שיחת תבנית:יהדות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

התבנית נוצרה במקור במשתמש:Ches/ארגז חול/1 על ידי מספר משתמשים (רשימה מלאה של תרומות).


היסטוריה של עם ישראל[עריכת קוד מקור]

עץ (מודל) לתבנית[עריכת קוד מקור]

אנא חוו דעתכם.

תיקונים טכניים נדרשים[עריכת קוד מקור]

  • לתבנית יש שוליים מעצבנים משמאל שצריך לקצץ איכשהו.
  • האם התבנית רחבה מידי?

שימוש בעץ תבניות[עריכת קוד מקור]

אם מעוניינים להקטין את גודל התבנית ניתן להשתמש בעץ של תבניות. ניצור תבניות לראשי הפרקים "עיקרי האמונה", "אישים מרכזיים" וכדומה. בכל תבנית ראש פרק יהו החברים בה והפניה לראשי הפרים האחרים. כל ערך יכיל רק את תבנית ראש הפרק שלו. כך יווצרו תבניות קטנות שיאפשרו סקירה של כל הנושאים (אך לא במבט יחיד).APH 12:48, 27 אוקטובר 2005 (UTC)

ברית מילה[עריכת קוד מקור]

ל-משתמש:APH - דווקא את ברית מילה, אחד מאבני היסוד ביהדות, הסרת? הלל 13:00, 27 אוקטובר 2005 (UTC)

טעות לעולם חוזר... משום מה הבנתי לא נכון את העריכה. מתנצל. הלל 13:18, 27 אוקטובר 2005 (UTC)

הסתייגות כללית[עריכת קוד מקור]

לי יש הסתייגות כללית מתבניות שכאלו. הם מופיעות בהרבה ערכים, תופסות מקום מרכזי בתחילתו ומסנוורות ומפריעות לקרוא את הערך עצמו. אולי כדאי להקטין או לשים בתחתית. בתבנית הזו במיוחד יש הרגשה של תפיסת מרובה. יש בו כל כל הרבה פרטים, שקשה להכיל אותם. --אפי ב.שיחה • 22:14, 27 אוקטובר 2005 (UTC)

הצעתת שינויים[עריכת קוד מקור]

  • במקום 'אישים' שיהיו רק קבוצות אישים. כך: אבות ואמהות האומה, השבטים, נביאים, שופטים, מלכים, תנאים, אמוראים, גאונים, רבנים.
  • להוסיף לספרים - זוהר. להוריד מהמנהגים - בחירת שם (ממתי זה מנהג יהודי?)
  • לקצץ את הערכים ב"תפילה בצבור" לא צריך את כולם. אריה א 10:10, 28 אוקטובר 2005 (UTC)

חלוקה[עריכת קוד מקור]

קודם כל, ישר כוח על העבודה. שנית כל - הערך גדול מידי. כדאי לדעתי לחלק אותו לפני הנושאים שבו. תבנית:יהדות: עקרי האמונה, תבנית:יהדות: אישים מרכזיים וכד', וכך רק התבנית והמידע הרלוונטי לנושא הערך יהיה בו. Yonidebest Ω Talk 18:49, 30 אוקטובר 2005 (UTC)

חגי ישראל[עריכת קוד מקור]

מאחר ויש הרבה חגים וכן תבנית נפרדת לחגי ישראל, הסרתי אותם מהתבנית הראשית אך השארתי לינק מקוצר בחלק על מצוות ומנהגים יהודים שכולל את חגי ישראל ומועדיו (המאמר הראשי), יום הכיפורים, שלושת הרגלים ותשעה באב.

