שיחת תבנית:תרופה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הועבר מדלפק הייעוץ[עריכת קוד מקור]

היכן עלי לבקש עזרה בבניית תבנית - תרופה, בדומה לזו המצויה בויקפדיה האנגלית? אם כאן הוא המקום - אזי אני מבקשת בניית תבנית לתרופות. ישנן בקשות לערכי תרופות בדף בקשת ערכים, וכן ערכים של הכרך התשיעי שהם למעשה תרופות. נראה לי שעדיף להתחיל לעבוד עליהם מלכתחילה בתוך תבנית מסודרת. תודה ליםלים 03:05, 1 יולי 2006 (IDT)

כדי ליצור תבנית חדשה יש להקליד "תבנית:שם התבנית" בתיבת החיפוש ואז ללחוץ על "עריכה". כדי להוסיף את התבנית לערך כלשהו יש להוסיף לערך את שם התבנית בתוך זוג סוגריים מסולסלות {{שם התבנית}}. אם תפני אותי לערך בויקפדיה האנגלית בו מופיעה התבנית אוכל לעזור לך ביצירתה. Gyro23 14:07, 2 יולי 2006 (IDT)
שלום. התכוונתי ליצירת תבנית לתרופות, לדוג כמו בערך morphine באנגלית Morphine. לצערי נראה לי שגדול עלי להכין כדוגמתה בעצמי, או אפילו להעבירה מאנגלית לעברית על מנת שניתן יהיה להשתמש בה. אני מודה מראש על עזרתך. ליםלים 22:43, 3 יולי 2006 (IDT)
העתקתי את התבנית לתבנית:תרופה. עשיתי כמיטב יכולתי כדי להתאים אותה לעברית אך לצערי אני לא מכיר מספיק את המונחים המקצועיים. את יכולה לנסות לערוך את התבנית ולהחליף את המונחים באנגלית במונחים העבריים או שתצייני כאן את התרגום שלהם ואני אחליף. כמו כן צריך לתרגם את הוראות השימוש. Gyro23 10:46, 4 יולי 2006 (IDT)
ראשית, תודה רבה. תרגמתי את הוראות השימוש, היתה מילה ויקיפדית pipes שאיני יודעת מה משמעותה, אשמח אם תתרגם אותה. תרגמתי את המונחים הרלוונטים בתוך התבנית. ישנם הרבה פרמטרים שלדעתי מיותרים, וניתן למחקם. חלק מההפניות המספריות גם אני לא מכירה, אבל הן גם נראות לי לא חיוניות. ציינתי הערות ליד מה שנראה לי מיותר. בנתיים הנחתי תבנית בעבודה על הדף, על מנת לא לבלבל את הקורא עם שאריות מקור ותרגום. אם אתה מסכים לגבי חוסר הרלוונטציה, ניתן למחוק ולמחוק. תודהליםלים 21:29, 4 יולי 2006 (IDT)
יחד עם זאת, עשיתי ניסיון מחיקה, וניסיתי להשתמש בתבנית בארגז החול שלי, ניסיון שלא צלח כלל. ליםלים 20:55, 5 יולי 2006 (IDT)
התחלתי לערוך את התבנית, אבל קשה לי להבין אילו פרמטרים את רוצה ואילו לא. אודה לך אם תכתבי כאן את רשימת הפרמטרים שאת רוצה שיהיה בתבנית ואני אסיר את כל שאר הפרמטרים ואתקן את ההוראות. תודה, Yonidebest Ω Talk 21:30, 5 יולי 2006 (IDT)

תודה גם לך. הכי נוח לי פשוט להתייחס למה שמופיע בטבלת התמונה. בשלב ראשון נראה לי שנלך על הבסיס, קודם כל, כל הערכים שמופיעים בתמונה למעט AC ן CAS שלי אישית נראים מיותרים בקונטקסט של הויקיפדיה העברית. בנוסף למה שנמצא בתמונה יש להוסיף לה: מתחת לשם IUPAC 'שמות מסחריים בישראל'. בנתונים פרמקוקינטים יש צורך להוסיף 'קשירה לחלבונים' ובקטגוריה האחרונה, שיש לתרגמה ל'שיקולים טיפוליים' יש להוסיף שורה 'אינטראקציות עם תרופות אחרות'. אלו הפרמטרים שנראים לי הגיוניים וטובים כתבנית לתרופות בעברית. אודה לך אם כאשר תוכל להסביר לי איך משתמשים בדבר הזה בכלל:-), וגם, לסיום, נשאר לי עוד חודש לסיים את השנה האחרונה, וחצי שנת בחינות. חס וחלילה... לא לא לא שנה... ליםלים 22:23, 5 יולי 2006 (IDT)

