ויקיפדיה:ספר אורחים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:סא

ברוכים הבאים לספר האורחים של ויקיפדיה!
Open book nae 02.svg

ספר האורחים משמש לקבלת משוב כללי מאורחי ויקיפדיה ומקוראיה על התרשמותם מוויקיפדיה ומידת שביעות רצונם ממנה.

הערות הנוגעות לערך מסוים יש להציג בדף השיחה של אותו ערך, ולא כאן.

אין להציב כאן הודעות או לפתוח דיונים בנושאים שאינם קשורים לוויקיפדיה, מעניינים וחשובים ככל שיהיו. הודעות כאלו יימחקו.

  • אם ברצונכם לערוך דיון בנושא מדיניות פנו למזנון.
  • אם אתם זקוקים לעזרה טכנית, או שנתקלתם בבעיה כלשהי, פנו לדלפק הייעוץ.
  • אם אתם רוצים להעיר על ערך שאינו קיים ולדעתכם יש להוסיף, פנו לדף לבקשת ערכים.
  • אם חיפשתם מידע ולא מצאתם, פנו לדף הכה את המומחה.
  • במקרה של טענה כללית על ערכים מסוג מסוים, אנא הביאו דוגמאות כדי לעזור לנו לשפר את ויקיפדיה.
  • הודעות ישנות מאורכבות מעת לעת בארכיונים.

אנא חתמו בשמכם הפרטי או בכינויכם בסוף כל תגובה. אם אתם משתמשים רשומים ניתן להשאיר חתימה באמצעות לחצן החתימה או באמצעות ארבע טילדות (~~~~). אם אתם לא רשומים אפשר לחתום באמצעות חמש טילדות (~~~~~). הזחה של טקסט נעשית באמצעות נקודתיים (:) בתחילת השורה. זוג נקודתיים אחד יגרום להזחה של דרגה 1, שני זוגות להזחה של שתי דרגות וכך הלאה. אם בכוונתכם לתת משוב חדש, אין צורך להשתמש בהזחה.

אנא הימנעו מציון פרטים אישיים בפנייתכם, כדוגמת מספר טלפון או כתובת מייל מלאה, שכן פרטים אלו עשויים להופיע במנועי חיפוש כדוגמת "גוגל"
הוספת משוב חדש
כותרת המשוב:

שימו לב: המשובים החדשים נמצאים בסוף דף זה, ולא בתחילתו.


כוריאוגרפים ישראלים חיה הלפרין[עריכת קוד מקור | עריכה]

מבקש להוסיף את השם חיה הלפרין לדף הכוריאוגרפים הישראלים

קודם יש לכתוב ערך עליה. Nachum - שיחה 18:47, 2 במאי 2014 (IDT)

פאר מקדושים[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לויקיפדיה:דלפק ייעוץ

בלש אמיתי, הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, שמתי לב שהסדרה בלש אמיתי אינה מופיעה בויקיפידיה הנה מה שהצלחתי למצוא בכל מה שקשור למידע שני בלשים בלואיזיאנה שרודפים אחר רוצח סדרתי במשך 17 שנה. העלילה תקפוץ בין פלאשבקים לימים בהם תיק החקירה רק נפתח בשנת 1995 לבין ההווה, בו שני הבלשים מעידים בבית המשפט לאחר שהוחלט לפתוח את התיק מחדש ב-2012


מי שמעוניין להוסיף מידע נוסף או הרחבה כלשהי זה יהיה מבורך יום טוב

שלום לך,
הינך מוזמן לכתוב טיוטה לערך בדף טיוטה שלך. משתושלם הכנת הערך, נוכל לשקול את העברתו, כך שיהווה ערך באנציקלופדיה. לעזרה והסברים, ראה "ויקיפדיה צעד אחר צעד". Ldorfmanשיחה 16:19, 21 במאי 2014 (IDT)

