שיחת משתמש:Neukoln

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף משתמש:Neukoln)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ארכיונים
 •  א  •  ב  •  ג  •  ד  •  ה  •  ו  • 
Roxy Paine - Inversion 02.jpg
Commons-logo-centered.svg משתמש זה סבור שמיזם ויקישיתוף פשט את הרגל, ובהתאם אין בכוונתו להעלות בעתיד הנראה לעין תמונות למיזם זה
Admin mop.PNG משתמש זה הוא מפעיל מערכת בדימוס בוויקיפדיה העברית
FAQ.svg נויקלן, על שום מה? על שום זה. לאו דווקא הקטע החביב עלי באלבום, פשוט זה שהתנגן עת ביקשתי להירשם לאתר. האומלאוט נזנח בדרך בגלל המקלדת.
ברוכים הבאים לדף השיחה שלי

כדי לפתוח דיון חדש אפשר ללחוץ כאן או על כפתור "פסקה חדשה" שלמעלה.

התפתחות בהצבעה שלקחת בה חלק[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום,

לקחת חלק בהצבעה אודות מחיקת הערך "משפריצות". ראה בבקשה את השינוי המהותי שחל בנסיבות המקרה בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:משפריצות#סגירת ההצבעה?. אם אתה מסכים עם סיום ההצבעה תגיב שם בבקשה. גילגמש שיחה 15:05, 3 במרץ 2014 (IST)

תל יצחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחה:תל יצחק#התמונה

בהלה אדומה-הפחדה אדומה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פחות עקרוני לי איך זה נקרא - העיקר שמישהו יכתוב את זה, ואתה יודע איך אומרים, המתחיל מלאכה... קריצה גארפילד - שיחה 11:59, 7 במרץ 2014 (IST)

שיניתי כי זה התרגום המקובל ומוכר יותר (ע"ע גוגל בוקס). זה ערך חשוב שדורש השקעה רבה ועיון מעמיק במקורות נוספים, דבר שאין לי זמן עבורו. מסוג הערכים בהם אעדיף הישארות בלי ערך על פני העלאת משהו חצי אפוי. נויקלן 12:14, 7 במרץ 2014 (IST)

לשכתוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום רב. בתאריך 31 באוקטובר 2012 ביקשת לשכתב את הערך הענקים וילדי השמש, קראתי שוב את הספר ותיקנתי ככל יכולתי. התוכל גם אתה לתקן ככל יכולתך, על מנת להסיר את בקשת השכתוב. בברכה, Rafael Guri שיחה 13:24, 18 במרץ 2014 (IST)

רפאל שלום, כבר היינו בסיפור הזה, לא אני ביקשתי את שכתוב הערך, אף על פי שהסכמתי עם הקביעה. נערת היו-יו (נויקלן) 13:26, 18 במרץ 2014 (IST)
שלום רב. תן בבקשה דוגמה למשפט שיש לשכתב. בברכה, Rafael Guri שיחה 13:31, 18 במרץ 2014 (IST)
אשוב על דברי מ-28 ביולי 2013: "דעתי היא שתיאור העלילה הנוכחי לוקה בחסר ועוסק יותר בפרשנותה - זה המצב עם תבנית או בלעדיה". מאז הערך לא עבר עריכה מלבד הוספת קישור חיצוני. משפט: "ספר הנוגע בצד האמיתי של הדמויות, מבלי להסתתר מאחורי מסכי התיאטרון, שבתוכם הם חיים. ספר מחובר לחיי היומיום בארץ הכאובה הזו" - מתאים לביקורת ספרים כלשהי ולא צריך להופיע בערך. הייתה לי כוונה טובה כשניסיתי לפרט בזמנו את מגרעות הערך, ואף רציתי לתקנו בעצמי, אך כשלתי. באמת שאין לי עוד מה לתרום לדיון על הערך הזה. נערת היו-יו (נויקלן) 14:14, 18 במרץ 2014 (IST)
תודה. האמת שקראתי שוב את הערך, פרט למשפט שציינת למעלה שנראה קצת מסורבל (לא הרבה, וכלל לא נראה כביקורת ספרים לעניות דעתי). אינני רואה היכן ניתן לתקן עוד. האם תסכים לקרוא ולומר לי? איך אתה מציע לתקן את המשפט הזה? את הערך כולו? בברכה, Rafael Guri שיחה 23:29, 18 במרץ 2014 (IST)
כאמור, אני חושב שהבעיה היא בעיקר תוכנית. מכיוון שכשלתי בצליחת הספר אני לא יודע איך אוכל לסייע בתיקונו. על המשפט המדובר הייתי מוותר כולו, או מעביר אותו לפסקת ביקורת היה ועומד מאחוריו מקור ברור. נערת היו-יו (נויקלן) 00:06, 19 במרץ 2014 (IST)
תודה. המשפט הוסר. מה עכשיו אתה המציע? בברכה, Rafael Guri שיחה 04:18, 19 במרץ 2014 (IST)
אם קראת שוב את הספר אז אולי כדאי שתנסה לכתוב מחדש, בדף נפרד, את עלילתו. אין לי רעיונות נוספים. נערת היו-יו (נויקלן) 02:13, 22 במרץ 2014 (IST)

בהמשך לפנייתך[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום Neukoln,

בהמשך לפנייתך אני שוקל להציע רף פעילות מינימלי למפעילי מערכת (אחרי שהקהילה תרגע קצת מהדיון על עריכה בתשלום ותהיה פנויה לדיון אחר). המקרה של עמיחי ישמש בשבילי כבוחן לקהילה לגבי קבלה אפשרית של נוהל כזה. את דעתי בנושא כתבתי בדיון ובדף שיחתו של עמיחי. גילגמש שיחה 09:10, 23 במרץ 2014 (IST)

