The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
האגדה של זלדה: דמעות הממלכה
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
כרזת המשחק
כרזת המשחק
כללי
תאריך הוצאה 12 במאי 2023
סוגה פעולה
הרפתקאות
פיתוח נינטנדו
הוצאה לאור נינטנדו
ארץ מקור יפן
שפות אנגלית
יפנית
הפצה נינטנדו
סדרה האגדה של זלדה
דרישות תוכנה
מנוע משחק LunchPack עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק שחקן יחיד
פלטפורמות נינטנדו סוויץ'
המשחק הקודם The Legend of Zelda: Breath of the Wild
https://www.zelda.com/tears-of-the-kingdom/
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (בתרגום לעברית: האגדה של זלדה: דמעות הממלכה) הוא משחק וידאו מסוגות האקשן וההרפתקאות שיצא ב-12 במאי 2023. המשחק פותח על ידי חברת נינטנדו ועתיד להיות מופץ על ידם לקונסולת הנינטנדו סוויץ'. המשחק מהווה המשך למשחק "The Legend of Zelda: Breath of the Wild" משנת 2017. אלמנטים שהוצגו במשחק הקודם נשארים גם במשחק הזה כגון העולם הפתוח, שהתרחב וכעת לינק יכול לבקר גם במקומות הנמצאים בשמיי ממלכת היירול. במסגרת עלילת המשחק, לינק גיבור המשחק הקודם, מצטרף לנסיכה זלדה במאבקה נגד מלך השדים גאנון.

מיד בסיום פיתוח המשחק Breath of the Wild בשנת 2017, צוות הפיתוח החל בפיתוח המשחק לאחר שהבין שהרעיונות שרצו להכניס למשחק לא יוכלו להופיע בחבילת ההרחבה שיצרו. במאי המשחק, הידמארו פוג'יבאיאשי (אנ') וכן המפיק איצ'י אונומה (אנ') חוזרים לתפקידם גם במשחק זה. קדימון שחשף מעט מהמשחק הופץ במהלך הכנס E3 2019 (אנ') וחשיפה מלאה של המשחק התקיימה בכנס E3 2021 (אנ'). שמו של המשחק "דמעות הממלכה" נחשף במהלך פרנטציה שיווקית של נינטנדו בשם "Nintendo Direct (אנ')" בספטמבר 2022. למרות שהמשחק היה אמור להשתחרר בשנת 2022, יציאתו נדחתה ל-12 במאי 2023.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדומה למשחק הקודם, "דמעות הממלכה" מציג עולם פתוח שלם אותו השחקן יכול לחקור בחופשיות. הפעם, נוספו למפה איים מעופפים בהם לינק יכול לבקר בכל עת. בנוסף, מפה תת קרקעית חדשה נחשפה מתחת להיירול ולינק יכול לבקר בה ולסייע לתושבי הממלכה נגד הגלום - חומר אפל שמשחית כל דבר שהוא נוגע בו.

בדומה למשחק הקודם, העולם הפתוח מעניק לשחקן חופש מוחלט: השחקן יכול לחקור את איי השמיים, את הממלכה התת קרקעית, לפתור מקדשים ולצבור נקודות חיים או מאמץ ואפילו ללכת להילחם בגאנונדורף ישירות לאחר שסיים את אזור ה-Tutorial (מה שהופך את הקרב לקשה יותר).[1]

בניגוד לשיקה סלייט מהמשחק הקודם, לינק קיבל מזלדה את הפורה פאד, מכשיר אלקטרוני דמוי קונסולת נינטנדו סוויץ' המכיל בתוכו את מפת העולם. הקסמים שהיו זמינים בשיקה סלייט אינם קיימים במשחק זה, במקומם, לינק יכול לבצע קסמים בעזרת הזרוע שניתנת לו בתחילת המשחק. בתחילת המשחק, לינק מקבל זרוע המחליפה את זרועו שלו ובעזרתה הוא מסוגל לחבר בין אובייקטים, להחזיר את הזמן אחורה עבור אובייקט (לדוגמא, אם אובייקט היה בנקודה א' ועכשיו בנקודה ב', לינק יכול להחזיר את הזמן אחורה עבור האובייקט והוא יחזור לנקודה א') ,לשגר את עצמו אנכית דרך משטחים ולמזג בין נשקו לחפצים שונים שהוא מוצא במפה.

