שיחת תבנית:מפת מיקום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שינוי בתבניות המשנה[עריכת קוד מקור]

אני שוקל לעשות שינוי מהותי בתבניות המשנה של מפת מיקום כאשר תבניות המדינה יראו כמו במשתמש:GilCahana/מפת מיקום/בדיקה והפירוט יתווסף בהתאם בצורה פשוטה יותר, במקום כל הפרמטרים יתווספו רק פרמטר |פרמטרים={{{פרמטרים}}}. לטובת המעבר תתווסף תבנית ביניים, כרגע ממוקמת בתבנית:מפת מיקום/בדיקה, ותבנית {{מיקום פירוט}} תוסב לצורה משתמש:GilCahana/מפת מיקום/פירוט. אשמח לשמוע דעות האם כדאי לעשות את המעבר, הן מבחינת נוחות הוספת הפירוט לתבניות והן מבחינת עומס על השרתים, מבחינת שימוש רב בהוראות תנאי. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 12:33, 3 ביוני 2013 (IDT)

אם בכל מקרה נדרש להוסיף אורך, רוחב, שם, כיוון כתב, הסטות, סוג. אני לא רואה הבדל מבחינת תהליך הפירוט של המפות. הרי ארבע השורות שלהבנתי הן אלו שיוחלפו ב"פרמטרים" בכל מקרה מועתקים כמות שהן. מה שכן, מבחינת הראייה של הפירוטים כולם שיופיעו עם שורה הבדל ולא 4, זה יכול להועיל כך אני הוכל לראות את 7-10 המקומות שהוספו כמיקומים (5-7 ערים + מדינות וימים שכנים) ולא רק 2-3 שקיים היום. אני ממליץ לך (אם זה אפשרי) לעשות דוגמא על מפה שלא נמצאת בשימוש במרחב הערכים כמו למשל תבנית:מפת מיקום/נאורו, אולי זה יתכן תחושה קצת יותר טובה. בנוגע לעומס על השרתים, אינני יודע. -יונה בנדלאק - שיחה 14:24, 3 ביוני 2013 (IDT)
הדוגמה שנתתי (משתמש:GilCahana/מפת מיקום/בדיקה) היא בעצם מפת סן מרינו (הורדתי את מרבית המיקומים בפירוט לצורך פשטות הניסוי), אפשר לראות את המפה על ידי הכנסת "בדיקה" בפרמטר מדינה עם קואורדינטות בסן מרינו כמובן. בכל מקרה תוספת נוספת שאפשר לבצע אם יבוצע השינוי זה הוספה פשוטה של גרסאות שונות של המפה, כמו מפות תבליט ומפות בהן מובלטים מחוזות ספציפיים. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 14:31, 3 ביוני 2013 (IDT)
אם זה עוזר להוספת מפות של מחוזות - אני בעד. כאמור מבחינת הוספת מיקומים בפירוט - אני לא רואה הבדל אלא רק בתוספת נוחות בתצוגה כך שגם בהיבט הזה יש יתרון. -יונה בנדלאק - שיחה 14:40, 3 ביוני 2013 (IDT)
אני בעד לפשט את העניין. אם תצטרך סיוע של בוט - אז בבקשה ‏dMy‏ • שיחה • 16:37‏, 07/06/2013 • כ"ט בסיוון ה'תשע"ג

מפות - נקודה אדומה או שחורה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:GilCahana

עם ההטמעה של נקודות הציון בכל המפות, יש לנו עתה בכל מפה הרבה נקודות ציון, כאשר נקודת הציון של הערך מסומנת בנקודה אדומה. לדעתי הקורא הפשוט לא מודע לכך, ובהתחשב בעובדה שהנקודה עצמה קטנה, הוא לא מזהה את המיקום, או לוקח לו זמן. אני מציע לסמן גם את שם המקום באדום (או הצבע האחר של המזהה) ולא רק את הנקודה/משולש/ריבוע. בורה בורה - שיחה 19:31, 18 בדצמבר 2013 (IST)

רעיון טוב. אני בעד. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 19:37, 18 בדצמבר 2013 (IST)
הרעיון טוב ואני בעדו, אך אדום הוא לא צבע טוב כי זה דומה לסימון של ערך שלא קיים. אפשר לחשוב על פתרון אחר כמו הדגשה או לשנות את צבע הנקודות והכתב בהתאם.יונה ב. - שיחה 20:12, 18 בדצמבר 2013 (IST)
במפות אין ערכים לא קיימים (זה מובנה בתבנית גם אם ערך כזה מופיע במפה), כך שאין בעייה עם אדום. הדגשה יש כבר היום, ועדיין זה לא נהיר לקורא. הצבע הוא כצבע מציין המיקום, לא תמיד אדום בהכרח. ראה תבנית:מציין מיקום. בורה בורה - שיחה 03:36, 19 בדצמבר 2013 (IST)
הבעיה היא לא אם יש קישור או לא. ברגע שמשתמש שלא מתמצא במפות רואה את צבעה האדום, זה עלול להיראות לו כאילו הערך חסר (למרות שבפועל הוא נמצא באותו ערך חסר). דרך אגב, אני חושב שב"אתר היסטורי" גם הכיתוב הוא באדום (לא הצלחתי למצוא דוגמא בשלוף, אבל אני די בטוח). יונה ב. - שיחה 06:50, 19 בדצמבר 2013 (IST)
כן, זה נכון. ראה סטונהנג'. ואתר טבע הוא בירוק. אלה תואמים את הצעתי. אם נבחר צבע טוב לערים, נגיד כחול כהה מאוד או כתום עז, זה גם יתאים להצעה שלי וגם יפתור את ההסתייגות שלך מצבע אדום. עכשיו רק נותר לבחור צבע... בורה בורה - שיחה 08:40, 19 בדצמבר 2013 (IST)
אני חושב שהמצב כעת הוא טוב, הטקסט של המיקום הספציפי הוא בשחור בולד בעוד יתר המיקומים בכתב רגיל אפור או כקישור. אני לא רואה מקום לטעות ולא חושב שצבעים כמו כתום מתאימים למפה, כחול כהה אגב זה הדבר הכי לא נכון כיוון שזה צבע הקישורים. בכל אופן, הדיון הנכון הוא בדף השיחה של תבנית מפת מיקום וכדאי לשאול גם את יתר הקהילה ולאו דווקא את מי שמעתסק עם המפות, כי אנחנו לא הבעייתיים בנושא, לנו קל למצוא את הנקודה שאליה אנחנו רגילים, מי שצריך לתת את הדעת הם אותם אלה שלא עוסקים יומם וליל במפות. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 17:22, 19 בדצמבר 2013 (IST)
טוב, רציתי לשמוע קודם מה דעת הצוות. מעביר ומפנה מלוח מודעות. בורה בורה - שיחה 01:00, 20 בדצמבר 2013 (IST)
- סוף העברה

מפות צפופות[עריכת קוד מקור]

שלום לחברים היקרים. ראו את מפות פולין, גרמניה, צרפת, ספרד, אינדונזיה וכד'.. המפות הללו מעמיסות על הקורא, לדעתי כדאי לאוורר מעט. מה דעתכם? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:17, 7 ביולי 2014 (IDT)

