שיחת קטגוריה:משחקי קופסה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ההבחנה בין משחקי לוח למשחקי קופסה נראית לי מלאכותית ומיותרת. ההבחנה בין שתי הקטגוריות מופיעה בערך משחקי לוח, וזו לשונה: "משחקים המחייבים, לצד שימוש בלוח, שימוש במגוון עזרים מורכבים יותר (להבדיל מחיילי-משחק וקוביות משחק בלבד) נקראים משחקי קופסה". מה מיוחד בדמקה, שמופיעה בשתי הקטגוריות (בניגוד להגדרה שצוטטה כאן), לעומת שחמט שמופיע רק באחת? אני מציע לאחד אותן לקטגוריה אחת, קטגוריה:משחקי לוח. דוד שי 12:09, 19 פבר' 2005 (UTC)

לא כל משחק קופסה הוא משחק לוח. למשל ב"פלונטר" אין לוח - רק מפת רצפה. ב"פרה עוורת" אין שום חלק שטוח: רק עצמים למישוש ומסכות. ב"לוטו" יש חלקים שטוחים, אך הם מעין מפות עליהם ממקמים את יתר החלקים, כמו בתצרף (פאזל) לילדים קטנים. הייתי אומרת שמשחקי לוח הנם תת-קטגוריה של משחקי קופסה, ולא להפך. משחקי לוח הם אותם משחקי קופסה המבוססים על תנועת חיילים על פני לוח. ניתן לאחד אותם, אך לדעתי הקטגוריה צריכה להיות "משחקי קופסה", כשהגדרתו של משחק קופסה היא פשוט משחק הנרכש בקופסה, ושיש טעם לשמור את הקופסה בה נרכש, מכיוון שהיא מונעת בעד החלקים הרבים שבמשחק להתפזר. להבדיל למשל מכדור משחק, שניתן לרוכשו בקופסה, אך אין טעם לשומרה. ladypine 12:26, 19 פבר' 2005 (UTC)

אם כך, אולי עדיף ללכת על-פי הגדרתך, שיש בה יתרון על-פני ההגדרה שמופיעה בערך משחקי לוח, ולשמור את הקטגוריה "משחקי לוח" כתת-קטגוריה של משחקי קופסה. כל המשחקים שמופיעים כעת ב"משחקי קופסה" יועברו ל"משחקי לוח" (כך צריך על-פי הגדרתך), ולמשחקי קופסה יתוספו המשחקים שמנית, שהם משחקי קופסה שאינם משחקי לוח. דוד שי 13:11, 19 פבר' 2005 (UTC)

נשמע מצוין.ladypine 14:18, 19 פבר' 2005 (UTC)

כך עשיתי. דוד שי 15:04, 19 פבר' 2005 (UTC)