Sleeping Dogs

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף Sleeping dogs)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Sleeping dogs
-Sleeping Dogs - Square Enix video game cover.jpg
עטיפת המשחק
תאריך הוצאה 13 באוגוסט 2012 צפון אמריקה (ל-Steam)
14 באוגוסט 2012 צפון אמריקה
16 באוגוסט 2012 אוסטרליה
17 באוגוסט 2012 אירופה
27 בספטמבר 2012 יפן
סוגה אקשן, עולם פתוח
פיתוח United Front Games
Square Enix London Studios
הוצאה לאור Square Enix
Namco Bandai Games
מנוע משחק Havok
מצבי משחק שחקן יחיד
פלטפורמות Cloud
Xbox 360
PlayStation 3
Microsoft Windows
מדיה DVD, הורדה דיגיטלית מ-Steam

Sleeping Dogs הינו משחק פעולה בגוף שלישי אשר מתרחש בהונג קונג שבסין. במקור המשחק היה מפותח על ידי האולפן United Front תחת השם True Crime: Hong King, אך בוטל על ידי Activision בעקבות בעיות תקציביות. מספר שבועות לאחר מיכן, חברת Square Enix רכשה את הזכויות המלאות על המשחק מלבד על השם "True Crime". האולפן Square Enix London המשיך את הפיתוח מאותה נקודה בה האולפן United Front פסק. המשחק עוקב אחרי ווי שין (Wei Shen) אשר נשלח על ידי ממוניו להיכנס לתוך הטריאד בהונג קונג ולהפיל אותם מבפנים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ווי שין (Wei Shen) הינו שוטר סמוי אשר נולד בהונג קונג וגדל רוב חייו בסן פרנסיסקו. באחד ממשימותיו הוא עורך עסקה עם שותפו נאג (Nag) בנמל בהונג קונג. העסקה משתבשת והמשטרה רודפת אחרי ווי ונאג. בסופו של דבר הם נתפסים. ווי נפגש עם מעבידו ריימונד מאק (Raymond Mak) ועם שוטר בריטי שעובד בהונג קונג בשם תומאס פנדראוו (Thomas Pendrew). בסוף ווי משתחרר ונפגש עם חבר ילדותו ג'קי מא (Jacky Ma). ג'קי מכניס אותו לכנופיית רחוב שאותה מנהיג וינדסטון צ'ו (Winston Chu), חבר ילדות נוסף שלהם אשר כעת הוא בדרגה בכירה בכנופיית טריאד בשם סאן און יי (Sun On Yee). וינדסטון שולח את ווי להשיג שטחים שמפקד בכיר נוסף בטריאד בשם דוגאייס לין (Dogeyes Lin) כבש מהם. באחת המשימות נטפס ווי שוב והוא נפגש עם מפקדת במשטרה בשם ג'יין טאנג (Jane Teng) ולשם מגיע פנדראוו ומשחרר את ווי. ווי ממשיך לעבוד עם וינדסטון והם מנסים בשקט להשיג שטחים מדוגאייס. בסוף וינדסטון ופאגי (Peggi) מתחתנים ואחד מהאורחים בחתונה הוא ראש הטריאד, הדוד פו (Uncle Po). בחתונה כנופיית טריאד בשם 18K תוקפת ווינדסטון ופאגי נהרגים והדוד פו נפצע. בפגישה בבית החולים נמצאים ווי, ביג סמייל לי(Big Smile Lee), אף שבור ג'יאנג (Broken Nose Jiang), הווארד טו צ'ין טסאו (Howard "Two-Chin" Tsao) ופוקמרק צ'או(Pockmark Cheuk). הדוד פו מעניק לווי את הדרגה של כל מי שבפגישה, קוטב אדום (Red Pole) שזו הדרגה של וינדסטון, דוגאייס, ביג סמייל לי, ג'יאנג, טו צ'ין ופוקמרק. ווי מחליט להכניס את ג'קי לסאן און יי. ווי נפגש עם אמו של וינדסטון והיא מבקשת ממנו להביא את ג'וני פני עכברוש (Johnny Ratface) אשר אחראי למות וינדסטון. אחרי שהיא הורגת אותו היא מבקשת מווי להביא את דוגאייס שהוא אחראי גם על מות וינדסטון. ווי מקבל ממוניו משימה, לנסות ולקשור קשרים עם סאני וו, אדם עשיר ומבוקש על ידי המשטרה. אחרי זה מתקשרת ג'יאנג ואומרת שהדוד פו נפטר. בלוויה נמצאים 18K וסאני ולשם מגיע פנדראוו שלוקח את סאני למעצר ונותן ל18K להיות שם. אחרי קרב ארוך מנצחים הסאן און יי את 18K. בסוף מתחילים ווי וג'קי לחבור ביחד ובזמן הזה ג'קי נכנס לכלא ואחרי שהוא יוצא הוא גם מותקף מספר פעמים ופעם אחת הוא נקבר חיי אך ווי הציל אותו. בסוף ווי מקבל הודעה מג'קי לבוא אליו. שווי מגיע הוא רואה את ג'קי מת ומספר אנשים תופסים את ווי ומענים אותו. ווי בורח ומבין שביג סמייל לי הוא האחראי לזה. ווי מגיע פצוע לקרב נגד ביג סמייל לי ובסופו של דבר הוא מצליח להרוג אותו. ווי נפגש עם טאנג ולשם מגיע לימוזינה ובה נמצאת ג'יאנג אך היא מוותרת לווי כי הוא היה נאמן מאוד. היא שולחת לווי חבילה ובה סרטון שמראה איך מת הדוד פו. בסרטון רואים את פנדראוו מכניס לדוד פו רעל לנוזלים. ווי מאשים את פנדראוו בעזרת ראיות וכך נכנס פנדראוו לכלא. ווי אומר לו שהוא לא ישרוד שם כי בכלא יש אנשים מסוכנים שפנדראוו אחראי לעצירתם.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקרת קרב[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשחק יש את בקרת הקרב הכי מתקדמת מכל משחקי הגוף השלישי הקיימים בימינו. לווי יש בהתחלה אך ורק כמה קומבואים פשוטים של אגרופים ובעיטות פשוטות אך ניתן ללמוד סוגים שונים של צירופי בעיטות ואגרופים שמאפשרים לפגוע יותר ביריב. ובנוסף להכל ניתן להשתמש בסביבה נגד היריב ישנם כמה סוגים של יריבים שניתן לחלק לפי רמות קושי לחיסולם בריוני רחוב , אנשים מאפיה מדרגה נמוכה בינונית ,גבוה ובוסים.

