שיחת קטגוריה:פמיניסטים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האם רק נשים מחזיקות באידיאולוגיה זו? האם יש רק הוגות מקרב הנשים שתמכו בכך? מה עם ג'ון סטיוארט מיל וקונדורסה אם לתת שתי דוגמאות קלאסיות (או מאצלנו קובי ניב...). האם אין לקרוא לקטגוריה "פמיניסטים" כך שתכלול אנשים משני המינים? אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 16:21, 28 במאי 2008 (IDT)

גברים יכולים להיות תחת קטגוריה "נשית" ללא שום בעיה מצידי. זה לא הטיעון שבגינו יש להחליף את שם הקטגוריה לדעתי. כמובן שישנם גם גברים פמניסטים (אם כי אני מכירה לפחות פמיניסטית אחת שטוענת שאין מצב שגבר יכול להיות פמיניסט) וכמובן שהקטגוריה יכולה להכיל את שני המינים. כבר אמרתי בעבר שאין אני בעד קטגוריות לנשים בלבד. אם ישנה אחידות, אזי היא צריכה להיות עד הסוף. אם ישנה קטגוריה של פילוסופים/סוציולוגים וכו, אזי שגם קטגוריה זו צריכה להיות פמיניסטים, גם אם רובה מכילה נשים. אם הטיעון הוא שיש ללכת לפי רוב, אזי שהקטגוריה צריכה להישאר פמיניסטיות. דורית 19:52, 28 במאי 2008 (IDT)
בשפה העברית, ציבור ובו מאות נשים וגבר אחד הוא ציבור שאליו יש לפנות בלשון זכר. מכיוון שכך, שם הקטגוריה צריך להיות "פמיניסטים". אמנם יש שאינם מקבלים כלל זה, דוגמת המרצה שלי פרנסס רדאי, שהייתה צועקת על הכיתה "כולכן מפריעות לי, בייחוד אתה!", אך עד כמה שידוע לי האקדמיה ללשון העברית טרם קיבלה דעתם בעניין זה. לעניין הנוסף שכתבת עליו איני מקבל את הרעיון "אין מצב שגבר יכול להיות פמיניסט". אם נקזז את הממש ממש רדיקליות דוגמת אנדריאה דבורקין ושות' הרואות במשגל ההטרוסקסואלי מעשה אונס וכיוצא בזה, הרי שגבר יכול לקבל את הנחות היסוד של הפמיניזם, ודאי זה הליברלי או הסוציאליסטי (לפי השקפת עולמו) ובמידה ידועה גם את זה הרדיקלי, שכן האיבר החושב בגופו של האדם אינו מצוי בין רגליו ואידך זיל גמור. אם לא תעלה התנגדות נוספת, אשנה את שם הקטגוריה בתוך מספר ימים. אלמוג*הצטרפו למיזם המדינות* 20:02, 28 במאי 2008 (IDT)
זו דעתה, אין זה אומר שאני שותפה לה וטוענת שגברים אינם יכולים לקבל את הנחות היסוד של הפמיניזם. הטיעון שלך לגבי העברית - כוחו יפה עבור אלו המדקדקים בכאלו. אני, כידוע, פחות. אך כל עוד אנו חותרים לאותה מטרה, אשרינו. דורית 23:49, 28 במאי 2008 (IDT)
אני תומך בהעברה. אפשר להוסיף בקשה פה. דניאל ב. 00:06, 29 במאי 2008 (IDT)

בדחיפות לשנות את הערך פמיניסטים שיקרא פמיניסטיות! זה מאד מאד צורם. המפעל של שויון לנשים הוא של נשים. מספיק לנכס כל פעולה פוליטית לגברים, על אחת כמה וכמה שגברים רבים נלחמו מלחמת חורמה נגד שוויון לנשים. בכל ספר פמיניסטי כתוב התואר 'פמיניסטיות' למרות שאולי היו שותפים גברים. יש לתת את הכבוד למקימות המפעל! קריאה לקטגוריה פמיניסטים היא לעג ובוז למאבק.