האם יש אפשרות לדאוג לעדכן את קובץ ה ZIM ל-2014?[עריכת קוד מקור | עריכה]

http://www.kiwix.org/wiki/Wikipedia/he
תודה

התכתבות שנעשתה לאחרונה בנושא יצירת קבצי zim (ועם תמונות!) לויקיפדיה, עם הסבר איך ליצור. אפשר לשאול גם את Emmanuel Engelhart שמוביל את הפרויקט kelson-at-kiwix.org ואני בטוח שהוא ישמח לעזור. בברכה, ערן - שיחה 07:26, 27 במאי 2014 (IDT)
למי שמעוניין הנה הלינקים ש-Emmanuel Engelhart נתן לי. תודה רבה.

http://download.kiwix.org/zim/wikipedia/wikipedia_he_all_06_2014.zim.torrent.

To be used wit oncoming version of kiwix: http://download.kiwix.org/bin/0.9/

עדכונים הקשורים לקולנוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

קפטן פיליפס , עדכון, עריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדף של הסרט קפטן פיליפס אין מידע לגבי כמה אוסקרים הוא זכה לפי מה שנרשם לאחרונה הוא עדיין בהמתנה לתוצאות -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

יסמין הכחולה , עריכה, עדכון, הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, שכחתם לעדכן לגבי הזכייה של קייט בלאנשט באוסקר שהיא זכתה עבור שחקנית הראשית בדף של הסרט יסמין הכחולה -- ההודעה הושארה על-ידי אותו אלמוני מההודעה הקודמת

שלום לך ותודה על ההערות. איני יודע אם ידוע לך זאת, אולם יש ביכולתך להוסיף מידע זה גם בעצמך. אשמח לעזור לך לעשות זאת. אני מזמין אותך להצטרף אלינו לכתיבת האנציקלופדיה והכנסת שיפורים בה. פנה/י אלי (באמצעות דף השיחה) אם תתקל/י בשאלה או בבעייה. ויקיפדיה צריכה אותך! Ldorfmanשיחה 14:15, 29 במאי 2014 (IDT)

פתיחת הרשמה לתלמידים מIP של ביה"ס[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום, הנני מורה למחשבים באורט כרמים - כרמיאל.

כיצד אני מאפשר לקבוצת תלמידים להירשם ללא מגבלת IP? תודה אורן מיץ יוזר: juiceman74

צריך לספק את פרטי הIP החסום וגם כדאי שתספר במה בדיוק מדובר. כתובות IP לא נחסמות ללא סיבה. גילגמש שיחה 11:02, 1 ביוני 2014 (IDT)
גילגמש, נדשמה לי שהוא מדבר על מגבלת פתיחת החשבונות מIP מסויים - החשבון כרגע לא חסום. juiceman74, יש לשם כך הרשאת יוצר חשבונות אך כדאי לבקש ביקור של משתמש ותיק ולו נעניק זמנית את ההרשאה. מעבר לכך בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה. ומומלץ לכתוב מהחשבון, בברכה, Nurick - שיחה 13:06, 1 ביוני 2014 (IDT)
אנחנו נוהגים לחסום בתי ספר באופן גורף כי מבוצעות משם השחתות רבות מאוד. גילגמש שיחה 13:30, 1 ביוני 2014 (IDT)

תרגום ספר בכתב רש"י[עריכת קוד מקור | עריכה]

יש ברשותי ספר שסבא רבא שלי כתב על הקבלה הספר כתוב בכתב רש"י אני שואל איך אפשר לתרגם את הספר לכתב רגיל והאם יש תוכנה שאופחת את כתב רש"י לכתב רגיל

