39 רמזים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
39 רמזים
The 39 Clues
39 Clues logo.png
ספרי הסדרה
39 רמזים
מבוך העצמות
תו קטלני
גנב החרבות
מעבר לקבר
המעגל השחור
צלילה עמוקה
מאורת הנחש
צופן הקיסר
זהירות: סופה
בלב הסכנה
הווספרים באים
הספר השחור של הסודות הקבורים (ספר בונוס)
קהילים נגד וספרים
מזימת המדוזה
אוצר המלך
באמצע הלילה
היהלום שבכתר
משבר אמון
יום הדין
בלי מעצורים
אין לאן לברוח
נקודת פריצה
הספירה לאחור
נקודת ההתלקחות
מסמכי הקהילים
Operation Trinity
‏The Submarine Job
‏The Redcoat Chase
‏The Houdini Escape
‏Silent Night
מידע כללי
מאת ריק ריירדן
גורדון קורמן
פיטר לרנג'יס
ג'וד ווטסון
פטריק קרמן
לינדה סו פארק
מרגרט פיטרסון האדיקס
רולנד סמית
דייוויד באלדאצ'י
שפת המקור אנגלית
סוגה הרפתקאות
הוצאה
שנת הוצאה 2008 - הווה
הוצאה בעברית הוצאת מודן
שנת הוצאה בעברית 2010 - הווה

39 רמזיםאנגלית: The 39 Clues) היא סדרת ספרי הרפתקאות לנוער שנכתבה על ידי שבעה סופרים וכוללת אחד-עשר ספרים, המשלבת גם משחקי רשת ואיסוף קלפים. הסדרה מתארת את מסעם של שני אחים יתומים, איימי ודן, בעקבות 39 הרמזים, שיוצרים יחדיו את הנוסחה לשיקוי שיגרום להם להפוך לאנשים החזקים ביותר בעולם כולו, וכל זאת בזמן שהם מתחמקים ממוות בטוח וממזימות של בני משפחת קהיל האחרים, שרוצים את הרמזים הללו לעצמם. ברוב הספרים השניים יחד עם האומנת שלהם נלי גומז, עוקבים אחרי הרמזים שהשאירה לפחות דמות היסטורית אחת.

בשנת 2008 קיבל סטיבן שפילברג את האישור להפיק סדרת סרטים על פי סדרת הספרים[1]. הסרט הראשון אמור היה לראות אור ב-2016.

הסדרה זכתה להצלחה רבה, ותורגמה ל-24 שפות[2]. נוסף על כך, נכתבו סדרות המשך ל"39 רמזים" וכן ספרי בונוס.

משפחת קהיל[עריכת קוד מקור | עריכה]

Cahill2.png

משפחת קהיל, על פי הסדרה, השפיעה על התרבות העולמית יותר מכל משפחה אחרת בעולם. כמעט כל דמות היסטורית השתייכה לה: מנהיגים, מדענים, אומנים, ספורטאים ועוד.

שושלת משפחת קהיל החלה בנישואיו של גדעון קהיל עם אוליביה באירלנד של סוף המאה ה-15. לשניים נולדו ארבעה ילדים: לוקאס, אקטרינה, תומס וג'יין. גדעון הקדיש את חייו כדי למצוא תרופה למגפת הדבר שהתפשטה אז בעולם. הוא לא הצליח למצוא תרופה למחלה, אך גילה שיקוי ההופך את השותים אותו למוצלחים בענפים רבים, החל מספורט ועד פוליטיקה. גדעון החליט לחלק את השיקוי בין ילדיו (לכל אחד נתן חלק מהשיקוי שהגביר את יכולותיו הטבעיות שהיו לו) - לוקאס קיבל את חלק הערמומיות והאסטרטגיה, אקטרינה את ההמצאה, ג'יין את היצירתיות ותומס את הכוח הפיזי. בעקבות נתינת השיקוי, אי ההסכמה אשר הייתה בין האחים גברה וגרמה לסכסוך בין הילדים שנגמר כשאמם אוליביה כורעת ליד אביהם הנהרג משרפה שפרצה בביתם. מאז מקרה זה משפחותיהם הפכו יריבות. כל אחד מהילדים האשים את השני במות אביהם. אוליביה, אם המשפחה, שבעת ראשית סכסוך האחים הייתה בהריון, ילדה כעבור מספר חודשים את בתה מדליין. בעקבות כל מה שקרה, היא חינכה את בתה לשלום וביקשה ממנה שתאחד את האחים.

הבתים, להם מחולקים הקהילים, קרויים על שם האח שייסד אותם - בית אקטרינה על שמה של אקטרינה, בית יאנוס על שמה של ג'יין, בית לוקיאנוס על שמו של לוקאס, בית תומס על שמו של תומס, ובית מדריגל, על שמה של מדליין.

הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית אקטרינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Ekaterina Branch.png

בית אקטרינה נוסד על ידי אקטרינה קהיל ויש בו בעיקר מדענים וממציאים גדולים כגון מארי קירי, אברהם לינקולן, גלילאו גליליי, אלברט איינשטיין, תומאס אדיסון, והווארד קרטר. יש להם מפקדה ב-CERN. הסמל של בית אקטרינה הוא הדרקון הצהוב. מבין המתמודדים, אלו המשתייכים לבית אקטרינה הם אליסטר הו ושלישיית סטרלינג. ישנה איבה רבה בין בית אקטרינה לבין בית תומס. אנשי בית תומס נוהג לגנות את בית אקטרינה ולקרוא להם "בית של תחכום" ואילו בית אקטרינה קורא להם "כוח של טמטום". מנהיג הבית הוא באה הו, דודו הקשיש של אליסטר.

בית יאנוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

Janus Branch.png

בית יאנוס נוסד על ידי ג'יין קהיל, ובו נמצאים האומנים המפורסמים והמוכשרים ביותר בעולם. דוגמאות לכאלו הם וולפגנג אמדאוס מוצרט, מריה אנה מוצרט, לודוויג ואן בטהובן, פאבלו פיקאסו, וינסנט ואן גוך, קלוד מונה, מארק טוויין, הארי הודיני, ווולט דיסני. לצאצאים לבית יאנוס הייתה תרומה רבה לתחום האומנות והכתיבה בעולם כולו, והם נחרטו בספרי ההיסטוריה בזכות מעשיהם וכישוריהם הרבים. ונציה והוליווד הן טריטוריות של בית יאנוס. הסמל של בית יאנוס הוא הזאב הירוק. המתמודד המשתייך לבית יאנוס הוא ג'ונה ויזרד. אימו, קורה ויזרד, היא מנהיגת בית זה.

בית לוקיאנוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

Lucian Branch.png

בית לוקיאנוס נוסד על ידי לוקאס קהיל, ובו נמצאים מיטב מנהיגי העולם ומרגלים ידועים. דוגמאות לאלו הם בנג'מין פרנקלין, וינסטון צ'רצ'יל, אייזק ניוטון, נפוליאון בונפרטה, תאודור רוזוולט, וסידני ריילי. בדרך כלל הם לא מפחדים להשתמש באמצעי כוח ולפגוע, תוך הפעלת אלימות, במתחריהם. לבית לוקיאנוס יש בסיסים סודיים רבים (לדוגמה: אזור 51 ופורט נוקס) וטריטוריות רבות כמו פריז שבהן יש מפקדות מאובטחות ומאובזרות בנשקים ובמסמכים סודיים. הסמל של בית לוקיאנוס הוא שני נחשים כרוכים סביב חרב. מבין המתמודדים, אלו המשתייכים לבית לוקיאנוס הם איאן, נטלי ואיזבל קברה וכן אירינה ספסקי. מנהיג הבית הוא ויקראם קברה, אביהם של איאן ונטלי ובעלה של איזבל.

בית תומס[עריכת קוד מקור | עריכה]

Tomas Branch.png

בית תומס נוסד על ידי תומס קהיל, ובו נכללים מגלי ארצות וספורטאים כגון ניל ארמסטרונג, בייב רות', סימון בוליבר, ג'ון קנדי, ג'ורג' וושינגטון שאקה זולו וטויוטומי הידיושי. הטריטוריות של בית תומס נמצאות בטוקיו, דרבן (דרום אפריקה), מקסיקו סיטי ועוד. הסמל של בית תומס הוא הדוב הכחול. מבין המתמודדים, אלו המשתייכים לבית תומס הם משפחת הולט - האמא מרי-טוד, האבא אייזנהאואר, האחיות מדיסון ורייגן והאח המילטון.

בית מדריגל[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית מדריגל נוסד על ידי מדליין קהיל, הילדה החמישית של אוליביה קהיל שנולדה אחרי שארבעת האחרים יצאו למצוא מחדש את התרופה למגפת הדבר השחור (השיקוי שגדעון קהיל המציא). אוליביה לימדה את מדליין ששום דבר לא חשוב יותר מאשר המשפחה ואימנה אותה כדי לשמור על אחיה ואחיותיה מן הרמזים. גרייס, פיסקה ("האיש בשחור", או "האיש באפור" ואחיה של גרייס), איימי ודן הם כולם צאצאים של מדליין, ולכן הם מדריגלים. בסוף הספר "זהירות: סופה", פיסקה בפעם הראשונה בהיסטוריה מצרף לקבוצת המדריגלים מישהי שאינה מדריגלית, ואף לא קהילית - נלי גומז. בית מדריגל מורכב מאנשים שוחרי שלום. בין האנשים השייכים לבית זה ניתן למנות את אביגייל אדמס, ויליאם שייקספיר, פרדריק דאגלס, וודרו וילסון, הארי טרומן, נני שארפ, מרי פופ אוסבורן, ברברה פארק, ג'יימס פרלר, אן בוני, אמיליה ארהארט, מרי ריד, אמא תרזה, רוברט קלמנטה ואנטוני הורוביץ.