כמו כן, המילה אינה שגורה בפי רוב הציבור. האם לערך מזכירה קראתם מזכיר? האם לערך גננת קראתם גנן? יש להפסיק את האפליה המיננית הלשונית אליה בדיוק מאבק הפמיניזם מתנגד!!

בנוסף, א/נשים הנכנסים לגוגל מחפשים 'פמיניסטיות' ולעולם לא 'פמיניסטים' כך שאתם בעצם גורמים להעלמת הערך. הוא לא מופיע ברשימת החיפושים הראשונים או השניים וזה ערך מבוזבז. אולי זה מה שאתם רוצים, שלא יכנסו לערך...

אל תתיחסו לזה באופן לשוני (רוב גברים ושטויות כאלו) אלא כשם (ולא שם תואר) בלתי ניתן לשינוי: פמיניסטיות. תארו לכם שהיתה את רשימת הפעילים השחורים נגד גזענות והכותרת היתה: אנשים לבנים שפעלו נגד הגזענות כיון שבכל הרשימה הארוכה של אנשים שחורים יש שניים לבנים. הרי זה אבסורד! וכמובן אפליה. ואפליה שבדיוק הערך עצמו מתנגד אליה!

דחוף לשנות את הערך לפמיניסטיות ולהוסיף קישור לערך פמיניזם[עריכת קוד מקור]

"פמיניסטיות" הוא מושג וככזה לא חלות עליו ההגבלות הלשוניות של זכר רבים. זה פשוט מושג כפי שהוא.Tau - שיחה 15:57, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

דברי האקדמיה ללשון עברית מתוך הערך מגדר בלשון: "צורת הזכר בעברית היא הצורה הלא-מסומנת, הצורה הסתמית - והיא יפה אפוא גם לנקבות. ואילו צורת הנקבה מציינת רק נקבה. זו דרכה של העברית, ואין האקדמיה רואה עצמה רשאית לקבוע קביעה המנוגדת לדרך זו." לגבי קחשור - הוספתי. אנדר-ויק • 12:58, 12 באוגוסט 2010 (IDT)

אתה לא עונה למה שהעליתי. הקטגוריה "פמיניסטים" היא במקרה הטוב בדיחה לא מצחיקה ובמקרה הרע אנטי-פמיניזם. אצטרף לקודמיי ואומר שאף אחד לא הולך לחפש בגוגל את המילה "פמיניסטים", בדיוק מכיון שהמושג המושרש הוא פמיניסטיות. מה לגבי הערך "גננת"- הוא בנקבה מכיון שזהו המושג המושרש. כך גם לגבי המושג פמיניסטיות.Tau - שיחה 15:47, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

א. אין ערך גננת בויקיפדיה העברית. ב. כאמור, על פי כללי השפה העברית, המושג פמינסטים מתייחס הן לגברים והן לנשים. השם הזה אינו אנטי-פמיניסטי. לכל היותר, ניתן לטעון שהשפה היא שוביניסטית, אבל זהו אינה תפקידה של ויקיפדיה לשנות את השפה העברית. 85.64.171.226 15:44, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

בתוך הערך "גנן" מופיע קישור ל"גננת". שוב, זו היתממות. הצמדות יתר לחוקים לשוניים כאשר ברור ש"פמיניסטיות" זהו מאבק נשי ומושג חברתי. אין מושג כזה פמיניסטים, פשוט אין. Tau - שיחה 15:46, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

