ויקיפדיה:ספר אורחים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:סא

ברוכים הבאים לספר האורחים של ויקיפדיה!
Open book nae 02.svg

ספר האורחים משמש לקבלת משוב כללי מאורחי ויקיפדיה ומקוראיה על התרשמותם מוויקיפדיה ומידת שביעות רצונם ממנה.

הערות הנוגעות לערך מסוים יש להציג בדף השיחה של אותו ערך, ולא כאן.

אין להציב כאן הודעות או לפתוח דיונים בנושאים שאינם קשורים לוויקיפדיה, מעניינים וחשובים ככל שיהיו. הודעות כאלו יימחקו.

  • אם ברצונכם לערוך דיון בנושא מדיניות פנו למזנון.
  • אם אתם זקוקים לעזרה טכנית, או שנתקלתם בבעיה כלשהי, פנו לדלפק הייעוץ.
  • אם אתם רוצים להעיר על ערך שאינו קיים ולדעתכם יש להוסיף, פנו לדף לבקשת ערכים.
  • אם חיפשתם מידע ולא מצאתם, פנו לדף הכה את המומחה.
  • במקרה של טענה כללית על ערכים מסוג מסוים, אנא הביאו דוגמאות כדי לעזור לנו לשפר את ויקיפדיה.
  • הודעות ישנות מאורכבות מעת לעת בארכיונים.

אנא חתמו בשמכם הפרטי או בכינויכם בסוף כל תגובה. אם אתם משתמשים רשומים ניתן להשאיר חתימה באמצעות לחצן החתימה או באמצעות ארבע טילדות (~~~~). אם אתם לא רשומים אפשר לחתום באמצעות חמש טילדות (~~~~~). הזחה של טקסט נעשית באמצעות נקודתיים (:) בתחילת השורה. זוג נקודתיים אחד יגרום להזחה של דרגה 1, שני זוגות להזחה של שתי דרגות וכך הלאה. אם בכוונתכם לתת משוב חדש, אין צורך להשתמש בהזחה.

אנא הימנעו מציון פרטים אישיים בפנייתכם, כדוגמת מספר טלפון או כתובת מייל מלאה, שכן פרטים אלו עשויים להופיע במנועי חיפוש כדוגמת "גוגל"
הוספת משוב חדש
כותרת המשוב:

שימו לב: המשובים החדשים נמצאים בסוף דף זה, ולא בתחילתו.


שאנאטראם , עריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב,

רציתי לדעת אם מישהו יכול להוסיף את הערך שאנאטראם.

זהו ספר של 900 עמודים המספר על דמות שברחה מכלא שמור באוסטרליה להודו

אם מיהו מוכן לתרום לכתיבה של הערך זה יהיה טוב

בכל מקרה הבנתי שמתכננים לצלם את הסרט שיתבסס על פי הסרט.

קיים ערך בוויקיפדיה האנגלית (אנ'). אתה מוזמן ליצור ערך בוויקיפדיה העברית, בהתבסס על הספר, הערך האנגלי והמקורות המופיעים בו. בכל מקרה הוספתי את הספר לרשימת הספרים שחסר עליהם ערך בוויקיפדיה. אולי מישהו יתנדב יום אחד ליצור את הערך. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 18:30, 3 בספטמבר 2014 (IDT)

הנה מה שהצלחתי לתרגם עד כה


אין מקום לערך אשר נכתב בתרגום מכונה. הינך מוזמן ללמוד את הנושא ולכתוב את הערך בעצמך מן היסוד. בהצלחה! Ldorfmanשיחה 00:18, 5 בנובמבר 2014 (IST)
אם מישהו עוד חושב שיש מקום לתרגום מכונה, לא רק בוויקיפדיה אלא בכל מקום שהוא, תבוא דוגמה זו ותוכיח. שומר נפשו ירחק!שלומית קדם - שיחה 23:14, 28 בנובמבר 2014 (IST)

הכח רמת גן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליפא שדה הייה אחד השחקנים החשובים כמו כן יוסי אמינוף

תודה. יש לך מקור? Nachum - שיחה 14:07, 13 בספטמבר 2014 (IDT)

גולן טלקום, ניסוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום על גולן טלקום כתוב "אותן אנטנות שמשמשות את רשת פרטנר ישמשו במקביל את רשת גולן טלקום"

למיטב הבנתי מדובר בתשתית העמודים ולא בציוד האנטנות .

זה שונה ומבחינה טכנית ויותר הגיוני.

לא כך מבינים את זה.

