז זה בכלל לא בשבילי. Yonidebest Ω Talk 01:33, 7 יוני 2006 (IDT)

הי יוני[עריכת קוד מקור]

אני תוהה מה גרם לך לשים תבנית {לערוך} בערך האלגוריתם של מילר-רבין. אחיה פ. 16:55, 7 יוני 2006 (IDT)

אני ערכתי חלקית את הערך, לא הוספתי את התבנית. Yonidebest Ω Talk 17:28, 7 יוני 2006 (IDT)

תמונות[עריכת קוד מקור]

היי, אנא עבור על הרשימה הזו והגדר בה את מצב זכויות היוצרים.

אחרי שתעבור על הרשימה, האם כדאי לשלב את הכלי הזה באיזשהי תבנית במקום או בנוסף לקישור לכל התמונות (שכולל גם תמונות מתוייגות) שמופיע בתבנית:רשימת העלאות? ערן 17:20, 8 יוני 2006 (IDT)

המממ שימושי. א. איך הוא יודע לזהות את תגיות השימוש ההוגן שלנו כתבניות רשיון? ב. אני משתמש בקישור של רשימת העלאות כדי שאנשים יתקנו את גם תבניות שיש להם רשיון, אבל הרשיון לא הוכנס כמו שצריך (כשבשימוש הוגן אין הערך שבו מותר השימוש בתנבנית הרשיון, או לא מצוין מקור). אבל אולי כדאי לנצל את האתר כדי ליצור מספר גרסאות לתבנית:מקור תמונה, כך שניתן יהיה לתת יותר מידע למקבל ההודעה וכמובן גם רשימה מצומצמת יותר. אבדוק זאת. תודה, Yonidebest Ω Talk 20:35, 8 יוני 2006 (IDT)

ויקיפדיה:מתקפת איכות/הממשל בישראל - מחר מתחילים![עריכת קוד מקור]

מתקפת האיכות על הממשל בישראל מתחילה מחר ואני פונה אליך לאחר ששמת את שמך ברשימה של המעוניינים לתרום. המתקפה תימשך שלושה שבועה ועיקרה שיפור איכות הערכים הקיימים בנוגע לממשל בישראל (מוסדות, משרדים, ארגונים, תפקידים, אישים והיסטוריה) וכתיבת הערכים החסרים (יש לא מעט).
כל אחד יכול למצוא את מקומו במתקפה ולתרום ככל שמתאפשר לו:

  • כתיבת ערכים חדשים בנושאים השונים - ממשלה, הכנסת, רשויות ומוסדות בישראל, משפט בישראל, ערכי רוחב ועוד רבים נוספים.
  • שיפור ושכתוב ערכים קיימים, הגהה, ניסוחים, תבניות, קישורים חיצונים ועוד.
  • הוספת לוגו/תמונה לערכים השונים.
  • השתתפות בפרוייקט משרדים ושרים אשר תפקידה היא קבלת תמונה מלאה ורחבה כולל מידע, היסטוריה, מדיניות ואישים הקשורים למשרדי הממשלה השונים מקום המדינה ועד היום.
  • עזרה בכל נושא אחר.

המטרה של המתקפה היא הגברת איכות הערכים מעבר למידע בסיסי אל עבר ההיסטוריה, המדיניות אשר ננקטה ושונתה ע"י הארגונים או המוסדות השונים וסדר בכל הערכים השונים למען ניווט קל ופשוט ביניהם.

ידוע כי במתקפה הנוכחית על הממשל בישראל מעט קשה יותר לכתוב ערך חדש, כי לא ניתן לתרגם מויקיפדיות זרות, אך ישנם אתרי אינטרנט רבים אשר יכולים לעזור בנושא הממשל בישראל וגם אם מעט קשה, הנושא חשוב מאד ולכן אני מקווה שתהייה הצטרפות רחבה למען השגת היעדים שהוצבו.
תודה מראש לכל התורמים למתקפה!
אסף 13:52, 10 יוני 2006 (IDT)

תגיד לו משהו על השימוש ההוגן[עריכת קוד מקור]

הוא משתמש בתמונות מוגנות בעמוד המשתמש שלו.

תודה על הטיפ אנונימי. Yonidebest Ω Talk 21:06, 10 יוני 2006 (IDT)

התנגשות מביכה[עריכת קוד מקור]

שמת את תבנית בעבודה בזמן שערכתי... סליחה על התקלה. Harel - שיחה 23:20, 11 יוני 2006 (IDT)

האמת היא שהיא הייתה שם גם קודם פשוט עבדתי בעורך חיצוני אז כשהעברתי את הערך לוויקיפדיה שכחתי את התבנית בעבודה... בכל מקרה, סיימתי :-) אתה מוזמן להגות :-) Yonidebest Ω Talk 23:23, 11 יוני 2006 (IDT)
להגיה! Harel - שיחה 23:24, 11 יוני 2006 (IDT)

כפר הנוקדים[עריכת קוד מקור]

שלום יוני, עד שפתחתי בהצבעת מחיקה אתה מוחק במחיקה מהירה? לך לעמוד בפינה סקרלט 23:51, 14 יוני 2006 (IDT)

עם הפנים לקיר? :-) Yonidebest Ω Talk 23:51, 14 יוני 2006 (IDT)
כמובן :) סקרלט 23:53, 14 יוני 2006 (IDT)
אוף....... Yonidebest Ω Talk 23:53, 14 יוני 2006 (IDT)
לא תתחרט :))) סקרלט 23:54, 14 יוני 2006 (IDT)
למה למחוק בצורה כזו? חשבתי שיש נהלים וויקיפדיים בדיוק בשביל מקרים כאלה, בהם הדמוקרטיה נבחנת. זו אינה פרסומת, אני באמת חושב שמדובר בערך אינפורמטיבי. אני מכיר אישית הרבה אנשים שמתבלבלים בין כפר הנוקדים לחוות הנוקדים, בכוונתי להרחיב את הערך בעתיד, וכולי תקווה שאנשים נוספים ירחיבו אותו גם. בנוסף להיות כפר הנוקדים אתר נופש, מדובר ביישוב לא-קטן בדרך בין ערד למצדה, ולדעתי יש בכך עניין לציבור. האם אתם חושבים שהערך חמת גדר הוא פרסומת לאתר הנופש בלבד? הייתי יכול להבין דיון ענייני בקשר לתוכן: לניסוח, לקישורים, לצורה. הייתי גם יכול להבין אם הייתם יוצרים עמי קשר, ולא מנצלים את היותכם מפעילי מערכת ופשוט מוחקים ערך. Antichrist 02:20, 15 יוני 2006 (IDT)
עכשיו רק שמתי לב שאפילו התחיל אכן דיון בקשר לתוכן העמוד - למה התעלמתם ממנו? Antichrist 02:27, 15 יוני 2006 (IDT)
אם אתה לא רואה הבדל ברור בין הערך חמת גדל לערך שאתה יצרת, אני לא יכול לעזור לך עוד. להפך - לא התעלמתי מדף השיחה, ראיתי כי אני לא היחיד שחושב שזה פרסומת במובהק ולכן מחקתי. פעלתי לפי הנהלים הוויקיפדיה, והם מאפשרים לי למחוק פרסומות כאלו. אם אתה מעוניין לפתוח ערך על היישוב ולא על אתר הנופש, אתר בהחלט מוזמן לעשות כן, ואפילו אתן לך הדרכה קלה: תתחיל עם הפסקה "היסטוריה". דבר אחרון, אל תאשים אותי בניצול היותי מפעיל מערכת לביצוע מעשים "לא חוקיים" - זה מעליב אותי ופוגע בי. בקשת סליחה תתקבל בברכה. Yonidebest Ω Talk 13:10, 15 יוני 2006 (IDT)

גיוס למתקפת איכות על ערכי השואה[עריכת קוד מקור]

אפשר לגייס אותך למתקפת איכות על ערכי השואה (הצץ גם בדף המתקפה)? בברכה A&D - עדי 14:31, 15 יוני 2006 (IDT)

תלוי מתי המתקפה תתקיים. אני עכשיו קצת לחוץ עם הלימודים, ובסוף יוני / תחילת יולי יש לי מבחנים... Yonidebest Ω Talk 17:07, 15 יוני 2006 (IDT)

שואה[עריכת קוד מקור]

חבל שלא מעיפים אותך מפה אם אתה מוחק אנשים שנרצחו בשואה ושינויים של גניבת זכויות על יצירותיהם שביצעו עורכי ויקיפדיה ילדי הצעיר כשתבין שמי שנרצח בשואה לא יכול לתבוע אותכם על הפרת זכויות יוצרים וכתיבתם על שם מישהו אחר תבין את אשר ביצעת!

