תיאטרון על הירקון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

"תיאטרון על הירקון" הוא אולם תיאטרון ומופעים שהוקם בשנת 2002 בשטח נמל תל אביב.

תיאטרון על הירקון נבנה בשנת 2002 על ידי חברת "אתרים" כאולם תיאטרון בשטח נמל תל אביב. האולם, בשטח של כ-1,000 מ"ר והמונה כ-430 מקומות, עוצב על ידי האדריכל רם כרמי. מבנה האולם עוצב בשלושה יציעים שסודרו סביב זירה או במה "פורצת" בגובה הרצפה (בצורת האות ח').

האולם היה בשימוש משותף של תיאטרון "הבימה" ו"התיאטרון הקאמרי", שחלקו בו. את האולם חנכה הפקה מחודשת שהעלה תיאטרון "הבימה" של אופרת הרוק "מאמי". ההצגה הראשונה התקיימה ב-5 באוקטובר 2002, אולם חנוכתו הרשמית של האולם הייתה בערב גאלה שהתקיים ב-12 באוקטובר בשנה זו. בין ההפקות הנוספות שהוצגו באולם היו "פרגודים" מאת ז'אן ז'נה של "הבימה" ו-"ילדים רעים" מאת עדנה מזי"א ו-"יום במותה של ג'ו" מאת פיטר ניקולס של "תיאטרון הקאמרי".

לאחר כשנה החליטו התיאטראות לוותר על השימוש באולם הן משום שהצריך העלאת הפקות ייחודיות המתאימות לצורת הבמה השונה, והן משום באותה עת נחנך המבנה החדש ומרובה האולמות של התיאטרון הקאמרי. לאחר תקופה של כשנתיים בהן עמד המקום שומם שימש האולם כאולפן טלוויזיה ממנו שודרה התוכנית "כל לילה עם אסף הראל".

בשנת 2006 עבר המקום לידיו של ערוץ 24, שהשתמש במקום כמועדון הופעות וכאולפן צילומים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שפך הירקון
ניתן ללחוץ על הקישורים לשמות המקומות.
תחנת הכוח רדינגאצטדיון המכביהתיאטרון על הירקוןנמל תל אביביריד המזרחמסוף רדינגמגדלור תל אביברחוב דיזנגוףרחוב הירקוןאולם אוסישקיןמרכז דניאל עמיחי ללימודי חתירה וימאותרחוב אבן גבירולגשר ווקופשדרות רוקחפארק הירקוןנחל הירקוןחוף תל אביבהים התיכוןתל כודאדירחוב הירקוןרחוב דיזנגוףכיכר פלומר ע"ש הנציב העליון הרברט פלומרשבט צופי ים - תל אביברחוב אוסישקיןבית זבולוןשביל ישראלמרכז הטניס מכבירחוב אבן גבירולשדרות רוקחתחנת שירותי כיבוי והצלה בתל אביבגשר אוסישקיןגלידה מונטנהגשר בן-אליעזרגשר בר-יהודהשפך הירקון.svg
אודות התמונה