שיחת פורטל:ערכים מומלצים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קישורים לרשימות ערכים מומלצים בפורטלים:

ספרות, לשון ושפות: בלשנות · השפה העברית

ערכים לא מומלצים[עריכת קוד מקור]

במהלך עבודות הניקיון שלי אני מתקן שוב ושוב ערכים מומלצים. היה אחד שהכנסתי כמה מאות תיקונים במכה. לתקן זה לא בעיה, הבעיה היא שעד שמתקנים את זה, זה נראה לקוראים מקולקל. אם כל העדכונים היו מגיעים אליי מיידית, היה טוב, אבל אתמול תיקנתי ערך עם בעיה שנוצרה ב-2010. לכן הייתי רוצה לאסוף את כל הערכים המומלצים (ואני מניח שיש כמה אלפים) ולהעביר עליהם את בוט העריכות הריקות. כדי שכל בעיה שקיימת נכון לעכשיו תוצף מיידית ושנוכל לתקנה. מה דעתכם? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:51, 12 במרץ 2015 (IST)

אין אלפי ערכים מומלצים, יש 718. בברכה. ליש - שיחה 17:19, 12 במרץ 2015 (IST)
עוד יותר טוב. יקח פחות זמן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:03, 12 במרץ 2015 (IST)
עבר שבוע ואף אחד לא התנגד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:57, 19 במרץ 2015 (IST)
סיכום: 718 ערכים נבדקו. העריכה נכשלה על כ-25 ערכים עם הגנה מוגברת. לא נמצאו טעויות הדורשות תיקון, מה שאומר שהערכים מתוחזקים לעיתים קרובות מספיק. על הדרך תוקנה ב-11 ערכים בעיית קידוד סוף השורה. סוף הסיפור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:32, 19 במרץ 2015 (IST)

אחראים על פינת המומלצים - העברה מהמזנון[עריכת קוד מקור]

אני וDanny-w הסכמנו יחד עם Gilgamesh וגארפילד להעביר את האחריות על פינת הערכים המומלצים לגילגמש וגארפילד, שניהם וייקפדים ותיקים ומוכרים שמעורבים מאוד בדיוני ההמלצה ובביקורת העמיתים של הערכים המועמדים להמלצה. לגילגמש ולגארפילד יש גם כמה רעיונות מעניינים שיוצגו בהמשך, לשיפור מדור הערכים המומלצים ולשיפור הקשר שלו עם מיזמים נוספים בוויקיפדיה, ואני בטוח שזה יוכל להכניס שינוי מרענן בפינת המומלצים. אני מאחל להם בהצלחה בתפקיד זה, ומנצל את ההזדמנות כדי להזמין את העורכים שלא מעורבים להציע ערכים נוספים להמלצה בויקיפדיה:ערכים מומלצים/רשימת המתנה. בברכה, ערן - שיחה 08:48, 8 ביולי 2015 (IDT)

אנו מודים לדני לערן על ניהול המדור במשך השנים האחרונות (הן בתקופה האחרונה והן בתחילת דרכו). נודיע על הרעיונות החדשים שלנו בהקדם האפשרי. אנו שותפים לקריאתו של ערן לחברי הקהילה להשתתף בדיונים, להעניק ביקורת עמיתים לערכים המועמדים, להצביע בהצבעות ולהציע ערכים חדשים. משתמש:גארפילד וגילגמש שיחה 08:51, 8 ביולי 2015 (IDT)
מאחלת בהצלחה לאחראים החדשים. אילי - שיחה 09:08, 8 ביולי 2015 (IDT)
בהצלחה ותודה רבה לערן וDanny-w --ד.אלון - שיחה 09:24, 8 ביולי 2015 (IDT)
בהצלחה רבה ותודה לערן ולדני. אולי זה המקום להוסיף קריאה לעורכים נוספים לנסות ולהביא ערכים הקרובים לתחום התמחותם לרמת מומלץ, זה לא מסובך וזה נותן סיפוק אדיר, כך שכולם ייצאו נשכרים. ביקורת - שיחה 09:58, 8 ביולי 2015 (IDT)
שיהיה בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:14, 8 ביולי 2015 (IDT)
תודה רבה לדני ולערן על עבודתם המסורה, בהצלחה לגארפילד ולגילגמש. אני בטוח שכולנו נהנה מעבודתכם. בריאן - שיחה 13:30, 8 ביולי 2015 (IDT)
תודה רבה לדני ולערן על העבודה המסורה, וברכות לגילגמש ולגארפילד בכניסה לתפקיד. בהצלחה פרח שלומית קדם - שיחה 20:09, 8 ביולי 2015 (IDT)

אני ויוסקל'ה החלטנו להעביר את פינת המומלצים ל...[עריכת קוד מקור]

מוישל'ה ואברהמל'ה. ויקיפדים ותיקים ומוכרים שמעורבים מאוד בדיוני ההמלצה ובביקורת העמיתים של הערכים המועמדים. יש להם כמה רעיונות טובים לשיפור המיזם שיוצגו לכם בהמשך. אנו בטוחים שהם יעשו עבודה טובה. שיהיה להם בהצלחה.
כיצד הייתם מגיבים אם הייתי כותב הודעה ברוח זו? האם זה נראה לכם לגיטימי שאני ועוד כמה חברים ננהל דיונים במחשכים ונחליט על דעת עצמינו למי להעביר את האחראיות על אחד המיזמים החשובים ביותר בויקיפדיה? ערן, בפעם הבאה, תנסה הודעה בסגנון כזה: "שלום. אין לי זמן יותר לנהל את מיזם המומלצים. אני מציע שגילגמש וגארפילד יחליפו אותי. הם מיד יציגו את עצמם ויספרו לכם על כמה רעיונות לשיפור המיזם שהם חשבו עליהם. אשמח לראות שהם זוכים לתמיכתכם." יורי - שיחה ⊙ פעם חסום - תמיד חסום ⊙ 10:10, 8 ביולי 2015 (IDT)

