שיחת קטגוריה:גאונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אורתודוקסים?[עריכת קוד מקור]

אם היהדות האורתודוקסית מוגדרת ככזו רק מאז תחילת המאה ה-19, הרי שקטגוריה זו לא צריכה להיות קטגוריית בת של יהדות אורתודוקסית. ערןב 23:07, 15 בספטמבר 2007 (IDT)

סליחה, טעות שלי. זוהי קטגוריית בת של קטגוריה:ראשי ישיבות ועל כן קטגוריה נכדה של קטגוריה:רבנים אורתודוקסים. אולי צריך לשקול שוב את מבנה הקטגוריות כאן. ערןב 23:09, 15 בספטמבר 2007 (IDT)

שמות הערכים[עריכת קוד מקור]

כפי שניתן לראות, אין שום אחידות בשמות הערכים, יש הזוכים ב"רב", יש שקיבלו "גאון", יש שזכו שבשם הערך יופיעו שני התארים, ויש גם כאלה שבשם ערכם חסרים שניהם. מציע לקבוע כלל אחיד בנושא, וגם בדרך המיון בקט'. ראו כאן דיון קודם בנושא. מתייג את קובץ על יד DGtal נדאוס אבי84 Yotam8800 מלא כל הארץ כבודי shaishyy תלם Tshuva יאיר הנווט david7031 יאיר דב אריה במרתף בן-ימין Nahum מי-נהר Yechiel.sh בן עדריאל MaorHL ד"ר סנסן ליאיר ריהטא Davidnead דגש חזק גנדלף יואל מרקו עט הזמיר יהודי מהשומרון איש גלילי אליצור יחיא גיברס חסר תקנה biegel hagay1000 Joalbertineצור החלמיש ש. יצחק אני ואתה ואנחנו Israeli Homo Sapiens בר-כח דוד שי Cumputer guy מבני הנביאים פיראוס ויקי4800 דרדק שמש מרפא המלך הכחול עמד בעלי הידע ביהדות ו יונתן770י בעלי הידע בתולדות עם ישראל וגם את ביקורת. בן עדריאלשיחה • י"א באדר ה'תשע"ח 14:53, 26 בפברואר 2018 (IST)

בכל מקרה, אל לנו לחדש תארים. הרציונל באזכור התואר מבוסס על כך שהתואר דבק באיש במשך השנים כחלק משמו, מי שלא כונה מעולם רב או גאון, לא אמור להיות מכונה כך בשם האחידות. ביקורת - שיחה 15:14, 26 בפברואר 2018 (IST)
בוודאי. אין הוו"א ליצור אחידות בין מקרים שלא התקיימה בהם אחידות, התכוונתי לאחידות ביחס שלנו למקרים הסטוריים זהים. כרגע קיים חוסר אחידות ם בין מקרים מקבילים, למשל הערכים רב האי גאון, יהודאי גאון, רב שינוי וצמח בן פלטוי. לכאורה שמות כולם היו צריכים להיות באותה צורה, אך לפנינו ארבע צורות שונות. בן עדריאלשיחה • י"א באדר ה'תשע"ח 15:32, 26 בפברואר 2018 (IST)
רב האי גאון היה ידוע ומפורסם בשני התארים במשך כל הדורות. אני לא רואה טעם לגרוע ממנו את תאריו אלו בשם האחידות. השאר לכאורה צריכים להיות רק בשמם, אלא אם יש סיבה להוסיף להם תואר. שינוי בלא התואר רב הוא משהו אחר לגמרי בשפה העברית ולכן יש להוסיף לו את התואר רב. יהודאי בלא התואר גאון משמעו המילה יהודי בארמית ולכן יש להוסיף לו תואר, רב יהודאי או יהודאי גאון. זהו לדעתי הרציונל לשמות הערכים כפי שהם עכשיו.--Nahum - שיחה 16:18, 26 בפברואר 2018 (IST)
גם רב יהודאי גאון ידוע ומפורסם בשני השמות. למה הערכים צריכים להיות רק בשמם? אני מציע לאמץ את מודל רב האי גאון לכל הערכים הידועים בשני התארים. בן עדריאלשיחה • י"א באדר ה'תשע"ח 16:25, 26 בפברואר 2018 (IST)