שיחת תבנית:אישיות משחק/ארכיון 1

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יתכבד תומר[עריכת קוד מקור]

ויסביר מדוע קפץ זעפו על תבנית חביבה זו. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 20:29, 29 באוקטובר 2007 (IST)

הפרטים האלו אמורים להיות בתחילת הערך, והם בדרך כלל גם שם. אני לא רואה כל ערך מוסף לתבנית הזו. האם אתה כן? תומר 20:32, 29 באוקטובר 2007 (IST)
ודאי. תבניות הן סיכום קצר ויעיל של הפרטים החשובים בערך, ויש להן מקום. גם בח"כ יש את כל הפרטים, ובכל זאת שמנו שם תבנית. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 20:38, 29 באוקטובר 2007 (IST)
לא התייחסת לטיעון בדבריו של תומר - תאריך ומקום לידה מצוינים ממש בתחילת הערך, כמו גם התפקיד המרכזי שבגינו השחקן ידוע. תמונה גם ככה מופיעה באותו מקום. אצל חברי כנסת זה שונה, ולעתים התפקידים מפוזרים, במיוחד אצל הפעילים שביניהם. ירוןשיחה 20:43, 29 באוקטובר 2007 (IST)
וחלילה וחס מלהשוות, בתבנית:נופל לא מצוינים הפרטים האלה בתחילת הערך? אם הכפילות כל כך מפריעה לתומר, הוא יכול להשאיר בתחית הערך רק את השם. תבנית זו דרך הרבה יותר ויזואלית להצגת העובדות. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 21:24, 29 באוקטובר 2007 (IST)
גם תבנית:נופל כוללת כמה פרמטרים שאינם מוזכרים בתחילת כל ערך, ולכן יש לה ערך מוסף. נהוג אצלנו לפתוח ערכים על אישים עם שם, תאריך לידה ופטירה, מקצוע ומוצא. אלו שלושה פרמטרים של התבנית מתוך חמישה. את התפקיד העיקרי שהביא פרסום נהוג לציין אם יש אחד ברור, ובמקרים שאין בהם כזה, עדיף לא להכניס "מאולצים", ובלעדי פרמטר אחד - התבנית כבר נראית מאוד דלה. מבחינתי, חזרה כל כך בולטת על דברים היא בהחלט מיותרת, ואין צורך להביא עזרים ויזואליים בשביל גישה לפרטי המידע הבסיסיים - גם לקורא העצלן ביותר אין בעיה לקרוא את השורות הראשונות בערך.
המקרה הזה יכול להיות, למשל, גם בתקציר של ספר בכריכתו האחורית, ובו כתובים בשורות הפתיחה פרטי המידע הבסיסיים על הספר, וממש ליד זה, באותן שורות פתיחה, ישנה מסגרת ובה אותם פרטים בדיוק. זה די בדיחה, לא? בעיניי, מסגרות כאלה, האוספות פרטים עיקריים אודות הנושא - יש להן מקום רק אם הן באמת "אוספות" את פרטי המידע מהערך, ולא "מעתיקות" את הפתיחה (שבה הפרטים החשובים ביותר).
אגב, ייתכן שישנן תבניות נוספות כאלה, ואם כן - גם אותן לדעתי יש למחוק. תומר 22:53, 29 באוקטובר 2007 (IST)
ולמה שבמקום למחוק, לא תציע שיפור לתבנית? רק לזרוק רעיונות... שם מסך (לעתים שונה מהשם האמיתי), קישור ל-IMDB, מספר סרטים שהשתתף, פרסים חשובים שזכה. אני מניח שהבנת את הרעיון. כן, זה קצת יותר קשה מלמחוק... חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 23:19, 29 באוקטובר 2007 (IST)
אין צורך בעוקצנות. אכן יש מקום להרחיב התבנית, בעזרת קישור ל-IMDB ואולי גם אזכור של פרסים בהם זכה. שם במה נשמע לי מעט מוגזם, שכן לרוב מדובר באותו שם. מספר סרטים זה בעייתי ונראה לי לא חשוב לכשעצמו. התבנית צריכה להתאים גם לשחקני טלוויזיה וגם לקולנוע (וגם לתאטרון). ללא ספק יותר קשה לעשות זאת מאשר למחוק מכיוון שאני לא לגמרי בטוח כיצד זה ישפיע על הערכים בהם מופיעה התבנית. עם זאת, אבקש להזכירך חגי כי תבנית חשיבות משמעה שלא ברורה החשיבות מהערך (או, במקרה זה, מהתבנית), ואכן בפרמטרים הנוכחיים לא ברורה החשיבות. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 23:35, 29 באוקטובר 2007 (IST)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: קיבלתי, ולכן הצעתי להרחיב. היא לא מופיעה בהרבה ערכים וכידוע לך הוספת שדות לתבנית שנבנתה כהלכה אינה משפיעה כלל, כך שאין בעייה להוסיף. אלו שדות? נו, אתה מומחה יותר ממני... חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 23:53, 29 באוקטובר 2007 (IST)