אנא בידקו.

למיטב הבנתי התשתית כולה משמשת את חברות הסלולר השונות. אנא הבא מקור לכך שציוד אנטנות של חברה אחת מורכב על עמודים של חברה אחרת. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:28, 1 בנובמבר 2014 (IST)

לא מצליח להרשם[עריכת קוד מקור | עריכה]

יש לי בעיה עם הכיתוב לאישור

בבקשה פרט יותר. Nachum - שיחה 11:36, 13 באוקטובר 2014 (IDT)

לערך "הקיבוץ המאוחד"[עריכת קוד מקור | עריכה]

עצתי לעורכים ולכותבים הנכבדים: אני בן התקופה המאוחרת של הפילוגים (70+) ובן ההתישבות העובדת והנושא לא זר לי. ובכל זאת הצלחתם לבלבל אותי ולא הבנתי עד תום את השתלשלות הענינים. עצתי: עירכו דיאגרמה פשוטה של מי נפרד ממי ומי התאחד ממי ומתי. אולי כך יקל על הקורא המתעניין.

תודה על ההערה, נשמח מאד אם תעשה זאת בעצמך. רוב הכותבים כאן עדיין לא ולדו כאשר התחוללו הפילוגים. • איקס איקס - שיחה 16:17, 19 באוקטובר 2014 (IDT)

אוגדה 440 - תג יחידה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרתתי באוגדה 440 בין השנים 1982-1985

יישש בידי צילום של תג האוגדה ברשימת/ערך 'מפקדי אוגדה 440' נשמט שמו של תאל עוזי לנצנר -לב צור הואא פיקד על האוגדה אחרי תאל נפשיי ותאל רבין היה מחליפו

בכבוד רב סגן (מיל) אדם פדר

קישור לתמונת תג היחידה בפייסבווק שלי: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=800179076692326&set=a.104491646261076.3177.100001007247864&type=1&theater

תודה. הערך דורש הרחבה. אולי תסכים להוסיף לו? Nachum - שיחה 09:47, 20 באוקטובר 2014 (IDT)

נדמה לי שאני כבר רשום אך לא זוכר את פרטיי, אני נכנס ועורך מדי פעם את הערך שלי לפי התקדמויות חדשות. דורון שפר (אמן)[עריכת קוד מקור | עריכה]

נדמה לי שאני כבר רשום אך לא זוכר את פרטיי, אני נכנס ועורך מדי פעם את הערך שלי לפי התקדמויות חדשות. דורון שפר (אמן). אני זוכר שמשהו השתנה בעבר ואז הבנתי שאני יכול לערוך דרך עריכת קוד מקור וכך המשכתי. תודה!

אולי אתה משתמש:דורוניקי? בכל מקרה אתה מוזמן להירשם מחדש אם שכחת את הפרטים. ההרשמה די פשוטה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 15:23, 1 בנובמבר 2014 (IST)