השמח לקבל תשובה

לכותב לעיל שכתב על ספר של סבא רבא שלו הכתוב בכתב רש"י:
אתה יכול לפנות לעזרה בענין הזה באתר של ישיבת כסא רחמים.
הבעיה היא להפוך ספר לקובץ טקסט דיגיטלי, ניתן בקלות לסרוק ולהפוך את הספר לתמונות דיגיטליות אך המעבר לטקסט בעייתי בכל כתב ובפרט בעברית. יש תוכנות שעושות את זה, אפילו עבור כתב רש"י, אבל יעילותן נמוכה. לדעתי עדיף ללמוד את כתב רש"י, זה די דומה לכתב המקובל, ניתן להתרגל מהר. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:38, 22 ביוני 2014 (IDT)
למי שיודע עברית, אפשר פשוט לקרוא כתב רש"י! זה לא דורש תרגום - זו לא שפה אחרת אלא גופן של אותיות האלפבית העברי אשר בו 5 מתוך 22 האותיות נכתב באופן קצת שונה.
בברכה, Tshuva - שיחה 18:26, 7 ביולי 2014 (IDT)

היכן יוצרים ערך חדש?[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי, בשום מקום לא מצאתי אפשרות לכתוב ערך חדש? האם רק משתמשים שהורשו יכולים לכתוב ערכים, או כל אחד יכול. קצת מוזר שבשום מקום אין כפתור ליצירת ערכים חדשים… ידידותיות הרי היא שם המשחק לא?

ראה ויקיפדיה:אשף הערכים. ערן - שיחה 21:40, 7 ביוני 2014 (IDT)
ידידותיות לקורא היא שם המשחק. ידידותיות ליצירת ערכים, פחות. עדיף שיצירת ערכים חדשים לא תהיה נגישה וקלה, גם ככה יש הרבה ערכי הבל שנוצרים עקב הקלות הרבה של יצירת ערך בוויקיפדיה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:38, 22 ביוני 2014 (IDT)

ציטוט היומי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום!

הציטוט היומי (18.6) משירו של ר' שלום שבזי זצ"ל "אשאל אלהי יגאל שבויים" וכו' כ"כ מתאים עכשיו ומרגש

כל הכבוד!

תודה!שמזןשיחההופה גנגאם סטייל! • כ' בסיוון ה'תשע"ד • 16:26, 18 ביוני 2014 (IDT)

שכחתי סיסמא[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני, אליעזר רחמים זמיר מבקר לעיתים קרובות באתר ויקיפדיה. לא מכבר פרסמתי באתר עריכת ערך (סוציולוגיה) (פיסקה) בכותרת "ערך מול אידיאל ונורמה" אולם איבדתי או יותר נכון התברברתי בין שם המשתמש והסיסמא: אנא נסו לעזור לי על פי הפרטים הבאים: אליעזר זמיר מספר סלולרי 052-7929575

בכבוד רב!

אין אפשרות לעזור לך. אם הגדרת אי מייל אתה יכול לבקש שחזור ססמה אוטומטי. אם לא הגדרת אז אין אפשרות לעזור לך. הרשם מחדש. גילגמש שיחה 11:38, 19 ביוני 2014 (IDT)

הגנת דף[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקיפדיה שלום, איך אני הופך את הדף שלי לדף שמוגן מעריכות של משתמשים בעלי ותק של פחות מ-4 ימים? ייהליזיושמר (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

שלום לך ייהלי,
איננו נוהגים להגן על דפים ללא סיבה מצדקת לכך. מפעילי מערכת יכולים להחליט להגן על דפים לתקופה קצובה, אם מתגלות בהם השחתות רבות ונראה שההגנה תקל על תפעול הדף. ממה שראיתי, דף המשתמש שלך אינו חשוף להשחתות כלשהן, ולכן דומני כי אין סיבה מוצדקת להפעלת ההגנה. Ldorfmanשיחה 01:41, 7 ביולי 2014 (IDT)

סטילים[עריכת קוד מקור | עריכה]

[1]

לדעתי כל מבנה הפלגה של ספינות הטילים זה סוג של הדלפת מידע.