ביצעתי. עכשיו אתקן את התבנית בערכים הרלוונטים. אם יש לך עוד רעיונות להוספה - אשמח. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 23:50, 29 באוקטובר 2007 (IST)
חכה רגע! בא נראה מה חסר, שלא תצטרך להוסיף בערכים פעמיים. צריך תאריך פטירה, מקום פטירה, במקום דמות ידועה הייתי שם תפקידים בולטים. טום קרוז ידוע בכמה תפקידים, שנות פעילות, תחום (קולנוע, טלוויזיה, תיאטרון), מתחת לתמונה יש לשים שדה כתובית כמו בתבנית:הר. תכף אני מוצא עוד. חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 23:58, 29 באוקטובר 2007 (IST)
הוספתי לגבי הפטירה. הכתובית כבר מופיעה שם (אלא אם כן פספסתי משהו בכוונתך). שנות פעילות לטעמי מיותר, שכן שוב - מדובר בדבר מה שקשה להגדיר (אנתוני הופקינס הודיע שלוש פעמים על פרישה, ובכל זאת חזר). הופעת בכורה היא יותר אבסולוטית, ואם יש תאריך פטירה אז תחמנו את הנושא. אני מעדיף דמות ידועה מאשר "תפקידים ידועים" כדי לצמצם את זה. למרלון ברנדו יש דמות ידועה במיוחד אחת, בעוד שלאל פצ'ינו יש כמה. לכן עבור ברנדו נוסיף את הפרמטר ועבור פצ'ינו נשלח הקורא אל הפילמוגרפיה או אל הערך, שכן קצרה היריעה מלתאר את כל התפקידים הבולטים של פצ'ינו. לגבי עבודה כפולה - אל דאגה, מדובר במעט ערכים ובעלי פרמטרים שלא ישתנו. אגב, אכן יש בעיה אם מכניסים פרמטרים לא נכון - וראה השינויים שעשיתי עד שהצלחתי לקלוט את הבעיה בקישור ל-IMDB. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:09, 30 באוקטובר 2007 (IST)
ומה עם תפקידו בחשמלית ושמה תשוקה? חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 00:17, 30 באוקטובר 2007 (IST)
לא אותה רמת תודעה. אנשים שלא ראו את הסנדק יודעים להגיד שהוא שיחק שם. זה ההבדל בין הניסוח הקודם ("התפרסם בעיקר בתפקיד") לבין זה הנוכחי. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:22, 30 באוקטובר 2007 (IST)
לא אין שדה כתובית. כללית התבנית הזו נחותה לעומת הדור החדש של התבניות, ראה תבנית הר לעיל. שורות הכותרת מימין נשברות לשתי שורות, אין הפרדה בין הכותרות לפרמטרים, אין שדות שלד להעתקה ושדות הסבר, ועוד. אני לא יודע לסדר את זה. יוני תמיד עוזר לי... חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 00:16, 30 באוקטובר 2007 (IST)
תן לי כמה דקות. הלכתי לתבנית סרט רק בגלל הקישור ל-IMDB. נראה מה אפשר להשאיל מתבנית הר. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:22, 30 באוקטובר 2007 (IST)
בוצע, עכשיו אני רק צריך עוד לדעת באיזה צבע אתה רוצה את פס הכסף? זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:26, 30 באוקטובר 2007 (IST)
אני חושב שכסף הכי מתאים! מסך הכסף, לא? אף אחד מרעיונותי הנשגבים לא עבר...? חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 00:52, 30 באוקטובר 2007 (IST)
כלומר חוץ מנושא הפטירה, הקישור והפרסים? לא, כלום. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:58, 30 באוקטובר 2007 (IST)
טוב, נכניס לך כבר בהידעת? הבא שלך...(-: חגי אדלר ~ כמה קישורים שבורים תיקנת היום? 01:00, 30 באוקטובר 2007 (IST)
יש כסף. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 01:22, 30 באוקטובר 2007 (IST)