אז איך אתה מציע לבחור את האחראים? בריאן - שיחה 10:45, 8 ביולי 2015 (IDT)
קווארום של 50 מצביעים, לא פחות משלושה מועמדים שכל אחד מהם עבר תקופת צינון של חודש מפעילות בנושא המומלצים, על הזוכה לקבל לפחות 40% תמיכה שאם לא תעבור ההצבעה לסיבוב שני בין שני המועמדים המובילים. הצבעה של שבוע, אחרי דיון של שבועיים לפחות, לא לשכוח כמובן להצהיר על משנתו של המועמד לתפקיד, איך הוא רואה את התפקיד ואת הסמכויות שינתנו לו וכיצד הוא יפעל למען השלום הוויקיפדי ועל הנייטרליות בערכים. שכחתי משהו? • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 10:53, 8 ביולי 2015 (IDT)
כן, שכחת שאין, ככל הידוע לי, מתחרים על הג'וב. בברכה. ליש - שיחה 11:00, 8 ביולי 2015 (IDT)
עודד, ברור שהצעתך גרועה. דיונים פתוחים בקרב כל חברי הקהילה, מועמדים שמציגים את עצמם, אנשים ששואלים אותם שאלות רלוונטיות, הצבעות, כל זה איכסה. הדבר הנכון לעשות הוא לתת לקבוצה קטנה של חברים מיוחסים לקבל החלטות במחשכים.
בריאן, כשאחד הבדוקים מחליט לפרוש מתפקידו אנו לא מאפשרים לו ולכמה מחבריו הקרובים לדון במחשכים ולהחליט על מחליף שמקובל עליהם. במקום זאת, אנו פותחים דיון, קוראים לאנשים שרוצים להיות מועמדים לתפקיד להציג את עצמם ואת משנתם, שואלים אותם שאלות ואז מצביעים. אני חושב שהנוהל הזה יכול להתאים גם למומלצים. אבל גם אם לא, אם כבר מנהלים דיונים במחשכים, שלכל הפחות יציגו לנו את המועמד ויבקשו את תמיכתנו ולא יבואו בהכרזה "זה אחראי המומלצים החדש. שיהיה לו בהצלחה."
אריה, כשאתה אומר שאין מתחרים על הג'וב על סמך מה אתה אומר זאת? יורי - שיחה ⊙ פעם חסום - תמיד חסום ⊙ 11:04, 8 ביולי 2015 (IDT)
שאלות? על מה? על איך אתה תופס את תפקיד אחראי המומלצים? מה המשנה האחראית שלך? אין טעם בקמפיין לתפקיד הזה. זה מיותר. זה יכול להיות בכיף עבודה של צוות (זוג או שלישייה, כמו לצורך העניין מיזם הידעת?). בניגוד לבודק שזה תפקיד שמצריך בחירות וזה כלל שהותווה על ידי הקרן.
אמרתי מספיק. זו דעתי. אני מודע לכך שאתה לעולם לא תסכים איתה. • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 11:09, 8 ביולי 2015 (IDT)
זה תפקיד עם המון פוטנציאל והוא הפך להיות כל כך יבש עם הזמן בדיוק בגלל שהקהילה לא דנה עליו ובוחרת בעצמה את המועמדים המתאימים לתפקד. יורי - שיחה ⊙ פעם חסום - תמיד חסום ⊙ 11:12, 8 ביולי 2015 (IDT)
איזה תפקיד? על מה אתה מדבר? כל אחד יכול להציע הצעה למומלצים, ויש הצבעות. האחראים מארגנים רק את העטיפה ואת הקמפיין, ואתה יכול לעשות אחד כזה משלך. מה הסיפור? ביקורת - שיחה 11:19, 8 ביולי 2015 (IDT)
האחראי על המומלצים עושה עבודה פקידותית אפורה ואין לו סמכויות מעבר לתפקידו הפקידותי. בגלל המציאות הזאת אין קופצים על הג'וב (אינני צריך להוכיח שאין קופצים על הג'וב, מי שרוצה בו, שיודיע על כך), לכן, במהלך השנים, נוצרה רוטינה בה אנו שמחים שיש מתנדב/ים לביצוע התפקיד ונותנים לו אותו מהר, כדי שלא יספיק להתחרט. בברכה. ליש - שיחה 11:28, 8 ביולי 2015 (IDT)
Yuri אני לא מבין את טענתך. אני לא רואה שאתה משתתף בדיונים על ערכים מומלצים ולכן אני לא מבין את הטרוניה שהבחירה נעשתה במחשכים. אם יהיה כאן מישהו שמשתתף בדיונים שם והוא מערער על העברת התפקיד ורוצה למלא את התפקיד בעצמו, אני מוכן לשמוע ולנסות למצוא פתרון אבל לא ממישהו שלא משתתף שם באופן פעיל. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:49, 8 ביולי 2015 (IDT)
אני למשל כבר לפני שנים ביקשתי להתנדב לתפקיד הזה, כי הוא מתאים למסגרת המצומצמת שיש לי. פעם אחר פעם נדחיתי בנימוקים שונים ושונים, אז נעלמתי לי. הנה, לו היה הדיון גלוי הייתי יכול להביע את זה בפומבי. אלא שאפילו לפתוח את הפה לא נתנו לי פה. תמיד הכל בהנחתה מלמעלה. סורי, זה פשוט לא זה. בכל תפקיד אחר זה לא היה מתקבל על הדעת, ואין סיבה שגם כאן. אנחנו לא מדברים על איזה אחראי מיזם קיקיוני. זה מיזם המומלצים. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:16, 8 ביולי 2015 (IDT)
ברוקולי, אני מתקשה להבין איזה משקל אתה מייחס לאחריות הטכנית לאללה הזו? וברור לי שלא יהיה אכפת לאף אחד לחלוק איתך את התפקיד הפקידותי הזה. תוכל לציין באלו נקודות ניתן יתרון לאחראי המיזם בקביעת ה"קוים לדמותו של ערך מומלץ"? הרי בסופו של דבר הכל נסגר בהצבעות. ביקורת - שיחה 12:23, 8 ביולי 2015 (IDT)
התפעול של המיזם הזה מצריך שיקול דעת ויכולת התגמשות במידת הצורך, כמו בהצבעה על רכבת העמק שמשום מה התלהטה ללא כל צורך. אני למשל הייתי פועל כאן אחרת כבר מזמן, אבל כידוע איש לא שאל לדעתי כי הכל נסגר מאחורי הקלעים. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:26, 8 ביולי 2015 (IDT)
אבל את כל מה שאתה מתאר, יכול לעשות גם מי שאינו אחראי למיזם, אני מזכיר לך שהעורכים הפעילים היום במיזם עדיין לא היו "אחראים" בעת ביצוע העבירות נשואות כתב האישום Face-smile.svg. ביקורת - שיחה 12:30, 8 ביולי 2015 (IDT)
לו הייתי אחראי המומלצים הייתי בולם את כל הפארסה הזאת כבר מזמן. הגישה שלי היא כזאת - אם הפעולה לא נאסרה מפורשות בכללי ויקיפדיה, או שהיא לא נוגדת כלל או מוסכמה כלשהי, היא כשרה ורצויה ובתנאי שהיא מקדמת את המיזם, משקיטה מהומות, ותורמת לטיהור האווירה. היום נכתבה הצהרה שלפיה אחראי המיזם יפעל בקפדנות ובדקדקנות. סורי, זה מרתיע משתמשים וזו לא גישה מכילה ומכבדת בכלל. אין לי בעיה להזכיר את זה שוב - כל העזרים הטכניים (כללים, תבניות, וכו' וכו) נועדו לשרת את קהילת הכותבים. לא ההיפך. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:33, 8 ביולי 2015 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ההערה של ברוקולי חדשה לי מעולם לא שמעתי שהוא מעוניין לטפל במדור וגם לא ראיתי אותו עושה זאת בעבר. גם יורי וגם ברוקולי וגם רבים אחרים ממעטים להשתתף במדור ומסתפקים בדרך כלל בביקורת עמיתים לערך אחד או לכל היותר שניים והצבעה. אני דואג למדור זה במשך שנים רבות (בלי להיות האחראי הרשמי, חוץ מתקופה קצרה בראשית דרכו). דאגתי למדור באה לידי על ידי הצעה של ערכים שונים וחידוש פניו לאורך השנים. המדור כפי שאתם רואים אותו כיום נוצר, בין היתר, בגלל ההצעות שהצעתי וחידושים שונים שיזמתי.

