ויקיפדיה:ספר אורחים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:סא

ברוכים הבאים לספר האורחים של ויקיפדיה!
Open book nae 02.svg

ספר האורחים משמש לקבלת משוב כללי מאורחי ויקיפדיה ומקוראיה על התרשמותם מוויקיפדיה ומידת שביעות רצונם ממנה.

הערות הנוגעות לערך מסוים יש להציג בדף השיחה של אותו ערך, ולא כאן.

אין להציב כאן הודעות או לפתוח דיונים בנושאים שאינם קשורים לוויקיפדיה, מעניינים וחשובים ככל שיהיו. הודעות כאלו יימחקו.

  • אם ברצונכם לערוך דיון בנושא מדיניות פנו למזנון.
  • אם אתם זקוקים לעזרה טכנית, או שנתקלתם בבעיה כלשהי, פנו לדלפק הייעוץ.
  • אם אתם רוצים להעיר על ערך שאינו קיים ולדעתכם יש להוסיף, פנו לדף לבקשת ערכים.
  • אם חיפשתם מידע ולא מצאתם, פנו לדף הכה את המומחה.
  • במקרה של טענה כללית על ערכים מסוג מסוים, אנא הביאו דוגמאות כדי לעזור לנו לשפר את ויקיפדיה.
  • הודעות ישנות מאורכבות מעת לעת בארכיונים.

אנא חתמו בשמכם הפרטי או בכינויכם בסוף כל תגובה. אם אתם משתמשים רשומים ניתן להשאיר חתימה באמצעות לחצן החתימה או באמצעות ארבע טילדות (~~~~). אם אתם לא רשומים אפשר לחתום באמצעות חמש טילדות (~~~~~). הזחה של טקסט נעשית באמצעות נקודתיים (:) בתחילת השורה. זוג נקודתיים אחד יגרום להזחה של דרגה 1, שני זוגות להזחה של שתי דרגות וכך הלאה. אם בכוונתכם לתת משוב חדש, אין צורך להשתמש בהזחה.

אנא הימנעו מציון פרטים אישיים בפנייתכם, כדוגמת מספר טלפון או כתובת מייל מלאה, שכן פרטים אלו עשויים להופיע במנועי חיפוש כדוגמת "גוגל"
הוספת משוב חדש
כותרת המשוב:

שימו לב: המשובים החדשים נמצאים בסוף דף זה, ולא בתחילתו.


תוכן עניינים

שאנאטראם , עריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב,

רציתי לדעת אם מישהו יכול להוסיף את הערך שאנאטראם.

זהו ספר של 900 עמודים המספר על דמות שברחה מכלא שמור באוסטרליה להודו

אם מיהו מוכן לתרום לכתיבה של הערך זה יהיה טוב

בכל מקרה הבנתי שמתכננים לצלם את הסרט שיתבסס על פי הסרט.

קיים ערך בוויקיפדיה האנגלית (אנ'). אתה מוזמן ליצור ערך בוויקיפדיה העברית, בהתבסס על הספר, הערך האנגלי והמקורות המופיעים בו. בכל מקרה הוספתי את הספר לרשימת הספרים שחסר עליהם ערך בוויקיפדיה. אולי מישהו יתנדב יום אחד ליצור את הערך. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 18:30, 3 בספטמבר 2014 (IDT)

הנה מה שהצלחתי לתרגם עד כה


אין מקום לערך אשר נכתב בתרגום מכונה. הינך מוזמן ללמוד את הנושא ולכתוב את הערך בעצמך מן היסוד. בהצלחה! Ldorfmanשיחה 00:18, 5 בנובמבר 2014 (IST)
אם מישהו עוד חושב שיש מקום לתרגום מכונה, לא רק בוויקיפדיה אלא בכל מקום שהוא, תבוא דוגמה זו ותוכיח. שומר נפשו ירחק!שלומית קדם - שיחה 23:14, 28 בנובמבר 2014 (IST)

הכח רמת גן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליפא שדה הייה אחד השחקנים החשובים כמו כן יוסי אמינוף

תודה. יש לך מקור? Nachum - שיחה 14:07, 13 בספטמבר 2014 (IDT)

גולן טלקום, ניסוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום על גולן טלקום כתוב "אותן אנטנות שמשמשות את רשת פרטנר ישמשו במקביל את רשת גולן טלקום"

למיטב הבנתי מדובר בתשתית העמודים ולא בציוד האנטנות .

זה שונה ומבחינה טכנית ויותר הגיוני.

לא כך מבינים את זה.

אנא בידקו.

למיטב הבנתי התשתית כולה משמשת את חברות הסלולר השונות. אנא הבא מקור לכך שציוד אנטנות של חברה אחת מורכב על עמודים של חברה אחרת. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:28, 1 בנובמבר 2014 (IST)

לא מצליח להרשם[עריכת קוד מקור | עריכה]

יש לי בעיה עם הכיתוב לאישור

בבקשה פרט יותר. Nachum - שיחה 11:36, 13 באוקטובר 2014 (IDT)

לערך "הקיבוץ המאוחד"[עריכת קוד מקור | עריכה]

עצתי לעורכים ולכותבים הנכבדים: אני בן התקופה המאוחרת של הפילוגים (70+) ובן ההתישבות העובדת והנושא לא זר לי. ובכל זאת הצלחתם לבלבל אותי ולא הבנתי עד תום את השתלשלות הענינים. עצתי: עירכו דיאגרמה פשוטה של מי נפרד ממי ומי התאחד ממי ומתי. אולי כך יקל על הקורא המתעניין.