במשך 500 השנים האחרונות הקהילים לא ידעו כי בית מדריגל הוא למעשה הבית החמישי של משפחת קהיל, צאצאי מדליין קהיל. בתים אחרים פחדו מהמדריגלים, כי בכל פעם שבית מסוים היה קרוב להשלמת 39 רמזים, המדריגלים מנעו את השלמת כל הרמזים ופיזרו אותם שוב. אבל לבית יש יעד נוסף, להשכין שלום בין הבתים ולעצור את כל אויבי משפחת קהיל. סמל מדריגל הוא רקע שחור שעליו האות M. הם נוהגים גם לסמן בעזרת האות M מקום שבו היו, במטרה שהבתים יבחינו שהם חדרו למקומות סודיים, כמו המפקדות שלהם, ויפחדו מהם. הצבעים של בית מדריגל, שחור ולבן, הם הצבעים של היין ויאנג, סמל סיני עתיק המסמל את האיזון.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ריק ריירדן, מחבר הספר הראשון בסדרה
Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – 39 רמזים - דמויות

הסדרה המקורית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מפה הממחישה את מסעותיהם של דן ואיימי אחר 39 הרמזים (ספרים 1-10)
הגרסה האנגלית של עשרת הספרים הראשונים שבסדרה

מבוך העצמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – מבוך העצמות

סבתם של איימי ודן קהיל היתומים, גרייס קהיל, נפטרה. במהלך ההלווייה מודיע המוציא לפועל שלה, ויליאם מקינטייר, לכל נוכחי ההלוויה שהם ממשפחת קהיל, שהם יכולים להשתתף במסע שבמהלכו עליהם להשיג רמזים שיביאו להיותם האנשים החזקים בעולם. בפני האחים יש בחירה, לקחת רמז אחד ולצאת למסע, או לקחת 2 מיליון דולר (מיליון לכל אחד מהם) וללכת הביתה. דן ואיימי מחליטים לקחת את הרמז. יחד עם האומנת שלהם נלי גומז, הם מחליטים לנסוע לקטקומבות שבפריז שבצרפת, שכן הרמז מרמז על מקום זה. שם, לאחר מספר הסתבכויות נוספות בעלילה, איימי, דן, נלי, וכן אליסטר והקבראים, שקיבלו אף הם את האתגר, מגלים ריבוע קסם, חרוט בגולגולת, ששלושה מספרים חסרים בו. הם מגלים שהמספרים הם נקודות ציון המובילות אותן למקום כלשהו. שם הם מגלים את הרמז הבא שלהם, דף התווים של וולפגנג אמדאוס מוצרט, וכן רמז שהוא אחד מ-39 הרמזים, תמיסות ברזל. אחרי מציאת הרמז הראשון הם מחליטים ללכת לווינה ששם גר מוצרט.

תו קטלני[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – תו קטלני

בסוף הספר הקודם מצאו השלושה רמז המכיל מוזיקה של וולפגנג אמדאוס מוצרט. הרמז הוביל אותם לווינה, אוסטריה, שם הם לומדים על עברו ואף מגלים את יומנה של אחותו הגדולה של מוצרט, מריה אנה "נאנרל" מוצרט. לאחר שגנבו אותו מג'ונה ויזרד ונעזרים בנלי לתרגומו מגרמנית, הם מגלים ששלושה עמודים חסרים. בעקבות רמזים נוספים, איימי, דן ונלי נוסעים לזלצבורג, אוסטריה. שם איימי ודן פוגשים באליסטר הו, ועוקבים אחריו. אליסטר נכנס לקטקומבות של זלצבורג, והשניים נכנסים גם הם. שם הם פוגשים באיש בשחור, ולאחר מכן המקום התפוצץ, אך איימי ודן מצליחים לברוח. אחרי הפיצוץ, השלושה מגלים שבב מעקב בקולר של החתול שלהם, צלאח א-דין. את השבב הם מכניסים למקל ההליכה של אליסטר בזמן שזה ישן, ומוצאים בתוכו רמז שהוביל אותם לוונציה שבאיטליה. בוונציה הם עוקבים אחרי ג'ונה וויזרד, ומוצאים כניסה סודית בחנות דיסקים אל המפקדה הסודית של בני בית יאנוס. במפקדה ג'ונה גונב את שלושת העמודים החסרים של יומנה של נאנרל, ואיימי ודן מצליחים לגנוב אותו לאחר מרדף ארוך במיוחד בתעלות וונציה, שבהן הם נפגשים גם באיאן ונטלי קברה אשר עורכים אחריהם מירדף בתעלות וונציה. שלושת העמודים מובילים אותם למוזיאון של פידליו ראקו, והם נשארים שם עד שהמוזיאון נסגר כדי לנגן את השיר של מוצרט שמצאו במסעם. אך הקבראים משיגים אותם, ומנגנים גרסה שונה של השיר שכוללת תו ממולכד המעלה את הצ'מבלו שבו ניגנו בלהבות. השניים, איאן ונטלי, התעלפו. איימי ודן מוצאים שם רמז נוסף - טונגסטן ושתי חרבות סמוראים. רמזים אלו מובילים את איימי, דן ונלי לטוקיו, יפן. הספר מסתיים בכך שמתגלה שהשבב בקולר של צלאח א-דין הוצב על ידי ויליאם מקינטייר ועורך הדין שלו, האיש בשחור המסתורי.

גנב החרבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – גנב החרבות

נלי גומז וצלח-א-דין החתול נחטפים על ידי איאן ונטלי והסיכוי היחיד שלהם להגיע ליפן הוא בעזרת דודם אליסטר הו הבוגדני. איימי ודן מופרדים מנלי ומצלאח א-דין החתול, ובעזרת הידע הנרחב של דוד אליסטר על יפן עוקבים איימי ודן אחר מסלול חייו של טויוטומי הידיושי, אחד הלוחמים האמיצים והחזקים ביותר בעולם, המשתייך לבית תומס. במהלך הספר כורתים איימי ודן ברית עם אליסטר הו וברית זמנית עם איאן ונטלי קברה. כאשר מתפתח קשר רגשי בין איאן לאיימי, מתברר שזו הייתה תחבולה של הקבראים, ואליסטר איימי ודן נתקעים בחדר תת-קרקעי שהדרך היחידה להינצל ממנו היא לפוצץ את התקרה שעשויה פחם. בתהליך המורכב אליסטר מזייף את מותו והרמז האחרון שמצאו מוביל למצרים. כשהם חזרו לאחוזתו של אליסטר להתארגנות אחרונה לפני הטיסה מגלה דן את כפפותיו של אליסטר בחדרו, מלוכלכות ומלאות פחם, זהו סימן שאליסטר חי והיה בביתו. למעשה אליסטר הלך לנקום את מותו של אביו, על ידי דודו, באה הו, שהיה נוכח במקרה המוות.

מעבר לקבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – מעבר לקבר

איימי ודן טסים למצרים, עם האומנת שלהם נלי, כדי למצוא את הרמז, שהוסתר על ידי קתרין קהיל (בית אקטרינה). אירינה ספסקי עקבה אחריהם ותקפה אותם, אבל הם ברחו לחנות עתיקות וגילו פסל של האלה סח'מת. הם ניסו להימלט מהחנות עם פסל סח'מת. אבל בחור בשם תיאו קרטר תפס אותם, ומשכנע אותם שהוא מזויף. מיואשים, הם חוזרים לנלי. לאחר שהם מגיעים למלון אקסלסיור ונחים בו, הם מוצאים בחדרם מפקדה סודית של בית אקטרינה. בחדר הם מוצאים שלושה פסלי סח'מת, כשפתאום הם נלכדים על ידי באה הו, שמתברר שהוא הבעלים של המקום. הם מצליחים לברוח, ואחת מחברותיה של גרייס, הילארי וייל, מוצאת אותם ולוקחת אותם אל ביתה. היא נותנת להם פריטים של גרייס והם מגלים שתיאו הוא נכד של הילרי. הם מחפשים במקדש מצרי ונלכדים על ידי אירינה ותיאו (שעשה זאת בטעות). אחרי שאיימי ודן נמלטו, הם נלכדים שוב על ידי ג'ונה ויזרד, אשר משאיר אותם על אי בודד בנילוס. אחרי שג'ונה נטש אותם, רודף אחריהם תנין בכל רחבי האי, אך דייג מקומי עוזר להם. הם מגלים שתיאו והילרי רימו אותם כדי לגנוב את פסל סח'מת כי גרייס נתנה אותו לאיימי ודן. לאחר ניסיון כושל למצוא את הרמזים מתחת לנהר הנילוס עם אליסטר הו, איימי ודן מוצאים משהו המחזיר אותם לקהיר. לאחר שהגיעו, הם מוצאים חנות שבה גרייס פעם הייתה מבקרת. בעל החנות, סמי, נותן להם מזוודה נעולה. הם מגלים את הקוד, פותחים אותה ובמזוודה הם מצאו תרשים בוטני עם הכיתוב "מתי 2.11". הם חוזרים למלון ומנסים ללא הצלחה למצוא את הצמח לפי התרשים. איימי מחברת פרטים מהמכתב ומגלה שהכוונה של "מתי 2.11" היא הספר מתי בברית החדשה, וכן הפסוק והפרק שבו מסופר שהאמגושים הביאו מור לישו התינוק. הם מגלים שגרייס השאירה להם רמז נסתר במכתב לגבי כמות הרמז - חצי גרם ומבינים שהכוונה לחצי גרם מור. לבסוף הם מגלים שהמדריגלים השמידו את המפקדה האקטרינית.

המעגל השחור[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – המעגל השחור

איימי התעוררה מהדפיקות על הדלת וגם מהצעקה מאחוריה: "מברק למר קהיל". איימי חשבה שאלו המדריגלים אבל כשפתחה את הדלת היה שם נער מצרי שנתן לה מכתב. במכתב מישהו בשם נר"ר הורה להם לנסוע לשדה התעופה ולקחת את החפצים שבארונית מסוימת. בשדה התעופה פגשו את איאן ונטלי. דן ואיימי ברחו אך נהג המונית שאיתו נסעו שם בתיק של דן מכשיר מעקב. איימי לקחה אותו מדן ושמה את התיק בעגלת תינוק. הם מצאו את התא ומצאו שם מספר חפצים, בין היתר דרכונים מזויפים שלהם ותחפושת כדי שיראו כמו המצולמים.

דן ואיימי חשבו שזה יהיה טיפשי לטוס לרוסיה, כי חשבו שזוהי מלכודת. אבל כשדן הפך קלף עם אותיות מוזרות שהיה בארונית, הוא ראה תמונה של ההורים שלהם והוא אמר לאיימי שהם חייבים לטוס. מתחת לתמונה היה כתוב - "השעון מתקתק מצאו אותי בתוך 36 שעות בדלת המובילה לחדר הנסגר לעד. בואו לבד, כמו הוריכם, או אל תבואו כלל. אל תבטחו באף אחד. נר"ר"

כשהם טסו לרוסיה הם הגיעו לפסל "אמא מולדת". שם הם נפגשים בהולטים וכורתים עם המילטון ברית למציאת הרמז. הם מחלקים את המקומות בהם הם צריכים לבקר ומעבירים מידע מאחד לשני. איימי ודן הולכים למוסקבה ולסנט פטרסבורג בעוד ההולטים הולכים לסיביר. בדרך הם מגלים שמשפחת המלוכה הרוסית הייתה קהילית. לבסוף איימי ודן מגיעים לארמון הקונגרסים של הקרמלין שם, לאחר כמה מעברים סודיים, הם מגיעים לנר"ר ומגלים שהיא הבת של הנסיכה אנסטסיה רומנוב - שהייתה אמורה להירצח עם שאר משפחתה אך הצליחה לברוח. כמו כן הם מגלים שמשפחת המלוכה הייתה לוקיאנוסית. מתברר להם ששמה של נר"ר הוא נטליה רוסלנובה ראדוב. מתברר להם שבהחלטת הקבראים, על מקום הרמז ("הכנסייה שעל הדם" ביקטרינבורג) הוטל "מעגל שחור" - אזור סגור לכל מי שאינו לוקיאנוסי בעל אישור גבוה. נטליה מצליחה להבריח אותם לשם ב"כריש" - מסוק מהיר מאוד של הלוקיאנוסים. הם מצליחים להיכנס לכנסייה, שנמצאת על המקום בו נרצחו וקבורים בני משפחת רומנוב ומגיעים לחדר הענבר המקורי שהוחזר מהנאצים על ידי הלוקיאנוסים. בעזרת הוראותיה של נטליה הם מוצאים בשעון ענבר את הרמז - ענבר. לאחר מכן הם חוזרים למוסקבה ומודיעים להולטים על הרמז. אייזנהאואר הולט מפרק את הברית.