4 הראשונות פרפקט! לא לגעת. אינדונזיה אכן צפופה, אבל זה משום שהיא קטנה מהאחרות. אולי תשנה לה את הגודל? בורה בורה - שיחה 22:21, 7 ביולי 2014 (IDT)
א"א לשנות את הגודל. המפה הזאת צרה, אם נגדיל אותה היא תתפוס את כל הדף. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:24, 7 ביולי 2014 (IDT)
פולין - בסדר גמור. גרמניה - לנסות לעשות קצת סדר עם החלק המערבי של המפה. צרפת - רק לעשות סדר עם מונפלייה ומרסי. ספרד - לקחת את פלמה קצת למעלה ואת ולנסיה קצת למטה. אינדונזיה - בעיה רצינית. נורא צפוף. אם אי אפשר להגדיל או לסדר, אולי לוותר על כמה ערים? כולן חשובות? Itaygur - שיחה 22:32, 7 ביולי 2014 (IDT)
לגבי אינדונזיה - אולי לשנות את הפורפורציות שלה שלא תהיה כזאת מאורכת ואז אפשר יהיה להגדיל אותה. לא יקרה שום אסון אם למפה יכנסו חלקים מצפון אוסטרליה וחלקים מהארצות שמצפון לאינדונזיה. Itaygur - שיחה 22:35, 7 ביולי 2014 (IDT)
בעיקרון אם אני הייתי קובע מה יהיה במפות האלו מלכתחילה, הייתי שם פחות ערים, אבל בסופו של דבר זה לא קריטי וזה לא ממש מפריע. יש מעט הפרעה כמו שהוזכר למעלה לגבי מונפולייה ומרסיי, אבל זה משהו שאפשר לפתור עם הסטה קלה. המקרה של ספרד זה אולי טיפה צפוף, אז אולי אפשר להוריד עיר או שתיים. במקרה של אינדונזיה, נראה לי כדאי להוריד עיר אחת או שתיים מסומטרה ולשמים במקומם ערים במזרח המדינה, אבל כדאי לעשות את זה רק אם יש שם ערים חשובות יחסית. בשאר המקרים זה לא מפריע. Mbkv717שיחה • ט' בתמוז ה'תשע"ד • 23:26, 7 ביולי 2014 (IDT)
Itaygur הרעיון שלך לא ישנה את העומס כי גם אם נוסיף איזורים, הגודל של אידונזיה לא ישתנה. השינוי יקרה רק אם נגדיל את המפה (מעבר ל-220px שהיא כרגע). בנוגע לשאר המפות, בגלל "הנגיעה היהודית" ושאלו ארצות מוכרות לציבור הישראלי אני מבין את הצורך בפירוט אך בכל זאת כדי לחשוב על הקטנת העומס, אם כי אני לא חושב שהוא ממש בעייתי, שלא כמו מפת אינדונזיה שב חייבים להקטין את העומס. להלן הצעתי:
ספרד אותה אני פרטתי אני חושב שיש עומס רק באנדלוסיה (דרום ספרד) כי לא ידעתי להחליט איזה ערים להשמיט מתוך הארבעה להן חשיבות יהודית (מלגה, סביליה, קורדובה וגרנדה) אם מישהו רוצה לתעדף ולהגיד איזה עיר או שתיים אפשר להסיר, אני מוכן לשקול זאת. בעיה שנייה הוא אורך הכיתוב של פלמה, לדעתי חשוב להשאיר עיר מהאיים הבלאריים וזו בירת האיים. רעיון בנוגע לקיצור הכיתוב יתקבל בשמחה. חוץ מזה המפה נראית לי בסדר.
בנוגע למפת צרפת, המפה היתה אחת המפות שפורטו לפני זמן רב ולא עברה עדכון במסגרת מיזם פירוט המפות. אני מסכים שהיא בעייתית. לדעתי יש להוסיף למפה את אנדורה ומונקו (נראה איך זה יסתדר עם מרסיי) ולהסיר את גרנובל, מונפלייה ואחת מהערים רן או נאנט (אני נוטה להסיר את רן) ואנסה ליצר את החלופה שלי כנראה הלילה ואז להחליט האם המצב הזה עדיף או לא.
בגרמניה יש עומס באיזור נורדריין-וסטפאליה וגם שם אפשר לשקול תיעדוף ולהסיר עיר או שתיים.
בפולין נראה לי שאפשר להסיר את קיילצה, שצ'ציין, אולשטין ואולי גם על בידגושץ'. זה אמור להספיק. אני פחות "מחובר" לפולין כך שקחו זאת בעירבון מוגבל. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:19, 8 ביולי 2014 (IDT)
אני ממש לא מסכים עם יונה ב.. כללית, מה זה "עומס"? יש רווחים יפים כמעט בין כל הערים, ודאי שאין סיבה להוריד כל כך הרבה ערים. ספציפית בספרד, כל הערים באנדלוסיה הן "ערי חובה" בוויקיפדיה העברית ואין להשמיטן. בורה בורה - שיחה 09:27, 8 ביולי 2014 (IDT)
לא רואה בעית צפיפות במפות חוץ מאינדונזיה, לא יודע איך נבחרו שם הערים אבל ניתן אולי לצמצם שם מעט. בקשר למדינות האחרות, בשביל מקרים של צפיפות הכנסתי 3 פרמטרים של הסטת פירוט, לא רואה שום צורך להוריד באף אחד מהמקרים, אם יש צורך, ניתן לטפל נקודתית בערך. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 11:10, 8 ביולי 2014 (IDT)
גיל כ., למעשה יש גם פרמטר נוסף שמשמיט פרוט של עיר במפה ספציפית, כך שבאמת ניתן לשלוט בהכל בערך עצמו. על הבעייתיות במפת אינדונזיה עמדתי כבר לפני זמן רב, עוד לפני שבכלל היו הרבה ערים. יש לך איזה פטנט להגדיל את המפה? אני חושב שאם נגדיל לגודל של שאר המפות, כל הבעיות יפתרו. ולמה היא רק 220 פיקסלים? האם לא כל המפות 250? בורה בורה - שיחה 19:09, 8 ביולי 2014 (IDT)
לא התכוונתי רק למפות האלו, יש עוד מפות עמוסות כמו טורקיה, יפן, קנדה ועוד. לדעתי כדאי לקבוע כלל שלא להשתמש בהסטות בתבניות עצמן. אפנה מלוח המודעות לכאן.. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 20:52, 10 ביולי 2014 (IDT)
גם במקרים האלו זה לא ממש מפריע. בטורקיה בוודאות לא, ובקנדה ויפן אפשר אולי להוריד עיר אחת. בכל מקרה אני לא מסכים לכך שיש לאסור הסטות- אני לא יכול לזכור כרגע דוגמה ספציפית, אבל מה עם יש שתי ערים חשובות צמודות אחת לשנייה? אם כבר, אולי צריך לקבוע מגבלה למספר המיקומים בכל מפה, וגם מזה אני מסויג שכן זה משתנה ממקרה למקרה. Mbkv717שיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ד • 21:15, 10 ביולי 2014 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ברור שזה משתנה ממקרה למקרה, במפות גדולות כמו פינלנד יש מקום למספר רב של מיקומים. עם שתי ערים חשובות וצמודות אפשר להסתדר, הבעיה שזה יותר משתיים, כמו במערב גרמניה.. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 21:26, 10 ביולי 2014 (IDT)

