שיטת מרקל-דמגרד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Merkle-Damgard hash big-HE.svg

בקריפטוגרפיה, בניית מרקל-דמגרד (Merkle-Damgård Construction) היא שיטה לבניית פונקציית גיבוב קריפטוגרפית חסינת-התנגשויות באמצעות פונקציית תמצות חד-כיוונית, שהוצעה לראשונה על ידי רלף מרקל ואיוון דמגרד ב-1979 והוכחה על ידם כבטוחה. דהיינו אם משתמשים בסכמת ריפוד מתאימה ופונקציית הכיווץ הפנימית היא חד-כיוונית וחסינת התנגשויות אזי הבנייה כולה איתנה. בנייה זו נוצלה במספר אלגוריתמים פופולריים כמו MD5, SHA-1 ו-SHA-2.

עקרונות השיטה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשל העובדה שפונקציית התמצות הפנימית f חייבת לקבל קלט באורך קבוע, כאשר המסר המיועד לגיבוב גדול ובאורך שרירותי, שזה המצב בדרך כלל, מחלקים אותו לבלוקים בגודל קבוע (512 או 1024 סיביות) אותם מעבדים בזה אחר זה באופן איטרטיבי. מתחילים עם וקטור אתחול קבוע כלשהו שנקרא גם IV (קיצור של Initialization Vector) ובכל שלב פונקציית התמצות הפנימית מקבלת כקלט את הבלוק הבא ואת תמצית הבלוק הקודם ומפיקה תמצית חדשה, כך פלט סבב אחד הופך קלט לסבב הבא וכן הלאה עד לעיבוד כל הבלוקים. אם המסר אינו מתחלק בגודל הבלוק, מרפדים את הבלוק האחרון בשיטת הריפוד של תמצית המסרים (בקיצור MD) של רונלד ריבסט.

הרעיון של מרקל ודמגר הוא שכדי לחזק את השיטה המתוארת יש להוסיף בלוק המייצג את גודל המסר, אותו מעבדים בסוף.

בניסוח פורמלי: נתונה פונקציה f שממפה קלט באורך r+n סיביות לפלט באורך n סיביות. ממנה אפשר לבנות פונקציית גיבוב כדלהלן:

 1. מחלקים את הקלט x באורך b סיביות ל-t בלוקים x_1,x_2,...,x_t בני r סיביות כל אחד.
 2. אם הבלוק האחרון קטן מ-r סיביות, מוסיפים '1' ומרפדים באפסים עד שמתקבל בלוק בגודל r סיביות.
 3. מוסיפים בלוק x_{t+1} שבו מקודדים את אורך המסר בסיביות ומרפדים באפסים.
 4. מגדירים וקטור אתחול קבוע שערכו תלוי ביישום ספציפי. מציבים H_0=IV.
 5. עבור כל i כאשר 1\le i\le t+1 מחשבים H_i=f(H_{i-1} \ \| \ x_i) כאשר ל-H_i קוראים ערך-ביניים (chaining value).
 6. הפלט הוא h(x)=H_{t+1}.

כדי לחזק את המבנה עוד יותר התוצאה האחרונה היא פלט פונקציה מסיימת (finalisation). הפונקציה האחרונה יכולה לשמש גם לכיווץ נוסף של התוצאה הפנימית לפלט באורך הרצוי כמו גם לחיזוק המבנה ופיזור הסיביות, מה שנקרא אפקט מפולת.

בטיחון הבנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פונקציות גיבוב קריפטוגרפיות מורכבבות בדרך כלל מפונקציה דחיסה פנימית איטרטיבית, כשהמטרה היא השגת שלושה מאפיינים עיקריים מהקל אל הכבד: קושי בהיפוך (מקור ראשון), עמידות מפני מציאת מקור שני ועמידות מפני התנגשויות. האיטרציה אפשרית בכמה דרכים כשמבנה מרקל-דמגרד המתואר היה במשך שנים הפופולרי ביותר והיווה בסיס לסדרת פונקציות התמצות (MD) של SHA. הוכח שהוא משמר את המאפיין האחרון - עמידות בפני התנגשויות והדיעה הרווחת הייתה בעבר שהוא משמר גם את שני המאפיינים האחרים אם כי זה לא הוכח.

