שיחת פורטל:רומא העתיקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הועבר מפורטל:פורטלים/פתיחת פורטל חדש:

אין ספק שזהו פורטל נדרש, אני מוכן להיות האחראי שלו ולמלות אותו בתוכן אם ימצא מישהו שיוכל לבנות אותו. אינגסוק 13:09, 14 באפריל 2008 (IDT)

אשמח לבנות אותו - אבל יש עוד הרבה ערכים לכתוב קודם לכן. דרור - שיחה 14:10, 14 באפריל 2008 (IDT)
אני אוכל לעזור לך עם התשתיות גם כן. לדעתי יש לאמץ את פורטל: יוון העתיקה כבסיס ולשנות בהתאם. כמובן שתחומי פורטל רומא יהיו שונים מעט כגון מסגרת לפירוט הקיסרים, פרונימקיות וכדומה. לגבי מספר הערכים - זה נכון גם לגבי מתמטיקה, למשל... השמח בחלקו (-: 19:37, 14 באפריל 2008 (IDT)
יש בסיס - פורטל:רומא העתיקה. אני לשירותך. השמח בחלקו (-: 00:53, 22 באפריל 2008 (IDT)
גמרתי את העיצוב הראשוני, אשמח אם תחווה את דעתך.אינגסוק 14:27, 22 באפריל 2008 (IDT)

רזולוציה[עריכת קוד מקור]

אני ברזולוציה של 1280X1024 ויש בפורטל הרבה שטחים לבנים. אביהושיחה 20:51, 22 באפריל 2008 (IDT)

אכן צריך יהיה לסדר קצת אחרת את המסגרות כדי למנוע את המצב הזה. אך לפני כן הנה עוד מספר הערות בונות בנושא הפורטל החדש:
  • כדאי לפרוס את הכרונולוגיה הרומית בצורה יותר ברורה, אולי כמו בפורטל היווני. אפשר לשלב שם עוד קישורים, תאריכים ואפילו קצת תמונות.
  • הדגשת נושאי התרבות הרומית ביחס לשאר הנושאים, באותה הפרופורציה כפי שקיימת בפורטל יוון העתיקה מוגזמת לפי דעתי. התרבות היא בסה"כ המשך+שכלול של תרבות יוון העתיקה. לדוגמא, חשיבותה של הפילוסופיה הרומית קטנה משל זו היוונית ולכן ראוי שתופיע בצורה אחרת בפורטל. לעומת זאת, נושאים כגון פוליטיקה, צבא ופרובינקיות חשוב מאוד לפרוס בצורה ברורה ומעמיקה בפורטל זה.
  • נושא היהודים ורומא הוא נושא חשוב וראוי ששווה להרחיב עוד יותר. בנוסף, התקופה הרומית של ארצות נוספות שהיו תחת כיבושם היא נושא נוסף שכדאי להתייחס אליו.
  • לא מספיק ליצור קישור לקטגוריות האישים - יש להוסיף רשימה של האישים החשובים ביותר מבינהם (לאו דווקא קיסרים) שתבדיל את הפורטל מהקטגוריה הכללית.
  • לא לשכוח את נושא הקישורים אל הפורטל בהתאם לפסקה האחרונה של המדריך. ויש לנו אפילו סמל כבר!

כל הכבוד על העבודה הזריזה והיפה, בייחוד של בניית האוספים והגלריות של הפורטל! בברכה, השמח בחלקו (-: 23:23, 22 באפריל 2008 (IDT)

גודל תמונה בגלריית תמונות[עריכת קוד מקור]

נכנסתי היום לפורטל והתמונת היום "היכתה" בעיניי בגודלה, נכנסתי לגלריית התמונות וראיתי שעוד חזון למועד, אם אחכה בסבלנות תגענה תמונות שגודלן לא ייכנס למסך המחשב הנייד שךי Face-smile.svg, הומור הומור, אבל אני מאד ממליצה להקטין את גודל תמונות הענק בגלרייה, התמונה לא אמורה להשתלט על שער הפורטל. וחוץ מזה הפורטל נחמד, התמונות יפיפיות Hanay שיחה ראית את פורטל הארכאולוגיה? 07:39, 24 באוקטובר 2009 (IST)