הטענה כאילו "פמיניסטיות" היא מאבק נשי היא טענה שגויה. פמיניזם הוא עמדה שמחזיק בה כל אדם ליברלי, ללא קשר למגדרו. אני עצמי פמיניסט, כך שהטענה לפיה אין מושג כזה פמיניסטים אינה מתיישבת עם קיומי. 85.64.171.226 15:48, 14 באוגוסט 2010 (IDT)
התייחסתי למה שאמרת, והפניתי אותך לקרוא את הערך מגדר בלשון שבטח לא קראת, כי אתה פשוט לא מוכן לקבל את זה: צורת זכר היא הצורה המקובלת לרבים, והיא תופסת גם עבור נקבות. גם מי שמחפש בגוגל את המילה "פמיניסטיות" וגם מי שמחפש "פמיניסטים" מקבל את הערך פמיניזם כתוצאה ראשונה. אגב, אתה מתבקש לחתום בסוף הודעה באמצעות ארבעה סימני ~ אנדר-ויק • 15:49, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

גברים פמיניסטים יודעים לתת את הבמה לפמיניסטיות שהובילו את המאבק לאורך השנים וחטפו את כל הביקורות. להצמד לחוקי הלשון הנוקשים במקרה הזה, הוא התעלמות מהקונטקסט החברתי של המושג, מה שהופך את הקטגוריה לבדיחה.Tau - שיחה 15:57, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

התייחסות לקונטקסט החברתי היא נקיטת עמדה פמיניסטית. כידוע - לויקיפדיה אסוא לנקוט עמדה בעד או נגד תופעה כלשהי. 85.64.171.226 16:00, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

ואני אטען כי כינוי המושג הידוע פמיניסטיות- "פמיניסטים" היא בעצמה נקיטת עמדה שוביניסטית גברית, הבאה להגחיך ולרדד את המאבק. Tau - שיחה 16:02, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

זאת לא נקיטת עמדה. זאת היצמדות לכללי השפה העברית. 85.64.171.226 16:04, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

אם בשפה העברית עסקינן, האקדמיה גם מורה על מילים שיש בהן כדי צרימה לאוזן העברית, לשנותן. המילה פמיניסטים בהחלט מהווה צרימה לאוזן של כל בר/ת דעת. Tau - שיחה 16:25, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

מעניין אם כך, שאין כאן אף בר דעת נוסף עליך שמסכים איתך. אנדר-ויק • 23:33, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

קודם כל, יש כאן שני אנשים. שנית, אני אפנה את השאילתא לאקדמיה עצמה ואחזור עם תשובה. תשובה שקיבלתי בינתיים ממתרגם בעל ניסיון מובאת להלן: "מן הסתם זאת לא שאלה טכנית. תלוי בהקשר, הייתי מתרגם פעילות/ים, פעילות (ופעילים), או פעילות ומוסיף הערת שוליים". כלומר המתרגם עצמו נוטה ללשון הנקבה. Tau - שיחה 02:33, 16 באוגוסט 2010 (IDT)

גם אני תומכת בעמדה של Tau לשינוי שם הקטגוריה לפמיניסטיות. קלודיה - שיחה 08:54, 16 באוגוסט 2010 (IDT)


עושר של שפה וסירוס בתרגום עם ריבוי זכר[עריכת קוד מקור]

הערך "פמיניסטים" הוא מיסודו שגוי שמאבד את העושר ואת המורכבות העומדת מאחורי המילה. נוצר מצב בו התרגום של המילה הלועזית לעברית מאבד ממשמעותה ומהמטען המגדרי שלו מאחר והטייה המגדרית בעברית מתוופסת בסוף המילה ובאמצעות ריבוי. המילה במקור עם התחילית "fem" מצביעה על ההטיה המגדרית השגורה בתוך המילה. להטות את האנשים, נשים וגברים, המוכרות כפמיניסטיות(כי אין מה לעשות הרוב המוחלט זה נשים) מצביע על עקירת המושג ממשמעותו. הווה אומר, יש סתירה בין התוכן של המונח, התחילית המצביעה על ההטיה והריבוי בעברית. על כן, "פמיניסטים" הוא פשוט תרגום כלאחר יד של המונח ולא תרגום עם מחשבה ולקיחת בחשבון המשמעות הסימבולית השגורה בתוך המונח. מי שמקדם את המונח עם הנטיה ברבים זכר מבטל את המשמעות העמוקה של המונח לטובת חוקים לשוניים. כאשר מדובר בתרגום אפשר לחרוג מהן, מה גם במקרה זה אין מדובר בחריגה או טעות, על מנת להמשיך לשמר את המשמעות המילה, על כל רבדיה. מתרגם טוב, יסכים לשמור על האושר של המילה, על המשמעות הפוליטית, שהרי זה מונח תיאורטי עם נטיות פוליטיות, לטובת טיב המונח. צריך לשנות מיד את המונח ל "פמיניסטיות"