למרות שיש הרבה ערים במפה במערב גרמניה, הן עדיין לא מתנגשות. הצפיפות מתחילה להיות בעייתית כאשר הן מתנגשות, לכן אמרתי שאין לי בעיה עם גרמניה וכפי שראינו הצלחנו להסתדר שם- בזכות ההסטות. אגב, במקרה של פינלנד אמנם יש מקום, אבל לדעתי יש שם יותר מדי ערים בשביל מדינה עם 5 מיליון תושבים. זה לא שהכנסנו את כל בירות הפרובינציות בתבנית:מפת מיקום/ארגנטינה או את בירות כל המחוזות בתבנית:מפת מיקום/שבדיה. אחרי הכל, המטרה היא להציג את הערים החשובות באמת ולא "לדחוס" כמה שאפשר. Mbkv717שיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ד • 21:35, 10 ביולי 2014 (IDT)
האם לא הכנסתם את בירות הפרובינציות במפת הפרובינציה עצמה? זה לא טוב. בורה בורה - שיחה 22:15, 10 ביולי 2014 (IDT)
ראשית, למיטב ידיעתי קרלוס עדיין עובד על המפות של הפרובינציות. בכל מקרה, בוודאי שבירות הפרובינציות יוכנסו למפות הפרובינציות, אבל אני דיברתי על זה שלא הכנסנו אותן למפת ארגנטינה עצמה, כמו שבירות כל המחוזות הוכנסו למפת פינלנד. Mbkv717שיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ד • 22:18, 10 ביולי 2014 (IDT)

שדרוג למפות מיקום[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף וק:תב
צ'נגדו
תראו את ההבדל
Chengdu montage.png
מדינה הרפובליקה העממית של סיןהרפובליקה העממית של סין  הרפובליקה העממית של סין
ראש העיר ג'ה חונגלין
תאריך ייסוד 316 לפנה"ס
שטח 12,390 קמ"ר
גובה 500 מטרים
אוכלוסייה
 ‑ בעיר 4,000,000
 ‑ במטרופולין 10,597,000
קואורדינטות 30°39′N 104°04′E / 30.650°N 104.067°E / 30.650; 104.067
אזור זמן UTC +8
[1], www.df.gob.mx
זוהי מפה אינטראקטיבית, ניתן להקיש על אזורים בתמונה בכדי להגיע לערכים

אני מעוניין לשלב בין {{מפת איתור}} ל{{מפת מיקום}}, ולהפוך את הקישורים למדינות השכנות ל"אזורים חמים". היתרונות:

 1. העיצוב יהיה אחיד, במפות כמו {{מפת מיקום/סלובקיה}}, לא יהיה את הירידות שורה. ובמפות כמו {{מפת מיקום/מקסיקו}} לא יהיו הקיצורים "הונ. ב. גוא" וכד'.
 2. במקום המדינות השכנות שנסיר, נוכל להוסיף ערים ומיקומים בתוך המדינה.
 3. יהיו קישורים למחוזות בכל ערך עם מפת מיקום.
 4. מפות כמו {{מפת מיקום/רוסיה}} {{מפת מיקום/סין}} {{מפת מיקום/הודו}} ועוד, יהיו נעימות יותר לעין.
 5. הוספת הפירוט למדינות השכנות יהיה קל יותר, באמצעות השימוש בעורך של מפת תמונה.

דוגמה תוכלו לראות בויקי הרוסית. מה דעתכם? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 23:16, 5 בפברואר 2015 (IST)

מתייג את המשתמשים הכבדים במפות מיקום: יונה בנדלאק, Mbkv717, Itaygur, בורה בורה, ועידו. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 09:23, 6 בפברואר 2015 (IST)
קרלוס, משום מה התיוג שלך לא עבד אצלי. בכל מקרה, אני לא רואה כרגע כל חסרון, אז אני Symbol support vote.svg בעד. בקצב הזה אנחנו נהיה מעצמת מפות מיקום Face-smile.svg. Mbkv717שיחה • י"ז בשבט ה'תשע"ה • 13:53, 6 בפברואר 2015 (IST)
גם אצלי התיוג הדפוק לא עבד. יש להזהר מתיוג המוני. אני רוצה לראות דוגמה אצלנו לאיחוד כזה, לפני שאני מחווה דעה. בורה בורה - שיחה 16:15, 6 בפברואר 2015 (IST)
אהלן, קפצתי לביקור בגלל עניין השדרוג. אני לא נמצא בבית אז אוכל רק בתחילת השבוע להביא דוגמאות (קרלוס ביקש ממני לבדוק את ההיתכנות של זה ובדקתי את זה בבית לפני מספר ימים), על איזה מדינות אתם רוצים שאדגים?
בכל אופן לעניין השילוב, אין לי דעה אם זה כדאי או לא אבל לדעתי גם אם יהיה שילוב אסור להסיר את הפירוט של המדינות השכנות, גם אם הן בכתיבה אנכית וגם אם הן בקיצורים. אימג'מאפ זה תוסף נחמד אבל הוא לא יכול להחליף את הפן הויזואלי של הכיתוב. אנשים שמסתכלים על המפות לא יודעים שהם צריך להעביר את העכבר על המפה, הם רואים מה שנמצא להם מול העיניים.
רק לשם המחשה ראו את המפות ב-CIA World Factbook, גם שם יש שימוש בקיצורים כשצריך או בכיתוב אנכי.
בכל אופן לכשתתקבל פה החלטה אני אחזור כדי ליישם את זה בתבנית ואניח לכם לנהל את איך שתראו לנכון. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 16:31, 6 בפברואר 2015 (IST)
גיל כ., טוב לראות אותך... בדיוק התכוונתי לשאול את קרלוס אם אתה מעורב. לשאלתך, אם תכין את {{מפת מיקום/מקסיקו}} המאוחדת, זו תהיה דוגמה טובה. יש שם קיצורים, מפות קיימות של מדינות מקסיקו ועוד. בורה בורה - שיחה 16:44, 6 בפברואר 2015 (IST)

טוב, הוספתי הדגמה של השילוב במפת מקסיקו, זה כרגע עובד רק בתוך תבנית וללא הגדלה. כדי לשחק עם הפירוט האפשרי תעתיקו את הפירוט מהתבנית {{מפת מיקום/מקסיקו}} רק תכניסו את הפרמטר |פרמטרים=רגיל/100///////////33.3/14.2/-118.5/-86.3/ כדי שזה יעבוד. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 11:48, 8 בפברואר 2015 (IST)

