לדלג לתוכן

Rayman Legends

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Rayman Legends
כללי
תאריך הוצאה 3 בספטמבר 2013
סוגה פלטפורמה
פיתוח מישל אנסל
הוצאה לאור יוביסופט עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור צרפת עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית, נורווגית, פינית, פולנית, פורטוגזית ברזילאית, רוסית, הולנדית, ספרדית, צרפתית, דנית, איטלקית, גרמנית, שוודית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה יוביסופט
סדרה Rayman
דרישות תוכנה
מנוע משחק UbiArt Framework
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
דירוג ESRB: Everyone 10 and Older
פלטפורמות Microsoft Windows
PlayStation 3
PlayStation Vita
Wii U
Xbox 360
Nintendo Switch
המשחק הקודם Rayman Origins
דרישות מערכת
בקרים מקלדת, ג'ויסטיק
אתר רשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Rayman Legends (מילולית: "אגדות ריימן") הוא משחק פלטפורמה שפותח והופץ על ידי יוביסופט. זהו הכותר הראשי החמישי בסדרת משחקי "ריימן" וגם ההמשך הישיר למשחק "Rayman Origins" שיצא בשנת 2011. המשחק התגלה בטריילר לא מקורי שהופיע באינטרנט ב-27 באפריל 2012. תחילה הוכן כמשחק בלעדי עבור Wii U, הוא שוחרר בסופו של דבר גם עבור PlayStation 3 ,Microsoft Windows ו-Xbox360 ב-29 באוגוסט 2013 לאוסטרליה, 30 באוגוסט 2013 לאירופה וב-3 בספטמבר 2013 לאמריקה הצפונית. הגרסה ל-PlayStation Vita יצאה בעיכוב לאוסטרליה ב-12 בספטמבר 2013 ולאירופה ב-13 בספטמבר 2013. ישנן גם גרסאות ל-PlayStation 4 ו-Xbox One.

ריימן, גלובוקס והטינזים ישנו במשך מאה שנה, בזמן זה, סיוטיו של חולם הבועות גדלו והתפשטו, כך גם הקוסם המרושע (אשר שרד את הפיצוץ ב-"Rayman Origins") שבזמן זה גדל והתפצל לחמישה "טינזים אפלים". ריימן וחבריו התעוררו על ידי מרפי שסיפר להם על כך שהסיוטים המפלצתיים חטפו וכלאו את כל הטינזים האחרים ואת עשר הנסיכות (כולל ברברה). ריימן, גלובוקס, הטינזים ומרפי יצאו להביס את האיומים החדשים האלה. לאחר שהביסו ארבעה טינזים אפלים ונלחמו נגד הסיוטים הגרועים ביותר, ריימן וחבריו יצאו ל-"Olympus Maxmus" ונלחמו נגד ענן של סיוט טהור. לאחר קרב זה החשכה התפזרה, הטינזי האפל האחרון שוגר מ"יער החלומות" (באנגלית: The Glade of Dreams), והאיזון שב לקדמותו.

הדמויות הראשיות

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • ריימן- הדמות הראשית במשחק, חסר צוואר וגפיים, נשלח להציל את העולם מפני כוחות הרשע.
 • גלובוקס- סוג של צפרדע המהלכת על שתיים, חברו הטוב של ריימן, לא חכם במיוחד, הוא עוזר לריימן להציל את העולם.
 • מרפי - חברו של ריימן, מרפי מעיר את ריימן משנתו ועוזר לריימן להציל את העולם.
 • ברברה - אחת מהנסיכות, היא נחטפת על ידי אחד הטינזים האפלים וריימן מציל אותה, לאחר מכן היא מחליטה לעזור לריימן להציל את העולם.
 • הטינזים - קוסמים קטנים השומרים על סודותיו של יער החלומות (באנגלית: The Glade of Dreams). רובם נחטפים בתחילת המשחק וריימן וחבריו מצילים אותם.
 • דוט וגראנד - שניים מהטינזים, שניהם גם חברים של ריימן ועזרים לו להציל את העולם (גראנד עם כתר, חולצה ורודה ואפוד ירוק, דוט עם כובע קטן שחור ובגדים שחורים).