"משוב על הערך" שבתחתית כל דף, יכול קצת להטעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני הבנתי שזה משוב המהווה "הודעה פרטית" שהולך לאחראי על הערך, ולא אמור להירשם בדף השיחה. לאחר מכן ראיתי שזה כן נשמר בדף השיחה. וכיוון שיש יתרון לשתי האפשרויות, מה שנשלח כהודעה פרטית לאחראי על הערך, ומה שרוצים שיישמר בדף השיחה, לענ"ד יש אפשר את שניהם ועם כוונה ברורה. בכבוד רב, אורח -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אין "אחראי על הערך". גילגמש שיחה 11:52, 3 בנובמבר 2014 (IST)
ניתן לפנות ליוצר ערך בדף שיחתו. כדי לגלות מי יצר את הערך לחץ על גרסאות קודמות, אם יש יותר מעמוד אחד לחץ על "הישנות ביותר". ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 16:17, 3 בנובמבר 2014 (IST)
יוצר הערך הוא פעמים רבות לא כותב התוכן העיקרי. הכי טוב להשאיר הודעה בדף שיחת הערך ומי שעוקב אחריו ישיב. יתכן שאדם שכלל לא כתב את הערך, אך מבין בתחום ידע לענות על התהיות. גילגמש שיחה 16:29, 3 בנובמבר 2014 (IST)
השאלה נוגעת בדבר מה לעשות כאשר רוצים להשאיר הערה, שאין טעם שהיא תישאר לעד בדפי ההיסטוריה... כגון: "יש טעות כתיב בשורה פלונית, נא לתקן!", או "נא לנקד מילה פלונית" וכדו'... -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
במצבים כאלה, מדוע להעיר הערה מעין זו במשוב? עדיף לבצע את התיקון בעצמך ולא להמתין לאחד העורכים, שלהודות על האמת, גם כך די עסוקים. אם זה טרם נודע לך, יש ביכולתך לבצע, לפחות חלק מהשינויים, גם בעצמך. נשמח אם תצטרף אלינו לכתיבת האנציקלופדיה והכנסת שיפורים בה. Ldorfmanשיחה 00:13, 5 בנובמבר 2014 (IST)
תשובה: יש ערכים שאינם ניתנים לעריכה. ויש פעמים שהמשתמש לא יודע לתקן. גם ישנם פעמים שהמשתמש בספק אם התיקון הוא נכון. בקיצור, לא חסר משובים שאין מקומם בדף השיחה... -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
בשביל זה יש בראש כל ערך את הקישור "דיווח על טעות" (משמאל למעלה). דיווחים כאלה נרשמים גם בדף השיחה וגם בדף מיוחד שבו מתנהל מעקב אחר הטיפול בהם. ‏nevuer‏ • שיחה 11:59, 6 בנובמבר 2014 (IST)
טוב, אז אפשר לפחות לציין שזה נשמר בדפי השיחה? "משוב על הערך (נשמר בדפי השיחה)"
יש משהו בדבריך. פניתי למפעילים בבקשה להוסיף הערה ברוח זו. ‏nevuer‏ • שיחה 23:34, 10 בנובמבר 2014 (IST)
בוצע בוצעnevuer‏ • שיחה 22:55, 12 בנובמבר 2014 (IST)
האם אתה חושבים שיש לשקול, יצירת כפתור "פנייה ליוצר הערך"? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
לא, כי זה חסר משמעות. זה שבן הטבע יצר את הערך חתול בשנת 2003 וכתב בו 14 מילים לא הופך אותו לאחראי על הערך (שהיום כבר מעל 47KB). שמוליק - שיחה 01:05, 11 בנובמבר 2014 (IST)
אני חושב שזו בעיה שאין "אחראי על הערך". כלומר: אין בקרה. זה גם פתח לשיווק עסקים פרטיים באמצעות ויקיפדיה, וגם אין מי שמחליט כמו שצריך על תיקוני טקסט, למשל כאשר יש צורך מכל מיני סיבות להשמיט/לתקן טקסטים שאחרים כתבו. 2 הבעיות הללו ראיתי שכבר קיימות בויקיפדיה. לא בא להתלונן, השאלה היא אם ניתן למצוא פיתרון...
לא. לדעתנו העדר האחראי הוא לא בעיה אלא יתרון. לכן, הסוגיה שהצגת לא דורשת טיפול כלשהו. המצב ישאר כמו שהוא - לא יהיו אחראים מסוג זה. אם יש בעיה בערך ספציפי, ניתן להשאיר הערה בדף שיחה או לתקן אותו בעצמך. גילגמש שיחה 22:52, 11 בדצמבר 2014 (IST)
המחיקה שהיתה כאן לכמה דקות הייתה מכוונת... (-: היא באה להמחיש למר גילגמש את החיסרון בלהשאיר את המצב כמו שהוא. שכן, מדוע ולמה החליט "המנטר", להחזיר את מה שנראה לעניות דעתי להשמיט... ככה בכל ערך, לא ניתן להשמיט שטויות שכתבו אנשים, או שכתבו יתר על המידה וניתן לקצר ולצמצם.
דבר כזה נקרא אצלנו השחתה וגורר חסימה. אני מבטיח לך שזה מה שיקרה לך אם תמשיך בקו זה. ראה כי הוזהרת. גילגמש שיחה 01:49, 12 בדצמבר 2014 (IST)
אתה לוקח את הדיון ממש ממש למקום הלא נכון. אנא, אחר שישקוט רוחך (בתקווה...), נסה לענות על השאלה: למה אתה החלטת וקבעת שזו "השחתה" ולא "השמטה" (כלומר: "השמטת עורך", בהנחה שכל המבקרים הם אכן באמת עורכי ויקיפדיה). לכן אני טוען שצריך מישהו שינהל ויהיה "אחראי על הערך".
כי זאת פעולה פסולה ואנחנו בהחלט מקפידים על זה. יש צוות גדול מאוד שאמון על שמירת הטקסטים בוויקיפדיה וכל נסיון להשחית את הטקסט (להוסיף פרטי מידע שגויים, להשמיט חלקים ראויים, לפגוע בתמונות או כל דבר אחר) יביא לחסימת המשחית והערך ישוחזר בהקדם האפשרי. מה שעשית הוא עבירה חמורה על הנהלים ואם זה היה חוזר על עצמו בוודאי שהיית נחסם. כל מי שינסה להשחית מרחב הערכים או דפים אחרים בוויקיפדיה יחסם מעריכה באתר. גילגמש שיחה 07:24, 13 בדצמבר 2014 (IST)
אוף. אנחנו לא טיפשים. שמרתי אצלי את הטקסט שלך קודם שמחקתי. נראה לי שאנחנו לא מדברים על אותה סקאלה. התייאשתי... להתראות... תצליח/ו.