אם לא תסביר את עצמך, איך אתה חושב שאני או אחרים יבינו על מה אתה מדבר? אני אולי צעיר, אבל לפחות אני מדבר באופן שאנשים אחרים יבינו על מה אני מדבר ומה אני רוצה. עכשיו תעוף לי אתה מהעיניים, הטון לא מתורבת, ואני לא מדבר עם אנשים לא מתורבתים. Yonidebest Ω Talk 22:46, 15 יוני 2006 (IDT)

סטאר קאר[עריכת קוד מקור]

תודה על תיקון התמונה. עומר ענבר 03:16, 16 יוני 2006 (IDT)

נו פרובלמו. Yonidebest Ω Talk 08:34, 16 יוני 2006 (IDT)

אודה לך אם תשתתף[עריכת קוד מקור]

מיזם בקשת ערך זה מיזם חדש שאני מנסה ליצור ואני מקווה שתוכל להודיע למשתמשים אחרים על המיזם ותקח חלק בו בעצמך עורך ויקי 17:20, 16 יוני 2006 (IDT)

תודה, אבל לא - כפי שכבר הסברתי בדף השיחה [שיחת ויקיפדיה:מתקפת איכות[#המתקפה הבאה -2-]]. עם זאת, אתה מוכן להצטרף לרשימה ההולכת וגדלה של אנשים המוכנים להקצות 3 שבועות מזמנם לכתיבת ערכי הרשימה - ויקיפדיה:מתקפת איכות#ויקיפדיה:מתקפת איכות/דף בקשת ערך. בברכה, Yonidebest Ω Talk 17:48, 16 יוני 2006 (IDT)

מחיקת גרסאות קודמות[עריכת קוד מקור]

שלום יוני, אודה לך אם תוכל למחוק גרסאות קודמות של הכרטיס שלי בוויקי, ולהשאיר רק את הגרסה האחרונה. אלדד 12:36, 17 יוני 2006 (IDT)

טופל. דורית 12:39, 17 יוני 2006 (IDT)
תודה רבה, דורית (לשאלתך, אחד החברים שכותב בוויקי הסביר לי על האפשרות). אלדד 13:09, 17 יוני 2006 (IDT)

העצרת הכללית של האו"ם[עריכת קוד מקור]

שלום יוני,

אני רואה מדי פעם את שמך בקשר לערך שתיקנתי לאחרונה, "העצרת הכללית של האו"ם". האם משהו שם לא בסדר? אני כנראה עדיין לא מכיר די טוב את החיוויים של הוויקיפדיה - אבל פעם אחת, לפחות, שמתי לב שתיקנת בחזרה מה שכתבתי למה שהיה כתוב קודם, שהיה שגוי. אשמח אם תוכל להבהיר (אשמח גם אם זה יהיה בדף השיחה שלי, כדי שיקל עלי לקרוא ולענות). אלדד 20:52, 17 יוני 2006 (IDT)

אין העצרת הכללית של האו"ם. יש לך קישור נכון? Yonidebest Ω Talk 21:52, 17 יוני 2006 (IDT)
עכשיו יש הפניה. בכל מקרה, לא שיניתי למה שהיה כתוב קודם, כי אז היה כתוב "שחזור" או משהו בסגנון. פשוט ערכתי את המשפט. לא זכור לי שזה היה משהו רציני. Yonidebest Ω Talk 22:01, 17 יוני 2006 (IDT)
האמת היא שאני ערכתי רק את הפסקה האחרונה בחלק שעסק בישיבות מיוחדות של העצרת, כי מצאתי שם טעות חמורה, לדעתי, בהבנת הטקסט. בערך כולו ראיתי כל מיני משפטים שהייתי מתקן בהם כתיב ואולי דברים נוספים, אבל לא ישבתי לקרוא ולערוך מחדש את הערך כולו. אלדד 22:28, 17 יוני 2006 (IDT)
הבנתי. עם זאת, לא מקובל להכניס תאריך לתוך סוגריים כהערת אגב - אם זה מספיק חשוב, זה צריך להיות בתוך הטקסט, אחרת לא צריך לציין את זה בכלל. ולא נהוג להשתמש במילה "דאז", היא פשוט מיותרת. Yonidebest Ω Talk 22:33, 17 יוני 2006 (IDT)

מחקת תמונות[עריכת קוד מקור]

מחקת עכשיו תמונות שנמצאות בשימוש בערך קרן מתניה. אומנם הערך כנראה יימחק, אך הקדמת את המאוחר. DGtal 21:39, 17 יוני 2006 (IDT)

לא ממש, הערך מחוק אף הוא. Yonidebest Ω Talk 21:40, 17 יוני 2006 (IDT)
ראשית, שחזרו (ובצדק, מסיבות טכניות) את המחיקה שלך. שנית, מחקת את התמונות לפני הערך, ואין בושה להודות שעשית טעות קטנה. שלישית, אם אני כבר פה, אולי תוכל להביע את דעתך על ההתלבטות שלי בדיון בהצעת המחיקה. DGtal 21:44, 17 יוני 2006 (IDT)
לא עשיתי טעות, ואמשיך לעשות זאת גם בעתיד. הדיון לא מעניין אותי, 14 הצביעו בעד למחוק, 0 הצביעו בעד להשאיר. כשאני עושה טעויות אני מודה מייד, אבל כאן אני לא רואה טעות. Yonidebest Ω Talk 21:51, 17 יוני 2006 (IDT)
הטעות הקטנה עליה דיברתי היא מחיקת תמונות של ערך שהיה עדיין קיים באותו רגע, כך שהנימוק שנתת לא היה נכון באותו רגע. מעבר לזה, גם שיקול הדעת היה בעייתי מבחינתי האישית כיוון ששאלתי שאלה בדף ההצבעה שרלוונטית לשילוב הערך בערך אחר, והמקום הכי רלוונטי לקיים את הדיון הוא כנראה בדף הצבעת המחיקה. שבוע טוב, DGtal 22:01, 17 יוני 2006 (IDT)
לא, מחקתי את התמונות לאחר שהחלטתי למחוק את הערך. העדפתי למחוק קודם את התמונות בגלל נוחות טכנית. באופן כללי, מחקתי גם את הערך וגם את התמונות, ולא את התמונות לפני הערך. כמדומני כבר הוחלט שדיון איחוד הוא דיון שונה במהותו ושהוא אינו מצריך הצבעה. יכולת לקחת חלקים מהערך המועמד למחיקה, כשראית שיש 10 תומכים ו-0 מתנגדים, ולשלב בערך אחר. דיון איחוד בהצבעה מחיקה הוא לא רוולנטי למחיקת הערך. אין לי כוח להסביר את מעשי בשני מקומות, גש לדף שיחתו של גילגמש להסבר מפורט יותר. Yonidebest Ω Talk 07:53, 18 יוני 2006 (IDT)

הצבעה[עריכת קוד מקור]

אינך מורשה להצביע, גם אם עברו 100 עריכות. כמו כן, לידיעתך, אני חושד שאתה בובת גרב של מישהו. אני ממליץ שתספיק להשתתף בהצבעות המחיקה ושתתרום קצת יותר למרחב הראשי של הערכים. Yonidebest Ω Talk‏ 21:39, 17 יוני 2006 (IDT)


מקור: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%AA_%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:%D7%91%D7%99


לצערי דבריך אינם מובנים. מצד אחד אתה כותב שאיני מורשה להצביע, ומצד שני אתה כותב שאתה ממליץ לא להצביע. אם אתה חושב שאינני רשאי להצביע - הינך נדרש לנמק את דבריך.