בעקבות קריפטואנליזה חדשה הסתבר שההנחה הייתה שגויה. הממצא הראשון היה של ריצ'רד דין שגילה ב-1999 התקפה נגד מבנה מרקל-דמגרד שנקראת התקפת נקודות שבת (fixed-points attack)[1], המתמקדת בנקודות השבת של הפונקציה הפנימית ומאפשרת בתנאים מסוימים גילוי מקור שני בסיבוכיות של O(m\cdot 2^{m/2}) זמן ומקום כאשר m הוא אורך התמצית של פונקציית הגיבוב. מאוחר יותר חוקרים שיפרו את ההתקפה בעזרת טכניקה של Joux מ-2004 שנקראת התקפת רב-התנגשויות (multi-collisions attack)[2] והראו שעם חישוב מוקדם אפשר למצוא התנגשויות בסיבוכיות של O(2^m) עם מסרים יחסית קצרים. ההתפתחויות האחרונות במציאת התנגשויות בפונקציות ממשפחת SHA הניעו חוקרים לחפש גישות שונות לפתרון הבעיה. קיימות כמה אסטרטגיות לשיפור מבנה מרקל דמגרד ביניהן:

 • צמצום דרישות הביטחון מהפונקציה הפנימית או הפחתת התלות בהגדרות ביטחון מחמירות.
 • שימוש במצב פנימי מורחב (wide pipe).
 • שיפור מבנה מרקל דמגרד באופן שישמר טוב יותר את תכונות הפונקציה הפנימית.

השיטה הראשונה אפשרית בין היתר על ידי הפיכת פונקציית הגיבוב לפונקציית גיבוב אקראית[3] בכך פוחתת התלות בביטחון הפונקצייה הפנימית בעיקר בעמידות מפני התנגשויות. הרעיון הוא להפוך את הקלט לראנדומלי לפני העיבוד בפונקציית הגיבוב על ידי ערבוב עם ערך אקראי כלשהו שאינו סודי אך חייב להיות שונה עבור כל מסר, כך שהתנגשויות, אם יהיו, יוסתרו היטב על ידי הערך האקראי ויאלצו את המתקיף לעבוד קשה יותר למציאת התנגשויות, כי כעת הוא צריך להביא בחשבון את המיסוך בערך האקראי הנוסף. השיטה הזו שימושית במיוחד לחיוק אלגוריתם חתימה דיגיטלית שמסתמך בין היתר על העמידות מפני התנגשויות של פונקציית הגיבוב הלנווית.

הרחבת הזיכרון או המצב הפנימי (internal state) של פונקציית הדחיסה מתגבר על החיסרון של המבנה האיטרטיבי של מרקל-דמגרד. במקרה זה מציאת התנגשויות פנימיות בערכי הביניים תהיה קשה כמו הפיכת הפונקציה כולה בהנחה שפונקציית הדחיסה טובה. שיטה זו שולבה באלגוריתם LAKE המהווה בסיס לפונקציית הגיבוב BLAKE.

התקפת נקודת שבת[עריכת קוד מקור | עריכה]

מבנה מרקל דמגרד מחוזק בדרך כלל על ידי ריפוד המסר והוספת קידוד האורך שלו בסופו. ללא תוספת זו המתקיף יכול לפעול כדלהלן: בהינתן פונקציית גיבוב של מסר ארוך M=M_1,M_2,M_3,...,M_l והתמצית של המסר H(M) היא בעצם ערך הביניים או המצב הפנימי האחרון של הפונקציה. המתקיף מעוניין למצוא מסר אחר M^* כך שיתקיים H(M)=H(M^*). תחילה הוא בוחר אקראית בלוקים שונים M' כלשהם עד שנמצא בלוק כזה שהתמצית שלו זהה לאחד מ-l ערכי הביניים של המסר M. אם נמצא בלוק M_i כזה הוא יכול לחבר ל-M' רק את הבלוקים של M מהנקודה i שבה נמצאה ההתנגשות, כך יתקבל מסר חדש M^* שהתמצית שלו זהה למסר המקורי. התקפה זו מסוכלת על ידי תוספת אורך המסר.

