ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מיזם זה פעיל.
האתר הרשמי של התחרות בישראל: http://www.wlm.org.il
דף המיזם באנגלית

קיצור דרך: וק:WLM

דף זה מרכז את מיזם "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" ("Wiki Loves Monuments") ליצירת תוכן חופשי עבור מאגר ויקישיתוף
תמונה שעלתה לגמר הכלל אירופאי, במסגרת התחרות שנערכה בשנת 2011.

מיזם "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" הוא מיזם בינלאומי שבמסגרתו נערכת תחרות צילום אתרים הפתוחה לציבור הרחב. המיזם החל בהולנד בשנת 2010, ובשנת 2011 נערך כמיזם כלל אירופי שהשתתפו בו 18 מדינות, ובמסגרתו צולמו 167,000 תמונות של אתרים ברחבי אירופה. בשנת 2012 נערכה התחרות ב-35 מדינות, בהן גם מדינת ישראל.

מטרתו של המיזם – צילום תמונת חופשיות ואיכותיות של כל אתרי המורשת והאנדרטאות הלאומיות, והעלאתם לאתר ויקישיתוף ולוויקיפדיה.

במהלך המיזם מוזמן הציבור להעלות תמונות שצולמו בתקופת התחרות, תחת רישיון חופשי, לאתר ויקישיתוף, באמצעות ממשק משתמש נוח.

במסגרת המיזם תיערך תחרות נושאת פרסים, הפתוחה לציבור הרחב. התמונות הזוכות בתחרות ישלחו לתחרות הבינלאומית, ושם יתמודדו מול תמונות אתרי מורשת לאומיים ואנדרטאות לאומיות מכל העולם, על התואר "תמונת אתר המורשת הטובה ביותר" לשנת 2013.

יעד הפרויקט ומדדים להצלחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • צילום מרבית אתרי המורשת הלאומיים והאנדרטאות הלאומיות במדינת ישראל, כלומר – לכל אתר מורשת לאומי ואנדרטה לאומית יהיה צילום חופשי בוויקישיתוף.

מטרות משניות של הפרויקט[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שיפור בכמות ובאיכות של התמונות בוויקישיתוף העוסקות באתרים בארץ־ישראל.
 • שיפור בכמות ובאיכות של התמונות בערכים בוויקיפדיה העוסקים באתרים בארץ־ישראל.
 • שיתוף הציבור במיזם, והבאת תורמי תמונות חדשים לאתר ויקישיתוף.

לוח זמנים, פרסים וכללי התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

התמונה הזוכה במקום השלישי, בתחרות שנערכה בספרד בשנת 2011.

לוח זמנים לתחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • התחרות בישראל תתקיים בין ה-15 בספטמבר (בשעה 00:01) ועד ה-15 באוקטובר 2013 (בשעה 23:59).
 • החלטת השופטים בדבר עשר התמונות הזוכות בישראל תינתן ב-31 באוקטובר.
 • טקס חלוקת הפרסים יערך בראשית חודש נובמבר.
 • ההחלטה על הזוכים בתחרות הבינלאומית תינתן ב-21 בדצמבר.

כללי התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכללים המחייבים הם אלה המופיעים באתר הרשמי של התחרות.

 • התמונות המועלות במסגרת התחרות חייבות להיות תמונות שצולמו על ידי מעלה התמונה.
 • על מנת להשתתף בתחרות יש להעלות את התמונות תחת רישיון חופשי (רישיון Creative commons) - משמעות הדבר - הסכמתכם כי התמונה תשמש לכל מטרה, תוך מתן קרדיט נאות לצלם.
  העלאת התמונות ברישיון זה תאפשר שימוש בתמונות בוויקיפדיה ובמיזמים אחרים של קרן ויקימדיה.
 • בתחרות תשתתפנה אך ורק תמונות שהועלו לאתר ויקישיתוף (commons.wikipedia.org) בין ה-15 בספטמבר (בשעה 00:01) ועד ה-15 באוקטובר 2013 (בשעה 23:59). אין זה משנה מתי צולמה התמונה, אולם יש להעלותה בתקופה הרלוונטית בלבד (לדוגמא, ניתן להעלות תמונה שצולמה בשנות ה-50 של אחד מאתרי המורשת, והתמונה תשתתף בתחרות אם הועלתה תקופת התחרות).
 • בתחרות תשתתפנה תמונות של אתרי מורשת המופיעים ברשימת האתרים בלבד. כל תמונה המועלה תציין את המספר הסידורי שמופיע ברשימה, והתמונה תהיה תמונה שצולמה באתר המופיע ברשימה בלבד. תמונה שלא יצויין בה המספר הסידורי המתאים, או שיצויין בה מספר סידורי שגוי, לא תשתתף בתחרות.
 • על מנת להשתתף בתחרות יש להירשם (ללא תשלום) לאתר ויקישיתוף, תוך הזדהות דרך הדואר האלקטרוני (דוא"ל) בלבד. אין חובה להזדהות בשם מלא, אולם לא ניתן להשתתף בתחרות ללא חשבון דוא"ל פעיל.

פרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

התמונה הזוכה בשנת 2011
 • פרס ראשון: 5,000 ש"ח
 • פרס שני: 3,000 ש"ח
 • פרס שלישי: 2,000 ש"ח
 • עשר התמונות שקיבלו את הניקוד הגבוה ביותר מאת חבר השופטים תישלחנה לתחרות הבינלאומית, ותוכלנה לזכות בפרסים נוספים.


שופטי התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שמות השופטים:
1. רונן אקרמן - יו"ר חבר השופטים, מבכירי הצלמים בישראל, צלם אופנה פרסום ותדמית אומנים;
2. רועי גליץ - צלם טבע בנפשו, מייסד ומנכ"ל גליץ בית הספר לצילום, חברת פוטוטבע, ועורך ראשי של מגזין קומפוזיציה;
3. עודד וגנשטיין - מדריך צילום בבית הספר לצילום גליץ;
4. אדר' סעדיה מנדל - יו"ר הועד המנהל, המועצה לשימור אתרי מורשת;
5. עידית מי דן- המועצה לשימור אתרי מורשת;
6. דקלה ליאני - המועצה לשימור אתרי מורשת;
7. דורון אבני, סמנכ"ל מדיניות וקשרי ממשל, Google ישראל;
8. ד"ר עליזה קופיאצקי, האחראית על מיחשוב אוסף המוזיאון ומנהלת מרכז המידע לאמנות ישראלית במוזיאון ישראל, ירושלים;
9. איציק אדרי - יו"ר הוועד המנהל של עמותת ויקימדיה ישראל;
10. יאן נסונוב - חבר הוועד המנהל של עמותת ויקימדיה ישראל;
11. דרור לין - אחראי פרוייקט ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במסגרת הפרויקט מתוכננות מספר פעילויות שיהיה ניתן להצטרף אליהן בלא תשלום.

סדנאות צילום[עריכת קוד מקור | עריכה]

במסגרת התחרות, יתקיימו במהלך חודש ספטמבר שתי סדנאות צילום שיועברו על ידי מרצים מקצועיים בבית הספר גליץ לצילום. הסדנאות מיועדות לצלמים חובבים, ויכללו הסבר על עקרונות קומפוזיציה.

הסדנאות יתקיימו ביום רביעי, 18 בספטמבר בשעה 10:00 (ההרשמה לסדנא זו הסתיימה), וביום שלישי, 24 בספטמבר בשעה 10:00.

סיורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במסגרת התחרות, במהלך חודש ספטמבר באתרי מורשת ברחבי הארץ אשר יועברו על־ ידי אנשי המועצה לשימור אתרי מורשת. הסיורים פתוחים לציבור בלא תשלום. מספר המקומות מוגבל ונדרשת הרשמה מוקדמת לסיורים. ההשתתפות בסיור עצמו על בסיס מקום פנוי.

ההשתתפות בסיורים היא על בסיס מקום פנוי. הנרשמים יקבלו אישור הרשמה בדוא"ל, ובו פרטי המפגש, ומיקומו המדוייק.