חגים ומועדים
שלושת הרגלים: פסח · שבועות · סוכות
ראש השנה · יום כיפור · חנוכה · ט"ו בשבט · פורים · הושענא רבא · שמיני עצרת · שמחת תורה · ל"ג בעומר · ט"ו באב · צום גדליה · עשרה בטבת · תענית אסתר · 17 בתמוז · תשעה באב

|- | style="font-size: 95%; background:#66B3FF"|'''[[חגי ישראל ומועדיו|חגים ומועדים]]''' |- | style="font-size: 90%;"|'''[[שלוש רגלים|שלושת הרגלים]]''': [[פסח]] · [[שבועות]] · [[סוכות]] <br> [[ראש השנה]] · [[יום כיפור]] · [[חנוכה]] · [[ט"ו בשבט]] · [[פורים]] · [[הושענא רבא]] · [[שמיני עצרת]] · [[שמחת תורה]] · [[ל"ג בעומר]] · [[ט"ו באב]] · [[צום גדליה]] · [[עשרה בטבת]] · [[תענית אסתר]] · [[שבעה עשר בתמוז|17 בתמוז]] · [[תשעה באב]] |-

בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 16:51, 11 נובמבר 2005 (UTC)

להסיר את הסעיף "היסטוריה של עם ישראל"[עריכת קוד מקור]

ראוי להסיר את הסעיף "היסטוריה של עם ישראל" על כל תוכנו. נושא זה קשור ליהדות, אך יש לו קיום עצמאי, כפי שקל להבין מהסעיף היסטוריה של מדינת ישראל הנכלל בו. את הקישורים אנטישמיות והשואה ניתן לצרף לסעיף "יהודים". דוד שי 21:45, 25 יוני 2006 (IDT)

להפך - הערכים שם מחזקים את ההקשר של היהדות כעם ולא רק כדת ועל כן בעיני הם חשובים מאד. אסף 22:28, 25 יוני 2006 (IDT).
מתנגד. אורי רדלר או גדי אלכסנדרוביץ' יוכלו להגיד מה שם הכשל הלוגי בו לוקחים נציג היוצא מן הכלל כדוגמה כללית.
כל תחילת הכותרת הזו מתאימה לתבנית יהדות:
תקופת האבות · יציאת מצרים · תקופת המקרא · תקופת בית ראשון · תקופת בית שני · תקופת הגלות · אנטישמיות
ציונות, השואה והיסטוריה של מדינת ישראל לא קשורים בקשר הדוק כמו שבעת הקישורים הראשונים, אבל אם כבר הכותרת קיימת, היא (כלומר, המידע תחתיה) צריכה להיות שלמה. ‏conio.h‏ • ‏שיחה‏ 22:30, 25 יוני 2006 (IDT)

"זרמים ביהדות"[עריכת קוד מקור]

האם ל"זרמים ביהדות" לעשות תבנית נפרדת או להוסיף אותה לתבנית "יהדות"?--א ג ב ד 18:34, 27 יוני 2006 (IDT)

לדעתי ניתן להכניס לתבנית יהדות. ---י.--- 23:24, 1 יולי 2006 (IDT)

הוספת פסקאות[עריכת קוד מקור]

הוספתי 2 פסקאות (חגים ומועדים ואתרים ומבנים ביהדות) ושיניתי קישורים ומחקתי קישורים כפולים שלא היו נחוצים והוספתי את הערך מחזור לארון הספרים היהודי ושמתי את התבנית בכל ערך שמצויין בה פרט לערכים ספורים(כמו ירושלים). אם יש בעיה נא לפנות אליי,מישהו סודי 19:44, 10 באוקטובר 2006 (IST)

לגבי אתרים ומבנים ביהדות מדובר בפסקה בומבסטית נורא ולדעתי יש לקץץ אותה, זה פירוט יתר... A&D - עדי 21:22, 10 באוקטובר 2006 (IST)
ולגבי חגים ומועדים יש לזה תבנית נפרדת, זה מוגזם לגמרי A&D - עדי 21:23, 10 באוקטובר 2006 (IST)

דרוש צמצום משמעותי של התבנית[עריכת קוד מקור]

התבנית ענקית ומעיקה על הערכים שבהם היא מוצבת (דוגמה). דרוש צמצום משמעותי. שבוע טוב, ינבושד.