זהו. את מוזמנת לעבור על התבנית ולוודא את נכונות ההוראות, וכמובן להוסיף/לשנות אותם. הדוגמה שם אינה כה טובה, אני מציע להפנות את המעוניינים בדוגמה לערך שבו יהיה התבנית עם כל הפרמטרים. בהצלחה עם הבחינות :-) Yonidebest Ω Talk 23:21, 5 יולי 2006 (IDT)

האם מישהו קורא את השיחה הזאת? אני מעוניין להרחיב את התבנית הנ"ל לאחר שאסיים לערוך את הערך תרופה, יש לי חזון ליצור מיניאנציקלופדית תרופות שימושית, להבדיל מהמידע באתרים של קופ"ח שהוא מתומצת וקסתחני מידי.
בסיס התבנית טוב אבל חשבתי גם על ראשי פרקים קבועים, כולל פרמקולוגיה, פרמקוקינטיקה, שימושים, בטיחות בהריון הנקה ותינוקות, וקצת היסטוריה.
האם ישנה ברשת רשימת תרופות נפוצות שמותר להעתיק (רק את הרשימה ע--גלנוס 10:41, 8 בספטמבר 2006 (IDT)צמה)?

הקישור הפרשה מוביל לדף פירושונים[עריכת קוד מקור]

הקישור מהמילה הפרשה שבתבנית מוביל לדף פירושונים. הפרשה (ביולוגיה) טרם נכתב. ד.ט 01:30, 11 במאי 2007 (IDT)

RTL?[עריכת קוד מקור]

אהלן

הסתכלתי בקומדין ושם יש שימוש בתבנית:תרופה ובתוכה יש מעין רישום של הנוסחא הכימית של התרופה תחת הכותרת IUPAC. נראה לי שיש שם איזו בעיית כיווניות, לפחות בפיירפוקס מופיעים שם יותר סוגריים ימניים מאשר שמאליים. חשבתי שאולי צריך/אפשר להוסיף איפשהוא בתבנית של התרופה סימן RTL? אבל אני ממש לא בליגה של הדברים האלה. תודה kotz - שיחה 08:11, 6 באוגוסט 2008 (IDT)

מעמד חוקי[עריכת קוד מקור]

מה בדיוק אמורים לציין שם? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:29, 5 באוקטובר 2009 (IST)

המעמד החוקי של הסם, ראה לדוגמה באקסטזי. אם הסם נכלל בפקודת הסמים המסוכנים (יש שם בקישורים החיצוניים את הרשימה) צריך לציין זאת במפורש בערך, כדאי גם להתייחס לאזכור שלו בפקודת הסמים האמריקנית, ובאיזו מחלקה הוא נמצא. ערן - שיחה 01:58, 5 באוקטובר 2009 (IST)

אלבומין בסרום[עריכת קוד מקור]

לא כדאי, "קשירה לאלבומין"? • צִבְיָהשיחה • ט"ו בכסלו ה'תשע"ה 18:31, 7 בדצמבר 2014 (IST)

זמן מחצית חיים[עריכת קוד מקור]

מקשר כעת לערך על רדיואקטיביות. הקישור הנכון צריך להיות אל מחצית חיים (ביולוגיה). 77.127.79.150 03:37, 17 בדצמבר 2016 (IST)

שדרוג התבנית[עריכת קוד מקור]

מישהוא יודע למה בתבנית יש מקומות עם סימני שאלה? בנוסף ישנם פרמטרים שאם לא ממלאים אותם מוצגים בכל זאת. לדוגמה |מעמד חוקי=, אם ממלאים "מעמד חוקי=" יופיע {{{מעמד חוקי}}}. בורה בורה. בברכה, זאב קטןשיחה • ח' באב ה'תשע"ז • 14:04, 31 ביולי 2017 (IDT)