מה הכיוון? ר"ל כיצד ינומקו מספרים כאלו ולא אחרים בתור הרף? ראה גם את דבריו של דניאל בסוף הדיון הקודם, סביר להניח שדברים מעין אלו יעלו גם בדיון כללי על הנושא. שאלה מעניינת נוספת היא שאלת התקדים: האם יש תקדים לכך במיזמים אחרים? נויקלן 11:24, 23 במרץ 2014 (IST)
לגבי התקדים אני ממש לא יודע. אני מבין רק אנגלית ורוסית ברמה מספקת כדי שאוכל להבין את הטקסט ללא מכונת תרגום. אני לא פעיל בשתי הוויקיפדיות האלה, אז אני לא יודע אם יש תקדימים או אין. זה גם פחות חשוב לי, בסך הכל הנהלים נקבעים באופן מקומי. לגבי הרף המספרי, טרם חשבתי על זה. אני מניח שמשהו כמו זכות הצבעה - 100 פעולות מפעיל (מחיקה, הגנה וחסימה) בשלושה חודשים (400 פעולות בשנה) הם מספר מינימלי סביר, אבל אפשר לחשוב על משהו אחר. לגבי דברים ספציפיים טרם קראתי את דבריו. אראה גם לאן נושבת הרוח בדיון הנוכחי. באופן כללי, הדבר די מציק לי. אמנם נכון שהחסימה האחרונה היא זאת שהקפיצה אותי כי פתאום מפעילים שבלאו הכי לא עושים הרבה עוד באים ומתערבים זה נראה לי לא תקין. אתן לקהילה חופש מהצבעות כאלה במשך חודשיים - שלושה כדי שהכל ירגע. בלאו הכי צפויה לנו הצבעה על עריכה בתשלום וזה יקח לפי דעתי עוד משהו כמו עשרה ימים - שבועיים עד שהכל ירגע. בינתיים אשתדל להרחיב את הערך שלי על הפלישה של אלכס לאימפריה הפרסית. גילגמש שיחה 11:36, 23 במרץ 2014 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - :::נכון שהם נקבעים באופן מקומי, אבל שווה בירור לדיון יעיל יותר. בכלל, להגיע למזנון עם הצעות קונקרטיות ומנומקות (לא רק נימוק כללי, אלא נימוק לסעיף) מעלה את הסיכוי שיצא מהדיון משהו. בגדול, דניאל אמר שם שהנושא יהיה שנוי במחלוקת מכדי להגיע לתוצאה כלשהי, אבל שהדף ויקיפדיה:מפעיל נולד בסך הכל עושה את העבודה. אם הכיוון הוא רף פעילות מספרי, אז תחשוב גם על מהו הרגע בו מתחילים למנות: רבעון קלנדרי? פר מפעיל מיום היבחרו? מידי יום X זמן אחורה? רף פעילות כזה גם לא פותר לך את סוגיית "לכלוך הידיים". אחרי כל זה, הכי חשוב זה לזכור שזאת פעילות התנדבותית, יותר מידי שוט במקום גזר ותקבל מספר מאוד מצומצם של מפעילים = (1) מעמד סטטוס ממנו אתה מבקש להימנע; (2) עומס על המפעילים שיוותרו ושחיקה גבוהה יותר. נויקלן 12:10, 23 במרץ 2014 (IST)
תודה על המשוב. אשקול את זה ואולי אבדוק באמת מה קורה אצל השכנים. גילגמש שיחה
לנוחותך: המדיניות הגלובלית, ויקישיתוף, מטא ויקי, ויקיאנגלית, בויקיפדיה ההולנדית מינימום של 250 פעולות בשנה, ויקיפדיה גרמנית - שנה ללא עריכות. מתניה שיחה 00:17, 24 במרץ 2014 (IST)
סליחה על ההתערבות, אבל שיחת משתמש:Ofekalef#הסרת הרשאותיךחיים 7שיחה • כ"א באדר ב' ה'תשע"ד • 11:53, 23 במרץ 2014 (IST)
זה מקרה אחר, הוא לא פעיל כלל. גילגמש שיחה 11:57, 23 במרץ 2014 (IST)

ג'ון ד'מיליו הסרת תעתיק שמות באנגלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הי נויקלן, לדעתי לא צדקת כשהסרת את השם באנגלית בכל המקומות בו אין לדמות ערך בוויקיפדיה העברית. מטרת התעתיק באנגלית היא להקל על מציאת הערך בוויקיפדיה האנגלית. בדך שבה אתה עשית, אין בעיה לקרוא את השם בעברית, אבל מי שרוצה למצוא את הערך צריך לנחש מהו התעתיק הנכון. כך אני מנחה תמיד בקורסים, ולמיטב ידיעתי זה הכלל בוויקיפדיה העברית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:35, 27 במרץ 2014 (IST)