אכן. אפשר לפצל למספר תבניות ניווט שתושמנה כל אחת רק בערכים המתאימים. ‏pacmanשיחה 20:04, 23 בדצמבר 2006 (IST)
בהתאם להצעתו של פקמן החלפתי את התבנית בתבניות ניווט לפי נושאים. ערן 23:57, 24 בדצמבר 2006 (IST)

ובאותו עניין[עריכת קוד מקור]

בדומה למתחית הפנים שעשיתי לתבנית:נצרות - ובמידה פחותה יותר גם לתבנית:אסלאם - עברתי גם על התבנית הזו. במשתמש:מארק ברלין/ארגז חול תבנית יהדות ישנה ההצעה שלי לשיפור התבנית. אתם מוזמנים לראות, להתרשם ולהעיר. אם לא תהיה התנגדות, אני אעתיק את ארגז החול הזה במקום התבנית הנוכחית. מארק ברלין 22:21, 31 במרץ 2007 (IDT)


Was nominated for deletion.png
הוחלט להשאיר תבנית זו בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־6/3/2007

יהדות קראית[עריכת קוד מקור]

מדוע היהדות הקראית מופיעה תחת "ראו גם", לצד השמרונים, ולא תחת "זרמים מרכזיים"? האם יש כאן רמיזה כלשהי? הַמַּגִּיהַּ הַקָּטָן 21:38, 23 במאי 2007 (IDT)