דרך אגב להשכלה כללית, אינני בבובת גרב, וחוץ מזה אין איסור להיות בבובת גרב. כל האיסור הוא להצביע פעמיים בתור בובת גרב, דבר שאני חושב שגם אתה מודה שאינני עושה.

בכבוד רב--בי 03:14, 18 יוני 2006 (IDT)

אני שמח לשמוע שאתה לא בובת גרב. עם זאת, כפי שנימקתי, אין לך 100 עריכות במרחב הראשי ולכן אין לך זכות הצבעה. בברכה, Yonidebest Ω Talk 07:47, 18 יוני 2006 (IDT)

לצערי לא הבנתי את כוונתך. בדף ויקיפדיה:מדיניות המחיקה בסעיף "בעלי זכות ההצבעה" נקבע כי "כל משתמש רשום בעל 100 עריכות וחודש של פעילות הוא בעל זכות הצבעה בדיוני המדיניות ודיוני המחיקה. כל קול שווה למשנהו, אלא אם כן ברור שמדובר בבובת קש או טרול". לא נזכר שם המושג "עריכות במרחב הראשי", וגם אתה לא הגדרת מהו אותו "מרחב ראשי" שלפי דעתך רק בו ניתן לבצע עריכות על מנת להיות זכאי להשתתף בהצבעות. אודה לך אם תבהיר את כוונתך, וכן תסביר על מה אתה מסתמך בדבריך. בתודה מראש --בי 00:33, 19 יוני 2006 (IDT)

יש מספר מרחבים, ביניהם מרחב המשתמש, מרחב שיחת משתמש (שבו נמצא דף זה), מרחב קטגוריה והכי חשוב: מרחב ראשי - המרחב שבו נמצאים כל הערכים. כוונת המשורר בנוהל הייתה 100 עריכות במרחב הערכים, ולא רק זה, אלא גם 100 עריכות שהם לא תיקון פסיק והוספת מרווחים, אלא תרומה של ממש. אתקן את הכתוב בנוהל. Yonidebest Ω Talk 07:36, 19 יוני 2006 (IDT)
יוני, שיחזרתי את עריכתך בויקיפדיה:מדיניות המחיקה ונימקתי בשיחת ויקיפדיה:מדיניות המחיקה. דוד שי 20:01, 19 יוני 2006 (IDT)

רציתי להעיר כמה הערות:

ראשית, עד כמה שאני מבין ההצעה שלך לתיקון הנוהל טרם נתקבלה, ודוד שי הסיר אותה לעת עתה.

שנית, גם אם היא הייתה מתקבלת, אי אפשר לתקן נוהל, ולמחוק רטואקטיבית הצבעות שנעשו לפי הנוהל הקודם. כך זה בכל חוק שמתקבל בספר החוקים של מדינת ישראל, ואין סיבה שכאן זה יהיה שונה.

מחמת שני נימוקים אלו אבקש להחזיר את הצבעותי למקומן.

בנוסף לכך אני מאוד מתפלא לשמוע שלא היו לי עדיין 100 תיקונים של ערכים (לא כולל תיקוני פסיקים וכדו'). לפי זכרוני עברתי את המספר הזה כבר מזמן.

בנוסף לכך רציתי להעיר עוד שתי הערות בנוגע לתיקון שלך:

א. על מנת שהשינוי יובן גם למי שלא בקי ברזי הויקיפדיה, כדאי לנסח את השינוי בלשון יותר ברורה, ולכתוב שהעריכות שעליהן מדובר צריכות להיות בערך עצמו ולא בדפים נלווים, כגון דפי השיחה וכדומה (אם הבנתי נכון את כוונתך).

ב. אם אתה רוצה לשלול תיקונים זעירים, עליך לכתוב זאת במפורש, וכן להגדיר בדיוק מהו תיקון זעיר, ומהו תיקון שאינו כזה. אחרת יהווה הדבר פתח להתנגשויות בלתי פוסקות.

בכבוד רב--בי 01:21, 20 יוני 2006 (IDT)

ראשית, ההצעה שלי אינה הצעה, אלא הבהרת המדיניות שנעשית בפועל. אם תסתכל בדף שיחה של המדיניות תראה שיש הסכמה כללית להבהרה. שוב, המדיניות כבר קיימת, כך שכל טענת ה"רטרואקטיבית" שלך אינה תקפה. אגב, הקשר בין הוויקפדיה ומדינת ישראל מקרי בהחלט - איננו כפופים לאופן יישום חוקיה כשם שאיננו כפופים לאופן יישום הבחירות, שאין כאן כמובן.
שנית, אין לך 100 עריכות במרחב הראשי. תוכל לבדוק זאת על ידי לחיצה על קישור "התרומות שלי" שבראש כל עמוד, ולסנן את הרשימה באמצעות בחירה באפשרות "(ראשי)" בתיבה הנפתחת.
א. אעשה זאת ברגע שהדיון בנושא יסתיים.
ב. לא צריך לרדת לפרטים הקטנים, זו לא מטרת ההגבלה.
בברכה, Yonidebest Ω Talk 12:49, 20 יוני 2006 (IDT)

בקשר לתגובתך לדבריי בדף הבירורים על סינון דבריי על הרב אליהו[עריכת קוד מקור]

לא הייתי מצפה מאדם שכנראה אינו חי את עולם התורה, להבין כמה חשובה העובדה שהרב מתפלל כל יום כולל חגים, כולל שבתות במניין ותיקין. זה מאוד חשוב, כי הוא דמות חינוכית ומנהיגותית עבור ציבור דתי גדול.

גם חשובה ביותר העובדה שהוא מקפיד על הגייה דיקדוקית של עברית ודיבור נכון (בדוק בכל אנציקלופדיה ותראה שנתונים כאלו נמצאים אצל חכמי ישראל). כן חשוב לדעת שהוא מקפיד על כל מה שהגמרא כתבה, גם אם זה לא נפסק בהלכה (שוב דרך חינוכית. אם זה לא חשוב, מדוע חשוב בכלל לציין אם הוא פוסק מחמיר בהלכה או לא? למה לא תמחקו גם שם?). כך גם מאוד חשוב לדעת שהוא מדבר משפטים שמשתמשעים רק במשמעות טובה, ונמנע משימוש במילים והקשרי מילים כפולי משמעות.

יש עוד דברים רבים חיוניים שבדעתי להכניס, ולכן אני דורש את הצדק - לפתוח את הדף לעריכה כללית.