אפשר לעקוף את שיטת הריפוד של מרקל דמגרד בהתקפה המתוחכמת של דין. דין הבחין במאפיין הבא: אפשר להוכיח שאם יהיה קל להפוך את מבנה מרקל דמגרד יהיה אפשר למצוא מקור לפונקציה הפנימית עם התקפת יום הולדת. אך ההיפך אינו נכון, כלומר גם אם ניתן להוכיח שהפיכת מבנה מרקל דמגרד היא בסיבוכיות 2^m פעולות, עדיין פונקציית הגיבוב הפנימית אינה יכולה להציע ביטחון טוב יותר מ-2^{m/2}.

לעומת זאת אם פונקציית הדחיסה הפנימית של פונקציית הגיבוב היא כזו שקל למצוא בה נקודות שבת, דהיינו קל למצוא מסר ותמצית (h,M) כך שמתקיים h=H(h,M) אזי קל מצוא התנגשויות ומכאן לשבור את מבנה מרקל דמגרד. למשל מבנה דוויס-מאייר שהוא מבנה גנרי של פונקציית גיבוב המבוססת על צופן בלוקים מנצל צופן בלוקים E המקבל מסר M באורך m סיביות ומפתח באורך n סיביות ומבצע:

h_i=H(h_{i-1}, M_i)=E_{M_i}(h_{i-1})\oplus h_{i-1}

במקרה כזה קל למצוא נקודת שבת אם מציבים h=E_M^{-1}(0) עבור מסר אקראי כלשהו ואז אפשר לעקוף את מבנה מרקל דמגרד כך:

 1. מוצאים 2^{m/2} נקודות שבת כאלו מסמנים אותם על ידי A=(h,M).
 2. בוחרים 2^{m/2} בלוקים כלשהם ומחשבים את ערך הביניים שלהם. אותם מסמנים על ידי B=(H(IV,\tilde m),\tilde m).
 3. מחפשים התנגשויות בין ערכי הביניים ונקודות השבת. כלומר כניסות זהות ב-A ו-B.

אם נמצא ערך ביניים h ונקודת שבת זהים, נניח שהבלוק המתאים ב-A נקרא m כלומר (h,m)\in A וכן הבלוק המתאים ל-h ב-B הוא \tilde m כלומר (h,\tilde m)\in B. המתקיף חוזר על התקפה זו כשהוא מתחיל משרשור של שני הבלוקים \tilde m\| m כלומר מנסה להוסיף בלוקים שגורמים לערך ביניים להיות זהה למסר המקורי, בונה שוב רשימות כמו בסעיפים 1 ו-2 ומחפש התאמות ביניהן. אם נמצא מסר כזה שערכי הביניים מתאימים לנקודות השבת אזי למתקיף קל להרחיב את המסר לאורכו המקורי על ידי הוספת נקודות שבת לפי הצורך עד שמגיע לאורך הרצוי. ובכך לקבל תוצאת גיבוב זהה ואם אורך המסר זהה קידוד הארוך בסופו מניב תוצאה זהה ובכך למעשה המתקיף הערים על שיטת הריפוד.

כמובן שההתקפה מניחה שקל למצוא נקודת שבת, אולם שנייר וקלסי[4] הראו שאפשר לבצע את ההתקפה גם אם קשה למצוא נקודות שבת על ידי שימוש בטכניקה של Joux שנקראת רב-התנגשויות.