התשובה לשתי השאלות שלך היא שזו תבנית "מהדור הראשון" שלא הקפידו על הדברים האלה. היא צריכה לעבוד כמו כל תבנית אחרת היום בלי סימני שאלה ובלי הצגת שדות ריקים. בנוסף קראתי את הדיונים מהעבר ויש עדיין בעיות שלא תוקנו כמו ההפניה למחצית חיים במקום מחצית חיים (ביולוגיה), או בלי הפניה בכלל. כדאי לתקן במהלך השדרוג. בורה בורה - שיחה 15:28, 31 ביולי 2017 (IDT)

מספר CAS[עריכת קוד מקור]

מוביל לקישור שבור בערכים שבדקתי, למשל הרואין. צריך לבדוק אם זה קשור לשדרוג, לשאיבה מוויקינתונים או למבנה התחבירי בתבנית של שרשור הקישור. משתמש:זאב קטן, משתמש:ערן. בורה בורה - שיחה 06:55, 22 באוגוסט 2017 (IDT)

שדה "מעמד חוקי"[עריכת קוד מקור]

משתמש:ערן, מדוע הפכת את השדה הזה לחובה? מי ואיך בדיוק מאכלסים אותו? בורה בורה - שיחה 08:39, 22 באוגוסט 2017 (IDT)

מעמד חוקי תמיד היה חובה ובעריכות מלפני מספר שבועות זה הוסר בטעות. זה פרט חובה כיוון שהכרחי לדעת האם מדובר בתרופת מרשם/סם אסור וכו' (ראה עוד בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/תבנית:אזהרת סמים). ערן - שיחה 09:22, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
משתמש:ערן, אני הולך אחורה עד הגרסה הראשונה שבה הוכנס ה-TD בדיוק לפני 4 שנים ולא רואה את השדה הזה חובה. אם הוא היה חובה, הייתי רואה את זה מזמן בניהול הפרמטרים. תוכל להפנות אותי בדיוק לסימוכין לטענתך "מעמד חוקי תמיד היה חובה ובעריכות מלפני מספר שבועות זה הוסר בטעות"? ואם אכן 4 שנים אינו שדה חובה, כמו שאני חושב, לא ניתן לשנות את זה ללא דיון מוקדם. יובהר שאני סובר שאין צורך שזה יהיה שדה חובה. בורה בורה - שיחה 10:44, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
כך זה היה בקוד התבנית, ראה #שדרוג התבנית. ערן - שיחה 10:49, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
אז זה היה בקוד ולא ב-TD? קצת מוזר כי ה-TD נוצר לפני שנה וחצי בתוכנה האוטומטית של (פויו, לא זוכר בדיוק את שמה) והיה אמור לתפוס שזה שדה חובה! איך יודעים שהוא היה שדה חובה? לפי סימן השאלה? לפי משהו אחר? כי על השדה הזה לא היה סימן שאלה. משתמש:קיפודנחש, אתה מודע למגבלה של יוצר ה-TD האוטומטי שלכאורה אינו יוצר TD שמתאים למציאות? בורה בורה - שיחה 11:06, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
כן. כשכותבים {{{פרמטר}}} בלי תנאי ובלי {{{פרמטר|ברירת מחדל}}} זו דרך אפשרית להגדיר שדה כחובה בתבניות פשוטות. ערן - שיחה 19:24, 22 באוגוסט 2017 (IDT)

לא ידוע לי שאי פעם הכלי האוטומטי סימן שדה כלשהו כחובה. למעשה, קשה לי לחשוב על דרך כלשהי בה הכלי יכול להחליט ששדה הוא חובה. אתה בטוח שהכלי יודע לעשות זאת? קיפודנחש 16:20, 22 באוגוסט 2017 (IDT)

משתמש:קיפודנחש, הרבה פעמים הוספתי TD וכבר היו שדות מסומנים מראש כחובה. אז זה הגיע מהיכן שהוא. מה הייתה האינדיקציה בתבנית זו לפני ה-TD הראשון שזה שדה חובה? האם זה יכול להיות חובה גם בלי ה-TD? איך רואים?בורה בורה - שיחה 16:26, 22 באוגוסט 2017 (IDT)