יש מידע חיוני הסטורי, כמו העובדה שהבבא סאלי בחר בו בממשיך דרכו ועוד... אביעד פניגשטיין (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

למה אתה מניח שאני לא חי את עולם התורה? ההנחה שאתה מכיר אותי מוטעית לגמרי, ומהמשפט הראשון נראה כי אתה מבסס את כל טענתך על הטענה הזו, ולא אין אפילו טעם לקרוא את שאר התגובה שלך. מה שאני כן רוצה לציין, הוא שנהוג לחתום בסוף חתימה באמצעות ~~~~ שהופך לחתימה עם שמירת הדף. Yonidebest Ω Talk 21:55, 18 יוני 2006 (IDT)
אני נוטה להסכים עם חלק מדבריך, אך המקום לכתוב אותם הוא בדף השיחה של הערך, ולא אצל יוני. ‏conio.h‏ • ‏שיחה‏ 22:11, 18 יוני 2006 (IDT)

ניקוי המזנון[עריכת קוד מקור]

יפה אתה עושה בהקפדתך על ניקיון המזנון, אבל עליך להביא בחשבון שלא הכל יודעים את ההבחנה בין דפי הדיון השונים בוויקיפדיה. כאשר אתה מסיר הודעה, העבר אותה למקום הנכון, ותן לכותב ההודעה הסבר על כך. אם הכותב אלמוני, תן הפניה מהמזנון. דוד שי 23:02, 18 יוני 2006 (IDT)

אני מביא זאת בחשבון, אבל זה הופך להיות מטרד. גם אני לא קורא הוראות בראש פורומים, ולא מתפלא כשמסתבר שההודעה לא בסדר באיזו שהיא סיבה. צריך להרדי את עם ישראל לקרוא הוראות (ולהתמצא בדפי עזרה). משל למשרד התחבורה שצריך להשקיע הון תועפות בפרסום העובדה שחגירת חגורת בטיחות היא חובה ולא זכות, ואז הם צריכים לשלוח שוטרים כדי לאכוף את החוק. למזלנו אין אנו כאן בסכנת חיים כלשהי ולכן מספיק להשקיע בפרסום מבלי להשקיע בשוטרים. טוב, המשל לא כל כך מוצלח. Yonidebest Ω Talk 23:13, 18 יוני 2006 (IDT)
נעזוב את המשל. אם קשה לך לפעול בדרך שתיארתי, השאר את ההודעה במזנון. הנזק שהיא גורמת במזנון קטן מאוד לעומת הנזק שבהסרתה ללא הסבר לכותב. דוד שי 23:18, 18 יוני 2006 (IDT)
בסדר. Yonidebest Ω Talk 23:25, 18 יוני 2006 (IDT)

למה מחקת אותי??????????[עריכת קוד מקור]

רשמתי ערך ע"ש רבינוביץ ... ומחקת את הערך. למה?

כיוון שהערך לא היה כתוב בצורה אנציקלופדית, בלשון המעטה. אני ממליץ לך לפתוח אנציקלופדיה ולבדוק כיצד נראה ונכתב ערך אנציקלופדי. עוד אגיב: סימני השאלה הרבים בכותרת מעידים על צעקה - אני מקווה שאתה לא צועק עלי. ואם אתה לא צועק עלי, תכתוב כמו בן אדם, עם סימן שאלה אחד. דבר אחרון: ניתן להרשם בחינם אין כסף. Yonidebest Ω Talk 13:09, 20 יוני 2006 (IDT)
נסה להוסיף אותו לאיןציקלופדיה. emanשיחה 13:10, 20 יוני 2006 (IDT)
המממ... גישה מעניינת... מעכשיו אפנה את כולם לשם. Yonidebest Ω Talk 13:14, 20 יוני 2006 (IDT)
הבעיה היא שאני לא בטוח שזה היה נכנס אפילו לשם, בשל רמת ההומור הלא משהו. אבל בכל מקרה, אני קורא (בתקציר המחיקה) לעריכה כזו, עריכה איןציקלופדית. emanשיחה 13:22, 20 יוני 2006 (IDT)

הערה[עריכת קוד מקור]

שלום, נראה לי ש[1] צודק. דודס 16:03, 21 יוני 2006 (IDT)

נראה לי שלא. עליסה היא גרסה עברית מקובלת לשם הלועזי אליס. כמו כן, יש שתי תוצאות בגוגל ל"עליסה בארץ המצויירת", לעומת תוצאה אחת של "אליס בארץ המצויירת". Yonidebest Ω Talk 16:05, 21 יוני 2006 (IDT)
אבל 44300! תוצאות ל"אליס בארץ הפלאות". ראה גם אליס בארץ הפלאות. דודס 16:10, 21 יוני 2006 (IDT)
את הספר הזה אני מכיר, אבל מכיוון שהיה כתוב עוד לפני עריכתו של האנונימי "בארץ המצויירת", הנחתי שאלו שני ספרים שונים. הגם שהאנונימי תיקן רק את "אליס" ולא את "הפלאות". אם מדובר באותו ספר, צריך לשנות את "עליסה בארץ המצויירת" ל-"אליס בארץ הפלאות". Yonidebest Ω Talk 16:17, 21 יוני 2006 (IDT)
השם צריך להיות אותו שם (לכאורה). אגב, התאריכון לא מועתק מ[2]? דודס 16:29, 21 יוני 2006 (IDT)
לא יודע, הקישור שנתת נראה כמו פרסומת לא קשורה... Yonidebest Ω Talk 16:32, 21 יוני 2006 (IDT)
דודס ההיפך, האתר הזה העתיק מוויקיפדיה. תשים לב אפילו שלמטה יש להם בינוויקי: " ja:オーランド simple:Orlando, Florida ". צהוב עולה
באנגלית זה alice in cartoonland, בניגוד ל-alice in wonderland שזה המקורי. צהוב עולה 16:33, 21 יוני 2006 (IDT)
צהוב, לא הבנתי אותך, נראה לי שזה שניים שונים, אך השם צריך להיות זהה. דודס 16:39, 21 יוני 2006 (IDT)
הגבתי לשאלה של יוני, האם צריך לשנות את השם ל"אליס בארץ הפלאות". השם של אליס צריך להיות זהה בשני המקרים, אך אי אפשר לקרוא ל-Alice in Cartoonland אליס/עליסה בארץ הפלאות, כי זה בשביל Alice in Wonderland. צהוב עולה 16:52, 21 יוני 2006 (IDT)
אז כן יש שני ספרים שונים? צהוב עולה, אתה בטוח? אין ל-Alice in Cartoonland ערך בוויקיפדיה האנגלית... Yonidebest Ω Talk 21:18, 21 יוני 2006 (IDT)
בערך המקביל לחברת וולט דיסני בוויקיפדיה באנגלית כתוב: "1923: The Disney Brothers Cartoon Studio, founded in October 16th by brothers Walt and Roy Disney and animator Ub Iwerks, produces the Alice in Cartoonland series. ". חברת דיסני מפיקה את סדרת אליס בארץ המצויירת. צהוב עולה 21:20, 21 יוני 2006 (IDT)
ובכן, יש להם טעות, בדקתי באתר המסחרי של החברה ושם דובר על "Wonderland". תיקנתי שם, צריך לתקן גם אצלנו. Yonidebest Ω Talk 21:25, 21 יוני 2006 (IDT)
אם כך, יש סתירה בערך: אליס בארץ המצויירת הופק ב-1927, ואליס בארץ הפלאות ב-1951. דודס 02:07, 22 יוני 2006 (IDT)
אין סתירה, ב-1923 הופקה סדרת טלוויזיה, ב-1951 הופק סרט קולנוע, שניהם בשם "עליסה בארץ הפלאות", בערך. Yonidebest Ω Talk 02:30, 22 יוני 2006 (IDT)
הבנתי. האם החלטת על עליסה? דודס 02:32, 22 יוני 2006 (IDT)
כן, זה השם העברי של הסדרה. Yonidebest Ω Talk 02:33, 22 יוני 2006 (IDT)
בהמשך הערך יש אליס (סרט), זה תקין? דודס 02:37, 22 יוני 2006 (IDT)