תודה על ההערה, נשמח מאד אם תעשה זאת בעצמך. רוב הכותבים כאן עדיין לא ולדו כאשר התחוללו הפילוגים. • איקס איקס - שיחה 16:17, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

אוגדה 440 - תג יחידה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרתתי באוגדה 440 בין השנים 1982-1985

יישש בידי צילום של תג האוגדה ברשימת/ערך 'מפקדי אוגדה 440' נשמט שמו של תאל עוזי לנצנר -לב צור הואא פיקד על האוגדה אחרי תאל נפשיי ותאל רבין היה מחליפו

בכבוד רב סגן (מיל) אדם פדר

קישור לתמונת תג היחידה בפייסבווק שלי: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=800179076692326&set=a.104491646261076.3177.100001007247864&type=1&theater

תודה. הערך דורש הרחבה. אולי תסכים להוסיף לו? Nachum - שיחה 09:47, 20 באוקטובר 2014 (IDT)

נדמה לי שאני כבר רשום אך לא זוכר את פרטיי, אני נכנס ועורך מדי פעם את הערך שלי לפי התקדמויות חדשות. דורון שפר (אמן)[עריכת קוד מקור | עריכה]

נדמה לי שאני כבר רשום אך לא זוכר את פרטיי, אני נכנס ועורך מדי פעם את הערך שלי לפי התקדמויות חדשות. דורון שפר (אמן). אני זוכר שמשהו השתנה בעבר ואז הבנתי שאני יכול לערוך דרך עריכת קוד מקור וכך המשכתי. תודה!

אולי אתה משתמש:דורוניקי? בכל מקרה אתה מוזמן להירשם מחדש אם שכחת את הפרטים. ההרשמה די פשוטה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:23, 1 בנובמבר 2014 (IST)

