לדלג לתוכן

Freeform

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף ABC Family)
Freeform
פרטי הערוץ
מדינה ארצות הברית
קטגוריה בידור, טלוויזיה, סרטים
תאריך השקה

29 באפריל 1977
(כ-CBN Satellite Service)

1 באוגוסט 1988
(כ-The CBN Family Channel)

15 בספטמבר 1990
(כ-The Family Channel)

14 באוגוסט 1998
(כ-Fox Family Channel)

10 בנובמבר 2001
(כ-ABC Family)

12 בינואר 2016
(כ-Freeform)
בעלות .Freeform Worldwide Inc
(חברת וולט דיסני)
שפה אנגלית
משרד ראשי ברבנק, קליפורניה
שיטת שידור NTSC
HDTV
http://www.abcfamily.com/
סמליל הערוץ בשמו הקודם (שימש בין 2003 לינואר 2016)

Freeform (בעבר נקרא ABC Family) הוא ערוץ טלוויזיה אמריקאי, המשודר בכבלים בבעלות חברת וולט דיסני ורשת ABC. הערוץ מתמקד בתוכניות לכל המשפחה ומפיק סדרות טלוויזיה וסרטי טלוויזיה מקוריים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערוץ עלה לאוויר לראשונה בשנת 1977 בשם "CBN Satellite Service" שהיה חלק מרשת טלוויזיה שמשדרת תוכני דת נוצריים בארצות הברית. ב-1988 שונה שם הערוץ ל-"The CBN Family Channel" כדי לתאר את אופי הערוץ כמתאים למשפחה. בשנות ה-90, הערוץ הפך לרווחי מדי לחברת CBN, שמציגה את עצמה כחברה ללא כוונת רווח, והעבירה אותו לחברת ABC ששינתה את שם הערוץ פעם נוספת ל-"The Family Channel" (ערוץ המשפחה).

בשנת 1998 נקנה הערוץ על ידי חברת פוקס המאה ה-20 ושמו שונה ל-"Fox Family Channel". הערוץ פנה יותר לילדים צעירים ויותר סדרות אנימציה התווספו ללוח השידורים של הערוץ. כשפוקס קנו את הערוץ ב-1997 הוא היה מדורג במקום ה-10 בין ערוצי הכבלים אך לאחר המיתוג המחודש ירד למקום ה-17.

פוקס מכרו את הערוץ לדיסני תמורת 2.9 מיליון דולר בסוף 2001 והערוץ שינה את שמו פעם נוספת ל-"ABC Family". לאחר מכן הערוץ החל לשדר סדרות ותוכניות טלוויזיה ששודרו בעבר ב-ABC שלא היו להם זכויות לסינדיקציה.

ב-2006 הערוץ ערך מיתוג מחדש שכלל סלוגן בשם "A new kind of family" ("סוג חדש של משפחה") ומפיק סדרות מתוסרטות מקוריות. ב-2008 שבר הערוץ את שיאי הצפייה שלו עם שידור הסדרה "קייל XY" שמהר מאוד נשברו שוב עם עליית הסדרה "חייה הסודיים של נערה אמריקאית". בנוסף להפקת סדרות כמו "בייבי דאדי", הערוץ מפיק סרטי טלוויזיה מקוריים שזוכים להצלחה יחסית כמו "עוד סיפור סינדרלה" – סרט ההמשך ל"סיפור סינדרלה".

אופי הערוץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדומה לרשת The CW הערוץ מתמקד בקהל יעד של צעירים בגילאי 18–34, פלח שוק שנחשב לרווחי ביותר בעיני המפרסמים. הערוץ בבעלות חברת דיסני העולמית. הערוץ משדר סדרות בהפקת מקור, סדרות דרמה, מדע בדיוני וקומדיה. הערוץ גם משדר סרטי טלוויזיה בהפקת מקור המיועדים לנוער.

בכל סדרות הערוץ קיימת גישה ליברלית כלפי להטבי"ם, בסדרות הדגל של הערוץ, בשקרניות קטנות בהווה, יש דמות מרכזית של נערה לסבית. ובסדרה קייל המסתורי בעבר, בעונה השנייה קייל ואחותו נלחמו על הזכות של זוגות חד מיניים להשתתף בנשף הבית ספרי בתיכון.

בניגוד לרשתות הטלוויזיה הארציות או ערוצי הכבלים, הערוץ משדר את סדרות המקור בפורמט שונה. החלק הראשון של העונה משודר ברצף ולאחר מכן הסדרה יוצאת להפסקה של 4 עד 6 חודשים וחוזרת לשדר עד סוף העונה, בדרך כלל בחודשי הקיץ.

מבנה השידור, 10 פרקים בעונת הקיץ, ו-12 פרקים בחורף נועד כדי ליצור לסדרות קהל בסיס שיחזור לצפות בסדרות בעונת החורף, לאחר שהרשתות הגדולות חוזרות עם הסדרות שלהן, כך לסדרות נוצר קהל בסיס, אך הפגרה בת הארבעה חודשים בעונות הראשונות: ספטמבר-ינואר, וחצי שנה בעונות הבאות: ספטמבר-מרץ, פוגעת ברייטינג ולכן מובילה לביטול סדרות באמצע העונות, כמו שקרה לסדרה קייל XY, שבוטלה לאחר 10 פרקים של העונה השלישית עם סוף פתוח.

הערוץ משדר גם תוכני דת נוצריים, שריד מתקופת הבעלות של CBN, בשעות הבוקר המוקדמות וגם תוכן שיווקי במבנה ה-infomercial בשעות הלילה המאוחרות.

סמליל הערוץ הקודם (שימש בין 12 בינואר 2016 ל-17 בינואר 2018)

סדרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרות בהווה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרות בולטות ששודרו בעבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרטי מקור בולטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא Freeform בוויקישיתוף