תודה מדורון שפר (אמן)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הועבר לדף השיחה של הערך "דורון שפר (אמן)". Ldorfmanשיחה 10:08, 7 בנובמבר 2014 (IST)

דורון, דיון בתוכנו של ערך נערך בדף השיחה של הערך האנצקילופדי - לא פה. אתה מוזמן להכנס לדף "שיחה:דורון שפר (אמן)", לקרוא את הכתוב שם ובעת הצורך, להוסיף תגובה שלך שם. Ldorfmanשיחה 14:44, 12 בנובמבר 2014 (IST)

פרסומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפרסומות חוסמים חלקים מהדפים, אם אפשר להזיזם למיקום שלא יסתיר. תודה רבה

איזה פרסומות? גילגמש שיחה 06:14, 17 בנובמבר 2014 (IST)

לוסי, הסבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי, רציתי לדעת למה לא כתוב על הסרט לוסי בכיכובה של סקרלט ג'והנסון שום דבר אם ניתן להוסיף את הערך לויקיפדיה זה יהיה טוב

ניתן להוסיף. התחל בכתיבת הערך בעצמך. Nachum - שיחה 14:27, 20 בנובמבר 2014 (IST)

ערכים שמורים ב-android[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב. שמרתי מספר ערכים מויקיפדיה דרך האפלקצייה ב-android שלי ואיני יודע איך לקרוא אותם במחשב האם זה אפשרי או שזה רק למכשירים ניידים?

אשמח אם מישהו יחזיר לי תשובה לשאלתי ברגע שיסיים לקרוא!

תודה.--Aasrsa15 12:31, 30 בנובמבר 2014 (IST)

אפליקציית ויקיפדיה לסלולארי מציגה בדיוק את אותם הערכים אליהם תוכל להגיע גם דרך המחשב. לפיכך, משידועים לך שמות הערכים, תוכל לצפות בהם גם ממחשבך. אני מקווה שזה עונה על שאלתך, שכן אני מודה שהיא לא מובנת ממש. Ldorfmanשיחה 02:04, 3 בדצמבר 2014 (IST)

ביוגרפיה של צביקה פיק[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום,

שמי איה ואני העוזרת האישית של צביקה פיק, ברצוני שמישהו מהאתר שלכם יחזור אליי טלפונית מכיוון שהביוגרפיה של צביקה פיק אינה נכונה בהמון פרטים אשר מפורסמים בערך על שמו הטלפון שלנו 03-5409772

בתודה מראש.

תודה. את מוזמנת לתת כמה דוגמאות בדף השיחה של הערך. Nachum - שיחה 10:04, 1 בדצמבר 2014 (IST)

בתולות, הרחבה, עריכה, עדכון[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה שודרה לראשונה ביום חמישי ב - 30 בנובמבר ולא כפי שציינתם בדף

עריכה ללא שם משתמש[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום,

בטעות לחצתי על עריכה כאשר אין לי חשבון בויקיפדיה והמערכת נתנה לי לערוך ערך. אם תסתכלו בערך "מתן וילנאי" תראו שהוספתי '--' בתחילת הערך. האם לאפשר עריכה לאורחים זו תקלה?

