Detroit: Become Human

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
דטרויט: להפוך לאנושי
Detroit: Become Human
עטיפת המשחק
עטיפת המשחק
תאריך הוצאה

25 במאי 2018 - פלייסטיישן 4,

12 בדצמבר 2019 - מחשב אישי
סוגה הרפתקאות-פעולה
פיתוח Quantic Dream
הוצאה לאור Sony Interactive Entertainment
עיצוב דייוויד קייג'
אדם ויליאמס
מצבי משחק שחקן יחיד
דירוג M ‏(ESRB)
פלטפורמות

פלייסטיישן 4

מחשב אישי
מדיה Blu-Ray, הורדה דיגיטלית

Detroit: Become Humanתרגום חופשי לעברית: דטרויט: להפוך לאנושי) הוא משחק הרפתקאות-פעולה שפותח על ידי "Quantic Dream" ומשווק על ידי חברת "Sony Interactive Entertainment" עבור קונסולת המשחקים פלייסטיישן 4 והמחשב האישי. עלילת המשחק מתרחשת בעידן עתידני אלטרנטיבי בו הטכנולוגיה התקדמה עד לכדי נקודה בה אנדרואידים בעלי בינה מלאכותית מפותחת ומתקדמת משרתים את אוכלוסיית העולם ומתמקדת בשלושה אנדרואידים - קארה, קונור ומרקוס - שלכל אחד מהם רצונות ומטרות שונות. שלושת האנדרואידים עשויים למות או לשרוד במהלך המשחק בהתאם לבחירותיו והחלטותיו של השחקן. המשחק יצא לשוק ב-25 במאי 2018.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך המשחק, השחקן משחק שלושה אנדרואידים מנקודת מבט של גוף שלישי כברירת מחדל, אך קיימת האפשרות לשנות זאת בתפריט ההגדרות. על פי החלטותיו ובחירותיו של השחקן, הוא יוכל לסיים את המשחק כששלושת האנדרואידים חיים או לחלופין, לגרום למותם של חלק מהם במהלך העלילה ולהמשיך בלעדיהם. קווי העלילה של המשחק מתאימים את עצמם לבחירות השחקן ולדיאלוגים שאותם הוא מנהל עם דמויות אחרות, אך אם לשחקן ישנן חרטות על פעולות שביצע או החלטות שהחליט, קיימת בפניו האפשרות לחזור חזרה לנקודות מסוימות בעלילה ולבחור לשנות את התקדמותה. לעיתים, ככל שהשחקן יאסוף יותר מידע מהסביבה בה הוא נתון בתוך פרק זמן קצוב, כך יגדלו סיכוייו להצליח לקבוע דרכי פעולה שיוכל לחזות את תוצאותיהן ככל האפשר. בנוסף, במהלך העלילה, השחקן יוכל להשתמש בתכונת ה"מציאות רבודה" על מנת לאסוף ולקבל רמזים הנמצאים בסביבה ועל ידי כך יוכל לפרש אירועים שהתרחשו קודם לנוכחותו בזירת ההתרחשות ולשחזר צעדים של דמויות שונות.[1]

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • קארה (ואלרי קארי) - אנדרואיד חדשה שזה אך עתה יצאה מהמפעל אל העולם ומתחילה ללמוד צעד אחר צעד איך לחיות בין בני האדם. במהלך העלילה, קארה נאבקת למצוא את מקומה בעולם בו האנדרואידים אינם מודעים לכך שבני האדם מנצלים ומשעבדים אותם.
  • קונור (בריאן דקארט) - אנדרואיד משטרתי מתקדם שאחראי ומופקד על כוח מיוחד לאיתור והשבתת אנדרואידים שסטו מתבניות הפעולה המתוכנתות להם בעקבות באג מסתורי במערכת ההפעלה שלהם.
  • מרקוס (ג'סי ויליאמס) - אנדרואיד "ער" שמודע לכך שהוא ובני מינו מנוצלים ומשועבדים על ידי בני האדם ולוקח על עצמו כמטרה "להעיר" את שאר האנדרואידים ולשחרר אותם משליטת בני האדם.

פיתוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

קטע מתוך סצנה המראה את קונור באמצע ניהול משא ומתן עם אנדרואיד סורר. ניתן לראות בתמונה ארבע אפשרויות דיאלוג שיכולות להשיג לקונור את מטרתו או לחלופין, לגרום לו להיכשל.