היי, בדיוק כתבתי בנושא בדף שיחתו של דותן. לא הסרתי את כולם בלי הבחנה, רק את אלו שאין ספק לגביהם/מפורסמים דיים. גם אני נוהג לכתוב בסוגריים כשמתעורר חשש שלא יאתרו את האדם/התעתיק לא מדוייק. נויקלן 20:43, 27 במרץ 2014 (IST)
אתה שוכח שמה שקל לך, אולי קשה לאחר. לא כל אחד יודע את התעתיק. ומי שמפורסם בעיניך, לאחר הוא לא מוכר. לדעתי הדרך בה פעלת היא דעתך הפרטית ולא מה שמקובל בוויקיפדיה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:46, 27 במרץ 2014 (IST)
אני לא חושב שקיים כלל קטגורי בנושא. סביר להניח שבחיפוש מהיר נמצא ערכים בהם זה קיים ורבים אחרים בהם לא. אם יש שמות נוספים שהסרתי ואת סבורה שיש להשיבם אז תשיבי. אני לא הולך לריב על זה. נויקלן 20:51, 27 במרץ 2014 (IST)
בטוח שתמצא כאלה שלא מצוין לידם שם בשפת המקור למרות שאין ערך בוויקיפדיה העברית, כי לא כולם מקפידים על כך. אני מוצאת שזה חיסרון ומקשה על המחפשים. אני אחזיר את השמות. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:10, 27 במרץ 2014 (IST)
כאמור, אני לפחות לא מכיר כלל רשמי כזה, וגם לא נוהג מחייב. אני לא חושב שליד כל שם אדום בטקסט יש לעשות את זה. זה גם פוגם ברצף הקריאה. בכל אופן הסתקרנתי והלכתי להקיש על "ערך אקראי". כל פעם שנתקלתי בשם אדום שמקורו בלעז בדקתי האם צמוד לו המקור. אין: רולנד סקומן, אנדרה נאווארה, התזמורת הסימפונית של מלבורן, קסביאן, דיאתיל אתר. ליד חלק יש וליד אחרים אין: ECM (חברת תקליטים). יש: חבל טוקאי, דרוריים. נויקלן 21:15, 27 במרץ 2014 (IST)
היי,
במקרה הבחנתי בשיחה, ודי התפלאתי, כי הייתה שאלה כיצד לתעתק את שמו בדף הייעוץ הלשוני, והשבתי שם ("ד'אמיליו"). להערכתי, הכתיב "ד'מיליו" לא קיים בעברית, ונטיית לבי היא למחוק את ההפניה. מה דעתכם? אלדדשיחה 21:28, 27 במרץ 2014 (IST)
אני מצטערת, עבר זמן רב וגם עכשיו אני לא זוכרת ששאלתי. אבל טוב ששמת לב. ולגבי נושא הדיון, אני נתקלתי במקרים הפוכים. אני יודעת שזה פוגע ברציפות הקריאה אבל אני חושבת שטובת הקלת מציאת המידע עולה על האי נוחות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:31, 27 במרץ 2014 (IST)
היי חנה; לא, את לא שאלת - דותן שאל, ועניתי, כולל הסבר (בפירוט). אלדדשיחה 21:32, 27 במרץ 2014 (IST)
דרך אגב, לא התייחסתי לכתיב באנגלית (אני בעד כתיב באנגלית, או בכל שפה - בתחילת הערך). אלדדשיחה 21:32, 27 במרץ 2014 (IST)
הכתיב "ד'מיליו" מופיע עכשיו בגוגל רק בשישה או שבעה מופעים, שכולם (פרט לאחד) נגזרים מן הכתיב שבו דותן העלה את הערך מלכתחילה. לכן חשבתי שכדאי למחוק את ההפניה, ולהשאיר רק את הכתיב "ד'אמיליו". אלדדשיחה 21:36, 27 במרץ 2014 (IST)
השיחה כמובן חורגת משמו של נשוא הערך. גם אני הכרתי אותו כד'אמיליו. יכול להיות שבמקורות אחרים דותן ראה תעתיק אחר (התעתיק ד'מיליו מופיע באחד מגיליונות תיאוריה וביקורת). נויקלן 21:37, 27 במרץ 2014 (IST)
תוספת: בתחילת הערך תמיד מופיע התעתיק. אני וחנה דיברנו על שמות באמצע הערך. נויקלן 22:04, 27 במרץ 2014 (IST)
אה, תודה על ההסבר. במקרים של שמות בעייתיים, אני בעד כתיב לטיני גם באמצע הערך, בסוגריים. הדבר נתון לפרשנות של העורך (אם השם בעייתי או לא). אלדדשיחה 22:16, 27 במרץ 2014 (IST)
אז הוא כנראה שכח. נויקלן, הסתכלתי בערך רולנד סקומן. יש שם כל כך הרבה שמות עם קישור אדום שאם אני מתעניינת במיהו זה מקשה מאד למצוא את התעתיק המדויקץ נסה למשל ג'ייקוב שייוט אנג'אר . דווקא הערך הזה מוכיח כמה חשוב לתת תעתיק של השם בשפת המקור. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:34, 27 במרץ 2014 (IST)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - : אז שוב, אני בעד לעשות הבחנה ולא לפעול באופן גורף לכאן או לשם. ג'ון סמית', כמקרה קיצון, לא דורש כתיבה בסוגריים של John Smith. לעומת זאת, אם הייתי כותב את השם ד'אמיליו, בוודאי שהייתי מצרף בסוגריים את שמו בשפת המקור. נויקלן 21:37, 27 במרץ 2014 (IST)
ליד ג'ייקוב שייוט אנג'אר הייתי מוסיף בסוגריים את שם משפחתו בשפת המקור. נויקלן 21:39, 27 במרץ 2014 (IST)
הוא רק דוגמה, בערך רולנד סקומן יש שפע שמות עם קישורים אדומים שהתעתיק לא טבעי. כך שמה שנהוג או לא נהוג בווייקפדיה זה לא אומר מה הנכון לעשות.
ומשהו אחר, כשבדקתי את הדפים המקושרים לערך הזה הגעתי לערך אגודת מאטאשין. למטה יש לערך קטגוריה:דפים עם קישורים שכלולים ברשימה השחורה שלא קיימת. ניסתי להסיר ולא ראיתי מהיכן היא מגיע. תוכל לבדוק? תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:51, 27 במרץ 2014 (IST)
זה שהמצוי לא מעיד על הראוי זה נכון, אבל לשני הכיוונים במקרה הזה... הנכון לדעתי הוא לבדוק בכל מקרה.
כנראה שאחד מהלינקים שמופיעים שם הוכנסו במועד מאוחר יותר לרשימת האתרים שהגישה אליהם נחסמת (ספאם ושות'). בהזדמנות אקליק על כולם על מנת למצוא את הסורר, ולראות איך מטפלים בו (להכניס כתובת מסויימת לרשימה הלבנה/מופיע במקום אחר/ארכיון האינטרנט). נויקלן 22:04, 27 במרץ 2014 (IST)
הי, אלדד. תודה על התגובה. האמת היא שפשוט לא ראיתי שענית. בכל מקרה, יצרתי הפניה מ"ג'ון ד'אמיליו" ל"ג'ון ד'מיליו", כך שאף אחד לא יפספס. (Dot33b - שיחה 22:22, 27 במרץ 2014 (IST))
כן, ראיתי. טוב, למדתי (בפעם הבאה גם אוסיף הודעה בדף השיחה של השואל :)). בנימה אישית: אני קצת רגיש לתעתיקים לא מקובלים, כי ויקיפדיה למעשה מכתיבה את תוצאות החיפוש בגוגל, וברגע שמועלה כתיב שגוי או לא מקובל (בכלל), מאותו רגע הוא הופך לקביל - גם אם הוא שגוי לחלוטין. לכן אני משתדל לנטרל תעתיקים שאינם קיימים בעברית. במקרה הזה ראיתי שיש מופע אחד בכתיב ד'מיליו - לפחות על פי מה שמוצג בגוגל (שלא נגזר מכתיב הערך, אלא היה קיים במקור אחר). אלדדשיחה 22:28, 27 במרץ 2014 (IST)

