שיחת עזרה:תבנית מידע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

חידות בתבניות[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים 08:09, 5 באפריל 2018 (IDT)

לעתים מוצג בתבנית מידע חידתי, שספק אם יש קורא שמסוגל להבינו, וייתכן שגם כותב מזדמן יתקשה להבינו. ראו דוגמה בשיחת תבנית:מוסד אקדמי#מהם צוות וסגל? יש לתת הסבר לפחות לפרמטרים כאלה בדף התבנית, ולחשוב על דרך שבה גם הקורא יבין מה מוצג לו. דוד שי - שיחה 19:45, 11 באוקטובר 2017 (IDT)

במידע על הפרמטרים בתבנית (templatedata) יש אפשרות להוסיף תיאור לכל פרמטר לרוב לא מוסיפים תיאור. אני מסכים עם דוד שי שיש להוסיף תיאור בפרמטרים לא טריוויאלים (אין טעם לתאר מה יופיע בשדה "שם" למשל). המידע הזה מוצג גם למי שמוסיף את התבנית דרך העורך החזותי, כך שזה מוצג לכותב דרך העורך החזותי ויהיה זמין גם בדף התבנית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:13, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
לגבי זמינות לקורא, הייתי ממליץ על שימוש ב{{מונחון}} על שמות הפרמטרים במופעים של התבנית. אם למשל תבנית מוסד אקדמי תהיה בערך על הטכניון, כאשר הקורא ישאיר את סמן העכבר על המילה "צוות" יופיע לו הסבר אחד ומהמילה "סגל" יופיע לו הסבר אחר. זה כמובן לאחר שהפרמטרים הוגדרו לחלוטין, כפי שדוד העיר בדף השיחה של התבנית. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 15:26, 23 בנובמבר 2017 (IST)
רעיון יפה, למימוש בפרמטרים שאינם מובנים מאליהם. דוד שי - שיחה 18:59, 23 בנובמבר 2017 (IST)

המאפיינים המופיעים בתבניות מידע[עריכת קוד מקור]

יש בדף רשימה של המאפיינים שנבחרים להופיע בתבניות עשויים להיבחר על פי שיקולים שונים להוספה או לגריעה שלהם למשל:

Round cross.svg דגלים - לרוב רצוי להימנע מתמונות דגלים (למשל ליד ציון מדינה או אזרחות) כיוון שהם מבליטים מאפיין אחד על פני אחרים.
למיטב ידיעתי הקהילה כבר ביטלה את זה ובכל מקרה זו אות מתה. אם לא יהיו התנגדויות נמומקות, אסיר את זה עוד כמה ימים. בורה בורה - שיחה 08:25, 5 באפריל 2018 (IDT)
הדף נוצר על בסיס תרגום מקוצר של הדף המקביל באנגלית - אפשר למצוא שם הרחבה בנושא. למיטב ידיעתי ברוב התבניות נהוג שלא להוסיף דגל לצד מקומות לידה/פטירה למשל. בכל אופן אפשר לדון בנושא במזנון (יש נושא מקביל אך לא חופף בויקיפדיה:מזנון#תבניות דגלים). ערן - שיחה 10:42, 5 באפריל 2018 (IDT)