בהירות[עריכת קוד מקור]

מהתבנית לא ברור שמדובר בשחקן. למה אין פרמטר בשם "מקצוע: שחקן/בדרן/מנחה" או משהו דומה? התבנית הזו עקרה לחלוטין בלי המידע הזה החיוני הזה על האישיות. ראו למשל חנן גולדבלט. תאריך לידה ומקום לידה. יופי. אבל מה עוד? הוא שחקן או אסטרונאוט? זה צריך להופיע בתבנית. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 15:04, 14 בנובמבר 2008 (IST)

בת זוג / שותפה[עריכת קוד מקור]

המדובר בתרגמת קשה מאוד, ובאי בהירות, מה גם שיש שחקנים שזו כמעט הרובריקה היחידה המלאה אצלם. מהי שותפה? שותפה עיסקית? ומיהי בת זוג? מדוע אחת מהרובריקות אינה מספיקה? מדוע השותפה של בראד פיט היא ג'ניפר אניסטון ואילו בת הזוג שלו היא אנג'לינה ג'ולי? למה אי אפשר ללכת עוד אחורה ולתת רובריקה גם לזו שהייתה לפני האקסית הנוכחית (אצל בראד שלנו זו גווינית' פאלטרו, שגם לה מגיע כבוד). אפשר בכלל לעשות תבנית חדשה תבנית: בראד פיתה ושם לשים את כל האקסיות ולנקות את התבנית הזו מכל השטויות. אפשר בכלל גם בלי התבנית הזו ובלי תבניות. הן מפריעות, הן מעוותות את הערך, הן מנסות לדחוס מידע שאינו ניתן לדחיסה. יחי בראד פיט! הלאה התבניות! אלמוג 18:10, 15 ביוני 2009 (IDT)

אולי תעלה את תבנית:ח"כ עוד פעם למחיקה? מזמן לא ניסינו. לאחר קריאת החלק הראשון רציתי לתת תשובה מבהירה אבל ראיתי שאין עם מי לדבר. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ד בסיוון ה'תשס"ט • 19:27, 15 ביוני 2009 (IDT)
אלמוג, כדאי שתחשוב על מטרה מעשית יותר ממחיקת כל התבניות בכלל. אני מציע שתתחיל ממחיקת רובריקות מיותרות מתבנית השחקנים. אם תשנה את "בן/בת זוג" ל-"שותף בולט למשחק", לא תצטרך להתווכח עם אף אחד. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 22:24, 15 ביוני 2009 (IDT)
הכוונה של אלמוג היא ההגדרה חסרת הקריטריונים לגבי המצבים הרומנטים האפשריים. אני בעד להסיר את הקריטריון "שותף" לחלוטין, שכן אינו ברור, ולהסתפק ב"בן/בת זוג" המקובל והברור לכל. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:28, 15 ביוני 2009 (IDT)
האקסיות וגם האישה הנוכחית של אף אחד לא צריכה להופיע בתבנית כנ"ל לא ילדיו. "שותף" צריך להיות "שותף אמנותי בולט". למשל השותפים הבולטים של ישראל פוליאקוב הם גברי בנאי ושיקה לוי. "מוכר בתור" לא צריך להופיע בתבנית השחקנים. משתמש אחר העתיק את זה לפני ימים אחדים מתבנית האישיות. בתבנית השחקנים יש רובריקה של תפקיד מפורסם. זה בהחלט מספיק. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 22:37, 15 ביוני 2009 (IDT)
הפרמטר "שותף" (במשמעות בן זוג) מיותר לחלוטין. אם יש בן זוג ידוע בציבור, מקומו בסעיף בן זוג. דוד שי - שיחה 07:58, 16 ביוני 2009 (IDT)
לדעתי תבנית צריכה לכלול רק רובריקות בהן ניתן להציב תשובה אחת ויחידה - יש רק תאריך אחד בו נולד האיש, יש רק מקום אחד בו נולד, סוגות ושפות מועדפות, שותפים (במיוחד אצל שחקנים...), סרטים בולטים (מי בוחר?), אלה רובריקות מיותרות ואפילו מזיקות. בברכה. ליש - שיחה 08:39, 16 ביוני 2009 (IDT)
סוגות זה דבר אחד ושפות זה דבר אחר. מרבית השחקנים משחקים במעט מאוד שפות והמידע על השפה בה משחק השחקן הוא חשוב וקל להגדרה. סוגות, לעומת זאת, זה דבר נזיל. אני מגדיר סרט מסוים כקומדיה, אתה תגדיר אותו כגוטסקה, אחר יגדיר אותו הסרט כסטירה וכן הלאה75.5.79.115 01:44, 18 ביוני 2009 (IDT)

