שיחת תבנית:הדגשה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שינוי עיצוב קל[עריכת קוד מקור]

בהמשך לתבנית:ציטוט אני מציע את ההחלפה הבאה:

מקור הצעה
השטן מוזכר בספר איוב ולאחר מכן בתלמוד ובמדרשים, שם הוא נתפס לרוב כמלאך מקטרג, שעושה שליחויות ו"עבודות שחורות" למען האל, הוא מוזכר בין "בני האלוהים" המתייצבים לפני ה': "וַיְהִי הַיּוֹם--וַיָּבֹאוּ בְּנֵי הָאֱלֹהִים, לְהִתְיַצֵּב עַל ה'; וַיָּבוֹא גַם הַשָּׂטָן, בְּתוֹכָם." איוב פרק א', ו'. הקבלה בימי הביניים חידדה את דמות ה'שטן' כדמות עצמאית וישות רעה, החותרת כנגד האל. בכך באה לידי ביטוי השפעת הגנוסיס על הקבלה. הדימויים בהם השתמשו חכמי הקבלה שילבו את התיאורים הגנוסטיים של 'סמאל' עם תיאורים נוצריים מובהקים בחלק מהתיאורים של הגיהנום. השטן מוזכר בספר איוב ולאחר מכן בתלמוד ובמדרשים, שם הוא נתפס לרוב כמלאך מקטרג, שעושה שליחויות ו"עבודות שחורות" למען האל, הוא מוזכר בין "בני האלוהים" המתייצבים לפני ה': "וַיְהִי הַיּוֹם--וַיָּבֹאוּ בְּנֵי הָאֱלֹהִים, לְהִתְיַצֵּב עַל ה'; וַיָּבוֹא גַם הַשָּׂטָן, בְּתוֹכָם." (איוב פרק א', ו'). הקבלה בימי הביניים חידדה את דמות ה'שטן' כדמות עצמאית וישות רעה, החותרת כנגד האל. בכך באה לידי ביטוי השפעת הגנוסיס על הקבלה. הדימויים בהם השתמשו חכמי הקבלה שילבו את התיאורים הגנוסטיים של 'סמאל' עם תיאורים נוצריים מובהקים בחלק מהתיאורים של הגיהנום.
<span style="background-color: #fff3f3; font-family: David, serif;"> {{{1}}} </span> <span style="background-color: #f0f8ff; font-family: Aharoni, monospace;"> {{{2}}} </span>
<span style="background-color: #fff3f3; font-family: David, serif; font-size: 120%"> {{{1}}} </span> <span style="background-color: #f0f8ff; font-family: David, serif;"> ({{{2}}})</span>

אני לא יודע אם זה טוב. בכל מקרה, את הכתב של ציון המקור ודאי כדאי להחליף, ולשים סוגריים. דעתכם? בסג 16:54, 28 בספטמבר 2006 (IDT)

יש בערך 60 ערכים שמשתמשים בתבנית, במיעוטם מופיעים סוגריים בתוך ההצבה של המקור. צריך להוריד אותם (כבר התחלתי לעשות את זה). בסג תריג מכה שנית! 20:35, 8 באוקטובר 2006 (IST)

חסר הסבר איך משתמשים בתבנית[עריכת קוד מקור]

מי יכול להסביר? חזרתי - שיחה 19:46, 19 בפברואר 2009 (IST)

העתקה של התבנית[עריכת קוד מקור]

מותר לי להעתיק את התבנית לממשק ויקיטקסט?EsB - שיחה 16:42, 25 ביוני 2012 (IDT)

כן, אבל צריך לציין את התורמים לתבנית. הכי טוב שתבקש ממפעיל מערכת בוויקיטקסט שייבא בשבילך את זה דרך s:מיוחד:ייבוא (הדף נגיש רק למפעילי מערכת). ערן - שיחה 17:05, 25 ביוני 2012 (IDT)

ההבדל בין תבנית הדגשה לתבנית ציטוטון[עריכת קוד מקור]

מה בעצם ההבדל ביניהן? Liad Malone - שיחה 15:46, 17 באוקטובר 2013 (IDT)