שיחת קטגוריה:חברי כנסת מטעם סיעות יחיד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

"אין בהכרח קשר בין חברי הכנסת הנכללים בקטגוריה זו". אז למה צריך אותה?? לירן (שיחה,תרומות) 15:55, 10 בספטמבר 2008 (IDT)

צודק, והסרתי. מדוע הקטגוריה נחוצה? היא נועדה לאגד את הח"כים שכיהנו במסגרת סיעות יחיד ולהחליף את קטגוריות הח"כים שיש בהן רק ערך אחד. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:20, 10 בספטמבר 2008 (IDT)
המשותף להם הוא שכיהנו כחברי כנסת יחידים בסיעתם. תוכל לקרוא את הערך סיעת יחיד. הקטגוריה נועדה לאגד בתוכה חברי כנסת שלא היו רק יחידים בסיעתם, אלא גם יחידים בקטגוריתם. ראה קטגוריה:חברי כנסת מטעם סיעת פלאטו שרון, פיתוח ושלום. (אגב, אין קשר בין זאב בוים לדליה איציק, והם בכל זאת יחד בקטגוריה:חברי כנסת מטעם קדימה). איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 16:23, 10 בספטמבר 2008 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אני מניח שהקטגוריה נוצרה בעקבות הדיון הער בשיחת קטגוריה:חברי כנסת מטעם סיעת פלאטו שרון, פיתוח ושלום, שם חלק מהאנשים תמכו בקטגוריות של סיעות יחיד, חלק התנגדו, ויש מי שהציע קטגוריה כזו כ"פשרת ביניים". את הדעה האישית שלי אפשר לראות שם. מה שקורה כרגע לא מקובל עליי. שם בדיון היו דעות לשני הצדדים (וממילא לא הייתה מחיקה מהירה) וכאן מנסים לעשות כלאיים, מחד משאירים את הקטגוריות של סיעות היחיד ומאידך מאגדים את הח"כים האלו בקטגוריה אחת שאין לה משמעות ממשית. והערה לאיתי: תמיד יש קשר בין אנשים באותה סיעה ברמה האידאולוגית הבסיסית. ‏DGtal‏ 16:28, 10 בספטמבר 2008 (IDT)
הערתי הייתה צינית וברוח הפריימריז. חוץ ממך ומחגי אדלר אף אחד לא התנגד. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 16:39, 10 בספטמבר 2008 (IDT)
תתעקש להגיע להצבעת מחלוקת? איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 16:41, 10 בספטמבר 2008 (IDT)
אני עוד לא בטוח מה האופציות במחלוקת הזו. בינתיים יש כמה אפשרויות:
1) המצב הקודם: קטגוריה לכל סיעה.
2) קטגוריה רק לסיעות בעלות X ח"כים או יותר (ועוד לא הסבירו לי למה X=2 ולא X=5 כמו בקטגוריה רגילה).
2א) ח"כים שכיהנו לפחות חלק מהזמן בסיעות קטנות (לצורך השפטות: סיעות יחיד) יישארו בקטגוריית העל (החסרון: מספר שצפוי לגדול)
2ב) ח"כים שכיהנו רק בסיעות יחיד יישארו בקטגוריית העל (כמו שתיארתי בדיון אצל פלאטו-שרון: יש בדיוק חמישה כאלו והמספר צפוי להיות קבוע).
2ג) ח"כים שכיהנו לפחות חלק מהזמן בסיעות יחיד יאוגדו בקטגוריה הזו (חסרון: קשר רופף במיוחד בין חברי הקבוצה)
3) מהפך: קטגוריות לפי כנסות (כמו קט' לפי פרלמנט בבריטניה בויקאנגלית) במקום לפי סיעות
כל הצעה אחרת תתקבל בברכה, ‏DGtal‏ 16:52, 10 בספטמבר 2008 (IDT)

לא מבין את מקום תבנית החשיבות כאן. ב[[[שיחת קטגוריה:חברי כנסת מטעם סיעת פלאטו שרון, פיתוח ושלום]] היה רוב גדול להקמת קטגוריה זו. ‏עדיאל‏ 19:15, 10 בספטמבר 2008 (IDT)

ממה שהבנתי שם, היה רוב להחלפת קטגוריות, לא היה רוב להוספת קטגוריה (או אפילו התייחסות לאופציה הזו). זה הבדל לכאורה טכני, אבל משמעותי, שמשמעותו מחיקה של קטגוריות משנה בהם יש ח"כ בודד. ובעניין אחר - האם הקטגוריה הזו אמורה לכלול גם "חבר כנסת יחיד" שאינו חבר בסיעה או שיש ליצור את קטגוריה:חברי כנסת שכיהנו כח"כ יחיד (או ליתר דיוק: קטגוריה:חברי כנסת ללא סיעה)? ‏DGtal‏ 19:52, 10 בספטמבר 2008 (IDT)
כרגע ויקיפדיה לא מציגה שום טעות - כל חברי הכנסת בקטגוריה אכן היו בסיעת יחיד - השאלות הן:
  1. האם לפרק קטגוריה כמו זו של חברי הכנסת מטעם התאחדות התימנים בישראל? היא כוללת שני ח"כים שכיהנו בשתי כנסות שונות כח"כים יחידים בסיעתם.
  2. האם לכלול בקטגוריה חברי כנסת שכיהנו כח"כים יחידים בסיעתם אך השתייכו בתקופת כהונתם כחברי כנסת גם לסיעות אחרות? כמו דוד טל (נוי, אך גם ש"ס, עם אחד וקדימה) ויוסף פריצקי (צל"ש, אך גם שינוי).

לאחר פתרון הסוגיות נדע אילו קטגוריות למחוק וכו'. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 13:42, 11 בספטמבר 2008 (IDT)

לדעתי - את הקטגוריה הראשונה אפשר להשאיר, כי היא ממלאת את ייעודה כקטגוריה - מסייעת בניווט בין הערכים על חברי הכנסת מטעם התאחדות התימנים בישראל. אפשר גם לכלול את הקטגוריה הזאת בתוך הקטגוריה של ח"כים מסיעות יחיד. לגבי השאלה השניה - התשובה היא כן, יש לכלול אותם וגם אחרים (משה דיין, למשל) בקטגוריה הזאת, לצד הקטגוריות האחרות. היותו של דוד טל בקטגוריה של ח"כ מסיעת יחיד אינה עומדת בסתירה להיותו בקטגוריה של ח"כ מקדימה, כשם שאין סתירה להיותו משויך לקטגוריה של ח"כים מש"ס ולח"כים מעם אחד (כשלעצמי אני חושב שיש בעיה ערכית בהשתייכות לכל כך הרבה סיעות, אבל זה לא רלוונטי...) עידושיחה 22:49, 12 בספטמבר 2008 (IDT)