רב-התנגשויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Joux גילה את העובדה שבפונקציות איטרטיביות מציאת התנגשויות מרובות, כלומר רשימה של מסרים המייצרים תמצית גיבוב זהה קלה כמעט כמו מציאת התנגשות אחת. הרעיון הוא שאמנם במבנה מרקל-דמגרד קשה למצוא התנגשות עבור כל בלוק בנפרד, אבל בהנחה שמוצאים t התנגשויות (כל אחת מתחילה מערך הביניים של ההתנגשות הקודמת) אפשר לבנות 2^t מסרים עם ערך גיבוב זהה על ידי צירופים של בלוקים מתנגשים. המסקנה מההתקפה שלו היא שאם מחברים שתי פונקציות גיבוב אחת אחרי השנייה לא מקבלים ביטחון כפול נגד התנגשויות כפי שעשויים לחשוב. החיבור בטוח רק כמו הפונקציה החזקה מבין השתים.

ג'ון קלסי וטדיושי קונו פיתחו התקפה נגד מבנה מרקל דמגרד הנקראת "התקפת כינוס" (Herding attack)[5]. בהתקפה זו בהנחה שהמתקיף מסוגל למצוא התנגשויות מרובות בכוח גס הוא יכול תחילה להציג ערך גיבוב של מסר כלשהו ולאחר מכן "לכנס" כל התחלה של מסר נתון אחר כך שיתקבל ערך הגיבוב שהתחייב לו על ידי בחירת סיומת מתאימה. כלומר המתקיף מראה שהוא מצליח לייצר מסר עם תוספת כלשהי שהגיבוב שלו מתאים לערך הגיבוב הראשוני ובכך הוא הפר למעשה את ההנחה היסודית שלא ניתן למצוא מקור. הרעיון שלהם מסתמך על בחירת ערך גיבוב בצורה כזו שתקל על המתקיף במציאת מקור וההתקפה היא סוג של איזון בין זמן וזיכרון. בשלב הראשון המתקיף בוחר 2^t ערכי ביניים אפשריים h_i וכן בוחר 2^{m/2-t/2} בלוקים בודדים של מסרים כלשהם כאשר m הוא אורך הבלוק בסיביות. הוא מחשב את הפלטים של כל אחד מהבלוקים עם כל אחד מערכי הביניים, מתוך הרשימה הגדולה שקיבל הוא צפוי למצוא מספר התנגשויות. הוא שומר את כל הבלוקים שגרמו להתנגשות וחוזר על התהליך מספר פעמים עם ערכי הביניים שנמצאו. לאחר שהוא נשאר עם ערך ביניים אחד הוא משתמש איתו כדי לחשב את ערך הגיבוב שהוא מתחייב אליו. בשלב המקוון המתקיף צריך לבצע 2^{m-t} פעולות גיבוב עד שהוא מוצא מסר שערך הביניים שלו תואם אחד כזה שנמצא ברשימה של 2^t ערכים שהכין קודם. אם הוא נמצא ברשימה הוא יכול לקחת את הבלוק המתאים לו שאמור להוביל לערך הגיבוב שהתחייב. סיבוכיות ההתקפה כולה היא 2^{m/2+t/2} פעולות הכנה באוף ליין וכן 2^{m-t} פעולות און ליין והיא עשויה להיות בתנאים מסויים פרקטית.

eMD[עריכת קוד מקור | עריכה]

שיטת eMD שהיא קיצור של enveloped Merkle-Damgard[6] הוצעה ב-2006 על ידי מיהיר בלייר ואחרים. והיא נועדה לחיזוק מבנה מרקל דמגרד על ידי שימור הפסאודו-אקראיות של הפונקציה הפנימית. eMD מורכב משני מנגנונים שמטרתם לשמר את תכונות הפונקציה הפנימית. הראשון ריפוד המסר הכולל שילוב קידוד אורך המסר בסופו המבטיח עמידות מפני התנגשויות והשני עטיפת הפונקציה הפנימית בפונקציה פנימית נוספת. המבנה פועל כדלהלן:

הפונקציה הפנימית היא מהצורה:

c:\{0,1\}^{d+n}\rightarrow\{0,1\}^n פונקציה כאשר d\ge n+64.

פונקציית המעטפת היא מהצורה:

c^{\circ}:\{0,1\}^{2n}\times D^{\circ}\rightarrow\{0,1\}^n כאשר D^{\circ}=\cup_{i\ge1}\{0,1\}^{(i+1)d-n}.