משתמש:קרלוס הגדול, צריך לעטוף את זה. אתה הרי לא מצפה שהעורכים יכניסו לכל ערך את "מגילת אסתר" הזו. כמו כן, ציין היכן ההבדלים והיתרונות. אני לא רואה שינוי מול מקסיקו סיטי חוץ מזה שהאותיות גדולות יותר מה שאומר שאלפי שעות עבודה על הזחות שמלל לא יעלה על מלל זה ירדו לטמיון אם זה לא יסודר. בורה בורה - שיחה 11:57, 8 בפברואר 2015 (IST)
תיקנתי את עניין גודל הטקסט. שוב, זה רק לצורך הדגמת הפונקציה, כל העניין אמור להשתלב לתוך מפת מיקום/מפת איתור. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 12:41, 8 בפברואר 2015 (IST)
Mbkv717, אנחנו כבר מזמן מעצמה Face-smile.svg. GilCahana, תודה, נראה מגניב. אני חושב שאין התנגדות לתוספת, השאלה היא אם להסיר את שמות המדינות במפות הצפופות וכד'. החלפתי את ההדגמה למפת סין שהיא קיצונית יותר ממקסיקו. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 11:33, 9 בפברואר 2015 (IST)
קרלוס הגדול, לאור הדוגמה אני רואה שיש משהו שלא לקחתי בחשבון- האם אנחנו מתכוונים לקשר גם לימים (כמו במתכונת הנוכחית של מפות מיקום) או לא (כמו במתכונת הנוכחית של מפות איתור)? Mbkv717שיחה • כ' בשבט ה'תשע"ה • 21:24, 9 בפברואר 2015 (IST)
אין בעיה, הוספתי ימים. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:14, 9 בפברואר 2015 (IST)
עוד לא השתכנעתי ב-100%. למה למשל להסיר את הכיתוב של מונגוליה כשיש ימבה מקום? ואם יש 20 מדינות מסביב ואני רוצה לדעת מהן, צריך להקיש או להעביר את העכבר 20 פעמים? הייתי רוצה פונקציה כמו "הצג מקרא" שכאשר אני לוחץ עליה, היא מציגה את המקרא כמו בעבר. ברירת מחדל ללא מקרא. בורה בורה - שיחה 22:31, 9 בפברואר 2015 (IST)
אתה צודק שיש למונגוליה ורוסיה מלא מקום, אבל אני לא אוהב להציג רק חלק מהמדינות. רעיון טוב מה שאתה מציע, השאלה האם ניתן ליישם.. GilCahana? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:41, 9 בפברואר 2015 (IST)
אם אני מקבל "הצג מקרא", אני מוותר על מונגוליה, רוסיה וקזחסטן...Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 22:45, 9 בפברואר 2015 (IST)

להזכירכם המטרה המקורית של התבנית הייתה פשרה בין מפות גאוגרפיות מפורטות רגילות (שכוללות מדינות שכנות ערים מוקדי עניין וכו'.) לבין המפות הדינמיות (שבמקור כללו רק את המיקום הספציפי במפה). לפני שאנחנו מספקים את כל הקישורים האפשריים מפה היא כלי עזר ויזואלי ולכן הטקסט חייב להיות זמין מול העין. להוסיף אימג'מאפ זה נחמד, אבל זה לא יכול לבוא כתחליף (אני גם לא בטוח למה צריכים קישורים למחוזות במפות כלליות זה עשוי לבלבל). בעניין המקרא, לדעתי זה מיותר, אם אתה רוצה לדעת איזה מדינות גובלות במדינה לך לערך על המדינה, מקרא נטול קונטקסט גאוגרפי זו תוספת מיותרת. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 12:54, 11 בפברואר 2015 (IST)

אם סט המפות החדש אומר שמוסרים פרטים מהמפות, שזה מה שאני מבין מגיל, אני Symbol oppose vote.svg נגד. טוב לי עם המפות הקיימות ולא צריך "שדרוג" שבעצם מוריד פונקציונליות מהקיים. בורה בורה - שיחה 13:07, 11 בפברואר 2015 (IST)
גיל כ., אני לא בטוח שהבנת מה רוצים. רוצים שבלחיצה על "מקרא" נקבל מפה עם כיתוב כמו היום. המשפט שלך "מקרא נטול קונטקסט גאוגרפי זו תוספת מיותרת." אינו נכון. בורה בורה - שיחה 13:09, 11 בפברואר 2015 (IST)
אז אין טעם להפריד, מה שאני מציע מאפשר את המשולב, אימג'מאפ וכיתוב, כולל קיצורים והכל. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 14:42, 11 בפברואר 2015 (IST)
לי זה נשמע טוב. תוכל לתת דוגמה על סין בתבנית משמאל. בורה בורה - שיחה 14:46, 11 בפברואר 2015 (IST)
עכשיו זה מוצג לפי הסדר: מפת מיקום כיום, מפת מיקום עם אימג'מאפ ללא מדינות שכנות ומפת מיקום עם כל הכיתוב ואימג'מאפ.
לדעתי עכשיו צריך לשאול את השאלה מה צריך לשים באימג'מאפ. האם רק מדינות שכנות או מדינות שכנות ומחוזות (כלומר כל מה שיש במפות איתור). ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 15:05, 11 בפברואר 2015 (IST)
בהנחה שלא נקבל את יש/אין מקרא, לטעמי הגרסה התחתונה הכי טובה. יש את המדינות השכנות שצריך ולמחוזות לא צריך מקרא קבוע, אפשר לעבור עליהן עם העכבר. גיל, יש איזה קושי טכנולוגי בלהציג או לכבות את המקרא? בורה בורה - שיחה 15:36, 11 בפברואר 2015 (IST)
אנא הסבירו מה אתם רוצים שיקרה לפני ואחרי שלוחצים על המקרא, הן במקרא עצמו והן במפה. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 17:34, 12 בפברואר 2015 (IST)
הכוונה שלי הייתה להיפטר מכל הקיצורים והירידות שורה. לגבי המקרא, במפה כמו רוסיה היא תציג כ-130 ערכים, לא בטוח שזה יעיל. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 20:57, 14 בפברואר 2015 (IST)
קרלוס, לא ברור לי. אני רוצה במקרא ON/OFF את מה שיש היום. אני לא רואה במפת רוסיה הקיימת 130 ערכים. בורה בורה - שיחה 04:06, 15 בפברואר 2015 (IST)
ב{{מפת איתור/רוסיה}} יש 112 ערכים. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 15:12, 15 בפברואר 2015 (IST)
אני מעיין בערך מחוז אסטרחן ורואה שבמפת רוסיה לא מוצג שום שם, אז כך זה יהיה גם במפה החדשה. אני לא רואה אותך מצליח להכניס שם Image Map בכל מקרה כי המחוזות כך כך פצפונים. לעומת זאת במפת מחוז אסטרחן המוגדלת, כן יהיה פירוט. בקיצור, מה שהיה הוא שיהיה. יש לתת אפשרות לשמר את התצוגה הקיימת גם עם השכלול החדש. בורה בורה - שיחה 16:35, 15 בפברואר 2015 (IST)

מה שתגיד. GilCahana, אתה יכול להכניס את התוספת? קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 21:26, 15 בפברואר 2015 (IST)