צלילה עמוקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – צלילה עמוקה

איימי ודן מגיעים לסידני, אוסטרליה. איימי מאבדת את שרשרת הירקן של גרייס וכדי לעודד אותה דן הולך איתה למוזיאון. במוזיאון איימי פוגשת לראשונה את איזבל קברה - אמם של איאן ונטלי, שהצטרפה לעזור לילדיה בחיפוש אחר הרמזים. הם מגלים במוזיאון שמישהו שכינויו בוב טרופו, תקף את מארק טוויין היאנוסי, ואחר כך ברח מן הכלא, דבר שהוכיח שהוא אקטריני. לאחר מכן הם פוגשים את דודם מצד אביהם שפ טרנט. הם מגלים שהוריהם היו במסע במספר מקומות שונים ללא קשר נראה לעין ונעזרו אז בשפ בחלק בו היו באוסטרליה. איימי מקבלת טלפון מאיאן שקורא לה להיפגש איתו ועם אמו ואומר לה שהוא יודע את האמת על מות הורי דן ואיימי. כשאיימי מגיעה למקום הפגישה אירינה מפתיעה אותה, לוקחת אותה למקום צדדי ואומרת לה להיזהר מאיזבל ולא להאמין לדבריה לגבי השריפה וכדי שתבטח בה נותנת לה רמז - רוזמרין. איימי מנסה להתחמק מאיזבל ואיאן אך הם סוגרים עליה ומכניסים אותה לשיט. בשיט איזבל אומרת לה שאירינה היא זו שהציתה את השריפה שהרגה את הוריה, והיא מציעה לה שיתוף פעולה במרדף אחר הרמזים. לאחר שאיימי מסרבת, איזבל מתחילה לזרוק לים חלקי דגים שיקרבו כרישים ומאיימת לזרוק אותה עליהם. המילטון הולט בא ומציל אותה. לאחר שהיא חוזרת היא מגלה במעיל ששפ אמר שהוא של אמא שלה מכתב של אמיליה ארהרט - שמתברר להם שהייתה קהילית, וכנראה אף מדריגלית ושהמסלול שעשו הוריהם דומה למסלול שעשתה אמיליה לפני היעלמותה המסתורית. הם מעריכים שעליהם לנסוע לקובר פידי - עיר ייחודית באוסטרליה שבנויה ברובה מתחת לאדמה ומעריכים שלשם הלך בוב טרופו, לאחר שברח מהכלא. איזבל וילדיה מנסים למנוע את המראתם בהתנגשות עם מטוסם אך לא מצליחים. בהגיעם לקובר פידי הם פוגשים אדם שלוקח אותם לאדם ותיק בעיר שזוכר מישהו שדומה לתיאור של הפושע מסידני ואומר להם היכן היה ביתו. בביתו הם מגלים רמז מהוריהם שאומר שיש רמז במכרה. במכרה הם מוצאים על קיר רמז שמפנה אותם למקום מסתור בקיר וסביב הרמז כתוב טבעת האש הרבה מאוד פעמים. במקום המסתור הם מוצאים תיקייה שבה כתוב ר' ק' ה'. אז איזבל באה ומפילה עליהם מהפיר למעלה המוני עכבישים, חלקם ארסיים, וכן נחש טייפן ארסי. הם מצליחים לברוח דרך קיר ויוצאים מכלל סכנה. הם מגלים כמו אירינה, איזבל וילדיה ששמו האמיתי של בוב טרופו הוא רוברט קהיל הנדרסון, שהיה מדען שחיפש גם הוא את 39 הרמזים, והייתה לו מעבדה ליד הר הגעש קראקאטאו. איימי ודן טסים לג'קרטה באי ג'אווה, אינדונזיה, שם נמצא הר הגעש. לפני הטיסה הם רואים שהקבראים מתכננים לעלות על הטיסה שלהם אז שפ מוצא חבר שלו, טייס במקצועו, ומשאיל ממנו את המטוס שלו. בדרך לטיסה אירינה באה עם שוטרים ומנסה לעצור אותם ואומרת לאיימי שאיזבל רצחה את הוריה. דן, שהיה נוכח, כעס על אחותו שלא סיפרה לו שהשריפה לא הייתה תאונה. לאחר שהשוטרים עוצרים את שפ, נלי מתחמקת עם איימי ודן למטוס ומצליחה להטיס אותו לג'קרטה.

שם איימי ודן מוצאים פתק שכתב בוב טרופו - שיר מוזר המצביע לכאורה על הרמז. הם מצליחים לגלות את הרמז, מים, עם עזרה של אליסטר הו. באותה עת, איזבל קברה מבעירה את הבית שבהם שהו. אירינה באה למקום במטרה להציל את חיי דן, איימי ואליסטר, אך היא מתה באותה שריפה. הספר מסתיים כאשר אליסטר נעצר בחשד להצתת השריפה ומגלה שמי שהפליל אותו היה באה הו-דודו של אליסטר. בניידת הם מנהלים שיחה ותוך כדי אליסטר מעמיד פנים שהוא חוטף התקף לב. באה הולך להזעיק עזרה רפואית וכשהוא מסתובב חזרה הוא מגלה את שני השוטרים מנוטרלים על הרצפה. אליסטר מתיז על באה גז פלפל במטרה להרוג אך לבסוף חס על חייו של באה, קושר אותו עם אזיקים לניידת המשטרה ובורח.

מאורת הנחש[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – מאורת הנחש

לאחר שנלי מוצאת אותם באי האינדונזי עם אליסטר, הם בורחים מהמשטרה בספינה של אירינה. בתיק שלה שם הם מגלים שורה משיר שכיביכול מוביל אותם לפאוריה אך בעצם זהו שיר שאמור להוביל את איימי ודן לפרטוריה, דרום אפריקה. הם טסים לפרטוריה ובנוסף הם קנו כרטיסי טיסה לפאוריה כדי לבלבל את שאר המתחרים. כשנוחתים הם מגיעים לספרייה ושם הם פוגשים ספרנית שהייתה חברה של סבתם-גרייס היא שואלת אותם אם רוברט שלח אותם אך איימי ודן אומרים לה שהם לא יודעים מי זה. הם עוקבים אחרי צעדיו של וינסטון צ'רצ'יל בעקבות כרטיס שנתן להם מישהו בשדה התעופה המוצפן בקוד אלפביתי שהיה עליו תמונה של שאקה זולו. בהמשך הם מגלים כי צ'רצ'יל הגיע לדרום אפריקה כדי לגלות את הרמז התומסי. הם מוצאים מכתב של צ'רצ'יל שרומז על הרמז התומסי. הם מוצאים נקודות ציון המובילות אותם למפקדה התומסית. הם נכנסים למפקדה של בית תומס כשהם מתחזים למשפחת הולט עם אביזרים מהתיק של אירינה שמתה. הם מקבלים סיור במפקדה ובמהלך הסיור דן מוצא את הקבר של שאקה זולו ומוצא שם תיבה עם מנעול-הוא מנפץ את המנעול אבל אז השומרים תופסים אותו והם מתחילים לברוח הם מצליחים לברוח על ידי פרופסור רוברט שגם הוא היה חבר של סבתם. הם בורחים איתו ליער ומגיעים לקרחת יער שם דן אומר להם לעצור ויש לו תוכנית. הם מובילים את כל השומרים לתוך קרחת היער שמתברר שהייתה מלכודת ודן ידע עליה בזכות מפה שהוא ואיימי קיבלו לפני שעלו למפקדה. השומרים נופלים לבור שנפער ודן ואיימי פותחים את הקופסה ומוצאים צמיד משובץ ביהלומים, הם חושבים שיהלום זה הרמז אבל אז איימי מגלה שהרמז הוא אלוורה וזורקת את צמיד היהלומים לבור. הם מתכננים לטוס לסין בעקבות גילוי שהוריהם נפגשו עם דנג שיאופינג אך הם נחטפים על ידי הקאברים אך לבסוף הם בורחים ודן מצליח להשיג את הבקבוקון של פרנקלין מהספר הראשון שנחטף מהם על ידי הקבארים. הבקבוק נפתח ונשפך על דן. מסתבר שזה היה רעל לוקיאנוסי ודן צריך שיקוי נגד הם טסים עם הפרופסור למדגסקר לבית של גרייס שם הם מטפלים בו עם תחבושות ספוגות באלוורה בזמן שהפרופסור הולך להזיז את המטוס (מטוס הלמור של גרייס) בבית של גרייס הם מגלים שהם מדריגלים ושהוריהם נפגשו עם האיש בשחור.

צופן הקיסר[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – צופן הקיסר

בעקבות גילויים שהוריהם נפגשו עם דנג שיאופינג דן ואיימי מחליטים לנסוע ממדגסקר לסין (דרך טיסת מעבר בבריטניה) כדי למצוא את הרמז הבא מתוך 39 רמזים. כאשר איימי ודן נמצאים במטוס ומתכוננים לצפות בסרט שליחות קטלנית נצפים במושביהם בלבד הסרט הקיסר האחרון - סרט על הקיסר האחרון של סין פויי. בסרט הם רואים שהקיסר משחק ליד הסמל היאנוסי, אחד הבתים במשפחת קהיל, המשפחה החזקה בעולם שאליה שייכים מרבית האנשים המפורסמים במאות האחרונות. לאחר שהם יורדים מהמטוס, הם הולכים לעיר האסורה, ובזמן שאיימי מעכבת את המדריך שם, דן הולך לראות את מקום בו נראה בסרט הסמל היאנוסי. הוא מוצא שם פיסת בד שעליה נראים סימני כל ארבעת הבתים הקהיליים כשהם יוצרים מעין תרגיל - הבית הראשון ועוד השני, השלישי והרביעי שווים משפחת קהיל. לאחר מכן שומר תופס את דן, ואחרי שהוא משתחרר הוא רב עם איימי, שטוענת שהם צריכים לשמוח שההורים שלהם מתים (עקב גילויים שהוריהם מדריגלים, ועקב מחשבתם שהמדריגלים נגד הקהילים, משפחתם) ועוזב אותה. אחרי שהוא עזב אותה, הוא נלקח לתוך אפריון בו נמצאים האחים קברה ובריון סיני ומנסים לחלץ ממנו מידע. לאחר שאינו מסכים לתת להם מידע הם מרדימים אותו וקושרים אותו למסלול במפעל ממתקים היישר על מכונה שעתידה למחוץ אותו. דן מצליח להשתחרר וג'ונה ויזרד, בן דודו של דן ומשתתף נוסף במירוץ הרמזים, שנמצא שם בסיור לוקח אותו תחת חסותו.

