שיחת קטגוריה:בני זוג של מנהיגי ישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דץ זה מקושר לדף באגלית Spouses of the Prime Ministers of Israel וזה אינו תרגון מדויק כי הדף מתאר את נשות ראש ממשלת ישראל והדף בעברית מתאר את כלל נשותייהם של מנהיגיי ישראל (נשיאים וראשיי ממשלה) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שיניתי את הקישור לדף הזה. ישרון - מה המצב? 23:04, 2 בינואר 2011 (IST)

הקישור לדף באנגלי,לא מוביל לכלום (הוא מוביל לקטגורייה שלא קיימת למרות שקיית קטגורייה כזאת) Category:Category:Spouses of Israeli politicians

אופס, תיקנתי. תודה. ישרון - מה המצב? 14:05, 3 בינואר 2011 (IST)

מדוע לא "'בנות זוג של מנהיגי ישראל"?[עריכת קוד מקור]

הלא בנשותיהם עסקינן? טיפוסי - דברו איתי 15:26, 6 בנובמבר 2013 (IST)

לאו דווקא ראה גולדה מאיר. מי-נהר - שיחה 20:56, 12 בנובמבר 2013 (IST)

שם הקטגוריה[עריכת קוד מקור]

נראה לא מדוייק לכנות ראשי ממשלה מנהיגי ישראל, כינוי השמור למנהיגים דגולים במיוחד, כמו משה רבינו, ולכן מוצע להחליף את שם הקטגוריה ל- בני זוג של מנהיגים ישראלים. טיפוסי - דברו איתי 12:45, 10 בנובמבר 2013 (IST)

מיהו "מנהיג ישראלי"?[עריכת קוד מקור]

משתמש:טיפוסי מתעקש לכלול בקטגוריה זו את מרגלית יוסף, אשתו של הרב עובדיה יוסף, שהיה בעבר הרב הראשי. הערך על מרגלית כנראה יימחק בעוד יומיים, אבל השאלה היא עקרונית יותר: מיהם אותם מנהיגים ישראלים שבני זוגם אמורים להיכלל בקטגוריה זו? כל המופיעות בקטגוריה, למעט מרגלית יוסף, הן בנות הזוג של נשיאי מדינה וראשי ממשלה, שברור שנחשבים למנהיגים ישראלים. האם יש תפקידים נוספים שאמורים להיכלל כאן? כדאי לקבל על כך החלטה ואז להוסיף פתיח שמבהיר זאת בראש הקטגוריה. Lostam - שיחה 12:53, 10 בנובמבר 2013 (IST)