תודה אבישי

לא, זו לא תקלה. זו המטרה, שכל אחד יוכל לערוך ולתרום לכלל. כמובן שעריכות מיותרות מוסרות, כך שאת יכול לראות שעריכתך הנסיונית איננה. בריאן - שיחה 11:04, 3 בדצמבר 2014 (IST)

לוסי , עדכון, תגובה, הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנה מה שהצלחתי לתרגם עד עכשיו לוסי לוסי, אמריקאית המתגוררת בטייוואן, מסתבכת עם ארגון פשע אלים ונאלצת להבריח סם סינתטי מסוג חדש בתוך בטנה. כשהסמים דולפים לכל גופה הם משנים את יכולותיה המנטליות והיא הופכת ללוחמת יכולת כל וחסרת רחמים. כוחותיה החדשים הם מעבר לכל היגיון האנושי, ובאמצעותם לוסי מתקדמת בצעדי ענק למימוש 100% מיכולות מוחה. היא חוברת לדוקטור סמואל נורמן, מומחה בתחום חקר המוח והיחיד שיכול לעזור לה להבין לאן פניה מועדות. מותחן פעולה בכיכובם של סקרלט ג'והנסון ומורגן פרימן. בימוי: לוק בסון (צרפת, 2014) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום לך,
הערך "לוסי (סרט)" טרם נוצר. אתה מוזמן ליצור אותו. עזרה ראשונית תוכל למצוא ב"ויקיפדיה:צעד אחר צעד". בהצלחה! Ldorfmanשיחה 14:05, 7 בדצמבר 2014 (IST)

תאריך פטירת אריק איינשטיין[עריכת קוד מקור | עריכה]

מופיע בערך כ"ג בכסלו ששאריק איינשטיין נפטר בתאריך זה בשנת תשע"ד

מצד שני יש את אותו המאורע גם בערך שעוסק בכ"ד בכסלו. נראה קצת סותר לא ? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בעיה כזו קורה בדרך כלל בגלל שינוי התחלפות היום בין העברי ללועזי דהיינו שזה בשקיעה וזה בחצות, ומי שנפטר או נולד ב-6-7 שעות אלו קורה בעיה זו. ציון הלוישיחה • י"ז בכסלו ה'תשע"ה 22:44, 9 בדצמבר 2014 (IST)

הבדלים בין מאמרים למאמרים אקדמיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב, ערכים הקשורים לאישים באקדמיה מכילים קישורים למאמרים שכתבו. אמנם, מצוין "מאמרים" (ישנם בעברית וישנם באנגלית) אך לא קיימת הבחנה בין מאמר אקדמי למאמר שנכתב בעתון/מגזין אחר. ההבחנה חשובה, כיוון שרבים נוטים להתבלבל בין התוקף האקדמי הניתן למאמר אקדמי ורעיונותיו, והרושם שנוצר בכתיבת מאמר רגיל ("כתבה"). העובדה שפרופ' רשם מאמר בעיתון לא מעניקה תוקף אקדמי, שכן זוהי דעתו/ה של הכותב בלבד.

אם כן, יש, לדעתי לציין "מאמרים אקדמיים" וכן "מאמרים"/רשימות/פרסם/ה גם ב...

לדוגמא: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A0%D7%AA_%D7%9E%D7%98%D7%A8 (ענת מטר) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

התוקף האקדמי לא אומר כלום. -- הודעה זו הושארה על ידי אלמוני אחר
זה מופיע תחת כותרת מפורשת שמסבירה שאלה הם המאמרים שהיא כתבה. מכאן שהם מייצגים רק את הדעה שלה. אני לא רואה צורך בתיקון המצב הקיים. גילגמש שיחה 07:25, 13 בדצמבר 2014 (IST)

כיתוב בתמונת היום 15.12.14 - תנין ים ודג[עריכת קוד מקור | עריכה]

צ"ל "בעל חיים" ולא "בעל חי". -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

תוקן, תודה. בריאן - שיחה 14:06, 15 בדצמבר 2014 (IST)

ערך "האגדה של קורה" במלחמת עריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי.

אני ידוע כאדם שמאד חובב את סדרות האנימצייה "כשף האוויר האחרון ו"האגדה של קורה". לסדרות האלו יש ערך כאן בויקיפדייה, ואני אחד מהעורכים הבולטים של ערכים אלה. הוספתי המון מידע, הסברים, פירטתי, ציטטתי, הכנתי סיכומים מתומצתים לערכים שהיו ארוכים ומייגעים, וכד'...

מזה שבוע-שבועיים יש משתמש מסויים שמשמיט והורס עריכות רבות של משתמשים. הערך "האגדה של קורה" היה עמוס במידע, ואותו המשתמש החליט על פי דעת עצמו להופיע כך סתם, ולערוך לאנשים מסויימים את מה שהם כותבים. הוא החל להוריד מידע, להוסיף דברים לא הגיוניים, מחק מספר מקורות מידע, ועשה עוד המון נזק.