@[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלחתי לך מייל. ‏nevuer‏ • שיחה 21:44, 27 במרץ 2014 (IST)

השבתי (אין צורך להודיע לי על מיילים). נויקלן 22:04, 27 במרץ 2014 (IST)

עיצוב הודעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

על הדרך שינו את הקלאס של ההודעות, העברתי את העיצוב שלך לקלאס החדש. שחזר אותי אם לא אהבת • חיים 7שיחה • ד' בניסן ה'תשע"ד • 01:24, 4 באפריל 2014 (IDT)

תגיד לי, איך אפשר שלא לאהוב תיבת הודעות היסטרית שכזאת (וזה עוד אחרי שהפרינט סקרין עמעם את הוורוד, בפועל הוא זרחני אף יותר). נויקלן 14:19, 4 באפריל 2014 (IDT)
פופולרי... ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 19:49, 24 באפריל 2014 (IDT)
לא באמת :) אני פשוט לא לוחץ על זה. כרגע זה על 30... נויקלן 20:01, 24 באפריל 2014 (IDT)
רציני?? איך אתה מסוגל? ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 22:07, 24 באפריל 2014 (IDT)
זה קל כי נורא נחמד לראות את הריבוע הזה למעלה. הוא סוג של קפסולת זמן(אנ') הפוכה בממשק הפרה-היסטורי של האתר הזה. הסקרנות לא מהווה בעיה כי ב-95% מהמקרים אני מקבל את ההתראה עם התוכן במייל, עוד לפני שאני רואה את המספר קופץ כאן. עוד 4% קפיצה לרשימת המעקב סוגרת את הפינה שלהם. באחוז הנותר אני נאלץ לאתחל את הספירה. פעם אחרונה זה קרה בגלל יומן הוראה כלשהו. נויקלן 10:06, 25 באפריל 2014 (IDT)
לא מפריע לי המחסור במידע אלא המספר המעצבן המופיע כל הזמן. אני מאלה שלא מסוגלים שיהיו להם הודעות שלא נקראו (באף מקום), חשבתי שזה משותף לכולם, הרי ככה חברות גורמות לנו לקנות עוד דברים, על ידי התראה שלא נמחקת עד שאתה קונה את האפליקציה או דברים כאלו... נו, שוין. ‏אופקאלףשיחההצטרפו למיזם המקורי!‏ 14:53, 25 באפריל 2014 (IDT)

פנייה ממשתמש חדש[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום נויקלן. פנה אלי משתמש חדש בדף השיחה שלי והעביר לי קישור אל ערך שתרגם בדף הטיוטה שלו וכן קישור לערך המקור באנגלית. הבעיה היא, שאין לי צל של מושג בתחום שבו עוסק הערך האמור, ומשום כך אינני יכולה לקבוע אם יש לו חשיבות. אינני רוצה לנפנף ויקיפד חדש בלא כלום, אבל גם אינני רוצה להכניס ערך חסר חשיבות בעליל. ראיתי שערכת בתחום מוזיקת רוק ואם כך, אולי תהיה מוסמך יותר ממני להחליט בנושא. להלן התכתובת בין המשתמש החדש לביני. תודה,שלומית קדם - שיחה 23:11, 18 באפריל 2014 (IDT)

היי שלומית. הערך קשור יותר לסצנת המועדונים ולמוזיקה אלקטרונית. חבל שאנדר כבר לא פעיל, הוא היה הכתובת המושלמת לפנייה. לא זכור לי ויקיפד פעיל שבקיא בתחום (יש ויקיפדים שבקיאים במוזיקת רוק/קלאסית/מטאל/ישראלית), אולי הודעה בלוח המודעות/דלפק ייעוץ תסייע לבירור הסוגייה. מצאתי כמה התייחסויות בעברית שמלמדות שמדובר כנראה בליין "נחשב" למדי, שהתפתח לידי ערוץ מוזיקה אינטרנטי. אני לא סגור על מידת החשיבות.
בכל מקרה, במצבו הנוכחי הערך לא בדיוק מתאים למרחב הערכים ("תרגמת" וטעויות הקלדה לרוב). נויקלן 16:42, 19 באפריל 2014 (IDT)
אם אני לא טועה אז משתמש:DuduB כתב כמה ערכים בנושא. יואב נכטיילרשיחה 16:50, 19 באפריל 2014 (IDT)
כפי שיואב הזכיר, אני כתבתי ועדיין עובד על כתיבה של כמה ערכים בנושא, אשמח לעזור לשכתבו ואולי אפילו יש חשיבות לערך אך אינני יודע באיזה ערך מדובר § DuduB § שיחה § 18:47, 19 באפריל 2014 (IDT)