"משוב על הערך" שבתחתית כל דף, יכול קצת להטעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני הבנתי שזה משוב המהווה "הודעה פרטית" שהולך לאחראי על הערך, ולא אמור להירשם בדף השיחה. לאחר מכן ראיתי שזה כן נשמר בדף השיחה. וכיוון שיש יתרון לשתי האפשרויות, מה שנשלח כהודעה פרטית לאחראי על הערך, ומה שרוצים שיישמר בדף השיחה, לענ"ד יש אפשר את שניהם ועם כוונה ברורה. בכבוד רב, אורח -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אין "אחראי על הערך". גילגמש שיחה 11:52, 3 בנובמבר 2014 (IST)
ניתן לפנות ליוצר ערך בדף שיחתו. כדי לגלות מי יצר את הערך לחץ על גרסאות קודמות, אם יש יותר מעמוד אחד לחץ על "הישנות ביותר". ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 16:17, 3 בנובמבר 2014 (IST)
יוצר הערך הוא פעמים רבות לא כותב התוכן העיקרי. הכי טוב להשאיר הודעה בדף שיחת הערך ומי שעוקב אחריו ישיב. יתכן שאדם שכלל לא כתב את הערך, אך מבין בתחום ידע לענות על התהיות. גילגמש שיחה 16:29, 3 בנובמבר 2014 (IST)
השאלה נוגעת בדבר מה לעשות כאשר רוצים להשאיר הערה, שאין טעם שהיא תישאר לעד בדפי ההיסטוריה... כגון: "יש טעות כתיב בשורה פלונית, נא לתקן!", או "נא לנקד מילה פלונית" וכדו'... -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
במצבים כאלה, מדוע להעיר הערה מעין זו במשוב? עדיף לבצע את התיקון בעצמך ולא להמתין לאחד העורכים, שלהודות על האמת, גם כך די עסוקים. אם זה טרם נודע לך, יש ביכולתך לבצע, לפחות חלק מהשינויים, גם בעצמך. נשמח אם תצטרף אלינו לכתיבת האנציקלופדיה והכנסת שיפורים בה. Ldorfmanשיחה 00:13, 5 בנובמבר 2014 (IST)
תשובה: יש ערכים שאינם ניתנים לעריכה. ויש פעמים שהמשתמש לא יודע לתקן. גם ישנם פעמים שהמשתמש בספק אם התיקון הוא נכון. בקיצור, לא חסר משובים שאין מקומם בדף השיחה... -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
בשביל זה יש בראש כל ערך את הקישור "דיווח על טעות" (משמאל למעלה). דיווחים כאלה נרשמים גם בדף השיחה וגם בדף מיוחד שבו מתנהל מעקב אחר הטיפול בהם. ‏nevuer‏ • שיחה 11:59, 6 בנובמבר 2014 (IST)
טוב, אז אפשר לפחות לציין שזה נשמר בדפי השיחה? "משוב על הערך (נשמר בדפי השיחה)"
יש משהו בדבריך. פניתי למפעילים בבקשה להוסיף הערה ברוח זו. ‏nevuer‏ • שיחה 23:34, 10 בנובמבר 2014 (IST)
בוצע בוצעnevuer‏ • שיחה 22:55, 12 בנובמבר 2014 (IST)
האם אתה חושבים שיש לשקול, יצירת כפתור "פנייה ליוצר הערך"? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
לא, כי זה חסר משמעות. זה שבן הטבע יצר את הערך חתול בשנת 2003 וכתב בו 14 מילים לא הופך אותו לאחראי על הערך (שהיום כבר מעל 47KB). שמוליק - שיחה 01:05, 11 בנובמבר 2014 (IST)
אני חושב שזו בעיה שאין "אחראי על הערך". כלומר: אין בקרה. זה גם פתח לשיווק עסקים פרטיים באמצעות ויקיפדיה, וגם אין מי שמחליט כמו שצריך על תיקוני טקסט, למשל כאשר יש צורך מכל מיני סיבות להשמיט/לתקן טקסטים שאחרים כתבו. 2 הבעיות הללו ראיתי שכבר קיימות בויקיפדיה. לא בא להתלונן, השאלה היא אם ניתן למצוא פיתרון...
לא. לדעתנו העדר האחראי הוא לא בעיה אלא יתרון. לכן, הסוגיה שהצגת לא דורשת טיפול כלשהו. המצב ישאר כמו שהוא - לא יהיו אחראים מסוג זה. אם יש בעיה בערך ספציפי, ניתן להשאיר הערה בדף שיחה או לתקן אותו בעצמך. גילגמש שיחה 22:52, 11 בדצמבר 2014 (IST)
המחיקה שהיתה כאן לכמה דקות הייתה מכוונת... (-: היא באה להמחיש למר גילגמש את החיסרון בלהשאיר את המצב כמו שהוא. שכן, מדוע ולמה החליט "המנטר", להחזיר את מה שנראה לעניות דעתי להשמיט... ככה בכל ערך, לא ניתן להשמיט שטויות שכתבו אנשים, או שכתבו יתר על המידה וניתן לקצר ולצמצם.
דבר כזה נקרא אצלנו השחתה וגורר חסימה. אני מבטיח לך שזה מה שיקרה לך אם תמשיך בקו זה. ראה כי הוזהרת. גילגמש שיחה 01:49, 12 בדצמבר 2014 (IST)
אתה לוקח את הדיון ממש ממש למקום הלא נכון. אנא, אחר שישקוט רוחך (בתקווה...), נסה לענות על השאלה: למה אתה החלטת וקבעת שזו "השחתה" ולא "השמטה" (כלומר: "השמטת עורך", בהנחה שכל המבקרים הם אכן באמת עורכי ויקיפדיה). לכן אני טוען שצריך מישהו שינהל ויהיה "אחראי על הערך".
כי זאת פעולה פסולה ואנחנו בהחלט מקפידים על זה. יש צוות גדול מאוד שאמון על שמירת הטקסטים בוויקיפדיה וכל נסיון להשחית את הטקסט (להוסיף פרטי מידע שגויים, להשמיט חלקים ראויים, לפגוע בתמונות או כל דבר אחר) יביא לחסימת המשחית והערך ישוחזר בהקדם האפשרי. מה שעשית הוא עבירה חמורה על הנהלים ואם זה היה חוזר על עצמו בוודאי שהיית נחסם. כל מי שינסה להשחית מרחב הערכים או דפים אחרים בוויקיפדיה יחסם מעריכה באתר. גילגמש שיחה 07:24, 13 בדצמבר 2014 (IST)
אוף. אנחנו לא טיפשים. שמרתי אצלי את הטקסט שלך קודם שמחקתי. נראה לי שאנחנו לא מדברים על אותה סקאלה. התייאשתי... להתראות... תצליח/ו.
חבל להתעצבן. דבר ראשון, כל הכבוד שאתה מנסה לתת עצות טובות. אני חושב שאתה צודק והיה יכול לעשות טוב אם לכל ערך היה אחראי שישגיח עליו. לדעתי היה כאן חוסר הבנה שנובע מחוסר בתקשורת אז אני אנסה להשלים לכם את הפערים. פותח השרשור- בויקיפדיה מנסים לדבוק בעקרון שאומר שזו "אנציקלופדיה של כולם" מה שאומר שמנסים שכמעט לא יהיה הבדל בין משתמשים שונים ולכן אין "בעלות" על ערכים. חוץ מזה שלדעתי אין מספיק כח אדם כדי שיהיה אפשר שבהגדרה יהיה אחראי לכל ערך. למעשה יש בויקיפדיה מנגנון של בקרה על ערכים שנקרא "מעקב" ובעזרתו כל משתמש יכול לבחור לעצמו ערכים שהוא מקבל עבורם התראות אם הם עברו שינוי או שכתבו עבורם משוב. יש גם מנגנון נוסף לבדיקת השינויים האחרונים שנעשו. בקשר לדרך שניסית להוכיח את טענתך - אחת הדרכים העיקריות(והבודדות) להתמודד עם השחתות של ערכים היא חסימת משתמשים ולכן לוקחים את זה מאוד בחומרה כאשר מישהו מבצע עריכה שהיא ע"מ להרוס. יש בויקיפדיה גם מנגנונים (הצבעות, מנטרים, קהילה) כדי להתמודד עם מקרים שדורשים החלטה אם זה "השחתה" ולא "השמטה" כדבריך. גילגמש - עושה רושם שהוא משתמש חדש ולא מכיר את חוקי ההשחתות והוא עשה את זה מתוך מטרה טובה וכדי להראות את הבעייתיות. אפשר פשוט להסביר את הבעיה בעדינות ולהמשיך הלאה בדיון עצמו. Badidipedia - שיחה 01:47, 15 בינואר 2015 (IST)
תודה. זכית לעשות דבר מהדברים שאדם אוכל מפירותיהן בעולם הזה, והקרן קיימת לו לעולם הבא. (משנה פאה א, א)