המשחק קיבל תקציב פיתוח שערכו נמדד ב-30 מיליון יורו. המשחק מבוסס על רעיון למשחק דמו בשם "קארה" שפותח על ידי החברה, אך פיתוחו נזנח. מייסד ומנכ"ל החברה, דייוויד קייג', רצה להפוך את משחק הדמו למשחק מלא, אף על פי שלא תוכנן במקור, בעיקר משום שהיה סקרן לגבי מה היה יכול לקרות עם הסתעפות עלילת המשחק. עבור המשחק, קייג' קיבל השראה מספרו של ריי קורצווייל, "הסינגולריות מתקדמת", ספר שמסביר כיצד הקצב שבה האינטליגנציה האנושית מתפתחת מתחוורת בהשוואה לזה של מכונות. לכן, קייג' הציע רעיון למשחק שמציג עידן בו המכונות פתאום קמות והן בעלי רגשות. האנדרואידים במשחק עוצבו תוך התייחסות רבה לבינה המלאכותית, לשאלה כיצד כוח האנרגיה שלהם נוצר ולתנועות העין האנושיות, כשיכולותיו של כל אנדרואיד נקבעים על ידי המקצוע הנתון שלהם. דטרויט נבחרה כמגמה להחייאת עיר שנכנעה לירידה כלכלית לאחר שעשתה תרומה היסטורית לתעשייה האמריקנית. מפתחי המשחק נסעו לדטרויט כדי לערוך מחקרי שדה עבור המשחק - לצלם, לבקר מבנים נטושים ולפגוש אנשים.

בסוף 2013, קייג' ציין שהמשחק נבנה ומפותח על בסיס מה שהוא עשה בעבר עם Heavy Rain ומעבר: שתי נשמות, אבל מפותח "בצורה מאוד שונה מאוד". התסריט הבלתי גמור של קייג', שהכיל 2,000 עמודים - הועבר לראשונה לצוות העיצוב בזמן שהמתכנתים יצרו את הגרפיקה, כמו גם את מנוע המשחק החדש שכלל שיפור והתקדמות בתכונות כמו עיבוד, תאורה דינמית, הצללה וזוויות מצלמה. באוקטובר 2016, קייג' סיים את התסריט לאחר יותר משנתיים של כתיבה מאומצת. במהלך הכתיבה, קייג' השתמש בתרשימים ובדיאגרמות על מנת לחשב ולחזות כל תוצאה אפשרת לכל בחירה שתיעשה על ידי השחקן במהלך המשחק. תהליך הליהוק עבור המשחק התפרס בשלוש ערים - לוס אנג'לס, לונדון ופריז - בחיפוש אחר יותר מ-250 שחקנים על מנת שיגלמו 513 תפקידים. השחקנים נסרקו בתוכנת תלת-ממד, שהפך את המודלים לדמויות במשחק. ב-8 בספטמבר 2017, צילומי לכידת התנועה הושלמו לאחר 324 ימים. המשחק כולל 35,000 צילומי מצלמה, 74,000 הנפשות ייחודיות ו-5.1 מיליון שורות קוד.

יציאה לשוק וקבלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק הוכרז לראשונה ב-27 באוקטובר 2015 במסיבת עיתונאים של חברת "סוני" במהלך שבוע המשחקים בפריז. לאחר מכן, המשחק הוצג בתערכות "E3 2016" ו-"E3 2017", במהלכן נחשפו קדימונים שבהן הוצגו הדמויות אותן ניתן לשחק. בעקבות תערוכת "E3 2017", קייג' אישר שהמשחק יצא לשוק במהלך שנת 2018, ומאוחר יותר ציין שמדובר על הרביע הראשון או השני של 2018. אחרי שבוע המשחקים בפריז שהתקיים בשנת 2017, פורסם קדימון חדש עבור המשחק שבמהלכו הוצג נושא האלימות במשפחה, במיוחד בסצנה שבה הותקפה ילדה בת 10 על ידי אביה. דקארט, שגילם את קונור, הגן על הקדימון וציין שהסיפור שמועבר בו "מעורר אמפתיה". המשחק יצא לשוק ב-25 במאי 2018 באופן אקסקלוסיבי עבור פלייסטיישן 4.[2]

פרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנה פרס קטגוריה תוצאה
2016 פרס הביקורות הטובות ביותר למשחק ב-E3 המשחק המקורי הטוב ביותר מועמדות
2017 הטובים ביותר של GameSpot לשנת 2017 המשחק הטוב ביותר ב-E3 זכייה
הטובים ביותר של IGN לשנת 2017 המשחק הטוב ביותר עבור פלייסטיישן 4 מועמדות
משחק ההרפתקאות הטוב ביותר מועמדות
הטובים ביותר של Hardcore Gamer לשנת 2017 מועמדות
פרס מבקרי המשחקים המשחק המקורי הטוב ביותר מועמדות
משחק הפעולה/ההרפתקאות הטוב ביותר מועמדות

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]