מדף השיחה של עדו[עריכת קוד מקור]

לא משנים כך פרמטרים בתבניות שכאלה. אתה משפיע על עשרות ערכים. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:31, 15 ביוני 2009 (IDT)

והשינוי האחרון עוד יותר גרוע. אל תשנה פרמטרים ואל תסיר אותם ללא תיאום. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:31, 15 ביוני 2009 (IDT)
אני משפיע עליהם לטובה אחרי שגולש אחר, על דעת עצמו, השפיע עליהם לרעה. הרבה דברים בויקיפדיה משנים בלי תאום. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 22:33, 15 ביוני 2009 (IDT)
אלא שבכך אתה משפיע על עשרות ערכים. על השאלה האם השינוי עצמו, כעקרון, הוא טוב או לא - לא אמרתי דבר. אבל אי אפשר לשנות כך פרמטרים בתבנית שכזו. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:34, 15 ביוני 2009 (IDT)
פשוט לא נכון. הרובריקות שאני שיניתי הוספו לפני ימים אחדים על ידי גולש אחר שלא הרשו לו לשים את תבנית האישיות על דודו טופז. אני שמתי בערך של דודו טופז תבנית שחקנים אחרי שהגולש האחר הפסיד בויכוח על תבנית האישיות ובעקבות זה אותו גולש העתיק לתבנית השחקנים רובריקות לא רלוונטיות מתוך תבנית האישיות. אני לא מאמין שבימים האחרונים התבנית הזו הושמה על עשרות ערכים. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 22:40, 15 ביוני 2009 (IDT)
עדו אכן צודק, והחזרתי את התבנית למצבה מלפני ארבעה ימים. Acidburn נוהג בצורה זו עוד כשפעל כמשתמש רשום. אין הרבה מה לעשות חוץ מלשחזר במקרה הצורך. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:42, 15 ביוני 2009 (IDT)
תודה, ברוקולי. אני רק חושש שמחקת בטעות גם את הרובריקה "שנות פעילות" שהיא מאוד חשובה ובעלת טעם והיא גם מלאה בערכים רבים על שחקנים. אני מעתיק את הדיון הזה לדף השיחה של התבנית. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 22:44, 15 ביוני 2009 (IDT)
אם כך, אז אני מתנצל. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:55, 15 ביוני 2009 (IDT)
זה בסדר. אני מעריך את האיכפתיות שלך. כעת אשמח אם נפעל לטיפול בבעיות שעדין יש בתבנית כגון מחיקה מוטעת של שנות הפעילות מתוכה והצורך להחליף את היסטוריית השותפות למיטה של כל שחקן במשהו מועיל יותר אם בכלל. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 22:57, 15 ביוני 2009 (IDT)

מחיקת השדה "ילדים"[עריכת קוד מקור]

אם לאף אחד לא תהייה התנגדות, בעוד כעשרים וארבע שעות אני אמחק את השדה "ילדים" מהתבנית. התוצאה של המעשה הזה תהייה העלמות השדה הנ"ל מכל ערך שבו מוצבת התבנית הזו, ברגע שמישהו ילחץ על לחיץ העריכה של אותו ערך. הצידוק למעשה הוא שבשום מקרה, חשובות ילדיו של שחקן אינה גדולה מספיק כדי להירשם בתבנית (ברוב המקרים זה גם לא מספיק חשוב עבור הערך בכלל, בלי קשר לתבנית). עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 22:54, 20 ביוני 2009 (IDT)