קצת סדר. יש שתי תוספות אפשריות:
 1. הוספת אימג'מאפ למפות מיקום
 2. הוספת פירוט למפות איתור
בקשר להצעה הראשונה צריך לחשוב האם יש צורך בכל האימג'מאפ שקיים במפת האיתור המקבילה או שרק חלק ממנו צריך להיות שם. אם רק חלק, צריך לבנות את זה בהתאם בתוך תבניות המפות, אם הכל, צריך לעשות שינוי בשתי התבניות כדי שזה ישב במקום אחד ולא נצטרך לתחזק את שתיהן.
בקשר להצעה השניה זה יותר פשוט, אם רוצים את הפירוט במפות איתור או לא. הבעיה היחידה שיכולה להיות זה שהפירוט יסתיר טיפה חלק מהאימג'מאפ, השאלה אם זה מועיל שבמפות איתור יהיה גם פירוט.
בכל אופן השאלות האלה צריכות לעבור לפורום יותר רחב, כי אנחנו הצד המבצע רואים תחום צר בעוד כל מי שמשתמש ועורך ערכים גאוגרפים עשוי לראות את זה לפעמים בדרך שונה. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 21:45, 16 בפברואר 2015 (IST)
אני חושב ששתי התוספות רצויות ולא נורא עם הפירוט יסתיר חלק מהאימג'מאפ. יש לי רעיון תיאורטי איך לעשות את זה; להוציא לתבנית משותפת את הפירוטים במפת איתור ולחלק אותם למחוזות ומדינות שכנות, וכן את הפירוטים במפת מיקום לערים ומדינות שכנות. וכשנרצה לשלב בתבנית נעשה משהו כמו {{{מדינות שכנות=כן}}} {{{ערים=כן}}}.
מניסיוני, החבר'ה פה לא מתעניינים בנושאים אלו, חבל על הזמן קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:10, 16 בפברואר 2015 (IST)
אם תוכל גם להוסיף למפת איתור את הפרמטרים כותרת ורוחב תצוגה יהיה מגניב. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:10, 16 בפברואר 2015 (IST)
"מניסיוני, החבר'ה פה לא מתעניינים בנושאים אלו, חבל על הזמן". זה לא בערך מה שכתבתי בפיסקה הבאה, קצת יותר בעדינות... Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 22:22, 16 בפברואר 2015 (IST)

לקראת העברה לפורום רחב יותר[עריכת קוד מקור]

אם רוצים להעביר לאנשים לא טכניים, יש לתת דוגמאות לכל אופציה, אחרת אין סיכוי שיבינו!

 1. מצב נוכחי
 2. Image map עם פרוט רק של ערים וללא מדינות שכנות
 3. Image map עם פרוט כולל של הכל
 4. Image map עם פרוט סלקטיבי
 5. Image map של מה שיוחלט ב-2 או 3 במצבי פרוט ON/OFF

לדעתי, יש לבחור בין 2 ו-3 לפני שעוברים לפורום רחב. אני צופה "שבפורום רחב" ישתתפו בערך המשתתפים הרגילים, כך שלא בטוח שתצא מזה תועלת. גם עד היום רק משתתפי המיזם קבעו את אופיו ואופי התצוגה ואף אחד לא מתלונן... נהפוך הוא. בורה בורה - שיחה 22:07, 16 בפברואר 2015 (IST)

האפשרות של ON\OFF בלתי אפשרית (במסגרת קוד ויקי, אני מניח שאפשר לכתוב איזה JavaScript שיעשה את זה אבל מיותר) את יתר הדוגמאות אני אסדר בימים הקרובים. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 23:23, 17 בפברואר 2015 (IST)
מצטער שזה לוקח זמן, גם השבוע לא אהיה בבית כדי להכין את הדוגמאות. אשתדל לעשות את זה לקראת סוף השבוע או תחילת שבוע הבא. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 00:02, 8 במרץ 2015 (IST)
- סוף העברה

לאחר יצירת המפות[עריכת קוד מקור]

בורה בורה, קרלוס ומשתמש:יונה בנדלאק. לקח לי איזה חודש להכין טבלה מסכנה אבל הנה האופציות האפשריות למפות מיקום ומפות איתור, אם יש לכם רעיונות לשילוב אחרים של פירוט ואימג'מאפ תציעו. לדעתי אלו האפשריים. אופציית on\off לא אפשרית ולדעתי גם לא רלוונטית. עכשיו נותר לכתוב הסבר כללי על מה זה מפות מיקום ומפות איתור למה הן משמשות ומהו האימג'מאפ המדובר להסביר את המצב הקיים ומה מציעים ולהעביר למזנון. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 09:49, 19 במרץ 2015 (IST)

קראתי. אעיין בזה מאוחר יותר. די בטוח שהמזנון הוא לא פורום מתאים. זה צריך להיות נידון בפורום מקצועי, מה שכבר נעשה. גם קרלוס חשב כך. בורה בורה - שיחה 15:54, 19 במרץ 2015 (IST)
וואו מדהים גיל. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 07:38, 24 במרץ 2015 (IST)
אכן מדהים. אני לא חושב שיש צורך במשהו אחר. אני מסכים חלקית עם בורה בורה, המזנון פחות מתאים עכשיו, יש להחליט על 2 צורות מובילות של מפת מיקום ומפת איתור ואז לתת לקהילה לבחור ביניהם. יותר מידי אפשרויות שלקוראים והכותבים שלא עוסקים בתחום פחות משנה יגרור תגובות של "מה רע במצב הקיים". לכן צריך לבוא עם המצב הקיים וצורה מועדפת להחלפה. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:51, 24 במרץ 2015 (IST)
רק לא בברברת במזנון... לשים את 2-3 ההצעות הנבחרות באיזה מקום, להפנות מלוח מודעות ומי שיגיע, יגיע... לזמן פרטנית את ה-5-6 שמעורבים במיזם בתור כותבי ערכים. בורה בורה - שיחה 08:04, 24 במרץ 2015 (IST)

לצערי אאלץ לדחות שוב את ההתעסקות בעדכון התבניות עקב תחילת עבודה חדשה ומעבר דירה. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 16:28, 27 במרץ 2015 (IDT)

שיהיה בהצלחה גיל! תנסה לא לשכוח אותנו.. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 17:09, 27 במרץ 2015 (IDT)
אהלן אנשים, טוב אני לא רואה שבזמן הקרוב יהיה לי זמן לקדם את הנושא אז אני מציע שתקדמו אתם את הדיון וכשתהיה החלטה אני אפנה זמן כדי ליישם. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 23:16, 2 במאי 2015 (IDT)
בורה בורה, קרלוס, יונהגיל כ. (שיחה) ♠ 11:09, 8 במאי 2015 (IDT)
אתה הרוח החיה ובלעדיך אנו סומים באפילה Face-smile.svg. בורה בורה - שיחה

דיון דרג מקצועי[עריכת קוד מקור]

כאן יהיה דיון מה נציע. בורה בורה - שיחה 08:06, 24 במרץ 2015 (IST)

מפת מיקום יפן[עריכת קוד מקור]

האם זה לא מן הראוי שנוסיף לתבנית:מפת מיקום/יפן את קיוטו? היא הבירה ההיסטורית של יפן, במיקום מרכזי, והיא עיר יחסית גדולה ביפן. Gederade - שיחה 18:22, 27 בדצמבר 2015 (IST)

זה נכון שהיא עיר חשובה, אבל היא קרובה מאוד לאוסקה וזה ייצור צפיפות בעייתית במפה. זה כמעט לא היה אפשרי לפני שקרלוס הגדול אוורר את המפה והיא כללה ערים עוד יותר חשובות כמו נגויה. Mbkv717שיחה • ט"ו בטבת ה'תשע"ו • 18:30, 27 בדצמבר 2015 (IST)

כיוון כתב[עריכת קוד מקור]

אני מציע להוסיף "למטה" ו"למעלה" כפי שיש בויקי האנגלית.