חמשת הטינזים האפלים- טינזים מרושעים אשר השתלטו על עולמו של ריימן וכלאו את כל הטינזים והנסיכות. בסופו של המשחק שוגרו לכוכב מרוחק על ידי ריימן.

הדמויות המשניות

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • הנסיכות - לוחמות אשר נלכדו על ידי הטינזים האפלים ושוחררו על ידי ריימן וחבריו.
 • הלומים - יצורים קטנים וצהובים. ניתנים לאיסוף.
 • Bubble dreamer (בתרגום חופשי: חולם הבועות) - מין "אלוהים" אשר ברא את עולמו של ריימן מחלומותיו. שלח את מרפי להעיר את ריימן משנתו.
 • המכשף - דמות די שולית מופיע לרוב בשלבי בוס ומביא לריימן ולחבריו אגרופים מחוץ לטווח ארוך. מופיע במעט שלבים.
 • הלוחמים - האויבים הבסיסים ביותר במשחק. מכוערים במיוחד. מצויים בעיקר בעולם הראשון.
 • הקרפדים (Toads) - קרפדים ירוקים ומכוערים. מצויים בעיקר בעולם השני והרביעי.
 • השלדים - שלדים בצבעים שונים. אוהבי מסיבות. מצויים בעיקר בעולם השלישי.
 • המינוטאורים - יצורים סגולים נמוכים. יורקים אש. מצויים בעיקר בעולם החמישי.
 • ענקים - יצורים ענקיים ומכוערים מופיעים בכל העולמות בצורה אחידה.
 • אורות חירום - פנסים תת-ימיים שברגע שמאירים את הגיבורים הם יורים לייזר.
 • דרקון ימי הביניים - הבוס הראשון שמופיע, יורה כדורי אש ומכות אש. נפגע רק מכפפות אגרוף. כשמביסים אותו הוא מתנגש בשני מגדלים ונופל לבור אש שבו הוא מנוטרל.
 • קרפדה משוריינת - קרפדה מעופפת בשריון, הבוס השני. יורה טילים עוקבים. בפעם הראשונה שפוגעים בה היא מאבדת חתיכה מהשריון בפעם השנייה היא מאבדת את כל השריון ומקרקרת כמו תרנגולת בפעם השלישית שפוגעים בה היא "מתפנצ'רת" ועפה משם.
 • לצ'נדור - מתאבק ענקי ושמן, הבוס השלישי. מתקיף בעזרת ידיו ובעזרת נחשי וכדורי האש שלו. אפשר להתקיפו במכת ריסוק (Crash attack) בשלושה חלקים, לאחר שנפגע בפעם השלישית הוא נופל ללבה (רוטב חריף שהוא שפך על הרצפה כדי שריימן וחבריו לא יוכלו לגעת ברצפה).
 • היצירה המטורפת - הבוס הרביעי, מפלצת רובוטית בצורת נחש הבנוי במערכת קיטור ולייזר ומופעל על ידי יהלום. ריימן מפעיל אותו בטעות וכדי לפגוע בו צריך לפגוע ביהלום כאשר הוא משותק (מפעיל את הלייזר וטוען את עצמו) כשפוגעים בו הוא מתפוצץ, בדומה לבוס מ-"Rayman Origins".
 • ענן החושך - ענן העשוי מסיוטים של כל מי שחולם, מופיע בשלוש צורות. צורה ראשונה היא צורת יד קלה להבסה אשר מנסה לתפוס את ריימן, צורה שנייה היא צורת שתי רוחות הבנויות מיותר סיוטים, צורה שלישית היא צורת שד עם ידיים. כל הצורות פוגעות בריימן רק בעזרת מגע וברגע שמביסים אותן עוברים לכתוביות.
 • הבוסים מ־Origins - כל הבוסים מ-"Rayman Origins". מופיעים באותה עוצמה, מראה ומצב, אבל להביס אותם לא ישנה כלום בסיפור.