התשובה לא ידועה לי. אתה אולי זוכר במקרה תבנית כזו? מעניין אותי לבדוק כמה דברים. קיפודנחש 17:50, 22 באוגוסט 2017 (IDT)

אלו היו כמה מהתבניות בסבב השני. אנסה להזכר. משתמש:ערן, תוכל לענות על שאלותי? אולי זה גם יסייע לי ולקיפוד להבין איך ה-TD מזהה לפעמים. בורה בורה - שיחה 18:30, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
תיוג בורה קיפודנחש 18:31, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
אני גם לא יודע איך קוד אוטומטי ידע להחליט אם זה חובה או לא. הדבר היחיד שנראה לי סביר בהקשר הזה הוא שהבוט שלי שהמיר את דפי אשף התבניות מהמודל החדש לTemplateData ידע לעשות את זה על פי מה שהוזן בפורמט הישן. ערן - שיחה 19:24, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
זה אמנם מידע חשוב, אבל למה הוא חייב להיות חובה? • צִבְיָהשיחה • ב' באלול ה'תשע"ז 22:00, 24 באוגוסט 2017 (IDT)
גם אני חושב שפרמטר "מעמד חוקי" אינו צריך שיהיה חובה. מתייג את Kulystab, tsabarn, שני אבנשטיין, Ewan2, חסר תקנה, BAswim ‏. בורה בורה - שיחה 01:47, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
המשתתפים בדיון שהביעו דעה סוברים שהשדה לא צריך להיות חובה (לצורך העניין, גל לדעתי לא). הנימוק היחיד שמצאתי הוא "כך היה תמיד", וזו לא נראית סיבה טובה מספיק. בכוונתי להסיר את הסימון - מי שלא מסכים מוזמן לשוב לדיון. קיפודנחש 21:20, 9 במרץ 2018 (IST)
קיפודנחש, לדעתי הנימוק ש"זה לא נוח טכנית" שפרמטר הוא חובה אינו נימוק טוב. פרמטר מוגדר כחובה כשהוא בעל ערך משמעותי וחוסר ציונו הוא בעייתי - אנא ראה את הקישור במעלה הדיון לויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/תבנית:אזהרת סמים. ערן - שיחה 21:32, 9 במרץ 2018 (IST)
הנימוק להסרה לא היה "כי זה לא נוח טכנית". הנימוק הוא שמכלל המשתתפים בדיון, מי שהביע דעה בשאלה אמר שזה לא צריך להיות חובה, ומי שהסביר למה זה חובה (אתה), נימק זאת ב"כך היה תמיד" - נימוק מפוקפק גם כי זה לא היה ככה תמיד, וגם כי "כך היה תמיד" אינה הצדקה טובה. זה לא נכון ש"פרמטר מוגדר כחובה כשהוא בעל ערך משמעותי". רוב הפרמטרים של רוב התבניות הם בעלי ערך משמעותי, ובכל זאת רק מיעוט קטן מהפרמטרים מוגדרים כ"חובה". בעבר הגדרנו כ"חובה" רק פרמטרים שבלעדיהם התבנית לא עשתה את עבודתה (למשל בתבניות קישורים חיצוניים, פרמטר חיוני לייצר את הקישור). אפשר להרחיב מעט את היריעה ולהוסיף גם פרמטרים שאינם חיוניים ברמה הטכנית, אבל צריך נימוק טוב, ומה שכתבת לא מספק. קיפודנחש 22:32, 9 במרץ 2018 (IST)
  • מאז 2008 חובה לציין את המעמד החוקי בתבנית.
