שיחת פורטל:אדריכלות/תמונה נבחרת/בעבודה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כאן מרוכזים קישורים לערכים או לתמונות שרצוי לשלב בגלרית המבנים הנבחרים של הפורטל. המקומות צריכים להיות על פי העקרונות הכלליים מאוד שבגלריה: מגוון תקופות, צורות, סגנונות, מקומות וטכנולוגיות. מקומות יפים במיוחד, חשובים במיוחד או יחידים במינם. רצוי מאוד אתרים שיש עליהם ערך בוויקיפדיה.

הצעות (רשימת המתנה)[עריכת קוד מקור]

נכון. חיפשתי מבנה של סאליבאן כדי שיוזכר גם הוא בגלריה. אפשר למצוא מקום אחר לסאליבאן ואז לשלב בסריית הפינות את כלבו שוקן שגם יש עליו ערך חשוב. ועוד א-פרופו פינות, אני מחפש עכשיו עוד מבנה "מגהץ" אחד שישתלב עם בית האונייה מפורטל:אדריכלות/תמונה נבחרת/55 ופלאטאיירון מפורטל:אדריכלות/תמונה נבחרת/34. יש רעיון? השמח בחלקו (-: 13:35, 21 בפברואר 2008 (IST)
היחיד שעולה לי בראש זה זה, אבל אין לי מושג איך קוראים לו ובשביל מה הוא טוב, שלא לדבר על מי בנה אותו. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 13:40, 21 בפברואר 2008 (IST)
הוא גם גורם לחשיפה מוגזמת של פירמידת טרנסאמריקה ואנחנו הרי רוצים להימנע מלעצבן את הלוחות הטקטוניים. איחדתי בינתיים לפורטל:אדריכלות/תמונה נבחרת/34 וצריך עדיין למצוא. השמח בחלקו (-: 13:42, 21 בפברואר 2008 (IST)
בוא'נה, אני מה זה טוב... על פי ויקי הצרפתית, נבנה ב-1895 ע"י אלבר ואלוויין (Albert Walwein). נראה לי סגנון נפוליון השלישי, לא? אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 13:53, 21 בפברואר 2008 (IST)
מעולה! הוספתי אבל כיתוב אחר. נראה לי יותר רלוונטי ומעניין מאותו אלבר ואלוויין. מה אתה אומר? השמח בחלקו (-: 14:03, 21 בפברואר 2008 (IST)
Qu'à belle retrâite אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 14:04, 21 בפברואר 2008 (IST)
  • קצת אר-נובו מבריסל מכורתנו - ויקיפדיה בכלל והגלריה הזו בפרט ענייה קצת באר-נובו משובח. אפשר אולי תמונה נאה של בית סן-סיר (חבל שאין תמונה טובה יותר), או אולי הבית הזה, שפעם גרתי לידו. ואולי חנות הכלבו הזו, שכיום היא המוזיאון לכלי נגינה, תשתלב בתבנית עם כלבו שוקן? אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 01:24, 24 בפברואר 2008 (IST)
הבניין בתמונה הראשונה יפהפה אבל תמונה ורטיקלית מדי בעייתית מסיבות טכניות. התמונה השלישית מעולה לשילוב עם כלבו שוקן (אני אצרף אותה למטה) וצריך יהיה למצוא עוד משהו שלישי שיתאים, בסגנון אחר. השמח בחלקו (-: איזה סרט... 20:58, 24 בפברואר 2008 (IST)
  • הוצאתי את כיפת הסלע (תמונה:Kipas.jpg) והחלפתי במירים המגדלית כדי שיתאים לשנים האחרים - עכשיו צריך בדחיפות למצוא שתי תמונות מתאימות לכיפת הסלע - הייתי שם תמונה של בית הכנסת החורבה וכנסיית הקבר (כיפות בעיר העתיקה), או לחלופין של הכעבה במכה ושל כנסיית סנט פטרוס (שלישיית דת). דרור - שיחה 15:45, 8 במרץ 2008 (IST)
    טוב עשית. נאמץ את אחד הרעיונות. השמח בחלקו (-: 18:06, 8 במרץ 2008 (IST)
  • המרכז הלאומי לאמנויות הבמה בבייג'ינג, סין. בניין עתידני מעורר השתאות. ‏Harel‏ • שיחה 22:31, 31 במרץ 2008 (IDT)
בהחלט מעורר השתאות. נוסיף גם את האצטדיון הלאומי בייג'ינג שעוד נראה רבות על מרקעינו בתקופה הקרובה. אה, וגם את מקדש השמים חייבים! ואולי שלושתם יחד! השמח בחלקו (-: 22:46, 31 במרץ 2008 (IDT)