ראו כאן, המפה גם כך קטנה והכיתוב עולה זה על זה.

זה קורה הרבה במפות שמשמשות בערכי הספורט, כאשר יש יותר משתי קבוצות מאותה העיר, הכיתוב עולה זה על זה. ...

נילס אנדרסן - שיחה 16:36, 26 בינואר 2016 (IST)

זה קיים בפרמטרים סטייה אופקית וסטייה אנכית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:50, 26 בינואר 2016 (IST)
מגניב תודה רבה! אנדרסן - שיחה 17:57, 26 בינואר 2016 (IST)

קובץ מפת המיקום[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

אני מציע לשנות את קבצי מפות המדינות של {{מפת מיקום}}. הסיבה היא שישנו משתמש בשם NordNordWest, שיצר חלק גדול ממפות המיקום, ועכשיו הוא יוצר מפות חדשות למדינות. המפות החדשות יכללו יותר מקורות מים, והגבולות של המחוזות הם מעודכנים. בנוסף לכך, גבולות המחוזות בולטים יותר. את חלק מהמפות כבר עדכנתי, אבל לא את כולם. הייתי מעדיף שבוט יעשה את זה. בעצם מה שהבוט צריך לעשות זה לבדוק שקיים קובץ בשם "X adm location map.svg" אם כן, להחליף, ואם לא, אז לא לעשות כלום.--‏Mikey641שיחה 23:14, 7 באוקטובר 2016 (IDT)

בגדול בעד. NordNordWest הוא ידיד ותיק שלי כבר מעל 8 שנים ואני סומך עליו בעיניים עצומות. אבל יש מדינות בהן יש איזה 3-4 מפות שונות, למשל הודו ופקיסטן עם האזורים השנויים במחלוקת של קשמיר. איך הבוט ידע איזו מפה לבחור? בורה בורה - שיחה 01:13, 8 באוקטובר 2016 (IDT)
בורה בורה, ראה בהשוואות את פקיסטן. גם עם כל האזורים השנויים במחלוקת המפה Pakistan adm location map.svg--‏Mikey641שיחה 11:09, 8 באוקטובר 2016 (IDT)
ברור, אבל זה אתה בחרת. איך הבוט יודע? בורה בורה - שיחה 03:37, 9 באוקטובר 2016 (IDT)
אם מדובר על אותו חלק במפה אז הגבולות יהיו זהות למה שמוזן אבל אם החלק נגזר בצורה שונה, צריך לשנות את הגבולות. אם הבוט ידע לעשות את זה - אני בעד. אם לא - אני נגד בוט, אבל אפשר להכין רשימה ולעבור עליה ידנית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:49, 9 באוקטובר 2016 (IDT)
בורה בורה, זה לא אני בחרתי. פשוט לקחתי את הקובץ של פקיסטן והוספתי לפני location map,‏ adm - ‏Pakistan adm location map.svg
יונה בנדלאק, בכל המפות בהן החלפתי זה היה אותן גבולות.
--‏Mikey641שיחה 21:37, 9 באוקטובר 2016 (IDT)
טוב. אתה יודע אם הוא יצר את כל המפות? שלא נקבל קבצים לא קיימים... בורה בורה - שיחה 22:06, 9 באוקטובר 2016 (IDT)
בורה בורה, אני די בטוח שלא, אבל כמו שכתבתי למעלה "מה שהבוט צריך לעשות זה לבדוק שקיים קובץ בשם "X adm location map.svg"". אפשר לעשות את זה באמצעות #קיים--‏Mikey641שיחה 17:37, 13 באוקטובר 2016 (IDT)
Mikey641 כן אני יודע... לך על זה וכתוב את הבוט. אני מארכב. בורה בורה - שיחה 17:40, 13 באוקטובר 2016 (IDT)

השוואות[עריכת קוד מקור]

- סוף העברה בורה בורה - שיחה 17:41, 13 באוקטובר 2016 (IDT)

אתר ארכיאולוגי[עריכת קוד מקור]

פרמטר זה משתמש בכתיב הישן. בוויקיפדיה אנחנו כותבים אתר ארכאולוגי. צריך לשנות בתבנית ובכל המקום שנעשה שימוש בפרמטר זה. אביהושיחה 19:30, 14 באוקטובר 2016 (IDT)

אביהו, בדוק אם התיקון שלי תפס בכל המקומות. בורה בורה - שיחה 20:09, 14 באוקטובר 2016 (IDT)
שחזרתי עצמי בתבנית:מציין מיקום/סימונים. נחכה למשתמש:קרלוס הגדול שיתקן את זה. בורה בורה - שיחה 20:22, 14 באוקטובר 2016 (IDT)

תבנית:מפת מיקום - לואה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

היי, ראיתי שבויקיפדיות אחרות, כמו האנגלית, הפולנית ועוד.. העבירו את דפי המשנה של מפת המיקום (כמו {{מפת מיקום/הונגריה}}) לשימוש בלואה. ראו לדוגמא את מפת דברצן (פו'). מה הטעם בהעברה זו? מה היתרונות בה? אולי גם אנחנו צריכים לשקול העברה כזו.--‏Mikey641שיחה 15:17, 5 באוקטובר 2016 (IDT)

אני לא אענה על הטעם כי אני לא יודע למה הם עשו את זה. בגדול הם הסבו את מה שאצלו עושים עם תבנית {{מפת ביניים}} ללואה. אני לא חושב שיש הבדל גדול אבל אם מישהו רוצה לעשות את זה, אין לי התנגדות. מה שכן, בניגוד למפה הפולנית, אצלנו יש פירוט מיקומים והאפשרות הזו צריכה להשאר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:42, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
בגדול, אני חסיד של if it ain't broke, din't fix it! האם יש יתרון בלואה על מה שיש אצלנו היום? אם אין יתרון מיוחד, אני נגד השינוי שיצריך עשרות שעות עבודה בבדיקות. בורה בורה - שיחה 18:12, 5 באוקטובר 2016 (IDT)
אין תמיכה לשינוי. בורה בורה - שיחה 19:49, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 19:50, 19 באוקטובר 2016 (IDT)

תבנית:מפת מיקום - הצעה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

בזמן כתיבה של ערך עברתי בויקיפדיה ההונגרית וראיתי שם מפת מיקום. כשלחצתי על המפה להפתעתי היא נפתחה על מסך מלא, ראו לדוגמא גבעת הצלבים . בעיניי התכונה הזאת מאוד מועילה, תמיד רציתי כזו הגדלה, דבר שאי אפשר לעשות באמצעות "כפתור ההגדלה שלנו" או באמצעות "cntrl +" מה דעתכם?--‏Mikey641שיחה 23:57, 14 באוקטובר 2016 (IDT)

