לדלג לתוכן

Crash Bandicoot 3: Warped

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ערך ללא מקורות
בערך זה אין מקורות ביבליוגרפיים כלל, לא ברור על מה מסתמך הכתוב וייתכן שמדובר במחקר מקורי.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
ערך ללא מקורות
בערך זה אין מקורות ביבליוגרפיים כלל, לא ברור על מה מסתמך הכתוב וייתכן שמדובר במחקר מקורי.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Crash Bandicoot 3: Warped
כללי
תאריך הוצאה 31 באוקטובר 1998 (אמריקה הצפונית)
11 בדצמבר 1998 (אירופה)
סוגה משחק פלטפורמה
פיתוח Naughty Dog
הוצאה לאור Sony Computer Entertainment עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה Sony Interactive Entertainment
סדרה קראש בנדיקוט
דרישות תוכנה
מצבי משחק שחקן יחיד
פלטפורמות פלייסטיישן
המשחק הקודם קראש בנדיקוט 2: קורטקס מכה שנית
המשחק הבא קראש בנדיקוט: זעמו של קורטקס(עלילתית)
Crash Bandicoot 4: It's About Time (עלילתית, אתחול)
קראש טים רייסינג (תאריך יציאה
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Crash Bandicoot 3: Warped הוא המשחק השלישי בסדרת המשחקים קראש בנדיקוט, המהווה את המשך סיפורו של הבנדיקוט קראש אחרי שני המשחקים הקודמים. כמו שני קודמיו, גם משחק זה יצא ברימייק Crash Bandicoot N. Sane Trilogy לקונסולות פלייסטיישן 4, אקס-בוקס וואן, נינטנדו סוויץ' ולמחשב האישי.

כמו שני קודמיו, המשחק הוא משחק פלטפורמה, שבו קראש משתמש במתקפת הסיבוב שלו כדי להילחם באויביו ולשבור קופסאות במהלך שלבים, כאשר אחת לחמישה שלבים יש שלב של בוס שאותו צריך להביס כדי להתקדם במשחק. אך עם זאת, למשחק נוספו כמה סוגי שלבים נוספים, כגוון שלבים תת-מימיים ושלב רכיבה על אופנוע. החידוש הגדול במשחק היה האפשרות לשחק עם קוקו בנדיקוט, אחותו של קראש, שהופיעה לראשונה במשחק קורטקס מכה שנית. חדר העיוות (Warp Room) מהמשחק הקודם התפתח למכונת זמן בשם מכונת עיוות הזמן (The Time Twister Machine) שבה קראש או קוקו מגיעים למקומות וזמנים אחרים במטרה להשיג את הקריסטלים הורודים, שהיוו את מרכז העלילה במשחק הקודם. ברחבי השלב מפוזרים ארגזים מכל מיני סוגים, שהופיעו עוד מהמשחק הראשון בסדרה. אם השחקן הורס את כל הארגזים בשלב, הוא מקבל אבן חן, על אף שבחלק מהשלבים יש שני יהלומים שאותם משיגים בדרכים צדדיות שנקראות שביל המוות (Death Route). כאשר שחקן משיג את כל אבני החן במשחק, הוא פותח סיום אלטרנטיבי שמופיע אחרי שהוא מביס שוב את הבוס הסופי. אחרי ששחקן עובר שלב (לא בוס) כאשר הוא משחק בו בשנית הוא יכול לקחת שעון שלמעשה מונה את הזמן שהוא משחק בשלב. המטרה אז היא לסיים אותו כמה שיותר מהר מבלי להתחשב בקופסאות (חוץ מכמה קופסאות שהופכות לצהובות עם מספר עליהן, שאותן צריך לשבור כדי לחסוך בשניות בזמן של השלב). אם השחקן מסיים את השלב מספיק מהר, הוא זוכה בחפץ עתיק (Relic), שככל שהשחקן מסיים יותר מהר, הדרגה שלו עולה (מספיר, דרך זהב והרמה הכי גבוהה היא פלטינה).

מכונת עיוות הזמן

[עריכת קוד מקור | עריכה]

מכונת עיוות הזמן (The Time Twister Machine) היא בעצם שיפור לחדר העיטוף מהמשחק הקודם שהוא בעצם שער לכל השלבים במשחק. למכונה שתי קומות: עליונה ותחתונה.

