ויקיפדיה:ספר אורחים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:סא

ברוכים הבאים לספר האורחים של ויקיפדיה!
Open book nae 02.svg

ספר האורחים משמש לקבלת משוב כללי מאורחי ויקיפדיה ומקוראיה על התרשמותם מוויקיפדיה ומידת שביעות רצונם ממנה.

הערות הנוגעות לערך מסוים יש להציג בדף השיחה של אותו ערך, ולא כאן.

אין להציב כאן הודעות או לפתוח דיונים בנושאים שאינם קשורים לוויקיפדיה, מעניינים וחשובים ככל שיהיו. הודעות כאלו יימחקו.

  • אם ברצונכם לערוך דיון בנושא מדיניות פנו למזנון.
  • אם אתם זקוקים לעזרה טכנית, או שנתקלתם בבעיה כלשהי, פנו לדלפק הייעוץ.
  • אם אתם רוצים להעיר על ערך שאינו קיים ולדעתכם יש להוסיף, פנו לדף לבקשת ערכים.
  • אם חיפשתם מידע ולא מצאתם, פנו לדף הכה את המומחה.
  • במקרה של טענה כללית על ערכים מסוג מסוים, אנא הביאו דוגמאות כדי לעזור לנו לשפר את ויקיפדיה.
  • הודעות ישנות מאורכבות מעת לעת בארכיונים.

אנא חתמו בשמכם הפרטי או בכינויכם בסוף כל תגובה. אם אתם משתמשים רשומים ניתן להשאיר חתימה באמצעות לחצן החתימה או באמצעות ארבע טילדות (~~~~). אם אתם לא רשומים אפשר לחתום באמצעות חמש טילדות (~~~~~). הזחה של טקסט נעשית באמצעות נקודתיים (:) בתחילת השורה. זוג נקודתיים אחד יגרום להזחה של דרגה 1, שני זוגות להזחה של שתי דרגות וכך הלאה. אם בכוונתכם לתת משוב חדש, אין צורך להשתמש בהזחה.

אנא הימנעו מציון פרטים אישיים בפנייתכם, כדוגמת מספר טלפון או כתובת מייל מלאה, שכן פרטים אלו עשויים להופיע במנועי חיפוש כדוגמת "גוגל"
הוספת משוב חדש
כותרת המשוב:

שימו לב: המשובים החדשים נמצאים בסוף דף זה, ולא בתחילתו.


אין ערך של בתאני מוטה![עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום! אני "אורחת" בויקיפדיה... אני אוד אוהבת להשתמש בויקיפדיה מפני שיש פה את כל הדברים שאני צריכה וקל יותר לעשות עבודות ושיעורי בית או סתם לקרוא על מפורסמים ולהרחיב את הידע... אבל רציתי להגיד לכם שאין ערך על בתאני מוטה! אם אתם לא יודעים מי זאת אז זאת נערה בת 19 מקליפורניה שבארצות הברית ומגיל 16 היא מתפעלת ערוץ יוטיוב לבד!!! יש לה יותר ממליון רשומים,היא נלחמת נגד הבריונות בתור אחת שחוותה את זה ובשנה האחרונה היא גם השתתפה ברוקדים עם כוכבים בארה"ב ואפילו הוציאה שיר! היא השיקה בושם,קולקציות בגדים משלה בחנות משלה שיש לה כמה סניפים גדולים בעולם,היא זכתה בפרס מיוטיוב והיא היוטיוברית הכי מוכרת בעולם!!! אולי היא לא מוערכת מדי בישראל וחבל כי היא באמת מדהימה,יפה,מוכשרת ובקיצור-מושלמת! אולי אם יהיה ערך עליה אז אנשים אולי יותר יהיו מודעים עליה ממני אנונימית -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כל הכבוד לה, ויש עליה ערך באנגלית en:Bethany Mota.
אני לא בטוח במידת נחיצותו של ערך עליה, מי שמעוניין להכיר אותה יכול למצוא את הסרטונים שלה ומידע נוסף ברשת.
יש עוד הרבה אישים מפורסמים שטרם נכתב עליהם ערך בעברית. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:56, 7 בינואר 2015 (IST)

ריענון דף ראשי 05.01.15[עריכת קוד מקור | עריכה]

השעה 17:20, והדף הראשי עדיין מתייחס ל-04.01.15. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כבר לא רלוונטי. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:25, 7 בינואר 2015 (IST)

קורט ראסל, עדכון, עריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני רוצה לעדכן לגבי פרט שהוא אינו נכון. רשמתם שקורט ראסל שיחק בסרט ג'אנגו ללא מעצורים ולפי מה שבדקתי הוא אינו שיחק שם אלא היה מועמד לשחק בסרט