אבל יש את זה כבר עכשיו. בצע לחיצה כפולה על המפה האוטומטית מתחת למפה הרגילה ("מפה מפורטת") ותפתח לך מפה בגודל מלא על כל העמוד. בורה בורה - שיחה 00:37, 15 באוקטובר 2016 (IDT)
אני לא מדבר על המפה הדינמית שנמצאת רק בערכים של {{עיר}}, אלא על {{מפת מיקום}} - המפה הרגילה--‏Mikey641שיחה 17:04, 15 באוקטובר 2016 (IDT)
Mikey641, כמה זה מסובך? האם תהיה אפשרות להגדלה כמו היום ולהגדלה לעמוד שלם? תן קישור לערך כזה. בורה בורה - שיחה 20:03, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
בורה בורה, האמת, למרות שלי נראה שימושי זה קצת מסובך מידי. אפשר לארכב--‏Mikey641שיחה 02:51, 21 באוקטובר 2016 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 03:04, 21 באוקטובר 2016 (IDT)

עיצוב[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

הפצצה[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת תבנית:מציין מיקום

באג בתבנית[עריכת קוד מקור]

כאשר אני מנסה "תצוגה מקדימה" לאחר עריכת ערך קוד מקור בערך אסקל (ובערכים נוספים), הערך כולו מופיע במיקום של תבנית המפה והעמוד נתקע הנדב הנכון - שיחה 16:31, 22 באוקטובר 2017 (IDT)

שים לב לכל תבניות המשנה. כל תבנית חייבת להתחיל ולהסתיים בזוג סוגריים מרובעים או מסולסלים, לפי העניין. פיספוס הכי קטן משבש את כל התבנית. Itaygur - שיחה 19:44, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
לא נתקלתי בשום בעיה בערך זה בעורך הישן והטוב... בורה בורה - שיחה 20:13, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
טוב לדעת שאני מיוחד... אם עוד מישהו יתלונן, אני יודע איך לשחזר את זה (מספיק להוסיף רווח בערך, בלי לגעת בתבניות) הנדב הנכון - שיחה 20:26, 22 באוקטובר 2017 (IDT)

למה למפת?[עריכת קוד מקור]

הקישוריות שהתבנית הזו יוצרת נראות בערך כך: "למפת XXX מוגדלת", "למפת XXX רגילה" וכן הלאה. זה נראה מוזר וצורם. ה-ל' הזו לא שייכת ולא מתחברת. למה לא פשוט "מפת XXX מוגדלת" (וכיוצא בזה "רגילה")? למה "למפת"? קיפודנחש 22:48, 26 בנובמבר 2017 (IST)

לא חושב שזה כל כך בעייתי, אבל זה לא נראה שינוי קריטי מאוד. נמנע. Mbkv717שיחה • ח' בכסלו ה'תשע"ח • 23:32, 26 בנובמבר 2017 (IST)

מפת מיקום סין[עריכת קוד מקור]

הערך סין הוא דף פירושונים, המדינה שקיימת היום היא הרפובליקה העממית של סין. אם אני מבין נכון, על מנת שבתבנית:מפת מיקום/סין הקישורים יהיו להרפובליקה העממית של סין ולא לסין, צריך יהיה להעביר את הדף ל[[תבנית:מפת מיקום/הרפובליקה העממית של סין (ועוד שינויים נגררים)? או שיש דרך לעשות בדרך אחרת שהקישור יהיה להרפובליקה העממית של סין? אוריאל, Orielno - שיחה 17:51, 18 בינואר 2018 (IST)

טיפלתי בזה בדרך שלא מצריכה אף שינוי מעבר למה שעשיתי. בכל אופן, הקישור לפירושונים היה אך ורק מדף התבנית ולא מהדפים בהם היא מוכללת, כך שזה לא היה מאוד קריטי. Mbkv717שיחה • ב' בשבט ה'תשע"ח • 18:24, 18 בינואר 2018 (IST)

באמת נחוצים כל־כך הרבה דפי־משנה?[עריכת קוד מקור]

שלום,

יש מאות דפים שמתחילים ב"תבנית:מפת מיקום".

זאת כנראה שאלה תמימה מדי, אבל אנסה בכל זאת: זה באמת נחוץ?

כבר כמה זמן יש תמיכה משופרת במפות, שמבוססת על OSM. אי־אפשר להשתמש בזה, במקום ליצור המון מפות ידנית? --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:33, 12 בנובמבר 2018 (IST)

את המפות לא אנו "מייצרים" אלא צוות גרמני. מפות OSM אינן "מפות אילמות" ואצלנו הוחלט על מפות אילמות כדי שנוכל לשים עליהן כיתוב דינמי בעברית. בורה בורה - שיחה 03:42, 13 בנובמבר 2018 (IST)
לא רק על ידי הגרמנים, אבל אכן כן. לעניות דעתי המפות האלו נראות הרבה יותר טוב, ברוב הוויקיפדיות משתמשים בהן דווקא ואני יכול לחשוב על עוד כמה יתרונות קטנים. מאות דפי המשנה האלה מעידים על כך שחלק עצום מהעבודה מאחורינו, למעשה אנחנו בין המובילים בהטמעה שלהן. (אגב בתבנית עיר ה-OSM הוא ברירת מחדל בהיעדר מפה, וכל עוד הפרמטר "מפה נוספת" ריק הוא מוצג שם). Mbkv717שיחה • ה' בכסלו ה'תשע"ט • 06:58, 13 בנובמבר 2018 (IST)
מה זה „מפות אילמות”? איפה הוחלט על זה?
האם התרגום לעברית הוא העניין? מפות OSM מתורגמות לעברית.
ואיך יודעים ש„חלק עצום מהעבודה מאחורינו”? יש איזו רשימה של כל דפי־המשנה שצריך לייצר? --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 10:03, 13 בנובמבר 2018 (IST)
אני לא זוכר איפה זה נמצא אבל אם איני טועה ערן הציע את הצעתך במזנון בזמנו וזה נדחה.
מבחינתי לפחות זה לא רק עניין של תרגום לעברית, וגם אם כן - עד כמה מקיף זה? גם לכל מיני חורים ברחבי העולם? כי אם זה ברמת גוגל מפות זה לא מושלם כלל.
כמי שעוסק רבות בנושא ואחד ממשתמשים פעילים בודדים שיש להם את הידע ליצירת דפי משנה כאלה, אני יכול להעיד של כמעט כל המדינות והטריטוריות יש מפות ראשיות, ואין הרבה מדינות שיש להם מפות משנה שעדיין לא מוטמעות אצלנו. אני עוקב מדי פעם ומכניס לשימוש אם גרפיקאי כלשהו יוצר מפות כאלה. Mbkv717שיחה • ה' בכסלו ה'תשע"ט • 13:18, 13 בנובמבר 2018 (IST)
להבדיל מגוגל, את OSM אפשר לתרגם כמו ויקי. זה כל הקטע של Open.
אני הייתי רוצה לדעת למה זה נדחה. חבל לעשות עבודה כפולה כשכבר יש מפה שלמה זמינה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:48, 13 בנובמבר 2018 (IST)
אמיר א׳ אהרוני: קושי מסוים שיש עם המפה הוא כיתובים בעברית למקומות שונים בעולם, כשטכנית זה אפשרי אך מסורבל (צריך להוסיף אותם בOSM) ופתרון חלופי (שאיבה מוויקינתונים) טרם מומש (phab:T193198). ערן - שיחה 23:30, 14 בנובמבר 2018 (IST)