אני שותף לכל הדיונים ותמיד דואג להוסיף ערכים חדשים עד שלפעמים מחצית או או אפילו יותר מכך מהערכים שמועמדים להמלצה נוספו על ידי. מדובר בעבודה עצומה שדורשת דיון מקדים עם הכותב, בדיקת הערך, ביקורת עמיתים בדף שיחה במקרה הצורך וטיפול בערך במהלך התהליך, במיוחד כשמדובר בכותב חדש. אפילו עכשיו 6 מתוך 8 ערכים מועמדים הוספו על ידי. אפשר לראות למשל שגם לפני חצי שנה המצב היה דומה (5 מתוך 7 ערכים הוספו על ידי): (המצב בינואר 2015) לפני שנה הצעתי שליש מהערכים המועמדים (מצב ביולי 2014))

אני לא מסתפק בכך ומזה בערך שנה מנהל רשימה עצומה של ערכים מועמדים שאני דואג לעבור עליה ללא הפסקה, תוך ניהול עשרות דיונים עם מגוון ויקיפדים כדי שלא יחסרו ערכים חדשים להוספה למומלצים. לא ראיתי אף אחד אחר עושה משהו כזה.

אני לא מדבר כבר על הערכים המועמדים להסרה שגם בהם נדרשת עבודה רבה הכוללת עיון בערך, פנייה לכותב ולעתים תיקון המצב בלי להידרש להצבעה. נעשתה פנייה גם לאקדמיה דרך העמותה במטרה לשפר את אחד הערכים (פרעושים). כל הפעולות האלה נועדו לשמור על הרמה הגבוהה של הערכים המומלצים שלנו, הזרמת ערכים חדשים לרשימה וטיפוח המדור.

לכן, אני לא מקבל את האמירה של ליש שמדובר בעבודה אפורה וסתמית שכל כולה העברת ערכים מרשימה א לרשימה ב. כעת יש מגוון רעיונות חדשים שגארפילד ואני רוצים להעביר במדור זה, עליהם נכריז עוד מעט. כל זה בשיתוף הקהילה כמובן. גילגמש שיחה 12:35, 8 ביולי 2015 (IDT)

ואיך תשמע אם בכל פעם הודיעו לי שהנושא הוחלט כבר בדרג הניהולי של ויקיפדיה? הצגת המשנה לתפקיד היא לפני קבלתו. לא אחרי. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:37, 8 ביולי 2015 (IDT)
אנחנו במהלך גיבוש טיוטה ראשונית ביננו. יש אילוצי זמן שלא קשורים לוויקיפדיה. קצת סבלנות וכולם יראו את זה. בכלל, במדורים כאלה נהוג שמישהו מתנדב אליהם וזהו זה. כך היה כשהובלתי את מדור הדיווח על טעויות (עד שעבר לעוזיאל) וגארפילד בחממה. קשה לאייש משרות כאלה. העבודה הנדרשת היא עצומה ובמיוחד במדור כזה כשכל ערך שמעלים לשם (לפחות בשנים האחרונות) מגיע ל-50K ויותר ופעמים רבות גם ל-100K. גילגמש שיחה 12:40, 8 ביולי 2015 (IDT)
אי אפשר לטעון שמישהו מתנדב למדורים האלה, כי אף פעם לא חיפשו בקרב הקהילה. פשוט האחראי בחר מהחברים הקרובים שלו, וזהו זה. מסתבר שהמנהג הקלוקל הזה נמשך שוב ושוב. לפחות הפעם יהיה טיעון מנצח בפעם הבאה שמישהו פה יקטר על דיונים מאחורי הקלעים. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:44, 8 ביולי 2015 (IDT)
זה היה בדף שיחה של ערן בוויקיפדיה ולא "מאחורי הקלעים". גילגמש שיחה 12:45, 8 ביולי 2015 (IDT)
בסדר. וכל זה קרה שם לגמרי במקרה. אין פה הודעה על פרישה. יש כאן הנחתה מצד האחראים הקודמים על מי יהיו המחליפים שלהם. הנרי השמיני כבר אמרנו? תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:47, 8 ביולי 2015 (IDT)
אם לפחות היתי רואה אותך משתתף בדיונים או מציע ערכים (חוץ מהערכים הקרובים ללבך, שזה רבים עושים מדי פעם) אז מילא. אתה הרי לא מופיע שם או לפחות לא ראיתי אותך שם. יש כרגע 16 דיונים (8 הסרה ו8 הוספה) לא טרחת להשתתף אפילו בדיון אחד. אין לך מה לומר אפילו במקרה של ערך אחד. לא כתבת שקראת ואהבת, לא כתבת שקראת ולא אהבת. אפשר לבדוק לאורך זמן ולספור כמה פעמים השתתפת במדור זה בשנה האחרונה. וכמה ערכים הצעת בשנה האחרונה (חוץ מהערכים שכתבת, אבל אפילו כולל הערכים האלה)? אז מה קרה שאתה קופץ עכשיו. גילגמש שיחה 12:53, 8 ביולי 2015 (IDT)
כיוון שאני מאוד לא מרוצה מדרך ההתנהלות של המיזם ואיש לא שואל את דעתי, אני מדיר את רגלי ממנו. כיוון שפעם אחר פעם, גם בתקופות שבהן השתתפתי יותר, נמנע ממני מלהשפיע או להתוות דרך, לא ראיתי תועלת בהמשך הקדשת הזמן שלי למיזם הזה. כי ככה הוא מתנהל שנים. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:56, 8 ביולי 2015 (IDT)
אף אחד לא הפריע לך להציע ערכים חדשים או להשתתף בדיונים קיימים. להיפך, אתה מוזמן לעשות כן. גילגמש שיחה 12:59, 8 ביולי 2015 (IDT)
אני מסכים עם ליש . המיזם דורש עבודה רבה והנה מישהו לוקח על עצמו את האחריות על המיזם וזה מבורך. מעבר לכך שום דבר לא נקבע על ידי האחראים על המיזם. חברי הקהילה אלה שמצביעים ומחליטים על הסרה או על מומלץ חדש. לאור פעילותו הרציפה של גילגמש ולאור דבריו אני שמח שהוא וגארפילד לוקחים על עצמם את המיזם. אני מחכה לשמוע על הרעיונות החדשים.--ד.אלון - שיחה 13:11, 8 ביולי 2015 (IDT)
לא אמרתי שעבודת האחראי על המומלצים סתמית, אך אני עדיין סבור שמדובר בעבודה פקידותית אפורה. אם גילגמש רואה אותה בצורה אחרת, מה טוב. ועכשיו אני חייב לכתוב כמה מילים בשבחו של גילגמש. כמו אחרים גם אני כתבתי כמה ערכים מומלצים ואני זוכר את מעורבותו של גילגמש, שהציג ביקורת בונה מאוד מועילה. הוא עשה זאת בערך "צבאי" דוגמת כיבוש קונסטנטינופול, אך עשה זאת גם בערך רחוק מתחומי העניין הרגילים שלו, בפנאיט איסטרטי. במשך שנים גילגמש פעיל בגזרה של המומלצים, הוא כתב ערכים מומלצים בעצמו, לקח חלק בבחירת מומלצים של אחרים ודחף והשפיע על כתיבת ערכים מומלצים רבים - למיטב הבנתי הוא הוויקיפד הפעיל ביותר בתחום הערכים המומלצים, גם מבלי להיות בעל תפקיד. ברוקולי האם אתה מבקש להתחרות מול גילגמש וגרפילד על משרת הטיפול במומלצים? אם כן, אתה זכאי לכך (אני לא חושב שתנצח בהצבעה, אבל אתה זכאי לנסות) ונצטרך לעבור את הטורח של ארגון הצבעה בנושא. אני אשמח אם תמחל על זכותך להתחרות. בברכה. ליש - שיחה 13:52, 8 ביולי 2015 (IDT)
אני חס וחלילה לא רוצה לרפות את ידיהם של גילגמש וגארפילד-רוח העשייה, היוזמה והפעלתנות מבורכת. עם זאת, לטובת האווירה הטובה בקהילה ולאור ההתנגדות שעלתה, ראוי לקיים תהליך פתוח יותר-לכל הפחות לאפשר לעוד אנשים להציע את מועמדותם ולא לעשות קיצורי דרך (אם כי אני חושב שלא נצטרך להגיע לשלב המשנה ושאלות הקהל). אני מאמין שהתוצאה תשאר בעינה והקהילה תתן את אמונה בגילגמש וגארפילד, אבל הדרך חשובה לא פחות מהיעד. נכון שהרבה יותר מהיר ככה (ונכון שלא טוב להצביע את עצמנו לדעת), אבל יקרה משהו אם הבחירה תתעכב ביומיים? באותה מידה הרבה יותר מהיר מבחינתי לכפות את דעתי בערכים ולהיכנס למלחמות עריכה, אבל אם אני מגיע אחרי כמה ימים לאותה תוצאה לאחר ששכנעתי אחרים, בטווח הארוך זו תוצאה טובה יותר שבזכותה אזכה ליותר שיתוף פעולה ופחות מקלות בגלגלים.
לי אישית לא ממש משנה מי יקח אחריות על המיזם (אם כי המוטיבציה של גילגמש ניכרת לעין), אבל כן חשובה לי שלמות הקהילה והאווירה במיזם. בינתיים אין מניעה שהמיזם ימשיך להתנהל כרגיל תחת גילגמש וגארפילד, שקרוב לוודאי שיעשו זאת בהצלחה רבה. בכל מקרה, גם לדעתי הקריטריון ההכרחי למועמדות זה פעילות באותו מיזם. אז מי שחושב שהוא מתאים לתפקיד, מוזמן בחום לפתוח כותרת למטה ולהציע את עצמו במקום להמשיך להתלונן על קיפוח, ואם אין מועמדים מתאימים אז נותר רק לאחל בהצלחה לגילגמש וגארפילד. בכל אופן, אין צורך בעשר ידיים על ההגה אבל אני בטוח שכל סיוע למיזם יתקבל בברכה. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 15:18, 8 ביולי 2015 (IDT)