היא פועלת על c כדלהלן:

c^{\circ}(I_1, I_2, M):
M_1,...,M_k \ \ \overset{\underset{\mathrm{def}}{}}{\leftarrow}\ \ \ M
P\leftarrow M_1,...,M_{k-1}
\text{Return }c(c^+(I_1,P)\ \| \ M_k \ \| \ I_2)

כאשר c^+ היא מבנה מרקל דמגרד הרגיל. בנוסף צריכה להיות פונקציית ריפוד מתאימה:

\text{padEMD}:\{0,1\}^{\le 2^{64}}\rightarrow D^{\circ}

הפונקציה מקודדת את אורכו של M המסומן |M| בתוך 64 הסיביות האחרונות של המסר המרופד \text{padEMD}(M). וכן דרושים שני וקטורי אתחול I_1 ו-I_2 שונים וקבועים. כעת מבנה eMD הוא:

\mathbf{eMD}[c]=c^{\circ}(I_1,I_2,\text{padEMD(M))}.

ROX[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2004 פרסמו פיליפ רוגווי ותומס שרימפטון מאמר חשוב[7] לגבי הגדרות ותכונות של פונקציות גיבוב קריפטוגרפיות וציינו שבע תכונות יסודיות שפונקציית גיבוב כזו צריכה לעמוד בהן שהן וריאציות של עמידות מפני התנגשויות, מציאת מקור ראשון ומציאת מקור שני. על בסיס רעיונות אילו פותח המבנה ROX[8] קיצור של Random Oracle XOR שמציע בטחון טוב יותר ממבנה מרקל דמגרד. הרעיון הוא אם נתונה פונקציית דחיסה מהצורה F:\{0,1\}^k\times \{0,1\}^{b+n}\rightarrow \{0,1\}^n. כאשר 2^l הוא מקסימום אורך המסר בסיביות (למשל l=64 מקובל). k קטן כגון k=80 ו-n יכול להיות 160. ונתונים שני אורקלים אקראיים RO_1:\{0,1\}^k\times \{0,1\}^x\times \{0,1\}^{\lceil \log l\rceil}\rightarrow\{0,1\}^n וכן RO_2:\{0,1\}^k\times \{0,1\}^l\times \{0,1\}^{\lceil \log b\rceil}\rightarrow\{0,1\}^{2n}. אותם אפשר לבנות מצופן בלוקים עם קלט שונה בסיבית אחת. פונקציית הריפוד מקבלת את המסר M ומפיקה בלוקים של מסר מרופד כך:

m_1\| ...\| m_l=M |\ RO_2(m',\gamma, 1)\| RO_2(m',\gamma,2)\| ...,

הריפוד מוסיף למסר סיביות המיוצרות על ידי האורקל האקראי RO_2 כך שהבלוק האחרון יכיל לפחות 2n סיביות. ייתכן שייתווסף בלוק ריק בסוף המסר המכיל רק ריפוד. נתונה פונקציה \nu(i) שמחזירה את השלם הגדול ביותר j כך שמתקיים 2^j מחלק את i. וכן הסימן m' מייצג את k הסיביות הראשונות של m. מבנה ROX מומחש בפסאודו קוד הבא:

\mathbf{ROX}_F^{RO_1,RO_2}(K,M)
m_1\| ...\| m_l\leftarrow \text{roxpad}^{RO_2}(M)
h_0=IV.
\text{For }i=0\text{ to }\lfloor\log_2(l)\rfloor\text{ do: }
\mu\leftarrow RO_1(K,\mathcal{m},i)
\text{For }i=0\text{ to }l \text{ do: }
g_i\leftarrow h_{i-1}\oplus \mu_{\nu(i)},
h_i\leftarrow F(K,m_i\| g_i)
\text{Return }h_l

מבנה ROX נחשב לבטוח ומשמר את כל התכונות הטובות שצויינו, במסגרת מודל אורקל אקראי.