בינתיים, איימי ונלי מוצאות את אליסטר הו, וביחד הם מחפשים את דן, בעוד ברודריק, אביו של ג'ונה, מחפש אותם. אחר כך, ג'ונה מסדר הופעה בבייג'ינג, שאיימי ונלי נמצאות בה. דן נפצע בגבה כתוצאה מפגיעה מילדה, ולמחרת אליסטר מוצא עיתון סיני שמכריז שדן ק' היל (קהיל) נפצע בהופעה של ג'ונה ויזרד, ושהוא מתאר את האירוע כמופע איגרוף של בנות. איימי זועמת על ג'ונה, כי בהופעה כשהם נפגשו הוא אמר לה שהם לא מוצאים את דן. איימי ונלי מנסות להתחקות אחרי ג'ונה, ומגיעות לשווא לחומה הגדולה של סין, בעוד דן וג'ונה נמצאים במקדש אימונים של שאולין. צלאח א-דין נופל מהחומה, ונלי ואיימי מרימות אותו בחזרה. איימי מוצאת חדר, שעל הדלת שלו מצוירת המילים "חן" בסינית, שלפי איימי באנגלית זה "גרייס", כשם סבתם המנוחה. הן נכנסות לחדר שמסודר בפנג שווי, שבו יש ציור שמראה פסגה ומעליה צל, שמסמל את האוורסט. בינתיים, דן מתאמן לזמן קצר עם נזירי השאולין. לפני הטיסה אל מנזר שאולין דן מגלה שברודריק מגלה כישרון ענק בגיטרה אקוסטית. הוא עולה במעלה המדרגות, בעוד ג'ונה משוחח עם נזירי השאולין ומגלה שהם הנציגים של בית יאנוס בסין. כשדן עולה במדרגות, הוא רואה פסל, שהוא העתק של פסל שהוצב בבית של גרייס. במרתף סודי, הוא רואה מבחנות שבורות ותליון שבו יש תמונה של מישהי שדומה לאימו. הוא יורד למטה, כשג'ונה מכריז שהם הולכים לצבא הטרקוטה. כשהם מגיעים לצבא הטרקוטה, דן מחפש רמז שנשלח אל ברודריק ויזרד אל הבלקברי שלו, שבו רמז מונח על הלוחם ה-53 בשורה השלישית. ג'ונה מסתכל בגלאי החום שלו, ומגלה שאיפה שאמור להיות הרמז יש בן אדם. האיש תוקף את דן, כשאחרי כמה זמן דן מנצח אותו בשיטה שלמד מנזירי השאולין. ג'ונה מתנצל, ואומר לאביו להודיע לאמו שהוא פורש מן התחרות. במלון, אמא של ג'ונה, קורה ויזרד, מחכה להם. היא אומרת לדן שהיאנוסים עשו מחקר וגילו שהוא יאנוסי. דן תוהה למה קורה משקרת לו, ומבין שזה בשביל מידע, כי הם המובילים בתחרות. דן הולך למעלית, צועק שהוא מדריגלי ויוצא מבית המלון.

בחוץ, דן רואה בחנות למכשירים אלקטרונים טלוויזיה שבה משודרת תוכנית על האוורסט, שבו רואים את המילטון הולט, אחד מהמחפשים הנוספים של הרמזים, מטפס על ההר. דן מגיע בתוך עגלה אל האוורסט, שם הוא פוגש את איימי ואת נלי כשצלאח א-דין שורט אותו. הם עולים על האוורסט במסוק שכור, בעוד אייזנהאואר והמילטון הולט מטפסים על האוורסט, ובעוד איאן קברה מובל על האוורסט, כשחבורת בני שרפה נושאת אותו. דן ואיימי מגיעים לפסגה, כשהם מוצאים את השיקוי היאנוסי. כשהם עולים על המסוק שלהם, אייזנהאואר הולט נתלה מהכנף שלהם. הם מורידים את אייזנהאואר מהכנף, כשהוא נוחת על ההר. איאן גם נתלה, אבל על הדלת החצי פתוחה של המסוק. איימי צריכה לבחור בין השיקוי היאנוסי ובין החיים של איאן. היא בוחרת בחיים של איאן ומצילה אותו, בעוד היא מפילה את השיקוי היאנוסי והוא נשבר למטה. היא משחררת אותו כשהם מתקרבים לאדמה. בהמשך, הם מגלים שהאישה המצוירת בתמונה שבתליון שדן מצא במקדש השאולין היא אן בוני, והם מגלים שהרמז הוא משי בצורתו הנוזלית, ובעקבות זה הם נוסעים לאיי הבהאמה.

זהירות: סופה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – זהירות: סופה

אחרי שמצאו בסין תמונה של אן בוני, דן ואיימי מחליטים לטוס לאיי בהאמה ולג'מייקה שבאיי הקריביים, שם הם בפעם הראשונה בתחרות לא רק בורחים אלא גם רודפים אחרי הקבראים. ההשתלשלות עם הקבראים מגיעה לכך שהנכד של חברה של גרייס מג'מייקה, לסטר, נהרג מחול טובעני ומגאות בזמן שמנסה לשמור על תיבה חשובה - אחד הסודות המדריגלים. הם מגלים את האמת על המדריגלים, על נלי - היא עבדה בשביל גרייס, ואומנה לעבודה עמה כבר מילדותה, בלי ידיעתה. בנוסף לכך בסוף הספר הם פוגשים את האיש בשחור, פיסקֶה קהיל, אחיה של גרייס. הוא מספר להם על המדריגלים. לבסוף נלי, דן ואיימי מקבלים סמכות ודרגה של מדריגלים פעילים. נלי נעשית המדריגלית הפעילה הראשונה אי-פעם, שמוצאה אינו מדריגלי.

בלב הסכנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בלב הסכנה

אחרי שגילו שהם מדרגלים, דן ואיימי קהיל יוצאים למסע בלונדון. דן ואיימי מפסיקים לבטוח בעצמם ולא מאמינים שיצליחו לאחד את כל משפחתם אחרי לא מעט מקרים של רצח ופגיעות. הם גם לא מאמינים שיצליחו לסלוח לבני משפחתם על רצח הוריהם. איאן ונטלי מתחילים לחשוב לראשונה אם הרמזים חשובים לאמם יותר מהם ומפסיקים לבטוח בהוריהם. אחרי חיפושים רבים איימי, דן ונלי מגלים שוויליאם שייקספיר היה מדריגלי ויש רמז בקברו, אך כשהם מגיעים לקבר מסתבר שכל המשתתפים במירוץ כבר נמצאים שם, אך הם לא גילו את הרמז. בלילה שאחר כך הם חוזרים ומוצאים את הרמז שהיה סרט שעליו אותיות ומספרים מעורבבים.

כולם נפגשים ליד המבוך שלפי דעתם יוביל לרמז האחרון (רובם גילו את מקומו באמצעות מעקב אחרי דן ואיימי). למבוך נכנסים רק שינייד סטרלינג, המילטון הולט, ג'ונה ויזרד, איאן ונטלי קברה, איימי ודן ואליסטר הו. שאר הנוכחים שלא נכנסו למבוך נכלאו על ידי איזבל קברה שפרצה למבוך בעזרת חומרי נפץ. במבוך, בו יש מספר שאלות על הרמזים, ועל דברים נוספים מתגלה דף שכתבה אוליביה קהיל שבו היא מצפה שישבו צאצא מכל ילדיה סביב שולחן אחד, זה הנמצא בחדר. אלו לא יושבים מסביב לשולחן בגלל הפצצה של איזבל שהורסת את החדר כליל.

בסוף המבוך הם מתאחדים כולם נגד איזבל קברה לאחר שסחטה מכולם את רמזיהם, לאחר שאיימה שתהרוג את יקיריהם, וכן לאחר שירתה על בתה נטלי - כולם יחד מתנפלים עליה ובכוחות משותפים הם מפילים אותה. איימי ודן מנפצים את הבקבוקון שבו השיקוי שאותו התכוונה איזבל לשתות, ושהיה נותן לה את יכולותיהם של כלל הבתים יחד, דבר שהיה הופך אותה לאדם החזק בעולם.

לבסוף, משפחות מחפשי הרמזים, שחלקים מהן נכלאו, מתאחדות. דן ואיימי מגלים שסבתם גרייס הכינה מסמכים שלפיהם הם יגורו עם אחיה של גרייס, דוד פיסקה (האיש בשחור), ועם נלי, שיהיו האפוטרופוסים שלהם. הם גם מגלים שנגד הקהילים מתייצבת משפחה אחרת, מרושעת ואכזרית, עליה מסופר בספר החותם את הסדרה, הווספרים באים וכן בסדרת ההמשך, קהילים נגד וספרים.

הווספרים באים[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו הספר ה-11 והאחרון בסדרת "39 רמזים" (לא כולל ספר הבונוס הספר השחור של הסודות הקבורים). בניגוד לספרים האחרים, הספר מחולק ל-4 חלקים - כל אחד נכתב על ידי סופר אחר, עוסק באנשים אחרים וכן בתקופות שונות.

חלק 1: גדעון קהיל - 1507 (ריק ריירדן)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלורד דמיאן וֶספֶּר, חברו של גדעון קהיל, השולט על אדמות האי הקהילי ועל שטחים נוספים ביבשת האירית מזמן אליו את גדעון לאחר שעוזרת הבית של משפחת קהיל - מריה - אשר בנוסף היא גם המרגלת של וספר, מגלה שגדעון עובד על שיקוי. דמיאן רואה שגדעון נראה צעיר וחזק יותר ודורש ממנו את השיקוי - שאמור להוות תרופה למגפה השחורה, שעליה עובד גדעון כבר שנים. גדעון מסרב בטענה שדמיאן תאב כוח והוא ישתמש לרעה בשיקוי כדי לכבוש את העולם ולנהל אותו כרצונו, ולאחר שווספר כמעט הורג אותו במלכודת מתוחכמת, הוא דורש ממנו לעזוב את האי הקהילי, על אף שהוא שייך לגדעון ולמשפחתו. לאחר שגדעון עוזב את אחוזת הלורד, הוא מבין שלא יוכל להשלים את השיקוי ועליו להשמיד את עבודתו כדי למנוע ממנה להגיע לידיו של וספר. גדעון חוזר לביתו ובסעודה משפחתית מעביר לילדיו את התת-שיקויים: אחד לג'יין, אחד לקתרין, אחד לתומס, ואחד ללוקאס, כשכל אחד מהשיקויים ישפר מהותית את תכונותיו הייחודיות של אותו ילד. הוא מתכנן בריחה מהאי למען משפחתו ומתכנן להישאר במעבדה ולהתעמת עם וספר. בשלב מאוחר יותר דמיאן ומשרתיו - בלתאזר וקרייבן - פולשים למעבדה ומאיימים על גדעון שיתן להם את עבודתו. וספר מבין שגדעון עומד לפוצץ את המעבדה ועוזב. גדעון מפוצץ את המעבדה, משמיד את עבודתו ומת ביחד עם משרתי וספר. במקביל לוקאס, שאביו פקד עליו להבריח את משפחה מהבית, צופה ביחד עם אחיו, אחיותיו ואמו בפיצוץ. תומס וקתרין מאשימים את לוקאס בפיצוץ ועוזבים את האי לבדם, זאת לאחר שלוקאס וג'יין עושים זאת גם. אוליביה נשארת לבדה להתאבל עם גדעון ולוקחת מגופתו החרוכה את הטבעת - ירושה שקיבל מאביו המכילה סוד מסוכן. בסיום הסיפור מתברר שאוליביה בהיריון אך טרם סיפרה למשפחתה. לאחר שהיא מתעמתת עם וספר, ולאחר שריחם עליה, היא מחליטה לקרוא לילדה מדליין על שם מדליין קהיל - המגלה של האי.