Ad hoc[עריכת קוד מקור]

על סמך מה אתה קובע שהוא בובת קש? pacmanשיחה 21:58, 21 יוני 2006 (IDT)

הוא הופיע משום מקום ומכיר את כל הכללים - ברור לכולם שהוא בובת קש. אני אף סבור שיש שיודעים מי הוא, אבל יש שמעדיפים להשאיר בסוד :-) Yonidebest Ω Talk 22:00, 21 יוני 2006 (IDT)
זה נראה לי טיפשי להכריז עליו כבובת קש ומצד שני לכתוב ש"לא ידוע" מי המשתמש המפעיל אותו. אם ידוע - שיחסמו אותו, ואם לא - יש להתיר אותו מחמת הספק. דבר אחד בטוח - נודניק הוא כן...pacmanשיחה 22:02, 21 יוני 2006 (IDT)
לא, לא חוסמים בובות קש. זה מותר לפתוח חשבונות נוספים. התכוונתי לחסימה של משתמשים שניצלו את הבובה כדי להטות הצבעות ודיונים. Yonidebest Ω Talk 22:05, 21 יוני 2006 (IDT)
אני מבין..pacmanשיחה 22:08, 21 יוני 2006 (IDT)

יגאל עמיר[עריכת קוד מקור]

מעביר לשיחה:יגאל עמיר. Yonidebest Ω Talk 22:40, 21 יוני 2006 (IDT)

רשיון העלאת קובץ[עריכת קוד מקור]

שלום, מר ווידן! (תמיד תהיתי איך קוראים את זה). שאלה לי: איזה סוג רשיון הוא זה שבו העלית את התמונה שלך? כלומר: מה שם הרשיון המאשר שימוש של התמונה/הקובץ רק בעמוד בו הציב אותה זה שהעלה אותה? בתודה מראש, HansCastorp 02:03, 22 יוני 2006 (IDT)

רשיון הוא לא מה שאתה חושב. רשיון מרמז על כך כי קיים "חוזה" בגין שימוש ביצירה. כאשר לאדם יש זכויות יוצרים על יצירה, ה-"רשיון" הוא לפי חוקי זכויות יוצרים. אם נרצה להשתמש בתמונה המוגנת, אפשר להשתמש בו תחת תנאי שימוש הוגן, ואולם "שימוש הוגן" הוא אינו רשיון, אלא סעיף בחוק זכויות היוצרים. בעל זכויות היוצרים יכול לעשות עם היצירה של שעולה בדעתו, וכיוון שהזכויות שמורות לי, אישרתי להשתמש בתמונה בדף שציינתי בלבד, כדי למנוע מאחרים להשתמש בתמונה לצרכים אחרים. אני קבעתי את המגבלה הזו לתמונה זו בלבד. עם זאת, קיים כעת תבנית די דומה (שיצרתי זמן רב לאחר שקבעתי מגבלה זו): {{שימוש בוויקיפדיה|מאשר=ישראל ישראלי|מקור=www.israelisraeli.com}}. זה די מבלבל. בכל מקרה, רצוי להצמד לתבניות ויקיפדיות קיימות. Yonidebest Ω Talk 02:18, 22 יוני 2006 (IDT)
נ.ב. לגבי שם המשפחה, הוא נהגה באנגלית Weiden. עם זאת, בעברית אני הוגה אותו vidden כיוון שהכתיב הנכון של השם הוא ללא שני ו"וים: וידן, ולכן הישראלים לא יודעים שיש צליל W, וצליל ה-V נתקבע אצלי. כך גם אני נוהג עם "ויקיפדיה": בנאגלית אני הוגה Wikipedia, ובעברית Vikipedia... בברכה, Yonidebest Ω Talk 02:21, 22 יוני 2006 (IDT)
א. תודה, מקווה שאצליח לעקוב מבלי להסתבך. ב. אם מדובר בכתיב "WEIDEN", הרי שמדובר בצמח הערבה (אם מקורו גרמני/יידי). שוב תודה! HansCastorp 02:25, 22 יוני 2006 (IDT)
א. בבקשה. ב. אכן, סבא שלי אוסטרי, וזה אכן המשמעות המקורית :-) Yonidebest Ω Talk 02:32, 22 יוני 2006 (IDT)
אם כך, יש להגות וַיידן. (אני כמובן, כבר מזמן הפלגתי למחוזות הנוסטלגיה של הפרק על חגי תשרי ב"פרפר נחמד" בו מדברים על הערבה הבוכיה בהקשר חג הסוכות) HansCastorp 02:36, 22 יוני 2006 (IDT)
אה, נכון שכחתי מזה. אבל... סבא שלי עזב את אוסטריה ממש לפני השואה והיגר לאוסטרליה. באנגלית הוגים את זה Weiden (אותיות אנגליות ולא גרמניות, צליל W ולא V). כשעלו לארץ, המעבר היה מאנגלית ולעברית, ולא מגרמנית לעברית, ולכן נהגה וידן, ללא צליל Y וללא צליל W... התפתחות שם המשפחה שלי :-) אולי כדאי שאוסיף את זה לדף המשתמש שלי :-) Yonidebest Ω Talk 02:40, 22 יוני 2006 (IDT)

שוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

תודה על ההבהרה... --דירק ג'נטלי 14:54, 22 יוני 2006 (IDT)

תבנית: אימרה[עריכת קוד מקור]

שלום, תוכל לערוך את התבנית כך שאם לא מצויין מקור, לא יופיע המספר "{{2}}"? לדוגמא במקרה כזה:

{{אימרה|בלה בלה בלה בלה}}

בברכה, pacmanשיחה 15:35, 22 יוני 2006 (IDT)

ערכתי, אבל גם הצבעתי בעד מחיקה - אני גם לא חושב שזה מתאים לאופי של ויקיפדיה. Yonidebest Ω Talk 22:14, 22 יוני 2006 (IDT)
אני מבין, תודה. pacmanשיחה 22:16, 22 יוני 2006 (IDT)

בקשה[עריכת קוד מקור]

שלום יוני, התוכל להוסיף למשתמש:דורית/monobook.js גם את {{הבל}}, ולעשות שם קצת סדר? שתבנית הבל תופיע ראשונה, אחריה אזהרה, ניסויים, נמחק ונחסמת. הסדר של השאר לא משנה לי כ"כ. תודה, דורית 22:50, 22 יוני 2006 (IDT)

אין בעיה, רק שנייה. Yonidebest Ω Talk 22:52, 22 יוני 2006 (IDT)
נעשה. יכול להיות שתצטרכי לרענן את הדף כדי לראות השינוי. Yonidebest Ω Talk 22:55, 22 יוני 2006 (IDT)
בדיוק מה שרציתי. תודה רבה על העזרה, דורית 22:57, 22 יוני 2006 (IDT)

איחוד[עריכת קוד מקור]

עין בוקק - רשאי אש? דודס 02:16, 23 יוני 2006 (IDT)

רשאי אש? ביטוי מהצבא? אתה שואל אם אתה יכול לאחד? אם כן, תאחד :-) Yonidebest Ω Talk 18:01, 23 יוני 2006 (IDT)

דעתך בבקשה[עריכת קוד מקור]

אנא השמע דעתך כאן. Harel - שיחה 10:50, 23 יוני 2006 (IDT)

השמעתי. מעריך את פנייתך, Yonidebest Ω Talk 18:02, 23 יוני 2006 (IDT)

ויקיפדיה:דלפק יעוץ[עריכת קוד מקור]

אני מודה לך על העצה שנתת לי. (הייתי אומר לך את כל מה שאני חושב עליך, אבל לא כאן) Freddie Mercury 23:25, 23 יוני 2006 (IDT)