מאפייני המשחק

[עריכת קוד מקור | עריכה]

Rayman Legends הוא משחק פלטפורמה דו-ממדי, המיועד לשחקן יחיד או מצב מרובה משתתפים עד ארבעה שחקנים במקביל כשמתקדמים דרך שלבים שונים. ניתן לאסוף לומים על ידי נגיעה בהם, להביס אויבים או להציל טינזים שנלכדו. איסוף טינזים פותח שלבים חדשים. במשחק זה מופיעות לראשונה ברברה ואחיותיה: דמויות חדשות במשחק, שיש להן אותן יכולות כמו ריימן וחבריו, וצריך לחלץ אותן משלבים מסוימים.

בנוסף לדמויות הראשיות, ישנו גם את מרפי, אשר מופיע כדמות שעוזרת לשחקן לבצע פעולות שונות, כגון חיתוך חבלים, הפעלת מכשירים, דגדוג אויבים וסיוע באיסוף לומים. עזרה זו פותחת מגוון רחב של שלבים שנדרש בהם שיתוף פעולה עם השחקן ומרפי כדי להתקדם. בגרסאות של פלייסטיישן 4, PlayStation Vita ו-Wii U, שחקן חמישי יכול לשלוט במרפי בעזרת ה "טאבלט" של Wii U, מסך המגע של ויטה, או הבקר של פלייסטיישן 4. במצב של שחקן יחיד השליטה תועבר לידי מרפי והמחשב ישלוט בדמותו של השחקן. לעומת זאת, בגרסאות של המחשב האישי, PlayStation 3 ו-Xbox 360, מרפי יגיע אוטומטית ותתבקש אינטראקציה עם אובייקטים מסוימים כדי שמרפי יעשה את פעולותיו.

מבנה העולמות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק חמישה עולמות מרכזיים:

 1. Teensies in trouble ("טינזים בצרות") - העולם הראשון. בו משוחררות ברברה ואליסיה. מבוסס ברובו על הצינוק. היכולת המרכזית בו היא התקפה.
 2. Toad story (סיפור הקרפדות) - העולם השני במשחק. בו משוחררות אורורה וטוויליה. מבוסס על ג'ונגל. היכולת המרכזית בו היא תעופה.
 3. Fiesta de los muertos (בספרדית: המסיבה של המתים) - העולם השלישי במשחק. בו משוחררות אסטליה וסלנה. מבוסס ברובו על אוכל. היכולת המרכזית בו היא שינוי גודל.
 4. Twenty thousand lums under the sea (עשרים אלף לומים מתחת למים) - העולם הרביעי במשחק. בו משוחררות אורסולה ואמה. מבוסס על ריגול. היכולת המרכזית בו היא צלילה.
 5. Olympus maxinus (אולימפוס מקסימוס) - העולם החמישי במשחק. בו משוחררות אולימפיה וסיביליה. מבוסס על המיתולוגיה היוונית. היכולת המרכזית בו היא ריצה על קירות.

אלה חמשת העולמות הראשונים של המשחק. בהם מבנה השלבים הולך כך: תחילה יש כ-1–3 שלבים רגילים (בהם צריך להציל עשרה טינזים) כשלפחות אחד מהם הוא "שלב מרפי" (שלב שבו צריך שיתוף פעולה עם מרפי), לאחר מכן ישנו שלב היחלצות (שלב שבו מחלצים נסיכה), אז יש פעם נוספת 1–3 שלבים רגילים (ביניהם שלב מרפי), לאחר מכן שוב שלב היחלצות, אחריו שלב רגיל, שלב בוס ואחרון - שלב מוזיקלי. (שלב מוזיקלי הוא שלב שתוכנו הוא על פי שירים שונים כגון "Black betty" ו-"The Eye Of The Tiger"). אחרי שמשלימים את כל השלבים, נוספים "שלבי הפלישה". אלו שלבים שאותם צריך להשלים מהר ככל האפשר.