המשחק מציג מערכת בניה חדשה שלא הייתה זמינה במשחק הקודם. ברחבי מפת המשחק, לינק יכול למצוא כלים טכנולוגיים ששייכים לשבט הזונאי כגון רחפן, גלגלים, מאווררים וכדומה ובעזרת יכולותיו לחבר ביניהם וליצור אובייקטים חדשים לגמרי. המערכת נותנת לשחקנים את האפשרות לחשוב מחוץ לקופסה וליצור אובייקטים שיכולים לסייע להם בשיטוט בעולם ובקרבות נגד אויבים. אתר אינטרנט ייעודי המקטלג בתוכו חפצים ששחקנים הרכיבו נוסד ברשת האינטרנט ושחקנים יכולים לקבל השראה לבניות חדשות.[2] השחקנים יכולים לבנות לעצמם אובייקטים שונים, החל מטנק מלחמה, רובוט לוחם ואפילו קרוסלה.[3]

מערכת המיזוג מעניקה ללינק יכולת להצמיד לנשקיו חפצים שונים שהוא מוצא ברחבי המפה במטרה להגביר את כוחם ויכולתם. לדוגמא, לינק יכול להצמיד פרי מקפיא לחרבו וכל התקפה בעזרתה תקפיא את האויב. לינק גם יכול להצמיד פרי מתפוצץ לחציו ולהפוך אותם לפצצות לרחוק.

המקדשים חוזרים גם במשחק זה וכמו קודם, על לינק לפתור מספר מקדשים במטרה לקבל כדורי קסם הקשורים לכוח האור (בניגוד למשחק הקודם בו הכדורים היו קשורים לאלה היליה) ולאחר שצבר מספר כדורים, לינק יכול להגדיל את מד נקודות החיים או הסיבולת שלו. על מנת לקבל לרשותו את חרב המאסטר, על לינק הפעם להתמקד בהגברת מד הסיבולת שלו במקום במד נקודות החיים.

היכולות אותן לינק קיבל מרוחות השומרים במשחק הקודם לא זמינות במשחק זה. במקומן, לינק, לאחר שסייע לכל חבר מאחד המחוזות, מקבל טבעת מיוחדת בעזרתה הוא יכול לזמן את אחד מחבריו שיסייעו לו בשדה הקרב או מחוצה לו: טולין יכול ליצור זרמי אוויר חזקים, ינובו מסוגל להתגלגל ולשבור סלעים, סידון יוצר מגן מים מיוחד סביב לינק וריג'ו מורידה ברקים מהשמיים. הרוח החמישית, מינארו מסייעת ללינק בעזרת רובוט מיוחד עליו לינק יכול לרכוב ולהילחם באויביו.

מערכות מזג האוויר והבישול הדינמיות חוזרות גם במשחק זה, כאשר מזג האוויר יכול להשפיע על לינק או על אויביו בקרב. לדוגמא, אויב מתכתי יקבל מכות ברק בזמן סופת ברקים ויאבד נקודות חיים. מערכת הבישול חזרה באותה המתכונת ולינק יכול לבשל מאכלים שיעניקו לו נקודות חיים וכן בונוס זמני למד הסיבולת או נקודות החיים שלו. בנוסף, לינק יכול לרקוח שיקויים שונים שיתנו לו בונוס זמני להגנה או להתקפה.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

זמן מה לאחר הבסת קאלמיטי גאנון במשחק הקודם ושיקום הממלכה, לינק וזלדה חוקרים מערכת מערות תת קרקעיות מתחת לטירת היירול. במהלך חקירתם, הצמד מגלה הריסות עתיקות שזלדה מזהה כשייכות ליצורים בשם "הזונאי" שלפי האגדות, בראו את ממלכת היירול. בתחתית המערה, לינק וזלדה מוצאים מומיה וזרוע נעוצה בבטנה. כאשר השניים מתקרבים אל המומיה, אבן חן מיסטית נופלת ממנה וזלדה מרימה אותה. המומיה מתעוררת לחיים ומנסה לתקוף את זלדה, אך לינק מגן עליה וכתוצאה מכך זרועו נקטעת וחרב המאסטר מושמדת. לאחר הקרב, המומיה מרימה את טירת היירול לאוויר. זלדה נופלת ונעלמת ואילו לינק מחולץ על ידי אותה הזרוע ונשלח הרחק מהמקום.

