תזמורת ג'וזפה ורדי של מילאנו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תזמורת ג'וזפה ורדי של מילאנואיטלקית: Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi היא תזמורת איטלקית השוכנת במילאנו. בלשון דיבור מתייחסת התזמורת לעצמה בשם "לה ורדי" ("הוורדי"). משכנה העיקרי של התזמורת הוא האודיטוריום די מילאנו פונדאציונה קאריפלו.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ולדימיר דלמן (Vladimir Delman) ייסד את התזמורת בשנת 1993 כארגון בלתי-תלוי בהנהגה עצמית. בשנת 1998 נוסדה מקהלה לצד התזמורת, "המקהלה הסימפונית ג'וזפה ורדי של מילאנו" (Coro Sinfonico Giuseppe Verdi di Milano).

בשנת 2002 השתתפה התזמורת בפסטיבל ספולטו ( Spoleto Festival dei Due Mondi) וניגנה ב צרפת, ספרד, פורטוגל ושווייץ במסעה הראשון לאירופה. ב-2004 הייתה לתזמורת הבית בפסטיבל האומות של עיריית קאסטלו (Festival delle Nazioni of Città di Castello). התזמורת יוצאת לסיורים ברחבי איטליה, כמו למשל בסתיו 2006. ב-24 באפריל 2008 הופיעה לפני האפיפיור בנדיקטוס ה-16 ונשיא הרפובליקה האיטלקית ג'ורג'ו נפוליטנו, לכבוד יום השנה השלישי להכתרת בנדיקטוס השישה-עשר. באותה שנה השתתפה התזמורת גם במופע האופרה החגיגי "כוכבי העולם", בביצוע אריות מאופרות של ורדי ופוצ'יני.

מנצחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המנהל המוזיקלי הראשון של התזמורת, בשנים 1999 עד 2003, היה ריקרדו שאיי. שאיי נושא כיום בתואר מנצח כבוד. רודולף ברשאי הוכרז מנצח כבוד בשנת 2006. מנצחים ראשיים אורחים היו הלמוט רילינג וויין מרשל.

במרץ 2009 הודיעה התזמורת על מינויה של שאן ז'אנג למנהלת המוזיקלית הבאה שלה, האישה הראשונה שתכהן בתפקיד מנהלת מוזיקלית של תזמורת סימפונית איטלקית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]