HAIFA[עריכת קוד מקור | עריכה]

HAsh Iterative FrAmework בקיצור HAIFA[9] הוצע ב-2009 על ידי אלי ביהם ואור דונקלמן כשיפור של מבנה מרקל-דמגרד. HAIFA משמר את התכונות הטובות של מבנה מרקל דמגרד תוך הוספה בביטחון וסקלביליות. המבנה המוצע פשוט, גמיש, משמר את העמידות מפני התנגשויות של פונקציית הדחיסה, משפר את העמידות שלה נגד התקפת מקור שני ומקשה על התקפת נקדות שבת והתקפות מתקדמות אחרות. אפשר לראות ב-HAIFA כמודל פשוט המשלב יחד כמה מהרעיונות שהוצעו כמו eMD, ROX ו-RMC וניצול התכונות הטובות שלהם.

הרעיון הכללי של HAIFA הוא תוספת מונה ו-salt לתוך פונקציית הדחיסה. המונה מייצג את מספר הסיביות המצטבר שנקלטו בכל סבב של האיטרציה. וה-\text{salt} הוא ערך אקראי כלשהו לא סודי. בשיטה זו פונקציית הדחיסה תראה כך:

H:\{0,1\}^m\times \{0,1\}^n\times \{0,1\}^b\times \{0,1\}^s \rightarrow \{0,1\}^m.

ערך הביניים מחושב על ידי:

h_i=H(h_{i-1},M_i,\text{nbits}, \text{salt}).

כאשר \text{nbits} מייצג את מספר הסיביות שנקלטו עד עכשיו. כדי לגבב את המסר M והגיוון s יש לבצע את המהלכים הבאים:

 1. תחילה מרפדים את M לפי שיטת הריפוד להלן.
 2. מחשבים את וקטור האתחול IV באורך m סיביות בשיטה המתוארת להלן.
 3. באופן איטרטיבי מעבדים את המסר המרופד בפונקציה H עם הערך ההתחלתי IV והגיוון s. במקרה שהבלוק האחרון שנוסף למסר בעקבות הריפוד אינו מכיל סיביות מהמסר עצמו אלא רק את הריפוד הערך \text{nbits}=0.
 4. חותכים במידת הצורך ומחזירים את ערך הביניים האחרון.

ריפוד המסר של HAIFA דומה לשיטת הריפוד של מרקל דמגרד.

 1. מוסיפים '1' בסוף המסר.
 2. מרפדים באפסים לפי הצורך כך שאורך המסר יהיה שקול ל-n-(t+r) מודולו n כאשר t הוא מספר הסיביות הדרוש לקידוד אורך המסר ו-r מספר הסיביות הדרוש לקידוד אורך התמצית.
 3. מוסיפים את אורך המסר ב-t הסיביות הבאות.
 4. מוסיפים את אורך התמצית בסיביות ב-r הסיביות הבאות.

הכנת ה-IV דורשת עבודה נוספת כדי לתמוך בתמצית מסר באורכים שונים כפי שתקן SHA דורש. תחילה יש לעבד את וקטור האתחול. כלומר בהינתן IV שנבחר על ידי המשתמש יש לחשב את:

IV = H(IV,m,0,0)

את m מקודדים ב-r הסיביות הראשונות, מוסיפים '1' ולאחר מכן n-r-1 אפסים. לאחר קריאה זו אפשר להמשיך ליתר הבלוקים של המסר. הקריאה הזו שונה מיתר הקריאות לפונקציה H והיא ייחודית בכך שבשיטה זו אפשר לחתוך את פלט פונקציית הגיבוב לכל אורך רצוי. בנוסף במקרים כאשר ידוע מראש שפלט קבוע באורכו אפשר לחשב מראש את הקריאה הזו ולקודד את התוצאה בתוך הפונקציה.