היצמדות לכללי השפה העברית במקרה הזה הם התעלמות מהאושר שהשפה העברית יכולה להציע גם כאשר מדובר בתרגום של מונחים. אל לנו לעקר את השפה. ההטיות, המשחקים, הדימויים עם השפה הם המעניקים לה את עושרה. מי שאומר ש"פמיניסטים" זה להיצמד לשפה מסרס אותה לטובת שמירה על חוקיה, לכאורה. הרי המונח "פמיניסטיות" אינו בכלל טעות לשונית. יש מקום להוסיף הסבר על בחירת ההטיה כנקבה בהערת שוליים. אולם אין זה צריך להיות בשם הערך. MovielinMovielin - שיחה 14:30, 26 באוקטובר 2010 (IST)

‏@TAU קודם כל אני אבהיר שאני אישה אשמח אם תפנה/י אליי בנקבה. אמשיך ואבהר שלא כוונתי לסתור עצמי. "משחקים" בשפה הם לאוו דווקא חריגה מהכללים של השפה או דבר שלילי. אלא בדיוק כפי שכתבת "תרגום גרוע" במקרה הטוב הוא מתרגם שמקריב את המשמעות המקורית של המילה/מונח במקרה שלנו קטגוריה, לטובת הכללים של השפה שאליה הוא מתרגם. במיוחד שהעברית מאפשרת התגמשות בעניין זה. הכל עניין של איזון. כפי שאמרתי המילה בעלת מטען מגדרי עם התחילית FEM עלינו לפעול על מנת שגם בעברית נעביר את המטען המגדרי ואת המורכבות של המונח עם סיומת נקבה ובמקרה שלנו ריבוי נקבה. Movielin - שיחה 14:30, 26 באוקטובר 2010 (IST)Movielin

ל-TAU ולתומכים בעמדותיו/ה:
מאחר שדיונים בנושא כבר נעשו בעבר - אנא עיינו שוב בשיחה:פמיניסטיות מזרחיות ובשיחת קטגוריה:נשים בתנ"ך לפני שתמשיכו.
התמיכה ברעיונות הפמיניסטיים והפעילות בעניינם היא בהחלט סיבה לקטגוריה. אך מינו של האדם התומך או הפעיל - אינו סיבה לקטגוריה.
יש מקרים יוצאי דופן - בהם מדובר בזהות ייחודית המצדיקה קטגוריה, כמו "יהודים" או "להט"בים". נשים אינה זהות ייחודית כזו. איננו נוהגים להפריד לפי מינים, בקטגוריות הקשורות לתרבות, פוליטיקה או ממשל. בהתעקשות על השארת הקטגוריה עבור "פמיניסטים" (מכל המינים) אין שוביניזם, אלא להיפך. :-)
בברכה, דני. ‏Danny-w‏ 10:51, 13 בנובמבר 2010 (IST)

היות בפמינים הוא לא סתם קטגוריה הקשורה לתרבות, ממשל או פוליטיקה, היא קשורה לנשים אני חושב שיש בעניין מידה לא מעטה של גיכוך ניצן צבי כהן - שיחה 19:09, 15 במרץ 2013 (IST)