אני מתנגד ואל תעשה זאת. לא עובדים פה בשיטה כזו של שעון עצר. רוצה שינוי, אולם הדיונים נפתח. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"ט בסיוון ה'תשס"ט • 06:43, 21 ביוני 2009 (IDT)
ולמה אתה מתנגד (באופן עקרוני, בלי קשר ללוח הזמנים)?. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 06:45, 21 ביוני 2009 (IDT)
גזור ושמור - חגי צודק. המקום לכך הוא אולם הדיונים של התבניות. אלמוג 06:47, 21 ביוני 2009 (IDT)
טוב, אם וכאשר יהיה ברור כמעט לכולנו שהדיון הכללי תקוע, נמשיך מהנקודה הזו. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 06:49, 21 ביוני 2009 (IDT)

דיון מויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים[עריכת קוד מקור]

הועבר ב14:18, 22 בפברואר 2010 (IST)

תבנית זו היא תבנית מידע פרמטרית על שחקני קולנוע. בהתאם להחלטה של סטנדרטיזציה בתבניות אישיות אני מתכוון להחליף את כתובית=>כיתוב. ואולם בעקבות הערות (ישנות) ומחלוקות באשר לפרמטרים מסוימים בתבנית, שלא הגיעו להחלטה מוסכמת, אני מעוניין שנגיע להסכמה באשר לפרמטרים הנמצאים בה, כך שבריצה של הבוט גם בעיה זו תתוקן על הדרך ולא יהיה צורך להריץ את הבוט פעמיים על הערכים המכילים את התבנית.

את הבעיות שהועלו באשר לתבנית אפשר למצוא בשיחת תבנית:שחקנים ועיקרן:

 • שותף/שותפה - נטען שמיותר ודי בבן/בת זוג.
 • ילדים - נטען שחסר חשיבות.

אם תהיה הסכמה אסיר את הפרמטרים האלו בריצת הבוט. אם יש השגות נוספות באשר לפרמטרים בתבנית, אם באשר לעצם קיומם (חסרי חשיבות/מיותרים/לא ברורים) ואם באשר לניסוחם (כתובית=>כיתוב) - זה הזמן להעיר. בברכה, ערן - שיחה 12:06, 31 ביולי 2009 (IDT)

אכן יש שם כמה רובריקות מיותרות. אישתו של זאב רווח, למשל, לא צריכה להופיע בתבנית השחקן שלו בניגוד לאשת נשיא שחשוב שתופיע בתבנית נשיא ארצות הברית. ילדיו של זאב רווח אינם צריכים להופיע בתבנית. הם לא יורשי עצר שיש לציין בתבנית מלך.
רובריקה בעייתי נוספת היא רוברקה שהכנסתי בעצמי ולא מרשים לי לתקן - "שפה וסוגה". אני רוצה לשנות את הרובריקה ל-"שפה". בניגוד לשפה שבה שחקן משחק (ובמקרים נדירים יותר מדובר בכמה שפות) שהיא פריט מידע חשוב על אודותיו ופריט מידע קל להגדרה מדוייקת, הסוגה אינה כזו. סוגה היא דבר קשה להגדרה ושום שחקן אינו מוגבל לסוגה מסויימת. רבקה מכאלי, למשל, שיחקה במשך עשרות שנים בסוגה שחלק מאיתנו יכנו קומדיה, חלק יכנו סטירה וחלק יכנו גרוטסקה. יום אחד היא החלה להופיע בדרמות. בעצם, היא אולי החלה להופיע בדרמות קומדיות או דרמות גרוטקיות...... עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 12:54, 31 ביולי 2009 (IDT)
אם כבר מתקנים אז טיפול שורש:

חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י' באב ה'תשס"ט • 13:13, 31 ביולי 2009 (IDT) פרמטרים מיותרים -

