לדלג לתוכן

NXT TakeOver: Philadelphia

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
NXT TakeOver: Philadelphia

הפוסטר הרשמי של האירוע בכיכובם של
אנדרדה "סיין" אלמאס, זלינה וגה, ג'וני גרגאנו,
אמבר מון ושיינה בייזלר
מידע
ארגון WWE
מותג(ים) NXT
תאריך 27 בינואר 2018
עיר פילדלפיה, פנסילבניה
אולם וולס פארגו סנטר
מספר צופים 14,247
שיר(י) הנושא "When the Lights Come on"
ו-"Into the Fire" בביצוע
Asking Alexandria
סדרת אירועי שלם וצפה של ה-WWE
התנגשות של אלופים :NXT TakeOver
Philadelphia
רויאל ראמבל
סדרת אירועי NXT TakeOver
WarGames :NXT TakeOver
Philadelphia
New Orleans

NXT TakeOver: Philadelphia היה אחד מאירועי השלם וצפה של ארגון ההיאבקות האמריקאי, ה-WWE, השייך לארגון הפיתוח שלהם, NXT. כמו כן, האירוע שודר בערוץ של ה-WWE Network. האירוע נערך ב-27 בינואר 2018, באולם וולס פארגו סנטר שבפילדלפיה, פנסילבניה וכלל קרבות בין המתאבקים של המותג NXT עקב העלילות, שנבעו ביניהן במהלך התקופה עד לקיום האירוע.[1] האירוע היה האירוע ה-18 בסדרת אירועי NXT TakeOver.

חמישה קרבות התנהלו באירוע. בקרב המרכזי, אנדרדה "סיין" אלמאס ניצח את ג'וני גרגאנו ושמר על אליפות ה-NXT. עוד ברשימת הקרבות, אמבר מון ניצחה את שיינה בייזלר ושמרה על אליפות הנשים של NXT, ואליסטר בלאק ניצח את אדם קול בקרב חוקי אקסטרים. האירוע זכור בעיקר בשל החזרה של תומאסו צ'אמפה. הקרב המרכזי קיבל ציון של חמישה כוכבים מהעיתונאי של Wrestling Observer Newsletter, דייב מלצר, מה שהפך את קרב זה לראשון בהיסטוריה של NXT שקיבל ציון כזה ולקרב השישי בהיסטוריה של ה-WWE שקיבל ציון כזה (מאז שנת 2011).

עלילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע כלל קרבות שנבעו מעלילות מתוסרטות שהתקיימו במהלך התוכנית של NXT. סדרת אירועי NXT TakeOver החלה ב-29 במאי 2014, כחלק מאירועי השלם וצפה של NXT, המשמשת כליגת הפיתוח של ה-WWE, כשערכה את האירוע השני שלה שהועבר בערוץ ה-WWE Network תחת השם NXT TakeOver. בחודשים שלאחר מכן, הביטוי "TakeOver" הפך למותג המייצג את כל אירועי השלם וצפה של NXT. האירוע היה אירוע השלם וצפה הראשון של NXT בשנת 2018.

ב-6 בדצמבר בפרק של התוכנית NXT, הג'נרל מנג'ר של NXT, ויליאם ריגל, הודיע על סדרת קרבות: קסיוס אונו נגד ג'וני גרגאנו (האחרון החליף את ולווטין דרים), אליסטר בלאק נגד אדם קול, קיליאן דיין נגד טרנט סבן, רודריק סטרונג נגד לארס סאליבן.[2] המנצחים בקרבות אלו העפילו לקרב מרובע אשר קבע את הטוען לכתר לאליפות ה-NXT. המנצחים היו גרגאנו, דיין, בלאק וסאליבן שהתחרו בקרב המרובע ב-27 בדצמבר בפרק של התוכנית NXT.[3] בקרב זה גרגאנו ניצח לאחר שדעתו של בלאק הוסחה על ידי The Undisputed Era, הסחה שאותה ניצל גרגאנו כדי להצמיד את בלאק ולהפוך למועמד לתואר נגד אנדרדה "סיין" אלמאס באירוע בפילדלפיה.[4]