Kurt Russell was cast instead[20] but also later left the role.[21] When Kurt Russell dropped out, the role of Ace Woody was not recast; instead the character was merged with Walton Goggins' character, Billy Crash.
תודה. Nachum - שיחה 14:49, 7 בינואר 2015 (IST)

טעות בעריכת הספר פרקי דרבי אליעזר[עריכת קוד מקור | עריכה]

רציתי להגיד לכם שלא ערכתם את הספר פרקי דרבי אליעזר כמו שצריך ראיתי את הספר פרקי דרבי אליעזר המקורי ולא מוזכר שם אדם בשם כידייה ונאמר שם בן בנו של דן אם תסתכלו על הספר המקורי תראו שיש לכם כמה טעויות

תודה. ההערות יבדקו. Nachum - שיחה 14:08, 8 בינואר 2015 (IST)
לא מצאתי בערך "כידייה" או "דן". ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:15, 8 בינואר 2015 (IST)
אלמוני נכבד, ויקיפדיה אינה עורכת ספרים. בוודאי התבלבלת בין ויקיטקסט לויקיפדיה. ולגופו של עניין, השם 'בידייה' מופיע בחלק מכתבי היד של פרקי דרבי אליעזר וכנראה שבויקיטקסט השתמשו במהדורת היגר ולא בדפוסים הרגילים. בכל מקרה, לא קיים 'פרקי דרבי אליעזר המקורי'. 85.250.82.47 19:55, 2 בפברואר 2015 (IST)

ערך לא מובן לי[עריכת קוד מקור | עריכה]

איך יכול להיות עומק הכנרת בין 25-43 מ' כאשר ההבדל בגובה פני הים הוא סה"כ 5מ'

הנתונים לא תואמים את אלה שבערך. לא הבנתי מה הקשר בין גובה פני הים ובין העומק, הרי העומק תלוי במרחק פני הים מהקרקעית והקרקעית אינה מישור. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 20:04, 12 בינואר 2015 (IST)

בעצמך כתבת - הקרקעית אינה מישור, ולכן העומק משתנה בהתאם למיקום בו אתה מודד, כאשר נקודת העומק המירבית נמצאת ב -256 (לדוגמה אם אעמוד בתוך המים כשהמים מגיעים לי לבטן ואמדוד - העומק יהיה כ-1 מ'). כמובן שגם ההבדל במפלס (שנע בין -208 ל-214) משפיע על העומק אך זה הבדל קטן יחסית.

נכון. אם הקרקעית בנקודה מסוימת היא 256- והמים מעליה בגובה 213- אזי העומק 43. איפה פה הבעיה? ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:18, 1 במרץ 2015 (IST)

יו ג'קמן , עדכון, עדכון[עריכת קוד מקור | עריכה]

יו ג'קמן לא שיחק בלילה מוטרף במוזיאון כפי שצוין

Hugh Jackman as himself, an actor on the West End who was playing King Arthur at the time. כך הוויקי האנגלית. Nachum - שיחה 17:34, 16 בינואר 2015 (IST)

תאימות ל-KIWIX[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום, אני משתמש ב-KIWIX. תוכנת הויקיפדיה הלא מקוונת. מאוד ממליץ. ישנה בעייה באינדקס של תיבת החיפוש, ומסתמא זה נובע מבעייה במקור האינדקס של הויקיפדיה המקוונת. ישנם הרבה ערכים שיש להם דף פירשונים. משום מה, דף הפירשונים לא בא בצורה נכונה בתיבת החיפוש. ישנם ערכים שברירת המחדל שלהם תפנה לדף הפירשונים. אבל ישנם ערכים שערך ברירת המחדל יפנה לערך פרטי כלשהו, ושם תהיה הפניה לדף הפירשונים. אז:

1. למה כברירת מחדל אין עדיפות תמיד לדף הפירשונים?
2. האם אפשר לציין באינדקס/בתיבת החיפוש את דף הפירשונים? למשל: אם נחפש את הערך "נקודה חמה" בתיבת החיפוש, יוצגו בתוצאות החיפוש: נקודה חמה (פירשונים), נקודה חמה (גאולוגיה), נקודה חמה (אינטרנט).
3. האם ניתן לעשות שתמיד תמיד יהיה דף/ערך הפירשונים קודם באינדקס/בתוצאות החיפוש? שיופיע ראשון לכל שאר הערכים שנכללים תחתיו?
לפי הסדר: (שאלה לא ממוספרת): יש מילים (או "משמעויות") בהן לערך אחד יש עדיפות, ומשמעויות אחרות בהן אין. לדוגמה, מי שמחפש אדיסון, רוצה לקרוא על תומס אלווה אדיסון ברוב המכריע של המקרים, אבל בכל זאת יתכן המטרה היא קולנוע אדיסון. במקרה כזה, דף הפירושונים ייקרא אדיסון. לעומת זאת, לגבי אבקסיס אין עדיפות כה מכרעת לאחת המשמעויות, ולכן אבקסיס היא הפניה לאבוקסיס שהוא דף פירושונים.
  1. אין "עדיפות" משום שהאפשרויות השונות מופיעות בהצעות לחיפוש לפי מיון אלפביתי. כש יש יותר מ-10 ערכים שונים שתואמים את התחילית שהזנת, המערכת בוחרת עשרה מהם לפי קריטריון כלשהו (כנראה סטטיסטיקת צפייה או סטטיסטיקת חיפוש), ועשרה אלו מופיעים במיון אלפביתי. (מה שכתבתי לא מדויק ב-100% - אם חלק מהשמות הם הפניות, שמות אלו יופיעו מתחת לשמות שהם דפים ממש, כך שבעצם מדובר כאן בשתי רשימות שכל אחת מהן ממוינת אלפביתיות)
  2. השם שמופיע בחיפוש הוא שם הדף עצמו, בלי קישוטים. יתכן שבעתיד המנגנון ישתכלל כך שהפניות ודפי פירושונים יהיו מסומנים בצורה שונה, אבל זה דורש פיתוח: אפשר לבקש תכונה כזו במקום שמשמש לתקשורת בין המפתחים של התוכנה והמשתמשים: Phabricator:.
  3. ראה (1).
מערכת KIWIX לא מוכרת לי, אבל יש לי ספק רב אם אינדקס החיפוש אכן מגיע מהגרסה המקוונת: יותר סביר שאחרי שמתקינים בסיס נתונים שנחקח מהמקוונת, KIWIX בונה בעצמו את אינדקס החיפוש (למיטב ידיעתי, האינדקס עצמו אינו חלק מבסיס הנתונים ש-KIWIX משתמש בו.
קיפודנחש 16:51, 19 בינואר 2015 (IST)
מבקש להעביר את הבקשה לגורמים הרלוונטים. תודה.

עדכוני בסיס הנתונים ל-KIWIX[עריכת קוד מקור | עריכה]

אגב, יש למישהו מושג מהיכן ניתן להוריד data base עדכני של ויקיפדיה העברית/האנגלית שניתן לשימוש באמצעות ה-KIWIX? האם זה מתעדכן באופן שוטף? ביקורת - שיחה 10:34, 19 בינואר 2015 (IST)

המיקום של ה-dumps הוא [1]. למרבה הצער לא אוכל לומר לך מה משם מתאים לשימוש בקיויקס. קיפודנחש 16:51, 19 בינואר 2015 (IST)
בדוק, http://download.kiwix.org/portable/wikipedia/?C=M;O=D, הגרסא העברית מסומנת ב he, בברכה, Stamimail

עזרה דחופה למחוק ערך שעשיתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב,לפני כשעה כתבתי משהו שחשבתי שאני יכולה למחוק בקלות,כתבתי תוכן על החברה שלי מהלימודים,והראךתי לה וצחקנו ,זה תוכן עם מידע אישי שלה ומציין גם את יופייה.ועכשיו אינני מצליחה למחוק ,וזה מופיע בחיפוש בגוגל,אני מבקשת למחוק את התוכן (נראה לי שזה נמחק/נחסם) אבל זה עדיין מופיע בגוגל,וזה כלכך יגרום לבעיות ,בבקשה לעזור לי,אני לא מצליחה למחוק את זה

סוף מעשה במחשבה תחילה. מגוגל ייקח כמה ימים, וזה גם ייעלם. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:59, 22 בינואר 2015 (IST)

ערך / ערכים חסרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביקשתי למצוא אינפורמציה באשר לישוב היהודי בארץ ישראל בתקופתו של מוחמד. חיפשתי אודות ארבע נקודות, בדרום מזרח הארץ, להן נתן מוחמד הסכמתו להישאר במקומם ולשמור על דתם תמורת מס גולגולת. ארבעת הישובים האלה מוזכרים בספר: "רציפות הישוב היהודי בארץ ישראל"/ דן בהט, ישראל קידר, זאב וילנאי - 1974 והם: אילת, אדרח, ג'ברה, מקנא. בערך של אילת מוזכר הנושא לגבי אילת, ג'ברה מוזכרת כג'רבה (בערך יצירת ג'רבה) ערך ללא תוכן ואת מקנא לא מצאתי כלל. חשבתי לכתוב את העובדה הזו אבל אני לא ממש יודע את הטכניקה ובעיקר לא ברור לי אם מותר לצטט ואיך עושים זאת, כמו כן יש אי התאמה בין ג'ברה בספר לג'רבה אצלכם. לרשותכם דניאל

