עונת 2021/2022 בליגה הלאומית בכדורסל – הבדלי גרסאות
שורה 413: | שורה 413: | ||
|25.3 |
|25.3 |
||
|28 |
|28 |
||
|- |
|||
|נובמבר |
|||
|{{דגל|ארצות הברית}} [[אמין סטיבנס]] |
|||
|[[עירוני קריית אתא (כדורסל)|אליצור קריית אתא]] |
|||
|22 |
|||
|27.6 |
|||
|} |
|} |
||
====השחקן הישראלי של החודש==== |
====השחקן הישראלי של החודש==== |
||
שורה 428: | שורה 434: | ||
|15.3 |
|15.3 |
||
|19.0 |
|19.0 |
||
|- |
|||
|נובמבר |
|||
|[[אלישי כדיר]] |
|||
|[[אליצור "איתו" אשקלון]] |
|||
|9.2 |
|||
|14.6 |
|||
|} |
|} |
||
שורה 442: | שורה 454: | ||
|[[מכבי עירוני רמת גן (כדורסל גברים)|מכבי עירוני רמת גן]] |
|[[מכבי עירוני רמת גן (כדורסל גברים)|מכבי עירוני רמת גן]] |
||
|3 - 0 |
|3 - 0 |
||
|- |
|||
|נובמבר |
|||
|{{דגל|ישראל}} [[גיא קנטור]] |
|||
|[[א.ס. רמת השרון (כדורסל)|א.ס. רמת השרון]] |
|||
|4 - 1 |
|||
|} |
|} |
||
== קישורים חיצוניים == |
== קישורים חיצוניים == |
||
* [https://ibasketball.co.il/ליגה/2020-2-לאומית/ מידע מאתר איגוד הכדורסל] |
* [https://ibasketball.co.il/ליגה/2020-2-לאומית/ מידע מאתר איגוד הכדורסל] |
גרסה מ־23:45, 2 בדצמבר 2021
מספר משתתפות | 15 |
---|---|
מספר משחקים |
עונה סדירה: 28 מחזורים רבע הגמר : הטוב מחמישה חצי הגמר : הטוב מחמישה הגמר : הטוב משתיים בית תחתון: חמישה משחקים בשיטת ליגה. |
הדף הרשמי באתר איגוד הכדורסל | |
עונת 2021/2022 בליגה הלאומית בכדורסל היא העונה ה-56 של הליגה השנייה בחשיבותה בכדורסל בישראל.
עקב ביטול עלייתה של אליצור נתניה[1] גם בעונה זו ישחקו 15 קבוצות, 11 קבוצות ששיחקו בליגה בעונה הקודמת, ואליהן יצטרפו היורדת מליגת העל, עירוני נהריה ומכבי חיפה ושתי העולות מהליגה הארצית, מכבי מעלה אדומים והפועל מגדל העמק-יזרעאל. שיטת המשחקים בעונה זו זהה לעונה הקודמת כאשר כל קבוצה תיפגש לצמד מפגשים מול כל יריבה בשיטת בית-חוץ סך הכל 14 לכל קבוצה, בסיום העונה הסדירה תחולק הליגה לשתיים, כאשר הקבוצות במקומות 1–8 יעפילו לפלייאוף העליון, והקבוצות במקומות 9–15 יתחרו בסיבוב פנימי נוסף בפלייאוף התחתון.