ליש - לא ביקשתי לעצמי את התפקיד הזה. הצבעתי, גם אם בצורה לא הכי מוצלחת, על דרך קבלת ההחלטות הקלוקלת שחזינו בה כאן. דיונים במחשכים, התייחסות לתפקיד כאל פררוגטיבה מלכותית שמועברת בירושה ללא התייעצות עם אף אחד (הנרי השמיני כבר אמרנו?).

אני גם מבקש להסב את תשומת לבם של התומכים הנלהבים להערה המדאיגה הבאה: "אני פורמליסט. הכללים יקופדו עד קוצו של י. ". זה נכתב היום בשעה 10:13 על ידי גילגמש. זו גישה מאוד לא בריאה ומדירה למיזם הערכים המומלצים, שאמור להיות מיזם גמיש (מעצם הגדרת הקריטריונים העמומים) ומקבל כותבים בזרועות פתוחות. קפדנות ומשמעת צבאית זה משהו שמתאים לצה"ל. לא לאנציקלופדיה חופשית. אבל שכל אחד יעשה עם זה מה שמתחשק לו. זו לא הבעיה שלי. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:54, 8 ביולי 2015 (IDT)

בכל הפעמים בעבר שבהן הועברה האחריות על פינת הערכים המומלצים זה לא נעשה לאחר מכרז/הצבעה אלא בהסכמה של האחראי על המומלצים על משתמש שהיה מעוניין בכך ושנראה שמתאים, כפי שנעשה במקרה זה. אני חושב שחשוב שתהיה חלופת משתמשים שאחראים על המיזם מדי כמה זמן כך, שירעננו אותו ויכניסו בו קצת מהטעם האישי שלהם ויקדמו אותו לכיוונים חדשים. בכל מקרה שינויים בנהלי ההמלצה (ערכים טובים, זכות הצבעה, אחוז נדרש להוספה/הסרה וכו') נעשים בהתייעצות ובכפוף להסכמה של הקהילה במזנון. אפשר לנסות בפעם הבאה שזה יהיה רלוונטי להשאיר הודעה קצרה בשיחת תבנית:אחראי על הערכים המומלצים ולראות אילו משתמשים יהיו מעוניינים בכך (וגם ברוקולי יכול להיות מועמד מצוין לתפקיד בפעם הבאה שזה יהיה רלוונטי). ערן - שיחה 21:51, 8 ביולי 2015 (IDT)
ערן. אין לי בעיה עם אפשרות של אנשים נוספים שיציעו את עצמם. אבל לא כל מי שמציע את עצמו בהכרח מתאים לכך. השאלה היא מה יקרה אם רק אדם אחד יציע את עצמו, והוא למשל עורך חדש חסר ניסיון או עורך בעייתי. האם גם אז הוא ימונה? אני חושבת שיש להיזהר מכך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 09:51, 9 ביולי 2015 (IDT)
ומכיוון שאנחנו לא רוצים לתת יותר מדי כוח לפורמליסט, ניצור נוהל חדש שלפיו לא מוסרים לידיו סמכות אלא אם כן הוא קיבל אישור חתום מחמישים משתמשים בשלושה עותקים. נהדר. Tzafrir - שיחה 19:45, 9 ביולי 2015 (IDT)

סיכום[עריכת קוד מקור]

סוכם שבפעם הבאה שיידרש למצוא אחראי מומלצים חדש תופרסם על כך הודעה מסודרת בויקיפדיה:לוח המודעות ובשיחת תבנית:אחראי על הערכים המומלצים. במידה ויהיה מתנדב אחד הוא ימונה לתפקיד באופן אוטומטי, אם יהיו מספר מתנדבים, תינתן לקהילה זכות לבחור ביניהם. יורי - שיחה ⊙ פעם חסום - תמיד חסום ⊙ 09:10, 9 ביולי 2015 (IDT)