לינק מתעורר באיי השמיים ופוגש ברוח של יצור משבט הזונאי בשם ראורו, המספר לו שהוא פגש את זלדה ושהיא תולה בו תקוות רבות. כמו כן, ראורו סיפר ללינק שהוא החליף את זרועו הקטועה בזרוע שלו, אותה זרוע שהצילה אותו קודם לכן. ראורו מפציר בלינק להגיע למקדש הזמן על גביי האיים בתקווה למצוא את זלדה שם. לינק מגיע למקדש וחווה חיזיון בו זלדה מחזיקה בשאריות חרב המאסטר המושמדת. לינק חוזר בחזרה לממלכת היירול ומצתוות לפורה בתקווה להבין מה גרם לטירה לרחף. מתברר שעם התעוררותה, המומיה שלחה גל של חומר דמוי ערפל בשם גלום המשחית את כל מה שהוא נוגע בו וכתוצאה מכך, ממלכת היירול מוצפת במפלצות שהורעלו בגלום ועושות נזק לתושבים.

לינק פוגש באימפה המספרת לו שהיא הבחינה בסמלים מוזרים ברחבי הממלכה, אותם היא קושרת לאגדה עתיקה אודות דמעות של דרקון האור העתיק. לינק מסייע לאימפה לחקור את אחד הסמלים וחושף דמעה קסומה המכילה את זכרונותיה של זלדה. במהלך המשחק, ככל שלינק מוצא יותר דמעות, הוא מגלה מה עלה בגורלה של הנסיכה זלדה עם פרידתם: זלדה נשלחה אל העבר הרחוק, עת הקמת ממלכת היירול ופגשה במלך ראורו ובמלכה סוניה. בזמן שהותה שם, מלך שבט הגארודו בשם גאנונדורף רצה להפיל את ראורו במטרה לשלוט בהיירול והבין שעל מנת לעשות כך, עליו לקחת לעצמו את אחת מאבני החן הקסומות שהמלך ואשתו מחזיקים (אותה אבן שזלדה מצאה בתחילת המשחק). גאנונדורף מעמיד פנים שפניו לשלום, הורג את המלכה סוניה, גונב ממנה את אבן החן שלה ומכריז מלחמה על המלך ראורו. בסיועם של חמשת החכמים מהעבר ובזלדה (שמתברר שהיא צאצאית רחוקה של ראורו וסוניה ולכן היא חכמת הזמן והאור), ראורו נלחם בגאנונדורף. בהבינו שהוא מסוגל רק להרדים את גאנון, אך לא לחסלו סופית, ראורו נועץ בבטנו של גאנונדורף את זרועו ובכך מקריב את עצמו. גאנונדורף מאבד מכוחו ונכנס לתרדמת בה גופו החנוט נקבר תחת טירת היירול. זלדה מבינה שבעתיד, גאנונדורף יחזור לתקוף את הממלכה ובכוחותיה היא משחזרת את חרב המאסטר, בתקווה שלינק ימצא אותה בעתיד. בעשותה כך, זלדה הופכת לדרקון האור עצמו שמרחף מעל ממלכת היירול בהווה.

במקביל, לינק מסייע לחבריו מהמשחק הקודם: סיידון, ינובו, טולין וריג'ו לעצור התפרצויות גלום שקורות בממלכות שלהם ברחבי היירול ולשחרר את רוחות החכמים שסייעו לראורו בקרב נגד גאנונדורף בעבר. לאחר שסייע לכל שבט, מתברר שחבריו של לינק הם בעצם הצאצאים של אותם החכמים שעזרו לראורו בקרב נגד גאנונדורף. לאחר ששחרר את החכמים ויורשיהם, חבריו של לינק בהווה מצטרפים אליו בהבסת גאנון.

לינק שם פעמיו לטירת היירול במטרה להילחם בגאנונדורף, אך נופל למלכודת ונאלץ להילחם בצבאו של גאנונדורף במקום. לאחר הקרב, פורה קוראת ללינק ולצאצאי החכמים ומסבירה שישנו חכם אחד נוסף שלא הצטרף לקרב. לינק מבין שמדובר ברוחה של מינארו, אחותו של ראורו המתפקדת כחכמת הרוחות. לינק נעזר בחבריו ומשחרר את מינארו, רותם את כוחה לקרב הסופי.