יש כאן רמיזה שכל הזרמים המרכזיים המופיעים שם מונים מיליוני בני אדם כל אחד, ואילו היהדות הקראית מונה רק מספר אלפים, מה שמקשה עליהם להיות "זרם מרכזי". רמז דק כעובי שק. ‏eytanarשיחהתרומות 23:18, 29 ביולי 2007 (IDT)
המרכזיות אינה קשורה למספר - ולכן אני משחזר. היהדות הקראית היא ענף נפרד וחשוב ביהדות. ששונה בגישתו מכל אלה שהוזכרו לעיל. --נריה הרואה 13:44, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
אל תשחזר לפני שיגמר הדיון. ‏eytanarשיחהתרומות 13:45, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
יא מצחיק. מה זה לך מותר לשחזר?!? אני החזרתי את המצב לקדמותו. --נריה הרואה 13:47, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
לקדמותו פירושו לעריכה שלך? שממנה המצב התחיל להתערער? המצב התחילתי היה כשהיהדות הקראית הייתה ב"ראו גם". לגופו של עניין-אז איך אתה מגדיר את המושג מרכזי? לדעתי, מרכזי פירושו משפיע, בולט במיוחד וכו' (לכן שמו-מרכזי-כי דבר שנמצא במרכז תמיד משפיע ('מרכז העניינים', 'מרכז ההופעה' וכו'). היהדות הקראית לא עונה לאף אחד מהקריקטריונים האלה. ‏eytanarשיחהתרומות 13:49, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
העריכה שלי היתה מה28 במאי, בעקבות ההערה הנכונה בדף השיחה של המגיה הקטן. והיא החזיקה יפה עד שאתה החלטת לשנות לפני יומיים. אם אתה רוצה לדבוק בכלל שציינת - לפחות קיים על עצמך "נאה דורש - נאה מקיים" - וחכה לדיון, ואל תשנה.
אני רואה שאתה כנראה לא למדת מספיק. תלמד קצת ותראה, כמה השפעה הייתה ליהדות הקראית על היהדות של ימינו. כמו שהזכרתי בעבר היהדות הקראית כללה במניינה כחצי מכלל היהודים בעולם האסלאם. ולכן בכל מקרה היא מתאימה להגדרה של "זרמים מרכזיים".
שוב חבל שאתה נותן לשנאה לקלקל את השורה. --נריה הרואה 14:00, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
בכל מקרה, עכשיו זה לא "זרמים מרכזיים" אלא "זרמים ביהדות" ולכן אין מקום לדיון. --נריה הרואה 13:48, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
העריכה הזאת תיצור הרבה מאוד בעיות. יש לך מושג כמה זרמין יש ביהדות? אם לא תהיה המילה "מרכזיים" כל אחד שהקים לעצמו זרם יוכל לכתוב אותו. לדעתי זהו הפיתרון הכי פחות טוב. ‏eytanarשיחהתרומות 13:51, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
בדיוק בעניין הזה היה בג"ץ של התנועה ההומניסטית נגד שר הדתות (או הפנים) (אם תרצה אתן לך הפניה), ושם הוסבר בדיוק על ידי השופטים הנכבדים, מדוע לא כל אחד יכול ליצור זרם ולזכות בהכרה.
מה לעשות, תאהב את זה או לא, היהדות הקראית היא זרם ביהדות, זרם עתיק שנים (ולפי דעתי, הכי עתיק), זרם שמוכר בימינו על ידי המדינה ובעל סמכויות משלו, ולכן אין כלל בעיה לציין "זרמים ביהדות" ואין חשש שכל אדם יקים לעצמו זרם. בכל זאת ידוע מה הזרמים, והכללים הובאו בפס"ד שהפנתי אותך אליו. --נריה הרואה 14:00, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