אני מאמץ את המסקנות של יורי. ננהג כך בעתיד ובתנאי שהמועמד הוא מתאים, כמו שציינה חנה. גילגמש שיחה 11:49, 9 ביולי 2015 (IDT)

מדור המומלצים – חזון והתקדמות[עריכת קוד מקור]

אנו מודים לכל משתתפי הדיון למעלה, ולשני האחראים הקודמים דני וערן. אנו שמחים לפרסם את התכניות שלנו למדור. עם החלפת האחראים למדור ברצוננו לפנות לקהילה עם חזון חדש למדור. חלק מהדברים (כמו קביעת זמני הצבעה הם באחריותנו הישירה וחלק ידרשו שינוי כללים). עד כה עסק אחראי המדור בעיקר בהעברת ערכים מרשימת ההמתנה להצבעה, טיפול בהצבעות, טיפול ברשימת הערכים המומלצים, עדכון רשימת הערכים המומלצים וכיוצא באלה דברים.

כאן זה גם המקום לבקש מכל מי שהמדור חשוב להשתתף בדיונים ובהצבעות ולהתנדב בצוותי הסיוע שאנו מבקשים להקים. כמו כן, אנו מבקשים לנצל הזדמנות זו לצאת בקול קורא לכל הקהילה לסייע בהפיכת הערכים במקצים הקיימים למומלצים (ראו למטה). תצא הודעה מסודרת מאוחר עם קול קורא מסודר לטיפול במקבצים.

 • המדור ישתף פעולה עם החממה (אף היא באחריותו של גארפילד) להדרכה אקטיבית של כותבים חדשים כמו גם ותיקים שיבקשו סיוע בכתיבת ערך מומלץ. לצורך כך יקים המדור שלוחה בחממה ויגייס כוח אדם שיהיה אחראי על מתן העזרה.
 • המדור יוביל לשיפור הערכים הקיימים על ידי הקמת צוות כותבים שישתדלו להשלים פרטים חסרים. הטיפול יעשה בשתי דרכים:
  • בערכים שמצבם הנוכחי לא מאפשר המלצה, אך עם שיפור קל ניתן להעבירם לרשימת המתנה יתמקד הצוות בהשלמת מידע חסר.
  • בערכים מומלצים ישנים שמצבם לא עומד בסטנדרט העדכני של הערכים המומלצים ישתדל המדור לאתר סיוע להשלמת הפערים כדי לשמור על רמה גבוהה של הערכים המומלצים. הצוות הזה יפעיל גם את מיזם אימות המידע שהוזנח עד כה.
 • יקבע לו"ז קבוע להצבעה – ההצבעה תמשך שבוע כמקובל; בערכים שבהם יש תוצאה צמודה תוארך ההצבעה בשלושה ימים נוספים (סך הכל 10 ימים לכל היותר).
 • כיום יש מדריכי עיצוב רק לחלק מהנושאים – המדור ישאף להוסיף מדריכי עיצוב נוספים כדי לקבוע סטנדרט גבוה לערכים מומלצים
 • המדור ישאף לעדכן, בשיתוף הקהילה, את דפי המדיניות הקיימים המטפלים באיכות כגון מדריכי הכתיבה, ביבליוגרפיה ועוד.
 • במסגרת המדור יפותח מקבץ מומלץ. כיום מקבצים הם סדרת ערכים בנושא מסוים שמוצגים במועדים חשובים. אנו רוצים לקדם מקבץ מומלץ שהוא רשימת ערכים שכל אחד מהם הוא מומלץ בפני עצמו ובנוסף הנושא של המקבץ מכוסה היטב. באשר למקבצים הקיימים - כשלב ראשון בתהליך יצא המדור בקול קורא לוויקיפדים להשלים את המלאכה בשני המקבצים האלה.
 • המדור יקדם סיווג ביניים לערכים "ערך טוב". המדור יקדם קריטריונים להגדרת ערכים טובים בשיתוף הקהילה. (פרט זה דורש דיון נפרד; אנו מקווים שהקהילה תתמוך בהצעותינו לערכים טובים; דיון אודות המתווה שאנו מציעים לערכים טובים יפורסם בהמשך לאחר השלמת גיבוש הרעיון).

משתמש:גארפילד ומשתמש:Gilgamesh


- סוף העברה

ערכים מומלצים ==> ערכים מצטיינים[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי למה קוראים לזה "ערכים מומלצים". צריך להבחין בין מה שויקיפדיה שואפת לכתיבת ערכים ברמה גבוהה, לבין העניין של המשתמש הרגיל של הויקיפדיה. למשתמש הרגיל, אין שום עניין בהמלצה כזו או אחרת ל"ערכים המומלצים", שהרי הוא בא לחפש את עניינו הוא, ולא את עניין רמת כתיבת הערך. זה קצת מטעה את המשתמש הרגיל. המשתמש הרגיל היה מצפה לראות ב"ערכים מומלצים", את הערכים הכי מבוקשים בויקיפדיה, כלומר, הערכים שקוראים ומחפשים אותם הכי הרבה. "ערכים מומלצים" הוא מדור חשוב למי שיש לו עניין באיכות הערכים ולמי שמעוניין להתרשם מרמת הכתיבה. כמו כן, יש לזה חשיבות גדולה מההיבט של קידום רמת הערכים בויקיפדיה, ולכן אני חושב לתומי, שעדיף לכאורה לקרוא לזה "ערכים מצטיינים", מאשר "ערכים מומלצים". אנונימי/ת לא חתם/ה