מה לגבי הערך "עקרת הבית"? ואיך בדיוק זה לא שוביניסטי אלא להפך? ואם רוב המשתמשים כאן מעוניינים בערך 'פמיניסטיות' אתם פשוט משתמשים בותק שלכם כדי לכפות את דעתכם? ככה זה עובד בויקיפדיה? הדמוקרטיה הגדולה הפכה לדיקטטורה? Tau - שיחה 01:37, 24 בפברואר 2011 (IST)

מחזיר לדיון[עריכת קוד מקור]

זה אבסורדי בעיניי שקטגוריה העוסקת בזכויות נשים, שרוב הערכים בתוכה הם ערכים על נשים, הכותרת כתובה בלשון זכר. ביקשתי לתייג כעת את לילי בראון בקטגוריה "פמיניסטיות" ופשוט הרגשתי בדיחה... ההצמדות הזו לכללים היא גם צבועה - מהטעמים הנתונים לעיל - כשנוח מקצועות מתוייגים כמקצועות נשיים - כעקרת בית או גננת, וכשנוח אוחזים כאן בעמדה "ממלכתית" של "הצמדות כללי השפה". יש כאן סוגיה פוליטית, ויש כאן ביטוי פוליטי לאופיה הגברי של וויקיפדיה. אין להתפלא אחר כך שנשים רבות נמנעות מלכתוב כאן. וזה מצער ביותר. ניצן צבי כהן - שיחה 19:09, 15 במרץ 2013 (IST)

אני מסכימה. ואגב, הצמדות ל"כללי העברית", בדיוק נכנסתי לערך Hulu שהכותרת בו כתובה באנגלית (!!). לדעתי כדאי לערוך הצבעה בנושא. מסכימה ש"פמיניסטים" זה מגוחך ולא ערך שאף אחד יקיש בגוגל כשאילתא וכך נאבד קוראים. 85.250.112.44 22:39, 22 באפריל 2014 (IDT)
מכיוון שעוד כתבה הפנתה לדיון הזה (הגם שעם קישור שבור) רציתי רק לציין שלא ממש חשוב איך מחפשים את המילה מכיוון שמדובר על קטגוריה וקטגוריה לא מיועדת להיות תוצאת חיפוש. אם היה מדובר על שם של ערך, הטיעון הזה היה רלוונטי. קטגוריה משמשת בעיקר למעבר בין ערכים. Tzafrir - שיחה 14:08, 21 בפברואר 2015 (IST)
חברים וחברות, זה לא האופי הגברי של ויקיפדיה, אלא האופי הגברי של השפה העברית. כיוון שיש בכנסת נציגה נאמנה, מירב מיכאלי, למתנגדים לאופי זה של השפה, פנו אליה ובקשו שתחוקק חוק יסוד משוריין, הקובע שחובה לדבר ברבים בלשון נקבה בלבד. דוד שי - שיחה 17:51, 21 בפברואר 2015 (IST)

לשנות מיד! אבסורדי, מזלזל, מגוחך ואנטי פמיניסטי. כפי שאמרו לפני, פשוט בדיחה. האם יש תשובה מוצדקת לכך שההצמדות לשפה אינה חלה על הערך "גננת"? האם יש היגיון במשפט הפותח את הערך גננת: "גננת או גַּנָּן‏[1] הוא אדם העוסק בהוראה במסגרת גן ילדים, ואחראי על הלמידה של תלמידיו, כחלק מתהליך החינוך." ומדוע בערכים אחרים - למשל עורך דין - "עורך דין (בראשי תיבות: עו"ד) הוא אדם המורשה לעסוק בעריכת דין, לאחר שלמד משפטים." אין כלל התייחסות להטיה הנשית. מערכת בעלת אופי סקסיסטי ניכר. Haagit - שיחה 15:17, 16 במרץ 2015 (IST)