חלק 2: מדליין קהיל - 1526 (פיטר לרנג'יס)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדליין קהיל, או בשם הבדוי מאדי באביט, בתה הנוספת של אוליביה, חיה עם אמה בבית רוקחות ולומדת אלכימיה. יום אחד, כשהיא חוזרת מלימודיה, היא רואה את אנשיו של הלורד וספר מנסים לפרוץ לתוך הבית, והיא מגלה שבאמצעות מעין שיקוי אמת שרקחה, הפרופסור שלה לאלכימיה הבין שהיא קהילית וזה התגלה לאנשי וספר. אוליביה נותנת למדליין את דבריה ומבקשת ממנה לשמור על ההבטחות שהבטיחה לה:

 1. לשמור על הטבעת
 2. לעולם לא לתת לאיש לנצל את כוחם של 39 הרמזים
 3. כשיגיע הזמן, לאחד את משפחת קהיל

בעודה מדליין מתרחקת מהמקום, היא רואה את אנשי וספר מציתים ומפוצצים את המקום - כשאוליביה אמה בתוכו. בהלוויה בעודה מתאבלת על אימה עם שאר אנשי העיר, היא מבחינה בלורד וספר בכבודו ובעצמו, ומתחילה לברוח משם.

לאחר שהיא בורחת היא מפליגה מאירלנד אל אנגליה, היא מתחילה לחפש את לוקאס, שידוע לה שהוא משמש יועץ למלך הנרי השמיני. כשהיא מגיעה ללונדון, היא מוצאת מודעה שאומרת שבחצר המלך מחפשים אומנת. לאחר שהיא מעוררת מהומה בשוק, היא מגיעה לארמון, שם היא פוגשת את לוקאס ואת בנו מאסטר וינתרופ, שבשבילו נצרכה האומנת לאחר שהאחרות פרשו בזו אחר זו. כדי להסתיר את הטבעת, היא מחביאה אותה בחמת חלילים. היא מלמדת את מאסטר וינתרופ לנגן בה, ולאחר זמן מה, היא מארגנת הופעה שלו מול המלך. במהלך ההופעה לוקאס רואה את הטבעת בחלילית, חושד במדליין, ושולח אותה לכלא. במבצע מתוחכם ביותר, היא מצליחה לברוח מהכלא, אך ללא כל הצלחה לאחד את לוקאס למאמצה. בהמשך, לוקאס ומאסטר וינתרופ מגיעים ליער, בו דמיאן וספר מנסה להרוג אותם. אחר כך, לוקאס מכין לו מארב ומתנפל על המרכבה שלו. דמיאן שורד, והרכב שלו בורח. אחר כך מאסטר וינתרופ ולוקאס רואים כתובת על האדמה, שבכתובות כתוב: "היזהרו מהמדריגלים".

חלק 3: גרייס קהיל - 1942 (גורדון קורמן)[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרייס קהיל בת ה-13, בתם של אדית' וג'יימס, נמצאת עם אחיה באחוזת המשפחה במונטה קרלו, מונקו, לאחר שאביה נטש אותם עקב מות אשתו בלידת פיסקה אחיה (לימים "האיש בשחור"). לילה אחד היא מסתכלת מחוץ לחלון ושם רואה ספינה שמאותתת לכיוונה במורס. לפי ההברות הראשונות היא מבינה שההודעה מיועדת לאביה, שהיה סוכן קהילי. המסר הוא:

וס יודעים על עין-המטרה... לך לבית הלבן אמ... מצא את גספ... הלפיד יותר ממה שהוא נראה... הגן על הטבעת בכל מחיר

בהתחלה המסר לא מובן לה, אך בהמשך היא מגלה חלק ממנו: הכוחות האמריקאים פלשו באותה עת לקזבלנקה (בית לבן בספרדית) בפיקודו של ג'ורג' ס. פטון (או בראשי תיבות גס"פ) במבצע ששמו מבצע לפיד. היא מחליטה לטוס, על דעת עצמה וללא ידיעת אחותה הגדולה ביאטריס, לקזבלנקה. לאחר שהיא פורצת לכספת של אביה ולוקחת את כספו, היא שוכרת מטוס וטסה למחנה של ג'ורג' פטון. בעודה טסה במטוס הטייס, דראגו שמו, מת מכדור שנורה בקרבות על העיר, המטוס מתרסק והיא שוברת את ידה. לאחר שהיא פוגשת את פטון, והרופא שלו שם גבס על ידה, פטון וגרייס מחליפים מידע ואז היא מגלה עוד חלקים מהמסר - אמ, הכוונה לאנסיין מדינה, אזור עתיק בקזבלנקה, והכוונה ב"וס" היא לווספרים. הוא מודה לה ומארגן לה טיסה ללונדון דרך ליסבון. היא מתגנבת מהמפקדה של הכוחות האמריקאים ומתחילה לחפש בעיר אחר לוחות פגיעה למטרה (עין המטרה = בול פגיעה). היא מסתובבת בכל המועדונים המפוקפקים בקזבלנקה, עד שהיא מוצאת את "קפה הלפיד", ומבינה שהכוונה בלפיד במסר היא בין היתר גם למועדון. במועדון היא מבינה שעין המטרה, הכוונה לעין של ממש שנמצאת בפסל של ראש שור. אך, כשהיא מגיעה לשם היא רואה שהטבעת איננה, ואז היא פוגשת שם את פטון שאומר לה שהסוכן הווספרי כבר לקח אותה, אך אומר לה שהוא לא יעזוב את קזבלנקה בלעדיה. ואז היא רואה גוש בכיסו שהיא מזהה כטבעת, ומבינה שפטון הוא למעשה הסוכן הווספרי. לאחר מכן בלילה, היא מתגנבת לחדרו של ג'ורג', גונבת את הטבעת ממקום מחבואה ומכניסה אותה בגבס. לאחר מכן, בהקדם האפשרי, היא עולה על מטוס לליסבון, ונפגשת בלונדון עם אחיה פיסקה ואחותה.

חלק 4: דן ואיימי קהיל - ההווה (ג'וד ווטסון)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר חודשים לאחר שנגמר המירוץ, ובעוד דן ואיימי מנסים להתאקלם מחדש בחייהם השגרתיים, מופיע אופנוען מגודל על יד מכוניתו של פיסקה קהיל, האפוטרופוס שלהם ודודם, שבא לאסוף אותם מבית הספר. דן ואיימי מבריחים את האופנוען וחוזרים הביתה. בביתם הם מגלים שהאופנוען הוא ארסמוס, סוכן מדריגלי. פיסקה וארסמוס, ששב בשנית, מספרים להם על הווספרים ועל הטבעת שהועברה מדור לדור אצל המדריגלים. בעקבות כך הם נוסעים לפרובידנס, רוד איילנד ומשם לציריך, שווייץ, כדי להגיע לחשבון החסוי של גרייס, בשביל להעביר את הטבעת, שרמז למיקומה נמצא שם, לאיימי. בדרכם למלון משדה התעופה, מסתבר שהווספרים עלו עליהם ושלחו נהג מונית משלהם, ואז הם בורחים ישירות אל הבנק. בכספת הם מוצאים מכתב מגרייס ובו מקודדות ההוראות להגעה אל הטבעת, וכן מופעלת אזעקת שווא. אחד המאבטחים מפנה אותם משם ומתנהג בצורה חשודה, ואז מתגלה שהוא ווספרי - ששמו קספר ויומינג. כשהם מתלוננים בפני מנהל הבנק, מתגלה שמצלמות האבטחה לא קלטו דבר. לאחר מכן הם נוסעים לעיירה צרמט, גם היא בשווייץ - שם ממוקם אחד מהבתים הרבים של גרייס המפוזרים בעולם. כשהם מגיעים לבית הם מוצאים את הטבעת ובנוסף את עוזרת הבית (שגרייס שכרה כדי לתחזק את הבית) חבולה בראשה ומוחבאת בארון. אז קספר יורד במדרגות והם מתחילים לברוח. לאחר מכן הם עולים על רכבל, וסוכן ווספרי ששמו ברונו - שהיה עובד בכיר בבנק - טס במסוק וחותך את כבלי הרכבל. הם מצליחים להינצל, אך קספר וברונו מופיעים, רודפים אחריהם בגלישה על ההר, ומבקשים מדן ומאיימי את הטבעת, בהבטחה שהם לא יפגעו בהם. בסופו של דבר ארסמוס ופיסקה באים ומצילים אותם. הם גם מוצאים פתרון לבעיית הסתרת הטבעת - הם הולכים לשען בז'נבה ומבקשים ממנו לשלב את הטבעת בשעון שאיימי עונדת על ידה, ואז הם חוזרים הביתה.