לינק וחבריו יורדים למעמקי ממלכת היירול ונלחמים בצבאו של גאנונדורף בשנית. לאחר מכן, גאנונדורף, כעת לא מומיה, אלא גארודו מתגלה מול לינק ומתחיל בקרב נגדו. לאחר שלינק מנצח את גאנונדורף בצורתו הרגילה, גאנונדורף משתמש באבן החן כדי להתחזק ולהפוך למלך השדים. לינק מביס אותו וכמוצא אחרון, גאנונדורף בולע את אבן החן והופך לדרקון שמטיל את אימתו על היירול.

זלדה, בצורתה כדרקון האור מסייעת ללינק להילחם בצורת הדרקון של גאנונדורף בקרב אווירי מעל לטירת היירול. הצמד מנצח את גאנונדורף, ורוחותיהם של ריארו וסוניה מחזירים את זלדה לצורתה הרגילה ומחזירים ללינק את זרועו. זלדה נופלת מהשמיים, אך לינק תופס אותה והשניים נוחתים באגם.

מעט זמן לאחר מכן, רוחה של מינארו מופיעה מול זלדה ולינק ונשבעת שצאצאי החכמים בממלכה יגנו עליה לנצח.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לינק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – לינק (האגדה של זלדה)

דמות הפרוטגוניסט אותה השחקן מגלם. הלינק במשחק הוא אותו הלינק מהמשחק הקודם והמחזיק ברוח הגיבור בלבו ובטרייפורס האומץ. כמה שנים לאחר הבסת קלאמיטי גאנון, לינק, ביחד עם זלדה חוקר מערות תת קרקעיות מתחת לטירת היירול, שם הם חושפים רשע עתיק שמאיים להרוס את הממלכה. לינק הוא הבעלים הרשמי של חרב המאסטר האגדית, אותה הוא משיג ממצחו של דרקון האור (זלדה) לאחר שחשף את זכרונותיה או שחרר את עץ הדאקו לחופשי. נרמז במשחק שהוא וזלדה במערכת יחסים וחיים ביחד בביתו של לינק בכפר האנאטו.[4]

הנסיכה זלדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמות משנית במשחקים וכמו לינק, גם זלדה היא אותה הזלדה מהמשחק הקודם המחזיקה בכוח האור ובטרייפורס החכמה. זלדה היא צאצאית של האלה היליה (זלדה הראשונה) וכל בת במשפחת המלוכה נושאת את שמה. בתחילת המשחק, עם התעוררותו של גאנונדורף, זלדה נשלחת לעבר וחוזה בהקמתה של ממלכת היירול על ידי יצורי הזונאי. במהלך המשחק מתברר שזלדה מחזיקה ברשותה את חרב המאסטר שנהרסה בקרב נגד גאנונדורף ובעזרת כוח האור היא מצליחה לחדשה. אולם, החידוש מגיע עם מחיר וזלדה משתנה לדרקון האור שמרחף מעל ממלכת היירול בהווה, כשחרב המאסטר נעוצה במצחה. בסוף המשחק, זלדה חוזרת לצורתה האנושית ומתאחדת עם לינק. נרמז שהיא ולינק מנהלים מערכת יחסים וחיים ביחד.[4]

גאנונדורף[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – גאנון

האנטגוניסט הראשי במשחק. על פי כרונולוגיית הסדרה, גאנונדורף הוא הצורה הגשמית של מלך השדים דימייס. לאחר שהובס על ידי לינק במשחק "Skyward Sword", דימייס מטיל קללה על לינק ועל זלדה לפיה בכל דור, רוחו תתגשם בגוף פיזי (גאנונדורף) ותילחם באלו שמחזיקים ברוח הגיבור ובדם האלה (לינק וזלדה בהתאמה). למרות זאת, בציר הזמן החדש מקורו השתנה, דימייס לא קיים וגאנונדורף נולד כגאנונדורף ורצה להשתלט על ממלכת היירול עוד במהלך הקמתה. מקורו של גאנונדורף הוא משבט הגארודו, שבט המורכב מנשים כשבכל אלף שנה נולד בן לשבט והופך למנהיגו. לאחר מעשיו של גאנונדורף בעבר, שבט הגארודו אוסר כניסה לגברים. בעבר, גאנונדורף בגד במלך ראורו ובמלכה סוניה ורצה לקחת מהם את המלוכה על היירול, אך ראורו הצליח לעצור אותו באופן זמני. במהלך המשחק, גאנון מסווה את עצמו כנסיכה זלדה במטרה לתמרן אירועים שונים בחלק מהמחוזות בהיירול לטובתו, אך לינק, בסיוע צאצאי החכמים מצליח לעצרו.