תוכן הפנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שמי אבירם גואטה מרמת גן משתמש חדש חדש בויקיפדיה. היום תרגמתי ערך קיים באנגלית וברצוני להוסיף עריכה לאותו ערך קיים גם בשפה העברית. אני לא מבין כיצג כותבים ערכים או כיצד ניתן להעתיק דף קיים ולשנות את שפתו אנא ממך צרי איתי קשר בהקדם בטלפון או במייל. ואם את ממש מתעקשת אני אשמח לתגובה גם דרך הממשק הזה של ויקיפדיה

שלום לך אבירם, ניסיתי לשלוח לך מייל, אבל היאהו שלי איננו עובד עם ג'ימייל, כפי שנוכחתי כבר בהזדמנויות קודמות. אכתוב לך כאן מה שכתבתי לך במייל:

ברוך הבא לוויקיפדיה. אשמח לעזור לך בכתיבת הערך שתרגמת. כצעד ראשון, כדאי מאד שתירשם לוויקיפדיה, כלומר,תפתח חשבון. כדי לעשות זאת עליך ללחוץ על הלשונית שמצד שמאל בסרגל שבראש העמוד, לבחור את השם שבו תרצה להזדהות בוויקיפדיה (שם משתמש) וסיסמה. שם המשתמש יכול להיות שמך האמיתי או כינוי שתבחר בו, בתנאי שאיננו תפוס כבר. אחרי ההרשמה, תוכל להכניס את הערך שתרגמת אל דף הטיוטה שלך (גם הוא מצד שמאל למעלה). אחרי שתעשה זאת, פנה אלי שוב בדף השיחה שלי ותן שם קישור אל דף הטיוטה שלך, כדי שאוכל לקרוא את הערך המתורגם ולייעץ לך לגביו. מיד לאחר שתירשם, תופיע הודעת "ברוך הבא" בדף השיחה שלך, שתפנה אותך לדף העזרה ולמדור הייעוץ לוויקיפדים חדשים. כדאי לקרוא אותם ולא להיבהל אם מתבלבלים קצת מגודש הכללים. לאט לאט הכל מתברר. אשמח לשמוע ממך שוב בדף שיחתי ובהצלחה,שלומית קדם - שיחה 22:14, 18 באפריל 2014 (IDT)


שלום שוב שולמית מקווה שהבנתי אותך נכון ואני פונה אליך בדף השיחה. אם זה לא דף השיחה אז יקח לי עוד קצת זמן להבין את וויקיפדיה טוב יותר. בכל מקרה הנה הדף שאני ערכתי https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Aviramg777/Boiler_Room

והנה הדף שממנו תרגמתי https://en.wikipedia.org/wiki/Boiler_Room_(music_project)

שוב תודה אבירם

שלום נויקלן. הופנתי אליך משולמית קדם. אני מבקש עזרה בערך שאני מנסה לכתוב. הערך מתורגם מערך קיים באנגלית. הוא ברובו כתוב אך חסר "פינישים" אחרונים. זהו הערך המקורי https://en.wikipedia.org/wiki/Boiler_Room_(music_project) וזה הערך שאני כתבתי ( לאחר עזרה משולמית קדם ) https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Aviramg777/Boiler_Room

אשמח לשמוע את תגובתך וכיצד אפשר לקדם את הנושא

אבירם, העניין עבר לטיפולו של משתמש:DuduB (ראה בפסקה הקודמת).שלומית קדם - שיחה 00:12, 21 באפריל 2014 (IDT)

Get a dick[עריכת קוד מקור | עריכה]

Get a dick 46.19.85.46 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

תודה אבל אני מרוצה מהאחד שיש לי. נויקלן 18:58, 28 באפריל 2014 (IDT)
אם שופך ומלבין, הבומרנג יחזור. ואל תגיד שלא אמרתי.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
יעל יקירתי, אין גבול לצביעות ולעיוורון שלך. חדלי מלהטריד ולנגח אנשים, ואולי לא יחשבו שאין לך מה לעשות שאת מתעסקת בשטויות כאלה. כרגיל, האיומים שלך מעניינים לי את המשמו שהצעת לי להשיג. דחית בעבר את ניסיונות העזרה וסיפרת לי כל מיני דמעות תנין בדמות סיפורי ירח. משכך, לא מעוקצך ולא מדובשך. המשך חיים נפלאים וכולי תקווה שיהיה לך טוב יותר בעתיד. נויקלן 19:18, 28 באפריל 2014 (IDT)
נויקלן יקירי, הרבה הערכה ואהבה אליך.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
נ.ב.1 יום אחד נפגש.
נ.ב.2 שגיאות מי יבין.
נ.ב.3 בהצלחה.