סיכום הספרים בסדרה המקורית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם הספר בעברית שם הספר באנגלית מחבר צבע כריכת הספר הרמז שהתגלה המדינות בהן התרחשה העלילה שנת הוצאה באנגלית שנת הוצאה בעברית אנשים מפורסמים הלוקחים חלק מרכזי בספר הבית שאליו משתייך המפורסם הבית שאליו משתייך הרמז
מבוך העצמות The Maze of Bones ריק ריירדן כחול תמיסות ברזל ארצות הברית וצרפת 2008 2010 בנג'מין פרנקלין לוקיאנוס לוקיאנוס
תו קטלני One False Note גורדון קורמן ירוק טונגסטן אוסטריה ואיטליה 2008 2010 וולפגנג אמדאוס מוצרט יאנוס יאנוס
גנב החרבות The Sword Thief פיטר לרנג'יס אדום זהב יפן וקוריאה הדרומית 2009 2011 טויוטומי הידיושי תומס תומס
מעבר לקבר Beyond the grave ג'וד ווטסון צהוב חצי גרם מור מצרים 2009 2011 אקטרינה קהיל אקטרינה אקטריניה
המעגל השחור The Black Circle פטריק קרמן כתום 1 גרם ענבר מומס רוסיה 2009 2011 אנסטסיה רומנוב לוקיאנוס לוקיאנוס
צלילה עמוקה In Too Deep ג'וד ווטסון תכלת מים ורוזמרין אוסטרליה ואינדונזיה 2009 2012 אמיליה ארהרט מדריגל מדריגל
מאורת הנחש The Viper's Nest פיטר לרנג'יס חום אלוורה דרום אפריקה ומדגסקר 2010 2012 שאקה זולו ו וינסטון צ'רצ'יל תומס לוקיאנוס תומס
צופן הקיסר The Emperor's Code גורדון קורמן סגול משי בצורתו הנוזלית סין 2010 2012 פויי יאנוס יאנוס
זהירות: סופה Storm Warning לינדה סו פארק אפור משיה, שושן, נחושת ועוד ארבעה רמזים איי הבהאמה וג'מייקה 2010 2012 אן בוני ונני שארפ מדריגל מדריגל
בלב הסכנה Into the Gauntlet מרגרט פיטרסון האדיקס שחור שנהב, לענה, אבץ, פנינה, דבש, גופרית, כסף, זרחן, כל שאר המרכיבים ונוסחת יצירת השיקוי ממרכיביו[3] בריטניה ואירלנד 2010 2012 שייקספיר מדריגל מדריגל
הווספרים באים Vespers Rising ריק ריירדן, גורדון קורמן, פיטר לרנג'יס וג'וד ווטסון ארגמן אין אירלנד ,אנגליה, מונקו, ספרד, מרוקו, ארצות הברית, שווייץ 2011 2012 ג'ורג' פטון ווספר (לא קהילי) אין
הספר השחור של הסודות הקבורים (ספר בונוס) The Black Book of Buried Secrets מלורי קאס והקדמה מאת ריק ריירדן שחור אין אין 2010 לא תורגם אין אין אין

קהילים נגד וספרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בארצות הברית פורסם כי באפריל 2011 תצא לאור סדרת המשך ל-39 רמזים בשם קהילים נגד וספרים (Cahills vs. Vespers). הסדרה כוללת 6 ספרים וכמו ב-39 רמזים, כל ספר נכתב על ידי סופר אחר. כל הספרים יצאו באנגלית ובעברית. שמות הספרים הם "מזימת המדוזה" (The Medusa Plot), "אוצר המלך" (A King's Ransom), "אמצע הלילה" (The Dead of Night), "היהלום שבכתר" (Shatterproof), "משבר אמון" (Trust No One) ו"יום הדין\יום האבדון" (Day of Doom).

מזימת המדוזה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – מזימת המדוזה

כעבור שנתיים מסיום מרוץ הרמזים, איימי ודן מתגוררים כעת בביתה של גרייס, יחד עם שינייד סטרלינג, ואפוטרופוסים שלהם הם פיסקה ונלי.

הסיפור נפתח בחטיפתם של מספר קהילים ברחבי העולם בו זמנית - פיסקה, רייגן, פניקס (בן דודו של ג'ונה), אליסטר נחטף בתל אביב, נלי, טד ונטלי. גם את איימי ודן מנסים לחטוף בהסעה לבית ספרם, אך הם מצליחים להשתלט על החוטפים, להפתעת חבריהם לבית הספר. השניים חוזרים הביתה מזועזעים, ושם מר מקינטייר מספר להם על חטיפת השבעה, ועל ארגון הווספרים - ארגון ששולטת עליו מועצה של שישה, המדורגים על פי חשיבותם, שאחד הוא החשוב ביותר ושש הוא הנחות מכולם. באותו הרגע, הם מקבלים דרך החלון פלאפון המאפשר קבלת מסרונים בלבד.

בני משפחות החטופים מתכנסים בשיחת ועידה, ושם מחליטים שאיימי ודן יבצעו את הוראותיו של וספר אחת, אותם עתיד לשלוח דרך הפלאפון. דן ואיימי מסכימים, והם יוצאים בעקבות ההוראות לפירנצה. שם הם מקבלים הוראה לשדוד את הציור המפורסם של קאראווג'ו, הנקרא מדוזה. הם מצליחים לגנוב אותו במבצע פעולה ארוך ומתוכנן היטב, בין היתר בעזרתם של המילטון וג'ונה. הציור מתגלה כמזויף, והווספרים היורים לנלי בכתף כאות אזהרה.

דן, בינו לבין עצמו, מתכנן מבצע משלו - איסוף כל 39 הרמזים, אותם זכר בעל פה ממירוץ הרמזים, לשם הכנת השיקוי, אותו ישתה, וכך יהפוך למוכשר בעולם, ויביס את הווספרים.

בעת שהקהילים מנסים להבין כיצד ייתכן שהציור מזויף, המילטון מוצא כי הציור הוצא מהמוזיאון בשיטפון הגדול של 1966. הם מאתרים את גרגור טובין, שהשתתף במבצע החילוץ. הם מפתים אותו להכניס אותם לביתם על ידי כך שהם מספרים על סבתם הידועה, ועל פסל סח'מת נדיר שייתכן שטובין העשיר ירצה לקנות. טובין אכן מזמין אותם לביתו, ושם הם מוצאים את הציור - במקום מאובטח היטב, תוך שימוש ברימון עשן. הם גונבים אותו משם לאחר מרדף ארוך בעזרתם של ג'ונה והמילטון ולבסוף מוציאים את הציור שלם וללא פגם.

בינתיים בבוסטון איאן מגלה את כישרונו הרב של אוון, החבר של איימי, באלקטרוניקה והוא מספר לו על משפחת קהיל. אוון מופתע, אך מחליט להצטרף לשורותיהם ולהיות להם לעזר.

באיטליה, דן מגלה כתובת על הציור, והוא מגלה בעזרת חברו האיטלקי אטיקוס, שזהו הקולוסיאום. יחד עם איימי הוא נוסע לקולוסיאום, שם הם פוגשים את אטיקוס ואת אחיו ג'ייק. דן מגלה שהמדוזה של קאראווג'ו היא מפה של תעלות הקולוסיאום. הם הולכים בעקבות המפה, ומגלים את איל מיליונה, יומן המסע של מרקו פולו במנהרות. היומן כתוב בכתב היד המקורי עם אחרית דבר שלא נגלתה בכל העותקים.

ג'ייק מלשין עליהם לכוחות המשטרה, שחושדים שהם גנבו גם את המדוזה, וכך הם נרדפים על ידי האינטרפול. וספר-אחת שולח לאיימי ולדן הודעה לבקר בקרקס, עם הציור. באמצע המופע, אחת מלולייניות הטרפז לוקחת את הציור. אחר כך, וספר-אחת שולח להם תמונה של החטופים שמעידה שהם בחיים. מתחת להודעה, וספר-אחת מודיע להם שעליהם לנסוע ללוצרן, שווייץ כדי שכל בני הערובה יהיו חיים. איימי ודן נוסעים במונית אל שדה התעופה, כשנהג המונית מכוסה צלקת בכף ידו. בפרק הסיום מתגלה שהצלקת היא באשמת משפחת קהיל, והנהג הוא לא אחר מאשר וספר אחת.

אוצר המלך[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שנתנו לוספר אחת את המדוזה, הוא שולח אותם לגרמניה, לגנוב את מפת דה וירגה, שנעלמה במלחמת העולם השנייה ביידי מרגלת יהודיה, מחשש שאיש נאצי ישים את ידיו עליה. בזמן הנסיעה ברכבת, מישהי שמציגה את עצמה כנגנית טובה מתיישבת על יד איימי ודן. לאחר זמן מה הם מגלים שהיא לא אחרת משאיין ויומינג, אחותו של קספר, ווספר 6. איאן הולך לכנס שאימו, איזבל קברה המרשעת, ארגנה. בכנס היא מציגה את החברה החדשה שלה, עזרה עושה פלאים, שבעזרת הקמת הארגון היא יצאה מהכלא. בכנס היא מציגה ילד שהיא טיפלה בו ודאגה לו, ואף על פי שהרבה אנשים מאמינים שהיא אדם טוב לב, דעתו של איאן עליה לא השתנתה. איימי ודן מגיעים למין מערה מוזרה, שמתברר להם שם שאביהם היה אחד מהוספרים, וששם הוא "התקבל" לשורותיהם, אף על פי שהוא לא ידע בתחילה מה הם עושים. בעזרת ג'ונה והמילטון, איימי ודן מגיעים לטירה של הנאצי שניסה לגנוב את המפה, ושם אורב להם קספר. בעזרת ג'ונה, הם מצליחים לברוח כששורות של מעריצים מפרידות בינם לבין קספר. לאחר מכן הם מגיעים לספרייה מיוחדת שהם חושדים שבאחד הספרים שלה נמצאת מפת דה וירגה. באמצעות ג'ייק ואטיקוס, שמצאו אותם והחליטו לשתף איתם פעולה, הספרנית מכניסה אותם לחדר עם הספרים החשובים והעתיקים ביותר, שבגלל שלא רוצים שהם ישרפו, אז יש מערכת מיוחדת שברגע שהיא מאתרת עשן, היא מוציאה את כל האוויר מהחדר כדי שהאש לא תבער. איימי ודן מוצאים את המפה, אבל קספר ושייאן שמגיעים למקום, מציתים אש כדי שכל האוויר בחדר יאזל. הם מצליחים לברוח, ואז הם מארגנים את המסירה של המפה לוספרים. בינתיים, מר מקיינטר, שעבד על משהו חשוב, מקבל שירות חדרים, אבל מיד הוא מגלה שמשהו לא בסדר, והוא מספיק רק להחביא את מה שהוא עבד עליו בנעל שלו, וזה שבא להגיש לו את שירות החדרים, הורג אותו, לא לפני שמקינטייר מזהה אותו. בזמן המסירה, אטיקוס מגיע ונחטף גם כן על ידי הוספרים, ואז איימי ודן מקבלים הודע שמימנה הם מבינים שהולכים להרוג את אטיקוס. באותו הזמן דן מקבל הודעה מאג"ט, שהן ראשי התיבות של שמו של אבא של דן ואיימי, שמבקש ממנו לסלוח לו. ארסמוס מגלה את גופתו של מקיינטר, ומוצא בנעל שלו רשימה של מקומות.