ב-6 בדצמבר בפרק של התוכנית NXT, אליסטר בלאק ניצח את אדם קול בקרב העפלה לקרב המרובע אשר קבע את הטוען לכתר לאליפות ה-NXT. ב-27 בדצמבר בפרק של התוכנית NXT, חברי קבוצת The Undisputed Era גרמו לבלאק להפסיד בקרב המרובע. ב-10 בינואר בפרק של התוכנית NXT, בלאק חבר לשורותיו של רודריק סטרונג בקרב זוגות נגד בובי פיש וקייל אוריילי על אליפות הזוגות של NXT. במהלך הקרב, קול התערב ותקף את בלאק מאחור. קול החל ליסוג לאחור ופיתה את בלאק להיגרר איתו ביחד לאזור הקהל, מה שאיפשר לפיש ואוריילי לנצח ולשמור על חגורות האליפות בהצלחה. לאחר מכן, ויליאם ריגל הודיע שקרב חוקי אקסטרים יתקיים בין בלאק לבין קול באירוע בפילדלפיה.[5]

ב-10 בינואר בפרק של התוכנית NXT, שיינה בייזלר ערכה את הופעת הבכורה שלה בזירה נגד דקוטה קאי, בקרב שנגמר כתוצאה מהחלטו של השופט בשל פציעת ידה במכוון של קאי על ידי בייזלר. לאחר הקרב, בייזלר תקפה את ידה של קאי, בעוד שהצוות הרפואי ניגש לעזרת קאי. תקיפה זו גרמה לאלופת הנשים של NXT, אמבר מון לצאת ולעזור לקאי להפסיק את תקיפתה של בייזלר. שבוע לאחר מכן בפרק של התוכנית NXT, לאחר שלייסי אוואנס גבר על אלייה, האחרונה הותקפה על ידי בייזלר, מה שגרם שוב לאמבר מון לצאת ולהפסיק את תקיפתה של בייזלר. לאחר תקיפה זו, מון איתגרה את בייזלר לקרב ביניהן כדי להפסיק את הבריונות שלה. בייזלר סירבה לאתגר זה, אלא אם כן אליפות הנשים של NXT תהיה מונחת על כף המאזניים באירוע בפילדלפיה. מון הסכימה להצבת תנאי זה ובכך הקרב הפך לרשמי על ידי הג'נרל מנג'ר של NXT, ויליאם ריגל.[6]

ב-24 בינואר 2018, במהלך מסיבת עיתונאים אשר קידמה את האירוע, טריפל H אישר שיתקיים קרב בין ולווטין דרים לקסיוס אונו באירוע בפילדלפיה.[7]

אירוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

אישיויות אחרות על המסך
תפקיד: שם:
צוות השידור מאורו רנאלו
פרסי ווטסון
כרוזה מייק רום
שופטים טום קסטור
דרייק וורץ
אדי אורנגו
דארל שארמה
פאנל לפני האירוע צ'ארלי קארוסו
סם רוברטס
סמואה ג'ו

קרבות מקדימים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע נפתח עם הקרב של חברי קבוצת The Undisputed Era (בובי פיש וקייל אוריילי) שהגנו על אליפות הזוגות של NXT נגד The Authors of Pain (אקאם ורזאר). לאחר שאקאם התנגש ברזאר, אוריילי הצמיד אותו לניצחון ובכך פיש ואוריילי שמרו על חגורות האליפות.

לאחר מכן, ולווטין דרים התחרה נגד קסיוס אונו. לקראת סיום הקרב, אונו הכה את דרים בעזרת מכת ה-Rolling Elbow, אך ללא הצלחה. אונו ביצע שוב את אותה המכה, אך דרים הצליח לחמוק מכך ולבצע את מהלך הסיום שלו, ה-Death Valley Driver, ואז ביצע את מהלך ה-Purple Rainmaker. לאחר מכן, דרים הצמיד את אונו לספירת שלוש וניצח בקרב.

בקרב השלישי של הערב, אמבר מון הגנה על אליפות הנשים של NXT נגד שיינה בייזלר. כשבייזלר נכנסה לביצוע מהלך ההכנעה על ידה של מון, האחרונה חמקה מכך וניצלה זאת כדי להצמיד את בייזלר לספירת שלוש, מה שהעניק לה את הניצחון ואת ההגנה המוצלחת על התואר. לאחר הקרב, בייזלר תקפה את מון וביצעה את מהלך ההכנעה שלה, קיריפודה קלאץ', על מון, שהתעלפה כתוצאה מכך.