האם כל כוחך הוא במתן ציונים, או שתוכלי גם לתרום לנו ערך, למשל על המתמטיקאית פרופ' נימה גפן או על השחקנית והזמרת עדי עציון-זק? תוכלי לכתוב גם על גברים, ואפילו על חפצים או תאוריות, כי מה שממש חסר לנו זה ערכים, ציונים שליליים אנו יודעים לחלק בעצמנו. דוד שי - שיחה 19:34, 16 במרץ 2015 (IST)
תגובה מיזאנדרית טיפוסית. גזוקט. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 02:26, 17 במרץ 2015 (IST)
חוץ מלחלק לה ציונים על כתיבת ערכים או על מידת החיבה שלה לגברים, אף אחד משניכם לא הגיב לטענה שלה. רק מסב את תשומת הלב. ניצן צבי כהן - שיחה 14:47, 22 בנובמבר 2016 (IST)
לטענה שלה כבר ניתנו תשובות בדף זה, ואפילו בדיון זה (ראה דברי שנכתבו לפני דבריה). דוד שי - שיחה 14:55, 22 בנובמבר 2016 (IST)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

בהמשך לנסיונות קודמים שנעשו בעניין, אני מציעה לשנות את שם הקטגוריה מפמיניסטים לפמיניסטיות ופמיניסטים או פמיניסטיות, ואלו סיבותיי:

  • פמיניסטים לפי מדינה


  • פמיניסטים יהודים


  • פמיניסטים ערבים


  • סה״כ בקטגריות הנ״ל יש 29 ערכים של גברים ו-709 ערכים של נשים (עם טווח טעות סביר בשל השעה).
  • יחס 709:29

מצחיק (ועצוב) שיש קטגוריות ריקות לחלוטין (פמיניסטים מצרים, סעודים, פלסטינים), קטגוריות כמעט ריקות (בריטים וצרפתים) וקטגוריות עם פער מגדרי מטורף (ישראלים 202:7, אמריקאים 291:5) שכל מטרתן היא ״להכיל״ את הקטגוריות הנשיות. מצד אחד טוענים ״לשון זכר רבים היא צורה סתמית״ ולכן שם קטגוריית העל צריכה להיות ״פמיניסטים״, מצד שני לא עומדים בכלל ש״אין יוצרים קטגוריה אלא אם יש חמישה ערכים פוטנציאליים היכולים להשתייך אליה.״ נוצר כאן קונפליקט, ואני חושבת שלאור הנתונים האלו, ניתן להתגמש ולשנות את שם קטגוריית העל לפמיניסטיות ופמיניסטים או פמיניסטיות. באופן זה הקטגרויות של הנשים יהיו, לשם שינוי, מעל הגברים - ואז נוכל למחוק את כל הקטגוריות המיותרות. ההתעקשות על שימור ההיררכיה הקיימת עומדת בניגוד גמור לשוויון המגדרי שהפמיניזם מבקש לקדם. Staval - שיחה 02:47, 9 במרץ 2019 (IST)