מפות אילמות או מפות מפורטות?[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:מזנון


הועבר מויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מקדמא דנא היה נהוג לשים בתבניות מידע בערכים כמו תבנית:עיר מפות אילמות בלבד עם ציון הנקודה של מיקום נשוא הערך. לאחרונה נוספה יכולת להשתמש במפה דינמית שמראה את המיקום על סמך הקואורדינטות. לטעמי זה יוצר חוסר אחידות משווע. ראו למשל בערך המכתש הגדול (באר שבע). וזאת כאשר יש מפה אילמת של באר שבע, כמו בגרסה זו. אני ממליץ לקבוע שלמפות אילמות תמיד תהיה עדיפות, אלא אם כן אין מפה אילמת נקודתית כמו בערך מחלף חולון. מתייג את משתמש:Mbkv717, משתמש:יונה בנדלאק, ממיזם המפות. בורה בורה - שיחה 17:46, 30 בדצמבר 2018 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. Mbkv717שיחה • כ"ב בטבת ה'תשע"ט • 19:20, 30 בדצמבר 2018 (IST)
אתה טועה, מפות דינמיות קיימות כבר יותר משנתיים, גם באופן כללי וגם בתבנית:עיר. בכל אופן מפות כאלו יכולות להציג בצורה נכונה יותר מבנים עירוניים, זום וכו'. ערן - שיחה 19:54, 30 בדצמבר 2018 (IST)
ברמה העירונית אני מסכים שהרבה פעמים מפה דינמית נותנת מענה טוב יותר, אבל בכל רמה אחרת אני מעדיף ללא עוררין את המפות האילמות. Mbkv717שיחה • כ"ב בטבת ה'תשע"ט • 22:56, 30 בדצמבר 2018 (IST)
כתבתי "לאחרונה"... אולי זה שנתיים. אני לא מכיר אפילו ערך אחד עם תבנית עיר שיש לו מפה דינמית כמפה ראשית. אנו מאוד מקפידים על אחידות. אז נא לא לצאת בהצהרה "גם באופן כללי וגם בתבנית:עיר". כמו שאמרתי, כברירת מחדל בכל מקום שיש מפה אילמת היא עדיפה. אם אין, אפשר מפה דינמית, ורק ברמה עירונית. בורה בורה - שיחה 23:47, 30 בדצמבר 2018 (IST)
לענ"ד, בדוגמאות שניתנו, דווקא נבחרו סוגי המפות הנכונים. כשהערך מדבר על משהו נקודתי בתוך עיר (עד רמת רחוב) יש להעדיף את המפה המפורטת. Shannen - שיחה 07:25, 31 בדצמבר 2018 (IST)
האם בערך הגלריה הלאומית הישנה (ברלין) באמת מעניין אותך באיזה רחוב פינת איזה רחוב היא נמצאת, ועוד בגרמנית? ובערך האצטדיון הלאומי בייג'ינג לראות מפת רחובות כתובה כולה בסינית? ודאי שלא! לכך נועדו המפות האילמות הקיימות היום שנותנות מושג טוב היכן האתר נמצא מבלי להלאות בפרטים מיותרים. בורה בורה - שיחה 15:42, 31 בדצמבר 2018 (IST)
האמת שכן. Shannen - שיחה 17:16, 1 בינואר 2019 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד במקרה הזה המפה האילמת לא נותנת כלום. אין לה שום תרומה לקורא. אפס. אני באר שבעי, והמפה האילמת הזו לא נותנת לי שום מידע. לא פרטני, ולא כללי!
מבחינתי אפשר בכלל בלי מפה. הרבה פעמים זה רק מעיק על הערך. אם צריך, נכנסים לקואורדינטות, ולגוגל מפס ודומיו.
ובכל מקרה, אנחנו פה בשביל לתת מידע רלוונטי לקורא. לא בשביל שהתבניות יהיו אחידות, ולא בשביל לגרף את הדשא. emanשיחה 23:59, 31 בדצמבר 2018 (IST)
אני הייתי סקפטי (ועדין קצת) בנוגע למפות הדינמיות אבל נראה שהן נותנות מידע נוסף שלא ניתן מפה לא מפורטת. אז אם יש מפה מפורטת (כמו שיש ברוב המדינוץ) אולי זה עדיף כי זה גם מקל על הניווט בין הערים החשובות במדינה אבל ברמת עיר, בהן אין לנו מפות מפורטות, נראה לי שיש להעדיף את המפות הדינמיות. לי לא מציקה אי האחידות כי מדובר על ערכים בעלי צרכים אחרים (בערך של מדינה יש טעם לראות ערים ראשיות ומדינות מסביב אבל בערך על אתר יש טעם לראות מה יש בסביבת אותו אתר אולי יותר מאשר המיקום של האתר בעיר או במדינה.) אם ניתן לתת מענה משולב כמו שיש עכשיו בתבנית עיר בו יש לשונית למפה המפורטת ולשונית למפה הדינמית בצורה של תבנית:לוקליזציה (או כל שם אחר, אם כי רובן תפוס לתבניות משנה של תבניות המיפוי) בה יהיו שני לשוניות אחת למפה מפורטת ואחד למפה הדינמית אז זה יהיה אפילו טוב יותר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:38, 1 בינואר 2019 (IST)
יונה ב., זה לא סותר. אפשר גם וגם! ראה את הערך בניין אמפייר סטייט אחרי תוספת שלי להדגמה. המפה האילמת נותנת את רבעי ניו יורק ומראה גבולות העיר. המפה הדינמית מראה בדיוק את המיקום ברחוב. כמובן שאפשר לסדר את זה בשני טאבים כמו שעשינו בתבנית:עיר. אפילו שלושה טאבים אם רוצים. אבל חשוב לשמור את המפה האילמת בטאב הראשי. בורה בורה - שיחה 20:44, 1 בינואר 2019 (IST)
האחידות אסור שתהיה "ערך עליון", הערך העליון הוא לתת את המידע הרלבנטי לכן לפעמים עדיפה מפה אילמת ולפעמים מפה דינמית ולפעמים שתיהן. וכמו שבדרך כלל סומכים על העורכים בעניין התוכן כדאי להשאיר להם גם את הבחירה הזוMichael Shefa - שיחה 21:15, 1 בינואר 2019 (IST)
צריך הנחיה ולא רק "לסמוך". אחרת מתעוררות מחלוקות עריכה אינסופיות. ראה נושא שתי תבניות בערכים. לשם מה יש קוים מנחים למשל אם אפשר "לסמוך"? בורה בורה - שיחה 22:44, 1 בינואר 2019 (IST)

שגיאות פרמטרים[עריכת קוד מקור]

משתמש:ערן, בעקבות השינויים שלך בתבנית נוצרו שגיאות פרמטרים. אנא טפל בזה. בורה בורה - שיחה 20:54, 6 בדצמבר 2019 (IST)

שחזרתי את העריכה שלך. היא אינה טובה. בחלק מהערכים נוצרות שגיאות פרמטרים ובחלקת כמו איגנטובקה (מחוז רובנו), המפה כלל אינה מוצגת. בורה בורה - שיחה 06:06, 8 בדצמבר 2019 (IST)