קבוצות
קבוצה | עיר | אולם ביתי | מושבים |
---|---|---|---|
א.ס. רמת השרון | רמת השרון | קריית יערים | 900 |
אליצור "איתו" אשקלון | אשקלון | היכל הספורט העירוני אשקלון | 3,000 |
אליצור נתניה | נתניה | אולם ישורון | 1,000 |
אליצור קריית אתא | קריית אתא | אולם חדש רמז | 1,000 |
הפועל חבל מודיעין | מועצה אזורית חבל מודיעין | אולם ספורט נחשון | 370 |
הפועל מגדל העמק-יזרעאל | מגדל העמק ומועצה אזורית עמק יזרעאל | אולם יערת העמק | 900 |
הפועל עפולה | עפולה | אולם עירוני עפולה עלית | 1,000 |
הפועל רמת-גן גבעתיים | רמת גן וגבעתיים | אולם זיסמן | 1,500 |
מכבי אשדוד | אשדוד | היכל טוטו הקריה | 2,200 |
מכבי הוד השרון | הוד השרון | אולם עתידים | 400 |
מכבי חיפה | חיפה | היכל הספורט רוממה | 5,000 |
מכבי מעלה אדומים | מעלה אדומים | מרכז קוסול, ירושלים[2] | 400 |
מכבי עירוני רמת גן | רמת גן | אולם זיסמן | 1,500 |
מכבי עירוני רעננה | רעננה | מטרו ווסט רעננה | 1,668 |
עירוני נהריה | נהריה | עין שרה | 2,500 |
צוות ונותני חסות
קבוצה | בעלים/נשיא | מאמן | קפטן | יצרנית תלבושות | נותנות חסות ראשיות ומשניות |
---|---|---|---|---|---|
א.ס. רמת השרון | אלון שפר | גיא קנטור | עמית ביר-כץ | Macron | שיין נדל"ן |
אליצור "איתו" אשקלון | עיריית אשקלון | עמית תמיר | אלישי כדיר | Peak | מכללת אשקלון |
אליצור נתניה | תומר ברזילי | רובן נייברגר | עמית אהרוני | Derby | קוסמוס נדל"ן |
אליצור קריית אתא | נפתלי בנטוב | שרון אברהמי | עידו דוידי | And1 | ברק בית השקעות |
הפועל חבל מודיעין | עובד שטח | יהוא אורלנד | אייל שולמן | Peak | מגה-אור |
הפועל מגדל העמק-יזרעאל | נתן בן חיים | אסף רוטשטיין | טל פרסלני | And1 | Athena Team |
הפועל עפולה | עיריית עפולה | ניר קפלן | רועי נציה | Peak | —— |
הפועל רמת גן/גבעתיים | עמותת אורדון ועיריית גבעתיים | מתן חרוש | גיל נויוביץ' | And1 | אורדונס |
מכבי אשדוד | ארמונד אסולין וג'ף רוזן | עופר רחימי | רביב פיטשון | Macron | —— |
מכבי הוד השרון | אורי אשכנזי | איתי לוי | ניב ברקוביץ' | Peak | סנו |
מכבי חיפה | אילן בק | אבי סוכר | דניאל קופרברג | Joma | Next Urban |
מכבי מעלה אדומים | ליאור מזור | יאיר גבירץ | ברק אוריון | Pace | די סיטי |
מכבי עירוני רמת גן | חן שנידרמן | שמוליק ברנר | פול דילייני | Macron | טאץ' ביטוח דיגיטלי |
מכבי עירוני רעננה | דרור גרבינסקי | יוסי בונן | ירין איינהורן | And1 | קבוצת גינת |
עירוני נהריה | צביאל רובין | שי סגלוביץ' | יוגב אוחיון | Peak | גשם החזקות |
טבלת הליגה
עונה סדירה
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | זכות | חובה | הפרש | נקודות | הערות | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | אליצור קריית אתא | 9 | 7 | 2 | 780 | 711 | 69+ | 16 | שלב הפלייאוף |