באמצע הלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שנחטף, נלקח אטיקוס לטורקיה, למערה ווספרית, שם מנסים שייאן וקספר לחלץ ממנו מידע על הגוננים, קבוצה שבלי ידיעתו הוא היה חלק ממנה, וככל הנראה שיתפה פעולה עם המדריגלים נגד הוספרים. בינתיים, איאן מגיע אל דרום אמריקה, שם נמצא הבסיס של הארגון של אימו, עזרה עושה פלאים. שם הוא מגלה מפי כמה עובדים שנראו בסרט על הילד שאימו עזרה לו, שהארגון הוא סתם זיוף, וגם הוא מוצא הוכחה מפלילה נוספת: הילד הקטן שאימו הראתה בסרטון, היה למעשה שחקן קולנוע מפורסם. ג'ייק, איימי ודן מחלצים אותו, ווספר אחת מורה להם לנסוע לסמרקנד, ושם הם מוצאים מקום שבו אסטרונום גילה מאות מערכות כוכבים. הם מגלים שהם צריכים למצוא אצטרולב, מכשיר מיוחד שמשמש למציאת מערכות כוכבים ועוד כל מיני דברים. איימי ודן מוצאים אותו ומביאים אותו לוספרים.

היהלום שבכתר[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר מכן, וספר אחד שולח אותם לגרמניה, לגנוב יהלום מיוחד. איימי ודן, שלא יודעים שהמשימה הייתה מיועדת להיכשל, מנסים לגנוב את היהלום, ומשלא מצליחים, הם רואים את קספר ושייאן חומקים בכל ההמולה עם ספר מיוחד. דן נעצר על ידי מילוש וואנק, סוכן של האינטרפול שעקב אחריהם במשך כל הספרים בגלל שגנבו את ה"מדוזה". לבסוף, דן מצליח לברוח ממנו ולגנוב לו את הארנק. בבית המלון שבו הם מתאכסנים, וואנק מופיע פתאום ומנסה לחלץ מהם מידע על התנהגותם ועל מיקום הארנק שלו. הם מחזירים לו את הארנק ומספרים לו על הוספרים, וגם על תגלית חדשה שלהם שהשותפה של וואנק היא למעשה וספר חמש, והוא מחליט לא לעצור אותם, ולבדוק לעומק את מה שהם אמרו. בינתיים, ארסמוס, ג'ונה והמילטון עוקבים אחרי וספר חמש בהודו, ובלי ידיעתם, כך גם מילוש וואנק. וספר אחד שולח את איימי, דן, אטיקוס וג'ייק לטימבקטו, שם הם צריכים למצוא את ה"התנצלות על החטא הגדול שלי". הם מחפשים בכל מיני ספריות, ובאותו הזמן קספר ושייאן מסתובבים גם כן בעיר, בניסיון להרוג אותם, אבל נכשלים. נלי וכל שאר החטופים מצליחים לברוח, אבל פניקס נופל מצוק אל נהר. כולם חושבים שפניקס מת אבל למעשה פניקס ניצל ומצטרף אל הקהילים בספר השישי בסדרה מטייל אחד מגיע ועוזר להם, וכשהם שואלים אותו איפה הם, הוא עונה שהם ביער השחור בגרמניה. המטייל למעשה הוא ווספר אחת שמנסה לבלבל אותם לבסוף הוספרים מגיעים, הורגים את המטייל, ומחזירים אותם לבסיס הוספרי, שם אליסטר רואה שהוספרים עובדים על משהו גדול במיוחד. בינתיים, ארסמוס פולש למפקדה וספרית בהודו, ושם הוא מוצא את מילוש וואנק, קשור לכיסא, כשוספר חמש מתחקרת אותו. ארסמוס נכנס, ומצליח לנטרל אותה, אבל כשהוא מהסס, היא דוקרת אותו בלב. בדיוק אז ג'ונה מגיע ויורה בה למוות. הם מחלצים את מילוש, אבל ארסמוס נהרג. בינתיים, איימי ודן מגלים שה"התנצלות" כתובה על לוח מלח שקבור בתוך באר. הם מחלצים אותו, ואז שייאן וקספר מופיעים ולוקחים אותו, וכשהם בורחים הם אומרים "ואז נשארו שישה". לאחר מכן הם מקבלים הודעה מוספר אחת עם תמונה של החטופים, אבל הם רואים שפניקס חסר. אז הם מבינים את משמעות הדברים שהאחים ויומינג אמרו להם. לאחר מכן, במטוס הפרטי שלהם, שינייד אומרת לאיימי בטלפון שאיאן הוא חפרפרת וספרית, זאת לאחר שהוא חזר מה"טיול" שלו.

משבר אמון[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר ניסיון הבריחה, בה פניקס נפל ואליסטר נפצע, הפצע בברכו הזדהם ואליסטר נכנע ומת. אוון, חברה של איימי, פורץ למחשב של שינייד, ומגלה הוכחות מפלילות למדי שאיאן הוא לא החפרפרת הוספרית, אלא שינייד. איימי ודן מקבלים הודעה מוספר אחת, שאומרת שהוא רוצה שהם יגיעו לאוניברסיטת ייל, ושם יגנבו את הדף ה - 74 של הוויניץ', ספר מפורסם, שכתוב בשפת סתרים, ומכיל איורים בוטניים ושל כל מיני מערכות כוכבים, שלמעשה לא קיימות, ויותר מזה, מתברר שהשפה שבא כתוב הספר היא לא אמיתית, ולכן אפילו מפענחי הצפנים הטובים בעולם לא הצליחו לתרגם אפילו מילה אחת. לפני שדן ואיימי מגיעים לייל, הם פוגשים את שינייד, שמנסה לגרום להם להביא לה את הנוסחה הסודית לשיקוי של גדעון קהיל, שרק דן יודע. לפני שהם נותנים לה אותה, איימי מקבלת הודעה מאוון שאומרת ששינייד היא החפרפרת הוספרית. שינייד מנסה להרוג אותה עם אקדח קטן במיוחד, אבל לא מצליחה ובורחת. בינתיים, הם הולכים לספרייה של ייל, ושם ד"ר ג'יימס, האחראית על הספרייה, שבמקרה הייתה חברה של אמא של אטיקוס, נותנת להם להסתכל ולעיין בספר, שם הם מגלים שדף 74 חסר. הם שומעים מד"ר ג'יימס שאמא של אטיקוס וד"ר זיפרייט, חברה טובה שלה, חקרו רבות על עניין הוויניץ'. אחרי שהם יוצאים מהספרייה הם פוגשים את העוזר לשעבר של אמא של אטיקוס, ואטיקוס שואל אותו אם הוא מכיר חברה של אסטריד שקוראים לה זיפרייט, והוא מאשר. אטיקוס חושד שהוא רואה בעיניו עוד משהו חוץ מחמלה, וצודק. אדי ספמונר (דייב ספמינר) הוא ווספר אחת, ומגלים את זה בספר האחרון. לאחר מכן הם מוצאים אי-מיילים מד"ר זיפרייט לאמא של אטיקוס, והאי-מיילים מובילים אותם לברזיל. בברזיל, הם עדים למופע קפוראה, שרק לאחר מכן הם מבינים שנועד לפגוע באטיקוס, ושיהיו עוד שתי תקיפות עליו. לאחר מכן הם מגיעים למקום שהאי-מיילים הובילו עליו, קבוצת מפלים ענקיים. שם "מישהו" מנסה לירות על אטיקוס חץ מורעל, אבל דן חוטף את הפגיעה במקומו. רופאה שהייתה באזור מצילה את דן, ובבית החולים ג'ייק, שראה את הכל קורה וקפץ על אטיקוס כדי שהחץ לא יפגע בו, מה שהוביל לכך שהחץ פגע בדן, אמר שמי שירה את החץ לא היה מישהו, אלא מישהי, ולאחר תיאור מפורט שלה, איימי ודן מבינים שמי שהייתה אחראית להתקפה, הייתה איזבל קברה. יחד עם המידע שאיאן הביא להם, הם חשדו שיכול להיות שאיזבל היא למעשה וספר אחת. החבורה מגיעה בטעות למלון יוקרתי בברזיל, ושם הם מחפשים את הדף הנעדר. כשדן מחפש בסדק בריצפה, מישהי באה מאחוריו עם סכין ואומרת לו לעזוב. לאחר מכן מתברר שהסכין הייתה סכין חמאה, ושהאישה הזאת הייתה ד"ר זיפרייט, שחשבה שהם מסוג האנשים שמנסים לגנוב ממנה את הדף. מה שהיא לא ידעה, והבינה רק לאחר שיחה עם דן ואיימי, שהאנשים האלו הם הווספרים. לאחר מכן, רוצח שמחופש למלצר מגיע ומנסה להרוג את אטיקוס. ד"ר זיפרייט חוטפת במקומו את הפגיעה, ומובלת לבית חולים. לאחר מכן דן, שמבין שזיפרייט הגנה על המקום שהוא חיפש בו כי הדף מוסתר שם, מוציא את הדף, והם מסתכלים עליו, ורואים שתי כתובות באנגלית: ארצ' ואנטיק. לאחר בדיקה, מגלה אטיקוס כי ארצ', אומר בכלל ארכימדס, הממציא היווני הגדול, ושאנטיק, אומר בכלל אנטיקתרה, שזה השם של מחשב מיוחד שנמצא בתוך ספינה טרופה ליד האי אנטיקתרה ביוון, ומעריכים שהוא נוצר בתקופת ארכימדס, ויותר מזה, אומרים שארכימדס בנה אותו. אטיקוס גם בדיוק נזכר שה"התנצלות", נכתבה על ידי חייל שמצפונו העיק לו על שהרג אדם דגול, ולמעשה ארכימדס נהרג על ידי חייל בעודו בונה משהו גדול. לאחר מכן הם רואים בדף מיוחד שכתב ארכימדס, תיאור של הטבעת המדריגלית. הם מוסרים לוספרים את הדף, וגם את הטבעת, שהוספרים רוצים מסיבה מסוימת. לאחר מכן, הם מגלים שהדף שכתב מקיינטר לפני מותו, דף שמכיל כל מיני מקומות בעולם, למעשה כל המקומות האלה הם מקומות שבהם יש הרבה רעידות אדמה והתפרצויות הרי געש, והם נקראים אזורי הפחתה. כשאטיקוס לאחר מכן משווה מידע על מנגנון אנטיקתרה, ארכימדס ואזורי הפחתה, הוא מגלה את התוכנית הווספרית. הוא מספר לאיימי, דן וג'ייק שארכימדס אמר שאם משתמשים במגנטים חזקים במיוחד (שמתברר שגם כן נגנבו על ידי הוספרים), ושאם משתמשים במנגנון אנטיקתרה כבסיס, ומתמקדים באזורי הפחתה, ניתן לחולל רעידות אדמה, התפרצויות הרי געש, סופות ועוד, ובקיצור, ניתן לשלוט על אסונות טבע. הוא מספר להם שלמעשה הוספרים קיבלו מהם את כל החלקים על מנת לבנות את המכונה הזאת, שנקראת "מכונת יום הדין". למשמע החדשות, איימי בורחת, ודן מחליט לעשות החלטה גורלית. כיוון שהוא כבר אסף במהלך הספרים את כל הרמזים, הוא מחליט לערבב אותם על פי הנוסחה הסודית, ושותה את השיקוי של גדעון קהיל.