תודה. אם תוכל להעתיק כמה משפטים מהמקור לכאן או לדף השיחה של הערך אילת זה יעזור. Nachum - שיחה 14:16, 28 בינואר 2015 (IST)

הערך גז טבעי בישראל עלוב וחסום לעריכה. האם הוויקיפדיה נוקטת עמדה בסוגיה?[עריכת קוד מקור | עריכה]

79.176.31.113 12:22, 2 בפברואר 2015 (IST)

הערך באורך סביר. הוא בהגנה מוגברת - הגנה המאפשרת רק לכותבים המוגדרים כ"בדוקי עריכות אוטומטית", לרבות מפעילי מערכת ומנטרים, לערוך את הדף. אתה מוזמן לכתוב בדף השיחה שלו תוספות. Nachum - שיחה 19:30, 2 בפברואר 2015 (IST)
התוספות של האנציק' ימחקו. אילי - שיחה 19:41, 2 בפברואר 2015 (IST)

אי אפשר למצוא מי הניצבים הנוכחיים במשטרה, אז איך נדע מי הנפל האחרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

איפה שולחים את זה ?

כאן ישנה רשימה של כל הניצבים המכהנים. אבל עדיין לא תוכל לדעת. בשביל זה עשינו צו איסור פרסום. הבנאדם אב למשפחה, ולא בטוח שעשה משהו רע. אז למה לחפור? אם יתברר שהוא עבריין, תדע מזה די מהר. באחריות. ביקורת - שיחה 20:01, 4 בפברואר 2015 (IST)

ערכים חסרים, הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, יש שני ערכים שלא מופיעים כמו הסדרות בלש אמיתי ואימפריה הסדרה החדשה של טרנס הווארד. הבנתי גם שמתכננים עונה שנייה לשתי הסדרות. לגבי אימפריה זה מה שהצלחתי לעשות עד כה: "בתפקיד הראשי ניצב הזמר והשחקן טרנס הווארד כזמר מצליח שהשאיר מאחור את חיי העוני בשכונת מצוקה ובנה סביבו אימפריה, בקו עלילה שנושא דמיון מכוון לחייו של ג'יי זיי. לאחר שהוא מגלה שנותרו לו פחות משלוש שנים לחיות ומנסה לבחור מי מבניו יירש את מקומו. בעיצומה של הדרמה המשפחתית גם אשתו לשעבר משתחררת במפתיע מהכלא ותובעת את חלקה. במאי "פרשס" ו"המשרת" לי דניאלס עובר לראשונה למסך הקטן עם דרמה חדשה"

כאשר אתה מצטט מישהו, ראוי להזכיר את המקור. במקרה זה עיתון הארץ. הרשיתי לעצמי להוסיף מרכאות במקום למחוק את הכתוב. בברכה, אילי - שיחה 12:23, 5 בפברואר 2015 (IST)

יש מישהו שראה את הסדרות שאמרתי או מכיר אותן?

רבים ראו. הבעיה למצוא מי יכתוב את הערך. Nachum - שיחה 14:11, 5 בפברואר 2015 (IST)

יש מישהו שראה ומוכן לעזור לי לכתוב את הערכים שאמרתי?

קיים הערך בלש אמיתי. לגבי אימפריה, קיים ערך באנגלית ובשפות נוספות, ניתן לתרגם. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 21:13, 5 בפברואר 2015 (IST)

שלום רב, יש לי עוד הצעות לגבי עוד ערכים שאפשר להוסיף: וויפלאש, סלמה, בירדמן וג'ון וויק. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הוספתי אותם, בצירוף קישור לערך האנגלי, לדף פורטל:קולנוע/ערכים מבוקשים. אתה יכול להוסיף בעצמך. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 13:17, 8 בפברואר 2015 (IST)

מסע ההתרמה השנתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדוע האתר צריך תרומות ?[עריכת קוד מקור | עריכה]

הייתי רוצה לדעת מדוע האתר צריך תרומות? הרי שלא צריך לשלם לגוגל או למנוע חיפוש כדי להימצא ברשימה. אשמח לתשובה כנה ואשמח לתרום במידה ואבין מדוע.