פורטל:אתרי מורשת בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

הי נויקלן, אני מבקשת שתוסיף במחוז הצפון בעמק הירדן את מוזיאון לתולדות כנרת. המבנה הוא אתר מורשת. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:54, 1 במאי 2014 (IDT)

היי חנה. תודה על תשומת הלב. בשלב הנוכחי אני רק מאחד בין רשימת התחרות, שכוללת אתרים חדשים שנוספו בתחרות 2013, לרשימת הפורטל שנותרה קצת מאחור (למרות שהיא כוללת אתרים שהשתתפו ב-2012 אך לא ב-2013). רשמתי לפני לטפל בזה כשאגיע למחוז הצפון ולרשימות של 2014. אגב, אפשר להעלות הצעות לאתרים נוספים, ואלו תועברנה למועצה. 19:32, 1 במאי 2014 (IDT)
הי נויקלן. ראשית הדפים האלה נמצאים בוויקיפדיה העברית, ואני לא חושבת שלמועצה לשימור אתרים יש זכות להכתיב מה יופיע בפורטל. ואם כך זה מתנהל, אז לדעתי יש בעיה. לי אין עניין ללכת שלכנע גוף חיצוני שיוסיף משהו לרשימה שתופיע בפורטל בוויקפדיה העברית. לעצם העניין, בדף פורטל:אתרי מורשת בישראל/רשימת אתרי המורשת בישראל כשאני לוחצת על הקישור "רשימת ערכים במחוז הצפון" אני מוצאת קישור אדום בקבוצת כנרת הבתים על הגבעה. האמצעי שבהם הוא המבנה של מוזיאון לתולדות כנרת. רציתי להוסיף תמונה, אבל אי אפשר לערוך שם. מצאתי את הדף פורטל:אתרי מורשת בישראל/רשימת אתרי המורשת בישראל/אתרי מורשת במחוז צפון ושם הקישור הזה לא מופיע. האם יש דף נוסף שבו ניתן לעדכן?. לעצם העניין הקישור האדום הבתים על הגבעה הוא שגוי. רק מבנה אחד מתוך השלושה יש עליו שלט של אתר מורשת. המבנה הימני מהין השלושה שונה לחלוטין לאחר שנפגע קשות במלחמת השחרור ואני מסופקת אם יוכרז אי פעם כאתר מורשת. המבנה השמאלי הוא הבית בו נולדה וגדלה נעמי שמר, יש סיכוי שיוכרז, אבל גם הוא עבר שינויים עם השנים. אודה לך אם תסביר לי היכן עלי לעדכן? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:38, 2 במאי 2014 (IDT)
המבנה המרכזי בין שלושת הבתים משמאל על הגבעה, הוא מבנה המוזיאון
העדכון מבוצע בדף שאליו קישרת, ובו גם מופיע אותו קישור אדום (תיקנתי את הקישור). שם האתר הועבר מהמועצה, אז יכול להיות שהבתים הוכרזו וטרם הוצב עליהם שילוט מתאים או שהאתר המוכרז מתייחס לכלל המבנים בו. הסוגיה תיבדק מול המועצה. בהזדמנות זו, כשאת מוסיפה את התמונה (בלי קידומת קובץ:) אשמח אם תכתבי את הקטע הרלוונטי בתיאור האתר. נויקלן 22:10, 2 במאי 2014 (IDT)
אני לא מבינה איך פספסתי שם את הבתים על הגבעה. עשיתי חיפוש אבל דבר לא עלה. כתבתי את הקטע, התייחסתי לכל שלושת הבתים בהסבר. אני מסופקת אם הבית הצפוני יוכרז כאתר מורשת, כי הוא שונה לגמרי מהמבנה המקורי. צילמתי אותו וגם את הבית הדרומי ואני אעלה את התמונות. אי אפשר לצלם את שלושתם היום בגלל הצמחייה הרבה. אשמח לקבל תשובה מי הוא הקובע איזה אתרים יופיעו בדף. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 22:37, 2 במאי 2014 (IDT)

ספר לי על זה[עריכת קוד מקור | עריכה]

למה? יש משהו שעדיין עובד עם זה? • חיים 7שיחה • ב' באייר ה'תשע"ד • 01:15, 2 במאי 2014 (IDT)

כן. יש כל מיני דפים שמשתמשים בזה כעיצוב מסגרת, לרוב דפי שיחה של משתמשים שבחרו להוסיף איזה קישוט כזה או אחר. נויקלן 09:20, 2 במאי 2014 (IDT)

ויקיפדיה:סדנה לגרפיקה#הר הצופים - בקשה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי נויקלן. יש מצב? תודה, • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 23:14, 8 במאי 2014 (IDT)

נו פרובלמו. להבא tag me. נויקלן 00:16, 9 במאי 2014 (IDT)

מפת תמונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אהלן.

ראיתי שעבדת על תבנית:מפת הר הצופים. כדאי לשים לב לתכונה מסוימת של "מפת תמונה": אם מסמנים מספר אזורים באותו הקישור, במצב "סימון=כן", הם יסומנו ביחד, כאילו היו חלקים שונים של אותו אזור. בעזרת תכונה זו ניתן לגרום למקרא בגוף התמונה להתנהג כמו המקרא שנפרש באמצעות "סימון=כן": מסמנים מלבן שמכיל כל סעיף מהמקרא המובנה בגוף התמונה ונותנים לו את אותו הקישור כמו האזור (או האזורים השונים) שמתאים לאותו סעיף במקרא. אם עושים זאת, הרי שבהצפת העכבר מעל הסעיף יסומנו האזורים המתאימים במפה או באיור. (ראה דוגמת העור בתבנית:מפת תמונה/דוגמאות: אמנם שם המקרא מפוזר סביב התמונה, אבל זה עובד לא פחות טוב עם מקרא כמו ב"הר הצופים"). לבקשתך, לימדתי את המקרא להתקפל, אבל הנה שאלה: האם זה יביא תועלת לאפשר מצב של "סימון=ללא מקרא"? הכוונה שהאזורים השונים יסומנו בהצפת עכבר כמו ב"סימון=כן", אבל בלי שיוצג המקרא עצמו. זה יכול להועיל (אולי) באיורים שכבר מכילים מקרא ממילא, אבל אולי עכשיו, כשהמקרא מתקפל, זה לא ממש נחוץ. בברכה - קיפודנחש 07:31, 11 במאי 2014 (IDT)