מבחר הצעות מגאורגיה[עריכת קוד מקור]

לוח דרושים[עריכת קוד מקור]

כל השיחות כאן הועברו לדפי השיחה הרלוונטים של הגלריה.

מחסן כללי[עריכת קוד מקור]

אוסף תמונות שהוצאו מהגלריה בזמן הרענון הכללי וכדאי עוד להחזירן (את רובן לפחות). אין ביניהן שום קשר והן מסודרות בשלשות בגלל נוחות טכנית.

RockCenterRooftopGardens.JPG Ratisbonne monstery.jpg Carnegie Hall Tower.JPG
גינות על גג אחד הבניינים במרכז רוקפלר, ניו יורק. מנזר רטיסבון שכונת רחביה, ירושלים. מגדל קרנגי הול, מנהטן, אדריכל סזאר פלי.
Jerusalem-TowerOfDavid 004.jpg WinterPalaceAndAC.jpg
מגדל דוד, ירושלים. ארמון החורף של הארמיטאז', סנקט פטרבורג.


Brandenburger Tor Nachts.JPG Kiyosu Castle.JPG
שער ברנדנבורג, ברלין. אדריכלות נאו קלאסיציסטית. טירת קיוסו ביפן ולידה גן זן.


Roman Baths in Bath Spa, England - July 2006 edit3.jpg Citigroup center.jpg
המרחצאות הרומיים בבאת', אנגליה, על רקע מנזר באת' הגותי. מרכז סיטיגרופ בניו יורק.Rose Window Washington National Cathedral.jpg Sagradafamilia-overview.jpg
סגרדה פמיליה של אנטוני גאודי בברצלונה, הושפעה מהאר נובו והתחייה הגותית. הקתדרלה הלאומית של וושינגטון, בסגנון התחייה הגותית.


Helsinki University of Technology auditorium.jpg Great Mosque of Djenné 1.jpg
אודיטוריום באוניברסיטת הלסינקי לטכנולוגיה, פינלנד, שתוכנן על ידי האדריכל אלבר אלטו. המסגד הגדול של ג'נה, מאלי

גם באנגלית[עריכת קוד מקור]

כן השיגור[עריכת קוד מקור]

התבנית[עריכת קוד מקור]

פורמט נח לארגון של סטים חדשים של תמונות.

Go-home.svg Go-home.svg Go-home.svg
הסבר קצר הסבר קצר הסבר קצר


אולי[עריכת קוד מקור]

London Eye Twilight April 2006.jpg VaticanMuseumStaircase.jpg Exeter library interior.jpg
לונדון איי, גלגל הענק על גדת התמזה. מדרגות לולייניות במוזיאון הוותיקן, קרית הותיקן. חלל פנים ספריית אקסטר, ניו המפשייר. תוכנן על ידי לואיס קאן.

אז שיתקינו לעצמם ריהוט מתאים...![עריכת קוד מקור]

Rotterdam Cube House.jpg Ramot polin.jpg Go-home.svg
בתי מגורים ברוטרדאם שהפכה מאז חורבנה במלחמת העולם השנייה למגרש משחקים אדריכלי. רמות פולין השנויים במחלוקת שתוכננו על ידי צבי הקר. הסבר קצר

דרוש עוד משהו שלישי דומה. השמח בחלקו (-: 17:47, 29 בפברואר 2008 (IST)

משהו עממי[עריכת קוד מקור]

בנייה ורנקולרית, עממית. כפי שהגדירה לראשונה ברנרד רודופסקי "אדריכלות ללא אדריכלים".