 • כאשר הוא מופיע, הסימן "האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים" מסמל שהאתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים.
תאריך הסיור משך הסיור עיר תיאור הסיור להרשמה
יום רביעי, 18 בספטמבר, בשעה 9:00 שעתיים מוזיאון הרכבת - בחיפה הסיור יציג את המוצגים העיקריים במוזיאון הרכבת, יסקור בקצרה את תולדות הרכבת בארץ, ויכלול דוגמאות מוחשיות לאתגרי שימור, הן של בניינים ותשתיות והן של מגוון ציוד ומערכות רכבתיות היסטוריות, ככל שהזמן יתיר. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום רביעי, 18 בספטמבר, בשעה 10:00 שעה ורבע בית ויצמן - מכון ויצמן רחובות בבית ויצמן נבנה בשנת 1936 והיה ביתם הפרטי של ד"ר חיים ויצמן (1952-1874) וד"ר ורה ויצמן (1966-1881). חיים ויצמן היה מדען, יו"ר ההסתדרות הציונית (בשנים 1921-1931, ולאחר מכן בשנים 1947-1935), נשיאה הראשון של מדינת ישראל (1952-1948) ומייסדו ונשיאו הראשון של מכון ויצמן למדע. ד"ר ורה ויצמן היתה רופאת ילדים במקצועה. בני הזוג ויצמן נולדו ברוסיה, למדו במערב אירופה, בגרמניה ובשווייץ, וחיו כשלושים שנה באנגליה. את ביתם בארץ-ישראל בחרו לבנות ברחובות, בצמוד למכון זיו שייסד ד"ר ויצמן בשנת 1934, וממנו צמח לימים מכון ויצמן למדע. הבית תוכנן בידי האדריכל היהודי הנודע, אריך מנדלסון (1953-1887), שעזב את גרמניה עם עליית הנאצים לשלטון. בית ויצמן היה עבודתו הראשונה של מנדלסון בארץ-ישראל. זהו בית מודרני, הבנוי על גבעה המשקיפה על שפלת החוף במערב ועל הרי יהודה במזרח. האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום רביעי, 18 בספטמבר, בשעה 9:00 שעה וחצי החצר הגדולה במרחביה ביקור בחצר הגדולה, במרכז המבקרים ובסליק ההיסטורי. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 20 בספטמבר, בשעה 9:30 שעה וחצי מוזיאון העיר חיפה נסייר ונצלם במוזיאון העיר: במבנה בית העם, הוא המבנה הטמפלרי הראשון שהוקם בארץ ישראל, בבית הספר ובמושבה הגרמנית שהיא השכונה המתוכננת הראשונה בחיפה. האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 20 בספטמבר, בשעה 9:30 שעתיים בית ילין במוצא ספור הקמת המושבה מוצא והתבוננות במה שעוד נשאר..... ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 20 בספטמבר, בשעה 10:00 שעתיים בית דוברובין ביסוד המעלה "חצרות מספרות": לאורך רח' המייסדים משרידי בית הכנסת העתיק ועד למגדל המים, הגעה לאחוזת דוברובין והמשך הסיור שם. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 20 בספטמבר, בשעה 10:00 שעה מוזיאון אילת עירי - אילת ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 20 בספטמבר, בשעה 10:00 שעה מוזיאון חצר היישוב הישן - ירושלים סיור מיוחד בתערוכת "בסימן טוב" העוסקת בחתונה בחברה המסורתית. הסיור יתמקד בחשיבות התיעוד שבעל פה, שהוא כלי חשוב במוזיאון אתנוגרפי. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 20 בספטמבר, שעה 11:00 שעה מוזיאון בית ראובן בתל אביב מוזיאון בית ראובן הוא "בית אמן", ביתו של אחד מחלוצי האמנות הישראלית, הצייר ראובן רובין. המוזיאון ממוקם בלב הרובע ההיסטורי של "העיר העברית הראשונה" בסמוך לבית ביאליק ולבית העירייה הישן. ארבע קומות הבניין כוללות שתי גלריות בהן מוצגים ציורים נבחרים מאוסף המוזיאון כמו גם תערוכות אורחות. כיום בקומת הכניסה מוצג מבחר מציורי ראובן, ובקומה השנייה התערוכה: נח פולברג: זמן הנחש, תצלומים. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 20 בספטמבר, שעה 11:00 שעה וחצי חוויית נהריים בקיבוץ גשר הסיור הוא הסיפור של ההתיישבות בגשר וקרבות מלחמת העצמאות, פנחס רוטנברג ותחנה הכח בנהריים. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שלישי , 24 בספטמבר, שעה 10:00 שעתיים סיור בגן הפסלים של תומרקין בפארק אבו נבוט, יפו