  • לא נימקתי ש"כך היה תמיד" אלא טרחתי להפנות גם בהודעה הראשונה וגם בשנייה לדיון שבו זה מוסבר.
ערן - שיחה 22:51, 9 במרץ 2018 (IST)
אני עדיין עומד על דעתי שפרמטר החובה כאן מיותר כדעת משתמש:קיפודנחש וצִבְיָה. נראה לי ששלושה מול אחד זה מספיק לתקן את התבנית. בורה בורה - שיחה 01:38, 10 במרץ 2018 (IST)
הדיון שערן הפנה אליו, ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/תבנית:אזהרת סמים, כלל לא דן על ערכי תרופות, אלא על ערכים על סמים לא חוקיים, ושם הוצע להשתמש בתבנית:תרופה כתחליף לאזהרת הסמים. בפועל, זה חוכא ואטלולא. בהרבה מערכי הסמים אין בכלל תבנית:תרופה (למשלספידבול (סם)), בעוד שערכי התרופות נושאים עכשיו בעול ההכרח לציין את המעמד החוקי, למרות שזה לאו דווקא נתון חשוב יותר מהרבה נתונים אחרים על התרופה. יתרה מזאת - העובדה שזה "פרמטר חובה" לא מפריעה לעשרות ערכים עם התבנית לא לציין את המעמד החוקי. בוויקינגליש (משם כנראה הועתקה התבנית המקורית), יש כמה עשרות פרמטרים שונים, עבור "המצב החוקי" באחת מכמה עשרות מדינות. אצלנו, הפרמטר לא נקרא "מעמד חוקי בישראל", אלא פשוט "מצב חוקיי".
אנו חוזרים השכם והערב על האמירה שזו ויקיפדיה בעברית, לא ויקיפדיה הישראלית, וכלל לא ברור מה לעשות במקרה שהמצב החוקי של תרופה מסוימת ידוע, למשל, ביוון אבל לא בישראל: האם ערך לפרמטר כמו "ביוון: שנתיים בקלבוש" מספק את הדרישה? איך זה עוזר? קיפודנחש 02:36, 10 במרץ 2018 (IST)
התבנית משמשת נכון להיום גם חומרים שמשמשים כתרופות וגם חומרים שהם סמים מסוכנים. באופן כללי אין הכרח להוסיף תבנית מידע לכל ערך, ובאופן ספציפי לא כל תרופה בהכרח משתמשת בתבנית (למשל היא לא בהכרח מתאימה לתרופות ביולוגיות), ולא כל סם מסוכן משתמש בהכרח בתבנית (לפעמים משתמשים ב{{תרכובת}}, לפעמים לא משתמשים בתבנית - ייתכן בצדק וייתכן שלא). יש כ-45 (לפי PetScan) סמים שמשתמשים בתבנית תרופה, כך שלא ברורה הטענה שבהרבה ערכי סמים אין תבנית.
בכל אופן וללא קשר לסמים אסורים, מעמד חוקי הוא פרט חשוב בתרופות חוקיות, והוא ידוע ומפורסם - למשל אישור של משרד הבריאות (אפשר להיעזר ב{{אגף הרוקחות}} למציאה של אישור כזה) או של ה-FDA. ההגדרה של פרמטר כחובה אומרת למי שמוסיף תבנית שעליו לחפש את המידע הזה בהוספת התבנית - אם המידע הזה לא ידוע, ולא קיים מעמד חוקי לחומר, כנראה שהתבנית לא מתאימה - ניתן להשתמש במקום זאת ב{{תרכובת}}. מתוך כ-200 ערכים שבהם נמצאת התבנית ברובם הגדול כן מצוין המעמד החוקי, ובאלו שלא יש בעיה וצריך לתקן (אפשר למצוא אותם בקטגוריה:שגיאות פרמטריות בתבנית תרופה). ערן - שיחה 12:23, 10 במרץ 2018 (IST)