ציון מבנה הספינות, איזה ספינות באיזו פלגה, מכמות הספינות המדויקת.. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

שאלה - למה מסירים את העריכה שלי?[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני לא ממש יודעת איך לפנות כאן בפנייה קצרה באופן אישי שלא דרך קרן ויקימדיה (כי זו שאלה קטנה מאוד), אז אני כותבת זאת כאן- אני עורכת ערכים שונים בויקיפדיה ומתקנת בהם בעיקר טעויות באחידות הכתיב (למשל כששם מסויים מוזכר והוא כתוב בצורות שונות תחת אותו הערך) ושגיאות כתיב נוספות, וכל הזמן מסירים את העריכה שלי למרות שאני לא טועה דקדוקית בשום דבר. למה? Ronoel (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמה.

שלום לך,
לא הבנתי למה התכוונת כשכתבת "שלא דרך קרן ויקימדיה". איזו דרך נוספת לפנייה את מכירה?
לגבי שאלתך עצמה, ממה שראיתי בהיסטוריית העריכות שלך, ביצעת עריכה בודדת היום וכל האחרות היו מלפני חודשיים לפחות. לפיכך, לא ברור לי לגבי אלו עריכות את שואלת כעת. באופן כללי, כאשר מבוצעת פעולת עריכה כלשהי, העורכים נוהגים לכתוב תקציר עריכה. היה והִבַּטְת בדף הגרסאות הקודמות, מצאת שלא נכתב תקציר ואינך מבינה את פשר הביטול של עריכתך או הכנסת שינויים בדברים שכתבת, תוכלי לפנות אל אותו עורך בדף השיחה שלו ולשאול אותו באופן פרטני לגבי אותה עריכה. בכל מקרה, אני מקווה שתישארי עמנו ותמשיכי לתרום לוויקיפדיה ככל שתוכלי. ויקיפדיה צריכה אותך! Ldorfmanשיחה 23:14, 10 ביולי 2014 (IDT)

היה עוד אדם בשם שמעיה אנג'ל[עריכת קוד מקור | עריכה]

צר לי מאוד שהיה שמעיה אנג'ל עבריין ובאותו שם היה פעם גביר נדבן ושמו אינו מופיע בויקיפדיה.. \ראו שער בניימין אתר מורשת יהדות דמשק.. מחר "נס תושה" הגביר הזה הציל בכספו המון יהודים שהואשמו לשוא בעלילות דם וגם את העניים שלא יכלו לשלם מסים..

יש הרבה אנשים בעלי אותו שם. עיין בספרי טלפונים "משה כהן". אין לזה משמעות. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 02:58, 17 ביולי 2014 (IDT)
יש לזה משמעות. אדם מסתובב עם שם. מי שמכיר אותו יכול לחפש את שמו בוויקיפדיה, ושם יהיה כתוב שהשם הזה שייך אך ורק למישהו אחר. צריך להיות דף פירושונים במקרה כזה, בפרט כשהאדם אינו נקרא נפוליאון בונפארטה אלא בשם שכיח יותר, ובפרט כשלאדם יש חשיבות אנציקלופדית גם אם גבולית. עוזי ו. - שיחה 09:50, 17 ביולי 2014 (IDT)

מוזיאון "יהודים בלטביה"[עריכת קוד מקור | עריכה]

המוזיאון "יהודים בלטביה" – אחד ממוזיאונים בריגה, בירת לטביה. משימותיו העיקריות של המוזיאון – חקר ושימור של כל עדויות האפשריות, אשר מספרות על קהילת יהודי לטביה מתחילת קיומה ועד ימינו. המוזיאון נמצא בבנין ההיסטורי של הקהילה היהודית של ריגה, שבעבר התמקם בו התאטרון והמועדון היהודי. היסטוריית המוזאיון