נאמר שגאנון האסון שתקף את היירול במשחק הקודם הוא שלוחה לא מושלמת של גאנונדורף, שבנתיים צבר כוח מתחת לטירת היירול והשתחרר כאשר הטירה (שתחתייה הוא היה כלוא) הושמדה במשחק הקודם.[5][6][7]

המלך ראורו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מלך משבט הזונאי החי בעבר והאחראי להקמת ממלכת היירול. שלט בממלכה ביחד עם אשתו, המלכה סוניה. בעבר, ראורו נלחם נגד גאנונדורף והצליח לעצור אותו באופן זמני על ידי נעיצת זרועו בבטנו של גאנונדורף. בהווה, לינק וזלדה מוצאים את גופתו של גאנונדורף ואת זרועו של ראורו נעוצה בה, יחד עם אבן חן ששייכת לשבט הזונאי. לאחר שגאנונדורף מתעורר ותוקף את לינק, האחרון מאבד את זרועו בקרב וראורו מעניק לו את זרועו שלו במקום. ראורו מתפקד כחכם של האור.

המלכה סוניה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אשתו של המלך ראורו וצאצאית של הנסיכה זלדה הראשונה (האלה היליה בצורה גשמית). לסוניה יש את היכולת לעצור את הזמן ולהחזיר אותו אחורה כרצונה. מתחברת לנסיכה זלדה ומנסה לסייע לה בעבר. נהרגת לאחר שגאנונדורף מפר את הברית שהוא כרת עם ראורו והורג את סוניה במפתיע.

מינארו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחותו הגדולה של המלך ראורו. כשלינק מוצא את דמעותיה של זלדה, הוא מגלה שזלדה וראורו התייעצו עם מינארו במטרה להחזיר את זלדה להווה והיא נבאה להם נבואה הקשורה לדרקון האור (זלדה). בסוף המשחק, היא מופיעה כרוח ומספרת ללינק וזלדה שצאצאי החכמים ישמרו על ממלכת היירול לנצח. מינארו מתפקדת כחכמה של הרוחות ובכך אין לה צאצא או צורה גשמית כמו לשאר החכמים. במקום זאת, היא משתמשת בנשמתה כדי לתפעל רובוט קרב מכני עליו לינק יכול לשלוט. לינק נעזר בחבריו מההווה כדי לרתום את כוחה לקרב נגד גאנונדורף.

פורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המדענית הראשית בממלכה ואשפית טכנולוגיה. במשחק הקודם הופיעה כדמות של ילדה קטנה בעקבות ניסוי שהשתבש, אולם במשחק זה היא מופיעה כאישה בוגרת. פורה אחראית ליצירת חפצים טכנולוגיים כגון השיקה סלייט מהמשחק הקודם, הפורה פאד והמגדלים המקיפים את היירול. במשחק זה, לינק נעזר בפורה במטרה לחקור את הגלום שמשפיע על השבטים השונים בממלכה.

אימפה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המטפלת של זלדה מאז ילדותה וזקנת השבט בכפר "קאקאריקו". במשחק הקודם, אימפה שלחה את לינק למקומות שונים בהיירול במטרה לשחזר את זכרונותיו האבודים. במשחק זה, אימפה ועוזרה חוקרים אודות דמעות הדרקון שמופיעות ברחבי היירול במטרה להבין לאן זלדה נעלמה ואיך להחזיר אותה.

רובי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדען שעובד ביחד עם פורה וחוקר את השטחים התת קרקעיים מתחת להיירול. מעבדתו ממוקמת על צוק סמוך לכפר האנאטו ולינק יכול להיעזר בו כדי לשדרג את הפורה פאד.

טולין[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצור מגזע הריטו ובנו של טבה, אותו האחד שעזר ללינק במשחק הקודם לשחרר את החיה האלוהית "וה מאדוה". טולין מעריץ את אביו ואת רבאלי, השומר של החיה האלוהית בעבר ורוצה להיות לוחם כמותם. טולין הוא צאצא של אחד מחכמי היירול, אלו שסייעו לרוארו בקרב נגד גאנונדורף ומתפקד כחכם של הרוח. במשחק זה, טולין מסייע ללינק לעצור סערה מסתורית שמאיימת על תושבי כפר הריטו. כאשר הוא מעניק ללינק את הטבעת שמייצגת את האווטאר שלו, לינק יכול להיעזר בטולין במטרה ליצור זרמי אוויר חזקים שיעזרו לו לדאות למרחקים גדולים יותר.

ריג'ו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מלכת שבט הגארודו בהווה וצאצאית של אורבוסה, השומרת של החיה האלוהית "וה נבוריס". במשחק הקודם, סייעה ללינק לשחרר את "וה נבוריס" משליטתו של קלאמיטי גאנון. במשחק זה, שבט הגארודו התחפר מתחת לאדמה במטרה להתגונן מפני יצורי חול בשם "הגיבדו". לינק נעזר בריג'ו במטרה לעצור התקפת מפלצות גיבדו על השבט. ריג'ו היא צאצאית של אחת מחכמי היירול בעבר ומתפקדת כחכמה של הברק. כאשר היא מעניקה ללינק את הטבעת שמייצגת את האווטאר שלה, לינק יכול להיעזר בריג'ו במטרה ליצור שדה חשמלי סביבו, מה שיהפוך כל התקפה שלו להתקפה מחשמלת.

יונובו[עריכת קוד מקור | עריכה]

בן לשבט הגורון וצאצא של דארוק, השומר של החיה האלוהית "וה רודניה". במשחק הקודם, יונובו עזר ללינק לשחרר את "וה רודניה" משליטתו של קלאמיטי גאנון. במשחק זה, יונובו שיפר את בטחונו העצמי והפך לקשוח יותר. לאחר התפרצות הגלום, לינק פגש את "זלדה" (גאנונדורף בתחפושת) שהעניקה ליונובו מסיכה מיוחדת השוטפת את מוחו והופכת אותו לאגרסיבי. לינק מצליח לשחררו משליטת הקסדה והשניים מצילים את שבט הגורון מהגלום. יונובו הוא צאצא של אחד מחכמי היירול ומתפקד כחכם של האש. כאשר הוא מעניק ללינק את הטבעת שמייצגת את האווטאר שלו, לינק יכול להיעזר ביונובו במטרה לשבור סלעי ענק ולתקוף אויבים שונים בעזרת גופו.

סידון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בן לשבט הזורה, שבט דמויי דגים החיים בממלכת היירול. סיידון הוא אחיה הצעיר של הנסיכה מיפה, השומרת של החיה האלוהית "וה רוטה" שנהרגה בקרב נגד קלאמיטי גאנון 100 שנה לפני עלילת המשחק הקודם. במשחק הקודם, סיידון סייע ללינק לשחרר את "וה רוטה" משליטתו של קלאמיטי גאנון. במשחק זה, לינק מסייע לסידון לעצור התגלמות של גאנונדורף שמזהמת את המים בהם שבט הזורה חיים. סידון הוא צאצא של אחד מחכמי היירול ומתפקד כחכם של המים. בסוף המשחק, סידון נעשה המלך החדש של שבט הזורה ומולך ביחד עם אשתו, יונה. כאשר הוא מעניק ללינק את הטבעת שמייצגת את האווטאר שלו, לינק יכול להיעזר בסידון במטרה ליצור סביבו מגן עשוי מים ששומר עליו וכן לינק יכול להשליך גל של מים מחרבו על האויבים השונים.

מאסטר קוגה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המאסטר של שבט "היאגה", שמקום מושבו נמצא סמוך לשבט הגארודו במדבר. קוגה הוא אנטגוניסט משני במשחק, מתואר כדמות בעלת ביטחון עצמי גבוה מידי, אך לא חכמה כל כך. לאחר אירועי המשחק הקודם, בהם הוא נפל למעמקי האדמה במהלך קרב עם לינק, קוגה מתברר כחי מתחת לאדמת היירול ומנסה לצבור כוח כדי להיות יד ימינו של גאנונדורף ומנהיג את חברי שבט היאגה שנשארו. לינק מסוגל לפגוש בו מתחת לאדמה ולהביסו בשנית ולקבל שרטוטים של מכונות שמאסטר קוגה עצמו הכין.

