תמכור לי את השאלה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
לוגו התוכנית

תמכור לי את השאלהאנגלית: Sell Me the Answer) היה שעשועון טריוויה בריטי בין השנים 2009-2010 בהנחייתו של גתין ג'ונס. השעשועון היה שייך לרשת הטלוויזיה הבריטית סקיי1.

מטרת המשחק בסיבוב הראשון[עריכת קוד מקור | עריכה]

על המתמודד יש לענות נכון על כל 10 השאלות מבלי האפשרות לפרוש לפני כן. המתמודד שעונה נכון על כל עשר השאלות, מבלי לבקש עזרה מהקהל יכול להגיע לסכום של £10,000. במקרה שהמתמודד נתקע אז עומדת ברשותו הזכות לבחור רק שניים מתוך כל ה60 המשתתפים מהקהל, בזמן שהמתמודד בוחר רק שני אנשים אז לכל אחד משני האנשים, יש ברשותם רק 10 שניות לשכנע את המתמודד מדוע לבחור אחד מהם בטענה שרק הם מכירים את התשובה ככף ידם. לאחר שהמתמודד בוחר את אחד המשתתפים מהקהל אז ישר מתנהל ביניהם משא ומתן דו צדדי במשך של 30 שניות במקרה שהמתמודד בחר במשתתף לא נדיב אז אותו משתתף יכול לדרוש לעצמו למכור את התשובה ב-95% מכל הסכום שצבר המתמודד תוך כדי איום והפחדה על המתמודד שאם הוא לא יקנה את התשובה אז הוא יפסיד את כל הכסף שצבר, אך המתמודד האופטימי יוכל בקלות להוריד את הסכום מ-75% עד ה25%. במקרה בו נפל המשתתף למתמודד לא נדיב אז אותו מתמודד ידרוש לקנות את התשובה רק ב-5% אחוז מכל הכסף שהוא צבר עד כה תוך כדי הבהרה על המשתתף שהוא יודע את התשובה בעצמו והסיבה שהוא בחר בו זה רק בשביל להיות בטוח יותר, אך משתתף אופטימי יוכל לעלות את הסכום מ-20% עד ה60%. בזמן שהמתמודד מסכים לקנות את התשובה והמשתתף מסכים למכור את התשובה אז שניהם צרכים ללחוץ ידיים כדי שהעסקה ביניהם תושלם, אחרת המתמודד יהיה צריך לתת בעצמו כל תשובה שהוא חושב. כל מתמודד צריך לקחת בחשבון שעל כל תשובה שהוא קונה מהשתתף אין אחריות, המשתתף יכול לתת לו תשובה נכונה, תשובה לא נכונה או להגיד לו שהוא לא יודע, כי בזמן ששטר הכסף בידי המשתתף אז הוא רשאי לעשות כל מה שבא לו מבלי שילקח מהמשתתף את אותו הסכום שהוא מכר מהמתמודד. המתמודד נקרא סוחר שכן הוא זה שמוכר את התשובה למשתתף, בזמן שהמשתתף קנה את התשובה מהמתמודד לאחר לחיצת הידיים ביניהם אז המתמודד מקבל את הכסף במזומן באופן מיידי לעיני הקהל, המנחה והמשתתף שהוא בעצם הלקוח, לאחר שהכסף נשלף למעלה מתוך שולחן המשחק במספר שטרות.


שאלה No שווי סכום השאלה
נקודת ההתחלה £50
ש1 £75
ש2 £125
ש3 £250
ש4 £500
ש5 £1000
ש6 £1200
ש7 £1400
ש8 £1600
ש9 £1800
ש10 £2000

מטרת המשחק בסיבוב השני[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שהמתמודד ענה נכון על כל 10 השאלות, אז יש באפשורותו את הזכות להחליט אם הוא פורש יחד עם כל הסכום שהוא צבר בסיבוב הרשון או שאם הוא ממשיך לשחק בסיבוב השני ובכך לסכן את כל הסכום שהוא הרוויח בסיבוב הראשון. במידה שהמתמודד מחליט שהוא ממשיך לשחק בסיבוב השני אז הוא יכול לזכות בסכום של כ£25,000 יחד עם כל הסכום שהוא צבר בסיבוב הראשון. בסיבוב השני שואל המנחה רק שאלה אחת, במקרה שהמתמודד לא יודע אותה, אז הוא פשוט אכל אותה והוא פשוט חוזר לביתו בידיים ריקות, משום שלמתמודד אין אפשרות לקנות את התשובה מהקהל בסיבוב השני.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תמכור לי את השאלה באתר הרשת של סקיי http://sky1.sky.com/sell-me-the-answer מספר קטעים מתוך השעשועון http://www.youtube.com/watch?v=yqYd6HP-e_E http://www.youtube.com/watch?v=3RqyJRlwKCc http://www.youtube.com/watch?v=Lc75ga9Ukls