המוזאיון נוסד בשנת ה-1989 עי קבוצת יהודי לטביה ניצולי השואה, שבראשה היה ההיסטוריון הידוע מָרְגֶר וסטרמן. תחילה המוזאיון פעל כמרכז התיעוד; התצוגה הראשונה הקטנה הקבועה, שגרמה לעיניין הגדול של הציבור, הופיעה בשנת ה-1996. כעת המוזאיון מתמקם בשלושת האולמות ומיצג תולדות יהדות לטביה מהמאה הטז ועד ימינו. במוזאיון מתקיימים קונצרטים, הרצאות, תוכניות הלימוד וכו'

הבניין

בניין הקהילה היהודית, שבו מתמקם המוזאיון, נמצא ברח' סְקוֹלָס 6. הוא הוקם בשנות 1913-1914 לפי תכנית האדריכלים אדמונד טרוֹמפּוֹבסקי ופּאול מנדלשטם. בשנת ה-1926 כאן החל את פעילותו התאטרון היהודי, לצרכיו הבניין נבנה מחדש. גם נמצאו כאן אירגוני הציבור היהודים השונים והספריה, התקיימו חתונות, הרצאות, קונצרטים וטקסים. בזמן הכיבוש הגרמני היה כאן מועדון קציני ורמכט. בתקופת שלטון ברית המועצות פה היה בית ההשכלה הפוליטית, שבו התקיימו כל מיני ארועים אידאולוגים, כולל כנסי המפלגה הקומוניסטית של לטביה, שהיתה חלקת המפלגה הקומוניסטית של ברית המועצות. אחרי נפילת ברית המועצות והקמת הרפובליקה הלטבית הוחזר הבניין לקהילה היהודית. הוא קיבל מעמד אתר היסטורי.

אוסף המוזיאון

אוסף המוזיאון הוא הבסיס לארגון התצוגות ועבודת מחקר ופיתוח. אוצר המוזיאון כולל בערך 14.000 יחידות, יותר מ-5.000 מהן מהוות את האוצר היסודי, אשר נכלל לאוצר המוזיאונים הלאומי הלטבי. באוצר נמצאים מסמכים, צילומים, ספרים וחפצים. במיוחד כדאי לשים לב לאוסף הזכרונות מהמאות היט והכ', האוסף הגדול של התמונות המשפחתיות וחומרי הארגונים היהודים השונים.

כפר ברוך[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, התעסקתי עם ההיסטוריה של 3 מושבים בעמק יזרעאל והעליתי את החומר לאתרים באינטרנט.ותיקים מספרים על כפר ברוך, ותיקים מספרים על בית לחם הגלילית, וותיקים מספרים על שדה יעקב. איני מתכוונת להיות ויקיפדית , ולכן אני מציעה את הידע שצברתי לרשות ויקיפדים ותיקים. כן יש לי מה לתרום לגבי ההיסטוריה של כפר גדעון. אשמח להיות בקשר עם ויקיפד, אולי עם לירון דורפמן שכתב את הערך על כפר ברוך ? מקוה לשיתוף פעולה חנה קליין

תודה. יהיה יעיל אם תפתחי אי מייל מיוחד לצורך קשר. אל תכתבי כאן את האי מייל שלך. Nachum - שיחה 19:16, 21 ביולי 2014 (IDT)

הוספת כיתוב לועזי לשם הערך[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב

אני משתמש מדי פעם בוויקיפדיה, ונעזר בה מאד. מה שחסר לי, ולדעתי גם למשתמשים אחרים, הוא העדר של כיתוב לועזי לשם הערך (שמות אנשים, מקומות וכו') שיאפשר חיפוש נוסף של הערך באתרים זרים, מבלי להעזר בניחושים לגבי צורת הכתיבה, במיוחד כשאינו מופיע קישור לוויקיפדיה בשפה נוספת.

השאלה היא כמה ערכים הם ללא קישור לאנגלית ונקראים רבות. תודה. Nachum - שיחה 12:08, 26 ביולי 2014 (IDT)