 • סוגה ושפה מועדפות= חלק גדול מהשחקנים אינם בעלי סוגה מסויימת, והם מופיעים בתפקידים קומיים ודרמטיים. קחו למשל את דיאן קיטון, הידועה בהופעותיה בקומדיות של וודי אלן, כמו גם בתפקידי האופי שלה בסדרת הסנדק, וזו רק דוגמה אחת. בקשר לשפה, שוב יהיה עלינו להכניס שחקנים שפעלו במסגרות רב לאומיות במיטת סדום. האם מרלן דיטריך פעלה באנגלית או בגרמנית? ומה עם אינגריד ברגמן? או קלאוס מריה ברנדאואר או אפילו איילת זורר? חייבים להחליט על שפה וסוגה?
 • דמות= רוב השחקנים אינם מזוהים עם דמות מסויימת. הפרמטר הזה בעייתי במיוחד לשחקנים שהצליחו במספר דמויות איקוניות. כך, למשל, האם הריסון פורד הוא "ג'ק ריאן" או "האן סולו"? ואיזה דמות שיחק צ'רלי צ'פלין? או באסטר קיטון? אלו מעלים בעייה של זיהוי מוחלט של השחקן עם סוג דמות שגילם. הפרמטר מיותר.
 • בכורה=בכורה של מי ושל מה? האם שחקן שהייתה לו קריירה מצליחה בברודוויי ובאוף ברודווי במשך שנים ייזכר בשל תפקידון שגילם בקולנוע? או שחקן ששיחק בתפקידים זעירים בקולנוע והתגלה בהופעה בתיאטרון שבעקבותיה קיבל תפקידים בטלוויזיה ולאחר מכן הפך לכוכב קולנוע? אז האם ההופעה הראשונה בציבור נחשבת? ואיזו הופעה? בהצגת חנוכה בכיתה א'? במופע פרינג' שעלה פעמיים בפסטיבל עכו ואחר כך ירד? באוף ברודוויי? בברודוויי? כמובן שרוב התבניות מתורגמות מהוויקי האנגלית, ואנו מותירים את ההחלטה למי שעורך שם. למה שהוא יחליט? מיותר לחלוטין.
 • בן זוג= למה זה טוב בדיוק?
 • בת זוג= למה זה טוב בדיוק?
 • ילדים= למה זה טוב בדיוק?

אלמוג 18:17, 31 ביולי 2009 (IDT)

התבנית אינה מוגבלת לערך חד-חד-ערכי. אם יש שחקן הידוע בכמה דמויות, נשים אותן. אם הופעת הבכורה הייתה דווקא בהצגת תיאטרון מסויימת, נציין זאת. אם לא יודעים להחליט, לא כותבים. זה מה שיפה בתבניות פרמטריות. מכאן ועד להחלטה למחוק טוטלית עוד רבה הדרך. כנ"ל לבכורה או סוגה. היות והכוכבים מתחתנים זה עם זה יש משמעות רבה לבן הזוג. לצורך העניין, זה דומה לתבנית מנהיג. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"א באב ה'תשס"ט • 18:29, 31 ביולי 2009 (IDT)
אני לא מבין מה הבעיה של אלמוג עם השפה. מרלן דיטריך שיחקה בשתי שפות מאוד מוגדרות. פשוט כותבים את שתיהן. אצל ששון גבאי כותבים שלוש שפות. במקרים מאוד קיצוניים, כמו של מייק בורשטיין יכתבו יותר משלוש שפות. בכל מקרה הכל מאוד פשוט להגדרה כשזה מגיע לשפות. לעומת זאת, סוגה היא דבר קשה להגדרה. מה כותבים בסוגה אצל רוק הדסון? קומדיות, דרמות מערבנים וסרטי מתח? האם זו כל הרשימה? האם הגדרנו הייטב את הסוגות? מה כותבים אצל קלינט איסטווד? מערבוני ספגטי ומותחני קיטש? ומה אצל שוורצינגר? שוורצינגר שיחק בהרבה סוגות ולא תמיד ברור אצלו איזה סרט באיזו סוגה. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 18:38, 31 ביולי 2009 (IDT)

לפני שאריץ בוט, להלן סיכום של שינויים שלמיטב הבנתי יש בנוגע אליהם הסכמה כללית:

דברים שיש לגביהם הסכמה חלקית:

 • בן/בת זוג - אלמוג ועדו נגד חגי. אני נוטה להשתכנע מהטענות של עדו. חגי, אנא שקול שנית, ואם לדעתך עדיין זה פרמטר חשוב נסה לעודד עוד אנשים להשתתף בדיון כדי שנוכל להכריע
 • סוגה - כנ"ל