הכי עתיק? האם יש דמות קראית ידועה לפני ענן? ‏eytanarשיחהתרומות 14:03, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
בכל אופן, אחרי הערתך בקשר לבג"צ אני מסכים עם השינוי ל"זרמים ביהדות". ‏eytanarשיחהתרומות 14:10, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
לא נתווכח עכשיו איזה זרם הכי עתיק, מכיוון שזה לא העניין.
אבל ברור שלפני שהתלמוד נכפה על הקהילות היהודית (או לכל הפחות לפני שהוא נכתב) לא הייתה יהדות תלמודית. בשלב זה כולם הלכו לפי המקרא, מה שהופך בפועל את היהדות הקראית לזרם הכי עתיק.
אגב, ושוב אין זה העניין, לפי דעות מירב החוקרים בני זמננו ענן בן דוד הנשיא כלל לא היה קראי. והיהדות הקראית כתנועה התחילה רק אחריו. אולם אין זה סותר שלפני כן לא היו אנשים שבפועל האמונה שלהם הייתה קראית. הרי לא היה יכול להיות משהו אחר במצב שבו אין תלמוד (וכמובן בתקופה שלא הייתה משנה). --נריה הרואה 20:13, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
(שבירה) מבלי להתווכח עם נריה על מה היה לפני המשנה (כן או לא הייתה תורה שבעל פה מחייבת), הרשימה הנוכחית בעייתית. נכון להרגע, יש ברשימה 6 זרמים (חרדים, חסידים, אורתודוקסים, קונסרבטיבים, רפורמים וקראים). יש כמה מאפיינים ברשימה הזו: היא מאוד עכשוויסטית (אין אפילו את יהדות ניאולוגית), מתעלמת מזרמים עצמאי משמעותי (יהדות רקונסטרוקטיבית) ומאידך כוללת זרם משנה של האורתודוקסיה (חרדים, תוך התעלמות מהקבוצה השנייה ציונות דתית) ובתוך החרדים יש זרם משנה אחד (חסידים, תוך התעלמות מהליטאים (זרם) שבערך באותו סדר גודל).
יש לי 2 הצעות אלטרנטיביות: אחת היא להכניס רק את החלוקות הבסיסיות ביותר - 4 נציגי היהדות הרבנית (אורתודוקסיה, רפורמה, קונסרבטיבים ורקונסטרוקטיביסטים ואת הקראים שב"מעמד מקביל".
האלטרנטיבה היא הרחבה של הנ"ל, תוך הוספה של קבוצות משנה עיקריות: דתיים לאומיים וחרדים, (בסוגריים: חסידים ומתנגדים) - ומקביליהם בתנועות הגדולות האחרות (אם יש כאלה). הגבלה לקבוצות הבסיסיות תצמצם הכבדה על התבנית. לגבי חלוקות היסטוריות (פרושים, צדוקים, איסיים ובייתוסים) - צריך בתבנית בסיסית לוותר עליהם או להוסיף במקום נפרד. ‏DGtal‏ 13:38, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
אני מסכים עם ההערה שלך.
אני הייתי תומך בהצעה הראשונה שלך, יותר מבשניה, מאחר ובסופו של דבר כל תת-הזרמים האלה, הם חלק בלתי נפרד מהיהדות האורדתודוקסית, ואין בינהם הבדל גדול כמו בין הקראים לאורתודוקסים או בין האורתודוקסים לרפורמים. --נריה הרואה 17:14, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
מסכים עם נריה. ‏eytanarשיחהתרומות 09:49, 3 באוגוסט 2007 (IDT)
אם כך יש הסכמה. אתקן לפי ההצעה הראשונה. ‏DGtal‏ 12:16, 3 באוגוסט 2007 (IDT)