בקרב הלפני אחרון, אליסטר בלאק התחרה נגד אדם קול בקרב חוקי אקסטרים. קול ביצע את מהלך הסופרקיק על כיסא שפגע בבלאק, כתוצאה מכך בלאק נפל אל תוך שני שולחנות שהונחו מחוץ לזירה. הקרב התהפך כך שבלאק ביצע את מהלך ה-Death Valley Driver על קול אל תוך שני כיסאות. The Undisputed Era (בובי פיש וקייל אוריילי) הפריעו בקרב וביצעו על בלאק את מהלך הסיום שלהם, ה-Total Elimination. כתוצאה מהפרעה זו, חברי קבוצת SAnitY (אריק יאנג, אקסל טישר וקיליאן דיין) הופיעו ותקפו את פיש ואוריילי, תוך כדי שדיין ביצע את מהלך ה-Suicide Dive על פיש, אוריילי, יאנג ווולף. לאחר מכן, בלאק ביצע את מהלך ה-Double Foot Stomp על קול ששכב על שולחן השדרנים ואז בלאק את מהלך הסיום שלו, ה"מיסה השחורה" ובכך הצמיד את קול לספירת שלוש וניצח בקרב.

הקרב המרכזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקרב המרכזי של הערב הפגיש את אנדרדה "סיין" אלמאס (שלווה לקרב על ידי זלינה וגה) לקרב על אליפות ה-NXT מול ג'וני גרגאנו. גרגאנו ביצע את מהלך ה-Slingshot DDT על אלמאס, תוך כדי שהוא הנחית אותו על צד הזירה. גרגאנו המשיך לתקוף וביצע את מהלך הסופרקיק על אלמאס, אך לא הצליח להצמיד את כתפיו למזרן לספירת שלוש. אלמאס החל להשיג שליטה בקרב וביצע את מהלך ה-Double Knee Smash, תוך כדי שגרגאנו ישב בפינת הזירה, אך לא הצליח לנצח בשל מהלך זה. כשדעתו של השופט הוסחה, וגה תקפה את גרגאנו בעזרת מהלך ההוריקראנה מצד הזירה אל עבר מדרגות הפלדה. אלמאס ביצע את מהלך הסיום שלו, ה-Hammerlock DDT, אך גרגאנו הצליח לצאת מההצמדה. קנדיס לאריי (אשתו של גרגאנו, שישבה בשורה הראשונה בקהל) תקפה את וגה ורדפה אחריה ברחבי האולם. גרגאנו ביצע שוב את מהלך ה-Slingshot DDT, אך שוב לא הצליח להצמיד את אלמאס לספירת שלוש. גרגאנו ביצע את מהלך ההכנעה שלו, הגרגאנו אסקייפ, אך אלמאס הצליח להניח את רגלו על החבל התחתון ולגרום להפסקת המהלך. אלמאס ביצע עוד פעם את מהלך ה-Double Knee Smash, כשהפעם גרגאנו ישב בפינת הזירה מחוץ לזירה עצמה. לאחר מכן, אלמאס הרים את גרגאנו וביצע עליו מהלך הסיום שלו, ה-Hammerlock DDT, מהחבל העליון. בעקבות מהלך זה, אלמאס הצליח להצמיד את גרגאנו לספירת שלוש ולשמור על חגורת האליפות בהצלחה. לאחר הקרב, בזמן שגרגאנו ולאריי היו באזור רמפת הכניסה לזירה והתכוונו לחזור אל מאחורי הקלעים, תומאסו צ'אמפה תקף את גרגאנו מאחור בעזרת קב, מה שלמעשה ציין את חזרתו הרשמית של צ'אמפה לאחר הפציעה שהשביתה אותו.

ביקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקרב בין גרגאנו לאלמאס קיבל ביקורות נלהבות, כשהעיתונאי של Wrestling Observer Newsletter, דייב מלצר, העניק לקרב זה ציון של חמישה כוכבים, מה שהפך את קרב זה לראשון בהיסטוריה של NXT שקיבל ציון כזה ולקרב השישי בהיסטוריה של ה-WWE שקיבל ציון כזה.

תוצאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מס' תוצאות התניות זמן
1 The Undisputed Era (בובי פיש וקייל אוריילי) (א) ניצחו את The Authors of Pain (אקאם ורזאר) (עם פול אלרינג) קרב זוגות על אליפות הזוגות של NXT[8] 14:50
2 ולווטין דרים ניצח את קסיוס אונו קרב יחידים[9] 10:45
3 אמבר מון (א) ניצחה את שיינה בייזלר קרב יחידים על אליפות הנשים של NXT[10] 10:06
4 אליסטר בלאק ניצח את אדם קול קרב חוקי אקסטרים[11] 22:02
5 אנדרדה "סיין" אלמאס (א) (עם זלינה וגה) ניצח את ג'וני גרגאנו קרב יחידים על אליפות ה-NXT[12] 32:22
(א) - מתייחס למתאבק/מתאבקים שהגיעו לקרב כאלוף/אלופים

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • NXT - ליגת הפיתוח של ה-WWE

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]