האם יש לנו אפשרות טכנית ליצור מדור חדש: "הערכים הכי נקראים" - מדרג של הערכים הכי מבוקשים בויקיפדיה?
זה יהיה די משעמם וסטטי: ירושלים, ישראל, נתניהו וכדומה.. ראה הזנב הארוך. אבנר - שיחה 13:19, 4 באוגוסט 2015 (IDT)
נראה לי שאתה צודק מבחינת הויקיפד. אבל מבחינת המשתמש ה"מבקר", שמבקר בויקיפדיה לעיתים יותר רחוקות, זה עשוי להיות יותר שימושי, ושער יותר אמיתי לויקיפדיה לעומת "ערכים מומלצים".
חשוב יותר מדור "ערכים מפוחלצים", שבו יופיעו ערכים שלא נערכו בידי אדם בחמש השנים האחרונות. דוד שי - שיחה 21:16, 4 באוגוסט 2015 (IDT)
זה לא אמור להיות הגביע הקדוש, משאת הנפש? ערך שהגיע למצב כה מושלם, עד שאין צורך לערוך בו דבר, אף פעם. אילן שמעוני, החיים הם גבול של אתה פופולר 08:50, 5 באוגוסט 2015 (IDT)
:-) זה יפה לראות נקודת מבט של ויקיפד, מול הסתכלות של "אורח".
למה המשתמש הרגיל מעוניין בערכים הפופולריים? הוא הרי רק בא לחפש את עניינו הוא!
אחת ההנחות שעומדות בבסיס המדור, כמו גם בבסיס המבנה של הדף הראשי, היא שאנשים לעתים מגיעים לוויקיפדיה כדי לקרוא תכנים איכותיים ומעניינים ולא רק בשביל נושא מסוים שמעניין אותם. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 13:38, 5 באוגוסט 2015 (IDT)
אולי ניתן לומר שיש את שני סוגי האנשים, וכל אחד יעדיף לקרוא את המדור הקרוב לליבו. אני רק חושב, שהמדור של "ערכים הכי נקראים" יהיה יותר פופולרי מאשר "ערכים מצטיינים (/מומלצים)"
אז אין שום בעיה במצב הקיים ואפשר לארכב את הדיון. אם בא לך ליצור דף שיוקדש לערכים הפופולריים, אתה חופשי לעשות זאת במרחב המשתמש שלך. אם הוא יהיה מוצלח יהיה אפשר לשקול להעביר אותו למרחב ויקיפדיה. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:26, 5 באוגוסט 2015 (IDT)
אין עד כה התייחסות בדיון על הצורך לשנות את השם מ-"מומלצים"
הערכים האלו מומלצים לקריאה בשל איכותם. אנחנו לא אמורים להמליץ לקורא על ערכים פופולריים או מעניינים או שימושיים או מחממי-לב, אלא על אלו שהם פסגת היצירה הויקיפדית. מכאן שמם. עוזי ו. - שיחה 16:52, 10 באוגוסט 2015 (IDT)
אני לא רואה סיבה לשנות את השם לאחר שהקוראים התרגלו כבר לשם הקיים. גילגמש שיחה 18:13, 10 באוגוסט 2015 (IDT)
עוזי ו., זה הובהר בשרשור שלמעלה. כאן אני בא לדון על כפל המשמעויות של השם, אשר הקורא יכול לטעות ולהבינו אחרת. למה לא: "ערכים מצטיינים", "ערכים מוערכים", "ערכים לשבח" - או משהו אחר שלא ניתן להבנה בכמה משמעויות?! אני לא מקבל את עמדתו של גילגמש. לא משאירים דבר על קלקולו ללא סיבה טובה, וזאת לא סיבה מספיק טובה לדעתי.
בדרך כלל קשה לתקן קלקול כשאתה היחיד שרואה במצב קלקול. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 19:33, 17 באוגוסט 2015 (IDT)


- סוף העברה

מומלצים - דיווח לקהילה - העברה מהמזנון[עריכת קוד מקור]

עברו כשלושה חודשים מאז קיבלנו את האחריות על פינת המומלצים ובזמן הזה ביצענו מספר שינויים וקיבענו נוהלים קיימים:

 1. אנו משתדלים לשמור על מסגרת זמן מסודרת לדיון. דיונים נמשכים שבוע ובמקרה של תוצאה צמודה, מקבל הערך מספר ימים נוספים בהצבעה.
 2. נקבע קצב אחיד להעלאת ערכים להצבעה. ערכים להוספה עולים בקצב של 1.5 בשבוע (שבוע ראשון ערך אחד, שבוע עוקב שני ערכים). חיפוש שיטתי ברחבי הוויקיפדיה מאפשר הגברת הקצב לשני ערכים בשבוע וזה יקרה החל מהשבוע הבא.
 3. ערכים להסרה עולים בקצב אחיד של שני ערכים לשבוע (ובהמשך שלושה ערכים בשבוע). בכל המקרים האלה השאיפה היא לאתר כותב פוטנציאלי שישמור את ההמלצה של הערך. בדרך כלל אנו משתדלים לפנות לאחד הכותבים הקבועים (אם הכותב המקורי עדיין פעיל או מישהו שהנושא קרוב ללבו) עם פירוט הבעיות ובקשה לסיוע. ערכים עולים לרשימת הסרה בגלל אחת הסיבות הבאות:
  1. העדר הערות שוליים או מעט הערות שוליים ביחס לטקסט (גם אם הערך עצמו הוא טוב)
  2. חוסרים כלשהם בערך
  3. סגנון כתיבה לקוי (תופעה שיכולה לקרות אם הערך עבר שינויים גדולים מאז ההמלצה הקודמת)
  4. חוסר עדכון (למשל בערכי היסטוריה של מדינות)
  5. שינוי דפוסי כתיבה בקהילה: כיום נהוג לפרט במידה רבה יותר מאשר בעבר וערך שהומלץ לפני זמן רב עשוי להיות קצר באופן משמעותי מערך שהיה נכתב כיום באותו נושא.
  6. ביקורת של איש אקדמיה (נעשו מספר פניות לאנשי אקדמיה עד כה, התוצאות לא מזהירות, אבל עובדים עם מה שיש)
 4. ערכים שלא עומדים בסטנדרים אלה לא מוצגים יותר בעמוד הראשי. כך, החל מאוקטובר השנה אין יותר ערכים ללא הערות שוליים בעמוד הראשי והמטרה היא כאמור שלא ישארו ערכים מומלצים ללא הערות שוליים. כל הוויקיפדים שקיבלו פניה לעדכן את ערכיהם מתבקשים בכל לשון של בקשה לעשות כן ולהוסיף הערות שוליים ולהשלים את יתר הפרטים. משתמש:גארפילד וגילגמש שיחה 12:16, 30 בספטמבר 2015 (IDT)


- סוף העברה

סימון ערכים מומלצים בוויקי נתונים[עריכת קוד מקור]

משתמש:DGtal פתח דיון בדף שיחתו של משתמש:גארפילד לגבי סימון ערכים מומלצים בוויקי נתונים. אני מודה שאני שוכח פעמים רבות את הפרט הטכני הזה והיתי רוצה לדעת היכן עומד תכנון הבוט שאמור לעשות זאת באופן אוטומטי כפי שהציע משתמש:IKhitron בדיון. אתייג גם את משתמש:שמזן שגם כן תמך בבוט. אתייג את משתמש:ערן ואת משתמש:Mikey641 שהפקיר אותנו בגלל פסיכומטרי. אתייג גם את משתמש:1Or שפעיל בעניינים טכניים. גילגמש שיחה 08:49, 23 ביולי 2017 (IDT)

זה היה מזמן... ‏DGtal‏ - שיחה 08:55, 23 ביולי 2017 (IDT)
אכן. עכשיו יש בוט? גילגמש שיחה 08:56, 23 ביולי 2017 (IDT)
הרצתי בוויקינתונים בוט שכתבתי כרגע. זה עבר על כל הדפים עם התבנית ובדק הכל, יכול להיות שערך או שניים התפספסו כי הם הכילו את התו ". אם אתם רוצים, אני יכול לקחת על עצמי לעקוב על דף ההצבעות ולעדכן בוויקינתונים על הסרות והוספות. בברכה, Or1Bot - שיחה 10:59, 23 ביולי 2017 (IDT)
כן, זה יהיה ממש מעולה! תודה אור! גילגמש שיחה 11:01, 23 ביולי 2017 (IDT)
בשמחה Face-smile.svg אורשיחה • 11:02, 23 ביולי 2017 (IDT)