הזרם הניאולוגי[עריכת קוד מקור]

זהו זרם ביהדות שרוב מאמיניו הושמדו בשואה, לכן הוא קצת פחות מוכר. עם זאת, לדעתי כדאי להוסיף אותו לתבנית. בברכה, דניאלשיחה 14:15, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

שינוי קטן[עריכת קוד מקור]

שיניתי מ"פולחן, חגים ומועדים" ל"תפילות, חגים ומועדים" משום שראיתי שרק אלו הנושאים בתת הנושא הזה (לא כולל ברית מילה וכדומה) יבנה המקדש
יצחקשיחהבואו למיזם תרי"ג •כ"ב באדר א' ה'תשס"ח • 18:41, 10 במרץ 2008 (IST)

שימוש בתבנית[עריכת קוד מקור]

הועבר מדף השיחה של ערן[עריכת קוד מקור]

למה אתה מסיר את התבנית? ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:05, 19 בספטמבר 2008 (IDT)

הוסכם בדיונים בדף השיחה של התבנית שהיא תופיע בערך יהדות בלבד. עבור כל שאר הערכים שבהם היא הופיעה הוספנו (כבר אז) תבניות של תת הפרקים הרלוונטים. ערן - שיחה 00:07, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
תם לי להבין. יעני, בכל הערכים שכן מופיעים בתבנית, היא תופיע? ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:09, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
התבנית מרכזת את הרבה נושאים חשובים ביהדות - והיא מופיעה בערך יהדות כמבוא להרבה נושאים. בכל שאר הערכים החשובים שקשורים ליהדות הוספו תבניות רלונטייות לנושא למשל בשמע ישראל יש תבנית של מצוות ומנהגים יהודיים ואין צורך בתבנית יהדות (אין קישור לזרמים ביהדות, אלא רק למצוות ומנהגים). כפי שאפשר לראות מההיסטוריה של תבנית:מצוות ומנהגים יהודיים יצרתי את זה מזמן בעקבות הדיון שנערך בדף השיחה בתבנית יהדות. ערן - שיחה 00:13, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
הסתכלתי בחלק מהערכים ואין בהם את התבניות אתה אומר. שנית, יכול להפנות אותי לדיון? ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:15, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
דוגמה: תפילת טל כאן אין תבנית. דוגמה אחרת - בתנ"ך יש תבנית אבל היא לא חופפת לפרק בתבנית:יהדות. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:16, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
למה להסיר אותה מאלוהים (יהדות)? ברי"אשיחה • י"ט באלול ה'תשס"ח • 00:18, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
וגם מעיקרי האמונה היהודית? משהו משונה כאן. תבניות ניווט מונחות תמיד בערכים שמופיעים בהם (לפחות העיקריים). מה ההסרה הסיטונאית הזו?! ברי"אשיחה • י"ט באלול ה'תשס"ח • 00:22, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
ברי"א, אנחנו מנסים לברר את זה ביחד עם ערן. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:23, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
אני לא מצליח למצוא את הדיון המרכזי על זה, אבל מה שמצאתי זה שיחת תבנית:יהדות#הסתייגות כללית, שיחת תבנית:יהדות#חלוקה, שיחת תבנית:יהדות#חגי ישראל, שיחת תבנית:יהדות#דרוש צמצום משמעותי של התבנית -בחצי מדף השיחה אנשים התלוננו שהתבנית גדולה מדי, והמליצו לפצל את התבנית ואחרי שאף לא אחד התנגד לזה או העלה הצעה אחרת פיצלתי.
בנוגע לערכים שבהם אין תבנית - לא בכל ערך צריכה להיות תבנית, אבל בערכים מרכזיים כן יש להניח שתופיע תבנית. מסיבה זו אין תבנית בתפילת טל (למרות שאולי כן יש מקום להוסיף אחת מתבניות המשנה ולהוסיף לה קישור לתפילת טל). התבניות לא חופפות בהכרח לחלוטין למה שמופיע בתבנית יהדות וכך זה אמור להיות. באלוהים שהוא כמובן נושא מרכזי כן צריכה להופיע תבנית, פשוט צריך למצוא את תבנית המשנה המתאימה ולהוסיף אותה לשם. ערן - שיחה 00:27, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
לא חושב שזה ככה הולך. ראשית התבנית, אני מבין אתה עשית את זה, אכן פוצלה לפרקים, וזה יופי. שנית, הדיונים אתה מצביע אליהם, לא ממש קיבלו החלטה וגם לא פורסמו. שלישית, קודם צריך למצוא את התבנית המתאימה ורק אז להסיר את התבנית הכללית. ואם אין תבנית "הכי מתאימה", התבנית הכללית היא הכי מתאימה. אנא המתן עם ההמשך, ואני חושב ששווה יותר להחזיר את המצב לקדמותו. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:29, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
ערן, אני מחזיר את התבנית לערכים העיקריים שמופיעים בה. OK? ברי"אשיחה • י"ט באלול ה'תשס"ח • 00:32, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
התבנית מיועדת רק לערך יהדות. אבל אם יש ערכים חשובים שאין בהם תבנית ואתה חושב שצריך תציין כאן ונראה אם קיימת להם תבנית משנה מתאימה. ערן - שיחה 00:34, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
הייתי מצפה שננהג גזירה שווה בין תבנית:יהדות לבין תבנית:אסלאם ותבנית:נצרות. לא יתכן שתהיה גישה שונה. מה שעשינו ב:שתי האחרות יפה גם כאן. כל ערך שמופיע באחת מתתי התבניות בתבנית יהדות, אפשר לדעתי לשים בו את התבנית. למשל המשכן. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"ט באלול ה'תשס"ח • 00:34, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
אני מסכים עם חגי וברי"א, וחושב שלאור מה שהולך עם תבנית:שואה, זה לא ממש הזמן. אח"כ יגידו, "זה לא מנומס", "מפעל שיתופי" וכל זה... אני אגב אישית לא מסכים לקביעה מיועדת רק לעך יהדות. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:37, 19 בספטמבר 2008 (IDT)

זה מה שהוסכם אז. ההסכמה ההיא לא קדושה, ואפשר לעשות אחרת. תעלו את זה בדף השיחה של יהדות, ונדון בזה. בהתאם להסכמה בדיון נשנה את זה. ערן - שיחה 00:40, 19 בספטמבר 2008 (IDT)