תיוגם של שני אבנשטיין, Staval, חסר תקנה, דוג'רית, נעם דובב, בר-כח, סיון_ל, Danny-w, פיראוס, YuvalNehemia, ארנה רזבעלי הידע בפמיניזם Euro know - שיחה 11:03, 9 במרץ 2019 (IST)
היי Euro know, לידיעתך, חצי מהמתוייגים בתבנית בעלי הידע בפמיניזם (ובמגדר) הכניסו את עצמם לתבנית בכדי שיוכלו להתנגד לדברים הקשורים בפמיניזם. כמו שכנראה הולך לקרות עכשיו (עם צאת השבת). Staval - שיחה 16:01, 9 במרץ 2019 (IST)
Symbol support vote.svg בעד נעם דובב - שיחה 17:59, 9 במרץ 2019 (IST)
Staval, גם אם הם Symbol support vote.svg בעד או Symbol oppose vote.svg נגד. זה לא משנה. אם הם תייגו את עצמם לשם, זה מה שקורה. אין שם הקפדה גדולה על מישהו שהוא באמת בעל-ידע על נושא מסויים (לדוגמה, אני יכול לשקר בזה שאני יודע פילוסופיה). זה לא אשמתי שהם שמו את עצמם שם. אני לא מתנגד לרעיון שהוצע Euro know - שיחה 18:16, 9 במרץ 2019 (IST)
לא האשמתי אותך בשום דבר, הבאתי לידיעתך שהשימוש בתבניות האלו לרוב גורר לויכוחים מיותרים. כשאנחנו משתמשים בתבניות בעלי ידע אנחנו מצפים שיהיו מתוייגים שם אנשים עם ידע בנושא - ולא אנשים שמתנגדים לנושא למרות שאין להם ידע בו. זה הכל. אם זה לא מפריע לך אתה מוזמן להמשיך להשתמש בהן. Staval - שיחה 18:23, 9 במרץ 2019 (IST)
נחמד מאד ותודה על התיוג, אבל בעברית נשים וגברים יחד אומרים "פמיניסטים". נא לפנות לאקדמיה ללשון. נדנד 'עלה הזית' - שיחה 20:55, 9 במרץ 2019 (IST)
לא טענתי אחרת, אמרתי שבמקרה הנידון יש מקום להתגמש. אנחנו גם לא אמורים ליצור קטגוריות ריקות, שסביר להניח שהן ישארו ריקות, רק כדי שנוכל להכניס לתוכן קטגוריה נשית. או שמפרים את חוקי וויקיפדיה או שמתעלמים מהמלצת האקדמיה ללשון. מה עדיף? Staval - שיחה 21:16, 9 במרץ 2019 (IST)
ברוב הקטגוריות יש מספיק גברים. אם יש קטגוריה אחת עם 2-3 אז אולי שם יש לשנות. את הקטגוריה הכללית ודאי אין לשנות. נדנד 'עלה הזית' - שיחה 21:18, 9 במרץ 2019 (IST)
מה ההיגיון בלשנות חלק מהקטגוריות הפנימיות ולהשאיר את קטגוריית-העל פמיניסטים? זה רק ישבש את האחידות, בחלק מהקטגוריות הנשים יבואו קודם ובחלק הגברים. Staval - שיחה 21:55, 9 במרץ 2019 (IST)
כבר דנו בעניין הזה רבות, לענ"ד בלי להגיע להסכמה כלשהי. ברור שאין סיבה להכפיף את קטגוריות הנשים לקטגוריות הגברים/הכלליות. אני בעד לבטל את ההפרדה הזו ולהשתמש בקטגוריה אחת בלי הבדלה מגדרית. סיון ל - שיחה 08:11, 10 במרץ 2019 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

הכוונה הייתה לעשות קטגוריה כללית ולא להפריד לגברים ולנשים. בעברית - השימוש בריבוי זכר הוא הריבוי הכללי הלא מסומן. (בתי חולים, חדרי מורים, בית אבות, הסתדרות הגמלאים, בתי ילדים, התאגדות העולים, ארגוני עובדים, ועוד ועוד). הטענה הייתה שלא צריך להיות אישה על מנת לתמוך במאבק הצודק של נשים לשיוויון. גם בקטגוריות של עובדים סוציאליים - רוב העובדים הן נשים. החלוקה לקטגוריה של נשים מתחת לקטגוריה של גברים היא אכן חלוקה לא נכונה ולא הגיונית, ואין לה סיבה לשונית. הבנתי את תת-החלוקה לקטגוריה של מדעניות, יש לה חשיבות אנציקלופדית, ולכן אמורה להיות שווה לקטגוריה:מדענים, בתוך קטגוריית האב "קטגוריה:מדענים ומדעניות". לצערי - זה לא קורה. אך מצד שני, הקטגוריה:עובדים סוציאליים אמורה להכיל הן עובדים סוציאליים והן עובדות סוציאליות שווה בשווה. מצער אותי שבלהט המאבק של "קטגוריית המדעניות", נפתחה גם קטגוריה לעובדות סוציאליות, הממוקמת מתחת לקטגוריה של עובדים סוציאליים. אין הצדקה אנציקלופדית לפתוח קטגוריה נפרדת לנשים בתחום זה. הן אינן מופלות בו והשתייכותן המגדרית אינה ממלא תפקיד משמעותי בעבודתם המקצועית החשובה.
כך גם לגבי הפמיניסטים. אני סבור שיש לבטל את קטגוריית פמיניסטיות הכפופה לקטגוריית פמיניסטים, ולהשאיר רק קטגוריה אחת.
עקב הרגישות, אין לי התנגדות שאותה קטגוריה אחת תיקרא "קטגוריה:פמיניסטים ופמיניסטיות". אף שלפי כללי העברית אין בכך צורך. אני מסכים לחלוטין שאין כל סיבה הגיונית שקטגוריית הפמיניסטיות תהיה כפופה לקטגוריית הפמיניסטית הגברים. בברכה, דני Danny-wשיחה 10:17, 10 במרץ 2019 (IST)