דברים שאין לגביהם הסכמה:

 • בכורה/דמות - ראו טענות של אלמוג נגד, וטענות של חגי בעד. לדעתי לא נעשה שימוש נרחב בפרמטר בכורה, וגם בפרמטר דמות לא כל כך. אם לא תהיה הסכמה בנוגע לשני הפרמטרים האלו, הבוט לא יגע באלו, אבל יעשה בדיקה בכמה ערכים יש את הפרמטרים האלו: אם מדובר במעט ערכים נוריד את הפרמטרים מהתבנית עד שיהיה קונצנזוס להוספת הפרמטרים האלו, ואם הפרמטרים נמצאים בשימוש נרחב נשאיר את הפרמטרים בתבנית עד שיהיה קונצנזוס בעד הסרתם. ערן - שיחה 11:41, 22 באוגוסט 2009 (IDT)
שדה בן/בת זוג הוא שדה חשוב ביותר המופיע כנתון באלפי ערכים. לעתים רק בתבנית ולא בערך. לא ניתן להסיר אותו בדיון בין שלושה אנשים ברוב של 2:1, ואני גם לא מכיר בוט חכם שיודע לוודא שהמידע חסר בערך ולשתול אותו שם. התנגדות נמרצת להסרת השדה. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • י"ג באלול ה'תשס"ט • 21:12, 1 בספטמבר 2009 (IDT)
אינני מבין כלל וכלל מדוע יש להציג כבר בתחילת הערך מידע על בן/בת זוג, שהוא בהרבה מאוד מקרים שולי ביותר, במיוחד ביחס לאישים בעבר. ניתן, אפשר ורצוי להסיר את הפרמטר הזה, ואני די בטוח שהבוט של ערן יכול גם לרכז רשימה של ערכים שבהם הוא היה, כך שניתן יהיה לעבור על הערכים ולראות שהמידע לא נעלם לגמרי. ניחוש שלי - לא יהיו הרבה כאלה.
לגבי בכורה/דמות - תומך בהסרה כדברי אלמוג.
מתנגד לשינוי השם. אלה עריכות שלא ממש משנות כי כבר התרגלנו למצב הקיים וזו סתם עבודה מיותרת של הבוט. קוריצהשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 09:49, 7 בספטמבר 2009 (IDT)

שבירה[עריכת קוד מקור]

הדיון הזה החל ב-31 ביולי 2009 וטרם הגיע להכרעה. זה לא סביר. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 00:46, 4 באוקטובר 2009 (IST)

התחלתי להריץ את הבוט באופן הבא:
 • כתובית=>כיתוב
 • פרמטרים שהוסרו: ילדים, שותף/ה, עיסוקים בולטים אחרים
 • בן/בת זוג: עבור כ-300 הערכים הראשונים שהבוט בדק הוא הסיר אותם, ואז בעקבות בקשה של Shiroosh הפסקתי את ההסרה הזו. הבוט ייצר בזמן ההסרה רשימה של ערכים שמהם הוסר
 • דמות/בכורה: הבוט מייצר רשימה של ערכים עם הפרמטר הנ"ל אך לא מסיר

רשימות של ערכים שמהם הוסרו פרמטרים יהיו בסיום פעולת הבוט. ערן - שיחה 12:49, 4 באוקטובר 2009 (IST)

הרשימות נמצאות במשתמש:ערן בוט/תבנית:שחקנים ערן - שיחה 12:57, 4 באוקטובר 2009 (IST)

הפרמטר "עיסוקים אומנותיים בולטים אחרים"[עריכת קוד מקור]

די בעייתי, מכיון שאין בתבנית שום איזכור שהיא מיועדת לשחקנים, כך שזה לא ברור. אליסף · TRUE BLOOD · שיחה 22:52, 29 בספטמבר 2010 (IST)

שינוי מ"כיתוב" ל"כתובית"[עריכת קוד מקור]

מציע לשנות את שם הפרמטר "כיתוב" ל"כתובית". כך מקובל בשאר התבניות מסוג זה, ועצם היותה של התבניות הזו שונה מבלבל. בברכה, ‏Guycn2 - שיחה 22:52, 6 בינואר 2014 (IST)