ישנו גם עולם שישי ששמו הוא "Living Dead Party" (מסיבת המתים-חיים) המורכב כולו משלבים מוזיקליים בסגנון של פעם עם הפרעות בשידור.

מתוך כל שלבי המשחק, ישנם כ-40 שלבים שהם בעצם שלבים מ-"Rayman Origins", אבל בסגנון ה-Legends, הנעולים על ידי כרטיסי מזל (Lucky tickets). כרטיסי מזל הם מעין כרטיסי גירוד שמקבלים אחרי שמשיגים מכסה מסוימת של לומים. בנוסף לשלבים האלה, כשמגרדים אותם יכולים "לזכות" במספר דברים: 1. מספר מסוים של לומים, 2. יצור, (יצורים הם סוג דמויות המביאות לשחקן מספר מסוים של לומים בכל יום) 3. טינזי, 4. שלב Back to origins.

בניגוד למשחקים אחרים, המשחק מביא גם אתגרים יומיים ושבועיים. שבהם שחקנים יכולים להתחרות בשחקנים אחרים באתגרים כגון: איסוף מספר מסוים של לומים בזמן קצר או להגיע למרחק הכי ארוך. ניתן לגשת ליותר אתגרים על ידי העלאת דירוג ה-Awesomeness של השחקן על ידי איסוף מספר גבוה של לומים בכל שלב, צבירת גביעים, (ארד, כסף, זהב ויהלום) ושחרור טינזים. ישנו עוד משחק מרובה משתתפים שהוא בעצם מין משחק כדורגל הנקרא "Kung Foot". במשחק "Kung Foot" יכול השחקן לשחק נגד המחשב, נגד שחקן נוסף או לאחד עם כוחות שחקן אחר ולשחק כקבוצה. במשחק זה אין תפקיד מוגדר לשחקן והוא יכול לשמש כשוער, או כחלוץ. כמו כן, השערים במשחק קטנים ותכונה זו מוסיפה אתגר למשחק.


יש יותר מ-30 סקינים ולכל דמות רגילה 8-7 סקינים. יש סקינים בלומים, אחד באנשים, ו-5 בלעדיים בכסף, בהשלמת משימות הוא אחר.

מספר הסקין שם הסקין עלות הסקין
1 Original חינם
2 maximo rayman 2,000 לומים
3 mad sciense Rayman 14,000 לומים
4 Raybox 55,000 לומים
5 Purple Ray 170,000 לומים
6 mario בלעדי
7 Funny Hero בלעדי
8 Stranger 1,000,000 לומים
מספר הסקין שם הסקין עלות הסקין
9 barbara להשלים משימה בעולם הראשון
10 Woodsy להשלים משימה בעולם השני
11 Mexicania להשלים משימה בעולם השלישי
12 Ursoola להשלים משימה בעולם הרביעי
13 albana להשלים משימה בעולם החמישי
14 special בלעדי
מספר הסקין שם הסקין עלות הסקין
15 original חינם
16 magician tod and grend חינם
17 A matre tod and grends 8,000 לומים
18 girl toda and gredas 75,000 לומים
19 Sports tod and grend 350,000 לומים
20 red tod grend לא ידוע!
21 Zombie tod and grends 830,000 לומים
22 GOLD TOD AND GRENDS 700 אנשים
מספר הסקין שם הסקין עלות הסקין
23 original חינם
24 green חינם
25 red globox 40,000 לומים
26 purple globox 100,000 לומים
27 mario בלעדי
28 mogoly 440,000 לומים
29 pink globox 680,000 לומים

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]