הוספת אורך תמצית המסר נועדה למנוע מצב שבו שני מסרים עם שני וקטורי אתחול שונים יפיקו ערך ביניים זהה. כמו כן שיטת HAIFA מסתמכת על כך שניתן להבחין בבלוק האחרון. זה אפשרי בשיטה זו כיוון שיש מונה. אם \text{nbits} < n-(t+r)\text{ mod }n וכן \text{nbits} > 0 אז זהו הבלוק האחרון של המסר וכן לא קיים אחריו בלוק ריפוד. אחרת קיימות שתי אפשרויות אם \text{nbits}\ne 0\text{ mod }n אזי המשמעות היא שקיים בלוק נוסף שמכיל ריפוד, אחרת אם \text{nbits}=0\text{ mod }n זהו בלוק הריפוד עצמו שבמקרה אינו מכיל סיביות מהמסר כלל. למשל אם m=512 ו-n=1536 ונניח ש-t+r=64. היות ש-n מתחלק ב-512 נוסף בלוק ריפוד באורך 512 ובתחילתו תוספת 1 לאחריו 447 אפסים וובסופו קידוד האורך ב-64 ביט ומתקבל בסך הכול 2048. במקרה זה בבלוק האחרון \text{nbits}=0.

ביטחון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדומה למבנה מרקל דמגרד אפשר להוכיח שמבנה זה משמר את עמידות הפונקציה הפנימית מפני התנגשויות. כאשר שיטת הריפוד ותוספת המונה יחד עם ה-\text{salt} מקשים מאוד על מספר התקפות מתקדמות כמו התקפת נקודת שבת, התקפת רב-התנגשויות וכדומה. ה-\text{salt} למעשה מקנה לפונקציה פסאודו-אקראיות. זה מאפשר להגדיר את ביטחון הפונקציה במודלים תיאורטיים, זה מעביר את כל ההתקפות שהיו אפשריות במצב אוף ליין למצב און ליין כיוון שה-\text{salt} אינו ידוע למתקיף מראש. ה-\text{salt} אינו סודי והוא יכול להיות למעשה כל דבר תלוי יישום כמו נומרטור, מחרוזת זיהוי, חותם זמן או סתם מחרוזת אקראית. וכן הוא לא חייב להיות כאורך המסר אלא כאורך הבלוק בלבד.


הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Richared D. Dean, Formal Aspects of Mobile Code Security., Ph.D. dissertation, Princeton University, 1999.
 2. ^ Antoine Joux, Multicollisions in Iterated Hash Functions, Advances in Cryptology, proceedings of CRYPTO 2004, Lecture Notes in Computer Science 3152, pp. 306– 316, Springer-Verlag, 2004.
 3. ^ Shai Halevei, Hugo Krawczyk, Strengthening Digital Signatures via Randomized Hashing, Advances in Cryptology, proceedings of CRYPTO 2006, Lecture Notes in Computer Science 4117, pp. 41–59, Springer-Verlag, 2006.
 4. ^ John Kelsey, Bruce Schneier, Second Preimages on n-Bit Hash Functions for Much Less than 2n, Advances in Cryptology, proceedings of EUROCRYPT 2005, Lecture Notes in Computer Science 3494, pp. 474–490, Springer-Verlag, 2005.
 5. ^ John Kelsey, Tadayoshi Kohno, Herding Hash Functions and the Nostradamus Attack, preproceedings of Cryptographic Hash Workshop, held in NIST, Gaithersburg, Maryland, 2005.
 6. ^ Mihir Bellare, Thomas Ristenpart, Multi-Property-Preserving Hash Domain Extension: The EMD Transform, NIST 2nd hash function workshop, Santa Barbara, August 2006.
 7. ^ Phillip Rogaway and Thomas Shrimpton. Cryptographic hash-function basics: Definitions, implications, and separations for preimage resistance, second-preimage resistance, and collision resistance. In Bimal K. Roy and Willi Meier, editors, Fast Software Encryption 2004, volume 3017 of Lecture Notes in Computer Science, pages 371–388. Springer-Verlag, Berlin, Germany, 2004.
 8. ^ Elena Andreeva, Gregory Neven, Bart Preneel, Thomas Shrimpton, SevenProperties-Preserving Iterated Hashing: ROX, ECRYPT document STVL4KUL15-ROX-2.0, private communications, 2007
 9. ^ A Framework for Iterative Hash Functions - HAIFA