משהו השתבש בדף[עריכת קוד מקור]

הי גילגמש, מהו השתבש בדף הפתיחה, כרגע מופיע שם המשפט "כרגע ישנם ערכים מומלצים מתוך 210,406 ערכים בוויקיפדיה העברית כולה: אחד מכל שגיאה בביטוי: אופרנד round בלתי צפוי ערכים (שגיאה בביטוי: אופרנד / בלתי צפוי%) הוא ערך מומלץ." יש לך מושג מה השתבש? בברכה--יום טוב - שיחה 23:44, 30 ביולי 2017 (IDT)

הי IKhitron, אודה לך אם גם תוכל לעזור, זה ברור משהו טכני שמעבר להבנתי. בברכה --יום טוב - שיחה 23:58, 30 ביולי 2017 (IDT)
משהו השתבש בתבנית הזאת: {{מספר ערכים מומלצים}}. גילגמש שיחה
תוקן. ביטלתי שתי גרסאות אחרונות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:14, 31 ביולי 2017 (IDT)
תודה לשניכם על התגובה המהירה. בברכה--יום טוב - שיחה 00:15, 31 ביולי 2017 (IDT)

ספרות מתורגמת[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, בפרק "ערכים מומלצים בנושא ספרות" יש לשנות את הכותרת במדור פרוזה לשם: ספרות מתורגמת, כי זוהי החלוקה האמיתית בין "ספרות עברית וישראלית" (שגם לה ניתן לקרוא: ספרות מקור) לבין הספרות הזרה. פרוזה זו סוגה ספרותית שנמצאת גם במדור הספרות העברית כמובן. החלוקה פה אינה בין הסוגות השונות, אלא בין מקור ותרגום. Tmima5 - שיחה 07:47, 4 בספטמבר 2017 (IDT)

איפה את רואה את המילה "פרוזה בדף"? חיפשתי ולא מצאתי. גילגמש שיחה 07:58, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
כשאתה מקיש בפורטל על המילה "ספרות" אתה מקבל פירוט של הערכים המומלצים בספרות מחולקים על פי החלוקה דלעיל. (לא מצליחה לקשר) Tmima5 - שיחה 08:47, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
אוקי, זה ידרוש שינוי בפורטל ספרות עצמו. בעקרון אפשר לעשות את זה, הפורטלים שלנו לא מאוד גדולים ושינוי כזה יהיה אפשרי. אבדוק את זה מאוחר יותר. גילגמש שיחה 10:18, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
תודה Tmima5 - שיחה 10:21, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
מצאתי ושיניתי. Tmima5 - שיחה 14:12, 9 בדצמבר 2017 (IST)

עדכון במדור הערכים המומלצים[עריכת קוד מקור]

(העברה מהמזנון)


בהתאם לתוצאות הדיון הקודם בעניין זה, אנחנו מבקשים את אישור הקהילה לצרף את משתמש:Nivkorkos לצוות הניהול של המדור. ניב פעיל בוויקיפדיה מזה כשנתיים ובמהלך הזמן הזה הראה עניין רב במדור הערכים המומלצים. לזכותו 2 ערכים מומלצים ועוד אחד נמצא כרגע בדיון. בנוסף, השתתף בדיונים רבים ובהצבעות רבות במדור. אנחנו בטוחים שניב יוסיף נסיון ייחודי לצוות ניהול המדור וישפר את התנהלותו. משתמש:גארפילד וגילגמש שיחה 21:43, 12 באפריל 2018 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. יכול רק להועיל. ניב הוא משתמש פעיל ותורם במיוחד, וידיים כאלו ודאי תועלנה למיזם. קובץ על ידשיחה ♦ 01:07, 13 באפריל 2018 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד, נקווה שהוא ייתן זווית ראיה נוספת מהו ערך מומלץ, ומתי יש להסיר ערך מרשימת הערכים המומלצים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 13:47, 13 באפריל 2018 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד--היידן 09:44, 14 באפריל 2018 (IDT)
תודה לכל התומכים. אעשה את המיטב. ניב - שיחה 19:45, 14 באפריל 2018 (IDT)


- סוף העברה

טד בנדי[עריכת קוד מקור]

מדוע הערך אינו ערך מומלץ? אחרי העיון בו מתחשק לי להירשם ללימודי קרימינולגיה--Haya831 - שיחה 11:27, 2 במאי 2018 (IDT)

ערכים מומלצים לא הופכים מעצמם למומלצים. מישהו צריך להמליץ עליהם. אם אתה חושב שבערך הנ"ל ראוי להופיע בפורטל, עליך לגשת אל רשימת ההמתנה, להציבו שם ולהמתין לביקורת עמיתים. ניב - שיחה 12:09, 2 במאי 2018 (IDT)

בוצע--Haya831 - שיחה 14:06, 2 במאי 2018 (IDT)

מומלצים מהזירה הימית[עריכת קוד מקור]

מבקש לקבוע תאריכים להצגת המומלצים מהזירה הימת כערך יומי:

תודה על תשומת הלב. קודקוד צהוב - שיחה 13:11, 1 באוגוסט 2018 (IDT)

הצגת מומלצים בעמוד הראשי[עריכת קוד מקור]

שאלה לאחראי הערכים המומלצים:

יש כיום בויקיפדיה 677 ערכים מומלצים ע"פ דף התוכן המשויך לשיחה זו. להבנתי, כל ערך מוצג בעמוד הראשי במשך יומים. ע"פ זה, אם היה מדובר בהעלאה אקראית או לפי סדר, כל ערך מומלץ היה מוצג פעם בארבע שנים בקירוב (אם מורידים חגים שבהם מציגים מקבץ ערכים). אבל, ערך מומלץ שנתקלתי בו לאחרונה הגט מקליווא (באמת מומלץ!) הוצג בעמוד הראשי פעם אחת בלבד ליומים לפני שש שנים וחצי(!), ומן הסתם יש עוד רבים כאלה.
בקיצור, מה הקריטריונים להצגת ערכים מומלצים בעמוד הראשי? בן עדריאלשיחה • כ"ו בכסלו ה'תשע"ט 13:29, 4 בדצמבר 2018 (IST)

