שישי בגאון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שישי בגאון הייתה תוכנית אירוח ישראלית בהנחיית הזמר והשחקן יהורם גאון אשר שודרה במשך 3 עונות בשנים 20032005 בערוץ הראשון. התוכנית שודרה בימי שישי בערב וזכתה לנתוני מדרוג גבוהים וכך החזירה את הערוץ הראשון לראש טבלת המדרוג השבועית.

פורמט התוכנית התבסס על אוצר הארכיון של הערוץ הראשון, כאשר לכל תוכנית הוקדשה שנה, וכך כל האורחים והאירועים של אותה תוכנית היו קשורים לאותה שנה. בעונה השלישית, השתנה במקצת הפורמט ובמקום שנה, כל תוכנית הוקדשה לעיר מסוימת ששם היא התארחה.

סיבת המדרוג הגבוה של התוכנית היא העיקרון הנוסטלגי שעליו היא התבססה, אשר משך אליה צופים רבים שהביעו זיכרונות מהעבר שלהם. בנוסף לקהל הבוגר, גם קהל הילדים נמשך אל התוכנית ואף הוקדשה לו פינה בהנחיית הכתבת הצעירה עמליה דואק, שהייתה אז בת 12.5.

המדרוג הממוצע של התוכנית, הסתכם במספר דו סיפרתי בסביבות ה-12%, אך היו תוכניות שהמדרוג שלהן עבר את ה-15% ואף כמה תוכניות שעקפו תוכניות ששודרו מולן בערוץ 2 "פספוסים" עם מדרוג של 17%, "היכל התרבות" ו"משפחת קמיצ'לי".

באמצע שנת 2005 יצאה התוכנית לפגרה בת מספר חודשים. בזמן הפגרה התגלו ברשות השידור בעיות כלכליות, ובעקבות התקציב הרב שהושקע בתוכנית ולאחר התערבות של מבקר המדינה הוחלט שלא להפיק עוד עונה לתוכנית.[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ אור ברנע, המבקר: אי סדרים ב"שישי בגאון", באתר ynet, 9 במאי 2006