היי, מכיר את התכונה, כתבתי לאורי בסדנה שאעשה זאת אחרי שהמקרא יתוקן (מקווה שאתפנה לכך הלילה או מחר). תודה על הוספת הקיפול.
  • אני תוהה האם כדאי בכל זאת להוסיף גם תכונת גלילה. כרגע אי אפשר לראות את החלק התחתון של המקרא במקביל למפה. אולי הפתרון הוא הקטנת גודל הטקסט של המקרא.
  1. נראה לי שצריך גם לאפשר בחירה בין מצב מקופל/לא מקופל. במשתמש:ישרון/תמונת שחקנים אין סיבה לקפל, בעוד שבמפה כדאי לקפל.
  2. ההצעה לסימון בריחוף בלי מקרא - כרגע לא עולה לי בראש דוגמה למקרה בו הייתי בוחר בזה, אבל אולי אחרים ימצאו לזה שימוש. רק צריך לראות שהזנת הפרמטר לא תהפוך למבלבלת מידי.
    סוגיות נוספות שקשורות לתבנית:
  3. כשמיישרים שמאלה רואים שיש סטייה קלה של מפת התמונה ימינה מקו התמונות השמאלי. למשל בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים.
  4. היישור למרכז של "הצגת מקרא" ו"לחצו להגדלה" לא מתואם.
  5. העורך של מפת התמונה: במצב פולי, האם יש אפשרות ללמד אותו למחוק רק את הקואורדינטה האחרונה שהוזנה? האם יש אפשרות ללמד אותו לערוך גם בתצוגה של 120% למשל/גודל מקורי של התמונה? כרגע יוצאים לי סימונים לא מדויקים בגלל עבודה בתצוגת דפדפן של 100% בלבד. כשמציגים את המפה ב-300 זה לא מורגש, כשלוחצים על ההגדלה זה כבר בולט. נויקלן 10:36, 11 במאי 2014 (IDT)
(1): לדעתי עדיף לא. אם מציעים קיפול, צריך להציע אותו בכל המקרים: אין סיבה לווריאציות שמכבידות על העורך (עוד פרמטר) ומביכות את הקורא.
(2): בינתיים לא אממש
(3) בוצע תוקן
(4) שופר משהו
(5) הכלי של העורך נוצר על ידי בחור גרמני חביב, שמזה זמן מה לא ראיתי פעילות ממנו. הכלי הזה מסתמך על שרותים מהטולסרבר, שמי יודע כמה זמן עוד יהיו זמינים. אפשר במקום זה להשתמש בקוד דומה לזה של "מפת תמונה", אבל המשמעות היא לכתוב את העורך מחדש - כרגע לא מתאים לי.
החלק שהכי התקשיתי בו הוא הגלילה: להוסיף גלילה זה קל, אבל לדאוג שבפריט המודגש יהיה בחלון, ולגלול אליו אם הוא לא, זה בלבל אותי (טעויות פשוטות בחישובים - משום מה זה תמיד הכי קשה לי). עדיין, הסקריפט שעושה זאת שוקל בסך הכל 6,349 בתים, כולל לא מעט הערות - אני די גאה בו. קיפודנחש 18:57, 11 במאי 2014 (IDT)
נראה מעולה! תודה על השיפצור הזריז, שכוייח! נויקלן 19:06, 12 במאי 2014 (IDT)

עזרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלום לך. אולי תעזור לשכנע את חנה בדיון בדף השיחה שלי? יש בויקיפדיה הרבה ערכים עם תמונות שנסרקו מפרסומים שונים. בעיקר בערכים של יוצרי הפרסום שיש להם עניין שהתמונה תתפרסם. מדוע דווקא זה נמחק? תודות מרובות מראש. WIO778 - שיחה 17:36, 24 במאי 2014 (IDT)

אין לי איך לראות את התמונה המחוקה, אך מכיוון שיש תמונות חופשיות אני בספק אם היה מדובר באמת בשימוש הוגן. על פניו זה לא המקרה. קרא עוד על הנושא בוויקיפדיה:שימוש הוגן. נויקלן 17:48, 24 במאי 2014 (IDT)
הנה http://bobdylanencyclopedia.blogspot.be/2010/07/bob-unloads-his-head-in-paris.html. אין תמונות חופשיות. --WIO778 - שיחה 18:11, 24 במאי 2014 (IDT)
תודה. יש תמונות חופשיות של מושאי הערכים, הן אפילו מוצגות בהם. מצירוף עובדה זאת עם ההערכה שלא מדובר במאורע היסטורי הרה גורל בקורות חייו של דילן או של פינטו, עולה שלא מדובר בשימוש הוגן. נויקלן 18:17, 24 במאי 2014 (IDT)
קראת את הפסקה על דילן והיהדות? ראה מה כתוב שם על תמונות שהתפרסמו רק ב-2011... WIO778 - שיחה 20:00, 24 במאי 2014 (IDT)
ראיתי, ו...? איך זה קשור לתמונות עם פינטו. המפגש עם פינטו הוא לא נקודת ציון מהותית (או בכלל) בחיים שלהם, בטח לא כזאת שבלי להראות אותה אי אפשר להבין את הערך. מרגע שיש תמונה חופשית של מושא הערך, צריך סיבה ממש-ממש טובה כדי להציג תמונה נוספת ב"שימוש הוגן". קרא שוב על שימוש הוגן מהו. אגב, מדהים שהרכילות המטופשת ההיא נכנסה בכלל לערך. נויקלן 20:13, 24 במאי 2014 (IDT)

אני מאד לא מסכים איתך בנושא מיקום פרק "צוות השחקנים הראשי" בערכי סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

