תחנת משטרת נשר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-dialog-question.svg
אנו דנים כעת בשאלה האם ערך זה עומד בקריטריונים להיכלל בוויקיפדיה. אתם מוזמנים לשפר ולהרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, וכן להשתתף בדיון בדף השיחה של הערך.
הדיון אורך שבוע. אם במהלכו לא תובע תמיכה מנומקת בהשארת הערך בידי עורך או עורכת בעלי זכות הצבעה, מלבד יוצר/ת הערך, הערך יימחק (התבנית הוצבה בתאריך 13.01.2022).
חזית התחנה

תחנת משטרת נשר היא תחנת משטרה עירונית בעיר נשר. היא הוקמה ב-24 באוגוסט 2021.[1] ההחלטה להקמת התחנה שלובה במיפוי אזור הכרמל ונתוני אחוזי הפשיעה באזור. בהתאם לכך, החליטו מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ומפקד מחוז החוף ניצב יורם סופר, להקים מרחב משטרתי חדש, מרחב הכרמל, הכולל את תחנת נשר. בנוסף לנשר, הוקמו שתי תחנות משטרה נוספות בחיפה ובטירת הכרמל.[2] לפני הקמת תחנת נשר, הייתה קיימת בעיר שלוחה מקומית של משטרת זבולון שיושבת בקריית חיים על כביש 4 במבנה טגארט.

התחנה ממקומת ברחוב דרך השלום במתחם המוקד והפיקוד העירוני בנשר עד אשר תמצא משכן קבע. בעתיד היא תכלול כ-250 שוטרים. באחריות התחנה גם יישובי רכס הכרמל, דלית אל כרמל ועוספיה.[3] מפקד התחנה הזמני היה רפ"ק אופיר ברקוביץ'. ב-12 בינואר 2022 החליף אותו סנ"צ יצחק בן חיים.[4]

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

השלוחה המקומית של משטרת זבולון הוקמה בשנות ה-50 של המאה ה-20 במבנה בן 2 קומות ששכן ליד מבנה מועצת העיר נשר בדרך השלום של היום. לאחר שהמבנה נהרס הועברה התחנה לתוך מבנה המועצה בבניין הישן. בהמשך בתקופתו של דוד עמר ראש העיר של נשר, נבנה בסמוך לצומת דרך השלום ודרך משה מספר מבנים שכללו:

  1. תחנת כיבוי אש (בסמוך לצומת)
  2. מבנה המשטרה משמש את המוקד העירוני, הפיקוח העירוני ואת שוטרי משטרת תחנת נשר.
  3. בצמוד וממזרח למבנה המשטרה, הוקם מבנה שמשמש תחנת מגן דוד אדום.

גלריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ תחנת משטרת נשר, בעמוד הפייסבוק של עיריית נשר
  2. ^ משמרת ראשונה בתחנת משטרת נשר | צפו, באתר חדשות חיפה והסביבה
  3. ^ משמרת ראשונה בתחנת משטרת נשר, באתר חדשות הקריות
  4. ^ טקס חילופי מפקדים בתחנת משטרת נשר באתר חדשות חיפה והסביבה, 12 בינואר 2022