שיחת תבנית:Cite news

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תרגום לעברית[עריכת קוד מקור]

האם בתוכנית לתרגם תבנית זו? היא מצויינת, כדאי לפרסם אותה. חגי אדלרשיחה • שנה טובה וגמר חתימה טובה • תבניות מידע בערכים מחכות לך! • ז' בתשרי ה'תשס"ט • 17:05, 6 באוקטובר 2008 (IST)

היי חגי,
DGtal פנה אלי בעניין תבנית זו או אחת דומה לה בדף השיחה שלי. ייבאתי את התבנית מויקי אנגלית כיוון שיש לי המון מקורות אנגליים שמשתמשים בה, בערך הומאופתיה. כיוון שהטקסט שם באנגלית, תרגום של הפרמטרים יגרום לבעיות כיווניות נוראות. מה שכדאי לעשות זה ליצור מקבילה עברית לתבנית, שתשלים את זו, עבור מקורות עבריים. ככה נמזער בעיות כיווניות. עופר קדם - שיחה 19:15, 6 באוקטובר 2008 (IST)
היא הייתה גם אצלי ברשימה... בכל אופן אני מדבר על ההסברים לא על התבנית עצמה. חגי אדלרשיחה • שנה טובה וגמר חתימה טובה • תבניות מידע בערכים מחכות לך! • ח' בתשרי ה'תשס"ט • 19:29, 6 באוקטובר 2008 (IST)
לא עדיף פשוט להתחשב בפרמטר language כדי לקבוע אם זה יוצג בעברית או באנגלית (כל language שאינו עברית)? -Hametargem - שיחה 11:46, 20 במרץ 2009 (IST)
התבנית משמשת אך ורק לציטוט של אתרים באנגלית (בעת תרגום ערכים מאנגלית), לכן אין צורך לתרגם אותה. לציטוט של אתרי חדשות בעברית יש לנו תבניות אחרות, בעברית. ברק שושני - שיחה 11:50, 20 במרץ 2009 (IST)
כמו מה? והאם יש תבניות בעברית גם לתבנית הכללית? -Hametargem - שיחה 11:55, 20 במרץ 2009 (IST)
למשל {{ynet}}, {{nrg}} ועוד הרבה. אני לא חושב שיש צורך בתבנית כללית, כי בסה"כ אין בישראל כ"כ הרבה אתרי חדשות, ובמקרה הכי גרוע אפשר פשוט לתת קישור בלי להשתמש בשום תבנית. בכל מקרה, ברור שאין צורך לתרגם את התבנית הנוכחית מאחר שהיא נועדה מלכתחילה לקישור לאתרים באנגלית בלבד, ומשמשת בערכים מתורגמים מאנגלית בהם רשימת המקורות היא באנגלית, ומיושרת לשמאל. ברק שושני - שיחה 12:19, 20 במרץ 2009 (IST)
תודה, חבל רק שאין בקישורים האלה פרמטר lastaccessed. כמו כן, נכון שבישראל אין כ"כ הרבה אתרי חדשות, אבל יש אתרים אחרים. האם יש תבנית בשביל קישור כללי? -Hametargem - שיחה 12:57, 20 במרץ 2009 (IST)
אני לא חושב שצריך פרמטר כזה, ואם יהיה - אף אחד ממילא לא ישתמש בו, כי הוא מיותר (מה זה משנה מתי ניגשתי לאחרונה לכתבה ב-ynet?). אתה מוזמן ליצור תבנית בשביל קישור כללי בעצמך. ברק שושני - שיחה 13:10, 20 במרץ 2009 (IST)
פרמטר זה אינו משמש לטריוויה אלא מראה שקישורים שלא עובדים לא נוספו למאמר בזדון אלא שפשוט לא וידאו אותם במשך הרבה זמן. הוספתי את תבנית:קישור כללי. -Hametargem - שיחה 14:42, 20 במרץ 2009 (IST)

כתב נטוי[עריכת קוד מקור]

שלום,

יש פה איזה באג הזוי איפושהו.

כשהגרסה הזאת של הערך תוכנית הגרעין של קוריאה הצפונית הייתה הגרסה החדשה ביותר, הערך הזה הופיע בתור ערך שיש בו תג שסוגר את עצמו בשגיאות ניקיון.

עשיתי את העריכה הזאת ועכשיו אין בו שגיאות כאלה. בעריכה שלי מחקתי את המירכאות המכופלות שגורמות לכתב נטוי מערכים של הפרמטרים newspaper ו־publisher.

אני לא בטוח לגמרי מה בדיוק גורם לדף להיות רשום בתור „תג שסוגר את עצמו”, אבל מה שקורה בגדול הוא שהתבנית מוסיפה תגי HTML לא נחוצים כשיש כתב נטוי בפרמטרים. אני יודע שזה הסבר חלש, אבל זה הכי טוב שאני יכול להבין.

השאלות שנשאלות הן:

  1. האם אפשר לגרום ל־citoid לא להכניס את המירכאות המכופלות ('')? הן לא אמורות להיות נחוצות. זה לא פתרון מושלם לבעיה, אבל זה יפחית את כמות המקרים שבהם זה קורה, וממילא זה נחוץ כי התבנית אמורה לדאוג לעיצוב כמה שיותר, ובערכי הפרמטרים עצמם אמור להיות כמה שפחות עיצוב.
  2. האם אפשר לגרום לתבנית לא להכניס את תגי ה־HTML המיותרים?

תודה!

(מתייג: IKhitron, ערן.) --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 09:46, 9 באוקטובר 2017 (IDT)

היי, Amire80. כן, פגשתי את זה כבר אלף פעמים. ברוב המקרים אני מוריד את המרכאות, כשהן לא עושות כלום, בחלק קטן אני מחליף אותם בתגי html של i או b. הכי גרוע זה כשטקסט עצמו נגמר בגרש בודד, נגיד גריניץ'. אין לי מושג איך נפתרים מזה, אבל אני יודע שבגרסה האנגלית של היחידה כן פתרו את זה. הבעיה היא שהגרסה העברית לא מתעדכנת עם האנגלית, כי לקח לי ימים רבים להתאים את היחידה לעברית, אז אני לא יכול פשוט להעתיק גרסה חדשה. אם תצליח לגלות איך הם פתרו את זה, אפשר יהיה להכניס את זה לכאן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:06, 9 באוקטובר 2017 (IDT)
אז זהו, שאני לא יודע, ואני טיפש ועסוק מכדי להבין את זה :(
זאת כן דוגמה לסיבה ליצור תבניות גלובליות או להיפטר מתבניות מסוימות לגמרי ולהחליף אותן בהרחבות אמיתיות. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:40, 9 באוקטובר 2017 (IDT)