Frigiliana 16 October.2006.jpg Kasbahs in Aït Benhaddou.JPG Kapadocja B23-13.jpg
פריחיליאנה, ספרד. איית בן חדו, מרוקו כפר בחבל קפדוקיה, טורקיה.

צריך למצוא קישורים לערכים, לכתוב ערכים או להחליף לתמונות דומות הקשורות לערכים קיימים. השמח בחלקו (-: 23:47, 1 במרץ 2008 (IST)

גותיקה מול נאו-גותיקה[עריכת קוד מקור]

אדריכלות גותית לעומת אדריכלות נאו-גותית.

Chartres cathedral.jpg Votivkirche Vienna June 2006 540.jpg NewYorkStPatrick03.jpg
קתדרלת שארטר, צרפת. אדריכלות גותית קלאסית עם תמיכות דואות בנות 3 קומות. ווטיבקירכה, וינה. התחייה הגותית, עם תמיכות דואות. קתדרלת פטריק הקדוש, ניו יורק. התחייה הגותית, ללא תמיכות דואות.

צריך למצוא משהו במקום שארטר שמופיעה כבר ועוד אחד להשלים שלישייה. יש במחסן הכללי את הסגרדה פמיליה ואת הקת' של וושינגטון שצריכות להיכנס איפשהו, אולי אפשר לשלב. בעניין ההשוואה הנחרצת בין גותיקה ונאו-גותיקה, הרי קיומן של תמיכות דואות אינו מאפיין שמבדיל לכאן או לכאן ולכן צריך להסיר את האזכור. לא חייבים כמובן גם לרשום יותר מדי טקסט, לא למעלה (כפי שברוב הסטים אין בכלל) וגם לא תחת כל תמונה. בשביל זה יש ערכים - שייכנסו ויקראו העצלנים! השמח בחלקו (-: 22:27, 31 במרץ 2008 (IDT)

גם לי לא ברור עניין התמיכות הדואות (שסביר להניח שהקורא הממוצע כלל לא יודע מהן), במיוחד כשבתמונה של שארטר צריך זכוכית מגדלת והרבה רצון טוב כדי לראות אותן בכלל. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 22:29, 31 במרץ 2008 (IDT)
ועוד הערה: אם כבר רוצים סט נוסף של גותיקה, אז במקום להראות שלוש תמונות של כנסייה במראה כללי - ורוב הכנסיות האלה בסך הכול די דומות זו לזו, ולעוד הרבה אחרות - עדיף אולי שלוש תמונות טובות של פרטים אדריכליים במבנים גותיים: נניח, גרגויל, צריחון ותקרה מעוטרת או חלון מוצלח. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 22:31, 31 במרץ 2008 (IDT)
למשל, התמונה הזו, הזו והזו. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 22:39, 31 במרץ 2008 (IDT)
בהחלט. ואפשר לארגן מחדש יחד עם פורטל:אדריכלות/תמונה נבחרת/69, תמונות שתסתדרנה יפה יותר אחת לצד השנייה. השמח בחלקו (-: 22:42, 31 במרץ 2008 (IDT)

גותיקה ונאו-גותיקה 2[עריכת קוד מקור]

בבקשה לתת לי לשבץ כגלריה 86 אחרי שתאושר. בברכה, MathKnight הגותי 22:43, 31 במרץ 2008 (IDT)

אדריכלות גותית ואדריכלות נאו-גותית.

Cathedrale vue de montjuzet detail.jpg Votivkirche Vienna June 2006 540.jpg NewYorkStPatrick03.jpg
קתדרלת קלרמון-פראן, צרפת. אדריכלות גותית קלאסית עם חזית נאו-גותית. ווטיבקירכה, וינה. התחייה הגותית, עם תמיכות דואות. קתדרלת פטריק הקדוש, ניו יורק. התחייה הגותית, ללא תמיכות דואות.

סטים ששוגרו בהצלחה[עריכת קוד מקור]

כדי שיהיה קל לעקוב, לכל המעוניין, להלן הצעות שעברו לגלריה. בחלקם הועברו גם דיונים, אם היו, לדף השיחה: