שיר נולד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הלוגו של "שיר נולד"

"שיר נולד" הוא מופע פזמונים ישראלי אשר התקיים בחג החנוכה של שנת 2005. המופע, אשר מיועד לקהל הצעיר (ובעיקר ילדים) הציג במספר אולמות במגוון ערים במהלך שמונת ימי החג.

המופע, אותו ביים משה קפטן, ועל ההפקה היה ממונה חגי סהראי האגדי בנוי משני חלקים; החלק הראשון כולל הופעות שונות, המבוצעות על ידי האמנים המשתתפים השונים וילדים רבים, שנבחרו בתחרות מוקדמת למופע, אשר התקיימה בערוץ הילדים. לאחר ההופעות, מתבקשים הילדים לבחור את השיר האהוב עליהם בבחירות מיוחדות. לאחר המופע ייחשף השיר המנצח, והוא יוגדר כ"שיר הילדים האהוב של כל הזמנים". החלק השני כולל מעין סקירה היסטורית על אופי המדינה, במשך ששת העשורים האחרונים, באמצעות שירי התקופות. המופע נחשב עד לימינו, לאחד ההפקות הכי גדולות, מרהיבות ושאפתניות שהיו אי פעם על במות ישראל - הפקת ענק עם מאות מסכי מולטי מדיה, תפאורת ענק, אפקטים, הקרנות, וי-ג'יי, לדים, רקדנים ופירוטכניקה. במופע ניגנה תזמורת והשירים בוצעו Live, בניהולו המוזיקלי של טל פורר, אשר במקביל עיבד את השירים מחדש באופן עדכני.

המופע זכה להצלחה מסחרית גדולה ונמכרו אליו מרבית הכרטיסים בכל ההופעות אשר נערכו ברחבי הארץ. חלק ממטרות המופע היה גם לייצר תחרות מסחרית נגד הפסטיגל של אותה שנה, שהרי שהמופע זכה לכיסוי תקשורתי גדול של חברת Yes ולמעשה תחרות נוספת נגד הכיסוי התקשורתי של חברת HOT על הפסטיגל.

האמנים המשתתפים בתחרויות ובמופעים השונים (2005): נינט טייב, יהודה לוי, מאיה בוסקילה, יהודה סעדו, אגם רודברג, תום אבני, ריקי גל, צביקה פיק, צביקה הדר, עודד מנשה, לירון לב, הדס מורנו, הדר עוזרי, מיכאל קירקילן, טל מוסרי, אמיר פיי גוטמן וגיים בויז (אייל גולן, אשר היה בעקרון אמור להופיע, פרש מהמופע. במקומו הצטרפו אליו אלי פיניש ומריאנו אידלמן). וחלק מילדי המופע שהשתתפו הם: חן אהרוני, עמית יגור, עומר אדם, ורוני דלומי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]