מנהיגי ישראל, אלו מנהיגים שאחוז גבוה של עם ישראל, רואה בהם מנהיג. אגב, גם שמעון פרס ראה ברב עובדיה מנהיג, ולכן שיחר לפתחו. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 12:56, 10 בנובמבר 2013 (IST)
לאסתם, האם ניתן לראות בדבריך הסכמה לשינוי שם הקטגוריה, כפי שהצעתי בפסקה קודמת? טיפוסי - דברו איתי 13:01, 10 בנובמבר 2013 (IST)
האם גם אשת רמטכ"ל יכולה להיכלל בקטגוריה? ומה לגבי אשתו של שר ביטחון? יו"ר הכנסת? נשיא בית המשפט העליון? איפה יעבור הגבול? Lostam - שיחה 13:02, 10 בנובמבר 2013 (IST)
מסכים איתך, הגבול אכן צריך לעבור היכן שהוא, אך בוא נעביר אותו משמאל לסוניה, או מימין למרגלית. לא ייתכן שהגבול יעבור על פי אג'נדות. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 13:08, 10 בנובמבר 2013 (IST)
האג'נדה היא אולי שלך, היא בוודאי לא שלי. גם על פי החוק, נשיא המדינה וראש הממשלה הם העומדים בראש המדינה ומנהיגים אותה. רב ראשי הוא תפקיד בכיר ומכובד, אך הוא אינו מנהיג של מדינת ישראל, כשם ששר הביטחון ונשיא בית המשפט העליון הם תפקידים בכירים ומכובדים, אך הם אינם מנהיגי המדינה. Lostam - שיחה 13:12, 10 בנובמבר 2013 (IST)
על פי החוק בישראל, לנשיא המדינה סמכויות טקסיות בלבד. ראש הממשלה כשמו מנהיג את הממשלה, אבל לא את שאר זרועות השלטון בדמוקרטיה, ובוודאי לא את עם ישראל, ולכן ראש ממשלה למשל הוא מנהיג ישראלי, אבל לא מנהיג ישראל, לעומת זאת הרב עובדיה היה גם מנהיג ישראלי, ובוודאי מנהיג חלק ניכר מעם ישראל. טיפוסי - דברו איתי 13:21, 10 בנובמבר 2013 (IST)
אם כבר נדייק, אז על פי חוק יסוד:נשיא המדינה הוא העומד בראש מדינת ישראל, הוא האזרח מס' 1 לצורך העניין. אני חושב שהעמדה של שלושתנו ברורה, נמתין לדעות נוספות. Lostam - שיחה 13:25, 10 בנובמבר 2013 (IST)
אני תומך בביטול הקטגוריה מכל הטעמים שמעליי ולהחליפה בשיטה של ויקיאנגלית. הקטגוריה הראשית שם היא בני/בנות זוג של פוליטיקאים ישראליים (Category:Spouses of Israeli politicians) [spouse באנגלית מתייחס לבעלה של ואשתו של כאחד] ויש קט' משנה ייעודיות לבני/בנות זוג של נשיאים וראשי ממשלות. ‏DGtal‏ 13:26, 10 בנובמבר 2013 (IST)
הקטגוריה אינה עוסקת בראשי המדינה, אלא במנהיגים ישראליים, אם לא כך, יש לשנות את השם. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 13:42, 10 בנובמבר 2013 (IST)
"מנהיגי ישראל" הוא מושג אמורפי מידי. מעיון בערכים הכלולים בקטגוריה נראה לי שבשלב זה יש הצדקה לקטגוריה של נשות נשיאי מדינת ישראל ולקטגוריה של נשות ראשי ממשלת ישראל. סוניה פרס תכלל בשניהן, כמובן. יתכן שבעתיד תהיה הצדקה להכליל את הקטגוריה לבנות זוג שאינן נשואות ו/או לשני המינים, וכן ליצור קטגוריות לפוליטיקאים מדרגים נמוכים יותר ולרבניות. בברכה, משתמש כבד - 15:37, 10/11/13

איני רואה צורך בקטגוריה זאת. אך מאחר והיא קיימת ודאי צריך להגדיר את תחומיה. האם מנהיגים הם רק נשיאים? ראשי ממשלה ? שרים ? כל שר ?, ח"כים ? מה לגבי יו"ר הכנסת ? מנהיגי יהדות בתפוצות ? יו"ר הסוכנות ? נשיאי בית המשפט העליון ? שופטי עליון ? רבנים ראשיים ? גדולי ישראל פוסקי הדור ? מה עם רמטכ"לים ? יש לנו דמות כה אוטנתית לקטגוריה זו מאשר טלי ליפקין שחק ? . לדעתי קל לגבש הסכמה לפחות לגבי נשיאים, ראשי ממשלה, רבנים ראשיים, וגדולי הדור הפוסקים שקשה להתווכח על מרכזיותם. אחר כך אפשר לדון עם להרחיב זאת גם לשרים בכירים או ראשי אופיזיציה יו"ר הכנסת , ההסתדרות אפילו לו הם היו בתפקידים אלו במשך שנים רבות או בולטות. אפשר לצרף למנין שנותיהם את משך כל שנות שרותם הציבורייים. הדבר עשוי להיות נכון גם לבכירים במערכת הביטחון כנ"ל. מי-נהר - שיחה 20:51, 12 בנובמבר 2013 (IST)

בחייאת. ישראל בוויקפדיה פירושה מדינת ישראל ולא עם ישראל (אם אתם לא מאמינים, תכנסו לשורת החיפוש ותבדקו). מנהיג הכוונה למנהיג רשמי ולא לקובעי דעת קהל, בין אם הם רבנים ובין אם הם תקשורתנים. לדעתי אין צורך להכנס לקטנות, כל אחד שרואה את הקטגוריה מבין שמדובר על בני זוג שיש משמעות לכך שהם בני זוג (טקסית כמובן, כמו הרעייה הראשונה בארה"ב), אך חלוקה בין נשיאים לרה"מ אכן רצויה. אין שום טעם להכניס לקטגוריה/לפתוח קטגוריה לנשות רמטכ"לים וכד', כמו שאין טעם לפתוח בני זוג של תעשיינים ישראלים וכו'. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

מה עם מנהיגים לפני קום המדינה ?[עריכת קוד מקור]

? מי-נהר - שיחה 21:00, 12 בנובמבר 2013 (IST)