2. | א.ס. רמת השרון | 8 | 7 | 1 | 654 | 633 | 21+ | 15 | |
3. | עירוני נהריה | 7 | 7 | 0 | 602 | 503 | 99+ | 14 | |
4. | אליצור "איתו" אשקלון | 9 | 5 | 4 | 730 | 707 | 23+ | 14 | |
5. | הפועל חבל מודיעין | 8 | 4 | 4 | 739 | 764 | 5+ | 12 | |
6. | הפועל רמת גן/גבעתיים | 8 | 4 | 4 | 628 | 611 | 17+ | 12 | |
7. | הפועל עפולה | 8 | 4 | 4 | 645 | 593 | 52+ | 12 | |
8. | מכבי עירוני רמת גן | 7 | 5 | 2 | 637 | 558 | 79+ | 12 | |
9. | אליצור נתניה | 7 | 4 | 3 | 583 | 585 | 4- | 11 | משחקי הבית התחתון |
10. | מכבי חיפה | 8 | 3 | 5 | 642 | 688 | 46- | 11 | |
11. | מכבי עירוני רעננה | 7 | 2 | 5 | 610 | 607 | 3+ | 9 | |
12. | מכבי הוד השרון | 8 | 1 | 7 | 590 | 705 | 115- | 9 | |
13. | הפועל מגדל העמק-יזרעאל | 8 | 1 | 7 | 608 | 711 | 103- | 9 | |
14. | מכבי מעלה אדומים | 7 | 1 | 6 | 570 | 636 | 66- | 9 | |
15. | מכבי אשדוד | 5 | 2 | 3 | 384 | 418 | 34- | 7 |
פלייאוף עליון
רבע הגמר
8 הקבוצות שהעפילו משלב העונה הסדירה מתמודדות בסדרות לפי דירוגן בסיום העונה הסדירה (מקום ראשון נגד מקום שמיני, מקום שני נגד מקום שביעי, מקום שלישי נגד מקום שישי ומקום רביעי נגד מקום חמישי). בסדרת הטוב מחמישה, כשהקבוצה המדורגת גבוה יותר תארח את המשחק הראשון, השלישי והחמישי (במידת הצורך) המדורגת נמוך יותר תארח את המשחק השני והרביעי (במידת הצורך).
קבוצה 1 | תוצאה בסדרה | קבוצה 2 | משחק ראשון | משחק שני | משחק שלישי | משחק רביעי | משחק חמישי |
---|---|---|---|---|---|---|---|
מקום 1 | סדרה מספר 1 | מקום 8 | - | - | - | - | |
מקום 2 | סדרה מספר 2 | מקום 7 | - | - | - | - | |
מקום 3 | סדרה מספר 3 | מקום 6 | - | - | - | - | |
מקום 4 | סדרה מספר 4 | מקום 5 | - | - | - | - |
חצי גמר
ארבע המעפילות משלב רבע הגמר יתמודדו בסדרת הטוב מחמישה כשהקבוצה המדורגת גבוה יותר תארח את המשחק הראשון, השלישי והחמישי (במידת הצורך) המדורגת נמוך יותר תארח את המשחק השני והרביעי (במידת הצורך). המנצחת בסדרה הראשונה (מקום ראשון-מקום שמיני) תתמודד נגד המנצחת בסדרה הרביעית (מקום רביעי-מקום חמישי) ואילו המנצחת בסדרה השנייה (מקום שני-מקום שביעי) תתמודד נגד המנצחת בסדרה השלישית (מקום שלישי-מקום שישי)
שתי המנצחות בסדרת חצי הגמר יעפילו לליגת העל, אך קודם לכן ישתתפו בצמד משחקי גמר לקביעת אלופת העונה.
קבוצה 1 | תוצאה בסדרה | קבוצה 2 | משחק ראשון | משחק שני | משחק שלישי | משחק רביעי | משחק חמישי |
---|---|---|---|---|---|---|---|
מנצחת סדרה מספר 1 | סדרה מספר 1 | מנצחת סדרה מספר 4 | - | - | - | - | |
מנצחת סדרה מספר 2 | סדרה מספר 2 | מנצחת סדרה מספר 3 | - | - | - | - |
גמר
שתי המנצחות בסדרות חצי הגמר העפילו לליגת העל ובגמר ישוחקו משחק אחד על קביעת אלוף הליגה.