"אז"=מתי? ובינתיים, אני חושב שכדאי להחזיר מהנימוקים הנ"ל. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:41, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
נא לא להחזיר את התבנית לערכים שיש בהם תבנית - זה המצב שהוסכם עליו, זה הסטטוס קוו והוסכם עליו מזמן בהסכמה מוחלטת ללא התנגדות ומצד משתמשים שונים. אם נשנה את ההחלטה הזו בדיון, אין בעיה להוסיף בחזרה. עבור ערכים שאין בהם תבנית והם ערכים מרכזיים אפשר בינתיים להשאיר. ערן - שיחה 00:43, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
טוב. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:45, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
לא מצאתי כל הסכמה, והסטטוס קוו זה הגירסה היציבה. אני מסכים עם האנלוגיה שעשה חגי לתבנית:אסלאם ולתבנית:נצרות. ברי"אשיחה • י"ט באלול ה'תשס"ח • 00:47, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
הצבעתי על הרבה דיונים שבהם התלוננו שהתבנית הגדולה מפריעה ושהוצע לפרק אותה. באף אחד מהם לא עלתה התנגדות, וכל אחד מהם הועלה על ידי עורך אחר. ייתכן שהתבנית הוכנסה בחזרה לערכים שמהם היא הוסרה בטעות על ידי מי שלא היה מודע לדיון או לא הבחין בתבניות שנמצאות בתחתית הערך. ערן - שיחה 00:49, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
אבל התבנית הרי פורקה? חוץ מזה הדיונים לא פורסמו, ואיך יתנגדו? בינתיים מקובל עלי מה שאמרת. הסרתי מאיפה שצריך והוספתי איפה שצריך. כמובן, זה רק אני. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:54, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
נושאים שפורקו מהתבנית הראשית לא בהכרח הוסרו ממנה - למשל תנ"ך הוא חלק מסדרת ערכים על ארון הספרים היהודי, אבל עדיין לא יעלה על הדעת שלא יהיה קישור לתנ"ך מתוך תבנית יהדות. ממה שזכור לי הדיונים כן פורסמו אך אפילו אם לא, כפי שהביאו תמיכה בפירוק התבנית יכלו להביא תמיכה בהשארת תבנית גדולה. זה לדעתי לא טיעון חזק נגד, אבל הנקודה שצריך להקביל את זה לתבנית אסלאם ותבנית נצרות היא דווקא טיעון טוב (לדעתי צריך לעשות שם כמו שנעשה ביהדות, לא להפך). אני מעביר את הדיון לדף השיחה של התבנית על מנת שידונו במקומות שבהם יש להשתמש בתבנית במקום הרלוונטי. ערן - שיחה 00:59, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
אגב מצאתי את ויקיפדיה:מזנון/ארכיון 156#תבניות כלליות. אי אפשר להגיד שזה לא התפרסם מספיק במזנון. ערן - שיחה 01:05, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
ערן, זה דיון מ-2006! אני עוד לא נולדתי אפילו... ובהשתתפות ארבעה מתתתפים. מה נזכרת היום פתאום? :-) ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:09, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
ארבעה משתתפים זה יותר משלושתכם :) לא צריך לזלזל בדיונים ישנים, וראה מה שכתב דוד שי איפשהו במזנון בנוגע לכיבוד דיונים ישנים. ערן - שיחה 01:11, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
הוספתי אותה לעוד איזה חמישה ערכי ליבה. על כל השאר צריך לדון כדי לא ליצור מריבות. אזמן מלוח המודעות. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"ט באלול ה'תשס"ח • 01:16, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
חס וחלילה לא מזלזל באיש. אבל אני חושב שדוד שי התכוון לקביעות ישנות שיצאו אל הפועל, לא לשליפה של תוכניות מגירה מלפני שנתיים... הרי ברי לך ולי שכיום הדיון היה גורר 40 משתתפים והרבה הרבה דעות. וראה בעניין תבנית שואה. ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:19, 19 בספטמבר 2008 (IDT)

המשך דיון - היכן נחוצה התבנית[עריכת קוד מקור]

לדעתי, בכל הערכים המופיעים בה. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"ט באלול ה'תשס"ח • 01:16, 19 בספטמבר 2008 (IDT)

כנ"ל. אחרת בשביל מה היא בכלל? ‏Ori‏ • שיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:19, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
מה המצב היום? סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 03:47, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
רק בחלק מהערכים. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"ט באלול ה'תשס"ח • 04:02, 19 בספטמבר 2008 (IDT)