תודה מדורון שפר (אמן)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הועבר לדף השיחה של הערך "דורון שפר (אמן)". Ldorfmanשיחה 10:08, 7 בנובמבר 2014 (IST)

דורון, דיון בתוכנו של ערך נערך בדף השיחה של הערך האנצקילופדי - לא פה. אתה מוזמן להכנס לדף "שיחה:דורון שפר (אמן)", לקרוא את הכתוב שם ובעת הצורך, להוסיף תגובה שלך שם. Ldorfmanשיחה 14:44, 12 בנובמבר 2014 (IST)

פרסומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפרסומות חוסמים חלקים מהדפים, אם אפשר להזיזם למיקום שלא יסתיר. תודה רבה

איזה פרסומות? גילגמש שיחה 06:14, 17 בנובמבר 2014 (IST)

לוסי, הסבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי, רציתי לדעת למה לא כתוב על הסרט לוסי בכיכובה של סקרלט ג'והנסון שום דבר אם ניתן להוסיף את הערך לויקיפדיה זה יהיה טוב

ניתן להוסיף. התחל בכתיבת הערך בעצמך. Nachum - שיחה 14:27, 20 בנובמבר 2014 (IST)

ערכים שמורים ב-android[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב. שמרתי מספר ערכים מויקיפדיה דרך האפלקצייה ב-android שלי ואיני יודע איך לקרוא אותם במחשב האם זה אפשרי או שזה רק למכשירים ניידים?

אשמח אם מישהו יחזיר לי תשובה לשאלתי ברגע שיסיים לקרוא!

תודה.--Aasrsa15 12:31, 30 בנובמבר 2014 (IST)

אפליקציית ויקיפדיה לסלולארי מציגה בדיוק את אותם הערכים אליהם תוכל להגיע גם דרך המחשב. לפיכך, משידועים לך שמות הערכים, תוכל לצפות בהם גם ממחשבך. אני מקווה שזה עונה על שאלתך, שכן אני מודה שהיא לא מובנת ממש. Ldorfmanשיחה 02:04, 3 בדצמבר 2014 (IST)

ביוגרפיה של צביקה פיק[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום,

שמי איה ואני העוזרת האישית של צביקה פיק, ברצוני שמישהו מהאתר שלכם יחזור אליי טלפונית מכיוון שהביוגרפיה של צביקה פיק אינה נכונה בהמון פרטים אשר מפורסמים בערך על שמו הטלפון שלנו 03-5409772

בתודה מראש.

תודה. את מוזמנת לתת כמה דוגמאות בדף השיחה של הערך. Nachum - שיחה 10:04, 1 בדצמבר 2014 (IST)

בתולות, הרחבה, עריכה, עדכון[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה שודרה לראשונה ביום חמישי ב - 30 בנובמבר ולא כפי שציינתם בדף

עריכה ללא שם משתמש[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום,

בטעות לחצתי על עריכה כאשר אין לי חשבון בויקיפדיה והמערכת נתנה לי לערוך ערך. אם תסתכלו בערך "מתן וילנאי" תראו שהוספתי '--' בתחילת הערך. האם לאפשר עריכה לאורחים זו תקלה?