אענה למרות שאני כבר לא אחראי המומלצים, אבל אני היתי יוזם הסדר הנוכחי ופעלנו לפיו במשך שלוש שנים. השאיפה היא להציג ערך פעם בשנתיים בממוצע. השאיפה היא להציג את הערך בתאריך שרלוונטי לאירוע שקשור לערך (למשל תאריך לידה לערך ביוגרפי, ערך שנה לאירוע מסוים וכך הלאה) אם אין תאריך רלוונטי (למשל מדובר על ערך על בעל חיים) הוא יוצג בתאריך אקראי כלשהו. יש רשימה מסודרת כאן: משתמש:Gilgamesh/מומלצים ישנים, רשימת אכלוס לעמוד הראשי. היות שהרשימה היא בארגז חול יש גם הערות אישיות ליד הערכים. אם יש פגם מהותי בערך הוא לא יוצג עד תיקונו של הפגם (למשל אדמת, חוסר עדכון וכו'). בדרך כלל ערכים כאלה עוברים לרשימת המתנה לקראת הצבעת הסרה. יתכן שכדאי להעביר את הרשימה לדף משנה של הפורטל אבל זה כבר עניין טכני. יתכן מקרה שבו הערך לא הוצג במשך שנים רבות אבל זה קשור כבר לקצב בדיקת ערכים ישנים וחוסר הקפדה על הצגה מסודרת בעבר. לכן, לצערי יש ערכים שהוצגו כל שנה או אפילו כמה פעמים בשנה ולצדם ערכים שלא הוצגו במשך שנים. אנו מתקנים את הדבר הזה לאט לאט. כמו כן, כל ערך מומלץ נבדק בקפדנות לפני הצגה. היות שיש ערכים שטרם נבדקו הם לא מופיעים ברשימה זו. זה יהיה כבר התפקיד של ניב לבדוק את הערכים האלה ולהחליט מה לעשות איתם. להעביר לשיבוץ או לרשימת המתנה לקראת הסרה או לחפש מישהו שיטפל בהם. גילגמש שיחה 13:33, 4 בדצמבר 2018 (IST)

הגעתי לעמוד הראשי ולא הייתה תבנית[עריכת קוד מקור]

אז העתקתי את התבנית הקודמת לתאריך של היום. לא יודע מי אחראי על זה או מה ההשלכות. לדעתי זה אפשר לקבוע אקראית שנה מראש ולא להתעורר כל פעם מחדש לגלות שאין תבנית. Uziel302 - שיחה 00:15, 21 בדצמבר 2018 (IST)

משתמש:Nivkorkos אחראי על המומלצים מזה זמן מה. בהחלט אפשר לשבץ ערכים מספר שבועות קדימה. גילגמש שיחה 00:47, 21 בדצמבר 2018 (IST)
זו טעות שלי. מתנצל. ניב - שיחה 09:23, 21 בדצמבר 2018 (IST)
ניב, נראה שהבעיה חוזרת: לפי ויקיפדיה:עמוד ראשי/מחר, הערך המומלץ שיוצג מחר (רביעי) הוא {{ערך מומלץ 26 בדצמבר 2018}}, שלא קיימת. Tzafrir - שיחה 16:22, 25 בדצמבר 2018 (IST)
Tzafrir, יש לי תזכורת בטלפון לשעה 18:00 לשבץ ערכים עד לסוף החודש. אגב, אשמח אם תצביע בוק:עמה כדי לתת הזדמנות לערכים מומלצים חדשים להופיע בעמוד הראשי. ניב - שיחה 17:52, 25 בדצמבר 2018 (IST)
תודה. Tzafrir - שיחה 17:56, 25 בדצמבר 2018 (IST)

תבנית:ערך מומלץ 1 באפריל 2019[עריכת קוד מקור]

אין ערך מומלץ למחר, מי אחראי על המיזם? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:38, 30 במרץ 2019 (IDT)

אין ערך מומלץ למחר[עריכת קוד מקור]

ולשאר השבוע. צריך לשבץ. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 14:40, 15 באוקטובר 2019 (IDT)

אפשר להציב את הערכים הבאים: פרעות יאשי הוצג לאחרונה במרץ 2014, פדיון יהודי רומניה הוצג לאחרונה בנובמבר 2014, וסילה אלכסנדרי הוצג לאחרונה ביולי 2015, המעמד האזרחי-משפטי של יהודי רומניה הוצג לאחרונה בדצמבר 2015. אני לא יודע איך להציב אותם ברשימה. בברכה. ליש - שיחה 15:58, 15 באוקטובר 2019 (IDT)
עדכנתי בתבנית עד שבוע הבא לפי התבניות הקודמות בתקווה שזה נכון. תודה על העזרה. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 16:27, 15 באוקטובר 2019 (IDT)
משתמש:Nivkorkos, צריך לעדכן ערכים נוספים ליום חמישי. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:17, 21 באוקטובר 2019 (IDT)
רונאלדיניו המלך הסר דאגה מלבך. ישובצו מחר ערכים. ניב - שיחה 23:36, 21 באוקטובר 2019 (IDT)
משתמש:Nivkorkos, הערכים לא שובצו ואין ממחר ערכים מומלצים. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 01:30, 24 באוקטובר 2019 (IDT)
הוספתי לימים הקרובים. ערן - שיחה 02:15, 24 באוקטובר 2019 (IDT)
תודה. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 10:56, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

הערך המומלץ הוא "דף זה מיועד למחיקה מהירה"[עריכת קוד מקור]

למה? אנבה - שיחה 01:25, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

אמיר א׳ אהרוני, IKhitron,קיפודנחש, גילגמש, Guycn2, ניב! אנבה - שיחה 01:50, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

איפה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:52, 24 באוקטובר 2019 (IDT)
זה נוגע לשינויים שכבר בוטלו בתבנית:ערך מומלץ 24 באוקטובר 2019. ערן - שיחה 01:59, 24 באוקטובר 2019 (IDT)

חגיגת יובל לספינות הסער משרבורג[עריכת קוד מקור]

בסוף דצמבר 2019 ימלאו חמשים שנה למילוט חמשת ספינות סער משרבורג. מבצע שגרם להתרגשות רבה בעם ישראל, הידוע בשם ספינות שרבורג. שניהם ערכים מומלצים שהייתה לי תרומה משמעותית בהם. מציע להעמיד ב-25 בדצמבר כערך יומי. קודקוד צהוב - שיחה 11:19, 14 בנובמבר 2019 (IST)

ערך מומלץ 26.4.2020[עריכת קוד מקור]

התקציר המוצג לערך "המדיניות הלשונית בישראל" מיושן, ומתאר את המצב לפני חקיקת חוק הלאום. Ronam20 - שיחה 03:03, 26 באפריל 2020 (IDT)

הוספת "מדעי כדור הארץ" כתחום משנה ל"מדעי הטבע"[עריכת קוד מקור]

שלום, בולט בחסרונו תחום מדעי כדור הארץ כתחום משנה לתחום מדעי הטבע בסיווג תחומי הערכים. תודה, Ronavni - שיחה 22:30, 28 במרץ 2021 (IDT)

קצרמר מומלץ[עריכת קוד מקור]

אני חושב שגם קצרמרים ראויים להחשב ערכים מומלצים! יש נושאים שאינם ראויים לערכים ארוכים, וקצרמר פשוט וטוב יהיה מושלם בשבילם. דעתי היא שערך טוב, אמין, מעניין ומקיף ראוי להחשב קצרמר לאחר שעבר את השלבים הנדרשים, וזאת מבלי להתחשב באורכו. מה דעתכם? Symbol support vote.svg בעד Symbol oppose vote.svg נגד שתפו. באלדורשיחה • כ"ב באייר ה'תשפ"א 19:49, 3 במאי 2021 (IDT)

זו הצעה כל כך לא רצינית שאני אפילו לא אטרח לחוות דעתי. ניב - שיחה 01:44, 4 במאי 2021 (IDT)