בריוני רחוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוג היריב הכי פשוט כל מכה שניתנת פוגעת בהם ופשוטים לחיסול עובדים למען המאפיות אך לא נחשבים חשובים בכלל הם לרוב משמשים לשמירה על מקומות השייכים למאפיה ורק עם פיקוח של מישהו מדרגה גבוה יותר.

אנשי מאפיה מדרגה נמוכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוג של יריב שיותר נפוץ בסוף המשחק כאשר מתחילה מלחמה פנימית בין היורשים של הדוד פו. הם חזקים יותר בריוני רחוב אך לא בהרבה ההבדל הכי מורגש רמת הבריאות שהם מורידים שווה לבריוני רחוב אבל לא קל לחסל אותם יש להם יותר חיים והם יודעים להדוף מכות פשוטות אך לא קומבואים.

אנשי מאפיה מדרגה בינונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הם יותר שרירים מכל סוגי היריבים ופחות פגיעים ויותר חזקים הדרך היחידה להכניס להם מכה היא לחכות למכה ראשונית שלהם להדוף ולהחזיר להם במכות כי יש כמה שניות של פגיעות אך השניות האלו יכולות להספיק לקומבו.

אנשי מאפיה מדרגה גבוה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היריב בין הכי חזקים במשחק מכה שלהם יכולה להוריד עד שליש מפס הבריאות אבל לעומת זאת הם פגיעים עד כדי כך שהם לא יכולים להגן עקב היותם בעלי משקל כבד והתנועות "הכבדות" שלהם.

בוסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוחם ובניה הכללית שלהם בנויה כמו של אנשים מאפיה מדרגה בינונית אך לבוסים תמיד יש יתרון על פני השחקן (סכין, חרב, גרזן או פציעה חמורה של ווי שלא מאפשרת לתקוף יותר מידי טוב).

בקרת ירי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקרת הירי במשחק לא שונה בשליטה ובמראה מGTA IV זאת אומרת סגנון התחבא ותירה במשחק ווי יכול להתחבא ואם השחקן מחליט לקפוץ מעל המחסה הוא יקבל בזמן הקפיצה האטת זמן שתאפשר לו לפגוע ביותר יריבים וכמובן ישנם חומרי נפץ שאפשר לפוצץ ליד היריב ולגרום לו נזק בלי לפגוע בו ישירות.


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]