גן הפסלים של תומרקין, שנחנך באוגוסט 2000 ליד סביל אבו נבוט ביפו, משקף את התפתחותו האמנותית של תומרקין מסוף שנות השמונים של המאה ה-20. הסיור יתמקד בעיסוקו של תומרקין בתיאור ההיסטורי ובשאלות של זהות תרבותית, כפי שמשתקפים בפסליו.

ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 27 בספטמבר, בשעה 10:00 שעתיים זכרון יעקב מסלול: רחוב הנדיב, רחוב המייסדים, רחוב היין, גבעת זמארין. הסיור יתמקד בתהליכי שימור עכשוויים במרכז המושבה, פרויקטים פרטיים וציבוריים כאחד. נבקר בחצרות מתחדשות, מבנים שהושלמו ואלו שנמצאים בבניה. יוצגו תכניות עתידיות של פיתוח ושימור במושבה שהפכה למודל ארצי בתחום השימור היישובי. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 27 בספטמבר, בשעה 9:00 שעתיים מוזיאון הרצל בירושלים סיור במוזאון ובהר בדגש על התפתחות הזיכרון הקולקטיבי בהר. האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 27 בספטמבר, בשעה 9:00 שעתיים מוזיאון ראשון לציון הסיור יכלול סיור מודרך בתצוגות המוזאון, המציג את המושבה "ראשון-לציון", שהיוותה את הרוח, היזמות, החלוציות של ההתיישבות היהודית בארץ ישראל ולקחה חלק פעיל בעיצוב התרבות הישראלית. נגלה כי כאן, בראשון-לציון, נוצרו נכסי צאן ברזל בהוויית המדינה שבדרך – הדגל, ההמנון הלאומי,קרן קימת ואף בית הספר וגן הילדים העברי הראשון בעולם. מהמוזאון נצא לסיור בעיר ההיסטורית ונפגוש אתרים בני 130 שנים המשובצים בעיר המודרנית ומשמשים עדות בנוייה לחיים המפוארים מימי המושבה. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 27 בספטמבר, בשעה 9:00 שעתיים חוסמסה בחולון סיור בגן חוסמסה, בבאר המים, במוזיאון על 2 קומותיו, צפייה במצגת אור קולית, סיור באנדרטת ושריד דרך הביטחון. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 27 בספטמבר, בשעה 11:00 שעה וחצי המוזאון לראשית ההתיישבות בעמקקיבוץ יפעת המוזיאון לראשית ההתיישבות בעמק, בקיבוץ יפעת הצופה אל נופו הקסום של העמק, מציג ומספר את סיפורם המופלא של החלוצים מתיישבי העמק,החל משנת 1911 ועד קום מדינת ישראל. במוזיאון תצוגה, מהגדולות בישראל בנושא ההתיישבות והחלוצים (מעל 6000 חפצים אותנטיים). ההדרכה שמה דגש על סיפוריהם האישיים של החלוצים ועל סיפורי מקום . ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 27 בספטמבר, בשעה 10:00 שעתיים כפר סבא נשזור סיפורה ההיסטורי של כפר-סבא תוך סיור בין המבנים שרידי המושבה, בת זקונים של העלייה הראשונה. האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 4 באוקטובר, בשעה 10:00 שעתיים פתח תקוה בכיכר יהיה הסבר על תחילתה של המושבה תוך סקירת כל האתרים הנמצאים מסביב לכיכר כגון: בתי ראשונים (בית סלומון, בית מיכאל שפירא, בית זרח ברנט), יקב פרידמן, הבאר הראשונה, התלם הראשון... בהמשך, רחוב חובבי ציון: יבקרו בבית הכנסת הגדול על שם יעקב רוטשילד – אביו של הברון רוטשילד ובחצרות איכרים: גרינשטיין, גרף, למפרט, ליפקיס. תחנה נוספת היא בית הדפוס ההיסטורי, אתרים ברח' רוטשילד כגון בית רוטבארד, אנדרטאת רוטשילד וביה"ס פיקא. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 4 באוקטובר, בשעה 9:30 שלוש שעות בנימינה בית הראשונים – שוכן בביתו של מנדל צודקוב, תעשיין סבון שעלה עם משפחתו מרוסיה ושאף להיות חקלאי, בערוב ימיו תרם את ביתו ונחלתו למועצה המקומית לתועלת הציבור. משם – סיור לגרעין המושבה ההיסטורי, בית הכנסת "תפארת-בנימין, תחנת הנוטרים, הרחוב הראשי. גבעת–הפועל שכונת ילדותו של אהוד מנור, בה יקום "מרכז מורשת הזמר העברי" על שמו בחסות המועצה לשימור אתרים.שוני- אתר בו ישבו חלק ממייסדי בנימינה, בעל היסטוריה מרתקת ועתיקה. בתקופה הרומית-אתר שעשועי מים.שימש את האצ"ל כבית ספר למפקדים ומכאן יצאו לפריצת כלא עכו. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 4 באוקטובר, בשעה 9:30 שעה וחצי נתניה - מוזיאון העיר נתניה סיפורה של נתניה, תולדות נתניה לאורך רחוב הרצל הותיק מהקמתה ב-1929 ועד היום, וביקור במוזאון העיר נתניה. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 4 באוקטובר, בשעה 9:30 שעה וחצי תל אביב - מרכז רבין ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 4 באוקטובר, בשעה 10:00 שעתיים וחצי מערת הפלמ"ח במשמר העמק הדרכה ב"הר הגעש" הקרב על משמר העמק. הדרכה ב"מערת הפלמ"ח", המחלקות המיוחדות של הפלמ"ח. באמצעות סיפורי גבורה, שירים וסרטים. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 4 באוקטובר, בשעה 10:00 שעה ורבע הרצלילנבלום בתל אביב "הרצלילינבלום" הוא מוזיאון לבנקאות ונוסטלגיה תל אביבית. הסיור באתר יימשך כ-45 דק' ויכלול תחנות מרכזיות במוזיאון המביאות לידי ביטוי את הארכיטקטורה המיוחדת של המבנה ואת תהליך השימור העדין והמורכב שנעשה במקום: ציורי הקיר המיוחדים, המרצפות המקוריות ואף שנויים מבניים שנעשו בבנין במהלך השנים. בנוסף נצא מחוץ למבנה ונסקור את סביבתו הקרובה (פסז' פנסק, בית דנין). האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 4 באוקטובר, בשעה 10:00 שעתיים גבעת התחמושת בירושלים סיור באתר הקרב המקורי, צפייה במיצג האורקולי. כמו כן נבקר בתערוכת צילומי ענק "ירושלים ממך ואליך" המוצגת במקום, פרי עבודתו של הצייר/אמן הבינלאומי אליעד יהלום. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 4 באוקטובר, שעה 11:00 שעתיים מוזיאון ישראל בירושלים סיור בהיכל הספר ובאולמות תצוגת קבע של האגף לאמנות ותרבות יהודית, ויסתיים בגן האמנות. הסיור יועבר ע"י ד"ר עליזה קופיאצקי, מנהלת מרכז המידע לאמנות ישראלית, וניתן בחסות מרכז המידע. הכניסה למוזיאון בלא תשלום למשתתפים בסיור. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 4 באוקטובר, שעה 10:00 שעה ורבע בית באו בתל אביב סיור במוזיאון בית יוסף באו שהציל אנשים בשואה ע"י זיוף תעודות ובארץ עבד בשירות המוסד. וסיפור חייהם המיוחד של רבקה ויוסף באו הזוג שאת חתונתם מראים בסרט חתונת שינדלר. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שלישי, 8 באוקטובר, שעה 18:00 שעה וחצי מוזיאון ישראל בירושלים סיור בהיכל הספר ובאולמות תצוגת קבע של האגף לאמנות ותרבות יהודית, ויסתיים בגן האמנות. הסיור ניתן בחסות מרכז המידע לאמנות ישראלית. הכניסה למוזיאון בלא תשלום למשתתפים בסיור. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 11 באוקטובר, בשעה 10:00 שעתיים מקווה ישראל בית הספר החקלאי הוקם בשנת 1870 על-ידי חברת "כל ישראל חברים" (אליאנס) מצרפת, ביוזמת מנהלו הראשון יעקב קרל נטר. בסיור נבקר באתרים ההסטוריים הבולטים במקוה ישראל: בית נטר, בית הכנסת, מרתפי היקב, סדנת המכניקה, עץ הפיקוס הבנגלי והגן הבוטני. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 11 באוקטובר, שעה 10:00 שעה ורבע בית פישר בקריית אתא סיור במוזיאון לרבות התערוכה: ממעוף הציפור, תצלומי האויר מספרים את סיפור התפתחותה של העיר. הצגת המרכז החינוכי והפעילות הקהילתית. מבנה בית פישר – אז והיום, שימור ושיפוץ בטעם חמוץ. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 11 באוקטובר, שעה 10:30 שעה וחצי כפר מלל נסייר בחלקה הציבורית של המושב, נתאר את תהליכי השימור של מבנים שונים –הבית הציבורי, צריף ומשק העזר, נסקור שיטות השקייה ששומרו, המחלבה והסמל המסחרי של במושב-עץ הקזוארינה שהיה לשדרה לצידי הכביש שחוצה את המושב ונשתמר בחורשה ליד מועדון תנועת הנוער. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 11 באוקטובר, שעה 10:00 שעתים מוזיאון המושבה - מזכרת בתיה מסע משותף במוזיאון ובתצוגותיו שבאתרים ההיסטוריים: מחיי היום יום, אל תערוכת החקלאות, הנפחייה המוצלת, בית משק הברון והאנטילה. פנים וחוץ של חיים וסיפורים במושבת העלייה הראשונה. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 11 באוקטובר, שעה 10:00 שעה וחצי הארמון בניצנים - ניצנים הישנה "סיפורו של מקום"- הארמון וקרב ניצנים בתש"ח. נשמע את סיפור הארמון ושימורו, נספר על נשים גיבורות שלחמו לצד הגברים, נראה אנדרטאות ועמדות משוחזרות ואת אנדרטת הברונזה "יד לאשה הלוחמת". נצפה במיצג אור-קולי מרתק. ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.
יום שישי, 11 באוקטובר, שעה 11:00 שעה וחצי היכל העצמאות בתל אביב ההיסטוריה האדריכלית של הבית, התפתחותו, שינויים ארכיטקטוניים: מסגנון אקלקטי – ללא אדריכל עד סגנון בינלאומי – באוהאוס –אדריכל קרל רובין), השתלבותו במרקם עירוני אדריכלי של העיר מאז ועד היום, גילויים חדשים תוך כדי שיפוץ מקדים, בעיות שימור, תכניות שימור עתידיות ועוד. באולם ההכרזה נספר למשתתפים על טקסי שחזור ומאמצים שנעשו בעבר למטרת שחזור האולם ושימורו. נסיים בסיפור טקס הכרזת המדינה. האתרים בסיור נגישים למשתמשי כיסאות גלגלים ההרשמה לסיור זה הסתיימה. לא ניתן כעת להירשם לסיור זה.

מתנדבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האם אתם רוצים להתנדב ולסייע לנו?

הרשמו כאן להתנדב ולסייע.

מיקום עמדות המידע[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך חודש התחרות (15 בספטמבר - 15 באוקטובר) יוצבו תחנות מידע על הפרוייקט והאתרים המשתתפים בתחרות.
ככלל, תחנות המידע יפעלו בשעות הפתיחה הרגילות של האתרים. מומלץ לוודא טרם ההגעה שאין שינוי בשעות הפתיחה הרגילות בשל פעילות מיוחדת.ככלל, תחנות המידע יפעלו בשעות הפתיחה הרגילות של האתרים. מומלץ לוודא טרם ההגעה שאין שינוי בשעות הפתיחה הרגילות בשל פעילות מיוחדת.

ירושלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עיר אתר שעות פעילות טלפון
ירושלים בית עגנון א' – ה' 09:00 – 15:00 02-6716498
ירושלים מוזיאון חצר היישוב הישן ימי א-ה: 10:00-17:00, ימי ו: 10:00-13:00 02-6284636

צפון הארץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

עיר אתר שעות פתיחה טלפון
עכו מוזיאון "אוצרות בחומה" א'-ה ושבת 10:00-17:00, ו' 10:00-15:00 04-9911004
נחשולים המזגגה ב'-ה': 9:00-14:00, ו' 9:00-13:00 04-6390950
חיפה מוזיאון העיר, שדרות בן גוריון 11, המושבה הגרמנית ב'-ה' 10:00-16:00 ו' 10:00-13:00 שבת 10:00-15:00 04-9115888
יפעת המוזאון לראשית ההתיישבות בעמק א'-ה' 9:00-15:00 04-6548974

מרכז הארץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

עיר אתר שעות פתיחה טלפון
תל אביב בית העצמאות, שדרות רוטשילד 16 א'-ו' 9:00- 14:00 03-5106426
תל אביב הרצלילינבלום, רח' הרצל 13 פינת לילינבלום 26 א'-ה' 9:00-19:00, ו' 9:00-13:00 1-700-55-8000
תל אביב מוזיאון גוטמן, שמעון רוקח 21 נוה צדק יום ב'-ה': 10:00- 16:00, יום ו': 10:00- 14:00, יום שבת: 10:00-15:00 03-5161970 שלוחה 111
ראשון לציון מוזיאון ראשון לציון, רח' אחד העם 2, פינת כיכר המייסדים א',ג',ד', ה' 14:00-09:00, ב' 13:00-09:00 19:00-16:00 03-9598890, 03-9598862
מזכרת בתיה מוזיאון המושבה, רח' רוטשילד 40 א' - ה' 13:30-08:00, יום ב' גם 18:00-16:00 08-9349525
רחובות בית וייצמן, מכון וייצמן א' - ה' 16:00-09:00 08-9343230

דרום הארץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

יישוב אתר שעות פתיחה טלפון
ניצנים ניצנים הישנה א'-ה' 8:00- 16:00 08-6727895

זוכי שנת 2013[עריכת קוד מקור | עריכה]

זוכי שנת 2012[עריכת קוד מקור | עריכה]

זוכי התחרות העולמית לשנת 2013[עריכת קוד מקור | עריכה]

תמונות המיזם אשר השתתפו בתחרות העולמית, והגיעו למקומות הראשונים:

ראו גם
 • הפרסום הרשמי של תוצאות התחרות לשנת 2013: 41 המקומות הראשונים ונימוקי הבחירה
 • עמוד התחרות באתר ויקישיתוף, ובו 10 המקומות הראשונים בכל מדינה

נציין כי במקום ה-27 בתחרות העולמית זכתה תמונה של נמל יפו, שנבחרה במסגרת התחרות הישראלית.

זוכי התחרות העולמית לשנת 2012[עריכת קוד מקור | עריכה]

תמונות המיזם אשר השתתפו בתחרות העולמית, והגיעו למקומות הראשונים:

את ההנמקות על עשרת המקומות הראשונים ניתן לראות בבלוג התחרות ואת 46 המקומות הראשונים ניתן לראות בדף הפרסום הרשמי של תוצאות התחרות


נציין כי שתיים מ-10 התמונות הזוכות מישראל הגיעו לחוברת הפרסום של התחרות (48 המקומות הראשונים מתוך 350) - תמונת מגדל דוד בלילה של יונה באבי זכתה במקום 26, ותמונה נוספת – תמונת הגנים הבהאיים בלילה של אוריין שכטר זכתה במקום 36.

ברכות לתמונות הזוכות מישראל.

זוכי התחרות הכלל אירופאית לשנת 2011[עריכת קוד מקור | עריכה]

תמונות המיזם אשר השתתפו בתחרות הכלל אירופאית, והגיעו למקומות הראשונים:

התמונות הזוכות בכל מדינה
אנדורה (בלוג) אוסטריה בלגיה דנמרק אסטוניה צרפת
גרמניה (בלוג) הונגריה (בלוג) לוקסמבורג הולנד (פרטים נוספים) נורבגיה פולין (בלוג)
פורטוגל (בלוג) רומניה רוסיה ספרד שוודיה (בלוג) שווייץ