Little Green Footballs

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו האתר

Little Green Footballs (כדורי-רגל קטנים וירוקים) או בראשי תיבות LGF הוא שמו של בלוג אמריקאי פוליטי המנוהל על ידי צ'ארלס ג'ונסון, הבלוג מציג דעות אמריקאיות רפובליקניות ומזוהה עם הנאו-קונסרבטיבים והימין האמריקני. מבחינת עמדותיו בנושאים בינלאומיים, האתר הוא בעל נטיות פרו-ישראליות מובהקות ותומך בקו נוקשה נגד מדינות התומכות ומממנות טרור (ובפרט איראן, מדינות ערב והרשות הפלסטינית). האתר עוסק רבות במלחמה כנגד הטיות פוליטיות בתקשורת, שלטענתם מוטית שמאלה כנגד ישראל והרפובליקנים בארצות הברית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפני פיגועי 11 בספטמבר בשנת 2001 עסק הבלוג בנושאים לא פוליטיים, מאז ה-11 בספטמבר הוא עוסק בנושאים כמו המלחמה בטרור, בפרט בטרור אסלאמי והסכסוך הישראלי-ערבי. בשנת 2004 חבר הבלוג לבלוגים וכותבים אחרים וניהל קמפיין נגד כתבה בתוכנית הטלוויזיה 60 דקות של רשת CBS שהציגה את הנשיא ג'ורג' בוש הבן כמי שהתחמק משירות צבאי. הבלוג אסף נתונים שהצביעו על העובדה שמסמכים שהוצגו בכתבה היו מזויפים. הפרשייה הסתיימה בהודאה של רשת CBS שהכתבה שפורסמה אכן הציגה מסמכים מזויפים, לאחר מספר חודשים נאלץ הכתב האחראי דן ראת'ר לצאת לגמלאות.

האתר ידוע בתמיכתו בישראל ובין השאר עזר בארגון תרומות ומשלוחי פיצה לחיילי צה"ל[1].

בשנת 2004 הוזכר הבלוג ברשימת הבלוגים הפוליטיים הטובים ביותר של הוושינגטון פוסט.

ב-5 באוגוסט 2006 חשף הבלוגר צ'ארלס ג'ונסון מ-Little Green Footballs זיוף תמונות על ידי עדנאן חאג' כאשר ניתח צילום של צלם רויטרס לבנוני המתאר הפצצת עיר בלבנון בזמן מלחמת לבנון השנייה והראה כי קיימות בו ראיות חותכות לעיבוד הצילום[2][3][4]. לטענת ג'ונסון, עיבוד הצילום נעשה במזיד כדי לפגוע בתדמיתה של ישראל כחלק מתקשורת מוטה כנגד ישראל. בעקבות החשיפה, פוטר חאג' מתפקידו ומאוחר יותר תמונותיו הוסרו ממאגר התמונות של רויטרס.

דיונים וכתבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבלוג מנסה לטפל באירועים המוצגים בתקשורת העולמית מזווית ראייה פרו-רפובליקנית, פרו-אמריקאית ופרו-ישראלית. במקביל הוא מנסה להעלות לדיון הציבור נושאים שונים כמו האנטישמיות באירופה, השחיתות ברשות הפלסטינית, ההטיה הליברלית בעיניו של התקשורת העולמית וארגונים מוסלמים אנטי-אמריקאים במערב.

חלק לא קטן מהאתר מוקדש להוקעת השמאל הקיצוני, שלטענת עורכי האתר תומך בטרור. בין השאר מנהל האתר את תחרות "Idiotarian of the Year" (מונח המשלב בין "אידיוט שימושי" לליברטריאני ומשמש כשם גנאי לשמאלנים ששונאים את המערב וישראל ולכן משרתים את תעמולת האויב) - בפרס זכו בין השאר רייצ'ל קורי, ג'ימי קרטר ומייקל מור. לכל ידיעה בבלוג מצטרפות מאות תגובות של הקוראים.

בגלל כמות הקוראים הרבה שבו ומגנון התגובות, האתר LGF הוליד מגוון רב של מונחים וסלנג פוליטי, חלקן מתארות הווי מיוחד של האתר אך אחרות כלליות יותר שהשתרשו בשיח הפוליטי בארצות הברית. בין המילים האלה אפשר לציין את:

  • Idiotarian - מונח המשלב, כאמור, בין "אידיוט" לליברטריאני ומשמש כשם גנאי לשמאלנים ששונאים את המערב וישראל ולכן משרתים את תעמולת האויב. המונח נחשב ליורשו של useful idiot, מונח מתקופת המלחמה הקרה שאפיין בעלי דעות פוליטיות שמאלניות ככלי משחק בידי "האויב הקומוניסטי" (ברית המועצות).
  • Al-Reuters, שם המודבק לסוכנות הידיעות האירופאית רויטרס, לטענת LGF בגלל נטייתה הפרו-פלסטינית, שמתבטאת לעיתים גם בסיקור מסולף.
  • Moonbat - קיצוני פוליטי שנדחף להאמין בתאוריות קשר, לא משנה מאיזו דעה.
  • Arafish - כינוי מלגלג ליאסר ערפאת, שנוצר בעקבות תמונה מעוותת שלו בפוטושופ.
  • Eurabia - שילוב של "אירופה" ו"ערביה", כינוי גנאי למדינות אירופה המוצפות במהגרים מוסלמים ונכנעות פעם אחר פעם לגחמות האנטי-ישראליות והאנטי-אמריקניות של הערבים.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]