תבנית:בעלי ידע/תיעוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Wikipedia Library owl.svg

תבנית בעלי ידע משמשת לאזכור (תיוג) ויקיפדים בנושאים מסוימים.

אם אתם חושבים שיש לכם ידע שמסוגל לתרום למי ששואל שאלות על הנושא, אתם מוזמנים להוסיף את עצמכם ל-[[תבנית:בעלי ידע/שם התחום]]. לדוגמה, אם יש לכם ידע מסוים ב-javascript, אתם מוזמנים להוסיף את עצמכם לתבנית:בעלי ידע/JS, וכל פעם שתהיה שאלה על JS, או שעורך מסוים ירצה שתראו את מה שרשם, תהיה קיימת אפשרות להשתמש בתבנית (על ידי הוספת התבנית המתייגת לבעלי הידע שבאותו תחום: {{בעלי ידע|JS}}). הויקיפדים המשובצים באותה תבנית-תחום יקבלו תיוג אוטומטי, והמענה לשאלה /לעריכה עשוי להיות יותר מהיר, מבוסס וקולע.

איך יוצרים דף תחום או מוסיפים שם לרשימה של המתויגים?[עריכת קוד מקור]

בקלות, ניגשים לדף התחום (אם אין, אתם מוזמנים ליצור אותו) ומוסיפים את עצמכם באופן הרגיל: [[משתמש:שם המשתמש]] /[[משתמשת:שם המשתמשת]], או באמצעות {{א|שם המשתמש}}.
ניתן להיכנס לדף התחום, או ליצור אותו, באמצעות האשף הבא[1]:


Attention yellow.png שימו לב: ראוי שלא לתייג מישהו אחר על סמך זה שהוא מתאים לאותו תחום. יש לפנות אליו לפני כן ולבקש את הסכמתו, או שישבץ את עצמו.

הימנעות מיצירת דפים כפולים[עריכת קוד מקור]

לפני יצירת דף תחום חדש, יש לשים לב אם הוא אינו קיים כבר בשם אחר ברשימת התחומים הקיימת. קיימת גם רשימה נוספת, המחולקת לפי נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע שכבר רשומים.

בקשת עזרה[עריכת קוד מקור]

לא הצלחתם ליצור את הדף או להוסיף את שמכם לאחת מהרשימות בה אתם מעוניינים? אפשר להשאיר בקשה כאן והיא תטופל בהקדם.

הזמנת משתמש[עריכת קוד מקור]

אם התרשמתם מעריכותיו של משתמש מסוים שיש לו ידע בתחום/ים מסוים/ים מעבר לרגיל והוא יכול להעלות את רמת אותו התחום בידיעותיו, ניתן להציע לו להצטרף לרשימת בעלי הידע ולאפשר תיוגיו על ידי המבקשים. יש אפשרות להזמין בצורה מסודרת באמצעות תבנית הזמנה: הזמנה לתחום ספציפי ({{בעלי ידע/הזמנה לתחום}}, קוד ויקי: {{תבנית:בעלי ידע/הזמנה לתחום}}), או הזמנה כללית ({{בעלי ידע/הזמנה כללית}}, קוד ויקי: {{תבנית:בעלי ידע/הזמנה כללית}}).

עם זאת, יש להימנע בהחלט מהזמנה המונית של משתמשים סתמיים. זה עשוי להיכלל ב"ספאם". דבר האסור בהחלט בוויקיפדיה. רק במקרה בו נמצא עניין במשתמש מסוים שמיזם זה יכול לעניין אותו, ניתן להציב את תבנית ההזמנה שנועדה לחסוך בזמן עריכת ההזמנה ולהציע ניסוח הולם עם קישורים מתאימים.

אופן השימוש בתבנית כדי לתייג מומחי תחום מסוים[עריכת קוד מקור]

הצבת התבנית {{בעלי ידע|שם התחום}} תפעיל אוטומטית את תיוג מומחי אותו התחום - המשתמשים ששמם מופיע ברשימה שבתבנית התחום המתויג (לדוגמה, לשם תיוג מומחי javascript‏ (JS): ‏{{בעלי ידע|JS}} => 1Or, פשוט, Tshuva, Hexxagonn, RafaelGreen, ‏בעלי הידע בJS).

  • אם ברצונכם שלא יוצג פלט, אלא שהתבנית רק תתייג, רישמו {{בעלי ידע|שם הנושא שעליו השאלה|לפ=כן}}. יש לשקול לפני השימוש באפשרות זו, משום שהמתויגים עשויים להעדיף את הצגת תיוגם.

לא לשכוח - חתימה![עריכת קוד מקור]

על מנת שהתיוג יעבוד, יש צורך להוסיף את התבנית ולחתום (~~~~) באותה עריכה. החתימה צריכה להיות דווקא אחרי הוספת התבנית. אחרת התיוג לא יעבוד.

צ'ופר לבעלי הידע...[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg למשתמש זה יש ידע רב בתחומים מסוימים והוא מעוניין לתרום ממנו. בהתאם לכך, הוא משובץ ברשימת בעלי הידע של ויקיפדיה.

משתמשים המופיעים ברשימת בעלי הידע - יוכלו להוסיף לעצמם את תבנית:משתמש בעל ידע ({{משתמש בעל ידע}}) בדף המשתמש האישי.

הצדעה[עריכת קוד מקור]

Circle-Thumb.png

כמו כל מיזם ואולי גם יותר, מיזם בעלי ידע דורש הרבה עבודה ותחזוקה קבועה, וכן הרחבת מעגל בעלי הידע הרשומים בו. אנו אוספים כאן שמות משתמשים שמזדהים עם הצורך במיזם ורואים בו תועלת. אנא, בואו והוסיפו את חתימתכם כאן, כדי למנף את הפעילות ולהגדיל ולהחדיר את התודעה הציבורית על חשיבותו של הפרויקט. תודה.

דפים קשורים[עריכת קוד מקור]

דיונים[עריכת קוד מקור]

ראו גם[עריכת קוד מקור]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

  1. ^ יש להחליף את המילים "שם התחום" בשם התחום המבוקש (לדוגמה: במקום "תבנית:בעלי ידע/שם התחום" - "תבנית:בעלי ידע/JS")

נתוני תבנית[עריכת קוד מקור]