קבוצה 1 | קבוצה 2 | משחק |
---|---|---|
מנצחת משחק 1 | מנצחת משחק 2 |
הבית תחתון
שבע הקבוצות שסיימו את הליגה במקומות 9–15 יתמודדו בסיבוב פנימי אחד בשיטת ליגה הכולל שישה משחקים לכל קבוצה, כאשר הניקוד נמשך מהליגה הסדירה, הקבוצות שסיימו במקומות 9–11 זוכות לארח שלושה משחקי בית. בסיום הסבב הקבוצות שסיימו במקומות ה-6 וה-7 בבית התחתון יורדות לליגה הארצית.
קבוצה | משחקים | ניצחונות | הפסדים | זכות | חובה | הפרש | נקודות | הערות | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
2. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
4. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
5. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
6. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ליגה ארצית | |
7. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
חמישית המחזור
מחזור | שחקן | קבוצה | מדד |
---|---|---|---|
אוקטובר 2021 | |||
1 | ברק אוריון | מכבי מעלה אדומים | 14 |
יוגב אוחיון | עירוני נהריה | 30 | |
דקאריי טאקר | מכבי עירוני רמת גן | 28 | |
קווין קייפרס | א.ס. רמת השרון | 27 | |
אלון דרוקר | אליצור "איתו" אשקלון | 6 | |
2 | תומר פורת | הפועל עפולה | 32 |
דסטין תומאס | עירוני נהריה | 36 | |
ירין איינהורן | מכבי עירוני רעננה | 24 | |
אביב שמעוני | א.ס. רמת השרון | 19 | |
עמית אהרוני | אליצור עירוני נתניה | 13 | |
3 | איתן בורג | אליצור עירוני נתניה | 22 |
שוהם גת | הפועל חבל מודיעין | 24 | |
אמין סטיבנס | עירוני קריית אתא | 37 | |
אלישי כדיר | אליצור "איתו" אשקלון | 14 | |
דסטין תומאס | עירוני נהריה | 40 | |
נובמבר 2021 | |||
4 | ניב ברקוביץ' | מכבי הוד השרון | 27 |
דניאל נג'ר | מכבי חיפה | 13 | |
טיילור ווידמן | א.ס. רמת השרון | 44 | |
עומר אלעל | הפועל עפולה | 27 | |
ג'ימי הול | הפועל חבל מודיעין | 55 | |
5 | גור לביא | עירוני קריית אתא | 21 |
דניאל קופרברג | מכבי חיפה | 18 | |
הראל דדון | א.ס. רמת השרון | 20 | |
סטרום וורן | אליצור "איתו" אשקלון | 22 | |
דימיטריוס טרדוול | הפועל רמת-גן גבעתיים | 38 |
פרסים חודשיים
מצטיין החודש
חודש | שחקן | קבוצה | נק' | מדד |
---|---|---|---|---|
אוקטובר | קווין קייפרס | א.ס. רמת השרון | 25.3 | 28 |
נובמבר | אמין סטיבנס | אליצור קריית אתא | 22 | 27.6 |
השחקן הישראלי של החודש
חודש | שחקן | קבוצה | נק' | מדד |
---|---|---|---|---|
אוקטובר | גור לביא | עירוני קריית אתא | 15.3 | 19.0 |
נובמבר | אלישי כדיר | אליצור "איתו" אשקלון | 9.2 | 14.6 |
מאמן החודש
חודש | מאמן | קבוצה | נ–ה |
---|---|---|---|
אוקטבר | שמוליק ברנר | מכבי עירוני רמת גן | 3 - 0 |
נובמבר | גיא קנטור | א.ס. רמת השרון | 4 - 1 |
קישורים חיצוניים
הערות שוליים
- ^ אליצור נתניה התייאשה, תשחק בליגה הלאומית
- ^ אולם הקבוצה לא יכול לארח משחקים בליגה הלאומית