וראו גם דבריי שם. בברכה, דני Danny-wשיחה 10:36, 10 במרץ 2019 (IST)
דני, זה ממש לא רק עובדות סוציאליות ופמיניסטיות. זה בכל מבנה הקטגוריות בוויקיפדיה, החל מקטגוריה:סופרות (שתחת קטגוריה:סופרים), וגם קטגוריות כמו קטגוריה:בוגרות האוניברסיטה העברית (שכמובן תחת קטגוריה:בוגרי האוניברסיטה העברית. יש מאות אם לא אלפי דוגמאות. Dovno - שיחה 22:23, 11 במרץ 2019 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בהיעדר הסכמה רחבה, שם הקטגוריה תישאר כפי שהיא כעת, לעת עתה. אני מציע להעביר את הדיון הזה למזנון/פרלמנט, ולקבל שם החלטה כללית יותר. יוניון ג'ק - שיחה 23:14, 30 במרץ 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד שם הערך צריך להיות "פמיניסטיות" לצורך השוואה, אפשר לקחת לדוגמא את קהילה יוצאי אתיופיה. כידוע היו שקראו להם "פלשים" שהוא שם גנאי. נניח לשם דיון שהאקדמיה ללשון העברית היתה קובעת שהשם ה"נכון" הוא "פלשים". אני מקווה ומאמינה שאנו כקהילה של עורכי ויקיפדיה יודעים להפגין רגישות ושיקול דעת, ושלא היינו קובעים בשום פנים ואופן ששם הערך יהיה "פלשים". אפילו אם האקדמיה ללשון העברית היתה קובעת במפורש שהמונח "פמיניסטיות" חייב להופיע תחת המונח "פמיניסטים" גם אז היה עלינו לזכור שהאקדמיה העברית מורכבת ברובה מגברים לבנים, שגם אם כוונותיהם טובות, פעמים רבות הם עושים טעיות שנובעות מחוסר ידע, חוסר תשומת לב או דעות מוטות. אגב, יש לפעמים שקורא תהליך הפוך, למשל המונח "סופרג'יסטיות" היה בתחילה כינוי גנאי ואומץ בסופו של דבר על ידי הסופרזיסטיות עצמן. מה שחשוב תמיד זה האופן שבו קבוצה מגדירה את עצמה. גם אם יהיו מיליונים שיעדיפו לקרוא לנו "ז'ידים" אם אנו כקבוצה מעדיפים לקרוא לעצמנו "יהודים" זה צריך להיות שם הערך. המונח המקובל הוא "פמיניסטיות" וזהו גם המונח שבו קבוצה זו מגדירה את עצמה. לכן הוא השם הראוי לערך. והגברים בעלי הברית שבחרו להיות פמיניסטים יראו להם לכבוד להיות חלק ממערך הפמיניסטיות העולמי. Sigal Lea Raveh - שיחה 04:50, 7 באוגוסט 2019 (IDT)