{{תרופה}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

בעקבות עריכה זו של יגאל (אשמח לדעת אם זה הצליח לתייג) החלטתי לגשת ולשאול, האם פר' |נוסחה כימית= מועיל במשהו, או שעדיף להסיר כדי לא להעמיס סתם בקוד מיותר? בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • ל' באב ה'תשע"ז • 21:53, 21 באוגוסט 2017 (IDT)

כן, זה הצליח. אבל כנראה לא הבנת. אין לעריכה הזאת קשר לפרמטר הנוסחה הכימית, הם פשוט היו במקרה באותה שורה. מה שעשיתי זה להוריד פרמטרים כפולים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:14, 21 באוגוסט 2017 (IDT)
זה לא המקום לדון בשדה זה, אין פה מבינים בתרופות. זמן לכאן אישית את העוסקים בנושא ומבינים בזה. אני בעד השארת השדה כי הוא כבר קיים. בורה בורה - שיחה 03:18, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
יש להשאיר כי זה נתון שחשוב שיהיה - הוא מספק מידע על זהות האטומים ועל ספירת האטומים בתרכובת, אף על פי שהיא לא הכי שימושית כשרוצים להשליך ממנה על מבנה המולקולה המדויק, וזאת מכיוון שמדובר בתרכובות בנות עשרות אטומים (הרבה קונפיגורציות אפשריות) Meir138 - שיחה 17:21, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
ברור לי שיש חשיבות לנוסחה הכימית של תרופה, בשביל זה לא צריך בעלי ידע בתרופות. השאלה היא בדיוק לגבי הכפילות שאותה יגאל ציין. נראה לי שהפרמטר הזה סתם יוצר כפילות, כיוון שהוא מתמלא בהתאם לפרמטרים אחרים (כך זה נראה לעיני). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • א' באלול ה'תשע"ז • 23:07, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
ישנם שתי אפשרויות להכניס את הנוסחה הכימית. או להכניס בשלמותה ב|נוסחה כימית=, או להכניס פשוט כמה אטומים יש מכל יסוד. כל אחד יכול להשתמש בדרך הנוחה לו. בברכה, זאב קטןשיחה • ל' באב ה'תשע"ז • 23:12, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
זאב צודק 100%. בורה בורה - שיחה 03:23, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 03:23, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

העברה חלקית מדיון על הצגת שגיאת פרמטרים קבועה במקרים חריגים[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים
הודות לשנים של עבודה שקדנית של מש:בורה בורה, הגענו היום למצב בו כמעט אין שגיאות פרמטריות. יש מספר תבניות בהן שגיאות כאלו נוצרות שוב ושוב. בחלק מהמקרים השגיאה היא כזו, שהתבנית לא ממלאת את ייעודה, ולא מבצעת את העבודה. לדעתי אנחנו בנקודת זמן בה אפשר לטפל בשתיים שלוש התבניות הבעייתיות, וללמד אותן לבדוק את עצמן, ולהתריע אם המשתמש לא מילא אותן נכון (במקרה הזה - השאיר פרמטר חובה ריק). אם התבנית תציג במקרים כאלו הודעת שגיאה בולטת, ההסתברות שהעורך שייצר את השגיאה יתקן אותה בעצמו, עולה בצורה משמעותית, ומי שייצא נשכר הוא מרחב התוכן, כי כאמור, כשפרמטר החובה חסר, התבנית למעשה לא מבצעת את העבודה שהוטלה עליה. בהזדמנות זו אחזור על הצעתי משכבר, להסיר את הסיווג של ״מעמד חוקי״ בתבנית:תרופה כפרמטר חובה: העובדה היא שיש כמה עשרות מופעים של התבנית בהן איש לא ממלא ערך בפרמטר הזה כבר כמה שנים, ולא נראה שמישהו מתכוון לתת לפרמטר ערך בעתיד, כך שבפועל הפרמטר אינו ״חובה״, וסיווגו ככזה רק מייצר רעש מיותר. קיפודנחש 21:49, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד כמובן. רק לפני כמה ימים משתמש:Guycn2 כתב עבורי ועבור משתמש:Dovno סקריפט חמוד שמציג בראש הדף בועה צהובה אם משתמשים ב-<REF> במקום בתבנית הערה וזה ממש עוזר! אז נכניס את זה או כזה גם בתבניות הסוררות. גם Symbol support vote.svg בעד הסרת פרמטר החובה בתבנית:תרופה. רק לפני כמה ימים דנתי על זה עם דב. בורה בורה - שיחה 21:57, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
בדיון בדף שיחת תבנית:תרופה היה רוב של 3 מול 1 שאין צורך ש"מעמד חוקי" יהיה פרמטר חובה, ואז הדיון פשוט נפסק. אם רוצים לפתוח אותו שוב, תספרו אותי כתומך הרביעי. הפרמטר חשוב, אך אי אפשר להגיד שהתבנית לא ממלאת את תפקידה בלעדיו. Dovno - שיחה 23:43, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 08:49, 11 באוקטובר 2018 (IDT)

בסיכום הדיונים יש רוב של 4 מול 1 שאין צורך ש"מעמד חוקי" יהיה פרמטר חובה. אני מסיר את האילוץ. בורה בורה - שיחה 08:53, 11 באוקטובר 2018 (IDT)