תודה אבישי

לא, זו לא תקלה. זו המטרה, שכל אחד יוכל לערוך ולתרום לכלל. כמובן שעריכות מיותרות מוסרות, כך שאת יכול לראות שעריכתך הנסיונית איננה. בריאן - שיחה 11:04, 3 בדצמבר 2014 (IST)

לוסי , עדכון, תגובה, הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנה מה שהצלחתי לתרגם עד עכשיו לוסי לוסי, אמריקאית המתגוררת בטייוואן, מסתבכת עם ארגון פשע אלים ונאלצת להבריח סם סינתטי מסוג חדש בתוך בטנה. כשהסמים דולפים לכל גופה הם משנים את יכולותיה המנטליות והיא הופכת ללוחמת יכולת כל וחסרת רחמים. כוחותיה החדשים הם מעבר לכל היגיון האנושי, ובאמצעותם לוסי מתקדמת בצעדי ענק למימוש 100% מיכולות מוחה. היא חוברת לדוקטור סמואל נורמן, מומחה בתחום חקר המוח והיחיד שיכול לעזור לה להבין לאן פניה מועדות. מותחן פעולה בכיכובם של סקרלט ג'והנסון ומורגן פרימן. בימוי: לוק בסון (צרפת, 2014) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום לך,
הערך "לוסי (סרט)" טרם נוצר. אתה מוזמן ליצור אותו. עזרה ראשונית תוכל למצוא ב"ויקיפדיה:צעד אחר צעד". בהצלחה! Ldorfmanשיחה 14:05, 7 בדצמבר 2014 (IST)

תאריך פטירת אריק איינשטיין[עריכת קוד מקור | עריכה]

מופיע בערך כ"ג בכסלו ששאריק איינשטיין נפטר בתאריך זה בשנת תשע"ד

מצד שני יש את אותו המאורע גם בערך שעוסק בכ"ד בכסלו. נראה קצת סותר לא ? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בעיה כזו קורה בדרך כלל בגלל שינוי התחלפות היום בין העברי ללועזי דהיינו שזה בשקיעה וזה בחצות, ומי שנפטר או נולד ב-6-7 שעות אלו קורה בעיה זו. ציון הלוישיחה • י"ז בכסלו ה'תשע"ה 22:44, 9 בדצמבר 2014 (IST)

הבדלים בין מאמרים למאמרים אקדמיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, ערכים הקשורים לאישים באקדמיה מכילים קישורים למאמרים שכתבו. אמנם, מצוין "מאמרים" (ישנם בעברית וישנם באנגלית) אך לא קיימת הבחנה בין מאמר אקדמי למאמר שנכתב בעתון/מגזין אחר. ההבחנה חשובה, כיוון שרבים נוטים להתבלבל בין התוקף האקדמי הניתן למאמר אקדמי ורעיונותיו, והרושם שנוצר בכתיבת מאמר רגיל ("כתבה"). העובדה שפרופ' רשם מאמר בעיתון לא מעניקה תוקף אקדמי, שכן זוהי דעתו/ה של הכותב בלבד.

אם כן, יש, לדעתי לציין "מאמרים אקדמיים" וכן "מאמרים"/רשימות/פרסם/ה גם ב...

לדוגמא: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A0%D7%AA_%D7%9E%D7%98%D7%A8 (ענת מטר) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

התוקף האקדמי לא אומר כלום. -- הודעה זו הושארה על ידי אלמוני אחר
זה מופיע תחת כותרת מפורשת שמסבירה שאלה הם המאמרים שהיא כתבה. מכאן שהם מייצגים רק את הדעה שלה. אני לא רואה צורך בתיקון המצב הקיים. גילגמש שיחה 07:25, 13 בדצמבר 2014 (IST)

כיתוב בתמונת היום 15.12.14 - תנין ים ודג[עריכת קוד מקור | עריכה]

צ"ל "בעל חיים" ולא "בעל חי". -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

תוקן, תודה. בריאן - שיחה 14:06, 15 בדצמבר 2014 (IST)

ערך "האגדה של קורה" במלחמת עריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי.

אני ידוע כאדם שמאד חובב את סדרות האנימצייה "כשף האוויר האחרון ו"האגדה של קורה". לסדרות האלו יש ערך כאן בויקיפדייה, ואני אחד מהעורכים הבולטים של ערכים אלה. הוספתי המון מידע, הסברים, פירטתי, ציטטתי, הכנתי סיכומים מתומצתים לערכים שהיו ארוכים ומייגעים, וכד'...

מזה שבוע-שבועיים יש משתמש מסויים שמשמיט והורס עריכות רבות של משתמשים. הערך "האגדה של קורה" היה עמוס במידע, ואותו המשתמש החליט על פי דעת עצמו להופיע כך סתם, ולערוך לאנשים מסויימים את מה שהם כותבים. הוא החל להוריד מידע, להוסיף דברים לא הגיוניים, מחק מספר מקורות מידע, ועשה עוד המון נזק.

--- אשמח אם המנהלים של ויקיפדייה ישראל יכנסו לגרסאות הקודמות של "האגדה של קורה" ויוכלו לראות את ההבדלים בין הערך הקיים והנוכחי לבין ערכים קודמים, שכמובן הושמטו/נפגמו/נמחקו בידיי משתמש מסויים.

שם המשתמש הפוגע: Tomtom

לטיפולכם!