יום הדין[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספר זה דן בא לשתות את השיקוי, ואז מגלה שאחותו איימי שפכה את השיקוי האמיתי ושמה בבקבוק מיץ סלק, ברוקולי וכרוב ניצנים. אבל, מה שאיימי לא יודעת זה שדן השאיר עוד מנה קטנה מהשיקוי לכל מקרה. בינתיים באטלבורו, מישהו מצלצל אל איאן ואוון, ושואל אם הגיע לאטלבורו, ואומר שהוא פניקס ושהוא ברח מהווספרים. איימי, דן, ג'ייק ואטיקוס מגלים שאיזבל היא למעשה וספר שתיים ולא אחת, ושהיא נסעה לוושינגטון הבירה. אטיקוס בדיוק חשב על רגעיה האחרונים של אמו אסטריד, ונזכר שלפני מותה החזיקה את ידיו ואמרה כל הזמן "לואיס" ו"קלארק". הם מגלים שאוסף הפריטים הכי גדול מהמסע של לואיס וקלארק נמצא במוזיאון הלאומי להיסטוריה אמריקאית בוושינגטון הבירה. כל המטוסים מקורקעים בגלל שהקטבים המגנטיים של כדור הארץ משתוללים. ברכבת דן רואה שהשמים משנים כל הזמן צבעים ואף אחד לא מבין מה קורה. במוזיאון, הם מגלים שאיזבל הייתה שם והתעניינה במצפן של לואיס וקלארק. מאוחרי המצפן הם מגלים נקודות ציון:'47N 141W. איימי נתקלת במקרה באיזבל קברה. איזבל קוראת לבריונים שלה והם לוכדים את איימי בפינה. דן רואה מה קרה, ומקרין בקול קטע מסרט אקשן שבו באה המשטרה ולוכדת אותם. איזבל, שחושבת שהמשטרה באמת באה, בורחת משם במהירות. ברכבת מוושינגטון הבירה למדינת וושינגטון, הם מגלים ש47N 141W הם נקודות הציון המדויקות של הרי הקסקייד. אבל בעצירה, איימי, דן, ג'ייק ואטיקוס רואים את איזבל במסיבת עיתונאים. במחסן בתחנת הרכבת איימי וג'ייק מתנשקים. כשכולם חזרו לרכבת, גם שינייד סטרלינג עלתה. ברכבת, בעקבות שאלתו של אג"ט, דן מסמס לו שהוא הכין את השיקוי. בינתיים, איאן ואוון מודיעים לכול הקהילים שפניקס ניצל. ג'ונה והמילטון ממהרים לבוא אל פניקס. כשכולם יושבים במסעדה, הם נחטפים על ידי שאיין ויומינג (וספר שש),אחיה קספר וחזאי מזג האוויר סנדי בנקרופט (וספר ארבע).ברכבת, אטיקוס חושב שמשהו בשם "אדי ספמונר" מציק לו ומגלה שאדי ספמונר הוא אנגרמה של דמיאן וספר, ומבין שאדי ספמונר הוא הוא וספר אחת. בסוף הספר איימי ודן מצליחים לנצח את הווספרים. וספר אחת ואיזבל קברה אחרי ששתתה את השיקוי מתים שהמכונה הורגת אותם, אבל גם לקהילים יש אבדות: נטלי קברה ואוון החבר של איימי מתים. איימי כמעט מתה אבל בסוף ניצלה, נשק יום הדין הושמד.

סיכום הספרים בסדרה "קהילים נגד וספרים"[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם הספר בעברית שם הספר באנגלית שם המחבר צבע+ציור על כריכת הספר המדינות בהן התרחשה העלילה שנת הוצאה לאור באנגלית שנת הוצאה לאור בעברית הפריט ההיסטורי שהם גונבים
מזימת המדוזה The Medusa Plot גורדון קורמן שחור, מדוזה ארצות הברית, בריטניה, צרפת, ישראל, יפן, פוארטו ריקו ואיטליה 2011 2013 מדוזה
אוצר המלך A King's Ransom ג'וד ווטסון שחור, פסל של נשר איטליה, שווייץ, צ'כיה, גרמניה 2011 2013 מפת דה וירגה
באמצע הלילה The Dead of Night פיטר לרנג'יס ירוק, טלסקופ צ'כיה, טורקיה, אוזבקיסטן 2012 2013 אצטרולב
היהלום שבכתר Shatterproof רולנד סמית תכלת, יהלום גרמניה, מאלי, הודו, איטליה 2012 2013 היהלום הגרמני ו"ההתנצלות על החטא הגדול שלי"
משבר אמון Trust No One לינדה סו פארק סגול, עקרב ארצות הברית, ברזיל, איטליה 2012 2014 דף 74 של הוויניץ' והטבעת המדריגלית
יום הדין Day of Doom דייוויד באלדאצ'י אדום, הקפיטול האמריקאי וברקים ארצות הברית 2013 2014 אין

רב מרגלים הוא ספר הבונוס של הסדרה השנייה.

סדרות נוספות וספרי בונוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

מסמכי הקהילים (The Cahill Files)[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרה זו היא סדרת בונוס, בדומה לספר "הספר השחור של הסודות הקבורים". שונה מן הסדרות האחרות בכך שנכתבה בידי אדם אחד, קליפורד רילי[4] (באנגלית: Clifford Riley). כל חמשת הספרים של הסדרה יצאו עד כה באנגלית, אך טרם תורגם אפילו ספר אחד לעברית. הסדרה כוללת חמישה ספרים ואלו הם (השם בעברית הוא תרגום חופשי של השם באנגלית):

 • ספר 1: המבצע המשולש (Operation Trinity)
 • ספר 2: עבודתה של הצוללת (The Submarine Job)
 • ספר 3: מרדף החייל האדום (The Redcoat Chase)
 • ספר 4: בריחתו של הודיני (The Houdini Escape)
 • ספר 5: לילה שקט (Silent Night)

בלי מעצורים (Unstoppable)[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרה זו היא השלישית במניין הסדרות שאינן סדרות בונוס.

באוקטובר 2013, יצאה הסדרה לאור בשפה האנגלית, לאחר שיצא הספר השישי בסדרת "קהילים נגד וספרים"[5]. הסדרה תכלול ארבעה ספרים[6], שיכתבו על ידי ג'וד ווטסון, ג'ף הירש, נטלי סטנדיפורד וגורדון קורמן[6]. ג'וד ווטסון פירסמה כי הספר הראשון יקרא "אין לאן לברוח" ("Nowhere to Run"). איימי ודן יגיעו לטורקיה, לשרידי טרויה ואולי גם לחורבות אטלנטיס.

שם הספר בעברית שם הספר באנגלית שם הסופר שנת הוצאה לאור באנגלית שנת הוצאה לאור בעברית
אין לאן לברוח Nowhere to Run ג'וד ווטסון 2013 2015
נקודת פריצה Breakaway ג'ף הירש 2014 2016
הספירה לאחור Countdown נטלי סטנדיפורד 2014 2016
נקודת ההתלקחות Flashpoint גורדון קורמן 2014 2017

אין לאן לברוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשפחת קהיל יש סוד. במשך חמש־מאות שנים הם שמרו על 39 הרמזים – 39 מרכיבים של שיקוי שנותן למי שישתה אותו עוצמה מעבר לכל דמיון. אם השיקוי ייפול לידיים הלא־נכונות עלול להתרחש אסון נורא שיטלטל את כל העולם. איימי קהיל בת השש־עשרה ואחיה דן קהיל בן השלוש־עשרה הם השומרים האחרונים של הרמזים. דן ואיימי בטוחים שעשו כל מה שצריך כדי להגן על הסוד, אבל דברים מסוכנים מתחילים לקרות סביבם. מישהו מנסה לפגוע בהם, ובליבם עולה חשד נורא – אולי קרה הגרוע מכול, והנוסחה להכנת השיקוי נגנבה. עכשיו דן ואיימי חייבים לברר מי רודף אחריהם ואיך לעצור אותו, לפני שיגיע הסוף. בשביל כולם.

נקודת פריצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

איימי קהיל בת השש־עשרה ואחיה דן בן השלוש־עשרה כבר עברו הכול. מאז שגילו כי הם שייכים למשפחה החזקה ביותר בהיסטוריה, אויביהם ירו בהם, חטפו את חבריהם, ואפילו השליכו אותם למאורה מלאה נחשים ארסיים אבל שום דבר לא הכין אותם למזימה הנוראה מכול שמאיימת עכשיו על העולם. אויב מסוכן ומתוחכם גילה את הנוסחה לשיקוי הסודי של משפחת קהיל, שמבטיח לכל מי ששותה אותו יכולות על אנושית. כדי לנסות לעצור אותו, חייבים איימי ודן לצאת למשימת חיפוש נואשת אחרי יבשת נכחדת, ולהרחיק אל המקום הקר ביותר על כדור הארץ. בעבר הצליחו דן ואיימי להתמודד עם הכול ולנצח כי תמיד היו יחד. אבל עכשיו מתחילים להיווצר סדקים בברית ביניהם, ואולי הם כבר לא חזקים מספיק כדי למנוע מהסיוט הגרוע ביותר שלהם להתממש. נקודת פריצה הוא הספר השני בסדרה "בלי מעצורים".

הספירה לאחור[עריכת קוד מקור | עריכה]

שעון החול של הקהילים הולך ואוזל. איימי קהיל בת השש־עשרה ואחיה דן בן השלוש־עשרה, המנהיגים את המשפחה החזקה ביותר בהיסטוריה, לקחו יותר מדי סיכונים. זה היה רק עניין של זמן עד שהמזל שלהם ייגמר. ג'יי ראתרפורד פירס, איל התקשורת שמנסה לחסל את דן ואיימי ולהשתלט על העולם, קרוב מאי פעם להשיג את מבוקשו: דן לכוד ללא מוצא, ונראה שאין דרך לחלץ אותו – כמעט. כי לקהילים יש נשק סודי. אבל המחיר של השימוש בו כבד מנשוא. עכשיו, כשהכול נראה אבוד, איימי צריכה לשאול את עצמה את השאלה שרודפת אותה בסיוטיה הגרועים ביותר: כמה רחוק תהיה מוכנה ללכת כדי להציל את אחיה הקטן? הספירה לאחור הוא הספר השלישי בסדרה 'בלי מעצורים'.

נקודת ההתלקחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו הספר הרביעי והאחרון בסדרה השלישית - בלי מעצורים. הספר יצא בעברית ב-30 בינואר 2017.

בגידה (Doublecross)[עריכת קוד מקור | עריכה]

זו היא הסדרה הרביעית במניין הסדרות שאינן סדרות בונוס. עד ספטמבר 2016 כל הספרים בסדרה יצאו לאור באנגלית והספר הראשון בסדרה תורגם גם לעברית.

בסדרה 4 ספרים:

 • המשימה: טיטניק
 • המשימה: הינדנבורג
 • המשימה: הוריקן
 • המשימה: אטום

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא 39 רמזים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]