בבקשה. יש לי מסנג'ר אם אתה מעוניין לקיים דיון לגבי עייפות השמעת תלונות החוזרות על עצמן בכל דף בוויקיפדיה. בברכה, Yonidebest Ω Talk 23:30, 23 יוני 2006 (IDT)

בנוגע לערך הפופקורן[עריכת קוד מקור]

בערך פופקורן נרשם כי הפופקורן הומצא על ידי גרשון קינגסלי. זאת שטות גמורה.. גרשון קינגסלי הוא מוסיקי, מלחין, נגן מוכשר... אבל ממש לא ממציק פופקורן. את הפופקורן המציאו גם בודאי שלא לפני 100 שנה.. הוא הומצא לפני אלפי שנים. לא ברור לי מאיפה התאריך הפיקטבי שכתוב שם, מה שברור לי שזאת היא פשוט טעות גמורה

תודה, בדקתי את העניין, מסתבר שאיזה אלמוני הוסיף פריט טריוויה מזוייף זה לערך אחר, והטעות נגררה לערך הזה. אני מודה לך על התיקון וממליץ לך להרשם, יש עוד הרבה מה לתקן :-) תודה, Yonidebest Ω Talk 00:18, 24 יוני 2006 (IDT)

נרשמתי :P[עריכת קוד מקור]

טוב, נראה מה התרומה שלי תהיה..

אחלה. כל תרומה תתקבל בברכה. אגב, נהוג לחתום בסוף תגובה באמצעות ~~~~ שהופך לחתימה עם שמירה הדף. Yonidebest Ω Talk 00:27, 24 יוני 2006 (IDT)

אהלן יוני[עריכת קוד מקור]

תודה על המחמאה! אני מבין שאתה מהוותיקים כאן?

בבקשה. אני לא מחשיב את עצמי מהוותיקים. אגב, נהוג לחתום בסוף תגובה באמצעות ~~~~ שהופך לחתימה עם שמירת הדף. בברכה, Yonidebest Ω Talk 00:45, 24 יוני 2006 (IDT)

נסיון ראשון לחתימה[עריכת קוד מקור]

יוני, ההודעה הקודמת היא שלי, אך לא צירפתי חתימה. הנה: --Architecture org il 00:49, 24 יוני 2006 (IDT)

אחלה. אגב, ניתן לדעת מי כתב מה באמצעות לחיצה על לשונית "גרסאות אחרונות" שבראש כל עמוד, כך שידעתי שזה אתה. Yonidebest Ω Talk 00:54, 24 יוני 2006 (IDT)

יוני אני זקוק לעזרה[עריכת קוד מקור]

בשל טריותי במערכת, נכנסתי לעריכה קודם לכניסתי לחשבון. כתוצאה מכך, שינויים שעשיתי בערך "אדריכלות" וערך חדש לחלוטין שיצרתי "אדריכלות ישראלית" נרשמו לטובת ה I P שלי ולא לטובת שם המשתמש. האם יש דרך לתקן זאת? חוץ מזה איך אני משנה את שם המשתמש שלי? הוא ארוך ומסורבל מדי. תודה מראש!

את השינויים שנעשו לא ניתן לזקוף לטובת חשבונך. לגבי שינוי שם המשתמש שלך, יש לפנות לבירוקרט דוד שי, רק לו יש הרשאה מסוג זה. בקש בדף שיחתו לשנות את שם המשתמש שלך. בברכה, Yonidebest Ω Talk 01:14, 24 יוני 2006 (IDT)

עריכת שינויים בערך - מינוריים? - וגם: כיצד נהוג לציין מקור[עריכת קוד מקור]

ערב טוב, יוני, מהו הכלל לגבי ציון ששינויים בערך הם מינוריים? למשל, לפני כשעתיים ביצעתי שינויי עריכה בערך אבו מוסעב א-זרקאווי, תיקוני שמות ערביים, מילים פה ושם וכו'. האם תיקונים כאלה אני מסמן כ-שינויים מינוריים, או שמה שצריך הוא לתאר את אופי השינויים ולא לסמן את המשבצת על תיקונים מזעריים?

שאלה נוספת: כאשר אני משתמש בערך קיים בוויקיפדיה, נגיד, באנגלית, כמקור למידע בערך שאני כותב בעברית - כיצד מקובל להצביע על המקור או לציין שהמקור היה ערך אנגלי מן הוויקיפדיה? אלדד 01:20, 24 יוני 2006 (IDT)

לגבי שינויים - כל דבר שהוא לא שינוי מהותי בערך, כגון הרחבה של הערך או עריכת משפט שנוי מחלוקת, הוא בגדר שינוי משני. למרות סימון שינוי משני, יש לכתוב בתקציר הסבר קצר, כגון "תקלדה", "תיקון שמות ערביים" או אפילו "עריכה קלה" באופן כללי.
לגבי תרגום או מקור בוויקיפדיה האנגלית - נהוג להשאיר קרדיט בתקציר. לדוגמה, אם הרחבת ערך לפי הוויקיפדיה האנגלית, התקציר יהיה "הרחבה לפי הוויקי האנגלי" (ולא תסמן שינוי משני). אם הוספת שורה או תיקנת מידע לפי הוויקי באנגלית, התקציר יהיה "תיקון לפי וויקי אנגלי" (וכאן כן תסמן שינוי משני). בברכה, Yonidebest Ω Talk 01:39, 24 יוני 2006 (IDT)
תודה. עוד משהו שעלה עכשיו: ביצעתי הרגע תיקונים ושינויי שמות ערביים בערך אל-קאעידה (שינויים מינוריים), אבל נדמה לי שאני לא רואה את שני סבבי השינויים בהיסטוריה של הערך. האם זהו ערך מוגן, ואם כן, מה עושים במקרה כזה? (מקווה שלא טרחתי לחינם). אלדד 01:45, 24 יוני 2006 (IDT)
טעות שלי, אנא התעלם (כנראה, לא שמתי לב שלא רעננתי את המסך). לילה טוב ותודה, אלדד 01:47, 24 יוני 2006 (IDT)
הערך אינו מוגן. כשערך מוגן אינך יכול להכנס למצב עריכה כלל. לעתים בגלל בעיות עדכון בשרתים לוקח כמה דקות עד שאתה רואה את העריכות שלך בדף ההיסטוריה. נדיר ביותר שעריכה "תעלם" באמת. odedee שיחה‏ 01:49, 24 יוני 2006 (IDT)
תודה, עודד. דרך אגב, מותר לקרוא לך עודדי, נכון? :) אלדד 01:50, 24 יוני 2006 (IDT)
ודאי :-) odedee שיחה‏ 02:02, 24 יוני 2006 (IDT)
שאלה פרוצדורלית נוספת: אני שם לב שכאשר תשומת הלב שלי עוברת לערך מסוים, אני לא מבחין בכל הטעויות בבת אחת, וכשאני עובר לאחר סבב תיקונים ראשון, אני מוצא שצריך לתקן עוד מילים, מילה פה, מילה שם. מה עושים במקרה כזה - בכל סבב עריכה מקובל שכותבים אילו מילים תוקנו? למשל, "פרימיטיבים" תוקן ל"פרימיטיביים", או שזו ירידה לפרטים שלא לצורך? אלדד 01:55, 24 יוני 2006 (IDT)
לא, מספיק לכתוב "תקלדות" ללא הסבר מפורט. Yonidebest Ω Talk 01:59, 24 יוני 2006 (IDT)
קיבלתי. אלדד 02:01, 24 יוני 2006 (IDT)
שים לב לנצל את כפתור "תצוגה מקדימה" (משמאל ל"שמור"). כך תוכל לתקן בכל פעם טעויות נוספותאך לשמור רק פעם אחת כשאתה מסיים. היתרון בכך הוא הורדה ניכרת מהעומס על דף שינויים אחרונים וקיצור ההיסטוריה של הערך. odedee שיחה‏ 02:02, 24 יוני 2006 (IDT)
אני אכן מנצל אותו אינספור פעמים :) העניין הוא שלאחר ארבע-חמש פעמים של בדיקה חוזרת ונשנית, כאשר אני מתרצה ולוחץ "שמור", אני מוצא עוד כמה מופעים הזקוקים לתיקון, שנעלמו מעיניי. אלדד 02:04, 24 יוני 2006 (IDT)

