שיחת תבנית:היום בהיסטוריה 3 במאי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לגבי ההערה על הלוח - בבריטניה היה נהוג באותה תקופה הלוח היוליאני, שלפיו תאריך מותו של שייקספיר הוא 23 באפריל. ההערה נחוצה לדעתי. ד.ט 19:16, 9 במאי 2007 (IDT)

יש לנו אירועים אשר התרחשו לפי לוח שנה יוליאני, איסלמי ועוד. אנו נוהגים לפי לוח השנה הגרגוריאני ומציינים לפיו את האירועים ההיסטורים. הרי זה עניין של שרירותיות מוחלטת ששמות התאריכים בלוח היוליאני זהים לאלו שבגרגוריאני ובאותה מידה היה אפשר לקרוא לחודשים בשמות אחרים, נוצרים יותר ככל הנראה. אזכור אירוע לפי התאריך היוליאני ביום ובחודש הגרגוריאני הוא פשוט טעות - מהפכת אוקטובר לא התרחשה באוקטובר כמו שאנו מתייחסים אליו. לכן מובן מאליו לקורא הממוצע (שלמען האמת גם ככה לאו דווקא יודע שהיה לוח יוליאני ואם כן - באיזו שנה הפסיקו להשתמש בו בכל מדינה) שכל התאריכים המצוינים הם בלוח הגרגוריאני, ואדרבא לקורא המשכיל שיעשה הבדלה זו בין השמות הזהים של הלוחות לבין המועדים שהם מתארים. האלטרנטיבה היא הוספת ההערה בכל אירוע שהתרחש לפני כניסת הלוח הגרגוריאני למדינות בהן התרחש (לפי איזה לוח נרצח יוליוס קיסר? מתי בדיוק קלאודיוס נולד? ולאיזה תאריך מייחסים את צליבתו של ישו?), שלא דנבר על מקרים בעייתים יותר (לאיזה לוח נתייחס באיזכורים על מלחמת הבורים? מתי הגיע קורטז לדרום אמריקה?). זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 21:50, 9 במאי 2007 (IDT)
תאריכי ארועים מהעולם העתיק הם לפי הלוח היוליאני. חישוב התאריך הגרגוריאני אינו נעשה בדיעבד. במקרה של שייקספיר, הערך עצמו מציין את שני התאריכים (הערך באנגלית מציין רק את התאריך היוליאני, ומוסיף את הגרגוריאני בהערת שוליים) וכך ראוי. בהתחלה חשבתי לציין את תאריך לידתו כדי לחמוק מזה, אבל הוא לא ידוע בוודאות. ד.ט 14:20, 10 במאי 2007 (IDT)
בגוף הערך סביר שיכתב התאריך לפיו נמנו הימים (ולידו התאריך הגרגוריאני, בהערת שוליים, בסוגריים או בכל דרך אחרת) - אבל הנקודה שלי היא שתבניות היום בהיסטוריה מונות לפי הגרגוריאני ולכן יש להתייחס לתאריכים האלו בלבד, אותם אפשר גם אפשר ליישם בדיעבד, ועובדה שעושים זאת. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 12:34, 13 במאי 2007 (IDT)

who were still living in "Military Area No. 1"[עריכת קוד מקור]

May 3, 1942: General DeWitt issued Civilian Exclusion Order No. 34, ordering all people of Japanese ancestry, whether citizens or non-citizens, who were still living in "Military Area No. 1" to report to assembly centers, where they would live until being moved to permanent "Relocation Centers"

לא כל היפנים.רק אלו מהחוף המערבי. 129.69.140.138 13:31, 3 במאי 2019 (IDT)