- הועבר לשיחה:סקס, שקרים ווידאוטייפ

זכריא תאמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

היי נויקלן,
בסעיף "יצירתו" העלית את שמות הספרים בעברית. האם תרגמת בעצמך את השמות הראשונים לעברית (כי הבנתי שהם לא מבוססים על תרגומיו של אלון פרגמן)? חלק מהשמות ברורים לי לחלוטין, אבל בחלקם אני לא מכיר מילה זו או אחרת, ולא ברור לי איך נוצר השם בעברית, או (אם תרגמת בעצמך) איך הגעת לשם המסוים בעברית. אלדדשיחה 20:47, 29 במאי 2014 (IDT)

היי אלדד. הטיוטה נכתבה לפני שנה, אז אני מודה שאני לא זוכר. מלבד פרגמן קראתי בזמנו עוד מקור או שניים בעברית (בלס ואחד מכתבי העת). יכול להיות ש"צהלת הסוס הלבן" הגיע מהם. מעיון נוסף בערך ממנו תרגמתי, אני מזהה שהשמות שמופיעים בהערת השוליים הם ככל הנראה תרגום של השמות באנגלית, ומכאן גם הטעות בתרגום ל"אם!" (פוי/איף! הפך באנגלית ל-IF! שהפך ל"אם!"). תודה על כל העזרה, נויקלן 09:29, 30 במאי 2014 (IDT)
בשמחה. תודה לך, על הערך. זהו, אחד השמות הבעייתיים ביותר היה "אם", שלא הבנתי איך הגעת אליו :) אלדדשיחה 11:18, 30 במאי 2014 (IDT)

לחץ על הקישור[עריכת קוד מקור | עריכה]

For u, זה בערך מה שהתכונתי בתחילה • חיים 7שיחה • ז' בסיוון ה'תשע"ד • 16:05, 5 ביוני 2014 (IDT)

2014[עריכת קוד מקור | עריכה]

טוב, אתה חייב להסביר לי מה זה היה. מאיפה הגיע לך הרעיון הזה לחסום אותי עד 2014? מה היה תהליך החשיבה שלך. מעניין אותי לדעת איך הגעת לזה ומה היה ההיגיון בכך. יורי - שיחה 01:22, 14 ביולי 2014 (IDT)

ראה כאן. בברכה. ליש - שיחה 06:33, 14 ביולי 2014 (IDT)
במטותא, אני הצעתי סוף 2014, בעוד שהערך החציוני יצא משהו במאי.
תשובה לשאלתך נמצאת במשתמש:Yuri/בירורים3.
ברוך שובך, נויקלן 09:52, 14 ביולי 2014 (IDT)
מכיר את הדיון. אין שם הסבר למה דווקא 2014 ולא, נניח, 2017, או 2013 או 2034. יורי - שיחה 10:09, 14 ביולי 2014 (IDT)
אולי לא קראת אותו מזמן או ששכחת את הכתוב שם. ציטוטים רלוונטים: "[יורי:] 2013 או 2014. תלוי אם אני ארצה לעשות תואר שני", "[נויקלן:] מכיוון שלדבריו אין הוא תורם למרחב הראשי בזמן לימודיו אני מציע להמתין עד שיסיים אותם. כלומר סוף 2014 לכל המאוחר". אם הדבר טרד את מנוחתך חבל שהמתנת עד עכשיו לבירור הסוגייה. נויקלן 10:15, 14 ביולי 2014 (IDT)
אהההה. שנתיים וחצי זה הורג אותי. לא יודע איך פיספסתי את זה. גאוני מצידך. יש לי אבל עדיין חודש וחצי, אבל לא נורא, אם היו מקבלים את הצעתך המקורית היה יוצא מדויק.
אז מה קורה? מה חדש איתך? יורי - שיחה 10:22, 14 ביולי 2014 (IDT)
יא ראבי, שנתיים וחצי. יש כאן משלוח מייל בצד, היית שואל. חודש וחצי ללימודים? נו, רואה, חשבתי עליך, כתיבת עבודות סמינריוניות תוך כדי ויקפוד זה נוראי. אצלי הכל טוב, עד כמה שטוב יכול להיות אצל פולנייה שיושבת לבד, בחושך, במקלט. נויקלן 10:29, 14 ביולי 2014 (IDT)
לא יודע, מיילים וזה. עוד היו מאשימים אותי בהטרדה ומאריכים את החסימה עד 2015. אמרתי נחכה בסבלנות ונשאל כשיגיע הזמן.
האמת יכול להיות שעלית כאן על משהו. הציונים שלי עלו פלאים אחרי החסימה. אולי כדי לדבר עם ערן שיפתח מערכת אוטומטית שחוסמת ויקיפדים ותיקים ברגע שהם הופכים לסטודנטים. למרות שבמחשבה שנייה לא נראה לי שהוא יתלהב יותר מידי מהרעיון כי המערכת תחסום גם אותו...
וצא מהמקלט. אין סיבה לשבת שם. מרחב מוגן זה די והותר. יורי - שיחה 10:53, 14 ביולי 2014 (IDT)
אפשר לקרוא לזה {{קרמבו}}. זה גם בא בילט-אין עם כיפת ברזל. נויקלן 12:18, 14 ביולי 2014 (IDT)
תקשיב, זו ממש קטסטרופה. אני מכיר לפחות משתמש אחד שלא סיים תואר בגלל ההתמכרות לויקיפדיה ומשתמש אחד נוסף שטען בפני שויקיפדיה הביאה לכך שהוא נאלץ למשוך את התואר שנה נוספת.
בקיצור, אני חושב שמה שאני מנסה להגיד לך מכל הדיון הזה הוא: תודה. יורי - שיחה 13:24, 14 ביולי 2014 (IDT)
anytime. נויקלן 23:22, 14 ביולי 2014 (IDT)