המתקפה הבאה[עריכת קוד מקור]

תהיה על דף הערכים המבוקשים (אלא אם כן יישמעו פה זעקות שבר רמות ביותר של אנשי מתקפת השואה). יותר מדי אנשים חושבים שזה מה שאנחנו צריכים - אז זה מה שיהיה. מה שצריך לעשות, לדעתי:

  • לקחת את הרשימה מדף בקשת הערך
  • למיין אותה מחדש לפי נושאים ותעדוף לפי חשיבות
  • לנפות החוצה ערכים אזוטריים - לא כל אנונימי שעבר פה פעם ושרבט שם משהו מחייב אותנו, עם כל הכבוד
  • ליצור קישורים ליד כל ערך למקורות רשת ומקורות כתובים בנושא, איפה שאפשר. צריך להשתדל, עד כמה שניתן, לא להסתמך רק על הויקינגלית, זה כבר הפך לפארסה אחת גדולה.

המתקפה תתחיל כאמור בעוד שבוע, ותימשך שלושה שבועות. אני חושב שאחרי זה ה"דוסים" יקבלו את המתקפה על המקדש בתור שיעורי בית לבין-הזמנים שלהם :) Harel - שיחה 01:13, 25 יוני 2006 (IDT)

טוב, יכול להיות שזה ייקח לי יותר משבוע לסדר הכל ולמיין הכל. אני חושב שאוסיף שם כמה ערכים מבוקשים מהדף המיוחד. לגבי קישורים למקורות וכד' - אתחיל לתת קישור לערך בוויקיפדיה אנגלית כדי שיהיה להם את התרגום הלועזי של הערך, אבל לפי כמות הערכים זה ייקח הרבה זמן. מלבד זה והמלצה לחפש בגוגל והפנייה לדפי מדיניות סגנון רלוונטים אני לא יכול לעשות. אני בהחלט מצפה מכותבי הערך להשקיע כמה דקות בחיפוש מקורות בעצמם ולא להסתמך על הוויקיפדיה האנגלית, שהיא בכלל קצרמר בדרך כלל.
בהתחשב בזמן שייקח לי לסיים את המיון הזה (אני מודה, לא חשבתי שזה ייקח כל כך הרבה זמן) ובעובדה שיש יותר משתתפים במתקפת השואה, כדאי לאפשר למתקפה זו לצאת לדרך קודם. Yonidebest Ω Talk 02:55, 25 יוני 2006 (IDT)

טכנופוביה[עריכת קוד מקור]

{{אופרה | |תפקידים=* '''ג'אני סקיקי''', בן 50 ([[בריטון]]). * '''לאורטה''', בתו של סקיקי, בת 21 ([[סופראן]]). * '''ציטה''' או "לה וקיה" ("הזקנה"), בת הדוד של בואוזו דונאטי, בת 60 ([[קונטראלט]]). * |}}שלום, מר ווידן! התוכל בבקשה לעזור לי עם תבנית:אופרה? אני משתמש בה בג'אני סקיקי ואני רוצה שהיא תֵראה כמו התבנית המקבילה בוויקי האיטלקית (יש אינטרוויקי בג'אני סקיקי. חרוז.). הבעיה העיקרית: אני רוצה שהכוכביות שיש ברובריקת "תפקידים" שבתבנית, תשמשנה בתפקוד הוויקיפדי הרגיל של כוכביות, כלומר

  • כזה דבר.

בתודה מראש, HansCastorp 20:11, 25 יוני 2006 (IDT)

תסתכל בצד שמאל. זה בסדר? צהוב עולה 20:18, 25 יוני 2006 (IDT)

תבנית:מקור ספר[עריכת קוד מקור]

הכנסתי גרשיים כדי לבדוק משהו... הייתה לי הרגשה שהוא לא מקבל את הנקודותיים כתו אלא כפקודה, הכנסתי את זה לגרשיים כדי לבדוק.--Tharbad 21:02, 25 יוני 2006 (IDT)

תיקנתי את זה :-) Yonidebest Ω Talk 21:03, 25 יוני 2006 (IDT)
תודה. אגב, מה משמעות ה- "‏"? זה כמו nbsp?--Tharbad 21:06, 25 יוני 2006 (IDT)
לא, nbsp זה רווח קשיח, כדי למנוע ירידת שורה ובעיות אחרות. ניסיתי אותו אבל הוא יצר רווח מיותר כמובן. rlm פותר בעיות כיווניות וזה לא יוצר רווח, אז השתמשתי בו. בברכה, Yonidebest Ω Talk 22:25, 25 יוני 2006 (IDT)
אוקיי. תודה.--Tharbad 23:17, 25 יוני 2006 (IDT)

פורטל:אדריכלות[עריכת קוד מקור]

מה נשמע יוני? אנא עזור להבין מדוע ההעברה לא הצליחה? (עוד לא סיימנו להעביר את כל דפי המשנה, אך זה היה אמור להסתדר ברגע שהועברו הדפים של הכותרת העליונה והתחתונה). תודה מראש, אסף 00:23, 26 יוני 2006 (IDT).

אבוי. פורטל מבוסס על דפי משנה. בכוונה הוסתי את המשפט "שימו לב: אין ליצור פורטל בארגז חול כיוון שהעברתו למקומו הקבוע תדרוש העברת דפי משנה רבים." לדף ויקיפדיה:פורטל. כדי לשנות שם של פורטל יש לשנות את כל דפי המשנה שלו. בהצלחה :-) Yonidebest Ω Talk 00:27, 26 יוני 2006 (IDT)
עשינו כבר את זה (את רובם), אבל עדיין זה לא עבד. ברגע שהכותרת העליונה והתחתונה עברו זה היה אמור להסתדר בצורת פורטל. לא? אסף 00:29, 26 יוני 2006 (IDT).
המממ מוזר. תן לי דקה לבדוק. Yonidebest Ω Talk 00:31, 26 יוני 2006 (IDT)
רעננתי את הפורטל וזה הסתדר. בברכה, Yonidebest Ω Talk 00:33, 26 יוני 2006 (IDT)
תודה רבה! האם זה משהו שרק מפעילים יכולים לעשות? אסף 00:35, 26 יוני 2006 (IDT).
לא, אתה בהחלט גם יכול לעשות את זה: נכנסתי לדף העריכה ולחצתי על שמור מבלי לשנות דבר :-) Yonidebest Ω Talk 00:36, 26 יוני 2006 (IDT)
אחלה! תודה רבה על המידע המועיל (ועל העזרה). בברכה, אסף 00:38, 26 יוני 2006 (IDT).