כמובן שוויקיפדיה אינה משלמת על פרסום, אין לה ענין לשכנע אנשים לצרוך את המידע, אלא היא זמינה ומעניקה אותו לכל דורש. זו בדיוק הסיבה שמנועי החיפוש מבינים שהאינטרס שלהם למצב את התוצאות מוויקיפדיה בראש הרשימה, ולכן לא צריך לשלם להם.
התשובה לשאלתך מופיעה בדף התרומה לוויקיפדיה בצד שמאל: "המטרות לשמן נועדה התרומה: טכנולוגיה: שרתים, פס רחב, תחזוקה, פיתוח. ויקיפדיה הוא האתר מספר 5 בעולם, והוא פועל בעזרת סכומי כסף זעירים הרבה יותר מן הסכומים שהאתרים האחרים המובילים ביותר פועלים בעזרתם.". מקווה שעזרתי, אשמח להסביר במידת הצורך. ביקורת - שיחה 22:35, 9 בפברואר 2015 (IST)
דרך קצת פשטנית: לקרן ויקימדיה כ-200 עובדים בשכר. העובדים הללו עושים שימוש במשאבים לצורך עבודתם: חומרה, מתקני עבודה ושירותים של חברות אחרות.
ניתן לקרוא את דוחות התקציב של הקרן ואת תוכנית התקציב הנוכחית.
בהערת אגב, כתבתי פה לגבי האינטרסים של מנועי החיפוש להפנות לוויקיפדיה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 19:52, 19 בפברואר 2015 (IST)

רצון לתרום שנבלם[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום לצוות ויקיפידיה. אני מכיר בחשיבות האתר ורוצה לתרום. כבעל כרטיס ישראכרט, אינכם מתירים לי גישה לתרום. מה עלי לעשות. בכבוד רב. עמית וייסברג. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום עמית,
מלבד בכרטיס אשראי, ניתן לתרום באמצעות שירות PayPal ואף בדרכים נוספות, דרך עמותת "ויקימדיה ישראל". תוכל ליצור קשר (רצוי טלפוני או במייל תחילה) עם המשרד בת"א להעברת התרומה. תודה מראש. Ldorfmanשיחה 18:34, 19 בפברואר 2015 (IST)

אכזבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיד כשראיתי את הפנייה שלכם לבקשת תרומה, תרמתי. באותו רגע. עכשיו אני רואה שיש כאן פרסומות שטקסט מודגשמסתירות את התוכן מעליב ומאכזב

אין כאן פרסומות שמסתירות את התוכן, ומעולם לא היו. הפרסומת שבראש הדף היא בתחילת התוכן, וגלילה כלפי מטה מציגה את התוכן. לא ברור מה טיב הבעיה שבה נתקלת. דוד שי - שיחה 06:52, 23 בפברואר 2015 (IST)
בנוסף, ניתן לא להציג את ההודעה בראש הדף ע"י הקשה על סימן ה-X שבקצה שלה. Ldorfmanשיחה 00:13, 24 בפברואר 2015 (IST)

טיאה ליאוני, הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, ראיתי שאין ערך בעברית לסדרה של טיה ליאוני שנקראת באנגלית Madam Secretary. אם מישהו ראה את הסדרה אז שינסה לכתוב את הערך בעברית. ויש טעות לגבי הגיל של השחקנית היא 49 ולא 48 כפי שנכתב.

ושכחתי לומר שהסדרה נקראת בעברית מזכירת המדינה.

Téa Leoni (* 25. Februar 1966 מזל טוב. Nachum - שיחה 15:52, 25 בפברואר 2015 (IST)
ניתן לתרגם את הערך מזכירת המדינה (סדרת טלוויזיה) מהערך האנגלי en:Madam Secretary (TV series) או ממקבילותיו בשפות אחרות. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:28, 1 במרץ 2015 (IST)

ערך "העיר הלבנה"[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, בערך "העיר הלבנה" הושמט שמה של האדריכלית פרופ' ניצה סמוק, מי שהקימה את צוות השימור של תל אביב ואף עמדה בראשו ושזכתה בפרס "אמת" לשנת 2006 על תרומתה לקידום ושימור המבנים בארץ בכלל ובעיר הלבנה בפרט. ראו כאן: [2] -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הוספתי משפט לערך. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 16:38, 3 במרץ 2015 (IST)

חיית הלילה , הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, יש מישהו שראה את הסרט חיית הלילה ומעוניין לכתוב דף בעברית?

ניתן לבקש ערכים בפורטל:קולנוע/ערכים מבוקשים או בדף שיחה של הקטגוריה הרלוונטית. ישנם מאות סרטים ללא ערך בוויקיפדיה העברית, אין טעם לבקש פה אחד אחד. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 16:43, 4 במרץ 2015 (IST)