אין מנהלים לויקיפדיה בעברית. על כל שינוי שאתה מעוניין לעשות פתח דיון בדף השיחה של הערך. בריאן - שיחה 15:50, 15 בדצמבר 2014 (IST)

פלסטינים,[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום לעורכי ויקיפדיה. מקריאתי את הערכים שמופיעים בהקשר למושג פלסטינים הנגזר מהמושג פלשתיין כך כונה האזור על ידי הבריטים והאירופאים, יוצא מכך, שיש סתירות בהגדרות. הטענה שאין אומה פלסטינית ואין עם פלסטיני וזאת אפשר להבין מההסברים כאן בויקיפדיה, עומדת בסתירה כשאתם מאפשרים לכנות את ערביי ארץ ישראל כערבים-פלסטינים. בבואכם לטעון שהערבים אשר נולדו בשטח פלשטיין היא ארץ ישראל, הם ערבים-פלסטינים, אז בבקשה, קראו להם ערביי ארץ ישראל. וכעם הם ערביי האומה הערבית, כי יש כאן את כל ההוכחות שמוצאם ממדינות ערב, כמצרים, ערב הסעודית, סוריה ועוד... אתם היום ממשיכי דרכי הרומאים, אשר החליפו את שמה של הארץ לפני 2,000 שנה מיודיאה לפלסטין על מנת להשכיח את שם השטח מזיכרונם של היהודים שהוגלו, אתם נותנים יד להנצחת העוול הזה שנעשה לעם היהודי ולכן אתם משת"פים של הרומאים ושל אויבינו הערבים. לכן, הדבר הנכון הוא לעשות, להחליף את כל המושג פלסטיני במושג: ערבי תושב ארץ ישראל. אין יותר להשתמש במושג פלסטיני, או עם פלסטיני, כי הנזק המתמשך הנגרם כתוצאה מכך כשאנו משתמשים בעצמינו במושגים הללו כדי לתאר משהו, ערביי ארץ ישראל ותומכיהם משתמשים במושגים הללו כדי לבטל את זכותנו על ארץ ישראל ולסלק אותנו מכאן. כל עוד אנו משתמשים בהגדרות הלא נכונות והלא צודקות אנו נותנים לגיטימציה לערביי ארץ ישראל לטעון שהם עם והם אדוני הארץ ולנו היהודים אין זכות עליה, כי היא לא נקראת ארץ ישראל ותושביה או אזרחיה לא נקראים ערביי ארץ ישראל או יהודי ארץ ישראל וכו'...

הוויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולא מנשר אודות זכות היהודים על ארץ ישראל. שנילי - שיחה 16:18, 17 בדצמבר 2014 (IST)
תשובתך זו גם כן תורמת לעוול היסטורי... התיעוד ההיסטורי צריך להיות ברור ונכון גם באנציקלופדיה.
זכותו של עם להגדיר את עצמו. אם ערביי ארץ ישראל מכנים עצמם "פלסטינים", ניתן לקרוא להם כך. כך גם זכותו של העם היהודי להגדיר את עצמו ולהתעלם מעמדתם העקבית של הערבים שהיהודים אינם עם, אלא עדה דתית. Liad Malone - שיחה 02:28, 21 בדצמבר 2014 (IST)

הצעה לפיתוח שירות וויקיפדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

למרות שעיניי אינן בוגדות בי, אני חושב ורוצה להציע אפשרות שהוויקפדיה תורחב ותכיל גם אפשרות (בהתנדבות, כמובן/ קהילה - או, אולי, לפי בקשה, עבור ערכים מסויימים...) לערכים "מדוברים", כלומר, ערכים מקוריינים לכבדי ראייה.

כמו הרבה רעיונות טובים גם על זה כבר חשבו. זה הרבה יותר קשה להקריא ערך שלם מלכתוב שורה פה פיסקה שם ולכן יש פחות היענות מצד הקהילה. אבל עדיין יש 11 בעברית ו1,100 באנגלית. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:09, 7 בינואר 2015 (IST)
ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ויקיפדיה מדוברתחיים 7שיחה • ט"ז בטבת ה'תשע"ה • 15:14, 7 בינואר 2015 (IST)

ציון תאריך לכתיבת ערך[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיימים ערכים בתחומים רבים שבהם חשוב לדעת מתי נכתב או עודכן הערך .בערכים שמצויים בוויקיפדיה איני מוצא ציון את התאריך .

שלום, למעלה בראש הדף בצד שמאל, ישנה לשונית "גרסאות קודמות". לחיצה עליה תציג את היסטורית העריכות של הערך, כאשר בראש הרשימה מופיעה העריכה המאוחרת ביותר. Liad Malone - שיחה 16:59, 18 בדצמבר 2014 (IST)
יותר פשוט: בתחתית כל דף בוויקיפדיה מופיע תאריך השינוי האחרון שלו. שמזןשיחה • ל' בכסלו ה'תשע"ה • 09:10, 22 בדצמבר 2014 (IST)

תודה רבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עזרתם לי מאוד והעשרתם לי את הידע