השחזורים[עריכת קוד מקור]

למה משחזר את עריכותיו? הוא בוודואת לא חכם חנוכה, זה תורם עם פוטנציאל טוב וחבל סתם להרוס. pacmanשיחה 01:47, 26 יוני 2006 (IDT)

לא שחזרתי הכל. שחזרתי את אלו שלא מצאו חן בעיני. אני בכל זאת חושב שהוא חכם חנוכה, או אדם שמתנהג כמוהו. Yonidebest Ω Talk 01:53, 26 יוני 2006 (IDT)
מה זה "לא מצאו חן בעיניך"? מה הבעיה בהן? זה ברור שהוא לא חחנוכה. תראה את יכולת הניסוח שלו. pacmanשיחה 01:56, 26 יוני 2006 (IDT)
אני הולך לישון עכשיו, נקווה לטוב. pacmanשיחה 01:59, 26 יוני 2006 (IDT)
התוספות גרעו מהערך, אם בשל הניסוח ואם בשל הנכונות. אני ממליץ שתעזוב אותו לנפשו. הוא כרגע נרשם והוא לא צריך שומרי ראש. תן לו לתתרום קצת יותר ממשפט וחצי ונראה לאן זה מוביל. לילה טוב Yonidebest Ω Talk 02:01, 26 יוני 2006 (IDT)
אני לא שומר ראש שלו או משהו כזה; בהתחלה תמהתי על הערך שהוא חיבר וביקשתי מקורות, אני פשוט לא רוצה שיתבזבז תורם. pacmanשיחה 02:02, 26 יוני 2006 (IDT)
גם אני לא. Yonidebest Ω Talk 02:02, 26 יוני 2006 (IDT)
אה, עוד דבר: תמנע להבא מלהשתמש בתבנית "נחסמת". הוא לא קיים כדי להבהיר למישהו שהוא נחסם. הוא מיועד להרתיע משחיתים "כבדים". תודה, Yonidebest Ω Talk 02:18, 26 יוני 2006 (IDT)
אוקי. pacmanשיחה 11:08, 26 יוני 2006 (IDT)

ויקיפדיה:מתקפת איכות/הממשל בישראל - לקראת הסוף... (מאמץ אחרון)[עריכת קוד מקור]

אנחנו מתקרבים לימים האחרונים של המתקפה, ולפני שמסכמים חשבתי שראוי לבקש מהמשתתפים לתת מאמץ אחרון למתקפה כדי שנספיק כמה שיותר וניתן יהיה לסכם את המתקפה כמוצלחת ביותר. אם כל אחד יקח על עצמו לכתוב 3-4 ערכים או לתקן/להרחיב מספר ערכים זהה (או יותר מזה) מהמתקפה, נעשה התקדמות גדולה אל עבר סיום המתקפה בהצלחה יתרה. בסה"כ עד עתה המתקפה הייתה טובה - נכתבו, שופרו והורחבו ערכים רבים והשתתפו בה מספר לא מבוטל של משתמשים והצלחנו לקדם במאמץ משותף את המתקפה - עם זאת, יש עוד עבודה רבה כדי להשלים את המשימה ולכן אני פונה אישית לכל אחד בבקשה לתת מאמץ אחרון למתקפה לקראת הסוף. בכל מקרה, תודה רבה על העזרה עד עתה! (סיכום יבוא במוצ"ש) בברכה, אסף 23:43, 26 יוני 2006 (IDT).

הערה בדף השיחה שלי[עריכת קוד מקור]

אנא שים לב להערה בדף השיחה שלי על כך שמומלץ שלא לשנות את NoCategory בכל זאת. ‏– rotemlissשיחה 18:59, 27 יוני 2006 (IDT)

שמתי לב, תודה, Yonidebest Ω Talk 19:05, 27 יוני 2006 (IDT)

הצבעה בפרלמנט[עריכת קוד מקור]

אשמח להשתתפותך בהצבעה. דרור 19:04, 28 יוני 2006 (IDT)

האנונימי[עריכת קוד מקור]

ראיתי רק עכשיו את תגובתך בויקיפדיה: בקשות ממפעילים, ולמרות שעכשיו זה כבר לא רלבנטי, רציתי להסביר: האיש הזה פעל כבר כמה פעמים מכתובות IP שונות וביצע אותן פעולות (הכנסת הקישורים לאתר שלו) ואוזהר על כך מספר פעמים. בברכה, pacmanשיחה 00:10, 29 יוני 2006 (IDT)

באופן כללי, שמבקשים לחסום אדם, רצוי לספק קצת יותר פרטים :-) Yonidebest Ω Talk 00:18, 29 יוני 2006 (IDT)
מסכים. רק רציתי להסביר. pacmanשיחה 00:19, 29 יוני 2006 (IDT)

חשד להעתקה סדרתית[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת משתמש:Matani2005#שיחה שהייתה בדף שיחה של יוני. Yonidebest Ω Talk 00:39, 30 יוני 2006 (IDT)

המתקפה[עריכת קוד מקור]

עד מתי אפשר להוסיף לה ערכים חדשים? אסף 01:37, 30 יוני 2006 (IDT).

תמיד אפשר. המטרה היא שאנשים יכתבו כמה שיותר, לא שיסיימו את כל הערכים שברשימה :-) מבחינתי, כמה שיותר, יותר טוב - יש סיכוי רב יותר שמישהו ימצא ערך שהוא יכול לפתוח. Yonidebest Ω Talk 01:40, 30 יוני 2006 (IDT)
אחלה, אז מחר אני אוסיף כמה ערכים שרציתי... אסף 01:42, 30 יוני 2006 (IDT).
צריך למצוא איזה פתרון אלגנטי לכפילות בין דף המתקפה לדף בקשת הערך, לפחות לתקופת המתקפה עצמה. אולי להפנות מהשני לראשון, או לפחות להכניס איזו הודעה שם. Harel - שיחה 01:41, 30 יוני 2006 (IDT)
אכן, אוסיף פנייה. Yonidebest Ω Talk 01:47, 30 יוני 2006 (IDT)

כפר הנוער כפר בתיה[עריכת קוד מקור]

אם אני זוכר נכון, היה כבר דיון בנושא כפר הנוער כפר בתיה. (ארכיון 11 שלך) ובו הוסכם שבית הספר המדעי-ישיבתי כפר בתיה יושב בתוך מתחם כפר הנוער. ברשימות משרד החינוך מופיע כפר נוער בשם כפר הנוער כפר בתיה ברשימות הסוכנות מופיע כפר נוער בשם כפר הנוער כפר בתיה והחשוב יותר אתר בית הספר לכן אני משחזר את הערך לעריכה האחרונה שלי. --motyka שיחה 15:08, 30 יוני 2006 (IDT)

איך אני יכול להתווכח עם זה? =\ למדתי שם 6 שנים, ובעיני היא אינה כפר נוער, שבעיני היא סוג של פנימייה חקלאית. Yonidebest Ω Talk 17:28, 30 יוני 2006 (IDT)
אמרת שתברר מי היא בתיה motyka שיחה 18:36, 30 יוני 2006 (IDT)
אני לא רואה את עצמי אומר דבר כזה. בטוח הוספתי משהו בסגנון "מבלי להתחייב" או "אולי". בכל מקרה, אולי יום אחד אבדוק מי היא. Yonidebest Ω Talk 18:38, 30 יוני 2006 (IDT)
מה שנכון נכון, ציטוט מדוייק:"אין לי שמץ של מושג, אבל עכשיו עוררת בי סקרנות - אולי אכתוב את הערך בעצמי יום אחד. Yonidebest Ω Talk‏ 14:25, 18 מאי 2006 (IDT)" סליחה שזכרתי זאת כהתחיבות motyka שיחה 19:25, 30 יוני 2006 (IDT)

מתקפת איכות על דף בקשת ערך[עריכת קוד מקור]

אתה האחראי על המתקפה, לא? תקן אותי אם אני טועה. רציתי להתחיל כבר לעבוד על חלק מהערכים, ורציתי לשאול אותך: כדי למנוע התנגשויות עריכה, אני יכול לסמן את החתימה שלי (~~~~) ליד הערכים שאני כותב? עירא שיחה 17:56, 30 יוני 2006 (IDT)

בהחלט ותודה על ההשתתפות :-) Yonidebest Ω Talk 17:57, 30 יוני 2006 (IDT)