Path of Exile

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Path of Exile
כללי
תאריך הוצאה בטא פתוחה ב-23 בינואר 2013
סוגה תפקידים ופעולה
פיתוח Grinding Gear Games
הוצאה לאור Grinding Gear Games
ארץ מקור ניו זילנד עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה Grinding Gear Games
דרישות תוכנה
מנוע משחק in-house engine
מצבי משחק מרובה משתתפים
פלטפורמות Windows
המשחק הבא Path of Exile 2 עריכת הנתון בוויקינתונים
דרישות מערכת
מעבד תומך בפקודות SSE2 (כגון פנטיום 4)
זיכרון 2 ג'יגה בייט
כרטיס מסך תומך ב Shader 3.0
מקום פנוי 8 ג'יגה בייט
מערכת קול תואמת DirectX 9
בקרים עכבר ומקלדת
www.pathofexile.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Path of Exileאנגלית: מסע הגלות) הוא משחק תפקידים-פעולה המתרחש בעולם בדיוני. המשחק, שפותח על ידי Grinding Gear Games הניו זילנדית, מופץ להורדה בחינם וממומן על ידי תרומות שהם מגדירים כ"מיקרו-תשלומים אתיים"[1]. מבחינת משחקיות, המשחק הוא בדגש פעולה בסגנון דיאבלו בו השחקן מסתובב בעולם הפנטזיה של המשחק ועליו לקטול כמה שיותר מפלצות.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק הוא משחק פנטזיה המתרחש ביבשת דמיונית בשם רייקלאסט (Wraeclast) שתפקידה לאכלס פושעים שנידונו לגלות. המשחק מתחיל כאשר השחקן מתעורר בחופי היבשת, ללא שום סיבה ידועה וללא היכרות עם רקע העבר שלו, ועליו להתמקד בהכרה והישרדות בעולם הזר ומלא הסכנות, להתמודד עם ילידיו המסוכנים וליצור קשרים עם גולים אחרים.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סגנון המשחק הוא המקובל במסגרת משחקי "Hack and Slash": השחקן מגלם דמות בודדת החוקרת מבוכים שונים ועוסקת בעיקר זמנה במילוי המשימות שניתנות לשחקן, שכוללות בעיקר קטל המפלצות השוכנות בעולם כדי לקבל נקודות ניסיון ולעלות ברמות ובביזת אוצרותיהם. הדגש מושם פחות על קשירת מערכות יחסים עם דמויות אחרות או פתרון חידות, והמשחק נוטה יותר לכיוון של משחק פעולה מאשר משחק הרפתקאות. בדומה לדיאבלו, המשחק הוא בגוף שלישי בו השחקן רואה את עולם המשחק במבט-על[2], ויש בו אלמנטים של משחק מרובה משתתפים המוני כאשר ניתן להתחבר לשרתים ולהיפגש עם שחקנים אחרים בערים השונות ואף ליצור אינטראקציות איתם, אך לא בתוך המבוכים עצמם, שם השחקן נמצא לבד.

דמויות ותכונות בסיסיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק יש 3 תכונות בסיסיות (stats) שמשפיעות על תכונות ויכולות אחרות בשחקן:

  • כוח (Strength) שמשפיע על מתקפות פיזיות. 2 נקודות כוח = 1 נקודת חיים, ו5 נקודות כוח = +1% נזק למתקפות פיזיות.
  • זריזות (Dexterity) שמשפיע על מתקפות מרוחקות ודיוק. נקודת זריזות = 2 נקודות דיוק, 5 נק' זריזות = +1% בהגנה.
  • אינטליגנציה (Intelligence) שמשפיע על כוח והגנה קסומים. 2 נק' אינטליגנציה = 1 נקודת מאנה, ו5 נק' אינטליגנציה = +1% מגן קסום.

גיבור המשחק נתון לבחירת המשחק מתוך 6 דמויות: Marauder (לוחם מבוסס כוח), Ranger (קשת מבוסס זריזות), Witch (מכשפה מבוססת אינטליגנציה), Duelist (דמות היברידית שמבוססת על כוח וזריזות), Templar (דמות היברידית שמבוססת על כוח ואינטליגנציה) ו Shadow (גם כן דמות היברידית שמבוססת על זריזות ואינטליגנציה).

מיומנויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לשחקן יש 2 סוגי מיומנויות: מיומנויות סבילות (Passive skills) שאותן ניתן לפתח על ידי עץ מיומנויות ובו 1350 מיומנויות, שמתחיל כספציפי לכל דמות ודמות אך בפועל הוא אחיד כאשר המיומנויות של כל סוגי השחקנים נמצא על עץ אחד ולא על עצים נפרדים כמו משחקי תפקידים אחרים, ובאמצעות מיומנויות אלו ניתן לשפר את תכונות השחקן. המיומנויות הפעילות (Active skills) קיימות כחפצים (Gems) בצבעים שונים כאשר צבע אדום מציין מתקפות פיזיות, כחול קסמים, וירוק - מתקפות לטווח רחוק. בכל ציוד כגון נשק או שריון יש סוקטים בצבעים שונים שמשתנים מנפילה לנפילה ועליהם ניתן לשים את המתקפות. המיומנויות מוגבלות בדרישה לתכונה מסוימת (או תכונות), ניתן להשיג אותם על ידי הריגת מפלצות וביצוע משימות, ויש יכולת להעלות אותם רמות על ידי שימוש במיומנויות כדי לצבור נקודות ניסיון למיומנות. ככל שהרמה של המיומנות יותר חזקה, היכולות שלה משתפרות אם כי דרישות הסטאטים עולות.

מסחר[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק אין כסף, והמסחר מתבצע בשיטה של סחר חליפין כאשר ניתן להחליף חפצים עם דמויות בלי שחקן (NPC) שנמצאות בערים תמורת חפצים דוגמת מגילות וחלקי מגילות איתן ניתן לשפר או לשדרג חפצים, ולהפעיל חפצים נדירים (למשל Unidentified items, חפצים שנופלים ממפלצות ואי אפשר ללבוש אותם עד שמפעילים עליהם את המגילה, ועם הפעלתה מתווספות תכונות מיוחדות). ערך השחקן נקבע לפי חוזקו וחפצים נדירים מאוד שיש ברשותו.

ליגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק ישנה מערכת שחקן נגד שחקן (PVP) שמאפשרת לשחקנים להילחם אחד נגד השני ובה הם יכולים להילחם באזורים רנדומליים, יהיה מערכת דירוג, וחפצים ייחודיים שתוכלו לקבל מה-PVP. המשחק מציע מצבים שונים אלטרנטיביים בהם ניתן לשחק: Hardcore בהם שחקן שמת מוחזר לליגה המקורית שלו, Ironman בה אין אינטראקציה עם NPC והמאנה מתחדשת יותר לאט, Cut-throat בה שחקנים הורגים שחקנים אחרים כדי לגזול את חפציהם, Attrition בה שחקנים חלשים ומתקדמים לאט מחוסלים, וכן ליגה שמוצעת בתשלום וניתן לקבוע את חוקיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]