נתחיל מהתחלה: התבנית הופיעה בכל ערך שקשור ליהדות ואז התלוננו שהתבנית גדולה (גם כשהיא מוסתרת היא תופסת נפח נכבד בתחילת הערך). בעקבות זאת הוסרה התבנית מערכים, למעט הערכים שמוזכרים בה. גם לאחר מכן התלוננו שהתבנית גדולה מדי והוסכם שכל אחד מהנושאים שהופיעו בתבנית יפוצל מהתבנית לתבנית נפרדת והתבנית תישאר רק עבור הערך יהדות: כך ביהדות אורתודוקסית צריכה להופיע רק תת התבנית זרמים ביהדות, ולא תבנית יהדות הכללית - ובצורה זו מיהדות אורתודוקסית יהיו קישורים רק לערכים מקבילים אליה (זרמים אחרים ביהדות) ולא לערכים שקשורים בעקיפין (למשל הלכות ומנהגים ביהדות). אני לא רואה סיבה להכניס את התבנית לכל ערך שמוזכר בה, בטח בלי שום נימוק אחרי שבעבר ניסינו את זה והוחלט שלא. ערן - שיחה 08:08, 19 בספטמבר 2008 (IDT)

לא ראינו הפניות לכל התלונות האלה ולא ברור למה הן לא חלות על התבניות האחרות, הגדולות יותר. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"ט באלול ה'תשס"ח • 13:21, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
הפניות לתלונות נתתי קודם כתשובה לאורי ובכל מקרה הן נמצאות בדף השיחה הזה. תקרא אותו בבקשה מהתחלה עד הסוף. ערן - שיחה 15:34, 19 בספטמבר 2008 (IDT)
קראתי. כולן הערות בנות שורה אחת בדף השיחה, מה שהוביל בסוף לבקשת מחיקה שנדחתה בגדול. מכאן אני מסיק שהרוב אוהב את התצורה. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • כ' באלול ה'תשס"ח • 20:08, 19 בספטמבר 2008 (IDT)

שיפור אסתטי[עריכת קוד מקור]

שיניתי את המגן דוד של התבנית בדף משלי, אני חושב שהקיים לא מספיק טוב. מי שיכול בבקשה יכתוב בדף השיחה אם הוא רוצה:

1. להשאיר את המצב כמו שהוא 2. להחליף לשלי 3. לעצב חדש (לי אין הרבה ניסיון בעיצוב)ישרון - שיחה 00:23, 9 ביוני 2010 (IDT)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

{{שינוי שם |לשם=תבנית:יהדות אורתודוקסית |הערה=בהמשך לדיון ב[[ויקיפדיה:מזנון#תבנית יהדות]] |פסקה= }} נטען בדיון האחרון במזנון שהתבנית מותאמת רק ליהדות אורתודוקסית, יש לשנות את שמה בהתאם. בר - שיחה 15:02, 12 במאי 2017 (IDT)

Symbol oppose vote.svg נגד. אם התבנית מותאמת רק ליהדות אורתודוקסית - הרי שיש לשכתב את התבנית בהתאם, להוסיף/להסיר קישורים בהתאם. יוניון ג'ק - שיחה 03:15, 13 במאי 2017 (IDT)
בשלב הבא תיכתב תבנית שמתאימה לכלל הזרמים ביהדות. כעת התבנית הזאת כבר מתאימה ליהדות אורתודוקסית, אין טעם להתחיל לשנות אותה. בר - שיחה 11:01, 13 במאי 2017 (IDT)
שינוי בשם התבנית, תדובר רק באולם הדיונים של התבניות. בברכה, BDaniel - שיחה 16:01, 16 במאי 2017 (IDT)
בר, אתה מוזמן לפתוח דיון בנושא באולם הדיונים של התבניות. יוניון ג'ק - שיחה 02:45, 9 ביוני 2017 (IDT)

עיקרי האמונה[עריכת קוד מקור]

למה אין את תחיית המתים ועיקרים חשובים אחרים? אני חושב שצריכים להיות שם רק וכל י"ג העיקרים של הרמב"ם. באלדור - שיחה 10:38, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

למה חלק מהעיקרים כן וחלק לא איני יודע, אך שים לב שיש עוד מניית עיקרים על ידי ראשונים אחרים, ייתכן שאלו ששם מבוססים על מונה אחר Shaishyy - שיחה 03:37, 13 באוגוסט 2020 (IDT)