אירוע משטרתי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף תלונה במשטרה)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אירוע משטרתי הוא כל אירוע המצריך פעילות משטרתית. אירועי המשטרה נרשמים ביומן התחנה ומקבלים מספור המאפשר מעקב אחר הטיפול בהם. הגורם המשטרתי המוסמך יקבע את דרך הטיפול באירועים, אם יפתח תיק פלילי או שהאירוע יועבר לגורמים אחרים.

קבלת תלונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפי פקודות המטה הארצי של משטרת ישראל - "הטיפול בתלונה ובתיק חקירה" (להלן: פקודות המטא"ר), כל איש משטרה חייב לקבל תלונה על ביצוע עבירה, המופנית אליו, בין אם היא מעלה חשד לביצוע עבירה פלילית ובין אם אינה מעלה חשד כזה, ואין לו שיקול דעת בשלב זה.[1]

התלונה יכולה להימסר על ידי המתלונן בכתב, בטלפון או בפנייה אישית לתחנת המשטרה או לשוטר (אף מחוץ לתחנת המשטרה).[2] בהקשר זה, אין הכרח להגיש את התלונה בתחנה הסמוכה למקום האירוע בגינו הוגשה התלונה, וניתן להגישה בכל תחנת משטרה.

לאחר הגשת התלונה, הסמכות לגניזה וסגירה של תיק החקירה היא של המשטרה בלבד, ועל כן בקשה של המתלונן "למשוך" את תלונתו לא תתקבל, אם התלונה לא עומדת בתנאים המקובלים לסגירת התיק.

טיפול בתלונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר קבלת התלונה, יחליט איש המשטרה, על פי נסיבות המקרה בין שלוש דרכי פעולה אפשריות:[3]

  • טיפול בתלונה במקום.
  • הזעקת יחידת המשטרה הרלוונטית, שמתפקידה לטפל בעניין.
  • להפנות את מגיש התלונה ליחידת המשטרה, שבשטחה אירע המקרה.

בהתאם לסעיף 95 לחוק סדר הדין הפלילי,[4] חייבת משטרת ישראל, ככלל, לפתוח בחקירה, משנודע לה על ביצוע עבירה, אם על סמך תלונה ואם בכל דרך אחרת. עם זאת, בעבירה שאינה פשע, רשאי קצין משטרה בדרגת פקד ומעלה להורות שלא לחקור, אם היה סבור, שאין בדבר "עניין לציבור",[5] או אם הייתה רשות אחרת מוסמכת על פי דין לחקור בעבירה.[6]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ סעיף 2(א) לפקודות המטא"ר
  2. ^ סעיף 2(ג) לפקודות המטא"ר
  3. ^ סעיף 2(ב) לפקודות המטא"ר
  4. ^ חוק סדר הדין הפלילי התשמ"ב-1982
  5. ^ ראו בעניין זה: הנחיות פרקליט המדינה, שיקולים לסגירת תיק בשל העדר "עניין לציבור", עדכון אחרון: 1 בינואר 2003
  6. ^ סעיף 3(א) לפקודות המטא"ר