אין ערך של בתאני מוטה![עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום! אני "אורחת" בויקיפדיה... אני אוד אוהבת להשתמש בויקיפדיה מפני שיש פה את כל הדברים שאני צריכה וקל יותר לעשות עבודות ושיעורי בית או סתם לקרוא על מפורסמים ולהרחיב את הידע... אבל רציתי להגיד לכם שאין ערך על בתאני מוטה! אם אתם לא יודעים מי זאת אז זאת נערה בת 19 מקליפורניה שבארצות הברית ומגיל 16 היא מתפעלת ערוץ יוטיוב לבד!!! יש לה יותר ממליון רשומים,היא נלחמת נגד הבריונות בתור אחת שחוותה את זה ובשנה האחרונה היא גם השתתפה ברוקדים עם כוכבים בארה"ב ואפילו הוציאה שיר! היא השיקה בושם,קולקציות בגדים משלה בחנות משלה שיש לה כמה סניפים גדולים בעולם,היא זכתה בפרס מיוטיוב והיא היוטיוברית הכי מוכרת בעולם!!! אולי היא לא מוערכת מדי בישראל וחבל כי היא באמת מדהימה,יפה,מוכשרת ובקיצור-מושלמת! אולי אם יהיה ערך עליה אז אנשים אולי יותר יהיו מודעים עליה ממני אנונימית -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כל הכבוד לה, ויש עליה ערך באנגלית en:Bethany Mota.
אני לא בטוח במידת נחיצותו של ערך עליה, מי שמעוניין להכיר אותה יכול למצוא את הסרטונים שלה ומידע נוסף ברשת.
יש עוד הרבה אישים מפורסמים שטרם נכתב עליהם ערך בעברית. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:56, 7 בינואר 2015 (IST)

ריענון דף ראשי 05.01.15[עריכת קוד מקור | עריכה]

השעה 17:20, והדף הראשי עדיין מתייחס ל-04.01.15. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כבר לא רלוונטי. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:25, 7 בינואר 2015 (IST)

קורט ראסל, עדכון, עריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני רוצה לעדכן לגבי פרט שהוא אינו נכון. רשמתם שקורט ראסל שיחק בסרט ג'אנגו ללא מעצורים ולפי מה שבדקתי הוא אינו שיחק שם אלא היה מועמד לשחק בסרט

Kurt Russell was cast instead[20] but also later left the role.[21] When Kurt Russell dropped out, the role of Ace Woody was not recast; instead the character was merged with Walton Goggins' character, Billy Crash.
תודה. Nachum - שיחה 14:49, 7 בינואר 2015 (IST)

טעות בעריכת הספר פרקי דרבי אליעזר[עריכת קוד מקור | עריכה]

רציתי להגיד לכם שלא ערכתם את הספר פרקי דרבי אליעזר כמו שצריך ראיתי את הספר פרקי דרבי אליעזר המקורי ולא מוזכר שם אדם בשם כידייה ונאמר שם בן בנו של דן אם תסתכלו על הספר המקורי תראו שיש לכם כמה טעויות

תודה. ההערות יבדקו. Nachum - שיחה 14:08, 8 בינואר 2015 (IST)
לא מצאתי בערך "כידייה" או "דן". ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:15, 8 בינואר 2015 (IST)

ערך לא מובן לי[עריכת קוד מקור | עריכה]

איך יכול להיות עומק הכנרת בין 25-43 מ' כאשר ההבדל בגובה פני הים הוא סה"כ 5מ'

הנתונים לא תואמים את אלה שבערך. לא הבנתי מה הקשר בין גובה פני הים ובין העומק, הרי העומק תלוי במרחק פני הים מהקרקעית והקרקעית אינה מישור. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 20:04, 12 בינואר 2015 (IST)

יו ג'קמן , עדכון, עדכון[עריכת קוד מקור | עריכה]

יו ג'קמן לא שיחק בלילה מוטרף במוזיאון כפי שצוין

Hugh Jackman as himself, an actor on the West End who was playing King Arthur at the time. כך הוויקי האנגלית. Nachum - שיחה 17:34, 16 בינואר 2015 (IST)

תאימות ל-KIWIX[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום, אני משתמש ב-KIWIX. תוכנת הויקיפדיה הלא מקוונת. מאוד ממליץ. ישנה בעייה באינדקס של תיבת החיפוש, ומסתמא זה נובע מבעייה במקור האינדקס של הויקיפדיה המקוונת. ישנם הרבה ערכים שיש להם דף פירשונים. משום מה, דף הפירשונים לא בא בצורה נכונה בתיבת החיפוש. ישנם ערכים שברירת המחדל שלהם תפנה לדף הפירשונים. אבל ישנם ערכים שערך ברירת המחדל יפנה לערך פרטי כלשהו, ושם תהיה הפניה לדף הפירשונים. אז:

1. למה כברירת מחדל אין עדיפות תמיד לדף הפירשונים?
2. האם אפשר לציין באינדקס/בתיבת החיפוש את דף הפירשונים? למשל: אם נחפש את הערך "נקודה חמה" בתיבת החיפוש, יוצגו בתוצאות החיפוש: נקודה חמה (פירשונים), נקודה חמה (גאולוגיה), נקודה חמה (אינטרנט).
3. האם ניתן לעשות שתמיד תמיד יהיה דף/ערך הפירשונים קודם באינדקס/בתוצאות החיפוש? שיופיע ראשון לכל שאר הערכים שנכללים תחתיו?
לפי הסדר: (שאלה לא ממוספרת): יש מילים (או "משמעויות") בהן לערך אחד יש עדיפות, ומשמעויות אחרות בהן אין. לדוגמה, מי שמחפש אדיסון, רוצה לקרוא על תומס אלווה אדיסון ברוב המכריע של המקרים, אבל בכל זאת יתכן המטרה היא קולנוע אדיסון. במקרה כזה, דף הפירושונים ייקרא אדיסון. לעומת זאת, לגבי אבקסיס אין עדיפות כה מכרעת לאחת המשמעויות, ולכן אבקסיס היא הפניה לאבוקסיס שהוא דף פירושונים.
  1. אין "עדיפות" משום שהאפשרויות השונות מופיעות בהצעות לחיפוש לפי מיון אלפביתי. כש יש יותר מ-10 ערכים שונים שתואמים את התחילית שהזנת, המערכת בוחרת עשרה מהם לפי קריטריון כלשהו (כנראה סטטיסטיקת צפייה או סטטיסטיקת חיפוש), ועשרה אלו מופיעים במיון אלפביתי. (מה שכתבתי לא מדויק ב-100% - אם חלק מהשמות הם הפניות, שמות אלו יופיעו מתחת לשמות שהם דפים ממש, כך שבעצם מדובר כאן בשתי רשימות שכל אחת מהן ממוינת אלפביתיות)
  2. השם שמופיע בחיפוש הוא שם הדף עצמו, בלי קישוטים. יתכן שבעתיד המנגנון ישתכלל כך שהפניות ודפי פירושונים יהיו מסומנים בצורה שונה, אבל זה דורש פיתוח: אפשר לבקש תכונה כזו במקום שמשמש לתקשורת בין המפתחים של התוכנה והמשתמשים: Phabricator:.
  3. ראה (1).
מערכת KIWIX לא מוכרת לי, אבל יש לי ספק רב אם אינדקס החיפוש אכן מגיע מהגרסה המקוונת: יותר סביר שאחרי שמתקינים בסיס נתונים שנחקח מהמקוונת, KIWIX בונה בעצמו את אינדקס החיפוש (למיטב ידיעתי, האינדקס עצמו אינו חלק מבסיס הנתונים ש-KIWIX משתמש בו.
קיפודנחש 16:51, 19 בינואר 2015 (IST)

עדכוני בסיס הנתונים ל-KIWIX[עריכת קוד מקור | עריכה]

אגב, יש למישהו מושג מהיכן ניתן להוריד data base עדכני של ויקיפדיה העברית/האנגלית שניתן לשימוש באמצעות ה-KIWIX? האם זה מתעדכן באופן שוטף? ביקורת - שיחה 10:34, 19 בינואר 2015 (IST)

המיקום של ה-dumps הוא [1]. למרבה הצער לא אוכל לומר לך מה משם מתאים לשימוש בקיויקס. קיפודנחש 16:51, 19 בינואר 2015 (IST)

עזרה דחופה למחוק ערך שעשיתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב,לפני כשעה כתבתי משהו שחשבתי שאני יכולה למחוק בקלות,כתבתי תוכן על החברה שלי מהלימודים,והראךתי לה וצחקנו ,זה תוכן עם מידע אישי שלה ומציין גם את יופייה.ועכשיו אינני מצליחה למחוק ,וזה מופיע בחיפוש בגוגל,אני מבקשת למחוק את התוכן (נראה לי שזה נמחק/נחסם) אבל זה עדיין מופיע בגוגל,וזה כלכך יגרום לבעיות ,בבקשה לעזור לי,אני לא מצליחה למחוק את זה

סוף מעשה במחשבה תחילה. מגוגל ייקח כמה ימים, וזה גם ייעלם. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:59, 22 בינואר 2015 (IST)

ערך / ערכים חסרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביקשתי למצוא אינפורמציה באשר לישוב היהודי בארץ ישראל בתקופתו של מוחמד. חיפשתי אודות ארבע נקודות, בדרום מזרח הארץ, להן נתן מוחמד הסכמתו להישאר במקומם ולשמור על דתם תמורת מס גולגולת. ארבעת הישובים האלה מוזכרים בספר: "רציפות הישוב היהודי בארץ ישראל"/ דן בהט, ישראל קידר, זאב וילנאי - 1974 והם: אילת, אדרח, ג'ברה, מקנא. בערך של אילת מוזכר הנושא לגבי אילת, ג'ברה מוזכרת כג'רבה (בערך יצירת ג'רבה) ערך ללא תוכן ואת מקנא לא מצאתי כלל. חשבתי לכתוב את העובדה הזו אבל אני לא ממש יודע את הטכניקה ובעיקר לא ברור לי אם מותר לצטט ואיך עושים זאת, כמו כן יש אי התאמה בין ג'ברה בספר לג'רבה אצלכם. לרשותכם דניאל

תודה. אם תוכל להעתיק כמה משפטים מהמקור לכאן או לדף השיחה של הערך אילת זה יעזור. Nachum - שיחה 14:16, 28 בינואר 2015 (IST)