טריוויה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • זהו המשחק הראשון מאז המשחק "The Wind Waker" בו דמותו של גאנון מופיעה והשחקן נלחם בה ישירות.
 • בניגוד למשחק "Skyward Sword" בה מסופר על יצירת ממלכת היירול ועל הקרב מול דימייס, משחק זה מציג נרטיב שונה: ממלכת היירול נוצרה על ידי שבט הזונאי ודימייס עצמו לא קיים כמלך השדים, אלא כגאנונדורף בעצמו.
 • "מלחמת הכליאה", שתוארה במשחקים "Ocarina of Time (אנ')" ו-"A Link to the Past (אנ')", בה גאנון נכלא על ידי החכמים מוזכרת גם במשחק זה, אך היא שונה: במשחקים "Ocarina of Time" ו-"A Link to the Past", גאנונדורף השתמש בכוח הטרייפורס כדי לייצור גרסה אלטרנטיבית אפלה של היירול ונכלא על ידי החכמים. במשחק זה, גאנונדורף גנב את אבן החן של המלכה סוניה במטרה לשלוט בהיירול, אך נכלא מתחת לטירת היירול על ידי ראורו ושאר החכמים.[8]
 • כמו במשחק הקודם, הטרייפורס כלל לא קיים במשחק זה.
 • מתברר שקלאמיטי גאנון מהמשחק הקודם היה רק שלוחה של גאנונדורף, שרצה לצבור כוח כדי לחזור לגופו הגשמי ובזמן הזה היה קבור כמומיה מתחת לטירת היירול.

פיתוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיתוח המשחק החל בשנת 2017 מיד לאחר שפיתוח המשחק הקודם הושלם. המשחק הוכרז במהלך הכנס E3 2019 (אנ') כמשחק המשך ל-Breath of the Wild.[9][10] בכנס E3 2021 (אנ'), נינטנדו השיקה קדימון ובו נחשפה המשחקיות, אלמנטים עלילתיים ותאריך הפצה בשנת 2022.[11] למרות זאת, נינטנדו בהמשך שינתה את תאריך היציאה לאביב 2023.[12][13] מידע נוסף הופץ במהלך פרזנטציית Nintendo Direct (אנ') שהתקיימה בספטמבר 2022 ובו נחשפו שם המשחק ותאריך השחרור: 12 במאי 2023.[14][15] פרזנטציה נוספת שהתקיימה בפברואר 2023 הציגה אלמנטים נוספים מהמשחק.[16]

במאי המשחק, הידמארו פוג'יבאיאשי (אנ') וכן המפיק איצ'י אונומה (אנ') חוזרים לתפקידם גם במשחק זה.[17] הרעיון למשחק הגיע לאחר שצוות הפיתוח, שעבד על המשחק הקודם הסיקו ששלל הרעיונות שלהם לא יוכלו להיכנס לחבילת ההרחבה של Breath of the Wild.[18] אלמנטים חדשים נחשפו וביניהם אי שמרחף מעל ממלכת היירול ואליו השחקן יכול להגיע ולחזור בחופשיות בדומה למשחק The Legend of Zelda: Skyward Sword משנת 2011.[19][20][21]

במהלך ראיון עם האתר IGN, המפיק אונומה ציין שהעולמות הפתוחים שהוצגו במשחקים Red Dead Redemption 2 ו-The Elder Scrolls V: Skyrim העניקו השראה לצוות הפיתוח.[22][23][24]

פרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועמדויות ופרסים
שנה טקס קטגוריה תוצאה הפניה
2020 The Game Awards 2020 (אנ') המשחק הכי מצופה מועמד [25]
2021 Golden Joystick Awards (אנ') המשחק הכי מבוקש מועמד [26]
The Game Awards 2021 (אנ') המשחק הכי מצופה מועמד [27]
2022 Golden Joystick Awards (אנ') המשחק הכי מבוקש זכה [28]
The Game Awards 2022 (אנ') המשחק הכי מצופה זכה [29]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ What Happens When You Go Straight to Ganondorf at the Beginning of Tears of the Kingdom?, נבדק ב-2023-05-25
 2. ^ Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Builds | zeldabuilds.gg, https://zeldabuilds.gg (באנגלית)
 3. ^ Zelda TotK Vehicles & Builds That Will BLOW YOUR MIND 🤯, נבדק ב-2023-05-21
 4. ^ 1 2 Amelia ZollnerUpdated: May 19, 2023 5:05 pmPosted: May 19, 2023 4:59 Pm, Tears of the Kingdom Hints That Link and Zelda Are Finally in a Relationship, IGN, ‏2023-05-19 (באנגלית)
 5. ^ Siddharth Patil, How does Ganondorf differ from Calamity Ganon in The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom?, www.sportskeeda.com, ‏2023-04-18 (באנגלית אמריקאית)
 6. ^ Calamity Ganon, Zelda Wiki (באנגלית)
 7. ^ What is Calamity Ganon? (Tears of the Kingdom), נבדק ב-2024-03-17
 8. ^ Imprisoning War, Zelda Wiki (באנגלית)
 9. ^ The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild 2 Confirmed For Nintendo Switch, GameSpot (באנגלית אמריקאית)
 10. ^ Sorry, Nintendo, Everyone's Having A Hard Time Remembering It's Tears Of The Kingdom, Not BOTW 2, Kotaku Australia, ‏2022-09-23 (ב־Australian English)
 11. ^ "The Legend of Zelda: Breath of the Wild sequel launches 2022". Eurogamer.net (באנגלית בריטית). 2021-06-15. נבדק ב-2023-02-26.
 12. ^ Nintendo Life, The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild 2 Delayed To Spring 2023, Nintendo Life, ‏2022-03-29 (באנגלית בריטית)
 13. ^ Michael McWhertor, The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 delayed to 2023, Polygon, ‏2022-03-29 (באנגלית אמריקאית)
 14. ^ byאיתמר אבידני Posted 16 בספטמבר 2022 19:12, ההמשך של Breath of the Wild ייקרא Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, באתר IGN Israel, ‏2022-09-16
 15. ^ Zelda: BoTW’s sequel is officially releasing in May 2023 as ‘Tears of the Kingdom’, VGC, ‏2022-09-13 (באנגלית בריטית)
 16. ^ Everything announced at the February 2023 Nintendo Direct, Digital Trends, ‏2023-02-08 (באנגלית)
 17. ^ Brian Shea, Breath Of The Wild's Director Is Returning For The Sequel, Game Informer (באנגלית)
 18. ^ Zelda: Breath Of The Wild 2 Exists Because Nintendo Had "Too Many Ideas" For DLC, GameSpot (באנגלית אמריקאית)
 19. ^ Breath Of The Wild 2 Looks A Lot Like Skyward Sword, Huh?, Kotaku, ‏2021-06-15 (באנגלית)
 20. ^ Kirsten Carey, Zelda: Breath of the Wild 2 May Bring Skyward Sword Full Circle, ScreenRant, ‏2021-06-16 (באנגלית)
 21. ^ gamerevolution, Is there a Breath of the Wild 2 Skyward Sword connection?, GameRevolution, ‏2021-06-15 (באנגלית אמריקאית)
 22. ^ Colin Stevens, Samuel Claiborn, Breath of the Wild Sequel Team Drew Inspiration From Red Dead Redemption 2 - E3 2019, IGN, ‏2019-06-21 (באנגלית)
 23. ^ Breath of the Wild sequel developers ‘inspired by Red Dead’, VGC, ‏2019-06-12 (באנגלית בריטית)
 24. ^ Tears of the Kingdom: All we know about BOTW 2 sequel, VG247, ‏2022-03-03 (באנגלית)
 25. ^ Alex Stedman, The Game Awards 2020: Complete Winners List, Variety, ‏2020-12-10 (באנגלית אמריקאית)
 26. ^ Golden Joystick 2021 nominees include Deathloop, Resident Evil, Returnal, and more, Destructoid, ‏2021-10-22 (באנגלית אמריקאית)
 27. ^ Owen S. Good, The Game Awards 2021: Everything you need to know, Polygon, ‏2021-12-03 (באנגלית אמריקאית)
 28. ^ Ali Jones published, Time is running out to cast your vote in the Golden Joystick Awards 2022, gamesradar, ‏2022-10-20 (באנגלית)
 29. ^ Logan Plant, The Game Awards 2022 Winners: The Full List, IGN, ‏2022-12-09 (באנגלית)