קומה עליונה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקומה העליונה מורכבת מ-5 זרועות שבכל קצה של זרוע יש מבנה מתקופה ומקום אחרים (טירה מימי הביניים, מבנה ערבי, מבנה סיני, מבנה מצרי ומבנה עתידני). על אף שבכל תא שעל קצה הזרועות יש עיצוב אחר, בכל הזרועות שלבים מתקופות שונות (לדוגמה, השלב "Bone Yard" נמצא בזרוע הראשונה, שכאמור, עיצוב התא שלה הוא של ימי הביניים). בכל תא יש חמישה שלבים, שכדי לפתוח אותם צריך לעמוד על כפתורים ואז לקפוץ לתוך הפורטל שנפתח. בתחילת המשחק, כל התאים נעולים מלבד התא הראשון. כאשר שחקן משיג את כל הקריסטלים מכל חמשת השלבים שבתא הוא פותח שלב בוס. שחקן שפתח את שלב הבוס אינו יכול לשחק בשלבים האחרים בתא. אחרי שהוא עובר אותו, שאר השלבים חוזרים לתא ומצטרפים אל שלב הבוס. נפתחת גם זרוע חדשה שעליה נמצא תא אחר.

קומה סודית (תחתונה)

[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי ששחקן משיג 5 פריטים עתיקים, הוא פותח למעשה את הקומה הסודית, שנמצאת בתוך המכונה (בניגוד לקומה העליונה שנמצאת על המכונה). בשלבים שבתוך המכונה מצב ספירת הזמן פתוח עוד לפני שהשחקן עובר את השלב, ואפשר לשחק בו או במצב הרגיל שבו צריך לאסוף את כל הקופסאות כדי לזכות ביהלומים (כאמור, לא אוספים קריסטלים בשלבים של הקומה הסודית).

עלילת המשחק נותנת סיפור מקור לדמותו של אקו-אקו, רופא האליל שמלווה את קראש וקוקו בשלביהם. המשחק חושף אותנו לנבלים חדשים כמו אוקה-אוקה, ד"ר נפאריוס טרופי ודינגודייל.

עלילת המשחק מתחילה מיד אחרי המשחק הקודם, כאשר "קורטקס וורטקס" מתרסקת על מקדש עתיק ומשחררת את רוחו של אוקה-אוקה. בביתו של קראש, מזג האוויר משתנה ונשמע צחוק מרושע. אקו-אקו מודאג ואומר "אוקה-אוקה חופשי? לא, זה לא יכול להיות. רשע, רשע גדול מגיע". הוא מספר לקראש וקוקו על כך שכלא את אחיו המרושע "אוקה-אוקה" בכלא תת-קרקעי, אבל איכשהו הוא הצליח להשתחרר. במקביל, קורטקס מדבר עם אוקה-אוקה ומתגלה מהשיחה כי היה בין השניים קשר עוד מתחילת המשחק. בעזרתו של ד"ר נפאריוס טרופי ומכונתו, מכונת עיוות הזמן, קורטקס ואוקה-אוקה מתכננים לגנוב את הקריסטלים מהעבר, ואקו-אקו אומר לקראש וקוקו להשיג אותם לפניהם. המשחק עוקב אחרי המסע של קראש וקוקו להשיג את הקריסטלים. הם עוברים במקומות כמו ימי הביניים, טורקיה, מעמקי הים ומצרים העתיקה, במטרה להשיג את כל הקריסטלים. אחרי שקראש ואקו מביסים את קורטקס ואוקה, מכונת עיוות הזמן פותחת עוד שער בזמן ויוצאים דרכו.

אחרי שהשחקן משיג את כל היהלומים, הכוח של כל הקריסטלים והיהלומים ביחד מוציאים את מכונת עיוות הזמן משליטה והשער שואב את אוקה, קורטקס וגם את ד"ר נ. טרופי. מכונת עיוות הזמן קורסת, אבל קראש, קוקו, אקו, פולאר (דב הקוטב של קראש), פורא (טיגריס דרום-סין של קוקו) ובייבי T (טירנוזאורוס רקס מהעבר) מצליחים להתחמק ולחזור לביתם. במקביל, אוקה חוזר להיכלא בכלא תת-קרקעי כשקורטקס וטרופי הופכים לתינוקות ורבים מי יחזיק את אוקה-אוקה.

בכל פעם שמביסים בוס במשחק, קראש מקבל יכולת חדשה.

בוס מקום יכולת חדשה
טייני טיגר קולוסיאום Super Charged Body Slam, חיזוק ל"Body Slam" המקורי
דינגודייל עידן הקרח Double Jump
ד"ר נ. טרופי ליבת מכונת עיוות הזמן Death Tornado Spin, מתקפת סיבוב מרובה ומהירה, המאפשרת אף לדאות באוויר
ד"ר נ. ג'ין החלל Fruit Bazooka
ד"ר נאו קורטקס מכונת עיוות הזמן Speed Shoes, מאפשר ריצה מהירה

המשחק זכה לביקורות חיוביות (ציון ממוצע של 91 באתר Metacritic), בזכות המשחקיות, המוזיקה והשלבים, וגם העלילה זכתה לשבחים. המשחק מדורג כמשחק מסדרת קראש בנדיקוט הטוב ביותר שיצא.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • Crash Bandicoot 3: Warped, במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)