--- אשמח אם המנהלים של ויקיפדייה ישראל יכנסו לגרסאות הקודמות של "האגדה של קורה" ויוכלו לראות את ההבדלים בין הערך הקיים והנוכחי לבין ערכים קודמים, שכמובן הושמטו/נפגמו/נמחקו בידיי משתמש מסויים.

שם המשתמש הפוגע: Tomtom

לטיפולכם!

אין מנהלים לויקיפדיה בעברית. על כל שינוי שאתה מעוניין לעשות פתח דיון בדף השיחה של הערך. בריאן - שיחה 15:50, 15 בדצמבר 2014 (IST)

פלסטינים,[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום לעורכי ויקיפדיה. מקריאתי את הערכים שמופיעים בהקשר למושג פלסטינים הנגזר מהמושג פלשתיין כך כונה האזור על ידי הבריטים והאירופאים, יוצא מכך, שיש סתירות בהגדרות. הטענה שאין אומה פלסטינית ואין עם פלסטיני וזאת אפשר להבין מההסברים כאן בויקיפדיה, עומדת בסתירה כשאתם מאפשרים לכנות את ערביי ארץ ישראל כערבים-פלסטינים. בבואכם לטעון שהערבים אשר נולדו בשטח פלשטיין היא ארץ ישראל, הם ערבים-פלסטינים, אז בבקשה, קראו להם ערביי ארץ ישראל. וכעם הם ערביי האומה הערבית, כי יש כאן את כל ההוכחות שמוצאם ממדינות ערב, כמצרים, ערב הסעודית, סוריה ועוד... אתם היום ממשיכי דרכי הרומאים, אשר החליפו את שמה של הארץ לפני 2,000 שנה מיודיאה לפלסטין על מנת להשכיח את שם השטח מזיכרונם של היהודים שהוגלו, אתם נותנים יד להנצחת העוול הזה שנעשה לעם היהודי ולכן אתם משת"פים של הרומאים ושל אויבינו הערבים. לכן, הדבר הנכון הוא לעשות, להחליף את כל המושג פלסטיני במושג: ערבי תושב ארץ ישראל. אין יותר להשתמש במושג פלסטיני, או עם פלסטיני, כי הנזק המתמשך הנגרם כתוצאה מכך כשאנו משתמשים בעצמינו במושגים הללו כדי לתאר משהו, ערביי ארץ ישראל ותומכיהם משתמשים במושגים הללו כדי לבטל את זכותנו על ארץ ישראל ולסלק אותנו מכאן. כל עוד אנו משתמשים בהגדרות הלא נכונות והלא צודקות אנו נותנים לגיטימציה לערביי ארץ ישראל לטעון שהם עם והם אדוני הארץ ולנו היהודים אין זכות עליה, כי היא לא נקראת ארץ ישראל ותושביה או אזרחיה לא נקראים ערביי ארץ ישראל או יהודי ארץ ישראל וכו'...

הוויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולא מנשר אודות זכות היהודים על ארץ ישראל. שנילי - שיחה 16:18, 17 בדצמבר 2014 (IST)
תשובתך זו גם כן תורמת לעוול היסטורי... התיעוד ההיסטורי צריך להיות ברור ונכון גם באנציקלופדיה.
זכותו של עם להגדיר את עצמו. אם ערביי ארץ ישראל מכנים עצמם "פלסטינים", ניתן לקרוא להם כך. כך גם זכותו של העם היהודי להגדיר את עצמו ולהתעלם מעמדתם העקבית של הערבים שהיהודים אינם עם, אלא עדה דתית. Liad Malone - שיחה 02:28, 21 בדצמבר 2014 (IST)

הצעה לפיתוח שירות וויקיפדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

למרות שעיניי אינן בוגדות בי, אני חושב ורוצה להציע אפשרות שהוויקפדיה תורחב ותכיל גם אפשרות (בהתנדבות, כמובן/ קהילה - או, אולי, לפי בקשה, עבור ערכים מסויימים...) לערכים "מדוברים", כלומר, ערכים מקוריינים לכבדי ראייה.

ציון תאריך לכתיבת ערך[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיימים ערכים בתחומים רבים שבהם חשוב לדעת מתי נכתב או עודכן הערך .בערכים שמצויים בוויקיפדיה איני מוצא ציון את התאריך .

שלום, למעלה בראש הדף בצד שמאל, ישנה לשונית "גרסאות קודמות". לחיצה עליה תציג את היסטורית העריכות של הערך, כאשר בראש הרשימה מופיעה העריכה המאוחרת ביותר. Liad Malone - שיחה 16:59, 18 בדצמבר 2014 (IST)